Archiwum 2012/2013  2013/2014  2014/2015  2015/2016  2016/2017  2017/2018  2019/2020  2020/2021  2021/2022  2022/2023 

  19 sierpnia - Hubal w muszli.

  W sobotę 17 sierpnia, w muszli koncertowej w parku T. Kościuszki ogłoszono wyniki Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Na uroczystościach nie zabrakło licznej delegacji z naszej szkoły. W ramach realizacji projektu "Spotkania z bohaterem mieszkańcy miasta poznają historię pierwszego partyzanta II wojny św." zorganizowana została wystawa, która pozwoliła obecnym poznać historię majora Hubala i jego oddziału oraz miejsc z nim związanych.

  facebook

 

  21 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w naszej szkole 19 czerwca. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Cechu Rzemiosł Różnych oraz Rady Rodziców. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, wyróżniające oceny z zajęć praktycznych o raz inne osiągnięcia otrzymali nagrody książkowe i puchary. Ze wzruszeniem pożegnaliśmy również kolejne pokolenie Absolwentów, którzy złożyli podziękowania Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w ich edukację.
Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

  facebook

 

  14 czerwca - Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019.

  facebook

 

  18 czerwca - „Zamiast kwiatka niosę pomoc”

   Wolontariat szkolny zaprasza do przyłączenia się do akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc” - to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć świętowanie końca roku szkolnego z zaangażowaniem na rzecz osób dotkniętych skutkami klęsk naturalnych i konfliktu w Somalii. Więcej informacji u opiekuna.

  facebook

 

  14 czerwca - List Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

  facebook

 

  13 czerwca - Podziękowania z MOPS Dział Pracy Socjalnej w Radomiu.

  facebook

 

  11 Czerwca - „Fryzura komunijna”.

  W miesiącu maju odbył się szkolny konkurs fryzjerski „Fryzura komunijna”, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2f1 - Milena Perkuszewska. Wszystkim uczestnikom organizator W. Jarosz bardzo dziękuje za pomysłowość

  facebook

 

  11 czerwca - Podziękowania z DPSWWIP.

Zobacz więcej...

    Podziękowania za pełną zaangażowania i pasji pomoc wolontariacką świadczoną na rzecz Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu.
    Wykonywane bezinteresownie zabiegi fryzjerskie oraz okazywana życzliwość i zrozumienie niejednokrotnie sprawiały radość pensjonariuszom.
    Wyrażając swą wdzięczność za dobrą wolę i pochylenie się nad tymi, którzy potrzebują pomocy życzymy wielu sukcesów i zadowolenia z podejmowanych działań na rzecz rozwoju osobistego. Kierownik Zespołu Pielęgniarek w DPSWWIP Katarzyna Grymuła.

  facebook

 

  7 czerwca - Międzynarodowe Targi Poznańskie 2019.

   W dniach 4-5 czerwca uczniowie szkoły branżowej kształcący się w zawodzie operator obrabiarek skrawających i technikum mechanicznego uczestniczyli w wycieczce do zakładu DMG MORI w Plewszewie i na Międzynarodowe Targi w Poznańskie 2019 ITM Polska, organizowanej prze Izbę Rzemieślniczo-Handlową Ziemi Radomskiej.
   W trakcie wycieczki uczniowie mogli zobaczyć sposób organizacji i pracy w przedsiębiorstwie mechanicznym oraz nowoczesny park maszynowy. Na targach w Poznaniu, zwiedzając stanowiska wystawców z różnej branży przemysłowej poznawali nowe technologie wytwarzania i obróbki, nowoczesne uchwyty narzędziowe i narzędzia, urządzenia spawalnicze, sposoby nakładania powłok galwanicznych, technologię i urządzenia drukujące i skanujące 3D. Była to również lekcja podczas, której oprócz wiedzy uzyskiwanej od fachowców prezentujących firmowe ekspozycje można było bezpośrednio zobaczyć najnowsze w prowadzane trendy technologiczne. Na zakończenie uczniowie mieli czas na zwiedzanie starego rynku w Poznaniu i zakup pamiątek.

  facebook

 

  7 czerwca - Gra miejska.

   W dniu 3 czerwca 2019r. byliśmy świadkami współzawodnictwa w grze miejskiej „Śladami II wojny światowej” będącej częścią projektu pt. „Spotkanie z bohaterem –mieszkańcy poznają historię pierwszego partyzanta II wojny światowej w ramach Budżetu obywatelskiego Miasta Radomia na 2019 rok. W wydarzeniu wzięło udział 11 drużyn. Rywalizacja była bardzo zacięta do mety jako pierwsza przybyła Drużyna Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, która zajęła I miejsce w interaktywnej zabawie. Na miejscu II znalazła się Drużyna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wsoli natomiast miejsce III ku naszej wielkiej radości zajęła Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” pod opieką pani Marioli Jabłońskiej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni biletami do kina. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

  facebook

 

  6 czerwca - Podziękowania z MOPS.

Zobacz więcej...

   Podziękowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zespołu Pracy Socjalnej Nr 6 dla wolontariuszek klas fryzjerskich, które bezpłatnie świadczyły usługi strzyżenia i modelowania. Wolontariat szkolny zachęca do współpracy wszystkich uczniów.

  facebook

 

  6 czerwca - Łączy Nas Pamięć.

  facebook

 

  2 czerwca - Dzień Weterana.

   Ludzie, którzy nawet w czasach pokoju stoją na straży, aby inni czuli się bezpiecznie obchodzili wczoraj swoje święto. Dzień Weterana zorganizowany przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 45 w Radomiu zgromadził nas na wyjątkowych uroczystościach. Uczniowie z klasy 2TMF pod opieką pani G. Zajączkowskiej i M. Dudy godnie reprezentowali naszą szkołę w czasie uroczystej mszy świętej oraz części artystycznej. Wręczono odznaczenia i medale. Szczególnym wyróżnieniem nagrodzono Panią Dyrektor Beatę Jasek wręczając jej medal za zasługi dla SKMP ONZ.

  facebook

 

  17 maja - Gra miejska.

 


Regulamin gry miejskiej
„Śladami II wojny światowej w Radomiu”


CZYM JEST GRA MIEJSKA?

Gra miejska to interaktywna forma zwiedzania miasta, połączona z rozwiazywaniem zagadek. Uczestnicy gry otrzymują specjalną mapę fragmentu miasta, na której zaznaczone są różne punkty. Zadaniem graczy jest odnalezienie punktów z mapy w terenie, dojście do nich i poprawne rozwiązanie zagadek związanych z punktami.

ORGANIZATORZY

 1. Gra miejska „Śladami II wojny światowej w Radomiu” organizowana jest przez Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu w ramach „Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia” na 2019 rok.
 2. Gra miejska jest częścią projektu: pt. „Spotkania z bohaterem – mieszkańcy miasta poznają historię pierwszego partyzanta II wojny światowej”.
 3. Organizatorem z ramienia szkoły jest pani Justyna Bujek.
 4. Autorem gry i osobą odpowiedzialną za jej realizację jest Patrycja Bartula-Jakubowska, tel. +48 664 507 580, e-mail: patrycja.bartula@interia.pl.

TERMIN I MIEJSCE:

Gra odbędzie się bez względu na pogodę 3 czerwca 2019 roku w Radomiu. Rozpoczęcie gry nastąpi o godz. 10.00 na radomskim Rynku (link do lokalizacji), zakończenie nastąpi ok. godz. 13.00-14.00 w siedzibie ZSZ im. Hubala w Radomiu, Al. Grzecznarowskiego 2.

Zobacz więcej...


DO POBRANIA FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU DRUŻYNY W GRZE


  facebook

 

  20 Maja - Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”.

  Uczennice z klasy 2TMFGR2 włączyły się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 76 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Z dumą nosiły żonkile - symbol pamięci, szacunku i nadziei. Obejrzały film „Nie było nadziei” przygotowanego dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, opowiadający o przebiegu powstania i pokazujący historię oraz motywy walczących. Po projekcji filmu stworzyły własny projekt upamiętniający Powstanie w Getcie Warszawskim.

  facebook

 

  20 Maja - Uroczyste pożegnanie klasy maturalnej.

  26 kwietnia klasy 3TM oraz 3TF uroczyście żegnały swoich starszych kolegów z klasy maturalnej. Przygotowano film „Wspomnienia z życia szkoły oczami abiturientów”, który niektórych rozbawił, a niektórych wzruszył. Nie zabrakło śpiewu i ciekawych rymów o maturzystach. Oprócz wyjątkowych życzeń skierowanych do absolwentów Pani dyrektor Beata Jasek wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, sporcie i aktywności dla środowiska szkolnego.

  facebook

 

  29 kwietnia - Uroczystości przy Szańcu w Anielinie.

  28 kwietnia przy Szańcu w Anielinie odbyły się uroczystości poświęcone uczczeniu pamięci legendarnego dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego,
bohaterskiego żołnierza majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Obchody rozpoczęły się polową mszą świętą odprawioną przez ks. Jerzego Cedrowskiego. Po niej miały miejsce przemówienia,
następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali Apelu Pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa. Na koniec uroczystości delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze. Wśród uczestników
obchodów nie zabrakło licznej delegacji z Radomia, która wzięła udział w projekcie realizowanym przez naszą szkołę w ramach projektu obywatelskiego.

  facebook

 

  6 kwietnia - „Strajk 8 kwietnia 2019r.”

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

   W związku z brakiem porozumienia Związków Zawodowych z Rządem od jutra, tj, 8 kwietnia rozpoczyna się strajk nauczycieli! W związku z tą sytuacją proszę o zapewnienie opieki nad dziećmi. Przypominam, że uczniowie klas branżowych I stopnia i zasadniczej szkoły zawodowej, którzy są młodocianymi pracownikami mają obowiązek zgłoszenia się na zajęcia praktyczne do pracodawców w dniach, gdy w szkole nie są realizowane zajęcia teoretyczne. Uczniowie, którzy realizują zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Praktycznego zgłaszają się na zajęcia zgodnie z planem. Uczniowie - operatorzy obrabiarek skrawających - zgłaszają się do pracodawców w dniu wyznaczonych zajęć praktycznych. Jeszcze raz zwracam się do Panstwa o zrozumienie sytuacji i wyrozumiałość! Nauczyciele walczą o godność zawodu i godne warunki płacy za nie łatwą pracę!
Z wyrazami szacunku Dyrektor Szkoły Beata Jasek.

 

  23 kwietnia - Ozdoby wielkanocne.

  Uczniowie klas fryzjerskich: 1f1, 2f1,2f2, 2Tmf wykonali ozdoby wielkanocne, które zostały przekazane podopiecznym Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu oraz Krzysiowi również z Radomia - chłopcu choremu na EB pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Serdecznie dziękujemy za okazany gest.

  facebook

 

  23 kwietnia - „Marzycielska poczta dla Nikoli”.

  Wielkanocna akcja „Marzycielska poczta dla Nikoli” - dziewczynki z porażeniem czterokończynowym spastycznym została zakończona!!! Klasy: 2f1, 2f2 oraz 2Tmf/2 wykonały 180 listów i kartek świątecznych.

  facebook

 

  23 kwietnia - Podziękowania.

  facebook

 

  3 kwietnia - "SPOTKANIA Z BOHATEREM..."

  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MJR HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO "HUBALA" ZAPRASZA DO UCZESTNICTWA W PROJEKCIE REALIZOWANYM W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO: "SPOTKANIA Z BOHATEREM - MIESZKAŃCY MIASTA POZNAJĄ HISTORIĘ PIERWSZEGO PARTYZANTA II WOJNY ŚWIATOWEJ".   Głównym celem projektu jest poznanie historii majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" i jego oddziału, miejsc z nim związanych, popularyzowanie historii Polski, w ciekawy, nowatorski sposób wśród mieszkańców Radomia. Obecnie postać majora kojarzona jest tylko z nazwą szkoły. Niewiele osób ma świadomość jak wielką był osobowością. To Polak, który nie poddał się, pierwszy stawił opór Niemcom w okupowanej Polsce. W 2019 roku będziemy obchodzić 80 rocznicę utworzenia pierwszego Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Jest to doskonała okazja do propagowania historii i edukowania społeczności lokalnej. Realizacja projektu jest również odpowiedzią na poszukiwanie przez młodych ludzi właściwych wzorców.
Zainteresowanym proponujemy:

 • 28 KWIETNIA - WYJAZD NA OGÓLNOPOLSKIE OBCHODY DO ANIELINA - MIEJSCA ŚMIERCI HUBALA,
 • 15 LUB 29 MAJA - WARSZTATY HISTORYCZNE PROWADZONE PRZEZ JACKA LOMBARSKIEGO - AUTORA KSIĄŻKI "HUBAL - FAKTY I MITY",
 • 3 CZERWCA - GRA MIEJSKA - "ŚLADAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ".

Udział w projekcie jest bezpłatny!!!! Można wziąć udział we wszystkich proponowanych zajęciach!!!

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 20 KWIETNIA TELEFON: 48 363-57-00


  facebook

 

  5 kwietnia - Wyjazd do Częstochowy

   5 kwietnia uczniowie klasy 4TMF pod opieką pani Małgorzaty Dudy oraz pani Justyny Bujek uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Podczas mszy świętej prosili o duchowe wsparcie podczas zdawanej matury, która zbliża się wielkimi krokami.

  facebook

 

  6 kwietnia - „Księgowy - zawód przyszłości”


Dnia 5 kwietnia 2019 r. odbył się konkurs
na najlepszą prezentację multimedialną na temat: „Księgowy - zawód przyszłości” zorganizowany przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. W zmaganiach konkursowych udział wzięły: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych im. „Hubala”, Katolickie Liceum Św. Filipa Neri, Liceum Ekonomiczne z Garwolina oraz Zespół Szkół Ekonomicznych z Kozienic. Naszą szkołę reprezentowała Agata Jaworska z klasy 3TF z opiekunem panią Beatą Kacprzak. Silną grupę wsparcia dla Agaty stanowiła reprezentacja klasy 2f z wychowawcą panią Mariolą Jabłońską. Konkurencja była bardzo duża, a prace konkursowe zachwycały poziomem. Prezentacja Agaty została uznana przez jury konkursu za najlepszą. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy zajęcia pierwszego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

 Zobacz prezentację
Zobacz prezentację.

facebook

 

  5 kwietnia - List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców.

 

  4 kwietnia - Strajk.

UWAGA! Prosimy o monitorowanie komunikatów dotyczących strajku w naszej szkole.

  facebook

 

  4 kwietnia - Podziękowania z Hospicjum Królowej Apostołów.

 

  4 kwietnia - Wycieczka do PMP.

  Uczniowie technikum mechanicznego z klasy 2TMF zwiedzili zakład PMP – Precision Machine Parts Poland Sp. z. o. o. w Radomiu. Uczestników wycieczki oprowadzał po zakładzie i opowiadał o nim prezes PMP pan Andrzej Strzelczyk. Uczniowie byli pod wrażeniem osiągnięć firmy, nowoczesnego parku maszynowego, organizacji produkcji oraz zaplecza socjalnego.

  facebook

 

  3 kwietnia - XI Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski - Lublin 2019.

  W Zespole Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o zasięgu ogólnopolskim - Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer. Tytuł konkursu KOBIETA INSPIROWANA NATURĄ.
   Miło nam poinformować, że nasza uczennica Magdalena Stachura z klasy 3F zajęła w konkursie I miejsce. Ogromny sukces to również zdobycie wyróżnienia przez Klaudię Łagowską z klasy 3F. Gratulujemy.

  facebook

 

  1 kwietnia - „Marzycielska poczta”.

    Wolontariat  szkolny  zachęca  do  przyłączenia  się  do  akcji  „Marzycielska poczta”. W dniach 01.04.2019 - 12.04.2019 napisz list lub kartkę pocztową do chorej - Natalki, która urodziła się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. W 2013 roku przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu, od tamtej pory nie potrafi biegać, mówić, siedzieć, nie umie nawet samodzielnie zjeść. Wasze listy będą nieocenionym wsparciem dla dziewczynki i jej rodziny! Listy i kartki można zostawić u opiekuna wolontariatu pani W. Jarosz sala 37.

  facebook

 

  31 marca - Wyniki szkolnego turnieju w piłce nożnej.

   W naszej szkole zakończył się turniej piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Szkoły 2018/2019. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce zajęła klasa 1op
II miejsce zajęła klasa 4TMF
III miejsce zajęła klasa 2op
IV miejsce zajęła klasa 2kl
V miejsce zajęła klasa 1kl
VI miejsce zajęła klasa 3k
VII miejsce zajęła klasa 1e
VIII miejsce zajęła klasa 3TM

  facebook

 

  25 marca - Przygotowanie do Wielkopostnych rekolekcji w Hubalu.

  Zbliża się czas adwentowych rekolekcji. Powinniśmy je dobrze zaplanować, aby "ochłonąć" "pozbierać się" i "odzyskać" to, co w codziennym zabieganiu zgubiliśmy. Dlatego nauczyciele religii - Małgorzata Duda i Wojciech Leszczyński wprowadzają uczniów w tematykę tego szczególnego okresu dla każdego wierzącego człowieka. Na swoich zajęciach wykorzystują pomoce multimedialne, przedstawiają prezentację i eksponują tablicę o treści informacyjnej na temat programu tegorocznych rekolekcji na terenie Radomia. W ten sposób przygotowani uczniowie z wielkim zapałem odnajdą w tych najbliższych dniach różne formy realizacji i przygotowania się do Wielkanocy.

  facebook

 

  25 marca - Uczniowie Hubala idą na warsztaty... biblijne.

  Ogólnopolski Konkurs Biblijny trwa już 23 lata. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w kolejnych jego edycjach. Tegoroczny konkurs zachęca do lektury i analizy treści Księgi Wyjścia oraz Listu do Rzymian św. Pawła. W celu lepszego pogłębienia przesłania tych ksiąg Pisma św. odbyły się 1 marca 2019 r. warsztaty, które poprowadził znany biblista Ks. dr Jacek Kucharski. Efektem tych zajęć jest przejście naszych uczniów do kolejnego etapu - diecezjalnego, który odbędzie się 25 kwietnia 2019r. w Liceum Katolickim w Radomiu. Odpowiedzialnymi z przygotowanie konkursu i finalistów na etapie szkolnym byli nauczyciele religii - pani Małgorzata Duda i Wojciech Leszczyński.

  facebook

 

  23 marca - Wizyta na wagarach

  Jak nie zachwyca skoro zachwyca... wiosna, młodość i Gombrowicz. Po raz kolejny uczniowie z klas 3 technikum wybrali się na specyficzne witanie wiosny. Przyjemna atmosfera i myśl, że nareszcie wiosna, towarzyszyła nam w czasie zwiedzania muzeum. Poznaliśmy na nowo pisarze i jego burzliwe losy. W trakcie lekcji muzealnej próbowaliśmy zrozumieć jedną z jego powieści "Ferdydurke". Po tak udanym spotkaniu już tylko... wagary. Do zobaczenia u Gombrowicza.

  facebook

 

  21 marca - VI Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2019

   20 marca 2019 odbył się „VI Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2019”. W tegorocznym turnieju reprezentowali naszą szkołę uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych. Skład zespołu stanowili: Dawid Jaśkiewicz, Damian Grymuła, Patryk Żarłok, Mateusz Ziomka oraz Konrad Smagowski. Spośród uczestników z różnych szkół Dawid Jaśkiewicz zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji Branżowej Szkoły I Stopnia.

  facebook

 

  21 marca - Magdalena Stachura z klasy 3F zajęła I miejsce...

   Miło nam poinformować, że nasza uczennica Magdalena Stachura z klasy 3F zajęła I miejsce w XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o zasięgu Ogolnopolskim w Lublinie. Tytuł konkursu "Kobieta inspirowana naturą". Ogromny sukces to również zdobycie wyróżnienia przez Klaudię Łagowską z klasy 3F. Gratulujemy.

  facebook

 

  21 marca „Dzień Otwarty Szkoły”.

  15 marca 2019 odbył się w „Hubalu” Dzień Otwarty. Dla naszych gości - uczniów oraz rodziców przygotowaliśmy różne atrakcje - komputerowy dobór fryzur, stylizacja włosów w pracowni fryzjerskiej, stanowisko awioniczne oraz elektrotechniczne, pokaz druku 3D, symulator jazdy motocyklem, diagnostyka komputerowa samochodu. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły dzięki prezentacji multimedialnej na temat zawodów, ale także poprzez rozmowę z nauczycielami, uczniami oraz pracodawcami, którzy byli z nami w tym dniu. Gościliśmy przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych, Ochotniczych Hufców Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przedstawicieli firm Radmot, Lemich, Pronar, Autokomplex, Autocentrum oraz przedstawicieli salonów fryzjerskich - Zeus, K&J, Pająk, Atelier Christian. Uczniowie mieli możliwość spotkania się w naszej szkole z fachowcami, którzy zaprezentowali im kształcenie zawodowe od strony praktycznej. Dziękujemy wszystkim za udział w Dniu Otwartym „Hubala”. Było ciekawie, pouczająco, głośno, smacznie i wesoło.

  facebook

 

  13 marca „Kobieta inspirowana...naturą”.

  Dnia 6.03.2019 odbyły się eliminacje do konkursu fryzjerskiego „Kobieta inspirowana...naturą”. Publiczność i komisja konkursowa zadecydowała iż naszą szkołę będą reprezentowały uczennice z klasy 3F: Stachura Magdalena oraz Łagowska Klaudia. Życzymy owocnej pracy i zawodowych sukcesów.

  facebook

 

  12 marca Ostatni dzień karnawału.

   Z okazji ostatków obchodzonych w naszej szkole we wtorek 5 marca Samorząd Uczniowski pod opieką Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos zorganizował dyskotekę, podczas której uczniowie mogli wspólnie spędzić czas oraz przekazać sobie wzajemnie dedykacje muzyczne.
    To jednak nie koniec! Uczniowie każdej klasy przygotowali słodki poczęstunek, aby w pełni pożegnać karnawał. Dobra muzyka i pyszne przekąski zapewniły wszystkim wspaniałą zabawę.

  facebook

 

  7 marca

  facebook

 

  3 marca „Świat bez głodu dla PAH”.

    Wolontariat szkolny z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU zorganizował akcję „Świat bez głodu dla PAH”. Uczennica z klasy 2f2 przygotowała słodkości, a jej młodsze koleżanki z klasy 1f1 rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 73 złotych 23 groszy zostały przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

 1 marca - "DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY"

  facebook

 

 25 lutego - Słodko i tłusto.

    Wolontariat szkolny zaprasza na słodkości z okazji zbliżającego się TŁUSTEGO CZWARTKU, który już... 28.02.2019r.

  facebook

 

 25 lutego - „A może... loki czy warkocz?”

    Szkolny konkurs fryzjerski „A może...loki czy warkocz?” na własnoręcznie wykonanie fryzury o tej tematyce rozstrzygnięty!!! Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2TMF - Matysiak Dominika. Wszystkim uczestnikom organizator W. Jarosz bardzo dziękuje za kreatywność i nowatorskie pomysły.

  facebook

 

 25 lutego - "DZIEŃ DAWCY SZPIKU" DLA ABSOLWENTKI NASZEJ SZKOŁY JOANNY

   24 MARCA W M1 ODBYŁ SIĘ "DZIEŃ DAWCY SZPIKU" DLA 27 LETNIEJ ABSOLWENTKI NASZEJ SZKOŁY JOANNY, U KTÓREJ ZDIAGNOZOWANO BIAŁACZKĘ. NIE MOGŁO NAS TAM ZABRAKNĄĆ, UCZENNICE KLASY 2F2 (3 OSOBY) ORAZ 3TF (4 OSOBY) GODNIE NAS REPREZENTOWAŁY I SWOIM UROKIEM ZACHĘCAŁY POTENCJALNYCH DAWCÓW DO REJESTRACJI. SZKODA, ŻE TAK MAŁO UCZNIÓW ZNALAZŁO CZAS BY WSPOMÓC AKCJĘ... CZĘSTO TAK NIEWIELE TRZEBA, BY KOMUŚ POMÓC. OPIEKUN WOLONTARIATU BARDZO DZIĘKUJE UCZENNICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W WYJĄTKOWĄ AKCJĘ.

  facebook

 

 24 lutego - Podziękowania od Krzysia.

  facebook

 

 22 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

(Mikołaj Rej)

    21.02.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową narodów. W tym roku nasi uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi, a także mieli okazję sprawdzić, czy potrafią posługiwać się poprawną polszczyzną.

  facebook

 

 20 lutego - Pracodawcy kluczowymi partnerami szkół – potrzeby pracodawców a kształcenie branżowe.

   20 lutego 2019 roku w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” odbyła się konferencja pt. „Pracodawcy kluczowymi partnerami szkół – potrzeby pracodawców a kształcenie branżowe”, której organizatorem była nasza szkoła przy współudziale Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W konferencji uczestniczyli pracodawcy z branży metalowej, motoryzacyjnej i lotniczej. Celem konferencji było zapoznanie doradców zawodowych i młodzieży kończącej szkołę podstawową i gimnazjum z radomskim rynkiem pracy, oczekiwaniami pracodawców i możliwościami zdobycia zawodu w szkole branżowej I stopnia i technikum. Prelegenci przedstawili rozwój rynku radomskiego, warunki pracy i dalszego rozwoju. W spotkaniu uczestniczył także absolwent szkoły, który przedstawił młodym słuchaczom korzyści wynikające z nauki w szkole branżowej. Podsumowaniem konferencji było wystąpienie ucznia naszej szkoły Bartka Sowy, który zachęcał do podjęcia nauki w szkole, możliwości rozwijania własnych zainteresowań i miłej atmosferze tu panującej.

  facebook

 

 19 lutego - UCZNIOWIE Hubala POMAGAJĄ

   We wtorek 19 lutego została zorganizowana w naszej szkole akcja poboru krwi. Krew oddało 26 uczniów, choć chętnych było dużo więcej. Nasi uczniowie wykazali się dojrzałością społeczną, empatią i wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za szlachetną postawę, która decyduje o życiu i o zdrowiu innych.

  facebook

 

  15 lutego - Pomóżmy Joannie.

  facebook

 

  15 lutego - Walentynki w bibliotece.

Zapraszamy na Walentynki do biblioteki szkolnej.

  facebook

 

  13 lutego - Inżynieria przyszłości.

   Na zaproszenie Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, uczniowie klasy 2OP uczestniczyli w konferencji „Dzień Inżyniera” zorganizowanej na Wydziale Mechanicznym, podczas której przedstawiono nową platformę - Indusrty 4.0, czyli integrację inteligentnych maszyn, systemów oraz wprowadzanie zmian w procesach produkcyjnych w celu zwiększenia m.in. wydajności produkcji. Zaprezentowano również nowe sposoby pracy i roli ludzi w przemyśle, określane jako P4.0. Omówiono także nowoczesne, wschodzące a jeszcze nie tak dawno obce nam kierunki kształcenia. Podczas prezentacji pracowni i laboratoriów uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu procesu projektowania CAD/CAM, obróbki CNC, pomiarów i wytrzymałości materiałów oraz sposobu przeprowadzania badań naukowych z zakresu elektrotechniki i mechaniki.

  facebook

 

  5 lutego - Odszedł kolejny wieloletni Przyjaciel naszej szkoły.

   Z ogromnym smutkiem pragniemy poinformować, że 04.02.2019 w wieku 93 lat odszedł kolejny wieloletni Przyjaciel naszej szkoły mjr Franciszek SOŁŚNIA ps. „Mały”, żołnierz Armii Krajowej w oddziale partyzanckim „Harnasia”, wieloletni, aktywny członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Radom, członek Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, współinicjator powstającego pomnika żołnierzy Armii Krajowej ZWZ-AK „JODŁA”. Zawsze wierny i oddany idei „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Cześć jego pamięci!
  facebook

 

  1 lutego - Lekcja historii misji pokojowych ONZ.

   Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Radomia. Na spotkaniu uczniowie klas pierwszych poznali cel misji w których brali udział polscy żołnierze w różnych zakątkach świata, warunki w jakich żyli i zagrożenia na jakie byli narażeni. Również został zaprezentowany film, który pokazał działania podczas misji, a także obraz świata w krajach w których toczy się wojna. Wizytę uświetnił występ pana Cezarego Jawoszka, który zagrał na gitarze oraz zaśpiewał wzruszającą piosenkę. Na koniec został przeprowadzony konkurs, a uczniowie zainteresowani mogli obejrzeć ekspozycję i poznać głębiej historię misji pokojowych.
  facebook

 

  31 stycznia - Studniówka 2019.

   Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" bawili się 25.01.2019 na studniówce w domu weselnym "u Kowala". Bal rozpoczął się przemówieniami punktualnie o godz.19. Po podziękowaniach dla dyrekcji szkoły i wychowawcy uczniowie klasy 4TMF zatańczyli bardzo dostojnego poloneza, a po nim zaprosili nauczycieli do walca. Zabawa trwała do białego rana! Szkoda, że ta noc minęła tak szybko.. wspomnienia zostaną z nami na długo...
  facebook

 

  27 stycznia - Cześć Jego Pamięci!.

   26 stycznia 2019 w wieku 90 lat zmarł Przyjaciel naszej szkoły ppłk Leon Etwert, harcerz Szarych Szeregów, były żołnierz Armii Krajowej ps. „Rosomak”, wieloletni prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom.
Cześć Jego Pamięci!.
  facebook

 

  18 stycznia - Konkurs fryzjerski - MAGIA KARNAWAŁU.

   W dniu 16 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski pod honorowym patronatem Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Tematem przewodnim konkursu była „MAGIA KARNAWAŁU”. Uczestniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności zawodowych. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego Aleksandra Sokołowska. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Sobolewskiej uczennicy klasy trzeciej Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu. Trzecie miejsce zajęła Anastasiia Suvorova z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i życzymy udanych startów w następnych konkursach.
  facebook

 

  23 grudnia - Wigilie klasowe.

   Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie organizowali wigilie klasowe. Wieczerze przygotowane przez uczniów były skromne, ale obchodzone zgodnie z polską tradycją. Na każdym stole nie zabrakło opłatka, postnego jedzenia, a przy dźwiękach kolęd wszyscy składali sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2019. Nie zapomniano również o wspólnych pamiątkowych zdjęciach.

Do zobaczenia w Nowym Roku 2019

  facebook

 

  21 grudnia - Życzenia Wolontariatu szkolnego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

   Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli. Świat ma dziś świąteczny blask… Pięknych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz radości w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2019 całej społeczności życzy Wolontariat szkolny z opiekunem.

  facebook

 

  19 grudnia - Akademia z okazji Bożego Narodzenia

Jezus to najlepszy przyjaciel, a przyjaźń z Nim to najlepszy życiowy wybór.”

    „Myśl ta przyświecała tegorocznej akademii, która odbyła się 18 grudnia 2018r. w ZSZ im. mjra „Hubala” w Radomiu. Młodzież pod opieką nauczycieli religii Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego przedstawiła jak co roku bardzo interesujący i skłaniający do refleksji występ. A oto jego fragmenty:
Anioł: Co ciekawego widzisz na Ziemi?
Aniołek: Widzę wielu ludzi, są jacyś zabiegani, ale się śpieszą! Dźwigają pakunki i zielone drzewka.
Anioł: Ludzie po raz kolejny szykują się do świąt.
Aniołek: Do świąt? To dlaczego są tacy smutni?
Anioł: Wielu ludzi nie rozumie co to jest Boże Narodzenie. Nie wiedzą, dlaczego Jezus narodził się w Betlejem…
Anioł: Wszyscy mają poważne problemy i dlatego są tacy smutni. Czują się tak samotni, bo nie mają przyjaciół…
Aniołek: Powiedz im o Jezusie! On jest Przyjacielem wszystkich ludzi!
Anioł: „Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu. Gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan w mieście Dawidowym.” Bóg kocha każdego z nas! Bóg Ciebie kocha! Z miłości do ciebie posłał z Nieba swego jedynego Syna Jezusa, który na ziemi cierpiał i umarł za twoje grzechy. Bóg pragnie, abyś w to uwierzył i przyjął Pana Jezusa do swego serca, a będziesz żył zwyciężając problemy i nie będziesz już czuł się taki samotny. Przyjmij Jezusa do swego serca!
Aniołek: „Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego”- tak jest napisane w Biblii!
Anioł: Wracajcie do swoich domów i powiedzcie tak:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",
tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie….

Po zakończonej akademii dyrekcja oraz nauczyciele i licznie przybyli goście spotkali się przy wigilijnym stole. Był to czas przepełniony serdecznymi życzeniami, licznymi wspomnieniami mijającego roku oraz rodzinną atmosferą.
Opr. W. Leszczyński.
  facebook

 

  17 grudnia - Podsumowanie VIII edycji „Paczki dla Bohatera”

   14.12.2018 w „Hubalu” odbyło się podsumowanie VIII edycji „Paczki dla Bohatera” w regionie radomskim. W akcję zaangażowały się szkoły, przedszkola, służby mundurowe, firmy oraz osoby prywatne. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jest koordynatorem akcji wspólnie ze Służbą Więzienną. Podziękowanie na ręce organizatorów złożył biskup radomski Henryk Tomasik. W uroczystościach uczestniczyli m.in. insp. Kamil Borkowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, nadkom. Dariusz Szymański - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, mł. bryg. Bartosz Musiał - zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Zbigniew Kapciak - I Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli Paczki trafią do 71 potrzebujących - kombatantów Światowego Związku Żołnierzy AK, powstańców Warszawskich oraz więźniów politycznych okresu stalinowskiego. Akcja ta nie ma na celu tylko wspomożenia najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa.
W sumie udało się zebrać 3700KG!!
Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom!
  facebook

 

  14 grudnia - TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE

   11.12.2018r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dotycząca honorowego krwiodawstwa. Pracownicy RCKiK w Radomiu zaprezentowali uczniom klas drugich film edukacyjny oraz przybliżyli wiedzę na temat roli krwi w organizmie człowieka, chorób szpiku kostnego, zdrowego stylu życia. Uczniowie poznali zalety, przeciwskazania i procedury związane z oddawaniem krwi. Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uświadomienie młodzieży, że krew jest bezcennym lekiem, który człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.

  facebook

 

  14 grudnia - „FRYZURA ŚLUBNA”

   Szkolny konkurs fryzjerski „FRYZURA ŚLUBNA” - samodzielne artystyczne wykonanie fryzury na ten wyjątkowy dzień rozstrzygnięty!!! Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2f1 - Kowalczyk Eliza. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Organizator W. Jarosz serdecznie dziękuje za inspirujące pomysły.

  facebook

 

  14 grudnia - Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA”...

   Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA” zakończona!!! Na prośbę wolontariatu szkolnego o napisanie listu lub kartki pocztowej w tradycyjnej formie odpowiedziały klasy: 1f1, 2f1, 2f2, 2Tmf (grupa fryzjerów), 4Tmf (grupa fryzjerów). Własnoręcznie wykonane kartki i listy w ilości 175 sztuk zostały wysłane do Wiki Mering dziewczynki z wrodzoną złożoną wadą serca.

  facebook

 

  12 grudnia - Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

   Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wydarzenie to pięknie wpisało się w obchody odzyskania niepodległości w naszej szkole. Uczestnicy recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej dowolnego autora. Recytującym przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: Justyna Bujek, Magdalena Janczewska i Anna Kowalska.
Laureaci:
I miejsce – Aleksandra Wolszczak
II miejsce – Martyna Karcz
III miejsce – Jakub Antczak
Wyróżnienie – Klaudia Kieszkowska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w rozwijaniu zdolności recytatorskich.

  facebook

 

  10 grudnia - XII Hubalowa Wigilia

Jeszcze Polska nie zginęła...” na Bielawach, czyli „Hubalowa Wigilia”

    „Dawno już na Bielawach nikt nie śpiewał „Jeszcze Polska nie zginęła”. Nie wiemy, czy hubalczycy śpiewali hymn w czasie wigilijnej wieczerzy. Nie zachował się na ten temat żaden przekaz. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wśród leśnej głuszy, przy dźwiękach klarnetu, rozległy się słowa tej najważniejszej dla nas wszystkich, i tak sowicie opłaconej krwią, pieśni.
Mimo deszczowej pogody, wigilijni goście nie zawiedli. Przybyli z dalekiego województwa kujawsko - pomorskiego i lubelskiego, z ziemi radomskiej, kozienickiej, świętokrzyskiej i oczywiście łódzkiej. Na polanie, w miejscu dawniej leśniczówki, zjawiło się ponad 300 osób. Głównie uczniów ze szkół imienia Hubala w Przybranowie, Bychawie, Radomiu, Przydworzycach, Chlewiskach, Lipinach, Dobromierzu, Brudzewicach, Drzewicy i Kraśnicy, której patronem są Henryk i Wanda Ossowscy. Byli niezawodni kadeci z Lipin i uczniowie klasy mundurowej ZS ZDZ z Kielc, kombatanci Światowego Związku Żołnierzy AK z Radomia i weterani Misji Pokojowych ONZ, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i harcerze z radomskiego szczepu „Konary” i opoczyńscy „Trolle” im. majora Hubala oraz druhowie z OSP. A w końcu ułani, bo jak mogłoby ich zabraknąć w tym dniu na Bielawach, z Radomia, Poświętnego, Gulina, Kielc i Konina. Razem z kieleckimi uczniami pojawili się również członkowie Stowarzyszenia Pamięci Narodowej „Czwartak” z Kielc.
   - W naszej hubalowej rodzinie przybyła nowa szkoła - powiedziała dyrektor, Beata Jasek. - Szkoła Podstawowa w Kłucku, która w przyszłym roku, w 100-lecie swojego istnienia, przyjmie imię majora Hubala. Do naszej rodziny dołączył w tym roku również kolejny potomek hubalczyków- pan Marek Bieńkowski, wnuk gajowego Ignacego Bieńkowskiego ze Szkucina, który wraz ze swoim synem Marianem, byli łącznikami w oddziale majora Hubala.
Tradycja spotkania na Bielawach została już ugruntowana w ciągu minionych dwunastu lat. Jest ubieranie choinek, które specjalnie zasadzone przez leśników, zdążyły już tak wyrosnąć, że strojenie ich zaczyna być problemem. Jest krótka modlitwa zmówiona przez księdza kapelana Stanisława Drąga, dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia. I co najważniejsze, jest luźna, spontaniczna atmosfera, pozbawiona patetycznych, czy innych akcentów. Może z jednym wyjątkiem. W tym roku, właśnie na Bielawach, nadleśniczy Dawid Kosylak z Nadleśnictwa Opoczno otrzymał z rąk honorowego organizatora wigilii, pułkownika Mariana Zacha, odznakę Środowiska „Hubalczycy” w podziękowaniu za pomoc w corocznej organizacji tej uroczystości.
Po krótkim powitaniu uczestników wigilii, Beata Jasek poprosiła o zabranie głosu wice prezydenta Radomia, Karola Semika.
- Przez wiele lat pracowałem w szkole imienia Hubala w Radomiu. Byłem w niej kiedy przyjmowała imię majora Hubala i poznałem wielu jego żołnierzy. Razem z nimi zasiadałem do wigilijnych wieczerzy, które wtedy odbywała się w szkole. Cieszę się, że kontynuujecie tę tradycję rozpoczętą w „Hubalu” w 1982 roku, i że dziś mogę znów przeżywać tę wigilię, w tym szczególnym miejscu, razem z wami. Jak co roku, po zakończeniu spotkania na Bielawach, wszyscy przenieśli się na polanę pod Anielinem, do szańca majora Hubala, gdzie po krótkiej lekcji historii przeprowadzonej przez Piotra Kacprzaka, zastępcę dyrektora RDLP w Radomiu, złożone zostały wieńce a Cezary Jawoszek zaśpiewał „Hubalową legendę
Autor tekstu i zdjęć: Jacek Lombarski

  facebook

 

  10 grudnia - MIKOŁAJKI.

    Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole panuje już od pierwszych dni grudnia. Jak co roku 6 grudnia gościliśmy świętego Mikołaja. Odwiedzał on każda klasę wraz ze swoimi pomocnicami z workiem pełnym słodkości, które osobiście wręczał. Niektórzy uczniowie prócz smakołyków otrzymali również symboliczne rózgi na znak motywacji, aby starać się jeszcze bardziej przez kolejny rok.

  facebook

 

  10 grudnia - MARATON PISANIA LISTÓW.

    5 grudnia nasza szkoła, we współpracy z WSH w Radomiu, wzięła udział w Maratonie Pisania Listów. W tym roku pisaliśmy apele w obronie trzech bohaterek z Ukrainy, Brazylii i Iranu, wobec których łamane są prawa człowieka.
   Wspólnie napisaliśmy 524 listy! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

  facebook

 

  7 grudnia - Akcja „Mikołaj” dobiegła końca...

    Akcja „Mikołaj” dobiegła końca!!! Zebrane ze zbiórki zabawki, słodycze, książeczki oraz artykuły papiernicze zostały przekazane Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna. Za okazaną życzliwość dziękujemy.

  facebook

 

  7 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

    Blisko 100 osób zrzeszonych w Klubie Wolontariusza „Przyjaciele” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało podziękowania i nagrody za całoroczną pracę na rzecz innych, w tym zacnym gronie znalazły się również wolontariuszki naszej szkoły, które świadczą bezpłatne usługi fryzjerskie najuboższym mieszkańcom. W tym roku uroczysta gala Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się w Domu Kultury Idalin. Podczas spotkania królowały podziękowania i nagrody. Wolontariusze odebrali gratulacje z rąk Marcina Gierczaka, p.o. dyrektora MOPS, dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody, nie zabrakło także atrakcji dla ducha.
Klub Wolontariusza „Przyjaciele” został utworzony w lipcu 2000 roku.

  facebook

 

  6 grudnia - Świąteczna Zbiórka Żywności.

   W dniach 30.11-01.12. 2018 r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności. Mottem wydarzenia było "Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół".
  W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy kwestowali w supermarkecie Piotr i Paweł. Zebraną żywność w ilości 210 kg Radomski Bank Żywności przekazał na Paczkę dla Bohatera. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!
  Więcej informacji na temat Świątecznej Zbiórki Żywności znajduje się pod adresem: https://echodnia.eu/radomskie/swiateczna-zbiorka-zywnosci-podaruj-potrzebujacym-jedzenie-na-swiateczny-stol-gdzie-mozna-zostawic-dary-lista-sklepow/ar/13707671.

  facebook

 

  4 grudnia - Podziękowania od rodziców Krzysia.

  facebook

 

  3 grudnia - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”.

  facebook

 

  3 grudnia - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”.

   Wolontariat szkolny z okazji Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe”. Uczennice z klasy 3TF oraz 2f2 przygotowały różnorodne słodkości z wróżbą andrzejkową i rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 84 złotych 95 groszy zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  28 listopad - „Młodzież i jej pasje”.

    27 listopada niezwykle zdolne, odważne a przy tym skromne uczennice klasy 2F1: Eliza Kowalczyk i Patrycja Prygiel pod opieką W. Jarosz promowały szkołę uczestnicząc w projekcie „Młodzież i jej pasje”. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie na forum w Resursie Obywatelskiej w Radomiu swojej pasji. Uczennice naszej szkoły zrobiły to z wielkim rozmachem. Ich pasją od dzieciństwa jest … fryzjerstwo, dlatego też oprócz prezentacji przygotowały pokaz fryzur, makijażu i ubioru. Wzbudziły duże zainteresowanie, zdobyły gromkie brawa, a publiczność ich pokochała i nie pozwoliła zejść ze sceny. Organizatorem projektu było II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu. Dziękujemy za zaproszenie, a kto nie był …. niech żałuje.

  facebook

 

  27 listopad - „Lekcje z ZUS”.

    27 listopada w naszej szkole odbyła się olimpiada projektu „Lekcje z ZUS”. Jest to pierwszy projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w projekcie oraz licznie przystąpiła do olimpiady by sprawdzić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Opracowała Mariola Jabłońska

  facebook

 

  27 listopad - Słodka niespodzianka.

    Wolontariat szkolny zaprasza na słodką niespodziankę z okazji zbliżających się andrzejek, które odbędą się ... 30.11.2018.

  facebook

 

  21 listopad - Paczka dla Bohatera

    Po raz czwarty organizujemy zbiórkę żywności oraz produktów chemicznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”. Jest to już VIII edycja zbiórki, podczas której pragniemy wesprzeć kombatantów okręgu radomskiego poprzez przygotowanie dla nich specjalnych paczek wraz z bożonarodzeniowymi kartkami.
Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. 19 listopada - 7 grudnia.
ZSZ im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

  facebook

 

  16 listopad - Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych.

 Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Sobolewska i Magdalena Stachura zakwalifikowały się do projektu „Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych” W ramach programu dziewczyny będą rozwijać swoje umiejętności i wiedzę z zakresu fryzjerstwa a szczególnie z obszaru koloryzacji. Gratulujemy.

  facebook

 

  14 listopad - Wolontariat szkolny serdecznie dziękuje...

    Wolontariat szkolny serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej za włączenie się w zbiórkę pieniędzy na operację kręgosłupa Mateusza, który osobiście odwiedził naszą szkołę i opowiedział swoją niezwykłą historię. Wspólnie udało Nam się zebrać... 1 322,01!!!
Pomysłodawcą zorganizowania akcji były uczennice o "wielkim sercu" Kalinowska Agnieszka oraz Kaim Aleksandra. Dziękujemy uczniom z klas: 4TMF i 3TM dzięki, którym Mateusz mógł porozmawiać ze wszystkimi uczniami naszej szkoły.

  facebook

 

  14 listopad - „HUBAL DLA NIEPODLEGŁEJ”

    Dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości podjęto w naszej szkole różne inicjatywy.
    Patriotyczna  atmosfera  panowała  w  „Hubalu”  od  początku  roku  szkolnego.  W październiku 13 klas wzięło udział w projekcji filmu „Dywizjon 303”. Następnie na jednej ze ścian w szkole powstało symboliczne, patriotyczne malowidło. Za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy ozdobili wszystkie sale lekcyjne i korytarze, szkoła w ciągu kilku tygodni przybrała barwy biało-czerwone. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym, zatytułowanym: „Sto zadań na stulecie Niepodległości”. W drugiej połowie października pracownik Resursy Obywatelskiej prowadził otwarte lekcje historii, podczas których uczniowie i nauczyciele mogli zdobyć ciekawe informacje związane z odzyskaniem wolności na terenie Radomia. Uzupełnieniem lekcji była udostępniona przez Resursę Obywatelską wystawa dotycząca Republiki Radomskiej.
   Kulminacja obchodów upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości przypadła na 9 listopada. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs matematyczny a organizatorzy (pani wicedyrektor I. Pajek oraz pani K. Czerwonka) wręczyli nagrody - albumy o Polsce. Część artystyczna uroczystości obejmowała „Rys historyczny” oraz „Niepodległościowy zawrót głowy”. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie szkoły mieli okazję m. in. obejrzeć pokaz mody oraz fryzur lat 20 i 30, a także przyłączyć się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych nawiązujących do bohaterskiej walki Polaków. Oficjalna część uroczystości odbyła się przed budynkiem szkoły. Po przemówieniu Pani Dyrektor i podniesieniu flagi, o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn. Następnie major Marek Jasek odczytał Apel Pamięci, a uczniowie złożyli wiązanki i zapalili znicze przed pomnikiem patrona szkoły. Symbolicznym gestem - hołdem dla Niepodległej było wypuszczenie w powietrze 100 biało-czerwonych balonów. Wszystkie podjęte na terenie szkoły inicjatywy były dla nas wzruszającą i cenną lekcją patriotyzmu.
    Organizacja i oprawa uroczystości to zasługa naszych uczniów oraz nauczycieli: J. Bujek, K. Pastuszki, G. Zajączkowskiej, M. Janczewskiej, M. Jabłońskiej, M. Dudy, M. Wawrzos, G. Danilczuka.

  facebook

 

  29 październik - 100 Lat Niepodległej Polski.

 

   W dniu 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, na którą zapraszamy całą społeczność szkolną.

Program uroczystości:

9.00 Program artystyczny.

 1. Krótki rys historyczny
 2. „Niepodległościowy zawrót głowy”
 3. Pokaz mody i fryzur

11.00 Przejście przed budynek szkoły.

 1. Wystąpienie Pani Dyrektor
 2. Podniesienie flagi państwowej
 3. Odśpiewanie Hymnu Państwowego
 4. Odczytanie Apelu Pamięci
 5. Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy

  facebook

 

  4 listopad - 40 - lecie pontyfikatu papieża Jana Pawła II w „Hubalu”

    Dnia 29 października 2018r. uczniom naszej szkoły zostały przypomniane przez nauczycieli religii najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego rodaka Karola Wojtyły.
   Jest to szczególny czas w kontekście przypadających w tym roku doniosłych rocznic a mianowicie:
„Promieniowanie Ojcostwa” - to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony był w Polsce. Jan Paweł II uczy, że nie można być prawdziwym ojcem, jeśli nie odkryje się najpierw, że jest się synem Boga. Poczucie Bożego synostwa sprawia, że człowiek zaczyna być ojcem wobec innych - ojcem w rodzinie lub ojcem duchowym.
Tegoroczne hasło splata się również ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla papieża patriotyzm wiązał się w bardzo dużym stopniu z troską o duchową dojrzałość, z pracą nad sobą, wymaganiem od siebie. Był przekonany, że człowiek dobrze ukształtowany intelektualnie i duchowo jest wielkim skarbem dla Ojczyzny; ona jest silna mocą swoich obywateli.
W tym roku obchodzimy również czterdziestą rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem.
Należy nadmienić, że w ramach lekcji otwartych aby lepiej przypomnieć postać Jana Pawła II uczniowie zapoznali się z obszerną prezentacją i na jej zakończenie uczestniczyli w Quizie a dla najlepszych były rozdane nagrody - mianowicie misyjne różańce.
   Na zakończenie wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami mogli wspólnie zaśpiewać ulubioną pieśń Jana Pawła II pt: „Barka”.
Opr. W. Leszczyński

  facebook

 

  31 październik - Kwesta na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

    W kwestę na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu 31 października przed Cmentarzem Rzymskokatolickim na ul. Limanowskiego, po raz kolejny zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy 3TF pod "czujnym okiem" opiekuna wolontariatu szkolnego p. Wioletty Jarosz.
W tym roku piękna pogoda dopisała, a uśmiech nie schodził z twarzy wolontariuszy i dobroczyńców.

  facebook

 

  28 październik - Akcja „PIÓRNIKI DLA AFRYKI” zakończona.

    Akcja „PIÓRNIKI DLA AFRYKI” dobiegła końca udało nam się zebrać 47 piórników z pełnym wyposażeniem. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI, BEZ WAS BY SIĘ TO NIE UDAŁO!!!.
Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka. http://dzieciafryki.com/piorniki-do-afryki-3/

  facebook

 

  24 październik - W laboratoriach i pracowniach IInstytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego.

    W ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym, uczniowie klasy drugiej technikum mechanicznego o specjalności operator obrabiarek skrawających, uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
  W laboratoriach: badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów, badania pomiaru termowizyjnego, pomiaru dokładności wykonanych elementów i stanu jakości narzędzi skrawających, uczniowie poznawali urządzenia, a także przeprowadzali pomiary oraz analizowali otrzymane charakterystyki. Natomiast w pracowniach: energetyki i elektrotechniki, konstruktorskiej, wydruku 3D oraz obróbki CNC młodzi technicy poznawali: zasadę działania rekuperatora, metody wytwarzania energii elektrycznej, sposoby projektowania elementów mechanicznych z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM i ich wydruku na drukarkach 3D oraz zasady obsługi obrabiarek CNC w raz z wykonaniem zaprogramowanego elementu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja pracowni mechanicznej z militariami.

  facebook

 

  24 październik - Laboratorium Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn.

    Z okazji trwających Radomskich Dni Techniki uczniowie klasy 3K o profilu mechanik pojazdów samochodowych zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową oraz zapoznać się z rozwiązaniami konstrukcyjnymi pojazdów elektrycznych marki Renault. Specjalnie dla naszych podopiecznych wykładowcy wydziału wykonali pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  23 październik - Porady trenera biznesu i coacha.

    Dnia 22 października gościliśmy w naszej szkole radomianina, trenera biznesu i coacha Mirosława Ziętkowskiego, który zawodowo pomaga innym osiągnąć sukces w życiu zawodowym.
    W spotkaniu uczestniczyły klasy 4TMF, 3TM, 2TMF, 3op. Młodzież bardzo aktywnie brała udział w wymianie poglądów na temat swojej przyszłej kariery zawodowej. Zajęcia odbyły się dzięki firmie P.P.H Stanmar, która była organizatorem tego przedsięwzięcia.

  facebook

 

  22 październik - Międzynarodowe Targi Fryzjersko-Kosmetyczne.

    Klasy fryzjerskie 20.10.2018 uczestniczyły w profesjonalnych Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych w Warszawie. Uczniowie poznali nowe oferty branżowe, mogli podszkolić swoją wiedzę teoretyczną na seminariach przygotowanych specjalnie dla nich i wiedzę praktyczną na główkach treningowych, zakupić kosmetyki, przybory, aparaty, bieliznę w atrakcyjnych cenach. Przyszli fryzjerzy mieli możliwość indywidualnej rozmowy z edukatorami, gdzie zadawali pytania dotyczące nauki zawodu, egzaminów czy przyszłej pracy.

  facebook

 

  21 październik - Piękną mamy Polskę tej jesieni...

    Piękną mamy Polskę tej jesieni. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2TMF i 3TF w czasie swojej wycieczki do Kozłówki i Lublina 16 października. Towarzyszyły im panie W. Jarosz i G. Zajączkowska. Muzeum Zamojskich dostarczyło im nie tylko wiedzy na temat życia jakie toczyło się w tym miejscu ale zachęciło do wycieczek krajoznawczych w rejony lubelskie. Na miejscu obejrzeli również Muzeum Socrealizmu pomniki i plakaty z minionej epoki. Ogromnych przeżyć dostarczyło kolejne miejsce z planu wycieczki- Muzeum na Majdanku. Mimo tak odległej historii, w tym miejscu czas zatrzymał się. Na zakończenie wrócili do Lublina podziwiać Stare Miasto. Celem wycieczki było poznanie natury człowieka. Tego, który tworzy piękno i tego, który niszczy drugiego człowieka. Sądząc po reakcjach uczestników wyjazdu ten cel został osiągnięty.

  facebook

 

  20 październik - Dzień Edukacji Narodowej.

 

    12 października cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej i uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Beata Jasek podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Nastąpiło również uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości obejrzeli specjalne wydanie szkolnej „Familiady”. Starcie dwóch zespołów: Nauczyciele oraz Uczniowe, poprowadził uczeń klasy 2kl. Zwycięzcy uczniowie, jako nagrodę, otrzymali słodki poczęstunek. Oprawą uroczystości zajmowali się nauczyciele. M. Jabłońska, M. Wawrzos, S. Baćmaga, G. Danilczuk, oraz D. Motyka.

  facebook

 

  20 październik - Trenerskie porady zawodowe.

  facebook

 

  14 październik - „CZARY MARY OKULARY”.

 

    Akcja „CZARY MARY OKULARY” dobiegła końca udało nam się zebrać 66 okularów w tym 35 przeciwsłonecznych oraz 31 korekcyjnych. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W ZBIÓRCE, BEZ WAS BY SIĘ TO NIE UDAŁO!!! Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka .

  facebook

 

  12 październik - Pomoc dla Mateusza.

 Wolontariat szkolny bardzo gorąco zachęca do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na operację kręgosłupa Mateusza, który osobiście odwiedzi naszą szkołę w dniach od 17.10.2018 do 24.10.2018 w godzinach 11.30 - 13.10 i opowie swoją niezwykłą historię.

  facebook

 

  12 październik - Szkolny konkurs fotograficzny.

 

  7 październik - Podziękowania dla opiekuna wolontariatu Wioletty Jarosz i klasy 3TF

 Gorące podziękowania od całej naszej Fundacji za udział w kolejnej edycji Akcji Miś!
Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość, pełne zaangażowania działanie. Raz jeszcze udało nam się wspólnym głosem głośno powiedzieć „Nie bij mnie, Kochaj mnie”.
   Dzięki Waszemu zaangażowaniu po raz kolejny odradza się w nas wiara w ludzi, w to że mogą być piękni, wspaniałomyślni, pomocni i przyjacielsko nastawieni do innych. Akcja za nami ale radość w sercu wciąż olbrzymia!
Dziękujemy za każdy gest, każdego misia, każde dobre słowo!

  facebook

 

  3 październik - Poznajemy historię Radomia.

 

 

    2 października klasa 2TMF uczestniczyła w wycieczce po Radomiu. Była to ostatnia klasa z naszej szkoły, która poznawała historię Radomia. Tematem przewodnim były czasy po odzyskaniu niepodległości. Ciekawa forma przekazu sprawiła, że wiadomości uzyskane w ten sposób pozwolą nam spojrzeć na nasze miasto z zupełnie innej perspektywy.

  facebook

 

  3 październik - „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”.

 

 

    Wolontariat szkolny zachęca do wzięcia udziału w akcji „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”. Zbiórka artykułów spożywczych, wody gazowanej, słodyczy i artykułów chemicznych trwa od 02-05.10.2018r. Artykuły można składać u opiekuna wolontariatu Pani WIOLETTY JAROSZ SALA 37.

  facebook

 

  1 październik - Dzień Chłopaka.

 

 

    Spóźnione ale szczere życzenia dla chłopaków od dziewcząt z 2TMF.

  facebook

 

  30 września - Radomski Mistrz Ortografii.

 

 

    W ostatnią sobotę po raz kolejny, uczestniczyliśmy w Radomskim Mistrzu Ortografii. Nie zawsze można wygrywać, ale ważne jest aby się sprawdzić i dobrze bawić.

  facebook

 

  28 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

 

 

    24 września 2018r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytaliśmy tym razem Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Imprezie towarzyszył również konkurs na stylizację z epoki dwudziestolecia międzywojennego. Zwyciężyła swoim dopracowanym wizerunkiem uczennica klasy 2F2 Sandra Tymińska. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział i stworzyli klimat sprzyjający lekturze. Organizatorzy: nauczyciele poloniści i bibliotekarze.

  facebook

 

  28 września - Akcji BohaterON.

 

 

    Wolontariat szkolny zaprasza całą społeczność szkolną do włączenia się do akcji BohaterON. Poprzez akcję BohaterON chcemy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że o Nich pamiętamy. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy może wysłać bezpłatną kartkę, po zakończeniu akcji pocztówki zostaną wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom lub wysłać ją bezpośrednio na poczcie. Do akcji z dużym zaciekawieniem przyłączyły się już klasy: 3TF, 2f2,2f1 oraz 1f1.

  facebook

 

  28 września - „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.

 

 

    W reprezentanci szkolnego koła wolontariatu z klasy 3 TF wraz z opiekunem przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.
   Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów poprzez rozmowę na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
   Liczyła się każda nawet mała reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  20 września - Akcja - Piórniki do Afryki.

 

 

    W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie.
    Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym i jakże pożytecznym przedsięwzięciu. Potrzebne są piórniki nowe, każde wyposażone w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika musi być także , który sprawi dzieciom ogromną radość. Akcja trwa do 12.10.2018r.
Piórniki można składać u nauczycielek E.Sobieraj oraz K.Czerwonka.

  facebook

 

  20 września - Zbiórka okularów.

 

 

    Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki okularów, które trafią na misje w Afryce. Okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne zarówno używane jak i nowe można przynosić do 5 października 2018r. do nauczycielek: E. Sobieraj oraz K. Czerwonka. Podsumowanie akcji 8 października 2018r.

  facebook

 

  3 września - Rozpoczęcie roku szkolnego.

 

 

    W dniu 3 września o godzinie 9:00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019. Tym symbolicznym dźwiękiem rozpoczęła się również uroczystość przywitania nowych nauczycieli i uczniów ZSZ im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
    Szkoły Pani Beata Jasek przedstawiła wychowawców klas pierwszych, oraz pozostałych nauczycieli, życząc przy tym nam wszystkim samych sukcesów, wytrwałości i niezapomnianych chwil spędzonych w naszej szkole. Powodzenia!

  facebook

 

Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom


center">cozadzien

Copyright 1904-2019 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu