2009/2010    2010/2011    2011/2012    2012/2013


•  Cytat miesiąca powraca! Waszym zadaniem jest podanie autora i tytułu utworu, z którego pochodzi podany fragment   

 

   31 października 2011  Halloween

Prace konkursowe

Ogłaszamy konkurs na najstraszniejszą grafikę komputerową. Jeśli chcesz pokazać się ze swojej gorszej strony, wyślij pracę na adres wajs.jaroslaw@gmail.com. Na zwycięzcę czeka do 13 listopada naprawdę obrzydliwy pendrive.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   28 października 2011  Poetycka kawiarenka

Klasa 1TF z wizytą w kawiarence

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   12 października 2011  Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas pierwszych

Dzień Komisji Edukacji Narodowej świętowaliśmy wyjątkowo w tym roku w Resursie Obywatelskiej. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, między innymi: wiceprezydent Ryszard Fałek, kustosz Szańca w Anielinie płk. Marian Zach, prezes fundacji Misja Pojednania Tadeusz Kreps, odtwórca roli Hubala Ryszard Filipski. Pani Dyrektor Beata Mroczkowska doceniła pracę wyróżniających się nauczycieli, wręczając im okolicznościowe nagrody. Stypednia naukowe otrzymali również najlepsi uczniowie. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie. Imprezie towarzyszła promacja książki pana Jacka Lombarskiego Major Hubal - legendy i mity
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   3 października 2011  Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

W dniu 3 października 2011 odbył się Dzień Języków Obcych zorganizowany przez p. M. Adamczyk i p. M. Gregorczyk. W tym roku przybrał on formę konkursu na plakat na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Zwycięzcy konkursu:
z j. angielskiego Kasia Małecka i Ania Wajszczuk klasa 4TMF
z j j. niemieckiego Sylwia Głowacka klasa 3TF
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   10 czerwca 2011  Hubal School Musical Historia Jednej Znajomości

Musical

W dniu 10 czerwca 2011 pożegnaliśmy absolwentów klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej.Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował musical zatytułowany "Historia Jednej Znajomości" według scenariusza pani Moniki Gregorczyk. Przygotowaniem muzycznym uczniów zajęła się pani Małgorzata Duda.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   19 maja 2011  Wycieczka historyczna

Uczestnicy wycieczki

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wycieczki dydaktycznej do Oświęcimia.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   16 maja 2011  TERMINY EGZAMINÓW POTWIERDZĄJACYCH KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Harmonogram egzaminów

TERMINY EGZAMINÓW POTWIERDZĄJACYCH KWALIFIKACJE ZAWODOWE W 2011 R.
  Sprawdź harmonogram   Wypowiedz się na forum (6) 

   7 maja 2011  Uwaga! Zmiana planu od 9 maja

Nowy plan

Przypominamy, że od 9 maja obowiązuje nowy pan lekcji.
  Sprawdź nowy plan   Wypowiedz się na forum (6) 

   29 kwietnia 2011  Pożegnanie absolwentów

Ślubowanie absolwentów

Liczna rodzina absolwentów naszej szkoły znów się powiekszyła. Świadectwa otrzymali dzisiaj uczniowie klas 4TF, 4TMF, 3TzF i 3TzM. Życzym powodzenia w dorosłym życiu.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   19 maja 2011  Rocznica śmierci patrona szkoły

Gość uroczystości- córka majora Hubala

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obchodów rocznicy śmierci Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Anielinie.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   28 kwietnia 2011  Anielin na dwóch kółkach

Zorganizowany oddział rowerzystów

Kto nie kręcił z nami, niech nie żałuje. "Kocie łby" którym nie dają rady najlepsze amortyzatory i najbardziej miękkie siodełka, piach który można pokonać tylko pchając rower, jadowite żmije czychające na drodze na jedzenie z dostawą na miejsce, nie wspominając już o zepsutych mechanizmach i pękniętych dętkach oraz niekończących się pętach kiełbasek z ogniska, których nie mozna było nie zjeść. Nie dość tego, za to wszystko należało jeszcze zapłacić aż 22 zł 22gr! Wygląda na to, że w przyszłym roku zabraknie chętnych na tego typu "rozrywkę" i zdjęcia które oglądacie dokumetują ostatni rajd rowerowy zorganizowany w naszej szkole :-(
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   11 kwietnia 2011  Powiedz nie trądzikowi

Strona internetowa akcji

W naszej szkole realizujemy program edukacyjny "Powiedz nie trądzikowi". Koordynatorem jest pani Agnieszka Adach. Więcej informacji na ten tema znajdziecie na stronie www.powiedznietradzikowi.pl
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   5 kwietnia 2011  Radom - Anielin - Radom na dwóch kółkach

Zapraszamy wszytkich chętnych!

Już 28 kwietnia wsiadamy po raz kolejny na rowery w poszukiwaniu miejsc związanych z patronem naszej szkoły. Tym razem odwiedzimy szaniec w Anielinie, symboliczny grób mjra Hubala. Wszystkich, których nie przeraża 40 km. przejażdżka po bezdrożach nadpilicznych lasów, serdeczne zapraszamy. Zapisy prowadzą organizatorzy: M. Figaszewski, T. Kamieniak i J.Wajs. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   3 kwietnia 2011  Wielkanocna Zbiórka Żywności

Koszyk Hubala

Ten widok nie dziwi juz radomian, nasza szkoła pomaga ubogim od początku działalności Radomskiego Banku Żywności. Tym razem zbiórkę prowadzono w sklepie Piotr i Paweł. Akcję koordynował p. G. Danilczuk. Nauczycielom i uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas oraz wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi, serdecznie dziękujemy.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   22 marca 2011  Zielono mi

Pani Wiosna 2011

Powitanie wiosny 2011 w obiektywie. Zapraszamy!
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   21 marca 2011  Giełda szkół

Wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek zwiedza nasze stoisko

Giełda szkół ponadgimnazjalnych w obiektywie. Zapraszamy!
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   21 marca 2011  I Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych o Puchar mjr. Hubala

Uczestnicy turnieju

Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” zaprasza wszystkich miłośników siatkówki na I Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych o Puchar mjra Hubala. Impreza, której celem jest propagowanie zdrowej rywalizacji w duchu fair play, odbędzie 21 marca 2011 r. o godz. 9:00 w budynku współorganizatora zawodów - Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu. W programie turnieju przewidziano liczne atrakcje, miedzy innymi pokaz mistrza Polski fitness Marcina Grabowskiego, absolwenta Technikum Mechanicznego im. „Hubala”. W finale zwycięska drużyna gimnazjalistów zmierzy się z aktualnymi wicemistrzami Polski oldbojów.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   9 lutego 2011  Mam Talent

Klaudia Kosowska klasa 1TF.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolnej edycji programu "Mam Talent"
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   1 lutego 2011  Walentynkowy konkurs z języka niemieckiego

Jedna ze zgłoszonych prac.

Walentynkowy konkurs z j. niemieckiego rozstrzygnięty: p. Monika Gregorczyk i pani Barbara Tomaszewska jeszcze nigdy nie otrzymały tyle walentynek! :-) Oryginalność, estetyka wykonania i wkład pracy opłacały się! Jednogłośnie wygrała walentynka wykonana przez Basię Hebdzyńską z kl. 4TF. Pozostałe prace również zachwycały różnorodnością i pomysłowością ich autorów. Wszystkim bardzo dziękujemy.
M. Gregorczyk, B. Tomaszewska
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   20 stycznia 2011  Hubalowa Wigilia

Pamiątkowe zdjęcie uczsestnkiów.

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły spotkali się przy pomniku na Bielawach, aby przypomnieć sobie pamiętną wigilę 1939 i uczcić naszego Patrona. Organizatorem uroczystości była nasza szkoła wspólnie z Regonalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi. Pomimo mroźnej aury humor dopisywał wszystkim uczestnikom. Przy ognisku nie zabrakło hubalowych opowieści pułkownika Mariana Zacha v-e prezesa środowiska żołnierzy " Hubalczycy". W pamięci uczestników pozostanie również wizyta przy szańcu w Anielinie.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   20 stycznia 2011 Dzieło Biblijne w ZSZ im. mjra "Hubala"

Dzieło biblijne

„Zjedz tę Księgę”. Czy to polecenie, które usłyszał prorok Ezechiel w momencie powołania, chcą i dziś powtarzać uczestnicy stowarzyszenia Dzieła Biblijnego? Dnia 14 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu odbyło się spotkanie moderatora Dzieła Biblijnego - ks. dr Jacka Kucharskiego z grupą młodzieży klas technikum i zasadniczych. Uczestnicy nowo powstałej grupy Dzieła Biblijnego działającej od września 2010 r., której opiekunem jest nauczyciel religii i geografii pan mgr Wojciech Leszczyński byli świadkami prezentacji pt. "Czy warto wierzyć w Ewangelię". W spotkaniu uczestniczyli również wice dyrektorzy szkoły - pani dyr. Iwona Pajek i pan dyr. Tomasz Jaśkiewicz oraz grono nauczycieli. Owocem spotkania była także analiza tekstów Pisma św. W oryginalnych językach, które prezentował Ks. Dr Jacek Kucharski.Uczestnicy spotkania wyrazili wielką chęć kolejnych tego typu spotkań w ramach Dzieła Biblijnego. Pamiątkowe zdjęcia i wpis do kroniki szkoły, którego dokonał moderator diecezjalny zakończyły popołudniowe spotkanie biblijne w „Hubalu”. Ks. dr Jacek Kucharski otrzymał serdeczne podziękowania od Dyrekcji i młodzieży za spotkanie w „świecie ‘’ Biblii. (Opr. W. Leszczyński).Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej : www.radom.biblista.pl
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   13 stycznia 2011  Łyżwy ostrz!

Klasa 2f3 na lodowisku MOSiR

W naszym mieście działają już dwa sztuczne lodowiska. Oczywiście nie mogło na nich zabraknąć naszych łyżwiarzy. Miejskie lodowisko przetestowała jako pierwsza klasa 2f3. W przyszłym tygodniu zamierzają ślzgać się uczniowie klasy 3k. Zapraszamy na lód wszystkich niezdecydowanych, świetna zabawa gwarantowana.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   21 grudnia 2010  Wgilia 2010

Organizatorzy

Inscenizację przygotowali pani M. Duda i W. Leszczyński. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   9 grudnia 2010  "Kraje niemieckojezyczne - moja prezentacja multimedialna"

Nagrodzona praca

Rozstrzygnięty został konkurs z j. niemieckiego "Kraje niemieckojezyczne - moja prezentacja multimedialna". Z wielu nadesłanych prac wybrano dwie najlepsze. Zwycięzcami konkursu zostali
-Magdalena Czyż 1TFI zobacz
-Jarosław Jaśkiewicz 2K zobacz
Gratulujemy!
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   6 grudnia 2010  Mikołajki

W szkole trudne pytania to codzienność :-)

Nawet jeśli nie możesz z czystym sumieniem odpowiedzieć na to pytanie: TAK!, my i tak dajemy ci w prezencie worek zdjęć ze Św. Mikołajem :- )
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   5 grudnia 2010  Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w „Hubalu”

Grupa Dzieła Biblijnego - uczennice klasy 2F1

Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu"(2Tym 3, 16-17)
W roku szkolnym 2010/11 rozpoczęła swoją działalność grupa stowarzyszenia miłośników Biblii. Uczestnicy spotkań pogłębiają rozumienie przesłania Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła oraz kształtują duchowość i kulturę biblijną w indywidualnym życiu. Patronem Dzieła Biblijnego jest J. E. Ks. Bp dr Henryk Tomasik. Natomiast moderatorem stowarzyszenia w Diecezji Radomskiej jest Ks. dr Jacek Kucharski. Spotkania odbywają się w ramach zajęć wyrównawczych w czwartki od godziny 14:50 do 15:35. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora pana Wojciecha Leszczyńskiego oraz uczniów na spotkania kolejne osoby chcące dotrzeć do chrześcijańskich korzeni.
Podajemy dla zainteresowanych stronę internetową stowarzyszenia: www.biblista.pl
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (6) 

   30 listopada 2010  Andrzejkowe wróżby

Wróżki w akcji

"Brunet wieczorową porą zawładnie sercem Twoim ..." już Wkrótce wszyscy odważni, którzy zdecydowli się zasięgnąć języka od naszych szkolny wróżek, przekonają się, ile warte są ich przepowiednie. My liczymy, że chętnie opowiedzą o tym na naszym forum internetowym. Andrzejkową imprezę zorganizował Smorząd Szkolny.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   25 listopada 2010  Konkurs poezji patriotycznej

Uczestnicy konkursu

25.11.2010 odbył się po raz trzeci Konkurs Poezji Patriotycznej organizowany przez Bibliotekę Szkolną - p. Magdalenę Janczewską, p. Annę Kowalską oraz nauczyciela historii p. Justynę Bujek. W konkursie uczestniczyło 12 osób. Jury nagrodziło następujące osoby:
I -Magdalena Czyż- kl. 1TFI
II -Paulina Żyła- kl. 3TF
III -Katarzyna Piskór- kl. 3TF Julita Grzeszczyk- kl. 2F1
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   17 listopada 2010  Wygraj studia

Zobacz szczegóły

Dzięki realizowanej przez miasto Radom współpracy z Kainan University na Tajwanie, dwóch radomian będzie mogło bezpłatnie studiować na tej uczelni. Prezydent Radomia ogłosił otwarty konkurs ofert kandydatów na studia w tej uczelni w ramach Międzynarodowego Programu Stypendialnego.Objęte programem kierunki studiów to zarządzanie logistyką i magazynami lub zarządzanie w biznesie. nauka odbywać się będzie w języku angielski. Studia są stacjonarne i trwać będą cztery lata.
  Wypowiedz się na forum (0) 

   10 listopada 2010  Święto Niepodległości

Plakat

10 listopada z okazji Święta Niepodległości została nadana w naszej szkole audycja radiowa. Utwory muzyczne, wiersze patriotyczne w wykonaniu Magdaleny Czyż (kl. 1TFI) i narracja prowadzona przez Patryka Sosnowskiego (kl. 1TFI)- wszystko to przypomniało nam trudną drogę Polski do wolności. Podczas przerw mieliśmy też okazję wysłuchania patriotycznych pieśni z tamtych lat....
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (1) 

   4 listopada 2010  Wybitne Postacie Historyczne

Tablica okolicznościowa

04.11.2009 odbyła się V edycja szkolnego konkursu historycznego "Wybitne Postacie Historyczne" zatytułowana Tadeusz Kościuszko- bohater dwóch narodów. W konkursie uczestniczyło 14 uczennic. Prace oceniały p. Iwona Sionek, p. Magdalena Janczewska oraz p. Justyna Bujek. Oto lista Zwycięzców:
I miejsce Justyna Tatar kl.. 2F3
II miejsce Martyna Chłopicka 3TF
III miejsce Edyta Szczęsna kl. 2TMF
Anna Frączek 1 TF
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   4 listopada 2010  Czy przeczytali rekord?

Pan Tadeusz i Spółka Czytelnicza

Klasy 2TMF zmagania z trzynastozgłoskowcem zapisanym w 12 księgach na 372 stronach zakończyły się dzisiaj o godzinie 14:45.Czy "Pan Tadeusz" został przeczytany od deski do deski dowiemy się już wkrótce. W oczekiwaniu na werdykt jury nadzorującego bicie rekordu, zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   29 paździarnika 2010  It's Halloween! Sabat czarownic w "Hubalu".

SABAT CZAROWNIC

29 października w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawsze przebranie i najstraszniejszą dynię. W konkursie wzięli udział wszyscy chętni uczniowie. Zwycięska dynia została wykonana przez uczennice klasy 3TF: Aleksandę Jagiełło i Sylwię Gębską. W kategorii najciekawsze przebranie zwyciężyły: 1. Laura Honrichs 2. Eliza Gębuś, Martyna Jamka, Milena Słonecka 3. Karolina Neska, Aneta Wojtysiak, Dominika Podstawek, Kasia Szczurowska.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (1) 

   15 paździarnika 2010  Mierzę w mistrzostwo Polski

Mateusz Kapusta kl. 2TMF

"Jeden celny strzał i stałbym na podium Mistrzostw Polski" - mówi Mateusz Kapusta z klasy 2TMF, który zakończył najwazniejsze zawody w kraju na 6 miejscu - "Obiecuję, że w przyszłym roku będę walczył o najcenniejszy medal" - dodaje z usmiechem. Poniżej lista pozostałych sukcesów ucznia naszej szkoły: Miejsce I - Mistrzostwa Mazowsza; Miejsce V - Klasyfikacj generalna na najlepszego srzelca roku; Miejsce I - Zawody kwalifikacyjne do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży; Miejsce III - Międzynarodowe Mistrzostawa Wybrzeża w Strzelaniu Pneumatycznym; Miejsce II - Memoriał Olimpijski im. płk. Franciszka Brożka; Miejsce III - Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego; Miejsce I - Finał mistrzostw Warszawy w strzelaniu pneumatycznym.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (2) 

   15 paździarnika 2010  Dzień Edukacji Narodowej

Emilka Sadowska (kl. 4TF) i Robert Nowak (kl. 4TMF)

"Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten moze być nauczycielem..." dla którego uczniowie piszą romantyczne wiersze i śpiewają rzewne piosenki. I takich nauczycieli mamy w naszej szkole, o czym mogliśmy się przekonać ogladjąc przygotowany przez Samorząd Szkolny kabaret. Mamy nadzieję, że mimo łacińsko brzmiących nazw: nowus, średnius i dzojrzałus, naszym pedagogom nie grozi trafienie na listę gatunków zagrożonych wymarciem i za rok znów będziemy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   24 września 2010  Smaczny Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

Zapraszamy do galerii wyjątkowo smacznych zdjęć. Guten Appetit!
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   10 września 2010  Rocznica

Poczet

10 września Radomianie świętowali 65 rocznicę akcji zbrojnej przeprowadzonej przez oddziały poakowskie, której celem było uwolnienie z rąk ubeckich więzionych organizacyjnych kolegów. Po mszy świętej w Kościele Garnizonowym uczestnicy uroczystości, w tym kombatanci, parlamentarzyści i przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty przed tablicą pamiątkową umieszczoną na ścianie byłego więzienia ubeckiego przy ul. Malczewskiego. Został odprawiony Apel Pamięci i oddana salwa honorowa.W dalszej części programu uroczystości, w Resursie Obywatelskiej, były wystąpienia okolicznościowe oraz wręczenie odznaczeń weteranom, a także koncert okolicznościowy. W uroczystościach brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Justyny Bujek
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (2) 

   1 września 2010  Rozpoczęcie roku szkolne 2010/2011

Powitanie uczniów klas pierwszych

Nowy rok szkolny uważamy za otwarty! Witamy nowych kolegów z pierwszych klas. Wszystkim życzymy zadowolenia ze swiadectw, których rozdanie już 22 czerwca.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (2) 

   29 sierpnia 2010  Obchody 90. rocznicy Bitwy pod Komarowem

Przygotowania do bitwy

W dniu 29 sierpnia 2010 r. na polach Wolicy Śniatyckiej odbyły się obchody 90. rocznicy bitwy pod Komarowem Na przełomie sierpnia i września w 1920 r. doszło tam do największej bitwy kawaleryjskiej. Starły się tam wojska wchodzące w skład 3. Armii gen. Władysława Sikorskiego i 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego. Główny udział ze strony polskiej miała 1. Dywizja Jazdy dowodzona przez płk. Juliusza Rómmla. W bitwie brał udział nasz Patron. Organizatorami obchodów byli: Rada Gminy i Wójt Gminy Komarów-Osada oraz Stowarzyszenie "Bitwa pod Komarowem".W uroczystości udział wzięli przedstawiciele: Prezydenta RP, Parlamentu RP, Ministerstwa Obrony Narodowej, władz samorządowych i administracji regionu, duchowieństwa, stowarzyszeń kawaleryjskich, kombatanci. Gościem honorowm był major Zbigniew Makowiecki, który jest żołnierzem generała Stanisława Maczka. Nie zabrakło tam również uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii p. Justyny Bujek, którzy przybli tam na zaproszenie Ułanów Szwadronu Radomskiego.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (2) 

   5 maja 2010  Media o nas

Mówi się o nas!

W telewizji, prasie, internecie - o naszej szkole jest głośno. Zapraszamy do specjalnego działu w którym będziemy prezentować medialne informacje o nas.
 Zobacz Media o nas   Wypowiedz się na forum (0) 

   25 kwietnia 2010  Zjazd Szkół - Dzień Ostatni

Pamiątkowe zdjęcie uczestników Zjazdu przed Szańcem w Anielinie

Wszystkim, którzy byli z nami przez ostatnie dni, które zostaną w naszej pamięci i sercach ...Jeśli nawet nie dopisalismy wspólnie jednego krótkiego zdania do Hubalowej Legendy, warto było spróbować.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   23 kwietnia 2010  Zjazd Szkół - Dzień 1

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego dnia Zjazdu Szkół im. mjra H.Dobrzańskiego "Hubala".
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   19 kwietnia 2010  Major Henryk Dobrzański - Hubal - Patron Zespołu Szkół Zawodowych w Radomiu

Wystawa

W dniach 20 - 30 kwietnia br. na radomskim deptaku zaprezentowana zostanie wystawa „Major Henryk Dobrzański - Hubal - Patron Zespołu Szkół Zawodowych w Radomiu”. Wystawa rozpoczyna I Ogólnopolski Zjazd Szkół i Drużyn Harcerskich im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala".
 Zobacz oficjalną stronę Zjazdu   Wypowiedz się na forum (2) 

   1 kwietnia 2010  Zjazd szkół imprezą ogólnopolską pod Patronatem Prezydenta Radomia!

Szkoły które zgłosiły udział w Zjeździe

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Radom - pan Andrzej Kosztowniak. Zamknięta została lista uczestników imprezy. Lista szkół, które potwierdziły udział w organizowanym przez naszą szkołę I Ogólnopolskim Zjeździe Szkół im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala", który odbędzie w dniach 24-26 kwietnia 2010 roku:

 1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Łodzi
 2. Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce
 3. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach
 4. Zespół Szkół Zawodowych nr1 w Bychawie
 5. PSP im. Hubalaczyków w Ruskim Brodzie
 6. Szkoła Podstawowa nr 32 w Białymstoku
 7. PSP im. "Hubala" w Birczy
 8. Gimnazjum Nr 141 w Warszawie
 9. PSP nr 3 w Hrubieszowie
 10. Zespół Szkół Nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim
 11. PSP w Przybranowie
 12. Szkoła Podstawowa nr 32 w Białymstoku

 Zobacz oficjalną stronę Zjazdu   Wypowiedz się na forum (2) 

   3 lutego 2010  I Ogólnopolski Zjazd Szkół i Drużyn Harcerskich

Plakat zjazdu

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu intenetowego poświęconego I Ogólnopolskiemu Zjazdowi Szkół i Drużyn im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" którego organizacji podjęła się nasza szkoła.
 Zobacz oficjalną stronę Zjazdu   Wypowiedz się na forum (2) 

   15 stycznia 2010  Masz jedno życie

Uczestnicy projekcji

Zapraszamy do galerii zdjęć z pokazu filmu "Masz jedno życie"
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   8 stycznia 2010  Losy żołnierza i oręża polskiego

Uczestnicy konkursu

Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu historycznego "Losy żołnierza i oręża polskiego lata 972-1514. Od Cedyni do Orszy".
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   16 grudnia 2009  Betlejem jest tu

Wykonawcy i nie tylko

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego przedstawienia.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   7 grudnia 2009  Mikołajki

Mikołajki :-)

Samorząd Szkolny, wykorzystując swoje kontakty dyplomatyczne na Biegunie Północnym, zaprosił do naszej szkoły Św. Mikołaja z wielkim workiem cukierków w towarzystwie dwóch uroczych elfów. Przybyli goście hojne obdarowywali słodyczami i rózgami uczniów i nauczycieli.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   4 grudnia 2009  Hubalowa Wigilia

Pamiątkowa tablica w Bielawach

Wigilijna uroczystość odbyła się w miejscu, w którym 24 grudnia 1939 roku stacjonował oddział majora Henryka Dobrzańskiego Hubala. Honorowym gościem spotkania była córka naszego Patrona.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (3) 

   3 grudnia 2009  Fantazyjne warkocze

Efektowne warkocze

W pracowni fryzjerstwa odbyła się lekcja otwarta pt."Świat fantazyjnych warkoczy", na której swoje wysokie umiejętności zaprezentowały uczennice z klasy 2TF gr. 1 pod fachowym okiem pani Justyny Siwek. Przybyli na lekcję mieli okazję obserwować kolejne etapy powstawania oryginalnych warkoczy, fantazyjnych upięć z dodatkiem różnorodnych splotów. Tych, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w lekcji, zapraszamy do naszej galerii.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (2) 

   1 grudnia 2009  II Edycja Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej

Uczestnicy konkursu

1 grudnia 2009 roku odbyła się II Edycja Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej. Konkurs zorganizowały p. A. Kowalska, M. Jarczewska, J. Bujek. Uczestniczyło w nim 14 osób. Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:
I miejsce - Katarzyna Łapa kl. 2TF
II miejsce - Emilia Sadowska kl. 3TF
III miejsce - Sztyber Paulina kl. 3TF
Wyróżnienia dla:
Katarzyna Piskór kl. 2TF, Żyła Paulina 1TF, Neska Karolina 1TF.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   1 grudnia 2009  Dyktando nr 2

Jak to napisać?!

W kolejnym etapie comiesięcznego konkursu ortograficznego wzięło udział 16 uczniów. Wyniki konkursu są następujące: :
  1) Bujak Agnieszka 1F3, Sadownik Agnieszka 2F2   - 34
  2) Chłopicka Martyna 2TF, Firlej Justyna 1TMF    - 33
  3) Głąbikowski Mateusz 3TMF , Fałek Julita 1TMF , Pacyna Izabela 1F1, Cichała Ilona 1F3   - 32
  4) Wieczorek Marlena 2F1, Nowak Robert 3TMF , Liwińska Kamila 1F3    - 31
  5) Brzeski Przemek 2OP    - 28
  6) Roziński Mateusz 1TMF    - 23
  7) Januszek Ula 1F3, Wawrzak Katarzyna 1TMF    - 22
  8) Czubak Rafał 1TMF    - 20
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, który odbędzie się w grudniu.

Katarzyna Popiel      

   Wypowiedz się na forum (0) 

   30 listopada 2009  JULKI, czyli andrzejkowe spotkanie z duchem poezji J.Słowackiego

Julki

30. 11. 2009 r. o godz. 16.00 w kawiarni teatralnej Czekolada odbyły się JULKI, czyli andrzejkowe spotkanie z duchem poezji Juliusza Słowackiego. W wieczorze poetyckim wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie radomskich szkół. W stylowej scenerii, przy blasku świec i gorącej czekoladzie czytano utwory romantycznego poety. Nie zabrakło również naszych uczennic, które prezentowały wiersze Juliusza Słowackiego: Emilia Sadowska- Los mię już żaden nie może zatrwożyć, Kamila Towarek- Sumienie, Ewelina Duchnicka- Panie! O którym na niebiosach słyszę. Młodzieży towarzyszyły panie: Gabriela Zajączkowska oraz Katarzyna Popiel.
   Wypowiedz się na forum (2) 

   26 listopada 2009  Szkolnictwo zawodowe a możliwości zatrudnienia

Fragment konferencji

Szkolnictwo zawodowe a możliwości zatrudnienia – pod takim hasłem dn. 26 listopada 2009 r. odbyła się konferencja zorganizowana przez ZSZ im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością następujący goście: Wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek, Dyrektor Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości – pani Jadwiga Odzimek, Prezes Cechu Rzemiosł Różnych Tadeusz Duda, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy oraz dr inż. Zbigniew Kramek z Instytutu Technologii i Eksploatacji PIB w Radomiu. Obecni byli także przedstawiciele radomskich przedsiębiorstw – Firmę 3G reprezentował pan Jan Trojanowski, a PPH RADMOT pan Jan Stańczyk. Na konferencji nie zabrakło doradców zawodowych, nauczycieli i oczywiście uczniów gimnazjów. Pani Dyrektor Beata Mroczkowska w przemówieniu otwierającym konferencję podkreśliła, iż ideą spotkania jest ułatwienie młodym ludziom dokonania wyboru właściwej drogi życiowej oraz uświadomienie społeczeństwu, że współczesna szkoła zawodowa jaką jest m. in. ZSZ im. mjra „Hubala”, kształci wykwalifikowanych, poszukiwanych na rynku pracy specjalistów różnych zawodów. Gościom spotkania został przybliżony zawód operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Dzięki ciekawemu, wykorzystującemu prezentację multimedialną wystąpieniu Kierownika Kształcenia Praktycznego pana Marka Figaszewskiego, goście mogli przekonać się, że współczesny operator nie przypomina już zwykłego rzemieślnika , ale specjalistę sterującego nowoczesnymi urządzeniami. Pani Jadwiga Odzimek podkreśliła, iż to właśnie szkoły zawodowe poprzez faktyczną pracę i kontakt z zawodem przekazują swoim absolwentom rzetelną wiedzę oraz doświadczenie. Przemawiający podczas spotkania przedstawiciele PUP-u oraz radomskich przedsiębiorstw zgodnie twierdzili, że wysokiej klasy specjaliści kończący szkoły zawodowe cieszą się dużym powodzeniem na rynku pracy. Część teoretyczną konferencji zakończyła prezentacja dr. inż. Zbigniewa Kramka pt. Programy europejskie wspierające innowacje w edukacji zawodowej. Zaproszeni goście mieli także niepowtarzalną okazję zwiedzenia Centrum Kształcenia Praktycznego i zapoznania się z pracą na obrabiarkach CNC. Podczas konferencji padło wiele ciepłych słów pod adresem ZSZ im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Świadczy o tym jedna z wielu ekspresywnych wypowiedzi Wiceprezydenta Ryszarda Fałka: „Każda szkoła powinna taką konferencję zorganizować, zapromować swoje kierunki kształcenia, żeby wybory młodych ludzi były bardziej świadome”. Należy więc pogratulować Organizatorom. Interesujące wystąpienia, profesjonalne prezentacje multimedialne, upominki dla gości...wszystko to sprawiło, że konferencja okazała się ważnym i ciekawym przedsięwzięciem.

Katarzyna Popiel      

 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   19 listopada 2009  Dyskoteka

Dyskotekowe szaleństwa

Gorące zdjęcia z dyskoteki. Zapraszamy! Organizatorem imprezy był Samorząd Szkolny pod opieką pani M. Gregorczyk oraz Szkolne Koło PCK pod opieką pani E. Kotysz i pani E. Sbieraj. W zabawie wzięli również udział honorowi dawcy krwi z Zespołu Szkół Samochodowych.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (1) 

   17 listopada 2009  Jesienny pokaz mody i fryzur

Jedna z wielu fantastycznych fryzur

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowych zdjęć z pokazu przygotowanego przez panie W. Jarosz i E. Sobieraj.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (2) 

   16 listopada 2009  Testament

Fragment uroczystości

W przeddzień 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Radomiu odbyła się podniosła uroczystość. Pokolenie pierwszej i drugiej konspiracji przekazało młodym Polakom testament Polski Podziemnej- Testament żołnierzy i obywateli Polskiego Państwa Podziemnego. Wczorajsza uroczystość była podniosła. W kościele pw. św. Maksymiliana w Radomiu, gdzie proboszczem jest kapelan Armii Krajowej ks. kanonik Stanisław Sikorski zebrały się licznie poczty sztandarowe, członkowie organizacji młodzieżowych oraz uczniowie, żołnierze Wojska Polskiego i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Na uroczystość przybyli licznie kombatanci- członkowie Armii Krajowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się radomscy parlamentarzyści Pani Poseł Marzena Wróbel, poseł Dariusz Bąk, poseł Marek Suski. Uroczystość zaszczycił przedstawiciel Prezydenta RP- minister w Kancelarii Prezydenta Pan Władysław Stasiak, oraz Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Marek Jurek. Obecne były władze Radomia w osobach Prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka oraz Wiceprezydenta Ryszarda Fałka. Miasto Pionki na uroczystości reprezentowali Radni- Adam Pszeniczny i Marek Kuc na czele z Przewodniczącym Rady Panem Dariuszem Dolegą. Po uroczystej mszy św.w intencji ojczyzny koncelebrowanej przez kapelana AK i kapelana Garnizonu Radomskiego uroczyście odczytany został ostatni rozkaz dowódcy AK gen. Leopolda Okulickiego, przysięga żołnierzy Armii Krajowej oraz Testament żołnierzy i obywateli Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie przedstawiciel Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego- minister Władysław Stasiak oraz Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Pan Czesław Cywiński przekazali Testament młodemu pokoleniu Polaków- przedstawicielom szkół, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Zarządu Regiony NSZZ Solidarność oraz harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego. Następnie odczytane zostały nazwiska poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i walczących o niepodległą Polskę. Każde nazwisko upamiętnione było wniesioną przez harcerzy świecą złożoną przed ołtarzem. Na twarzach zgromadzonych dało się zauważyć rumieniec, a często również łzę wzruszenia.

Justyna Bujek.      

 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   10 listopada 2009  Świeto Niepodległości

Fragment uroczystości    Foto: Ola Tyrcz

11 listopada 1918 roku, to niewątpliwie jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Nasz kraj pojawił się ponownie na mapie Europy. Przypomniała nam o tym akademia zorganizowana przez uczniów naszej szkoły i profesora K. Kuźmińskiego. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości i godne uczczenie tego dnia.
W związku z tym wydarzeniem nasza redakcja przeprowadziła wywiad z organizatorem, p. K. Kuźmińskim.
Redakcja: Czy czuje Pan satysfakcję, że to właśni Pan zorganizował dzisiejszą akademię? Przecież to duża odpowiedzialność.
K. Kumiński: Oczywiście! To dla mnie duży zaszczyt. Cieszę się, że podołałem temu zadaniu.
Redakcja: Jak długo trwały przygotowania?
K. Kuźmiński: Próby rozpoczęły się już w październiku. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zanagażowanym w przygotowania za poświęcony czas.
Redakcja: Czym kierował się Pan wybierając współpracowników i wykonawców?
K. Kuźmiński: Przede wszystkim kompetencjami.
Redakcja: Dlaczego akademię mogli zobaczyć tylko uczniowie klas technikum?
K. Kuźmiński: Także nad tym ubolewam. Niemniej taka była decyzja dyrekcji, a wynikała z powodów organizacyjnych.
Redakcja: Dziękujemy za rozmowę.
K. Kuźmiński: Ja również.

Agnieszka Bujak, Ola Nosowska      

 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   9 listopada 2009  Dyktando nr 1

Jak to napisać?!

UWAGA!
W październiku rozpoczęliśmy cykliczny comiesięczny konkurs ortograficzny!
Podajemy Mały Regulamin Konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
2. Czas trwania dyktanda: około 20 minut.
3. Za każdy błąd (ortograficzny, interpunkcyjny, gramatyczny), odliczamy, od maksymalnej ilości 35 punktów, po 1 punkcie.
4. Szkolnym Mistrzem Ortografii zostanie osoba, która zgromadzi największą liczbę punktów!
Zapraszamy do udziału w konkursie
Dyktando nr 1- 27.10.2009r.
W dyktandzie ortograficznym wzięło udział 20 odważnych uczniów.
Oto szczegółowe wyniki konkursu:
  1) Bujak Agnieszka 1F3, Sadownik Agnieszka 2F2   - 33
  2) Chłopicka Martyna 2TF, Głąbikowski Mateusz 3TMF   - 31
  3) Fałek Julita 1TMF   - 30
  4) Januszek Ula 1F3, Liwińska Kamila 1F3, Graczyk Edyta 2F1   - 29
  5) Pacyna Izabela 1F1, Madziarek Agnieszka 2TF, Firlej Justyna 1TMF   - 28
  6) Durak Karolina 1F1, Wieczorek Marlena 2F1   - 27
  7) Brzeski Przemek 2OP   - 25
  8) Cichała Ilona 1F3   - 22
  9) Ziętek Klaudia 1F3   - 20
  10)Roziński Mateusz 1TMF   - 18
  11)Nowak Robert 3TMF   - 17
  12)Czubak Rafał 1TMF   - 12
  13) Wawrzak Katarzyna 1TMF   - 11
I miejsce: Bujak Agnieszka 1F3, Sadownik Agnieszka 2F2
II miejsce: Chłopicka Martyna 2TF, Głąbikowski Mateusz 3TMF
III miejsce: Fałek Julita 1TMF

Monika Ewa Adamczyk      

   Wypowiedz się na forum (0) 

   31 października 2009  Kwesta

Wolontariusze

Nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce pieniędzy na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów ul. Wiejska 2 przed cmentarzem rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego 72. Kwestowały panie: W. Jarosz, M.E. Adamczyk, K.Rokita, E. Sobieraj z reprezentacjami klas 2f1, 3TF, 3f2, 1TMF, 1bl, 2f2.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   29 października 2009  Majdanek

Klasa 2TMF

W dniu 29 października 2009 r. uczniowie klas 2TMF, 3TF, 4TF oraz 2f2 zwiedzali Państwowe Muzeum na Majdanku. (Konzentrationslager Lublin, Vernichtungslager Lublin, Kriegsgefangenenlager Maydanek, KL Majdanek - niemiecki obóz koncentracyjny oraz jeniecki w Lublinie, funkcjonujący w latach 1941-1944. przeczytaj więcej w Wikipedii). Wycieczkę zorganizowała pani. J. Bujek. Opiekę zapewniły panie J. Bujek, E. Kotysz oraz E. Sobieraj.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (3) 

   29 października 2009  VI Prezentacje "Poetae Nascuntur, Oratores Fiunt"

Kolejny sukces Emilii Sadowskiej

W dniach 29-30 października 2009 r. w Domu Kultury Idalin w Radomiu odbyły się VI Prezentacje "Poetae Nascuntur, Oratores Fiunt". W konkursie tym wśród 36 recytatorów (pośród przedstawicieli niemal wszystkich radomskich szkół ponadgimnazjalnych) znalazła się 3 osobowa reprezentacja Naszej Szkoły, w składzie: Emilia Sadowska, Katarzyna Bolesta i Anita Wawrzak. Dziewczęta recytowały wiersze E. Stachury. Z dumą donoszę, że tegoroczne jury (w składzie Iwona Pieniążek - aktorka, Marzena Jarosińska Odzimek - instruktor teatralny z WOKiSz Resursa i Grzegorz Molenda - dyrektor DK Idalin,) uhonorowało Emilię Sadowską za wiersz "Musisz mi pomóc" - przyznając jej 3 miejsce. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Konrad Kuźmiński
   Wypowiedz się na forum (1) 

   26 października 2009  "Kto Boga za rękę chwycił?"

Wykonawcy i organizatorzy montażu poetycko - muzycznego

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszej uroczystości zorganizowanej przez p. M. Dudę i p.W. Leszczyńskiego. Wystąpiły Anita Wawrzak i Martyna Chłopicka z klasy 2TF. Anita jest również autorką prezentowanych wierszy.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (2) 

   22 października 2009  Jesienny Konkurs Recytatorski

Uczestnicy i Organizatorzy konkursu

Tematem konkursu była poezja Edwarda Stachury. Nasi uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział. Wśród uczestników wyróżniono: Anitę Wawrzak z kl. 2TF, Kamilę Towarek z kl. 3TF i Justynę Pawłowską z kl. 1F3. III miejsce zajął Mateusz Belowski z kl. 3TuMF, II miejsce przypadło Emilii Sadowskiej z 3TF, zwyciężyła Katarzyna Bolesta z kl. 2F. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni ocenami z języka polskiego. Wyróżnieni i zwycięzcy otrzymali dyplomy. Konkurs przygotowały panie: Anna Kowalska, Magdalena Janczewska i Gabriela Zajączkowska.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   21 października 2009  Czy naprawdę znasz swoich nauczycieli?

Ze starego albumu

Sprawdź, czy wiesz, kto cię uczy! Zapraszamy do zabawy tych, którzy nie mieli okazji spróbować swoich sił w konkursie, który odbył sie w czasie Maratonu Filmowego. Niestety, tym razem na zwycięzców poza satysfakcją, nie czekają atrakcyjne nagrody. Macie czego żałować :-) Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy zgodzili się na publkację swoich zdjęć z dzieciństwa.
 Otwórz prezentację   Wypowiedz się na forum (0) 

   16-17 października 2009 od 21:00 do 6:00  NOCNY MARATON FILMOWY

Maratonerzy

Kinomaniacy spragnieni wrażeń, otuleni śpiworami, z prowiantem i dobrym humorem stawili sie w szkole na wezwanie organizatorek pań Moniki Ewy Adamczyk i Anny Kowalskiej już o godz. 20:00, by odebrać pamiątkowe bilety wstępu na niezwykła imprezę. O godz. 21:00 zgasło światło i wszyscy zebrani, bez protestów poddali się magii kina w szkole.Na ciąg dalszy relacji zapraszamy do naszej galerii.
 Obejrzyj zdjęcia   Wypowiedz się na forum (10) 

   13 października 2009  Dzień Edukacji Narodowej

Nagrodzeni uczniowie

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele Drodzy Pracownicy Oświaty

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej proszę przyjąć moje serdeczne podziękowania za Państwa trudną i odpowiedzialną pracę, której celem jest jak najlepsze wykształcenie dzieci i młodzieży. Składam Państwu szczere wyrazy uznania za Waszą działalność, za rolę, jaką odgrywacie w procesie wychowania młodych polskich obywateli. Życzę Państwu, by praca na rzecz polskiej oświaty była dla Was źródłem zawodowej satysfakcji.

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ
Katarzyna Hall
 Obejrzyj zdjęcia i filmiki   Wypowiedz się na forum (1) 

   26 października 2009  Czy znasz swoje miasto?

Klasa 2TF na wycieczce po Radomiu

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki po Radomiu. Nasze miasto zwiedzały wszystkie klasy drugie. Na zdjęciach klasa 2TF.
 Zobacz zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   2 października 2009  IV Integracyjny Rajd Pieszy Młodzieży PCK

Uczestnikom dopisywały humory i pogoda.

W pieszym rajdzie którego trasa prowadziła z Lesiowa do Rajca, wzięło udział 150 uczestników, w tym liczna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Ewy Kotysz i p. Eweliny Sobieraj. Imprezę zakończył pokaz ratownictwa medycznego i i ognisko, oczywiście z tradycyjnymi kiełbaskami.
 Obejrzyj zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   25 września 2009  Wybory do Samorządu

Komisja wyborcza

Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego: przewodniczący Hubert Chamerski klasa 2TMF 143 głosy, zastępca przewodniczącego Martyna Chłopicka klasa 2TF 58 głosów, sekretarz Magda Jakubowska 3TF 55 głosów. Wybory do Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia wygrała Martyna Chłopicka.
 Obejrzyj zdjęcia   Wypowiedz się na forum (3) 

   26 września 2009  Europejski Dzień Języków

Plakaty

Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. W tym dniu szkoły, uczelnie i inne placówki oświatowe z krajów członkowskich Rady Europy i Unii Europejskiej organizują różne imprezy związane z nauką języków. Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków, takich jak umożliwienie Europejczykom porozumiewania się z rodzimymi użytkownikami języków w ich własnym języku, swobodny przepływ ludzi i wymiana informacji, a także promowanie różnych form współpracy międzynarodowej oraz możliwości poznawania różnorodności językowej i kulturowej Europy.
 Obejrzyj zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

   01 września 2009  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Klasy pierwsze

Nie możemy, mimo najlepszych chęci, dłużej ukrywać faktu rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010. Tych, którzy ciągle nie wierzą, informujemy, że odbyły się juz pierwsze kartkówki sprowadzające na ziemię z wakacyjnego orbitowania. Odkurzcie, więc podręczniki, odszukajcie beztrosko porzucone identyfikatory, zapakujcie do worków obuwie na zmianę i do zobaczenia w szkole!
 Obejrzyj zdjęcia   Wypowiedz się na forum (0) 

Znajdź

 

 

 

 

Frekwencja

 

 

 

Konkurs
Cytat na listopad:

"Ach te muchi,
Ach te muchi,
Wykonują dziwne ruchi,
Tańczą razem z nami,
Tak jak pan i pani
Na brzegu otchłani.

Otchłań nie ma nogi,
Nie ma też ogona,
Leży obok drogi
Na wznak odwrócona.[...]"

Waszym zadaniem jest podanie autora i tytułu utworu, z którego pochodzi ten cytat. W konkursie bierze aktualnie udział 71 uczestników.

 

Imię i nazwisko autora utworu :
Tytuł utworu:
Twoje nazwisko:
Twoje imię:
Klasa:

 

 

Szkoła
Czy powrót do szkoły jest stresujący?
tak
 9600%   192
nie
 3200%   64
nie wiem
 50%   1

 

 

Biały kruk?
Mark Twain. J. Stawiński.
Wiedza Powszechna, 1963.
Biografie

Nowość!
Szukaj książek
on-line
w katalogu.
Wypożyczaj
w bibliotece!

 

Informacje

 

Sekretariat
800-1400
Biblioteka
800-1500
Czytelnia multimedialna
900-1400
Gabinet lekarski
1000-1300

 

 

Cytat na teraz

" Brzuszek: Warstwa obżarstwa. Fangrat Tadeusz "

Copyright 1904-2009 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu