Strona główna

Aktualności

Projekty

O stowarzyszeniu


Statut


Zarząd


Kontakt

11 grudnia 2020 r. na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Hubala" w Radomiu ustępujący Zarząd w składzie: Justyna Bujek, Karolina Czerwonka, Monika Adamczyk, Marek Figaszewski, Grzegorz Danilczuk przekazał na ręce, pełniącej obowiązki dyrektora sw Zespole Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu" Pani Iwony Pajek projektor multimedialny, który został zakupiony ze środków uzyskanych z 1% oraz składek członkowskich.


30.10.2019 Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Hubala" wspólnie z klasą 4TF zorganizował Kawiarenkę dla uczniów, nauczycieli i pracowników. Chętnych na pyszne ciasta, kawę czy herbatę nie brakowało. Każdy kto, kupił słodkości dostał kupon, który wziął udział w losowaniu atrakcyjnych nagród:
1. Trzy 2-osobowe wejściówki do kina "Helios".
2. Stylizacja rzęs.
3. Kubki.
4. Torby zakupowe, długopisy.
Losowanie upominków odbyło się w tym samym dniu.
Wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie bardzo dziękujemy!!
Zebrane pieniądze zostały przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia.30.03.2017 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE PROJEKTU "Hubal - Zapomniany bohater".
Obchody 120 rocznicy urodzin majora Henryka Dobrzańskiego"


Historia Pierwszego Partyzanta II Wojny Światowej jest doskonałą inspiracją projektu. Podczas jego realizacji uczniowie zapoznają się nie tylko z działalnością Hubala i jego oddziału, ale również najważniejszymi wydarzeniami z historii II wojny światowej. Bezpośrednimi odbiorcami projektu są przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" oraz członkowie Stowarzyszenia. Ponadto z tych osób wyodrębniona zostanie grupa 45 uczniów, To oni będą uczestnikami wycieczki do Warszawy. W wykładzie, koncercie będą uczestniczyć również przedstawiciele szkół i drużyn harcerskich noszących imię "Hubala" z całej Polski. Spotkanie będzie doskonałą okazją do udoskonalenia już istniejącej współpracy między szkołami oraz zacieśnienia więzi wśród "hubalowej rodziny".

Harmonogram działań:

2017-03-30 - Uroczyste rozpoczęcie projektu w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu. Dzień rozpoczęcia nie był przypadkowy, to rocznica zwycięskiej bitwy oddziału Hubala pod Huciskiem. Uroczystość przygotowały panie Gabriela Zajączkowska i Małgorzata Duda.

14.04.2017 - Wyjazd do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki będzie zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. W czasie zajęć z kustoszem uczniowie poznają ekspozycję poświęconą II wojnie światowej, od pamiątek z Westerplatte po niemieckie sztandary zdobyte w Berlinie w 1945 r. Następnie uczestnicy udadzą się do Muzeum Ordynariatu Polowego zlokalizowanego w podziemiach Katedry Polowej Wojska Polskiego. Miejsce to w nowoczesny sposób przedstawia historię i rolę, jaką od ponad tysiąca lat odgrywają kapłani w dziejach oręża polskiego ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i prześladowań Kościoła w okresie reżimu komunistycznego.
21.04.2017- Uroczyste obchody w Resursie Obywatelskiej - udział w wykładzie, koncercie zespołu Lustro wszystkich zaproszonych gości, społeczności szkolnej.
Ponadto w ramach projektu będzie wykonana renowacja drzewca Sztandaru Szkoły. Projekt realizowany dzięki środkom FUNDACJI PZU oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Hubala" w Radomiu.


Turniej piłki siatkowej...


5 marca 2016r. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Hubala organizuje w Publicznym Gimnazjum nr 13 w Radomiu przy ul. 25 czerwca 79 Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przyjaciół Szkoły Hubala. Celem tych zawodów sportowych jest propagowanie kultury fizycznej i sportu wśród pasjonatów piłki siatkowej a także prezentację dorobku radomskich grup siatkarzy. Ogólnopolski zasięg tego wydarzenia pozwoli gościć drużyny siatkarskie z różnych regionów Polski min.: Radom 40-ski, Radom Pasjonaci, Nałęczów, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Jastrząb, Puławy, Kielce, Warszawa, Starachowice. Udział w Turnieju wezmą zawodnicy w wieku 45 lat plus. Organizator dopuszcza po dwóch zawodników w drużynie w wieku 40 lat plus.

Program Turnieju:
8.00 - zbiórka i powitanie drużyn.
8.30 - odprawa kapitanów.
9.00 - 11.00 - oficjalne otwarcie turnieju z udziałem Prezydenta Miasta Radosława Witkowskiego.
15.00 - 18.00 - mecze półfinałowe.
18.00 - 20.00 - finały, dekoracja drużyn, wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród, podziękowanie za udział w Turnieju oraz uroczyste zakończenie.
Honorowy patronat nad Turniejem o Puchar Przyjaciół Szkoły Hubala objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.