Archiwum      2014/2015     2015/2016     2016/2017   Archiwum


  18 stycznia - Konkurs fryzjerski - MAGIA KARNAWAŁU.

   W dniu 16 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski pod honorowym patronatem Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Tematem przewodnim konkursu była „MAGIA KARNAWAŁU”. Uczestniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności zawodowych. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego Aleksandra Sokołowska. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Sobolewskiej uczennicy klasy trzeciej Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu. Trzecie miejsce zajęła Anastasiia Suvorova z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i życzymy udanych startów w następnych konkursach.
  facebook

 

  23 grudnia - Wigilie klasowe.

   Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie organizowali wigilie klasowe. Wieczerze przygotowane przez uczniów były skromne, ale obchodzone zgodnie z polską tradycją. Na każdym stole nie zabrakło opłatka, postnego jedzenia, a przy dźwiękach kolęd wszyscy składali sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2019. Nie zapomniano również o wspólnych pamiątkowych zdjęciach.

Do zobaczenia w Nowym Roku 2019

  facebook

 

  21 grudnia - Życzenia Wolontariatu szkolnego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

   Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli. Świat ma dziś świąteczny blask… Pięknych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz radości w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2019 całej społeczności życzy Wolontariat szkolny z opiekunem.

  facebook

 

  19 grudnia - Akademia z okazji Bożego Narodzenia

Jezus to najlepszy przyjaciel, a przyjaźń z Nim to najlepszy życiowy wybór.”

    „Myśl ta przyświecała tegorocznej akademii, która odbyła się 18 grudnia 2018r. w ZSZ im. mjra „Hubala” w Radomiu. Młodzież pod opieką nauczycieli religii Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego przedstawiła jak co roku bardzo interesujący i skłaniający do refleksji występ. A oto jego fragmenty:
Anioł: Co ciekawego widzisz na Ziemi?
Aniołek: Widzę wielu ludzi, są jacyś zabiegani, ale się śpieszą! Dźwigają pakunki i zielone drzewka.
Anioł: Ludzie po raz kolejny szykują się do świąt.
Aniołek: Do świąt? To dlaczego są tacy smutni?
Anioł: Wielu ludzi nie rozumie co to jest Boże Narodzenie. Nie wiedzą, dlaczego Jezus narodził się w Betlejem…
Anioł: Wszyscy mają poważne problemy i dlatego są tacy smutni. Czują się tak samotni, bo nie mają przyjaciół…
Aniołek: Powiedz im o Jezusie! On jest Przyjacielem wszystkich ludzi!
Anioł: „Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu. Gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan w mieście Dawidowym.” Bóg kocha każdego z nas! Bóg Ciebie kocha! Z miłości do ciebie posłał z Nieba swego jedynego Syna Jezusa, który na ziemi cierpiał i umarł za twoje grzechy. Bóg pragnie, abyś w to uwierzył i przyjął Pana Jezusa do swego serca, a będziesz żył zwyciężając problemy i nie będziesz już czuł się taki samotny. Przyjmij Jezusa do swego serca!
Aniołek: „Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego”- tak jest napisane w Biblii!
Anioł: Wracajcie do swoich domów i powiedzcie tak:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",
tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie….

Po zakończonej akademii dyrekcja oraz nauczyciele i licznie przybyli goście spotkali się przy wigilijnym stole. Był to czas przepełniony serdecznymi życzeniami, licznymi wspomnieniami mijającego roku oraz rodzinną atmosferą.
Opr. W. Leszczyński.
  facebook

 

  17 grudnia - Podsumowanie VIII edycji „Paczki dla Bohatera”

   14.12.2018 w „Hubalu” odbyło się podsumowanie VIII edycji „Paczki dla Bohatera” w regionie radomskim. W akcję zaangażowały się szkoły, przedszkola, służby mundurowe, firmy oraz osoby prywatne. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jest koordynatorem akcji wspólnie ze Służbą Więzienną. Podziękowanie na ręce organizatorów złożył biskup radomski Henryk Tomasik. W uroczystościach uczestniczyli m.in. insp. Kamil Borkowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, nadkom. Dariusz Szymański - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, mł. bryg. Bartosz Musiał - zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Zbigniew Kapciak - I Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli Paczki trafią do 71 potrzebujących - kombatantów Światowego Związku Żołnierzy AK, powstańców Warszawskich oraz więźniów politycznych okresu stalinowskiego. Akcja ta nie ma na celu tylko wspomożenia najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa.
W sumie udało się zebrać 3700KG!!
Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom!
  facebook

 

  14 grudnia - TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE

   11.12.2018r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dotycząca honorowego krwiodawstwa. Pracownicy RCKiK w Radomiu zaprezentowali uczniom klas drugich film edukacyjny oraz przybliżyli wiedzę na temat roli krwi w organizmie człowieka, chorób szpiku kostnego, zdrowego stylu życia. Uczniowie poznali zalety, przeciwskazania i procedury związane z oddawaniem krwi. Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uświadomienie młodzieży, że krew jest bezcennym lekiem, który człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.

  facebook

 

  14 grudnia - „FRYZURA ŚLUBNA”

   Szkolny konkurs fryzjerski „FRYZURA ŚLUBNA” - samodzielne artystyczne wykonanie fryzury na ten wyjątkowy dzień rozstrzygnięty!!! Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2f1 - Kowalczyk Eliza. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Organizator W. Jarosz serdecznie dziękuje za inspirujące pomysły.

  facebook

 

  14 grudnia - Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA”...

   Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA” zakończona!!! Na prośbę wolontariatu szkolnego o napisanie listu lub kartki pocztowej w tradycyjnej formie odpowiedziały klasy: 1f1, 2f1, 2f2, 2Tmf (grupa fryzjerów), 4Tmf (grupa fryzjerów). Własnoręcznie wykonane kartki i listy w ilości 175 sztuk zostały wysłane do Wiki Mering dziewczynki z wrodzoną złożoną wadą serca.

  facebook

 

  12 grudnia - Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

   Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wydarzenie to pięknie wpisało się w obchody odzyskania niepodległości w naszej szkole. Uczestnicy recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej dowolnego autora. Recytującym przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: Justyna Bujek, Magdalena Janczewska i Anna Kowalska.
Laureaci:
I miejsce – Aleksandra Wolszczak
II miejsce – Martyna Karcz
III miejsce – Jakub Antczak
Wyróżnienie – Klaudia Kieszkowska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w rozwijaniu zdolności recytatorskich.

  facebook

 

  10 grudnia - XII Hubalowa Wigilia

Jeszcze Polska nie zginęła...” na Bielawach, czyli „Hubalowa Wigilia”

    „Dawno już na Bielawach nikt nie śpiewał „Jeszcze Polska nie zginęła”. Nie wiemy, czy hubalczycy śpiewali hymn w czasie wigilijnej wieczerzy. Nie zachował się na ten temat żaden przekaz. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wśród leśnej głuszy, przy dźwiękach klarnetu, rozległy się słowa tej najważniejszej dla nas wszystkich, i tak sowicie opłaconej krwią, pieśni.
Mimo deszczowej pogody, wigilijni goście nie zawiedli. Przybyli z dalekiego województwa kujawsko - pomorskiego i lubelskiego, z ziemi radomskiej, kozienickiej, świętokrzyskiej i oczywiście łódzkiej. Na polanie, w miejscu dawniej leśniczówki, zjawiło się ponad 300 osób. Głównie uczniów ze szkół imienia Hubala w Przybranowie, Bychawie, Radomiu, Przydworzycach, Chlewiskach, Lipinach, Dobromierzu, Brudzewicach, Drzewicy i Kraśnicy, której patronem są Henryk i Wanda Ossowscy. Byli niezawodni kadeci z Lipin i uczniowie klasy mundurowej ZS ZDZ z Kielc, kombatanci Światowego Związku Żołnierzy AK z Radomia i weterani Misji Pokojowych ONZ, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i harcerze z radomskiego szczepu „Konary” i opoczyńscy „Trolle” im. majora Hubala oraz druhowie z OSP. A w końcu ułani, bo jak mogłoby ich zabraknąć w tym dniu na Bielawach, z Radomia, Poświętnego, Gulina, Kielc i Konina. Razem z kieleckimi uczniami pojawili się również członkowie Stowarzyszenia Pamięci Narodowej „Czwartak” z Kielc.
   - W naszej hubalowej rodzinie przybyła nowa szkoła - powiedziała dyrektor, Beata Jasek. - Szkoła Podstawowa w Kłucku, która w przyszłym roku, w 100-lecie swojego istnienia, przyjmie imię majora Hubala. Do naszej rodziny dołączył w tym roku również kolejny potomek hubalczyków- pan Marek Bieńkowski, wnuk gajowego Ignacego Bieńkowskiego ze Szkucina, który wraz ze swoim synem Marianem, byli łącznikami w oddziale majora Hubala.
Tradycja spotkania na Bielawach została już ugruntowana w ciągu minionych dwunastu lat. Jest ubieranie choinek, które specjalnie zasadzone przez leśników, zdążyły już tak wyrosnąć, że strojenie ich zaczyna być problemem. Jest krótka modlitwa zmówiona przez księdza kapelana Stanisława Drąga, dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia. I co najważniejsze, jest luźna, spontaniczna atmosfera, pozbawiona patetycznych, czy innych akcentów. Może z jednym wyjątkiem. W tym roku, właśnie na Bielawach, nadleśniczy Dawid Kosylak z Nadleśnictwa Opoczno otrzymał z rąk honorowego organizatora wigilii, pułkownika Mariana Zacha, odznakę Środowiska „Hubalczycy” w podziękowaniu za pomoc w corocznej organizacji tej uroczystości.
Po krótkim powitaniu uczestników wigilii, Beata Jasek poprosiła o zabranie głosu wice prezydenta Radomia, Karola Semika.
- Przez wiele lat pracowałem w szkole imienia Hubala w Radomiu. Byłem w niej kiedy przyjmowała imię majora Hubala i poznałem wielu jego żołnierzy. Razem z nimi zasiadałem do wigilijnych wieczerzy, które wtedy odbywała się w szkole. Cieszę się, że kontynuujecie tę tradycję rozpoczętą w „Hubalu” w 1982 roku, i że dziś mogę znów przeżywać tę wigilię, w tym szczególnym miejscu, razem z wami. Jak co roku, po zakończeniu spotkania na Bielawach, wszyscy przenieśli się na polanę pod Anielinem, do szańca majora Hubala, gdzie po krótkiej lekcji historii przeprowadzonej przez Piotra Kacprzaka, zastępcę dyrektora RDLP w Radomiu, złożone zostały wieńce a Cezary Jawoszek zaśpiewał „Hubalową legendę
Autor tekstu i zdjęć: Jacek Lombarski

  facebook

 

  10 grudnia - MIKOŁAJKI.

    Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole panuje już od pierwszych dni grudnia. Jak co roku 6 grudnia gościliśmy świętego Mikołaja. Odwiedzał on każda klasę wraz ze swoimi pomocnicami z workiem pełnym słodkości, które osobiście wręczał. Niektórzy uczniowie prócz smakołyków otrzymali również symboliczne rózgi na znak motywacji, aby starać się jeszcze bardziej przez kolejny rok.

  facebook

 

  10 grudnia - MARATON PISANIA LISTÓW.

    5 grudnia nasza szkoła, we współpracy z WSH w Radomiu, wzięła udział w Maratonie Pisania Listów. W tym roku pisaliśmy apele w obronie trzech bohaterek z Ukrainy, Brazylii i Iranu, wobec których łamane są prawa człowieka.
   Wspólnie napisaliśmy 524 listy! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

  facebook

 

  7 grudnia - Akcja „Mikołaj” dobiegła końca...

    Akcja „Mikołaj” dobiegła końca!!! Zebrane ze zbiórki zabawki, słodycze, książeczki oraz artykuły papiernicze zostały przekazane Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna. Za okazaną życzliwość dziękujemy.

  facebook

 

  7 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

    Blisko 100 osób zrzeszonych w Klubie Wolontariusza „Przyjaciele” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało podziękowania i nagrody za całoroczną pracę na rzecz innych, w tym zacnym gronie znalazły się również wolontariuszki naszej szkoły, które świadczą bezpłatne usługi fryzjerskie najuboższym mieszkańcom. W tym roku uroczysta gala Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się w Domu Kultury Idalin. Podczas spotkania królowały podziękowania i nagrody. Wolontariusze odebrali gratulacje z rąk Marcina Gierczaka, p.o. dyrektora MOPS, dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody, nie zabrakło także atrakcji dla ducha.
Klub Wolontariusza „Przyjaciele” został utworzony w lipcu 2000 roku.

  facebook

 

  6 grudnia - Świąteczna Zbiórka Żywności.

   W dniach 30.11-01.12. 2018 r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności. Mottem wydarzenia było "Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół".
  W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy kwestowali w supermarkecie Piotr i Paweł. Zebraną żywność w ilości 210 kg Radomski Bank Żywności przekazał na Paczkę dla Bohatera. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!
  Więcej informacji na temat Świątecznej Zbiórki Żywności znajduje się pod adresem: https://echodnia.eu/radomskie/swiateczna-zbiorka-zywnosci-podaruj-potrzebujacym-jedzenie-na-swiateczny-stol-gdzie-mozna-zostawic-dary-lista-sklepow/ar/13707671.

  facebook

 

  4 grudnia - Podziękowania od rodziców Krzysia.

  facebook

 

  3 grudnia - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”.

  facebook

 

  3 grudnia - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”.

   Wolontariat szkolny z okazji Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe”. Uczennice z klasy 3TF oraz 2f2 przygotowały różnorodne słodkości z wróżbą andrzejkową i rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 84 złotych 95 groszy zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  28 listopad - „Młodzież i jej pasje”.

    27 listopada niezwykle zdolne, odważne a przy tym skromne uczennice klasy 2F1: Eliza Kowalczyk i Patrycja Prygiel pod opieką W. Jarosz promowały szkołę uczestnicząc w projekcie „Młodzież i jej pasje”. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie na forum w Resursie Obywatelskiej w Radomiu swojej pasji. Uczennice naszej szkoły zrobiły to z wielkim rozmachem. Ich pasją od dzieciństwa jest … fryzjerstwo, dlatego też oprócz prezentacji przygotowały pokaz fryzur, makijażu i ubioru. Wzbudziły duże zainteresowanie, zdobyły gromkie brawa, a publiczność ich pokochała i nie pozwoliła zejść ze sceny. Organizatorem projektu było II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu. Dziękujemy za zaproszenie, a kto nie był …. niech żałuje.

  facebook

 

  27 listopad - „Lekcje z ZUS”.

    27 listopada w naszej szkole odbyła się olimpiada projektu „Lekcje z ZUS”. Jest to pierwszy projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w projekcie oraz licznie przystąpiła do olimpiady by sprawdzić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Opracowała Mariola Jabłońska

  facebook

 

  27 listopad - Słodka niespodzianka.

    Wolontariat szkolny zaprasza na słodką niespodziankę z okazji zbliżających się andrzejek, które odbędą się ... 30.11.2018.

  facebook

 

  21 listopad - Paczka dla Bohatera

    Po raz czwarty organizujemy zbiórkę żywności oraz produktów chemicznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”. Jest to już VIII edycja zbiórki, podczas której pragniemy wesprzeć kombatantów okręgu radomskiego poprzez przygotowanie dla nich specjalnych paczek wraz z bożonarodzeniowymi kartkami.
Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. 19 listopada - 7 grudnia.
ZSZ im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

  facebook

 

  16 listopad - Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych.

 Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Sobolewska i Magdalena Stachura zakwalifikowały się do projektu „Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych” W ramach programu dziewczyny będą rozwijać swoje umiejętności i wiedzę z zakresu fryzjerstwa a szczególnie z obszaru koloryzacji. Gratulujemy.

  facebook

 

  14 listopad - Wolontariat szkolny serdecznie dziękuje...

    Wolontariat szkolny serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej za włączenie się w zbiórkę pieniędzy na operację kręgosłupa Mateusza, który osobiście odwiedził naszą szkołę i opowiedział swoją niezwykłą historię. Wspólnie udało Nam się zebrać... 1 322,01!!!
Pomysłodawcą zorganizowania akcji były uczennice o "wielkim sercu" Kalinowska Agnieszka oraz Kaim Aleksandra. Dziękujemy uczniom z klas: 4TMF i 3TM dzięki, którym Mateusz mógł porozmawiać ze wszystkimi uczniami naszej szkoły.

  facebook

 

  14 listopad - „HUBAL DLA NIEPODLEGŁEJ”

    Dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości podjęto w naszej szkole różne inicjatywy.
    Patriotyczna  atmosfera  panowała  w  „Hubalu”  od  początku  roku  szkolnego.  W październiku 13 klas wzięło udział w projekcji filmu „Dywizjon 303”. Następnie na jednej ze ścian w szkole powstało symboliczne, patriotyczne malowidło. Za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy ozdobili wszystkie sale lekcyjne i korytarze, szkoła w ciągu kilku tygodni przybrała barwy biało-czerwone. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym, zatytułowanym: „Sto zadań na stulecie Niepodległości”. W drugiej połowie października pracownik Resursy Obywatelskiej prowadził otwarte lekcje historii, podczas których uczniowie i nauczyciele mogli zdobyć ciekawe informacje związane z odzyskaniem wolności na terenie Radomia. Uzupełnieniem lekcji była udostępniona przez Resursę Obywatelską wystawa dotycząca Republiki Radomskiej.
   Kulminacja obchodów upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości przypadła na 9 listopada. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs matematyczny a organizatorzy (pani wicedyrektor I. Pajek oraz pani K. Czerwonka) wręczyli nagrody - albumy o Polsce. Część artystyczna uroczystości obejmowała „Rys historyczny” oraz „Niepodległościowy zawrót głowy”. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie szkoły mieli okazję m. in. obejrzeć pokaz mody oraz fryzur lat 20 i 30, a także przyłączyć się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych nawiązujących do bohaterskiej walki Polaków. Oficjalna część uroczystości odbyła się przed budynkiem szkoły. Po przemówieniu Pani Dyrektor i podniesieniu flagi, o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn. Następnie major Marek Jasek odczytał Apel Pamięci, a uczniowie złożyli wiązanki i zapalili znicze przed pomnikiem patrona szkoły. Symbolicznym gestem - hołdem dla Niepodległej było wypuszczenie w powietrze 100 biało-czerwonych balonów. Wszystkie podjęte na terenie szkoły inicjatywy były dla nas wzruszającą i cenną lekcją patriotyzmu.
    Organizacja i oprawa uroczystości to zasługa naszych uczniów oraz nauczycieli: J. Bujek, K. Pastuszki, G. Zajączkowskiej, M. Janczewskiej, M. Jabłońskiej, M. Dudy, M. Wawrzos, G. Danilczuka.

  facebook

 

  29 październik - 100 Lat Niepodległej Polski.

 

   W dniu 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, na którą zapraszamy całą społeczność szkolną.

Program uroczystości:

9.00 Program artystyczny.

  1. Krótki rys historyczny
  2. „Niepodległościowy zawrót głowy”
  3. Pokaz mody i fryzur

11.00 Przejście przed budynek szkoły.

  1. Wystąpienie Pani Dyrektor
  2. Podniesienie flagi państwowej
  3. Odśpiewanie Hymnu Państwowego
  4. Odczytanie Apelu Pamięci
  5. Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy

  facebook

 

  4 listopad - 40 - lecie pontyfikatu papieża Jana Pawła II w „Hubalu”

    Dnia 29 października 2018r. uczniom naszej szkoły zostały przypomniane przez nauczycieli religii najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego rodaka Karola Wojtyły.
   Jest to szczególny czas w kontekście przypadających w tym roku doniosłych rocznic a mianowicie:
„Promieniowanie Ojcostwa” - to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony był w Polsce. Jan Paweł II uczy, że nie można być prawdziwym ojcem, jeśli nie odkryje się najpierw, że jest się synem Boga. Poczucie Bożego synostwa sprawia, że człowiek zaczyna być ojcem wobec innych - ojcem w rodzinie lub ojcem duchowym.
Tegoroczne hasło splata się również ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla papieża patriotyzm wiązał się w bardzo dużym stopniu z troską o duchową dojrzałość, z pracą nad sobą, wymaganiem od siebie. Był przekonany, że człowiek dobrze ukształtowany intelektualnie i duchowo jest wielkim skarbem dla Ojczyzny; ona jest silna mocą swoich obywateli.
W tym roku obchodzimy również czterdziestą rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem.
Należy nadmienić, że w ramach lekcji otwartych aby lepiej przypomnieć postać Jana Pawła II uczniowie zapoznali się z obszerną prezentacją i na jej zakończenie uczestniczyli w Quizie a dla najlepszych były rozdane nagrody - mianowicie misyjne różańce.
   Na zakończenie wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami mogli wspólnie zaśpiewać ulubioną pieśń Jana Pawła II pt: „Barka”.
Opr. W. Leszczyński

  facebook

 

  31 październik - Kwesta na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

    W kwestę na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu 31 października przed Cmentarzem Rzymskokatolickim na ul. Limanowskiego, po raz kolejny zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy 3TF pod "czujnym okiem" opiekuna wolontariatu szkolnego p. Wioletty Jarosz.
W tym roku piękna pogoda dopisała, a uśmiech nie schodził z twarzy wolontariuszy i dobroczyńców.

  facebook

 

  28 październik - Akcja „PIÓRNIKI DLA AFRYKI” zakończona.

    Akcja „PIÓRNIKI DLA AFRYKI” dobiegła końca udało nam się zebrać 47 piórników z pełnym wyposażeniem. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI, BEZ WAS BY SIĘ TO NIE UDAŁO!!!.
Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka. http://dzieciafryki.com/piorniki-do-afryki-3/

  facebook

 

  24 październik - W laboratoriach i pracowniach IInstytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego.

    W ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym, uczniowie klasy drugiej technikum mechanicznego o specjalności operator obrabiarek skrawających, uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
  W laboratoriach: badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów, badania pomiaru termowizyjnego, pomiaru dokładności wykonanych elementów i stanu jakości narzędzi skrawających, uczniowie poznawali urządzenia, a także przeprowadzali pomiary oraz analizowali otrzymane charakterystyki. Natomiast w pracowniach: energetyki i elektrotechniki, konstruktorskiej, wydruku 3D oraz obróbki CNC młodzi technicy poznawali: zasadę działania rekuperatora, metody wytwarzania energii elektrycznej, sposoby projektowania elementów mechanicznych z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM i ich wydruku na drukarkach 3D oraz zasady obsługi obrabiarek CNC w raz z wykonaniem zaprogramowanego elementu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja pracowni mechanicznej z militariami.

  facebook

 

  24 październik - Laboratorium Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn.

    Z okazji trwających Radomskich Dni Techniki uczniowie klasy 3K o profilu mechanik pojazdów samochodowych zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową oraz zapoznać się z rozwiązaniami konstrukcyjnymi pojazdów elektrycznych marki Renault. Specjalnie dla naszych podopiecznych wykładowcy wydziału wykonali pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  23 październik - Porady trenera biznesu i coacha.

    Dnia 22 października gościliśmy w naszej szkole radomianina, trenera biznesu i coacha Mirosława Ziętkowskiego, który zawodowo pomaga innym osiągnąć sukces w życiu zawodowym.
    W spotkaniu uczestniczyły klasy 4TMF, 3TM, 2TMF, 3op. Młodzież bardzo aktywnie brała udział w wymianie poglądów na temat swojej przyszłej kariery zawodowej. Zajęcia odbyły się dzięki firmie P.P.H Stanmar, która była organizatorem tego przedsięwzięcia.

  facebook

 

  22 październik - Międzynarodowe Targi Fryzjersko-Kosmetyczne.

    Klasy fryzjerskie 20.10.2018 uczestniczyły w profesjonalnych Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych w Warszawie. Uczniowie poznali nowe oferty branżowe, mogli podszkolić swoją wiedzę teoretyczną na seminariach przygotowanych specjalnie dla nich i wiedzę praktyczną na główkach treningowych, zakupić kosmetyki, przybory, aparaty, bieliznę w atrakcyjnych cenach. Przyszli fryzjerzy mieli możliwość indywidualnej rozmowy z edukatorami, gdzie zadawali pytania dotyczące nauki zawodu, egzaminów czy przyszłej pracy.

  facebook

 

  21 październik - Piękną mamy Polskę tej jesieni...

    Piękną mamy Polskę tej jesieni. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2TMF i 3TF w czasie swojej wycieczki do Kozłówki i Lublina 16 października. Towarzyszyły im panie W. Jarosz i G. Zajączkowska. Muzeum Zamojskich dostarczyło im nie tylko wiedzy na temat życia jakie toczyło się w tym miejscu ale zachęciło do wycieczek krajoznawczych w rejony lubelskie. Na miejscu obejrzeli również Muzeum Socrealizmu pomniki i plakaty z minionej epoki. Ogromnych przeżyć dostarczyło kolejne miejsce z planu wycieczki- Muzeum na Majdanku. Mimo tak odległej historii, w tym miejscu czas zatrzymał się. Na zakończenie wrócili do Lublina podziwiać Stare Miasto. Celem wycieczki było poznanie natury człowieka. Tego, który tworzy piękno i tego, który niszczy drugiego człowieka. Sądząc po reakcjach uczestników wyjazdu ten cel został osiągnięty.

  facebook

 

  20 październik - Dzień Edukacji Narodowej.

 

    12 października cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej i uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Beata Jasek podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Nastąpiło również uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości obejrzeli specjalne wydanie szkolnej „Familiady”. Starcie dwóch zespołów: Nauczyciele oraz Uczniowe, poprowadził uczeń klasy 2kl. Zwycięzcy uczniowie, jako nagrodę, otrzymali słodki poczęstunek. Oprawą uroczystości zajmowali się nauczyciele. M. Jabłońska, M. Wawrzos, S. Baćmaga, G. Danilczuk, oraz D. Motyka.

  facebook

 

  20 październik - Trenerskie porady zawodowe.

  facebook

 

  14 październik - „CZARY MARY OKULARY”.

 

    Akcja „CZARY MARY OKULARY” dobiegła końca udało nam się zebrać 66 okularów w tym 35 przeciwsłonecznych oraz 31 korekcyjnych. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W ZBIÓRCE, BEZ WAS BY SIĘ TO NIE UDAŁO!!! Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka .

  facebook

 

  12 październik - Pomoc dla Mateusza.

 Wolontariat szkolny bardzo gorąco zachęca do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na operację kręgosłupa Mateusza, który osobiście odwiedzi naszą szkołę w dniach od 17.10.2018 do 24.10.2018 w godzinach 11.30 - 13.10 i opowie swoją niezwykłą historię.

  facebook

 

  12 październik - Szkolny konkurs fotograficzny.

 

  7 październik - Podziękowania dla opiekuna wolontariatu Wioletty Jarosz i klasy 3TF

 Gorące podziękowania od całej naszej Fundacji za udział w kolejnej edycji Akcji Miś!
Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość, pełne zaangażowania działanie. Raz jeszcze udało nam się wspólnym głosem głośno powiedzieć „Nie bij mnie, Kochaj mnie”.
   Dzięki Waszemu zaangażowaniu po raz kolejny odradza się w nas wiara w ludzi, w to że mogą być piękni, wspaniałomyślni, pomocni i przyjacielsko nastawieni do innych. Akcja za nami ale radość w sercu wciąż olbrzymia!
Dziękujemy za każdy gest, każdego misia, każde dobre słowo!

  facebook

 

  3 październik - Poznajemy historię Radomia.

 

 

    2 października klasa 2TMF uczestniczyła w wycieczce po Radomiu. Była to ostatnia klasa z naszej szkoły, która poznawała historię Radomia. Tematem przewodnim były czasy po odzyskaniu niepodległości. Ciekawa forma przekazu sprawiła, że wiadomości uzyskane w ten sposób pozwolą nam spojrzeć na nasze miasto z zupełnie innej perspektywy.

  facebook

 

  3 październik - „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”.

 

 

    Wolontariat szkolny zachęca do wzięcia udziału w akcji „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”. Zbiórka artykułów spożywczych, wody gazowanej, słodyczy i artykułów chemicznych trwa od 02-05.10.2018r. Artykuły można składać u opiekuna wolontariatu Pani WIOLETTY JAROSZ SALA 37.

  facebook

 

  1 październik - Dzień Chłopaka.

 

 

    Spóźnione ale szczere życzenia dla chłopaków od dziewcząt z 2TMF.

  facebook

 

  30 września - Radomski Mistrz Ortografii.

 

 

    W ostatnią sobotę po raz kolejny, uczestniczyliśmy w Radomskim Mistrzu Ortografii. Nie zawsze można wygrywać, ale ważne jest aby się sprawdzić i dobrze bawić.

  facebook

 

  28 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

 

 

    24 września 2018r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytaliśmy tym razem Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Imprezie towarzyszył również konkurs na stylizację z epoki dwudziestolecia międzywojennego. Zwyciężyła swoim dopracowanym wizerunkiem uczennica klasy 2F2 Sandra Tymińska. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział i stworzyli klimat sprzyjający lekturze. Organizatorzy: nauczyciele poloniści i bibliotekarze.

  facebook

 

  28 września - Akcji BohaterON.

 

 

    Wolontariat szkolny zaprasza całą społeczność szkolną do włączenia się do akcji BohaterON. Poprzez akcję BohaterON chcemy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że o Nich pamiętamy. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy może wysłać bezpłatną kartkę, po zakończeniu akcji pocztówki zostaną wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom lub wysłać ją bezpośrednio na poczcie. Do akcji z dużym zaciekawieniem przyłączyły się już klasy: 3TF, 2f2,2f1 oraz 1f1.

  facebook

 

  28 września - „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.

 

 

    W reprezentanci szkolnego koła wolontariatu z klasy 3 TF wraz z opiekunem przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.
   Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów poprzez rozmowę na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
   Liczyła się każda nawet mała reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  20 września - Akcja - Piórniki do Afryki.

 

 

    W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie.
    Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym i jakże pożytecznym przedsięwzięciu. Potrzebne są piórniki nowe, każde wyposażone w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika musi być także , który sprawi dzieciom ogromną radość. Akcja trwa do 12.10.2018r.
Piórniki można składać u nauczycielek E.Sobieraj oraz K.Czerwonka.

  facebook

 

  20 września - Zbiórka okularów.

 

 

    Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki okularów, które trafią na misje w Afryce. Okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne zarówno używane jak i nowe można przynosić do 5 października 2018r. do nauczycielek: E. Sobieraj oraz K. Czerwonka. Podsumowanie akcji 8 października 2018r.

  facebook

 

  3 września - Rozpoczęcie roku szkolnego.

 

 

    W dniu 3 września o godzinie 9:00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019. Tym symbolicznym dźwiękiem rozpoczęła się również uroczystość przywitania nowych nauczycieli i uczniów ZSZ im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
    Szkoły Pani Beata Jasek przedstawiła wychowawców klas pierwszych, oraz pozostałych nauczycieli, życząc przy tym nam wszystkim samych sukcesów, wytrwałości i niezapomnianych chwil spędzonych w naszej szkole. Powodzenia!

  facebook

 

  30 lipca - Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2019r.

 

 

   28 lipca w muszli koncertowej w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu ogłoszono wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2019. Mieszkańcy mogli głosować na projekty z obszaru ogólnomiejskiego, pięciu obszarów miejskich oraz obszaru instytucjonalnego. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że obydwa projekty zgłoszone przez naszą szkołę zwyciężyły i zostaną zrealizowane. Obszar ogólnomiejski II miejsce - „Spotkania z bohaterem - Mieszkańcy miasta poznają historię pierwszego partyzanta II wojny światowej”. Koszt - 100 tys. zł., głosujących – 2941, suma punktów – 8453.
Obszar Instytucjonalny I miejsce - „Nowa sala dla Hubala”.Koszt - 600 tys. zł., głosujących - 4514, suma punktów - 13268.
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!!!

  facebook

 

  facebook

 

  22 czerwca - Zakończenie roku szkolnego.

 

 

   Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Cechu Rzemiosł Różnych oraz Rady Rodziców. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, wysokie oceny na zajęciach praktycznych lub inne osiągnięcia otrzymali nagrody książkowe. Oglądając prezentację multimedialną, na której zostały uwiecznione najważniejsze chwile z trzyletniego pobytu w szkole, ze wzruszeniem pożegnaliśmy kolejne pokolenie Absolwentów.
Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

  facebook

 

  22 czerwca - Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!.

 

 

   Opiekun wolontariatu szkolnego zmienił formułę świętowania końca roku szkolnego wzbudzając w młodych osobach chęć do zaangażowania społecznego! Zamiast wręczania kwiatów i słodyczy wychowawcy zachęcił swojego ucznia i uczennice z klasy 2TF by wsparli działania PAH w Somalii, gdzie potrzebne są podstawowe narzędzia rolnicze, wędkarskie oraz transfery pieniężne dla najbardziej potrzebujących rodzin. Ważne jest, aby młodzież widziała potrzebę pomagania, a pieniądze, za które mogą kupić kwiatek przeznaczyli na coś innego, na coś, co pomoże innym.

  facebook

 

  22 czerwca - Podziękowania

  facebook

 

  22 czerwca - Podziękowania

  facebook

 

  22 czerwca - Podziękowania

  facebook

 

  11 czerwca - VI Piknik Zdrowia.

 

 

   10 czerwca na deptaku przed Urzędem Miejskim odbył się VI Piknik Zdrowia, którego jednym z uczestników była nasza szkoła. Uczennice wraz z opiekunami promowali kierunki oraz zachęcali mieszkańców do głosowania w budżecie obywatelskim. Zainteresowanie naszym stanowiskiem było bardzo duże. Dziewczęta wykonywały modne w tym sezonie fryzury z kolorowych warkoczyków. Uczennicom należą się ogromne podziękowania za reprezentowanie szkoły i wspaniałą atmosferę na pikniku.

  facebook

 

  11 czerwca - Festyn w przedszkolu nr 10.

 

 

   9 czerwca odbył się festyn w Przedszkolu Publicznym nr 10 im. Jana Brzechwy w Radomiu z okazji 30-lecia przedszkola nas również nie zabrakło.

  facebook

 

  11 czerwca - Podziękowanie za zaangażowanie w organizację festynu.

  facebook

 

  11 czerwca - Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

 

 

   W ramach współpracy ze Świetlicą Caritas Pallotyńską uczniowie wraz z nauczycielkami uczestniczyli w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 03.06.2018. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz fryzur uczennic z klasy 2TF i pokaz tańca współczesnego w wykonaniu uczennic z klasy 3fk, jak również wykonywanie usług fryzjerskich - warkoczy, plecionek oraz malowanie twarzy najmłodszym. Wszystkie działania miały zachęcić mieszkańców osiedla do głosowania w budżecie obywatelskim na nasze projekty. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

  facebook

 

  10 czerwca - Łączy nas pamięć.

  facebook

 

  10 czerwca - Podziękowania od Krzysia.

  facebook

 

  29 maja - „Czy tu czy tam-czytam”.

    18 maja młodzież z „Hubala” wzięła udział w akcji głośnego czytania dzieciom. W ramach promowania i wspierania rozwoju czytelnictwa oraz współpracy ze środowiskiem lokalnym nasze uczennice z klasy 2fl w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowały przedszkolakom bajkę Jana Brzechwy „Żuk”. Najmłodsi czytelnicy słuchali tekstu z dużym zainteresowaniem oraz chętnie odpowiadali na pytania, za co zostali nagrodzeni kolorowankami. Przyjazna atmosfera, otwartość i uśmiech dzieci to największa nagroda za zaangażowanie naszych uczennic.

  facebook

 

  18 maja - „Literacka Mapa Radomia”.

 

 

   17 maja zostały rozstrzygnięty konkursu „Literacka Mapa Radomia”.
Pomysły na zdjęcia wszystkich uczestników były bardzo twórcze i kreatywne. Po długich obradach jury zadecydowało, o kolejności miejsc najlepszych prac.
I miejsce zdobyła Patrycja Prygiel.
II miejsce uzyskała Eliza Kowalczyk.
III miejsce przypadło Aleksandrze Wesołowskiej.
   Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału i za świetny pomysł na fotografię.
Prace naszych uczestniczek, będzie można obejrzeć na wystawie przy bibliotece szkolnej.

  facebook

 

  13 maja - Pożegnanie śp. majora Henryka Wśnickiego.

 

 

   10 maja w Kościele Garnizonowym odbyły się uroczystości pogrzebowe majora Henryka Wśnickiego - Prezesa Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyły licznie zgromadzone Poczty Sztandarowe, przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Policji. W uroczystościach wzięła również delegacja z naszej szkoły.

  facebook

 

  13 maja - Msza Św. za poległych...

 

 

   29 kwietnia w kościele Matki Bożej Miłosierdzia Bożego przy ul. Struga odprawiona została Msza Św. za poległych w latach 1939-1956 walczących w Okręgu Radomsko-Kieleckim o suwerenność i niepodległość Ojczyzny oraz za zmarłych członków Radomskiego Okręgu Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Radomskiego Oddziału Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy pod opieką pani Justyny Bujek.

  facebook

 

  10 maja - Uroczystości przy Szańcu w Anielinie.

 

 

   W niedzielę 29 kwietnia 2018r. przy Szańcu w Anielinie odbyły się uroczystości dla uczczenia pamięci majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i jego żołnierzy. Patronat nad uroczystością przyjął Prezydent Andrzej Duda.
  Odprawiona została msza polowa, wygłoszone okolicznościowe przemówienia i odczytany apel pamięci oraz oddana salwa honorowa. Delegacje obecne na uroczystościach złożyły wieńce i wiązanki.
  Wielka niespodzianka dla płk Mariana Zacha! Stowarzyszenie Pamięci Marszałka Piłsudskiego odznaczyło pułkownika Orderem Józefa Piłsudskiego.

  facebook

 

  9 maja - Pożegnanie maturzystów 2018.

 

 

   26 kwietnia odbyła się uroczystość zwana „ostatnim dzwonkiem”, czyli pożegnanie uczniów klasy czwartej technikum. Przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała zebranym uczniom i nauczycielom wiele wspólnie przeżytych chwil. Wspominano chwile zabawne, ale nie zabrakło też momentów pełnych wzruszenia. Program uroczystości obejmował również program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 3TMF. Oprócz szczerych życzeń skierowanych do absolwentów, słów pożegnań wygłoszonych przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, pani dyrektor Beata Jasek wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i aktywności na rzecz środowiska szkolnego.

  facebook

 

  9 maja - Dzień Patrona.

 

 

    18 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku wydarzenie to zbiegło się z 50 rocznicą nadania Sztandaru Młodzieżowemu Kręgowi Instruktorskiemu ZHP w Radomiu im. „Hubalczyków”. Pierwsza część uroczystości obejmowała przemówienia pani dyrektor Beaty Jasek oraz zaproszonych gości, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Patrona oraz wręczenie odznaczeń. Zgodnie z programem obchodów zgromadzeni goście po części oficjalnej, mogli obejrzeć program artystyczny poświęcony legendarnemu Hubalowi, a następnie wysłuchać prelekcji dotyczącej losów Sztandaru od początku jego istnienia. W repertuarze części artystycznej znalazły się brawurowo wykonane przez pana Cezarego Jawoszka piosenki turystyczne i harcerskie.
   Uroczystość zakończyła się wręczeniem tortu o odśpiewaniem symbolicznego Sto Lat! dla wieloletniego przyjaciela szkoły pana pułkownika Mariana Zacha - prezesa środowiska „Hubalczycy” oraz Kustosza Tradycji i Chwały Oręża Polskiego. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!!

  facebook

 

  27 kwietnia - Mistrz Sudoku 2018.

 

 

    Jak co roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs na „Mistrza Sudoku”, przygotowany przez nauczycielkę matematyki Karolinę Czerwonkę. Każda osoba biorąca udział w konkursie miała inną planszę Sudoku z tym samym stopniem trudności. Oprócz poprawnego rozwiązania liczył się również czas rozwiązania. W tym roku Mistrzynią Sudoku w naszej szkole została Adrianna Zhmurko z klasy 3TMF.

  facebook

 

  27 kwietnia - „Tydzień na rzecz kariery”

 

 

    24 kwietnia w Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczęła się IV edycja „Tygodnia na rzecz kariery” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Radomia. Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie młodzieży w świadomym wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej, poprzez umożliwienie jej bezpośredniego kontaktu ze światem zawodów. Młodzież ma możliwość bliższego poznania rynku pracodawców oraz oferty szkół ponadgimnazjalnych.
   Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli „Hubala”. Uczniowie wraz z opiekunami prezentowali ofertę naszej szkoły w zakresie fryzjerstwa, mechaniki pojazdów samochodowych oraz nowych technologii projektowania i wytwarzania części maszyn.
   Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a także tym, którzy je przygotowywali i prezentowali.

  facebook

 

  23 kwietnia - „Żonkile” z okazji 75 rocznicy...

 

 

    Dnia 19.04.2018 wolontariusze z klasy 2TF zachęcali całą społeczność szkolną do przyłączenia się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Zainteresowanym osobą wręczali własnoręcznie wykonane żonkile - symbol pamięci, szacunku i nadziei. Klasa 2TF obejrzała film „Nie było nadziei” przygotowanego dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, opowiadający o przebiegu powstania i pokazujący historię oraz motywy walczących.

  facebook

 

  23 kwietnia - Podziękowania dla szkolnych wolontariuszek.

 

 
  facebook

 

  13 kwietnia - „Przemysłowa wiosna w Targach Kielce”.

 

 

    Uczniowie klas 2OP i 2TM uczestniczyli w wycieczce „Przemysłowa wiosna w Targach Kielce”.
  W poszczególnych Salonach Technologii Obróbki Metali, wystawcy znanych firm krajowych i zagranicznych, prezentowali nowoczesne maszyny do obróbki skrawaniem i laserowego wycinania elementów z blach, stosowane nowoczesne narzędzia, uchwyty narzędziowe, urządzenia: spawalnicze, pneumatyczne, do pomiaru stanu powierzchni i wytrzymałości elementów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się roboty, wirtoprocesy i technologia druku 3D.
  Dla uczniów była to również niezapomniana lekcja podczas, której oprócz wiedzy uzyskiwanej od fachowców prezentujących firmowe ekspozycje, uczniowie mogli bezpośrednio zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniczne z branży metalowej, a za udział w konkursach otrzymywali nagrody.
  Sponsorem wycieczki byli Przedsiębiorcy Radomskiego Klastra Metalowego, którym serdecznie dziękujemy.

  facebook

 

  29 marca - Podziękowania Rycerzy Kolumba.

Szanowni Państwo,
Miłosierdzie jest w zasięgu każdego z nas bez względu na status społeczny. Kolejny raz Rycerze Kolumba przy współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej podjęli się koordynacji dzieła miłosierdzia, do którego zaprosili mieszkańców diecezji Radomskiej. Inicjatywa "Ratujmy Zycie", której celem był zakup Inkubatora - urządzenia ratującego życie najbardziej bezbronnych, spotkała się z otwartością i zaangażowaniem wielu środowisk.
  Dzięki Państwa zaangażowaniu, wolą Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Caritas Diecezji Radomskiej przekazał Inkubator do szpitala w Skarżysku Kamiennej.
 Proszę przyjąć gorące podziękowania, które kierujemy do dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji szkoły a nade wszystko do dzieci i młodzieży, którzy odpowiedzieli na apel zbiórki makulatury. Jesteśmy przekonani, że jednym z elementów kształtowania postaw młodego pokolenia jest przykład postępowania dorosłych, przede wszystkim rodziców i nauczycieli. Dlatego w sposób szczególny dziękujemy za świadectwo jakie Państwo przekazujecie swoim wychowankom.
 Solidarność z najbardziej potrzebującymi, bezbronnymi potwierdza postawę, w której szacunek do życia jest największą wartością.
 Dziękujemy za dokonania rzeczy wyjątkowej dla najbardziej bezbronnych. Koordynator projektu Rycerze Kolumba w Polsce Jan Milik

  facebook
  28 marca - „Świat bez głodu” - podziękowania.

  facebook

 

  25 marca - Akcja „Pola Nadziei”.

 

 

    W dniach 19-20.03.2018r. w naszej szkole wolontariusze z klasy 2 TF przeprowadzili akcję „Pola Nadziei”. Za dobrowolny datek pieniężny każdy mógł przyłączyć się do akcji, w zamian otrzymał żonkila - symbol solidarności z umierającymi na raka. Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy 88 złotych 36 groszy, pieniążki zostały przekazane do Caritas na sprzęt rehabilitacyjny dla osób chorych na raka. Bardzo dziękujemy za wsparcie i otwartość na akcję „Pola Nadziei”.

  facebook

 

  25 marca - Życzenia œwiąteczne.

 

 

    Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunem z okazji zbliżających się świąt składają: Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju, spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół.

  facebook

 

  25 marca - Wielkanocne akcje.

 

 

    Wielkanocne akcje: „Kartki dla Szymonka” - chłopca z zespołem wad wrodzonych oraz „Marzycielska poczta dla Martynki” dobiegły końca!!! Listy i świąteczne kartki z życzeniami prosto z serca wykonały klasy: 1TMF/2, 1F1, 2TF, 3F, 3FK ( grupa fryzjerów), 3TMF/2. Udało nam się wykonać 345 listów ii pocztówek. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje!!!

  facebook

 

  25 marca - 63 Ogólnopolski Turniej Poezji.

 

 

    Patryk Sowa, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra „Hubala” z klasy drugiej technikum po raz kolejny wystąpił na 63 Ogólnopolskim Turnieju Poezji, zorganizowanym 23 marca przez Centrum Kultury Amfiteatr w Radomiu. W eliminacjach miejskich prezentował się tak dobrze, że zdobył wyróżnienie i został zaproszony do udziału w eliminacjach rejonowych do Centrum Środowisk Twórczych Łaźnia. Po raz kolejny doceniono jego umiejętności recytatorskie. Patrykowi gratulujemy sukcesu i talentu, doceniamy wkład pracy opiekuna- pani G. Zajączkowskiej. Życzymy awansu do eliminacji wojewódzkich.

  facebook

 

  23 marca - Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej...

 

 

    22 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej „Herbert i inni”. Tytuł konkursu był nieprzypadkowy, gdyż rok 2018 został ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta. Uczniowie recytowali wiersze różnych polskich poetów w tym wspomnianego Herberta.
Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwych obradach w końcu udało się ustalić ostateczny werdykt.
I tak kolejno:
I miejsce zajęła Aleksandra Wolszczak.
II miejsce Damian Romanowski.
III miejsce Patryk Sowa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy. Liczymy na kolejną edycję i tak samo dużo emocji jak w tegorocznej.

  facebook

 

  23 marca - IV Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej.

 

 

    Złoty medal drużynowo, tytuł Najlepszego strzelca oraz tytuł Najlepszego bramkarza zdobyli uczniowie Hubala w IV Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. Nagrody indywidualne uczniowie zdobyli drugi rok z rzędu - Karol Wieczorek z klasy 3k został najlepszym strzelcem, a Damian Szafrański z klasy 2fl najlepszym bramkarzem. W turnieju udział wzięło 16 drużyn reprezentowanych przez uczniów i studentów z Polski, Ukrainy oraz Turcji. Skład zespołu: D. Szafrański, K. Wieczorek, O. Wisłocki, W. Stanik, P. Pluta, B. Sadurski, K. Król, D. Dryja, S. Wołowiec, T. Latosek, K. Białek. Więcej informacji na temat turnieju znajduje się pod adresem http://wsh.pl/blog/2018/03/11/hubal-zwyciezca-tegorocznego-turnieju/ Gratulujemy!!!
Zapraszamy na wideorelację z meczu finałowego oraz z uroczystości wręczenia nagród.

  facebook

 

  22 marca - Wielkanocna Zbiórka Żywności.

 

 

   W dniach 16-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności, w którą zaangażowali się wolontariusze z Hubala. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się pozyskać ponad 152 kg żywności. W Radomiu Bank Żywności zebrał 7 ton 800 kg żywności, natomiast w całej Polsce wolontariusze pozyskali przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności 358 ton artykułów spożywczych. Zebrane produkty trafią do około 180 tysięcy osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i nauczycielom.

  facebook

 

  21 marca - V Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2018

 

 

    15 marca 2017 odbył się „V Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2017”, W tegorocznym turnieju reprezentowała naszą szkołę drużyna złożona z uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Skład zespołu stanowili: Konrad Januszek, Piotr Kołodziejczyk oraz Rafał Strzałkowski. Spośród kilkudziesięciu uczestników z różnych szkół Konrad Januszek zajął piąte miejsce w klasyfikacji Branżowych Szkół I Stopnia.

  facebook

 

  20 marca - Podziękowania.

  Wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów składają serdeczne podziękowania za wykonanie ozdób wielkanocnych przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników, słuchaczy i uczniów Waszej placówki. Za dar serca serdecznie dziękujemy.
    O naszych Przyjaciołach pamiętamy w modlitwie.
   Koordynator Wolontariuszy Alina Dudkowska.

  facebook
  18 marca - Tydzień Przedsiębiorczości.

 

 

    W dniu 14 marca 2018r. W dniach 12 - 16 marca w naszej szkole odbył się Tydzień Przedsiębiorczości. Codziennie uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami rozwijającymi logiczne myślenie i poszerzającymi wiedzę na temat ważnych dla każdego obywatela spraw.
   Ostatniego dnia, tj. w piątek najlepsi z najlepszych uczestniczyli w FAMILIADZIE. Dwie drużyny stoczyły wyrównaną walkę i przed ostatnim pytaniem osiągnęły remis. Jednak ekipa I, w skład której wchodzili: Hubert Krakowiak 1op, Kacper Sołśnia 1op, Ola Maj 3 fk, Daniel Druha 3op i Emil Derleta 3fl, zwyciężyła. GRATULUJEMY i dziękujemy za świetną zabawę. Organizatorzy: Mariola Jabłońska i Monika Adamczyk.


  facebook

 

  17 marca - KONKURS FRYZJERSKI „KOBIETA ROMANTYCZNA”.

 

 

    W dniu 14 marca 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych im mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski pod honorowym patronatem Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Tematem przewodnim konkursu była „KOBIETA ROMANTYCZNA”. Uczestniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności zawodowych. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Sokołowska uczennica Niepublicznego Technikum im 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Drugie miejsce przypadło Izabeli Szpilskiej uczennicy klasy trzeciej technikum Zespołu Szkół Zawodowych im mjr Henryka Dobrzańskiego ”HUBALA”. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Paulina Szabała z Zespołu Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie oraz Klaudia Szymańska z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy udanych startów w następnych konkursach.

  facebook

 

  9 marca - Słodki finał akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” za nami...

 

 

    „Sprzedawali ciasta, zbierali pieniądze do puszek, a pozyskaną w ten sposób sumę przekazali na rzecz dzieci, które mieszkają w pogrążonej w wojnie Syrii” - tak piszą media o finale akcji, który odbył się w naszej szkole 1 marca . W ramach akcji mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja dzieci w kraju, w którym trwa wojna oraz w zamian za pyszne ciasto przekazać darowiznę na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zebraliśmy na rzecz dzieci ponad 400 zł.

  facebook

 

  9 marca- „Mój powiat w obiektywie”.

 

 

      7  marca  2018   odbyło  się  uroczyste   podsumowanie    konkursu   fotograficznego   „Mój   powiat  w obiektywie”. Organizatorem konkursu   było  Starostwo   Powiatowe. W tegorocznej edycji poproszono o zdjęcia w scenerii zimowej.   W  konkursie  wzięło  udział  14  uczniów  naszej  szkoły  z  klasy   1TMF. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych Kacper Molik zajął trzecie miejsce. Nagrody wyróżnionym wręczał starosta Mirosław Ślifirczyk. Gratulujemy!!!

  facebook

 

  1 marca- Kolejny sukces naszego ucznia.

 

 

    27 lutego Patryk Sowa i Kinga Bartosiak uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Miłość ma wiele imion” organizowanym przez ZDZ w Radomiu. Konkurencja była bardzo duża. Patryk stanął na wysokości swoich możliwości recytatorsko - interpretacyjnych i zdobył III miejsce i nagrodę. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Kinga. Był to jej sceniczny debiut, który przyniósł doświadczenie recytatorskie. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Gabrieli Zajączkowskiej. Czekamy na kolejne zwycięskie konkursy.

  facebook

 

  27 lutego - Podziękowania.

 

 

    Pragnę bardzo serdecznie podziękować nauczycielom, pracownikom i uczniom za wysiłek, trud i zaangażowanie jakie zostało włożone w przygotowanie Wystawy Broni w naszej szkole. Zorganizowanie takiej imprezy wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w obsługę tej imprezy.

Dyrektor Beata Jasek

  facebook

 

  27 lutego - Mały gest dla Martynki.

  facebook

 

  27 lutego - „Uczesanie wieczorowe”.

    Szkolny konkurs fryzjerski „Uczesanie wieczorowe” rozstrzygnięty!!! Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 3fk - Soból Dominika. Gratulujemy!!!

  facebook

 

  22 lutego - „Pomóż dzieciom z Syrii”.

Wielki finał akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”!!!
„HUBAL” 1 marca 2018r. w godzinach 10.25-12.25

    ZSZ im. mjra H. Dobrzańskiego „HUBALA” od 2016 roku jest członkiem Klubu Szkół UNICEF. W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do kolejnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, tym razem – „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Projekt wspierają również znane osoby np.: Robert Korzeniowski, Artur Żmijewski, Robert Lewandowski.
    Celem akcji jest pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.
    W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły, korzystając z materiałów udostępnionych przez UNICEF, przybliżą swoim kolegom dramatyczną sytuację dzieci w Syrii, przedstawią, jak zmienia się życie dziecka, kiedy w jego życie wkracza wojna. Uczniowie dowiedzą się m.in., jak wygląda edukacja w czasie wojny, jaki jest los dzieci z niepełnosprawnością w takiej sytuacji.
    Finał akcji w „HUBALU” odbędzie się 1 marca 2018r. w godzinach 10.25-12.25. Każdy będzie mógł zjeść słodkie co nieco i przekazać darowiznę na rzecz dzieci z Syrii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Stowarzyszenia UNICEF Polska. Los dzieci jest w naszych rękach. Przyłączmy się do akcji UNICEF i sprawmy, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

  facebook

 

  22 lutego - „GRECKA BOGINI”.

   W dniu 15.02.2018r. uczennice klas fryzjerskich wzięły udział w II Mazowieckim Konkursie Fryzjerskim „GRECKA BOGINI” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie.
Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Targówek. Gratulujemy uczestnikom.

  facebook

 

  20 lutego - I miejsce dla Pani Justyny Bujek.

   „Człowiek Roku 2017”. Organizatorem plebiscytu jest Echo Dnia. Pani Justyna Bujek była nominowana w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”. Miło nam poinformować, że w Radomiu pani Justyna zajęła I miejsce, a w regionie radomskim III. Gratulujemy sukcesu!!!

  facebook
  20 lutego - Akcja „ŚWIAT BEZ GŁODU”.

   Wolontariat szkolny z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU zorganizował akcję „ŚWIAT BEZ GŁODU”. Reprezentantki klasy 2TF przygotowały słodkości i rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 76,86 zostały przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  15 lutego - „TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE”

    W naszej szkole po raz kolejny odbyła się prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa. Pani doktor z RCKiK w Radomiu przybliżyła uczniom klas drugich wiedzę dotyczącą roli krwi w organizmie człowieka oraz zapoznała z zaletami, przeciwwskazaniami i procedurami oddawania krwi. Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób chorych, dla których KREW jest bezcennym LEKIEM.

  facebook

 

  14 lutego - Walentynki.
  facebook

 

  2 lutego - II wystawa broni.

  facebook

 

  10 lutego - Opatrunek na ratunek.

  facebook

 

  31 stycznia - POMAGAMY!!! 1 grosz=wielka pomoc POMAGAMY!!!.

   „Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci."
W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W okresie od 27.11.2017r. do 02.01.2018r. uczniowie zbierali monety, aby udzielić wsparcia dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Udało nam się uzbierać około 10kg monet, co dało kwotę 273,76 zł.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Liczymy na Waszą pomoc w kolejnej edycji!!!

  facebook

 

  10 stycznia - Pomyśl o swojej przyszłości.

   Co robić by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać? Na to pytanie starał się odpowiedzieć pan Jacek Borowiaka, który poprowadził wykład dla młodzieży z naszej szkoły. Spośród wielu zagadnień jakie były poruszane to m.in. sekrety skutecznego oszczędzania, warunki zdobycia dobrze płatnej pracy, osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym i samorealizacja czy też gospodarowanie własnym czasem. Wykład wzbudził ogromne zainteresowanie wśród przybyłej młodzieży z klas zasadniczych i technikum oraz obecnych nauczycieli. Na zakończenie przeprowadzony został konkurs, a najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami z autografami i dedykacją od autora. Bardzo dziękujemy panu Jackowi Borowiakowi za tę lekcję życia. Dziękujemy również panu Grzegorzowi Szulcowi i firmie Stanmar za organizację całego przedsięwzięcia oraz za ufundowanie dla naszej szkoły książek pana Jacka Borowiaka.

  facebook

 

  5 stycznia - Wielki sukces naszych piłkarek ręcznych.

   Jesteśmy wicemistrzami Radomia w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych!!! Pod koniec grudnia szkolna drużyna szczypiornistek zdobyła srebrny medal w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży. W finale dziewczęta zaprezentowały wspaniałą grę. Wszystkie mecze to popis wielkich umiejętności i ambicji naszych zawodniczek. Skład drużyny: Jaworska Ewelina, Stępniewska Wiktoria, Wilk Klaudia, Zawadzka Klaudia, Kozłowska Dominika, Molenda Julia, Madej Patrycja, Badeńska Dagmara, Woźniak Karolina, Kuklińska Karolina. Opiekunem drużyny była Anna Norek.
Gratulujemy !!! Życzymy powodzenia w przyszłym roku.

  facebook

 

  23 grudnia - Wigilie klasowe.

   W ostatnim dniu nauki w roku 2017 uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej i technikum przygotowali w swoich pracowniach klasowych wieczerzę wigilijną, która była skromna, ale z polską tradycją. Na pięknie udekorowanym wigilijnym stole nie zabrakło opłatka, tradycyjnego karpia, śledzi, pierogów z kapustą i grzybami oraz racuchów. Przy brzmieniu pięknych kolęd wszyscy składali sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W takiej chwili nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i wspomnień ze wspólnie spędzonych chwil w naszej szkole.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Społeczność szkolna życzy wszystkim

Ciepła rodzinnego i miłości
Zdrowia, zgody i radości
Szczęścia, dostatku i pokoju
A w sylwestra dobrego nastroju

Do zobaczenia w Nowym Roku 2018.

  facebook

 

  22 grudnia - Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

   Dnia 20 grudnia 2017r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz licznie przybyli goście na nowo mogli poczuć klimat świąt dzięki inscenizacji pt: „Przy wigilijnym stole”, przygotowanej przez nauczycieli religii: Małgorzatę Dudę i Wojciecha Leszczyńskiego z grupą uczniów z klas technikalnych. Oto jej fragmenty: „Dzisiaj wielu z nas zapomniało czym naprawdę jest Wigilia. Traktujemy ją jako trochę obfitszą kolację. Dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia, nie zawsze szczere i nie zawsze wypełnione miłością. Na modlitwę, czy na przeczytanie fragmentu Pisma św. nie znajdujemy czasu. Ale są też wśród nas i tacy, którzy zrozumieli, że ten wieczór jest wyjątkowy, oni potrafią otworzyć swe serce na Światło, które oświeca dusze, niesie radość, miłość i pokój”.
Do grona tych, którzy rozumieją wyjątkowość i znaczenie tej tradycji zapewne możemy zaliczyć członków naszej szkoły. Dlatego po akademii jak co roku odbyło się również spotkanie opłatkowe podczas którego oprócz serdecznych życzeń był czas na refleksję i wspomnienia.

  facebook

 

  21 grudnia - Życzenia świąteczne od Szkolnego Wolontariatu

   Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunem składają: Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom najserdeczniejsze świąteczne życzenia wielu głębokich, radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości oraz radości w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2018.

  facebook

 

  21 grudnia - Podziękowanie od Polskiej Agencji Humanitarnej.

  facebook

 

  18 grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę - podziękowania

  facebook

 

  18 grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę

   Na Placu Corazziego 17.12.2017 odbył się „Konkurs na najładniej ubraną choinkę” w ramach akcji Gwiazdka na deptaku. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 2TF. Pomimo problemów udało nam się przystroić przydzieloną choinkę. Starannie wykonane ozdoby licznie i z zachwytem podziwiali Radomianie. Tym razem głównej nagrody nie wygraliśmy, ale kto wie ... może w przyszłym roku!!! Pomysł na wyjątkowe bombki już mamy!?!

  facebook

 

  18 grudnia - „Paczka dla Bohatera”

   „Paczka dla Bohatera” jest to inicjatywa społeczna działająca już od 7 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski. Pomysłodawcą akcji jest pan Tomasz Sawicki z Szczecina. Została objęta min. Honorowym Patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, Muzeum Oręża Polskiego, Agencja Mienia Wojskowego. Obecnie przeprowadzana jest w ponad 40 miastach w kraju i za granicą. Głównym celem akcji jest wsparcie zarówno duchowe jak i materialne kombatantów oraz ich współmałżonków. W Radomiu akcja organizowana była po raz trzeci. W III edycji wzięło udział 19 szkół i przedszkoli oraz wszystkie Służby Mundurowe z Radomia. Do akcji przyłączył się również Radomski Bank Żywności. Przy paczce pracowało 15 wolontariuszy, uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli. 15.12.2017 w „Hubalu” odbyło się podsumowanie akcji. Tak wiele znamienitych osobistości dawno już nie gościło w naszej szkole. Gościem honorowym był Biskup Henryk Tomasik. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu pan Krzysztof Szewczyk oraz wszyscy Komendanci Służb Mundurowych z Radomia. Nie zabrakło również dyrektorów szkół. Pani M. Wawrzos oraz p. G.Danilczuk zostali szczególnie wyróżnieni. Otrzymali oni z rąk ppłk Etwerta odznaki akcji „Burza". Zgromadzeni wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jedlińsku. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i za wszelką okazaną pomoc. Łącznie udało nam się zebrać 2 tony 700 kg darów!!! Obdarowanych zostanie 45 osób.

  facebook

 

  18 grudnia - XI Hubalowa Wigilia

   Tegoroczne wigilijne spotkanie było nietypowe. Po raz pierwszy pogoda popsuła plany „hubalowej rodzinie” i uniemożliwiła spotkanie na Bielawach. Zabrakło również ppłk. Mariana Zacha, który ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Uroczystości odbyły się w Anielinie przy Szańcu. Pomimo utrudnień nie zabrakło stałych punktów naszych spotkań ubierania choinki, dzielenia się opłatkiem. Wigilię rozpoczęła pani dyrektor Beata Jasek. W imieniu leśników przemawiał z-ca dyrektora do spraw ekonomicznych RDLP w Łodzi pan Sławomir Nowicki. Głos zabrał również ks. Stanisław Drąg, który odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki. Piękną legendę o Hubalu przedstawił z-ca dyrektora RDLP w Radomiu pan Piotr Kacprzak. „Hubalowa legenda” w wykonaniu autora pana Cezarego Jawoszka jak zawsze zrobiła ogromne wrażenie na uczestnikach wigilii. Spotkanie zakończyła biesiada przy ognisku. Dziękujemy za przybycie członkom Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, którzy przybyli na Wigilię w rekordowym 22 osobowym składzie oraz szkołom noszących imię Hubala z Bychawy, Aleksandrowa Kujawskiego, Przydworzyc, Brudzewic, Dziewicy, Radomia ,drużyn harcerskich oraz uczniów ze Liceum Kadetów RP z Lipin.

  facebook

 

  17 grudnia - Kolejna wycieczka do firmy RADOMOT...

   Kolejna wycieczka do firmy RADMOT, w której uczestniczyli uczniowie klasy kształcącej się w zawodzie operator obrabiarek skrawających, umożliwiła poszerzyć wiadomości z zakresu planowania i zarządzania procesem produkcji oraz poznać nowoczesny park maszynowy umożliwiający wytwarzanie części m.in. dla renomowanych światowych firm branży motoryzacyjnej. Podczas spotkania z prezesem firmy panem Janem Stańczykiem została zaoferowana uczniom pomoc w uzyskaniu dodatkowych umiejętności praktycznych i nowych doświadczeń.

  facebook

 

  13 grudnia - AKADEMIA FILMOWA

   W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła ponownie przystąpiła do projektu edukacyjnego kina Helios. AKADEMIA FILMOWA to całoroczny program edukacji filmowej, którego celem jest przygotowanie młodzieży do roli współczesnego odbiorcy kultury. Program pozwala uzupełnić informacje zdobyte na lekcjach języka polskiego, wiedzy o kulturze oraz zajęciach wychowawczych. Oferta obejmuje filmy ukazujące ważne zjawiska i problemy współczesnego świata. W tym roku szkolnym w Akademii Filmowej uczestniczą klasy 1TMF, 1f1, 2TF, 2f, 2fl, 3fk.

  facebook

 

  13 grudnia - Wizyta uczniów w firmie Radmot.

   W dniu 01.12.2017 wraz z panią profesor Beatą Kacprzak Kierownikiem Kształcenia Praktycznego wybraliśmy się do Radmotu, jednej z większych radomskich firm zajmujących się obróbką CNC. Po krótkiej rozmowie ze znanym w branży metalowej prezesem Janem Stańczykiem, zostaliśmy oprowadzeni przez Kierownika Produkcji ds. Organizacyjnych po wszystkich działach, które znajdują się na terenie firmy. Mogliśmy zapoznać się z pracą operatorów CNC w rzeczywistych warunkach. Na poszczególnych stanowiskach spotkaliśmy naszych młodszych kolegów ze szkoły, którzy mają zajęcia praktyczne właśnie w Radmocie, ponieważ nasza szkoła od 2 lat prowadzi kształcenie dualne, czyli zajęcia praktyczne odbywające się u pracodawców. Z ogromną ciekawością i fascynacją obserwowaliśmy pracę nowoczesnych obrabiarek, maszyn i urządzeń. Jesteśmy uczniami 3 klasy w zawodzie operatora obrabiarek skrawających i mamy zajęcia w Centrum Kształcenia Praktycznego, dlatego wizyta w Radmocie uświadomiła nam, jak szybko pracodawcy muszą nadążać za nowoczesnymi technologiami oraz to, jak duże jest zapotrzebowanie na nasz zawód na rynku pracy.

  facebook

 

  13 grudnia - Podziękowania od...

  facebook

 

  12 grudnia - W dowód uznania za życzliwość i zaangażowanie.
  facebook

 

  11 grudnia - Mikołajki

   W środę 6 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Niektórzy z nas tego dnia ubrali się na czerwono i założyli mikołajkową czapkę. Św. Mikołaj wręczył uczniom, dyrekcji oraz nauczycielom słodkie upominki. Prezenty sprawiły dużo radości, a o to chodzi w ten szczególny dzień. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi.

  facebook

 

  10 grudnia - Maraton Pisania Listów

   8 grudnia 2017 w ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu nasza szkoła wzięła udział po raz trzeci w Maratonie Pisania Listów. Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów będzie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Maraton Pisania Listów jest jedną z większych akcji organizowanych przez Amnesty International.
Udało Nam się napisać 810 listów!

  facebook

 

  6 grudnia - Akcja „Kartki dla Szymonka”

   Akcja „Kartki dla Szymonka” - chłopca z Pyrzyc, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, zakończona!!! Wspólnie wykonaliśmy 289 kartek z wyjątkowymi, bo od serca świątecznymi życzeniami.
Opiekun wolontariatu dziękuje za zaangażowanie uczniom klas: 1F1, 1TMF (grupa fryzjerów), 2TF, 3TMF (grupa fryzjerów), 3F, 3FK ( grupa fryzjerów), którzy poświęcili swój czas i własnoręcznie wykonali pocztówki.

  facebook

 

  6 grudnia - Świąteczny kiermasz książki

   W dniach 4, 5 grudnia odbył się jak co roku Kiermasz książki. Ze względu na zbliżające się święta został nazwany świątecznym. Uczniowie i nauczyciele mogli kupić książki na prezent dla swoich najbliższych. Pozycje na kiermasz dostarczyły księgarnie "Tuliszków" i "Marko". Wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu serdecznie dziękujemy.

  facebook

 

  6 grudnia - Akcja „Marzycielska Poczta”

  facebook

 

  5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.Z tej okazji najaktywniejsze wolontariuszki z naszej szkoły z klasy 3f - Stanik Karolina i Siwiec Patrycja, świadczące bezpłatne usługi fryzjerskie na rzecz MOPS zostały zaproszone na uroczystą galę, która w tym roku odbyła się w Domu Kultury „Idalin”. W ramach podziękowania za całoroczne, bezinteresowne zaangażowanie i nowatorskie usługi fryzjerskie uczennice zostały obdarowane ciepłą niespodzianką i wyjątkowymi dyplomami.
PS. Zapraszamy uczniów klas fryzjerskich do współpracy z wolontariatem szkoły!!!

  facebook

 

  5 grudnia - Europejski Dzień Kultury

   W dniu 4 grudnia kl. 2TM pod opieką pani Moniki Adamczyk uczestniczyła w Europejskim Dniu Kultury zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu z okazji 30-lecia Erasmus. Działo się dużo, wesoło i międzynarodowo. Między innymi oglądaliśmy koncert gitarowy, pokaz tańców oraz naukę salsy, a potem uczestniczyliśmy w degustacji przysmaków europejskich.

  facebook

 

  5 grudnia - Podziękowanie

  facebook

 

  1 grudnia - Akcja „Mikołaj”

   Akcja „Mikołaj” - zbiórka: zabawek, słodyczy oraz artykułów papierniczych dla podopiecznych Świetlicy Caritas Pallotyńskiej zakończona!!! Za okazaną życzliwość dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - Szkolny konkurs fryzjerski „ Fale, loki, Koki”

   Dnia 23.11.2017 w pracowni fryzjerskiej odbył się szkolny konkurs fryzjerski „ Fale, loki, Koki”. W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas zasadniczych i technikum o profilu fryzjerskim. I miejsce zdobyła - Bartosiak Kinga z klasy 2f, II miejsce - Szpilska Izabela z klasy 3TMF, III miejsce - Chornomaz Krystyna z klasy 2TF.

  facebook

 

  30 Listopada - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”

   Wolontariat szkolny z okazji zbliżających się Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe”. Uczniowie klasy 2TF przygotowali słodkości z wróżbą andrzejkową i rozprowadzali je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 77 złotych zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - Pieniądz na wagę zdrowia.

   Celem akcji Seniorze nie jesteś sam" - „Pieniądz na wagę zdrowia” było zebranie jak największej wagi monet, aby wspomóc często osamotnionych i będących w trudnej sytuacji materialnej seniorów. Zebrane pieniądze zostały zważone, ich waga to 355 gram i przekazane do Caritas ul. Kościelna. Dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - AKCJA Giving Tuesday...

  AKCJA Giving Tuesday zakończona! Wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji dziękujemy!!!

  facebook

 

  29 Listopada - Konkurs Poezji Patriotycznej

  23 listopada odbył się „Konkurs Poezji Patriotycznej”. W rywalizacji wzięło udział 7 osób. Każdy z uczestników był świetnie przygotowany i w niepowtarzalny sposób przedstawił wybrany przez siebie utwór. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać zwycięzców. Po burzliwych obradach udało się wyłonić laureatów i tak na podium znaleźli się: I miejsce Sandra Gałka, II miejsce Patryk Sowa, III miejsce Aleksandra Kaim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

  facebook

 

  26 Listopada

  facebook

 

  W listopadzie ruszyła kolejna edycja Bożonarodzeniowej Paczki Dla Bohatera. Już po raz trzeci nasza szkoła jest miejscem zbiórki darów. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję prosimy o dostarczenie produktów z długim terminem ważności ( konserwy, makarony, słodycze, mąki itp.). Produkty zbieramy do 10.12.2017. Nauczyciele odpowiedzialni: M. Wawrzos, J. Bujek, G. Danilczuk. Dziękujemy za każdą pomoc!

  13 Listopada - Akademia z okazji 99 Rocznicy Niepodległości Polski.

  11 listopada… Choć przypada na jesienną porę roku, to dzień niezwykle radosny w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. Symbolicznie w tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Odzyskanie wolności było procesem długotrwałym, który rozpoczął się praktycznie z momentem wybuchu I Wojny Światowej. Szkolne obchody 99 rocznicy rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem Patrona Szkoły. Kolejnym punktem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów klas technikalnych, która na zgromadzonych zrobiła duże wrażenie.

  facebook

 

  12 Listopada - V Bieg Niepodległości.

  Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w Radomiu V Bieg Niepodległości. Organizatorem wydarzenia było „Stowarzyszenie Biegiem Radom!”, a honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski.
   Uczestnicy wystartowali ze stadiony Mosiru, a następnie przebiegli pod Pomnik Czynu Legionów, który znajduje się w centralnej części Miasta Kazimierzowskiego. Na rynku przedstawiciele złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.
W biegu uczestniczyli uczniowie klas 2TF, 2K, 1OP, 2FL, a opiekunem był pan Grzegorz Danilczuk. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

  facebook

 

  5 Listopada - Trochę historii o Wszystkich Świętych w Hubalu.

    Pierwsze dni listopad skłaniają nas do refleksji i zadumy nad celem naszego życia. Z tej okazji jak co roku w naszej szkole przybliżamy i uświadamiamy naszym uczniom historię tego święta.
W tym celu powstała wystaw na pierwszym piętrze szkoły oraz gablota tematyczna z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.
  Niestety często obserwujemy w dzisiejszych czasach, gdy przybywają ludzie na groby bliskich, znajomych, zapalają znicze i pędzą dalej, nie znajdują czasu na modlitwę. A to właśnie modlitwa jest najistotniejsza. Sam znicz nie przysporzy nieba zmarłym. Światło znicza, lampionu ma zachęcać do modlitwy, w której wypowiadamy "a światłość wiekuista niechaj Ci świeci na wieki". Zauważa się w tym względzie coraz większą komercjalizację. A najważniejsza jest msza święta oraz Komunia ofiarowana za zmarłych. To szczyt naszej modlitwy. A światło i kwiaty na grobie to zewnętrzny wyraz naszej wiary. Zdarza się, że zapominamy o tym i odbywany tego dnia prawdziwy maraton po grobach. Przecież pamięć o zmarłych można też wyrazić w następnych dniach i odwiedzanie kolejnych cmentarzy rozłożyć na kilka dni. Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  1 Listopada - Kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

    1 listopad Dzień Wszystkich Świętych. Wolontariusze z klasy 2TF zmarznięci, ale z uśmiechem na ustach aktywnie kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem na ul. Limanowskiego. Dziękujemy, że poświęcacie swój wolny czas innym potrzebującym. Zapraszamy społeczność szkolną do zaangażowania się w akcje wolontariatu, tak niewielkim gestem możemy wiele pomóc.

  facebook

 

  1 Listopada - Literatura z dreszczykiem.

    31 października odbyła się w bibliotece szkolnej wystawa literatury z dreszczykiem, która gości na naszych półkach. Hasłem przewodnim wystawy było: „Odkryj ciemną stronę książki”. Cała wystawa odbywała się w scenerii własnoręcznie przygotowanych dekoracji oraz prezentacji multimedialnej, która miała dodatkowo potęgować atmosferę grozy. Mamy nadzieję że książki, które zostały wypożyczone tego dnia przez czytelników dostarczą im mocnych wrażeń a noc po lekturze będzie nieprzespana.

  facebook

 

  29 października - Targi motoryzacyjne – Warsaw Moto Show.

    W dniu 27.10.2017r uczniowie klas o profilu mechanik pojazdów samochodowych pod opieką p. T. Kamieniaka i p. D. Motyki udali się na wycieczkę do Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 27 – 29.10.2017 odbyła się tam trzecia edycja targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw Moto Show. Impreza obfitowała w premiery najnowszych modeli samochodów, prezentacje firm ze świata motoryzacji, dealerów największych marek oraz spotkania z gwiazdami polskiej i światowej motoryzacji.

  facebook

 

  28 października

  facebook

 

  20 października - Krytyczne podejście do świata...

    Klasa 2Tf za czynny udział w akcjach wolontariatu dla PAH uczestniczyła w zajęciach na temat: Krytyczne podejście do świata, właściwa komunikacja, asertywność. Nowatorskie i dynamiczne zajęcia prowadził doświadczony edukator Pan Piotr Chmielewski. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy częściej.

  facebook

 

  20 października - Przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”

    W dniu 19.10.2017 reprezentanci szkolnego koła wolontariatu z klasy 2 TF wraz z opiekunem przed budynkiem głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu i wewnątrz biblioteki oraz na głównej ulicy Radomia – Żeromskiego przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.
Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów (poprzez transparent i rozmowę) na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
Liczyła się każda nawet mała reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  19 października - Szkoła, która niesie pomoc.

    Polska Akcja Humanitarna za czynny udział wolontariuszy w Kampanii Niosę Pomoc uhonorowała naszą szkołę aktem nadania jej tytułu „SZKOŁY, KTÓRA NIESIE POMOC”. Całej społeczności szkolnej bardzo, bardzo... dziękujemy za akceptację i włączanie się do akcji.

  facebook

 

  19 października - W laboratoriach eksploatacji pojazdów i maszyn...

    Z okazji trwających Radomskich Dni Techniki uczniowie klasy 3K o profilu mechanik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami panią Ewą Adamską oraz panem Dariuszem Motyką zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową. Specjalnie dla naszych podopiecznych wykładowcy wydziału wykonali pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  18 października - W ramach Radomskich Dni Techniki...

    W ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym uczniowie naszego technikum mechanicznego z klasy 3TMF uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Podczas zwiedzania bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia obrabiarek CNC, w której uczniowie obserwowali sposób projektowania części, tworzenia programu sterującego bezpośrednio na obrabiarce oraz proces wytwarzania zaprojektowanego elementu. Na nowoczesnych urządzeniach pomiarowych, zaprezentowano pomiar m.in. elementu obrobionego na obrabiarce CNC oraz stan ostrzy narzędzi skrawających. W laboratorium badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów uczniowie poznawali urządzenia pomiarowe, przeprowadzali pomiary wytrzymałościowe próbek i analizowali otrzymane charakterystyki. W kolejnym laboratorium badawczym wykorzystując nowoczesne technologie, uczniowie wykonywali pomiary ciepła za pomocą kamery termowizyjnej, zagłębiali się w tajniki technologii laserowej obróbki powierzchni i obserwowali proces obróbczy wykonywany w tej technologii. Na zakończenie zaprezentowano pracownię z militariami.

  facebook

 

  17 października - „Książkowe schody”.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w naszej szkole powstały „książkowe schody”. Każdy schodek zdobił tytuł, który dostępny jest w naszej bibliotece z hasłem przewodnim „kto czyta żyje podwójnie”. Niech wszystkie schodki prowadzą do biblioteki…

  facebook

 

  17 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

    13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Beata Jasek podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy obecni na sali gimnastycznej obejrzeli również barwny, pełen humoru program artystyczny. Uczniowie klas 3k, 3TMF, 3fk, 1f1 przygotowali niezapomniany Koncert życzeń obejmujący podziękowania, wesołe życzenia, pokaz zumby, porywającą do tańca grę na akordeonie i oczywiście piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Znane przeboje dedykowane dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły zabrzmiały w nowych aranżacjach, wzbudzając zasłużony aplauz widzów.
Oprawą uroczystości zajmowali się: p. K. Czerwonka, p. K. Pastuszka, p. E. Adamska, p. D. Frąk, p. S. Baćmaga, p. G. Danilczuk.

  facebook

 

  11 października - Uwolnij książkę.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych, nasza biblioteka zorganizowała akcję „Uwolnij książkę”.
W salach polonistycznych zostały postawione pudełka wypełnione pozycjami, które uczniowie mogą zabrać do domu bez konieczności zwrotu. Książki przeznaczone na akcje zostały pozyskane z darów. Liczymy na to, że wszystkie książki znajdą nowy dom.

  facebook

 

  10 października - Dzień Papieski.

   Dnia 6 października 2017r. został zorganizowany w "Hubalu" Dzień Papieski pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego. Hasło tegoroczne "Idźmy naprzód z nadzieją" zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II "Novo millennio ineunte" wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 - jest zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka. Wypowiadając te słowa, św. Jan Paweł II chce nas czynić świadkami nadziei. Dlatego w tym czasie uczniowie zapoznali się bliżej z życiem i twórczością Karola Wojtyły a później papieża Jana Pawła II. W ramach tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcjach otwartych, pokazach multimedialnych oraz wystawach. Uczestnicy mogli w ten sposób pogłębić swoją wiedzę na temat życia i twórczości naszego wielkiego rodaka. Zapoznali się również z wyjątkową poezja Jana Pawła II umieszczoną w dziele pt: "Tryptyk Rzymski". A przede wszystkim mieli okazję do spotkania się z prawdziwym autorytetem, który jest tak potrzebny w życiu młodych ludzi.

  facebook

 

  5 października - XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017.

   30 września w Resursie Obywatelskiej odbył się XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017. W tegorocznych zmaganiach z polską ortografią wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły wspierani przez panie: Katarzynę Pastuszkę i Gabrielę Zajączkowską. Prof. dr. hab. Andrzej Markowski jak zawsze przygotował coś specjalnego. Tym razem było to rymowane Wyznanie poety wierszoklety. Wydaje się, że nie mogło być zbyt trudne. Nic bardziej mylnego, tekst wymagał bardzo rozległej znajomości zasad ortograficznych. Autor dyktanda zawiesił wysoko poprzeczkę ale nasi uczniowie zmierzyli się z nią. Nie odnieśli wprawdzie wielkich sukcesów ale nie mają się też czego wstydzić.Zawsze trzeba znaleźć czas na ćwiczenie poprawnej pisowni. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy kolejnego wyzwania.

  facebook

 

  4 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to cykliczna impreza w naszej szkole. 29 września czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wiele osób wczuło się w klimat epoki „Wesela”. Zarówno czytający jak i nauczyciele opiekunowie akcji wystylizowali swoje kreacje. Do czytania tak specyficznego dzieła zaproszono wszystkich chętnych uczniów jak i nauczycieli. Wielu z nich po raz pierwszy występowało przed publicznością, która nie dość, że dopisała, to jeszcze okazała się dobrym słuchaczem. Cała impreza trwała od 9.00 do 13.00. Nie udało się odczytać całości dramatu ale główne fragmenty, łącznie z rogiem i chamem, pojawiły się. Przyjazna atmosfera panująca w czasie czytania sprawiła, że już dziś szykujemy się do kolejnej edycji Głośnego Czytania.

  facebook

 

  3 października - BohaterON.

   Wolontariat szkolny od 11.09.2017 do 02.10.2017 przeprowadził akcję BohaterON. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy mógł wysłać bezpłatną kartkę, po zakończeniu akcji pocztówki zostały wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom lub wysłać ją bezpośrednio na poczcie. Poprzez akcję BohaterON chcemy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że pamiętamy. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się klasy: 2TF, 3f, 3fk oraz 3Tmf gr2.

  facebook

 

  27 września - Śladami zabytków Radomia.

   Uczniowie klasy 2TF wraz z panem przewodnikiem Jackiem Junakiem i wychowawcą Wiolettą Jarosz wybrali się na wycieczkę pieszą „Śladami zabytków Radomia - II wojna światowa”. Pomimo niezadowalającej aury zainteresowanie było zdumiewające..

  facebook

 

  1 września - Inauguracja nowego roku szkolnego

   W końcu nastał ten dzień, w którym musieliśmy spotkać się w naszej szkole by rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018 z nowymi uczniami i nauczycielami.
Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych chwil w naszej szkole i zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej w dorosłym życiu, nauczycielom wytrwałości i uśmiechu na twarzy a obsłudze szkoły miłej i spokojnej pracy.

  facebook

 


Radom


Znajdź

 

 

 

 


 

Informacje

 

Sekretariat
800 - 1500

Gabinet pielęgniarki
800 - 1400

Pedagog - I. Sionek

  Poniedziałek - 800 - 1330

  Wtorek - 800 - 1200

  Środa - 800 - 1500

  Czwartek - 800 - 945

  Piątek - 800 - 1215

Pedagog - D. Figarska

  Wtorek - 1030 - 1400

  Czwartek - 900 - 1400

  Piątek - 1130 - 1400


BIP Radom


 

Partnerzy

 


Radom


RADOMSKI KLASTER METALOWY


PMP


GGG


ROSA MET


Lamdoja


Fabryka Broni


Radmot


Kratki


Lemich


Prozamet


stanmar


Lenaal


Bartech


Trimet


Inter-metal


Rohbogen


Mostostal


Techprojekt


Galvo24


Pronar


Szymanscy


Gabec


Techmatik


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien

Copyright 1904-2016 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu