Archiwum 2012/2013  2014/2015  2015/2016  2016/2017  2017/2018  2018/2019  2019/2020  2020/2021  2021/2022 

  10 czerwca 2014    Mamy mistrzynię Polski!    

    Klaudia Zawiślak zajęła I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim w Kickboxingu w formule Light contakt w kategorii do 50 kg. Zawody odbyły się w dniach 6-8 czerwca br.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  10 czerwca 2014    Greenducks Radom w Hubalu.    

    Na stałe do kalendarza imprez szkolnych wpisał się Dzień Spotu obchodzony zawsze na początku czerwca. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, a harmonogram był bardzo napięty. Imprezę rozpoczął apel podsumowujący tegoroczne osiągnięcia sportowe uczniów oraz nauczycieli. Wiele emocji dostarczyło wszystkim przeciąganie liny, tym bardziej, że do rywalizacji włączyła się drużyna Greenducks Radom. Nasi goście okazali się bezkonkurencyjni. Futboliści bardzo szybko „przeciągnęli” uczniów oraz nauczycieli. Następnie wszyscy udali się na szkolne boisko, gdzie obserwowali pokaz futbolu amerykańskiego. Menager zespołu zapoznał obecnych z zasadami gry oraz taktyką. Dzięki temu dyscyplina ta stała się bardziej zrozumiała dla zgromadzonych. Dzień Sportu zakończył mecz piłki siatkowej, w którym nauczyciele zrewanżowali się za zeszłoroczną porażkę, pokonując uczniów 2:1.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  9 czerwca 2014    Nasza szkoła w Porcie Lotniczym Radom.    

    W ramach Pikniku Naukowego nasza szkoła zaprezentowała się w Porcie lotniczym w Radomiu. Zwiedzający mogli zapoznać się z naszym nowym kierunkiem kształcenia: technikiem awionikiem. Zainteresowanie było ogromne zarówno wśród młodszych jak i starszych. Jedna z naszych pań zabawiła się w komandosa.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  8 czerwca 2014    Nasza szkoła na 5 Radomskim Pikniku Naukowym    

    Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w 5 Radomskim Pikniku Naukowym, prezentowali naszą szkołę w zakresie fryzjerstwa, diagnostyki samochodowej oraz obróbki mechanicznej. Jak zawsze bardzo duże zainteresowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wzbudzało stanowisko fryzjerskie na którym prezentowano techniki modelowania i stylizacji włosów. Pomimo dużej ilości osób i długiego oczekiwania, każdy opuszczał fotel fryzjerski uśmiechnięty z nową fryzurą. Na głównej scenie uczennice technikum fryzjerskiego zaprezentowały przygotowany specjalny pokaz fryzur XX wieku. Uczniowie zasadniczych klas uczących się w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych, prezentowali urządzenia CDIF i KTS do komputerowej diagnostyki pojazdów samochodowych. Nie małą gratkę mieli miłośnicy aut lat 60-tych. Oprócz możliwości poznania nowych urządzeń do pomiarów stanu technicznego pojazdów, zwiedzający mogli obejrzeć i zasiąść do samochodów typu Cadillac De Ville oraz Chrysler Imperial. Na stoisku obróbki mechanicznej uczniowie zasadniczych klas, kształcących się w zawodzie - operator obrabiarek skrawających, demonstrowali sposób projektowania modeli części maszyn, tworzenie programów sterujących na obrabiarki CNC z jednoczesną symulacją procesu obróbki, a wszystko to za pomocą programów do komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania typu CAD/CAM. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska, a także tym, którzy je przygotowywali i prezentowali.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  6 czerwca 2014   Innowacje Technologie Maszyny.    

    Uczniowie klas 1OP i 2OP uczestniczyli w wycieczce do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie 2014 ITM Polska – Innowacje Technologie Maszyny. Podczas zwiedzania stoisk z znanych firm, poznawali nowe technologie wytwarzania narzędzi skrawających, stosowane nowoczesne uchwyty narzędziowe w przemyśle, maszyn sterowane CNC, urządzenia spawalnicze, drukarki 3D oraz nowe techniki wytwarzania części i elementów. Była to również niezapomniana lekcja podczas, której oprócz wiedzy uzyskiwanej od fachowców prezentujących firmowe ekspozycje, mogli bezpośrednio zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniczne z branży mechanicznej. Oprócz prezentacji wystawców, chętni uczniowie uczestniczyli w konkursie na najszybszego kierowcę. Spośród uczestników konkursu pierwsze miejsce zajął Paweł S. uczeń klasy 1OP. Wyjazd ten był sponsorowany przez radomskie firmy: Bartech, GGG, Fabrykę Broni, Radmot, Lmich, PMP Poland, Radomskie Centrum Innowacji i Technologii oraz Agencję Rozwoju Przemysłu.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

 

  7 czerwca 2014    5. Radomski Piknik Naukowy. Przyjdź zobacz!    

Po raz kolejny nasza szkoła jako partner 5 Radomskiego Pikniku Naukowego bierze udział w tym przedsięwzięciu. W ramach tegorocznej edycji oferujemy odwiedzającym pokaz samochodowych urządzeń diagnostycznych CDIF2 oraz KTS-540 z systemem Bluetooth, które są niezbędne w serwisach samochodowych. Na stanowisku fryzjerskim uczniowie prezentować będą najnowsze trendy fryzur na wiosnę – lato 2014. Natomiast w budynku Urzędu Miejskiego przedstawiać będziemy programy do komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania typu CAD/CAM. Około godziny 14.40 na głównej scenie uczennice i uczniowie zaprezentują pokaz fryzur i modę lat 40, 60 i 80.
Serdecznie zapraszamy! Więcej na www.radom.pl

 

  25 maja 2014   Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w „Hubalu”.    

    22 maja w „Hubalu” odbył się szkolny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. Wzięło w nim udział 14 uczniów (7 dziewcząt i 7 chłopców), którzy losowo zostali podzieleni na zespoły „mieszane”. Turniej był wyzwaniem dla młodzieży naszej szkoły. W upalny dzień uczniowie rywalizowali na gorącym piasku przez kilka godzin. W finale spotkały się dwa duety Wiola Jaśkiewicz, Michał Prokop oraz Kuba Ćwiklak, Klaudia Wlazło. Po zaciętym meczy sukces odniosła para Kuba Ćwiklak z Klaudią Wlazło wygrywając 2:1 w setach. Serdecznie gratulujemy!

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  28 kwietnia 2014   Nauka i zabawa w Koperniku.    

    Dnia 23 kwietnia uczniowie klas 1op, 1k i 3k gotowi na nowe przygody wyruszyli ochoczo na zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  23 kwietnia 2014   Hannover Messe 2014 dla najlepszych uczniów z klasy 2op.    

    „Wrażeń nie brakowało. Podziwialiśmy osiągnięcia techniki naszego wieku. W pełni zautomatyzowane hale produkcyjne oraz precyzyjne roboty znanych światowych marek. Spotkaliśmy przedstawicieli rożnych branż, świata biznesu, nauki i polityki” – mówią uczniowie. „W Wolsfburgu widzieliśmy piękne samochody. Najwięcej emocji j wzbudziło srebrne metaliczne Bugatti Veyron – najszybszy i jeden z najdroższych samochodów na świecie" – mówi pani Iwona. Spotkałam też równolatka – żółte Ferrari Berlinetta”- dodaje z uśmiechem.
Uczniowie klasy drugiej o specjalności operator obrabiarek skrawających CNC: Lewandowski Grzegorz, Kłosowski Daniel, Maj Kamil i Wójtowicz Damian wraz z panią wicedyrektor Iwoną Pajek byli uczestnikami Międzynarodowych Targów Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle. Targi odbyły się w Niemczech. Hannover Messe to jedne z najważniejszych i największych targów na świecie. Koncentrują się na technologiach oraz innowacjach. Na targach swój potencjał prezentowało ponad 6500 wystawców z ok. 60 krajów. Drugi dzień pobytu to zwiedzanie Phaeno- Muzeum Techniki oraz „Autostadt” fabryki Volksvagena w Wolsfburgu.
Wyjazd dla wszystkich uczestników sponsorowały firmy: Bartech, GGG, Fabryka Broni, Radmot, Lemich, PMP Poland, Radomskie Centrum Innowacji i Technologii oraz Agencja Rozwoju Przemysłu. Uczniowie odwiedzili stoisko radomskich firm i podziękowali za zaproszenie.
W przyszłym roku Hannover Messe 2015. Warto powalczyć o dobre stopnie!
( Bugatti Veyron 16.4 – super sportowy ze zmierzoną prędkością maksymalną 407,8 km/h. Do 100 km/h rozpędza się w 2,5 sekundy. Trafił do produkcji we wrześniu 2005. Produkowany jest przez koncern Volkswagen AG. Sprzedawany pod marką Bugatti. Od 1998 Volkswagen jest właścicielem tej marki. Został nazwany na cześć kierowcy wyścigowego Pierre'a Veyrona, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939, ścigając się dla firmy Bugatti.)

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  19 kwietnia 2014       

 

  19 kwietnia 2014   „Alfa i Omeg” w Hubalu.    

    Dnia 16 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli religii - Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego zorganizowali wystawę z okazji Świąt Wielkanocnych. Należy podkreślić, że wszystkie eksponaty prezentowane w tym dniu zostały samodzielnie wykonane przez naszą młodzież w ramach szkolnego konkursu, który został właśnie w tym czasie zakończony. Dla najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Przy tak uroczystej okazji chcemy również wspomnieć nasze tegoroczne sukcesy na polu wiedzy religijnej. Mianowicie pragniemy serdecznie pogratulować udziału w XXIV Olimpiadzie Teologii Katolickiej pt: „Męczennicy XX wieku - Świadkowie wiary", który odbył się 7 marca 2014r. w WSD w Radomiu: Jolancie Łęckiej oraz Iwonie Gisce z klasy 1f2. Kolejne podziękowania przesyłamy pod adresem uczennic: Izabeli Domagały i Małgorzaty Muchy z klasy 2TF za udział w XVIII Ogólnopolski Konkursie Wiedzy Biblijnej który odbył się w LO im. św. F. Nerii w Radomiu. Na uczestników jak zwykle czekały atrakcyjne nagrody, a dla najlepszych indeksy na wybrane kierunki KUL-u. Sukcesy naszych uczniów zostały także uwieńczone w systematycznie prowadzonej gablocie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, którego opiekunem jest pan Wojciech Leszczyński.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

11-12 kwietnia 2014  - II Ogólnopolski Zjazd Szkół i Drużyn Harcerskich
im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”

110 rocznica istnienia szkoły i 30 rocznica nadania jej imienia.

    11- 12 kwietnia 2014r. uroczyście obchodziliśmy 110 - rocznicę istnienia naszej szkoły oraz 30 lecie nadania jej imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Uroczystość tę połączyliśmy z II Ogólnopolskim Zjazdem Szkół i Drużyn Harcerskich im mjr. „Hubala”. Pierwszego dnia obchody rozpoczęliśmy w Inowłodzu, Anielinie i Bielawach. Uczestnicy zwiedzili m.in. Zamek Kazimierza Wielkiego, kościół św. Idziego. Oddali hołd majorowi przy pomniku na Bielawach, obejrzeli ułański pokaz przygotowany przez OWWP im. mjr. „Hubala” z Poświętnego. Wzięli udział w Apelu Pamięci przy Szańcu „Hubala”. Dla potomnych została zakopana „Kapsuła czasu”. Na zakończenie, przy ognisku zaśpiewaliśmy „Hubalową legendę ”. W czasie uroczystości gościli: Marek Ksyta - starosta opoczyński, Zenon Chojnacki - wójt gminy Inowłódz, Janusz Edward – dyrektor Lasów Państwowych w Łodzi, płk Marian Zach - opiekun Szańca „Hubala”, oraz autorzy tekstu i muzyki piosenki „Hubalowa Legenda” - Kazimierz Szymański, Cezary Jawoszek.
Drugi dzień uroczystości obchodziliśmy w Radomiu. Po uroczystej mszy w Kościele Garnizonowym wszyscy uczestnicy przemaszerowali za oddziałem kawalerii 11 Pułku Ułanów Legionowych pod dowództwem Tomasza Szulfera do Resursy. Tam mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu Orkiestry Wojska Polskiego z Radomia. Poznaliśmy historię naszej szkoły w czasie prezentacji multimedialnej. Zachwyt gości wzbudził pokaz związany z prezentacją fryzur lat 40, 60, 80 przygotowany przez naszych uczniów. Zakończyliśmy poezją śpiewaną przez „Zakapiora Beskidzkiego” - Piotra Rogalę. W uroczystościach wzięli udział m.in. Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, wice prezydent Ryszard Fałek, Dorota Sokołowska - dyrektor Delegatury KO, Leszek Pożyczka – dyrektor Wydziału Edukacji Sportu i Turystyki, Piotr Kacprzak – wice dyrektor Lasów Państwowych w Radomiu, Damian Kosylak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Opoczno, Piotr Duda – Prezes Cechu Rzemiosł Różnych z zarządem, przedstawiciele Żołnierzy Światowego Związku AK, Cezary Popławski – komendant Wojewódzkiej Policji w Radomiu, asp. Sztabowy Krzysztof Jabłonka – naczelnik Wydziału Prewencji, dyrektorzy szkól radomskich oraz reprezentant MOPS w Radomiu.
W II Ogólnopolskim Zjeździe Szkół i Drużyn Harcerskich wzięły udział szkoły z: Sokółki, Bychawy, Hrubieszowa, Ruskiego Brodu, Przybranowa, Brudzewic, Przydworzyc. Gościli u nas również: Drużyna Strzelecka im. mjr. Hubala z Szydłowca, OWWP im. mjr. H. Dobrzańskiego „ Hubala” w Poświętnem.
Wyjątkową oprawę zapewnili uczniowie Szkoły Kadetów II RP z Lipin.

Film   facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

  4 kwietnia 2014   Ostatnia już taka akcja?    

    W dniach 03-04.2014 odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. To już ostatnia tego typu akcja w bieżącym roku szkolnym. Oczywiście, nie mogło zabraknąć ,,wolontariuszy z Hubala” , którzy zadomowili się w sklepie Piotr i Paweł. Dary zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Radomski Bank Żywności przekazał, także 165kg produktów spożywczych dla najuboższych uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy!

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
   

 

 

  11 - 12 kwietnia   II Ogólnopolski Zjazd przyjaciół „Hubala”    

    W dniach 11 - 12 kwietnia 2014 r. po raz II organizujemy Ogólnopolski Zjazd Szkół i Drużyn Harcerskich im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”. Jest to dla nas uroczystość powiązana ze 110 rocznicą istnienia naszej szkoły oraz 30 rocznicą nadania jej imienia mjra „Hubala”. Ta wyjątkowa impreza odbędzie się w kilku miejscach.

Szczegółowy harmonogram tutaj...      Regulamin przemarszu tutaj...      facebook ...

 

  7 kwietnia 2014   Magia słów.    

    W dniu 3 kwietnia 2014 nasze uczennice kl 3TF - Martyna Kielich i Katarzyna Węgrzycka pod opieką pani Moniki Gregrczyk uczestniczyły w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z Języka Niemieckiego „Die Magie des Wortes”. Konkurs odbył się w IX LO im. Juliusza Słowackiego w Radomiu. Uczestnictwo w konkursie dostarczyło uczennicom wielu artystycznych wrażeń. Martyna zachwyciła komisję swoim strojem, co odzwierciedlało się w ocenie za ogólne wrażenie artystyczne. Gratulujemy Martynie i Kasi za chęci udziału w konkursie, wkład pracy w naukę wierszy i piękne reprezentowanie naszej szkoły.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  6 kwietnia 2014   „Konkurs Historyczny”    

    „ W życiu jak w skoku, trzeba rzucić serce za przeszkodę”- te słowa wypowiedziane przez naszego Patrona były mottem, które przyświecało wszystkim uczestnikom Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Mjr H. Dobrzański Hubal- wybitny sportowiec, wspaniały patriota”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. Justyna Bujek. Patronat medialny objął Tygodnik Radomski. Do rywalizacji stanęli uczniowie z Radomia, Gózdu, Zakrzewa, Pionek i Suskowoli. W teście wiedzy bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Suskowoli zajmując wszystkie trzy miejsca na podium:
1. Rafał Wulczyński
2. Krystian Pyszczek
3. Przemysław Molenda
Wybór najlepszych prac plastycznych był dużym wyzwaniem dla komisji konkursowej.
Spośród 27 nadesłanych jury wybrało:
1. Adrianna Banach - PG w Pionkach
2. Gabriela Suwała - PG w Goździe
3. Angelika Korczak - PG w Zakrzewie
Wyróżnienie: Weronika Kopyt - PG w Goździe, Małgorzata Haruba - ZSI w Radomiu.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy 12.04.2014 do Resursy.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  2 kwietnia 2014   To już ich ostatni wspólny wyjazd.    

    26 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klas 4 technikum fryzjerskiego i informatycznego udali się do Częstochowy. Czyniąc zadość tradycji tegoroczni Maturzyści odwiedzili Jasną Górę. Złożyli pokłon Najświętszej Pannie i poprosili o wsparcie w podejmowaniu dalszych decyzji życiowych. Nikt nie zapomniał jeszcze o złożeniu prośby o łaskę oświecenia na egzaminie maturalnym. Po części oficjalnej, zakupie pamiątek przyszedł czas na część rozrywkową. W świętowaniu pomagała przepiękna pogoda, która dobrze wróży na przyszłość. Ponieważ był to już nasz ostatni wspólny wyjazd uwieczniliśmy go na zdjęciach.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  20 marca 2014   Od myślenie głowa ich nie boli.    

    20 marca 2014 pierwszy raz odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny na „Mistrza Sudoku”, przygotowany przez panie: Karolinę Czerwonkę i Magdalenę Szumilas. Każda osoba biorąca udział w konkursie miała inną planszę Sudoku z tym samym stopniem trudności. Oprócz poprawnego rozwiązania liczył się również czas.
I miejsce - Emilia Orłowska kl. 3TF
II miejsce - Marlena Płaza kl. 3F2
III miejsce - Katarzyna Węgrzycka kl. 3TF
Laureatom gratulujemy!

Fajne 
 
 Słabe 
 
 

 

  16 marca 2014   XI Konferencja ROSN.    

    XI Konferencja Radomskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki odbyła się w naszej szkole. Gościliśmy około pięćdziesięciu nauczycieli matematyki szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tym razem hasło przewodnie brzmiało : „Czas na matematykę”. Nauczyciele wysłuchali wykładu inauguracyjnego pani dr Elżbiety Lodzińskiej z Uniwersytetu Humanistyczno- Technologicznego w Radomiu. Kolejnym punktem był warsztat plenarny: „Darmowe e-booki dla uczniów w ramach platformy edukacyjnej.” przeprowadzony przez pana Pawła Zająć z wydawnictwa HELION. Po przerwie kawowej uczestnicy podzielili się na zespoły i zastanawiali się wspólnie z wydawnictwem NOWIK „Czy warto wykorzystywać łamigłówki na lekcjach matematyki?”. Warsztaty dla nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych „Jak rozwiązywać zadania na dowodzenie?” a dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów:„ Konstrukcje – łatwo i ciekawie” prowadziła pani Elżbieta Marzycka z oficyny wydawniczej Krzysztofa PAZDRO. Podsumowaniem konferencji była prezentacja : „Repetytorium maturalne z matematyki – matura 2015”z wydawnictwa WSiP oaz „Strategie rozwiązywania maturalnych zadań testowych” które przedstawiła przez pani Małgorzata Mika z IV LO w Radomiu. Atrakcją przygotowaną przez nauczycielkę naszej szkoły panią Karolinę Czerwonkę była uliczka z cytatami sławnych matematyków zapisana w kodach qr . Czy jest wśród nich „Matematyka to przyłapanie nieskończoności na gorącym uczynku” i kto jest jego autorem dowiesz się skanując kwadratowy kod graficzny. Mamy nadzieję, ze przyłapiemy Cię na tym i nie będziemy czekać w nieskończoność … I.P.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  15 marca 2014   Kolejna zbiórka pieniędzy i jeszcze większy sukces!    

    Tym razem sprzedaż cegiełek odbywała się w Galerii Słonecznej. Przez trzy dni wybrani uczniowie pod opieką nauczycieli rozprowadzali cegiełki. Hitem okazało się stanowisko fryzjerskie, które cieszyło się ogromną popularnością wśród klientów sklepu. Zaangażowanie uczniów zostało docenione, a kasa Komitetu Organizacyjnego II Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół powiększyła się o dodatkowe fundusze. Była to również doskonała okazja do integracji nauczycieli i uczniów. Po raz kolejny udowodniliśmy, że tworzymy zgrany zespół, a dobro szkoły to rzecz najważniejsza. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  13 marca 2014   Więcej niż lekcja.    

    W dniu dzisiejszym na lekcji wychowawczej w kl. 1k gościł pan Hubert Kinas z firmy Autocentrum w Radomiu. W ramach objęcia patronatu nad klasą pan Hubert Kinas omówił uczniom działanie turbosprężarki. Prezentowane filmy oraz poszczególne elementy turbosprężarki zobrazowały chłopcom jej działanie, co na pewno wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy na ten temat.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  18 lutego 2014   Cegiełki w M1.    

    W miniony weekend uczennice naszej szkoły zaangażowały się w sprzedaż cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na organizację II Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół i Drużyn Harcerskich im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”, 110 rocznicy powstania szkoły i 30 rocznicy nadania szkole imienia. Po raz kolejny nasza młodzież nie zawiodła. Uczennice prezentowały się elegancko, ale największą ozdobą był ich uśmiech. Wszystkim nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  13 lutego 2014   „ Wojna i pokój” na żywo.    

    4 lutego 2014r. grupa uczennic (z kl. 1f1 oraz 4TFI) wybrała się pod opieką pani K. Pastuszki do Teatru Powszechnego w Radomiu. Adaptacja słynnej powieści Fiodora Dostojewskiego pt: Zbrodnia i kara w reżyserii Grigorija Liftanova wzbudziła w widzach wiele emocji. Scena kameralna zamieniała się w mroczne uliczki Petersburga, w którym biedny student Raskolnikow popełnił zbrodnię………. Po spektaklu uczennicom Hubala udało się zdobyć autograf od Sebastiana Cybulskiego, który grał głównego bohatera.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  8.02.2014 Studniówka 2014        

  18 stycznia tego roku w Domu weselnym „Atut” maturzyści naszej szkoły bawili się na Balu Studniówkowym. W imprezie oprócz maturzystów wzięli udział również uczniowie z klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej. Impreza zachwyciła wszystkich. Było smacznie, tanecznie i bardzo wesoło. Wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie jak i goście, świetnie się bawili. Ostatni wyszli o świcie. Czas tak szybko minął, szkoda... Zobacz film.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  20 stycznia 2014   HUBAL W KLUBIE OSIEDLOWYM „USTRONIE”.    

Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  20.12.2013 Wigilia klasy 1K        

  20 grudnia uczniowie kl. IK wraz z wychowaczynią Moniką Gregorczyk przygotowali Wigilię klasową. Podczas uroczystości gościł pan Hubert Kinas - współwłaściciel firmy ,,Autocentrum "s.c.w Radomiu, który objął honorowy patronat nad klasą. Wszyscy wraz z Dyrekcją szkoły po wzajemnym złożeniu świątecznych życzeń zasiedli do wigilijnego stołu. Przy rozbrzmiewaniu kolęd i blasku świec narastał świąteczny nastrój spotkania. Aby upamiętnić wspólnie spędzone chwile nie mogło zabraknąć zdjęć ...

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  18 grudnia 2013   Prośba o wsparcie.    

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  18 grudnia 2013    Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy.    

Ta tradycja nigdy nie zaginie.

  16.12.2013 r. został rozstrzygnięty konkurs na KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Zwyciężczynie: Martyna Wachnicka z klasy 4TFI, Emilia Orłowska z klasy 3TF oraz Anna Rojek z klasy 2F2 i Wioleta Jaśkiewicz z klasy 2TF otrzymały atrakcyjne nagrody. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu były wyjątkowe. Gratulujemy naszym uczennicom pomysłowości i talentu!!! K. Czerwonka i K. Pastuszka

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  14 grudnia 2013    VII Hubalowa Wigilia    

„Było nam osobliwie dobrze na tej Wigilii, jedynej takiej w życiu, niezapomnianej...” Te słowa z fragmentu listu, jaki napisali żołnierze majora „Hubala” odzwierciedlają uczucia tych, którzy spotkali się 13.12.2013 na Bielawach, aby uczestniczyć w VII „Hubalowej Wigilii”. Organizatorem uroczystości jest nasza szkoła oraz leśnicy z RDLP w Łodzi. Jak co roku nie zabrakło przedstawicieli „hubalowych” szkół i drużyn harcerskich. Pani dyr. Beata Jasek otrzymała z rąk płk. Mariana Zacha Odznakę Honorową Środowiska "Hubalczycy".

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  3 grudnia 2013   Wspaniała nagroda.    

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  2 grudnia 2013   „Hubal hojnie obdarowany w Świąteczną Zbiórkę Żywności”    

Jak oni to zrobili?

     Urokowi naszych uczniów nie oparli się klienci sklepu „Piotr i Paweł”, gdzie tradycyjnie kwestował Hubal. 40 wolontariuszy pod opieką 10 nauczycieli zebralo rekordową ilość żywności 320 kg. W ten sposób młodzież naszej szkoły pomaga najuboższym mieszkańcom Radomia, angażując się charytatywnie w ogólnopolską akcję, już od ponad 10 lat.
     Uśmiech, wrażliwość oraz potrzeba niesienia pomocy biednym to najważniejsze cele przyświecające w trakcie „Świątecznej Zbiórki Żywności”

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  18 listopada 2013    Poezja i śpiew.    

Lekcja polskiego inaczej.

18 listopada w sali polonistycznej odbyło się spotkanie z poetką naszego regionu panią Marzeną Borowską. W spotkaniu zorganizowanym przez panie G. Zajączkowską, A. Kowalską oraz M. Janczewska wzięły udział uczennice z klasy 2TF. Różnorodność prezentowanych wierszy zachwyciła słuchaczy. Dodatkowo pani poetka zaśpiewała kilka swoich, i nie tylko, piosenek, w jednej z nich znalazła się szkoła HUBAL.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  18 listopada 2013    Mini Turniej Piłki Siatkowej 2013.    

Nasza szkoła w ramach realizacji hasła: „Sport dla każdego” zorganizowała Mini Turniej Piłki Siatkowej, który odbył się 16 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Polskich Olimpijczyków w Radomiu. W eliminacjach wzięły udział trzy drużyny:
1. „40-tki Radom” – drużyna old boyów,
2. „Koyoty”- drużyna radomskich przedsiębiorców,
3. „Drużyna Hubala” –nauczyciele i sympatycy.
Wiceprezydent R. Fałek wspierał duchowo uczestników Turnieju, życząc im wspaniałej zabawy. Pogratulował również organizatorom oryginalnego pomysłu aktywnego propagowania sportu. Turniej wygrali Old boye, zdobywając zwycięską piłkę. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  15 listopada 2013   Akadenia z okazji Dnia Niepodległości.    

" Niepodległość znaczy wolność.. słowa najpiękniejsze.."

8.11. uczniowie naszej szkoły obchodzili 95 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to doskonała okazja do tego, aby wspominając najważniejsze wydarzenia z historii kraju zastanowić się, czym we współczesnym świecie jest miłości do ojczyzny. Młodzież otrzymała cenne wskazówki do kształtowania nowoczesnego patriotyzmu przypominając sobie czym jest wzajemny szacunek, dbałość o symbole narodowe i wierność ideałom. Program przygotowała nauczycielka historii J. Bujek.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  13 listopada 2013   Wycieczka krajoznawcza.    

Spacerkiem po historycznych miejscach.

24.X.2013 odbyła się wycieczka na trasie Radom - Janowiec - Kozłówka - Kazimierz Dolny – Radom. Mimo niezbyt pięknej pogodny 49 uczestników z klas 4TF, 4TFI, 2TF i 2K bawiło się znakomicie. Nad bezpieczeństwem czuwały nauczycielki B. Kacprzak, E. Adamska, K. Czerwonka oraz G. Zajączkowska.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  11 listopada 2013   I Radomski Bieg Niepodległości.    

„Hubal wybiegał I miejsce w Dzień Niepodległości”

Łukasz Gołda uczeń kl. 2OP wygrał I Radomski Bieg Niepodległości. Miało być spokojnie, bieg we wspólnej grupie, a skończyło się inaczej. Od połowy dystansu wynoszącego 2200m sportowa rywalizacja wzięła górę. Najszybciej przybiegł uczeń naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy Łukaszowi, a także wszystkim uczniom, którzy w ten sposób uczcili Dzień Niepodległości.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  9 listopada 2013   Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej.    

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: historii, tradycji, języka, czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.” JPII

6 listopada 2013 odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Patriotycznej, przygotowany przez panie: Justynę Bujek, Magdalenę Janczewską i Annę Kowalską. Wiersze polskich poetów prezentowało 9 uczennic. Jury wyłoniło najlepszych recytatorów:
I miejsce – Wioleta Jaśkiewicz kl. 2TF
II miejsce – Aleksandra Grzyb kl. 2TF
III miejsce – Alicja Wlazło kl. 2F2
Przyznano również wyróżnienie dla Katarzyny Schab z klasy 1F1
Laureatom gratulujemy!.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  31 października 2013   W poszukiwaniu złotej polskiej jesieni...    

Dnia 24.10.2013r. uczennice klasy 1F1 wraz z wychowawczynią p. K.Pastuszką oraz p. W. Jarosz wybrały się do Lasu Kapturskiego na ognisko. Nie zniechęcił ich nawet poranny deszcz. Wyprawa udała się, a humory dopisały, co widać na załączonych zdjęciach.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  14 października 2013   Dzień Komisji Edukacji Narodowej.    

Historyczne wydarzenie.

17 października w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra „ Hubala” w Radomiu odbyła się uroczystość Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Nauczyciele, uczniowie a także pozostali pracownicy szkoły, spotkali się z oświatowymi władzami miasta, przedstawicielami MOPS, a także pracodawcami regionu radomskiego. W uroczystościach wzięli udział min: wice prezydent R. Fałek i dyrektor Wydziału Edukacji w Radomiu L. Pożyczka. Po raz pierwszy w historii istnienia szkoły, prywatny przedsiębiorca, roztoczył pieczę nad klasą rzemieślniczą. Pan Hubert Kinas - właściciel firmy Atutocentrum, objął honorowym patronatem klasą mechaników samochodowych. To podniosłe wydarzenie zostało uwiecznione podpisaniem specjalnego dokumentu. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. W części oficjalnej pani dyrektor B. Jasek wręczyła zasłużonym nauczycielom nagrody. Składając życzenia sukcesów w dalszej pracy zawodowej, przypomniała o szczególnej roli nauczyciela jako pedagoga i wychowawcy. Na zakończenie uczniowie przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny pod opieką nauczycieli, pań: Moniki Gregorczyk, Moniki Adamczyk i Małgorzaty Dudy. Prowadzącym całą uroczystość był pan Konrad Kuźmiński.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  10 października 2013   Dzień Języków Obcych.    

Symbole nam znane.

W dniu 7 października odbył się Dzień Języków Obcych. W ramach obchodów tego święta młodzież przygotowała wystawę, na której podziwiać można było figurki symbolizujące kulturę brytyjską i niemiecką. Dodatkową atrakcją tego dnia był pokaz strojów z baśni braci Grimm.
Najlepsze prace zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Organizatorami tej szkolnej uroczystości byli nauczyciele języków obcych: Monika Adamczyk, Monika Gregorczyk i Wojciech Chmielnicki.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  7 października 2013   Jak wytwarza się energię elektryczną?    

Elektrownia od środka.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły tym razem z klas: 1K, 2OP i 3K, uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Elektrowni ENEA Wytwarzanie w Świerżach Górnych. Celem wycieczki było poznanie procesów wytwarzania energii elektrycznej. Na zakończenie w ramach integracji, odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni Letnisko. Organizatorami byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Pani Ewa Adamska oraz Panowie Marek Figaszewski i Tomasz Jaśkiewicz.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  5 października 2013   Spotkajmy się w "HUBALU"    

Zaproszenie

Na uroczystości gośćmi będą władze oświatowe miasta Radomia, powiatu radomskiego, przedstawiciele Cechu rzemiosł Różnych, Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, MOPS-u, Caritasu, a także przedsiębiorcy z naszego regionu.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

  25 września 2013   Szkolny Klub Miłosników Dobrego Filmu    

X Muza

Z "Wielkimi Nadziejami", aromatyczną małą czarną, słodkim co nieco i turukotem starego projektora zainaugurował działalność Szkolny Klub Miłośników Dobrego Filmu pod opieką pani M.E.Adamczyk. Członkinie - założycielki klubu z klasy 3TF stawiają sobie za punkt honoru uczestniczyć w projekcjach organizowanych przez Resursę Obywatelską przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli Ty również jesteś filmowym łakomczuchem i kwotę 12zł uważasz za skandalicznie niską za możliwość obcowania z X Muzą zapraszamy na następny seans już 9 października o godz. 18:00.

  facebook Fajne 
 
 Słabe 
 
  Wypowiedz się na forum (

 

Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom
Copyright 1904-2022 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu.