Ważne! Nasza strona interentowa wykorzystuje pliki cookies do zbierania danych dotyczących zachowania oraz aktywności użytkowników, tak aby każda następna Twoja wizyta była bardziej przyjemna. Podczas korzystania z naszej witryny pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapis plików cookies możesz zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wybierając "Akceptuję" zgadzasz się na ww. zasady.Akceptuję

Archiwum 2012/2013  2013/2014  2014/2015  2015/2016  2016/2017  2017/2018  2018/2019  2019/2020  2020/2021  2021/2022  2022/2023

  20 czerwca - Podziękowania.Podziękowania dla całej społeczności szkolnej od Rodziców Krzysia.

  facebook
  19 czerwca - Podziękowania.Podziękowania od PSP 12 dla Dyrekcji i wolontariuszy.

  facebook
  17 czerwca - Wizyta studyjna w przedsiębiorstwie Salgast.Uczniowie klasy 1 op pod opieką Małgorzaty Kiejnich i Tomasza Kamieniaka byli na wizycie studyjnej w firmie Stalgast w Radomiu, zajmującej się miedzy innymi produkcją mebli gastronomicznych ze stali nierdzewnej, zmywarek, ciągów grzewczych oraz akcesoriów gastronomicznych z tworzyw sztucznych. Celem wycieczki było zapoznanie się uczniów z działalnością firmy. Uczniowie poznali nowe metody pracy oraz wzbogacili wiedzę z zakresu kształcenia zawodowego. Uczniowie poznali też nowe możliwości zatrudnienia w doskonale prosperującym zakładzie pracy, który utrzymuje od lat pozycję lidera na rynku polskim i plasuje się w czołówce firm europejskich. Tekst M. Kiejnich, zdjęcia T. Kamieniak.

  facebook
  16 czerwca - W Muzeum Iluzji.Uczniowie klasy 2TP oraz przedstawiciel klasy 1TP wybrali się na wycieczkę do Warszawy, gdzie integrowali się w "Domu Zagadek", zapoznali się z niektórymi zabytkami stolicy oraz mogli doświadczyć świata pozorów, złudzeń, paradoksów w Muzeum Iluzji. Tekst i zdjęcie K. Czerwonka.

  facebook
  15 czerwca - Astorino już wkrótce w naszej szkole.W Izbie Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej odbyła się prezentacja szkoleniowa edukacyjnego ramienia robotycznego Astorino, w której uczestniczyli m.in. nauczyciele naszej szkoły uczący przedmiotów zawodowych mechanicznych jak również nasz absolwent Piotr G. wielokrotny laureat konkursów "Młody Innowator" organizowanych przez FSNT NOT w Radomiu. Podczas prezentacji uczestnicy zostali zapoznani z możliwościami edukacyjnymi całego zestawu robotycznego Astorino.
Dziękujemy Izbie Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej za możliwość uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Tekst T. Jaśkiewicz, zdjęcia T. Kamieniak

  facebook
  15 czerwca - W ramach integracji...W ramach integracji międzyklubowej wolontariuszy Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" 14.06.2024 zorganizowało wyjątkowy bal wolontariuszy. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 1TMF, 2FS oraz opiekun W. Jarosz. Zabawa miała miejsce w ogrodach Arki. Co roku zmienia się motyw przewodni balu. W tym roku wolontariusze bawili się w rytmie lat 80. Zabawa była przednia. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook
  15 czerwca - Dla Dyrekcji i wolontariuszy.Podziękowania od Fundacji Familis dla Dyrekcji i wolontariuszy. Dziękujemy za owocną współpracę!!! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do współpracy chętnych wolontariuszy.

  facebook
  12 czerwca - Podziękowania.  facebook
  12 czerwca - Kierunek Energylandia!7 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Energylandii!

  facebook
  11 czerwca - W Centrum Technologii Cyfrowych.Doradcy zawodowi naszej szkoły, aby wspierać rozwój kariery odbiorców uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych 10 czerwca 2024r. w Centrum Technologii Cyfrowych przy Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Radomskiego. Wykład wprowadzający: "SI: Od narzędzia do partnera" - był niezwykle interesujący, analiza roli sztucznej inteligencji w przemianach sektora technologicznego, gospodarczego, edukacyjnego i społecznego zaciekawiła odbiorców, sesja tematyczna: "SI i przyszłość pracy" uruchomiła dyskusję na temat wyzwań związanych z rozwojem SI oraz jego wpływem na rynek pracy w tym na wymagane kompetencje i rodzaje zawodów, możliwościach implementacji AI w różnych sektorach. Doradcy oprócz wiedzy teoretycznej mieli możliwość wizytować w Centrum Technologii Cyfrowych. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook
  11 czerwca - Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc.Koniec roku szkolnego coraz bliżej, wolontariat szkolny zachęca ... zakończ go nieszablonowo! Weź udział w akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc i mobilizuj do tego innych. Idea jest prosta - niewielką część pieniążków przeznaczonych na kwiaty i słodycze dla nauczycieli przekaż Polskiej Akcji Humanitarnej. Dzięki temu PAH będzie mogła nieść skuteczną pomoc potrzebującym w Syrii. Zbiórkę prowadzi wolontariat szkolny w dniach 13-21.06.2024. Włącz się w działania pomocowe, bo warto pomagać. Tekst: W. Jarosz, zdjęcie: https://www.pah.org.pl/akcja-zamiast-kwiatka-niose-pomoc.

  facebook
  10 czerwca - Uczestniczyły w charytatywnych warsztatach Lego.W miniony weekend w Kamienicy Deskurów wolontariuszki naszej szkoły uczestniczyły w charytatywnych warsztatach Lego, połączonych z licznymi licytacjami na rzecz Fundacji Familis. Gościem specjalnym był Maciej i Klocki. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na wyjazd wakacyjny dla podopiecznych Fundacji. Tekst: W. Jarosz, zdjęcia W. Jarosz, Fundacja Familis.

  facebook
  10 czerwca - W Muzeum Wsi Radomskiej.Z okazji dnia dziecka Stowarzyszenie Centrum Młodzieży ARKA przy współpracy z policją zorganizowało festyn, który odbył się w Muzeum Wsi Radomskiej. Nie mogło Nas tam zabraknąć!!! Nasze wolontariuszki przeprowadzały animacje dla dzieci, zabawy ruchowe, wykonywały warkoczyki. Tekst: W. Jarosz, zdjęcia: W. Jarosz, L. Magdalena.

  facebook
  7 czerwca - Uroczystości upamiętniające 127. rocznicę urodzin...7 czerwca miały miejsce uroczystości upamiętniające 127. rocznicę urodzin mjra H. Dobrzańskiego "Hubala", organizowane przez Gminę Poświętne wspólnie ze Stowarzyszeniem Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala. W wydarzeniu uczestniczyła dyrektor szkoły Jolanta Basaj oraz nauczycielka Justyna Bujek. Uroczystości rozpoczęły podniesieniem flagi i odśpiewaniem hymnu oraz wystąpieniami zaproszonych gości. Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz musztry paradnej przygotowanej przez Liceum Kadetów RP w Lipinach, musztrę konną zaprezentowaną przez ułanów ze stowarzyszenia oraz pokaz pojazdów z II wojny światowej. To ważne wydarzenie było nie tylko okazją do oddania hołdu wybitnemu bohaterowi, jakim był nasz Patron, ale również do integracji społeczności lokalnej i edukacji historycznej młodzieży. Tekst: J. Bujek.

  facebook
  5 czerwca - Na festynie z okazji dnia dziecka.W dniu 04.06.2024 uczennice klasy 2FS oraz 2f2 wraz z opiekunem W. Jarosz promowały naszą szkołę na festynie zorganizowanym z okazji dnia dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 im. bp. Jana Chrapka w Radomiu. Na życzenie klientek i klientów reprezentantki szkoły wykonywały uczesania. Nasze stanowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Było to dla nas nowe, inspirujące i motywujące doświadczenie. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook
  5 czerwca - Szkolny konkurs fryzjersko - fotograficzny.Ondulacja żelazkowa wykonana przez młodzież klas fryzjerskich branżowej szkoły I stopnia - klasy: 1f1, 2f1 oraz 2f2. Prace przygotowane na szkolny konkurs fryzjersko-fotograficzny organizowany przez wolontariat. A Waszym zdaniem kto wykonał fale starannie i precyzyjnie? Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook
  5 czerwca - W ogrodach Arki.Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka zorganizowało integracyjny festyn w ogrodach Arki. Umiejętności fryzjerskie prezentowały uczennice z klasy 2f2 oraz 2FS pod opieką Pań W. Jarosz i M. Kiejnich. W trakcie trwania festynu uczennice wraz z kadrą pedagogiczną promowali ofertę kształcenia naszej szkoły. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook
  1 czerwca - Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.29 maja 2024 roku, dyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Basaj, wraz z nauczycielką Justyną Bujek, wzięły udział w obchodach Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, które odbyły się w Radomiu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, koło 45. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 mszą świętą w Kościele Garnizonowym, podczas której modlono się za weteranów oraz ich rodziny. Po mszy świętej, po oficjalnych przemówieniach uczestnicy złożyli kwiaty przy zbiegu ulic Witkacego i Żołnierzy Misji Pokojowych, gdzie znajduje się obelisk poświęcony żołnierzom Wojska Polskiego.
Udział w tym wydarzeniu jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla wszystkich weteranów za ich niezłomną służbę i oddanie. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej ważnej inicjatywy, która przyczynia się do kultywowania pamięci o bohaterach i promowania wartości patriotycznych wśród młodzieży.

  facebook
  29 maja - "Przedsiębiorcza Młodzież-Wyzwól Swój Potencjał!"Uczniowie klas 1TP i 1TMF wzięli udział w inspiracyjnych warsztatach, które poprowadził Pan Michał Misztal z organizacji Startup Academy. Jest to Akredytowana Instytucja Otoczenia Biznesu, która wspiera samorządy ,duże firmy oraz młodych przedsiębiorców z całej Polski.
Spotkanie było I etapem realizacji projektu zatytułowanego: "Przedsiębiorcza Młodzież - Wyzwól Swój Potencjał!"
Mamy nadzieję, że zainspirowani uczniowie spróbują swoich sił podejmując wyzwanie i rozpoczną pracę nad własnym biznesem.

  facebook
  28 maja - "Edukacja z wojskiem"

27 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjno-obronnym "Edukacja z wojskiem", celem jego było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.

  facebook
  28 maja - "KOS"27.05.2024 klasa 2f2 w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu uczestniczyła w projekcji polskiego dramatu historycznego "KOS" w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Film oparty na realiach historycznych w reżyserii Pawła Maślony, według scenariusza Michała A. Zielińskiego skupił uwagę młodego pokolenia, która doceniła dramaturgię filmu, kunszt talentu aktorów i charakteryzację. Tekst: W. Jarosz, zdjęcie: Wiktoria Sz. (wycinek bilbordu helios.pl).

  facebook
  23 maja - Szkolny Turniej Piłki nożnejSportowy czwartek w "Hubalu". Szkolny Turniej Piłki nożnej według formuły Neymar Jr's Five, który odbył się na szkolnym boisku w dniu 23 maja był świetną okazja do przeżycia sportowych emocji, integracji między uczniami i nauczycielami oraz. promowania zdrowego stylu życia.
Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn z klas 1TP, 1TMF, 1k, 1ek, 1op, 3opf oraz zmotywowana drużyna nauczycieli. Apetyt za zwycięstwo mieli wszyscy, ale bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy 1k. Gratulujemy! Jedno jest pewne. Musimy to powtórzyć! Tekst G. Danilczuk, zdjęcie J. Wajs.

  facebook
  17 maja - Prelekcja i warsztaty na temat EurodeskW dniu 15.05.2024 klasa 1Tmf (grupa fryzjerów) uczestniczyła w prelekcji i warsztatach na temat Eurodesk, które prowadził Pan Hubert B. wieloletni wolontariusz, a obecnie pracownik Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu. Finałem zajęć był quiz z nagrodami, który okazał się niełatwym zadaniem do wykonania. Uczniowie zaprosili prelegenta na kolejne zajęcia. Zdjęcia i tekst: W. Jarosz.

  facebook
  16 maja - W jednostce penitencjarnej"16 maja uczniowie z klas 1ek i 1op uczestniczyli w nietypowej lekcji w jednostce penitencjarnej, której celem była edukacja w zakresie prewencji przestępstw. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość rozmowy z osadzonymi. Zajęcia prowadził ppor. Marcin Obremski-Starszy Wychowawca Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Radomiu. Wizyta w areszcie odbyła się w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu "W służbie prawu". Tekst i zdjęcia J. Bujek.

  facebook
  16 maja - W warszty "Klikam z głową"W dniu 15 maja uczniowie klasy 1TMF wzięli udział w warsztatach "Klikam z głową" prowadzonych przez przedstawicielki Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się o zagrożeniach czyhających w sieci oraz jak sobie z nimi radzić. Poruszony został także temat hejtu w Internecie.

  facebook
  14 maja - Uczestniczyła w projekcji filmu "Czerwone Maki"13.05.2024 klasa 2f2 wraz z wychowawcą w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu uczestniczyła w projekcji dramatu wojennego "Czerwone Maki" w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Młodzież z nutką ciekawości śledziła historię bitwy ukazaną oczami Jędrka - młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło. Wzgórza Monte Cassino na zawsze zmieniły życie bohatera. Tekst: W. Jarosz, zdjęcie: Wiktoria Sz. (wycinek bilbordu helios.pl).

  facebook
  14 maja - W ramach projektu "Z finansami w przyszłość"11.05.2024 wolontariusze "Hubala", opiekun szkolnego koła wolontariatu i podopieczni Fundacji Familis uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu "Z finansami w przyszłość" realizowanego przez Fundację "Nie rób dymu". Poszerzyliśmy wiedzę na temat historii monet i banknotów, dowiedzieliśmy się w jaki sposób pieniądze powstawały dawniej oraz współcześnie. Uzupełniliśmy "horyzonty" o wizerunkach na banknotach - od starożytności do współczesności. Najmłodsi mogli po raz pierwszy zobaczyć pieniądze z czasów PRL-u. Kulminacją warsztatów było zaprojektowanie innowacyjnych środków płatniczych. Nie obyło się bez niespodzianek... każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom i upominki. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook
  30 kwietnie - W ramach Programu Fundusze Europejski dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu, w ramach Programu Fundusze Europejski dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, realizuje projekt: Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia, zatytułowany: "Dobry start na europejskim rynku pracy gwarancją efektywnej kariery zawodowej". Zobacz więcej...

 

  30 kwietnia - Na zaproszenie Fundacji Familis.30.04.2024 wszyscy wolontariusze Fundacji Familis zostali zaproszeni na wyjątkowe spotkanie ... integrację. Odbyła się ona w kręgielni, było energicznie, zabawnie i smacznie. Integrację uważamy za udaną. Zdjęcia i tekst: W. Jarosz.

  facebook
  30 kwietnia - "Ryzykowne zachowania seksualne online. Uwodzenie w sieci."W dniu 30 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty skierowane do dziewcząt klas drugich nt. "Ryzykowne zachowania seksualne online. Uwodzenie w sieci." Prowadzone przez pana Marcina Bednarczyka. Podczas zajęć uczennice dowiedziały się o zagrożeniach, jakie mogą napotkać w Internecie oraz jak sobie z nimi radzić. Tekst i zdjęcie K. Koriat.

  facebook
  30 kwietnia - Majowe święta - to dni, które są szczególnie ważne w historii.Majowe święta - dni, o których należy pamiętać.

Święta majowe obchodzimy od 1 maja do 3 maja. To dni, które są szczególnie ważne w historii Polski, dlatego należy o nich pamiętać. Przy tej okazji, uczniowie przypomnieli sobie, skąd się wzięły święta majowe, dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy. Filmy i gry edukacyjne pomogły lepiej zrozumieć istotę historycznych wydarzeń. Majówka jest świetną okazją do aktywnego wypoczynku, zwiedzania Polski i doceniania jej piękna. Wędrówka górska, wycieczka rowerowa, czy zwiedzanie ruin zamków, to też są rodzaje postaw patriotycznych. Dlatego pamiętajmy o Polsce i poznawajmy jej historię, aby nie zatracić naszej tożsamości.

  facebook
  29 kwietnia - Uczestniczyli w warsztatach plastycznych.


W piękną, słoneczną sobotę wolontariusze naszej szkoły pod czujnym okiem opiekuna szkolnego wolontariatu uczestniczyli w warsztatach plastycznych, muzycznych i teatralnych zorganizowanych dla podopiecznych Fundacji Familis. Zwieńczeniem zajęć na świeżym powietrzu był wyjątkowo smaczny poczęstunek. Zdjęcia i tekst W. Jarosz.

  facebook
  25 kwietnia - Uczestniczyli w warsztatach plastycznych.


 

24 kwietnia 2024r. odbył się coroczny wiosenny konkurs recytatorski. Uczniowie mogli samodzielnie wybrać wiersz prezentowany podczas wystąpienia. Jury podkreśliło, że wygranym jest każdy, kto potrafi zmierzyć się z wyzwaniem i zaprezentować swoją osobowość.
Wyniki konkursu:
1 miejsce - Jakub Staniewski kl. 1TMF
2 miejsce - Dorota Bugajczyk kl. 1TMF
3 miejsce - Zuzanna Jemiołek kl. 2TP
Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.
Organizatorzy: G. Zajączkowska, A. Kowalska

  facebook
  25 kwietnia - Dzień Patrona Szkoły.


 

W wyjątkowy, niecodzienny sposób obchodziliśmy w tym roku dzień Patrona Szkoły - mjra H. Dobrzańskiego "Hubala". Chętni uczniowie uczcili "Szalonego Majora" biorąc udział w "Biegu Sztafetowym Hubala" na dystansie 1897m., a następnie we wspólnym biegu z Biało-Czerwono Flagą. Po sportowym akcencie cała społeczność szkolna obejrzała wystawę wypożyczoną z Muzeum w Opocznie zatytułowaną "Hubalowymi śladami po ziemi opoczyńskiej w malarstwie i słowie Elżbiety Dudy i Jacka Lombarskiego". Wzruszającą akademię przygotowali uczniowie z klasy 1TMF. Na zakończenie w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia "Hubalowa Rodzina" wszyscy odśpiewali "Hubalową legendę". Było pięknie, wzruszająco. Za organizację obchodów odpowiedzialni byli nauczyciele E. Kotysz, J. Bujek, J. Wajs, G. Danilczuk.
Dziękujemy panu Jackowi Lombarskiemu, panu Piotrowi Kacprzakowi oraz panu Cezaremu Jawoszkowi za uświetnienie uroczystości.

  facebook
  25 kwietnia - Prezentowały zawody.


 

W dniu 25 kwietnia uczennice z klasy 3f - Natalia Indyka i Marysia Małek wraz z opiekunami - panią Agnieszką Adach i Kingą Koriat wzięły udział w Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku. Podczas eventu nasze uczennice wraz z nauczycielkami zaprezentowały naszą szkołę, przedstawiły zawody, w jakich kształcimy. Ponadto pokazały swoje umiejętności w praktyce poprzez wykonywanie fryzur - warkoczyków, loków.

  facebook
  22 kwietnia - Dla Caritas Streetworkerzy Radom.


 

W kwietniu zakończyliśmy zbiórkę odzieży dla Caritas Streetworkerzy Radom. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce.

  facebook

 

  22 kwietnia - #ŁączyNasPamięć.


 

19 kwietnia obchodziliśmy 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Wspólnie uczciliśmy wyjątkową rocznicę, zachęcaliśmy Was drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, Uczniowie do: samodzielnego wykonania papierowego żonkila - symbolu, pamięci, szacunku i nadziei oraz przypięcia go na znak, że #ŁączyNasPamięć. Uczniowie wybranych klas uczestniczyli w lekcjach przygotowanych przez panie J. Bujek, M. Dudę, W. Jarosz gdzie mogli obejrzeć projekcie: "Nie było żadnej nadziei", "Zdążyć przed Panem Bogiem", "Muranów - Dzielnica Północna", a następnie pracować ze scenariuszami zajęć i kartami pracy przygotowanymi specjalnie na to wydarzenie. Klasa 2f2 po projekcji filmu stworzyła własny projekt upamiętniający Powstanie w Getcie Warszawskim. Zdjęcia: J. Bujek, M. Duda, W. Jarosz, tekst: W. Jarosz.

  facebook

 

  18 kwietnia - Plenerowe zajęcia rekreacyjno - sportowe.


 

W minioną sobotę wolontariusze i opiekun wolontariatu uczestniczyli w plenerowych zajęciach rekreacyjno-sportowych zorganizowanych dla dzieci i młodzieży, podopiecznych Fundacji Familis. Ten piękny, słoneczny dzień był pełen miłych niespodzianek: kino, lody, spacer połączony ze zwiedzaniem nieznanych zakątków Radomia. Zdjęcia i tekst: W. Jarosz.

  facebook

 

  15 kwietnia - Podsumowanie działań obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024.

Pierwszy raz dołączyliśmy do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024. W naszej szkole były to niemalże dwa miesiące różnych działań. Na początku postawiliśmy na wiedzę, braliśmy udział w webinarach i w lekcjach on-line. Kolejno na informatyce tworzyliśmy własne ulotki w formie infografiki, tworzyliśmy interaktywne krzyżówki i piękne plakaty pod hasłem "Bezpieczny Internet dla wszystkich". Wszystkie działania i korzyści płynące z udziału w programie zawiera prezentacja wykonana z wykorzystaniem AI.

  facebook

 

  13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.


 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w roku 2007. Do zbrodni katyńskiej, w wyniku której zamordowano ok. 22 tys. polskich obywateli, m.in. oficerów Wojska Polskiego, policjantów i osób cywilnych należących do elit II Rzeczypospolitej, doszło wiosną 1940 r. W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., uczniowie naszej wykonali wystawę oraz uczestniczyli w lekcjach historii poświęconych zbrodni na polskich obywatelach. Tekst i zdjęcie M. Duda.

  facebook

 

  5 kwietnia - 12-13 kwietnia - Dni Otwarte.

Szanowni Państwo,

   Społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego "HUBALA" w Radomiu zaprasza Rodziców oraz Uczniów do odwiedzenia szkoły w czasie Dni Otwartych 12 i 13 kwietnia 2024r. (piątek i sobota) w godzinach 9-14.
W ramach Dnia Otwartego zaprezentują się przedstawiciele z branż:

 • samochodowej,
 • metalowej,
 • spawalniczej,
 • poligraficznej,
 • fryzjerskiej.
Nasi partnerzy to:
 • Radomski Klaster Metalowy,
 • Cech Rzemiosł Różnych,
 • Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny im. Kazimierza Puławskiego w Radomiu.
 • Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP,
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu,
Zobacz więcej...

 

  10 kwietnia - O miano "Wspaniałego" w kategorii "Mała Ósemeczka".


 

08.04.2024 w Ośrodku Kultury i Sztuki "Resursie Obywatelskiej" w Radomiu odbyła się XXVI Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Lokalną edycję konkursu "Ośmiu Wspaniałych" organizuje Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" wspólnie z Urzędem Miejskim. Inicjatorem i ogólnopolskim koordynatorem konkursu jest fundacja "Świat na tak". Ma on promować młodych wolontariuszy, którzy chętnie pomagają bezinteresownie innym, działając w środowiskach lokalnych. W tym roku o miano "Wspaniałego" w kategorii "Mała Ósemeczka" ubiegało się 12 osób oraz dwie grupy, natomiast o miano "Wspaniałego" w drugiej kategorii ubiegały się 34 osoby - w tym również reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy 2FS- Karolina U.
Dyplomu laureatom wręczali ks. Tuszyński, E. Kamińska i wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. Galę uświetniły występy artystyczne. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

 

  7 kwietnia - II targi szkół.


 

5 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbyły się II targi szkół w ramach projektu Regionalne Centra Kariery zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu. Podczas targów uczniowie wraz z opiekunami prezentowali ofertę naszej szkoły branżowej I i II stopnia oraz technikum.
Zainteresowanym ósmoklasistom udzielano wsparcia w świadomym wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej, poprzez bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a także tym, którzy je przygotowywali i prezentowali.

  facebook

 

  7 kwietnia - Podziękowanie dla...


 

Podziękowania od Domu Pomocy Społecznej "Nad Potokiem" im. Bohdany "Danuty" Kijewskiej w Radomiu dla uczennic klasy 2f2 oraz 2FS za wykonanie bezpłatnych usług fryzjerskich. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

 

  6 kwietnia - Konkursy rozstrzygnięte.


 

Laureatki szkolnych konkursów:

 • fryzjersko - fotograficznego "FRYZURA INSPIROWANA TWÓRCZOŚCIĄ ANTONIEGO CIERPLIKOWSKIEGO" - Aleksandra, uczennica klasy 3opf;
 • wielkanocnego "Pisanka - tradycyjna czy nowoczesna?" - Magdalena, uczennica klasy 3opf. Organizator W. Jarosz dziękuje wszystkich uczestnikom za oryginalne prace.
Gratulujemy!!! Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

 

  28 marca - Życzenia od szkolnych wolontariuszy.


 

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny, wiary w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego składają wolontariusze wraz z opiekunem wolontariatu.

  facebook

 

  26 marca - Znów u Gombrowicza.


 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wybrali się do Muzeum Gombrowicza. Tym razem uczniowie klasy 3TFP z wychowawczynią, uzupełniali wiedzę na temat "Ferdydurke". Poznali ciekawostki o samym pisarzu, jego teksty literackie, pałacyk w Wsoli. Ci odważniejsi zanurzyli się w lekturze i wannie samego twórcy. Było bardzo ciekawie. Wiele osób wycieczka zainspirowała do kolejnego przyjazdu. Tym razem może rodzinnie. Tekst i zdjęcie G. Zajączkowska.

  facebook

 

  26 marca - Życzenia świąteczne od klasy 2FS".

  facebook

 

  26 marca - Życzenia świąteczne od klasy 2K1".

  facebook

 

  26 marca - Rozstrzygnięice konkursu "Bezpieczny Internet dla Wszystkich".

  facebook

 

  26 marca - Szukali pytań o kraje...


Żeby tradycji brytyjskiej stało się zadość uczniowie poszukiwali dziś po całej szkole karteczek z pytaniami dotyczącymi krajów anglojęzycznych. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały dostawały oczywiście czekoladowe jajka. Było słodko a przy okazji młodzież odkryła parę ciekawostek o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i nie tylko. HAPPY EASTER!!!

  facebook

 

  25 marca - VIII Wielkanocna Paczka dla Bohatera


 

Prężnie działająca ekipa naszej szkoły spakowała 67 paczek, które już w piątek wyruszyły do naszych kombatantów. Dziękujemy wolontariuszom naszej szkoły: Monice Adamczyk, Justynie Bujek, Karolinie Czerwonce, Grzegorzowi Danilczukowi, Dorocie Frąk, Ewie Kotysz, Marioli Jabłońskiej, Ewelinie Sobieraj oraz uczniom, którzy bez namysłu spieszyli nam z pomocą. Dziękujemy Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu im. Kornela Makuszyńskiego za piękne kartki z życzeniami. Na Was zawsze możemy liczyć. Teraz już tylko wyczekiwane odwiedziny... Dziękujemy @6MBOT oraz @62BLP, @Państwowa Straż Pożarna w Radomiu, @KMP w Radomiu, @42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu za pomoc. Wasze wsparcie jest bezcenne. Niedługo koniec akcji i zakończymy odwiedziny u wszystkich kombatantów. To wszystko dla nich!!! Walczyli dla nas Zawalczmy dla nich!!!

  facebook

 

  25 marca - Serdeczne podziękowania...


Serdeczne podziękowania od Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

 

  25 marca - "Siła interesów"


25.03.2024 klasa 2f2 wraz z wychowawcą w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu uczestniczyła w projekcji dramatu historycznego polsko - brytyjsko - amerykańskiego "Strefa interesów" w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Opowieść o zagładzie widzialnej oczami komendanta obozu w Auschwitz poruszyła wrażliwość młodzieży. Odbiorcy z nutką ciekawości wpatrywali się i interpretowali dzieło Jonathana Glazera, wiedząc iż film został nagrodzony Oscarem - za najlepszy film międzynarodowy oraz najlepszy dźwięk. Tekst: W. Jarosz, zdjęcie: Wiktoria Sz.

  facebook

 

  24 marca - W Kamienicy Deskurów Fundacja Familis...


23.03.2024 w Kamienicy Deskurów Fundacja Familis przeprowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkania wykonali wielkanocne ozdoby, mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności teatralne, wokalne i taneczne zaproszonym na spektakl gościom. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek... smaczny i pachnący oraz życzenia na zbliżające się święta. Nie mogło nas tam zabraknąć. Tym razem reprezentantkami szkoły były Klaudia i Karolina z klasy 2FS wraz z opiekunem wolontariatu. Tekst i zdjęcie W. Jarosz..

  facebook

 

  24 marca - Podziękowania.


Wszystkim uczniom, którzy poświęcili czas na wykonanie wielkanocnych pisanek opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje. Ozdoby zostały doręczone do Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Mimo upływu lat wciąż wspieramy podopiecznych Hospicjum. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

 

  24 marca - Inspirowane twórczoœciš stylisty Antoniego Cierplikowskiego.


Fryzury inspirowane twórczością stylisty Antoniego Cierplikowskiego wykonane przez młodzież klas fryzjerskich branżowej szkoły I stopnia oraz technikum. Prace przygotowane na szkolny konkurs fryzjersko - fotograficzny organizowany przez wolontariat. Niebawem rozstrzygnięcie!!! Kto powinien wygrać? Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

 

  24 marca - Koncert charytatywny Rockowa Wiosna.


W sobotę 23.03.2024 w Domu Kultury Idalin odbył się koncert charytatywny Rockowa Wiosna dla Podopiecznych Fundacji Familis. Wejœcie na koncert było darmowe, natomiast w trakcie trwania koncertu wolontariusze między innymi wolontariusze ,,Hubala'' zbierali do puszek dobrowolne datki, odbyły się też liczne licytacje płyt, koszulek. Podczas koncertu zaprezentowały się zespoły 3po3, Crossroad i The Hoods. Łšczyliœmy przyjemne z pożytecznym. Zdjęcie i tekst: W. Jarosz.

  facebook

 

  25 marca - Przemysłowa Wiosna - Targi Kielce.


You:
Cześć ChatGPT! Chciałbym, żeby napisał zabawną relację z wycieczki szkolnej na targi Przemysłowa Wiosna w Kielcach. Kilka faktów: w imprezie brali udział uczniowie klas poligraficznych, operatorzy obrabiarek skrawających i spawacze. Na targach podobały nam się stoiska poświęcone drukowi 3D i obróbce metalu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie poligrafowie zbierali materiały fotograficzne do projektu kolaży. W wycieczce wzięła udział przedstawicielka Izby Przemysłowo Handlowej Ziemi Radomskiej - Anna Burska. Dziękuję!
ChatGPT:
Oczywiście, z przyjemnością!
Zobacz więcej...

  facebook

 

  24 marca - To zwiedzili w Warszawie.


Niecodziennych wrażeń dostarczyła uczniom z klas 1TMF, 1ek,1k,1f1,1f2, 2TP wycieczka do Warszawy w dniu 22.03.2024r. Zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego poznaliśmy dramatyczną historię Powstania wypełnioną bohaterstwem i poświęceniem. Przeżyliśmy niezwykłą wyprawę przez powstańcze miasto, a każdy krok był spotkaniem z powstańcami, którzy stawili czoła niemożliwemu.
Niewidzialna Wystawa była kolejnym miejscem, które dostarczyło nam niewyobrażalnej dawki emocji. To była wyjątkowa interaktywna podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której mogliśmy wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku - wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu.
Na wystawie osoby niewidome poprowadziły nas w podróż, która zmieniła nasze życie. Tekst J. Bujek.

  facebook

 

  22 marca - "Matematyczne (O)pole".


Katarzyna Wieteska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym "Matematyczne (O)pole", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki pod patronatem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Opiekunem szkolnym Kasi była pani Karolina Czerwonka. Serdeczne gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!, WYOBBRAŹNIA I CHĘĆ POMOCY!!!

  facebook

 

  21 marca - Wolontariat szkolny zachęca.


Wolontariat szkolny zachęca do wykonania własnoręcznie pisanek, palm oraz wielkanocnych, wiosennych stroików. Ozdoby zostaną przekazane do Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Czekamy na nie do 27.03.2024, prosimy o dostarczenie do Pani W. Jarosz. LICZY SIĘ KREATYWNOŚĆ, WYOBBRAŹNIA I CHĘĆ POMOCY!!!

  facebook

 

  21 marca - "Bezpieczny Internet dla Wszystkich".

Trwa DBI 2024 i mamy kolejną inicjatywę uczniów. Wykonanie plakatów pt. "Bezpieczny Internet dla Wszystkich" z udziałem AI pod opieką nauczycielki naszej szkoły p. Aliny Włodarz. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wykonanej przez Macieja S. z klasy 1TP ukazującej wszystkie prace uczniów. W sali 44 można zobaczyć wydrukowane w kolorze plakaty i zagłosować na najbardziej ciekawy. ZAPRASZAMY! Prezentacja M. Synderowski, tekst I. Pajek

  facebook

 

  20 marca - Ponownie odwiedzili seniorów w Domu Pomocy.


Uczennice z klasy 2F2 i 2FS pod opieką nauczycieli W. Jarosz oraz S. Łagowskiego ponownie odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem im. Bohdany "Danuty" Kijewskiej w Radomiu. Młodzież ćwiczyła umiejętności praktyczne na modelkach. Adeptki sztuki fryzjerskiej bezpłatnie świadczyły usługi modelowania włosów i ułożenia fryzur zgodnie z życzeniem klientek. Zadowolone seniorki z życzliwością dziękowały za usługi. Praktyczna lekcja stała się pouczającą lekcją życia, która na zawsze zostanie w pamięci. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz

  facebook

  20 marca - Kolejne zajęcia dla dzieci i młodzieży.


W Kamienicy Deskurów Fundacja Familis zrealizowała kolejne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Spotkanie było pełne niespodzianek i atrakcji ... był śpiew, taniec, zajęcia manualne i relaksacja. Uczestnicy mieli możliwość wyciszyć i zrelaksować ciało oraz umysł podczas ćwiczeń oddechowych, wzmacniających koncentrację uwagi, redukujących lęk, poprawiających relacje w grupie. Najmłodszym uczestnikom zajęć z uśmiechem na ustach pomocy udzielały wolontariuszki naszej szkoły oraz opiekun wolontariatu W Jarosz. Do zobaczenia za tydzień. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook
    20 marca - KONKURS NA PISANKĘ.

UWAGA KONKURS
TRADYCYJNA CZY NOWOCZESNA - PISANKA WIELKANOCNA?

   Organizator konkursu:
 • wolontariat szkolny
  1. Cele konkursu:
 • rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej,
 • rozwijanie wrażliwości, stworzenie możliwości prezentacji swojej pracy na wystawie konkursowej.
  1. Zasady uczestnictwa:
 • każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac,
 • autorem pisanki może być tylko jedna osoba,
 • prace muszą być wykonane własnoręcznie.
  1. Nagrody:

  Wyboru nagrodzonych prac dokonuje Dyrektor szkoły i opiekun wolontariatu W. Jarosz.

 • Czas trwania konkursu: 18.03.2024 - 29.03.2024.
 • Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka.
 • Pracę konkursowe należy składać osobiście do opiekuna wolontariatu.
  facebook

 

  19 marca - Wizyta u mistrza Salvadora!


Nasi uczniowie z klasy 2 TP podziwiali sztukę Salvadora Dalego przedstawiającą jego obsesje. Ten znakomity zbiór obfitości dotyczacy różnych aspektów twórczości surrealisty zebrany w Kamienicy Deskurów pozwolił nacieszyć oko zainteresowanych. Ponadto uczniowie zwiedzili wystawę "Przemysł - siła miasta". Drugim punktem wycieczki była Resursa Obywatelska i wystawa Karola Łukasiewicza pt. "Patrz na plakat", która pozwoliła naszej młodzieży na wymianę doświadczeń na temat poligraficznych nowinek. Tekst i zdjęcie K. Sasal.

  facebook

  19 marca - Zdobyła index na wyższą uczelnie.


Uczennica Zespół Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu z indeksem Politechniki Warszawskiej.
Natalia Zgardzińska zdobyła wyróżnienie i indeks wyższej uczelni w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poligraficznym zorganizowanym przez Politechnikę Warszawską.
W finale wzięło udział 73 uczestników wyłonionych w dwuetapowych eliminacjach spośród tysiąca uczniów szkół poligraficznych w Polsce.
Opiekunem Natali był J. Wajs. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  facebook

  18 marca - Wizyta w CTC URad.


Zobacz więcej

  facebook

  18 marca - XI Międzywojewódy Turniej Mechaników Samochodowych - Radom 2024.


14 marca 2024 roku odbył się finał "XI Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych - Radom 2024". W tegorocznym turnieju reprezentowała naszą szkołę drużyna złożona z uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Skład zespołu stanowili: Filip Wydra, Kacper Brzeziński Jakub Nowak, Jakub Garstka oraz Adrian Murawski. Spośród osiemdziesięciu uczestników z różnych regionów Polski na podium stanęło dwóch uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Adrian Murawski z klasy 3K, natomiast trzecią pozycję zajął Jakub Garstka z klasy 2K2 w klasyfikacji Branżowych Szkół I Stopnia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy wyjątkowo dumni z osiągnięć podopiecznych naszej szkoły. Tekst i zdjęcie D. Motyka.

  facebook

  14 marca - Wielkanocna Zbiórka Żywności.


14 marca nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Radomski Banki Żywności. Dary, zebrane podczas zbiórki zorganizowanej w sklepie Eurospar, przekazaliśmy do Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start". Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom!. Tekst i zdjęcie G. Danilczuk.

  facebook

  14 marca - "Ośmiu Wspaniałych".


Odbyły się przesłuchania kandydatów do Samorządowego konkursu dla nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" organizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" oraz Fundację "Świat na Tak". Konkurs przeznaczony jest dla młodych ludzi aktywnych, działających na rzecz środowisk lokalnych, którzy nie są obojętni i chętnie udzielają pomocy potrzebującym. Kapituła konkursowa indywidualnie rozmawiała z kandydatami między innymi Karoliną S. i Karoliną U. uczennicami naszej szkoły. Trzymamy kciuki za wygraną. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  12 marca - Dokładnie 25 lat temu.


Dokładnie 25 lat temu, 12 marca 1999 r., Polska oficjalnie stała się członkiem NATO. Do dziś polskie członkostwo w Sojuszu stanowi fundament bezpieczeństwa naszego państwa. O utworzeniu NATO i o polskiej drodze do Sojuszu dyskutowali uczniowie z klas 1TP, 1TMF, 2TP, 4TP w ramach lekcji historii i teraźniejszości oraz wiedzy o społeczeństwie. Tekst J.Bujek.

  facebook

  12 marca - W Hula Parku.


W sobotnie popołudnie wolontariusze Hubala uczestniczyli w warsztatach z podopiecznymi Fundacji Familis. Było kreatywnie i bardzo pracowicie. Uczestnicy zajęć poprzez twórcze działania usprawniali koncentrację uwagi, rozwijali wyobraźnię i kompetencje społeczne. Uwieńczeniem zajęć było wyjście do Hula Parku... bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch. Zdjęcia i tekst W. Jarosz.

  facebook

  10 marca - W poszukiwaniu liczby PI.


  facebook

  3 marca - NAŁADUJ SIĘ CZYSTĄ ENERGIĄ.


1 marca w siedzibie Instytutu Technologii i Eksploatacji Sieci Badawczej Łukasiewicz, uczniowie klasy 2TP z opiekunami: Beatą Kacprzak i Tomaszem Jaśkiewiczem uczestniczyli w wydarzeniu DZIEŃ Z NAUKĄ - NAŁADUJ SIĘ CZYSTĄ ENERGIĄ. Naszym uczniom zaprezentowano stworzone w Łukasiewicz - ITEE stanowiska techno-dydaktyczne będące symulatorami rzeczywistych procesów produkcji i odzysku zielonych źródeł energii. Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej odbyli również fascynującą wycieczkę po Wydawnictwie Naukowym Instytutu, gdzie zapoznali się z procesami drukarsko - poligraficznymi. Tekst B. Kacprzak. Zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  29 lutego - Obchody Narodowego Dznia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" uchwalony przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. "Hubala" przygotowali wystawę oraz gabloty szkolne poświęcone "Żołnierzom Wyklętym". Poczet sztandarowy reprezentował szkołę w uroczystości związanej z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" przy Pomniku Żołnierzy Wolność i Niezawisłość - "Żołnierze Wyklęci". Tekst i zdjęcie M. Duda.

  facebook

  27 lutego - Warsztaty z Fundacją Familis.


Warsztaty z Fundacją Familis już za wolontariuszami. Uczestnicy wzbogacili wiedzę na temat planet układu słonecznego, nie obyło się bez zajęć kreatywnych, śpiewu, a nawet tworzenia poezji. Uwieńczeniem spotkania był wyjątkowy posiłek, przypominający jedną z poznanych planet. Zdjęcie i tekst: W. Jarosz.

  facebook

  27 lutego - Akcja "POLA NADZIEI".


26.02.2024 r. w naszej szkole wolontariuszki z klasy 2f2 przeprowadziły akcję "POLA NADZIEI". Za dobrowolny datek pieniężny każdy mógł przyłączyć się do akcji, w zamian otrzymał żonkila - symbol solidarności z umierającymi na raka. Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy 64 złotych 61 groszy, pieniążki zostały przekazane do Caritas. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i otwartość na akcję. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  27 lutego - Rozwiąż krzyżówke i zdobądź piątkę.


MÓJ CYFROWY ŚLAD - rozwiąż i zainspiruj się.

Zapraszamy do rozwiązania krzyżówki https://learningapps.org/view34297760. Odgadnięte hasło prześlij do nauczycieli Informatyki, pierwsze 5 osób otrzyma piątki z tego przedmiotu. Mamy nadzieję, że zainspirowałeś się do zrobienia własnej krzyżówki lub gry. Szczegóły konkursu znajdziesz w ogłoszeniach dziennika Librus. Powodzenia!
Tekst i projekt I. Pajek, grafika J.Wajs.

  facebook

  26 lutego - Akcja Żonkile.


  facebook

  26 lutego - Podziękowania.


  facebook

  23 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, to uroczystość, która obchodzona jest dla oddania czci wszystkim tym, którzy nie mogą mówić w swoim języku ojczystym. To również podkreślenie znaczenia języka dla danej grupy narodowościowej. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień bardzo uroczyście. Wśród młodzieży szkolnej zorganizowaliśmy ankietę na najpiękniejszy zwrot w języku polskim oraz grę terenową. Tym najpiękniejszym zwrotem okazał się: kocham cię. W grze, gdzie tematem były zagadki języka polskiego, wzięło udział 5 drużyn z klas technikum i szkoły branżowej I stopnia. Tekst i zdjęcie G. Zajączkowska.

  facebook

  16 lutego - Zdrowie psychiczne młodzieży.


W dniu 15 lutego 2024r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące zdrowia psychicznego młodzieży przeprowadzone przez pana Tomasza Bilickiego - pedagoga, psychotraumatologa. Podczas zajęć uczniowie omówili problemy współczesnej młodzieży, dowiedzieli się jakie są objawy kryzysu psychicznego oraz dostali wskazówki, jak sobie z nim radzić i gdzie uzyskać pomoc. Tekst i zdjęcie K. Koriat.

  facebook

  14 lutego - W ramach DBI.


W ramach DBI 2024 bierzemy udział w lekcjach online przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zagrożenia dla naszej prywatności w sieci, Jak odróżnić fake od newsa?, Jak radzić sobie z dezinformacją? to tematy tego tygodnia przedstawione w ciekawy sposób. Mogliśmy zadawać pytania na czacie i otrzymać szybkie odpowiedzi od ekspertów. Polecamy lekcje on-line ! Uczniowie i Nauczyciele.
Tekst I. Pajek, zdjęcia M. Duda, I. Pajek.

  facebook

  14 lutego - Obchody 82.rocznicy przekształcenia ZWZ w AK.


Obchody 82.rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

Powstała 27 września 1939 r. Służba Zwycięstwu Polski była pierwszą ogólnopolską organizacją konspiracyjną podporządkowaną rządowi RP po wybuchu II wojny światowej. Po jej rozwiązaniu, 13 listopada 1939 r., powstał Związek Walki Zbrojnej. 14 lutego 1942 r. naczelny wódz gen. Władysław Sikorski, w rozkazie do gen. bryg. Stefana Roweckiego zniósł nazwę ZWZ ustalając, że: "wszyscy żołnierze w czynnej służbie wojskowej w Kraju stanowią +Armię Krajową+ podległą Panu Generałowi, jako jej dowódcy".
W obchodach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" wraz z opiekunem panią M. Dudą. Uroczystość rozpoczęła msza św., odprawiona w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława Biskupa. Druga część odbyła się przy Pomniku Armii Krajowej, gdzie odbył się Apel Poległych. Tekst i zdjęcia M. Duda.

  facebook

  11 lutego - Dzięki Wam.


Wolontariat szkolny z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU przygotował słodkości. Uczennice klasy 2f2 Klaudia i Nina rozprowadzały je na terenie szkoły. Dzięki Wam Drodzy Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie zebraliśmy 108 złotych, które zostało przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!!! Zdjęcie i tekst: W. Jarosz.

  facebook

  7 lutego - Dla bezdomnych zwierzaków.


Akcja zbiórki niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Radomiu dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji, Karolina Czerwonka, Ewelina Sobieraj oraz Kinga Koriat.

  facebook

  7 lutego - W Radomskim Centrum Sportu.


06.02.2024 roku w Radomskim Centrum Sportu odbył się "5 Bal Seniora", ponad 600 osób bawiło się w rytm karnawałowej muzyki. W tak ogromnym przedsięwzięciu pomoc wolontariuszek i opiekuna wolontariatu była "na wagę złota". Wszyscy mieliśmy pełne ręce pracy, zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach opuszczaliśmy wytrwałych w tańcu seniorów. Zdjęcia i tekst W. Jarosz.

  facebook

  6 lutego - Wolontariat szkolny zaprasza...


Wolontariat szkolny zaprasza na słodkości z okazji zbliżającego się TŁUSTEGO CZWARTKU, który już... 08.02.2024r.

  facebook

  31 stycznia - W ramach Ogólnopolskiego Programu "W SŁUŻBIE PRAWU".


29 stycznia uczniowie z klas 3k, 3opf, 2k1, 2k2 w ramach Ogólnopolskiego Programu "W SŁUŻBIE PRAWU", odwiedzili wraz z opiekunami Dorotą Frąk, Justyną Bujek oraz Dariuszem Motyką Areszt Śledczy w Radomiu.
Celem Programu jest edukacja prawna młodzieży. Zajęcia na terenie jednostki penitencjarnej spełniają przede wszystkim funkcję edukacyjną w zakresie prewencji przestępstw. Pokazują realia życia więziennego nie tylko z perspektywy więźniów, ale także funkcjonariuszy. Uświadamiają młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość rozmowy z osadzonymi. Zajęcia prowadził ppor. Marcin Obremski-Starszy Wychowawca Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Radomiu.

  facebook

  30 stycznia - Nie zważając na ferie.


W miniony weekend, nie zważając na ferie, wolontariuszki i opiekun wolontariatu wraz z podopiecznymi Fundacji Familis zwiedzali zakątki Radomia oraz uczestniczyli w wyjątkowej projekcji seansu filmowego, który wzbudził wśród widzów wiele emocji. Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  29 stycznia - WOŚP - PŁUCA PO PANDEMII..


WOŚP - PŁUCA PO PANDEMII. WYJĄTKOWY CEL, WYJĄTKOWE OSOBY ... NIE MOGŁO NAS TAM ZABRAKNĄĆ. NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W JEDLNI LETNISKO UCZESTNICZYLI W 32 FINALE WOŚP ŚWIADCZĄC USŁUGI FRYZJERSKIE NIE TYLKO NAJMŁODSZYM UCZESTNIKOM TEGO WYDARZENIA. SERDECZNE PODZIĘOWANIA DLA MŁODZIEŻY, NA KÓRĄ ZAWSZE MOŻEMY LICZYĆ!!! TEKST I ZDJĘCIA W. JAROSZ.

  facebook

  29 stycznia - Wolontariusze pomagali.


Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem szkolnego wolontariatu pomimo ferii znaleźli odrobinkę wolnej chwili, by pomóc w przygotowaniu i uczestniczyć w balu karnawałowym zorganizowanym dla podopiecznych Fundacji Familis. Księżniczki ... małe i ciut większe, kotki, wróżki itd ... bawiły się wyśmienicie !!! Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  24 grudnia - Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


  facebook

  20 grudnia - Otrzymały vouchery do kina Helios.


Wolontariuszki z klasy 1TMF oraz 2FS otrzymały vouchery do kina Helios na wybrany seans filmowy w ramach owocnej współpracy z Fundacją Familis i poświęcenie wolnego czasu dla podopiecznych Fundacji. Dziękujemy Zarządowi Fundacji Familis za miły gest. Do zobaczenia już w nowym roku 2024. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  22 grudnia - Podziękowania.Serdeczne podziękowania od Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

  20 grudnia - Serdeczne życzenia od wolontariuszy i opiekunki.


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy pięknych chwil w świetle choinki, radosnych momentów w gronie najbliższych, dystansu do świata w tym szczególnym czasie, worka wspomnień, które pozostaną na kolejne lata. Serdeczne życzenia składają wolontariusze i opiekun. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  20 grudnia - Podziękowania dla Andżeliki


Podziękowania dla Andżeliki od Stowarzyszenia Młodzieży "Arka" za udział w konkursie na "Wolontariusza Roku". Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  20 grudnia - Podziękowania od DPS "Nad Potokiem"


Podziękowania od Domu Pomocy Społecznej "Nad Potokiem" im. Bohdany "Danuty" Kijewskiej w Radomiu dla uczennic klasy 2FS za inicjatywę wykonania usług fryzjerskich, która wniosła do życia podopiecznych wiele radości i uśmiechu. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  19 grudnia - Na wyjazd wakacyjny


W miniony weekend wolontariuszki i opiekun wolontariatu w Kamienicy Deskurów kwestowały na rzecz Fundacji Familis. Odbyły się liczne charytatywne licytacje, a "walka" o gadżety była zacięta. Zebrane pieniążki zostaną przekazane na wyjazd wakacyjny dla podopiecznych Fundacji. Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  19 grudnia - Mikołaj nie zapomniał


Okres przedświąteczny dla szkolnego wolontariatu był niezwykle pracujący. Młodzież pomimo licznych obowiązków domowych wygospodarowała czas na pomoc w przygotowaniu Wigilii dla gości i podopiecznych Fundacji Familis. W tym dniu Mikołaj nie zapomniał o dobroczynności wolontariuszek, które otrzymały od "Staruszka" miłe niespodzianki. Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  18 grudnia - Rozstrzygnięte konkursy


Laureatki szkolnych konkursów:
* fryzjersko-fotograficznego "FRYZURA KARNAWAŁOWA" - Klaudia, uczennica klasy 2f2;
* "Bożonarodzeniowe inspiracje" - Natalka, uczennica klasy 2f2. Organizator W. Jarosz dziękuje za prace wszystkich uczestników konkursów i zachęca do udziału w kolejnych, już w Nowym Roku. Gratulujemy! Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  18 grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę


W dniu 17.12.2023 w ramach akcji Jarmark Świąteczny na Placu Jagiellońskim odbył się "Konkurs na najładniej ubraną choinkę". Naszą szkołę reprezentowały solidne wolontariuszki z klasy 1 TMF Oliwia i Julia oraz opiekun szkolnego wolontariatu W. Jarosz. Mieszkańcy Radomia tradycyjnie z ciekawością i zainteresowaniem podziwiali nasze ozdoby, ale niestety nie otrzymaliśmy żadnego miejsca na podium. Może kiedyś, kto wie? Wszystkim uczniom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas na wykonanie ozdób na choinkę bardzo dziękujemy! Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  18 grudnia - Charytatywne warsztaty Lego


Najaktywniejsze wolontariuszki naszej szkoły miały możliwość uczestniczyć w charytatywnych warsztatach Lego, połączonych z licznymi licytacjami na rzecz Fundacji Familis. Gościem specjalnym była Ciocia od Klocków - uczestniczka programu LEGO Masters, która dla fanów "Hubala" podpisała dedykację. Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  18 grudnia - Na Placu Jagiellońskim


Wolontariuszki pod czujnym okiem opiekuna szkolnego koła wolontariatu działają pełne energii!!! Przed Wigilią na Placu Jagiellońskim rozdawały opłatki. Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  17 grudnia - Rodzina w obiektywie


Miło nam ogłosić iż jedną z laureatek Konkursu Fotograficznego "Rodzina w obiektywie" realizowanego w ramach projektu "Krok do przodu po lepsze jutro" została wolontariuszka z klasy 1 TMF Julia Kwaśniewska. Gratulacje. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  17 grudnia - Szczególne podziękowania dla uczniów z klasy...


Akcja zaproponowana przez wolontariat na wykonanie kartek bożonarodzeniowych oraz ozdób świątecznych dobiegła końca. Podarunki dla bezdomnych opiekun wolontariatu przekazał Pani Iwonie Stępniewskiej koordynatorowi Szkolnych Klubów Caritas Diecezji Radomskiej, która bardzo dziękuje młodzieży za dar serca, szczególne podziękowania składa klasie 1TMF - grupie fryzjerów, którzy wykonali kartki świąteczne w tradycyjnej formie. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  15 grudnia - Podsumowanie XIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera


W dniu 15 grudnia odbyło się Uroczyste Podsumowanie XIII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera w Radomiu. Naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent miasta Radom. Połączyliśmy się również online z Panem Tomaszem Sawickim Prezesem Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, który złożył gromadzonym podziękowania za udział w akcji. Jako goście specjalni wystąpili uczniowie @PSP24 pod opieką Pana Rafała Balickiego. Zobacz więcej...

  facebook

  14 grudnia - W ramach projektu "Hubal łapie wodę"


W dniu 13.12.2023 r. odbyło się ostatnie spotkanie edukacyjne w ramach projektu "Hubal łapie wodę". Nasze zaproszenie przyjęła pani Katarzyna Bankiewicz - edukatorka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu - Nadleśnictwo Janiszew. Celem spotkania było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych uczniów klas 1f1, 2TP, 4TFP. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty pochodzące z prywatnych zbiorów naszego gościa. Nie zabrakło również prezentów. Zasoby szkolnej biblioteki zwiększą się o kilka woluminów. Wśród nich znajduje się pięknie wydana dwutomowe pozycja "Powstanie styczniowe" autorstwa pana Piotra Kacprzaka- zastępcy dyrektora RDLP w Radomiu. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję. Mamy nadzieję, że jest to początek dłuższej współpracy.
Spotkanie koordynowały panie Karolina Czerwonka i Justyna Bujek.

  facebook

  13 grudnia - Fryzury karnawałowe.


"Fryzury karnawałowe" wykonanie przez młodzież klas fryzjerskich branżowej szkoły I stopnia oraz technikum. Prace przygotowane na szkolny konkurs fryzjersko - fotograficzny organizowany przez wolontariat. Wkrótce rozstrzygnięcie!!! Czy Macie Faworyta? Tekst: W. Jarosz.

  facebook

  13 grudnia - Zaprezentować przedszkolakom bajkę...


Uczennice naszej szkoły udały się w odwiedziny do Publicznego Przedszkola nr 16 w Radomiu, aby zaprezentować przedszkolakom bajkę O rybaku i złotej rybce. Czytanie dzieciom jest kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju. Wystarczy nawet kilkanaście minut dziennej lektury, aby pomóc najmłodszym w poszerzaniu wiedzy i słownictwa. Czytanie bajki w wykonaniu starszych koleżanek chyba się dzieciom podobało, gdyż otrzymaliśmy zaproszenie na następną wizytę.

  facebook

  13 grudnia - w Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu


Wolontariusze "Hubala" wraz z podopiecznymi Fundacji Familis mieli możliwość zwiedzać ekspozycje przyrodnicze w Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawy ukazujące obecny kształt świata zwierzęcego i roślinnego oraz elementy przyrody Ziemi Radomskiej jak również ich przemiany zachodzące na przestrzeni kolejnych er, okresów, epok geologicznych. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się realistycznie wyeksponowane obszary krajobrazu chronionego, rezerwaty, pomniki przyrody i parki krajobrazowe. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  11 grudnia - Dla dzieci z Placówki Wielofunkcyjnej "Słoneczny Dom".


W nietypowy sposób uczniowie klasy 3TFP obchodzili tradycyjnego Mikołaja. W tym roku zamiast prezentów dla siebie ufundowali prezenty dla dzieci z Placówki Wielofunkcyjnej "Słoneczny Dom". Podzielili się sercem i swoim kieszonkowym z innymi aby ci, którym brakuje ciepła domu rodzinnego też poczuli się kochani. Tekst i zdjęcie G. Zajączkowska.

  facebook

  6 grudnia - Streetworker.


W dniu 7 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli Caritas Radom z uczniami klas: 4TFP, 3TFP, 2FS, 2TP, 2f2, 1f1 dotyczące zjawiska bezdomności. Młodzież dowiedziała się, czy zajmują się streetworkerzy, w jaki sposób pomagają osobom bezdomnym. Uczniowie zostali poinstruowani jak zachować się w sytuacji, w której spotkają osobę żyjącą na ulicy. Ponadto dowiedzieli się, jakie są przyczyny bezdomności oraz w jaki sposób można pomagać takim ludziom. Tekst i zdjęcie Kinga K.

  facebook

  6 grudnia - "JARMARK ŚWIĄTECZNY".


HARMONOGRAM JARMARKU ŚWIĄTECZNEGO. Kliknij tutaj...

  facebook

  6 grudnia - "Czary Mary Okulary".


  facebook

  5 grudnia - Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów.


W dniu 27 listopada 2023 roku odbyła się w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z dumą informujemy, że wśród 67 najwybitniejszych uczniów naszego regionu znalazła się uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu - Katarzyna Wieteska z klasy 2TP. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na płaszczyźnie naukowej i w życiu osobistym!

  facebook

  5 grudnia - Miły gest uczennic w Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem.


Uczennice z klasy 2FS: Wiktoria, Dominika, Karolina i Oliwia pod opieką nauczycieli W. Jarosz oraz S. Łagowskiego odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem im. Bohdany "Danuty" Kijewskiej w Radomiu. Młodzież miała możliwość weryfikacji i samooceny swoich umiejętności praktycznych na modelkach.
Jak same przyznały było to dla Nich nowe, twórcze doświadczenie. Ta inicjatywa wniosła do życia podopiecznych dużo radości oraz uśmiechu. Seniorzy nie kryli wzruszenia, zadowolenia z okazanego przez uczennice gestu życzliwości i wykonanych przez nie usług. Praktyczna lekcja stała się dla obu stron niezwykle pouczająca.
Pokazała, że nawet najdrobniejszy gest dobroduszności może wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka i sprawić mu ogromną, niecodzienną radość. Bądźmy więc dobrotliwi i wspaniałomyślni dla siebie na co dzień. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz

  facebook

  5 grudnia - Podziękowania...


Podziękowania za całoroczną pracę dla Szkolnego Klubu Wolontariatu od Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu.

  facebook

  4 grudnia - Prezentacja zagadnień przemysłu 4.0.


W dniu 4 grudnia na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Radomskiego odbyło się spotkanie tematyczne pod hasłem "Prezentacja zagadnień przemysłu 4.0" połączone ze zwiedzaniem nowopowstałego Centrum Technologii Cyfrowej. Podczas prezentacji uczniowie technikum mechanicznego i branżowej szkoły I stopnia poznali systemy nowoczesnego wprowadzania zmian w przepływie informacji, komunikacji, standaryzacji, zwiększania wydajności i jakości pracy, motywacji oraz roli i wpływu pracowników na rozwój przedsiębiorstwa. Opiekunami byli D. Motyka i T. Jaśkiewicz. Tekst i zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  4 grudnia - Konkurs bożonarodzeniowy.


Regulamin konkursu bożonarodzeniowego. Kliknij tutaj...

  facebook

  3 grudnia - Święty Mikołaj u podopiecznych Fundacji Familis i wolontariuszki "Hubala".


Święty Mikołaj w tym roku odwiedził troszkę wcześniej podopiecznych Fundacji Familis i wolontariuszki "Hubala". Uczennice w urokliwym towarzystwie spędziły czas w kinie Helios - uczestniczyły w przygotowanych specjalnie na ten dzień konkursach i projekcji filmu, nie tylko dla najmłodszych. Nawet opiekunowie "troszkę od nich starsi dali się ponieść" muzycznym hitom sprzed lat. Niespodziankom nie było końca... każdy uczestnik otrzymał małego "przyjaciela". Dziękujemy Fundacji Familis i Świętemu Mikołajowi. Tekst W. Jarosz, zdjęcie Karolina U.

  facebook

  1 grudnia - Hubalowa Wigilia już po raz XVII.


1 grudnia w pięknej zimowej scenerii spotykaliśmy się przy dawnej leśniczówce Bielawy już po raz XVII, w miejscu przepełnionym patriotyzmem i tradycjami leśnymi. Na pomniku upamiętniającym tamte wydarzenia widnieje napis "Las szumem drzew historię przypomina". Lasy polskie szumem swych drzew mogą opowiedzieć wiele historii, tylko trzeba się dobrze wsłuchać. My po raz kolejny wsłuchaliśmy się w niezwykłą opowieść o naszym Patronie i jego żołnierzach, o pierwszej Wigilii w okupowanej Polsce, o bohaterstwie Polaków. W Hubalowej Wigilii z roku na rok bierze udział coraz więcej gości. W tegorocznych uroczystościach uczestniczyło blisko 400 osób. Na nasze zaproszenie przybyli przedstawiciele władz samorządowych, wojska, stowarzyszeń, instytucji, a przede wszystkim młodzież z 13 szkół.
Uroczystości uświetnił Zespół Wokalny Hubal z Klubu 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie.
Wszystkim dziękujemy za przybycie. Hubalowa rodzino do zobaczenia za rok!!!

  facebook

  1 grudnia - Uroczysta gala wolontariatu.


Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" zorganizowało uroczystą galę wolontariatu, która odbyła się w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Wręczono nagrodę dla najlepszego wolontariusza 2023 roku oraz klubu roku ze szkół podstawowych. Jedna z wolontariuszek Andżelika z klasy 2f2 brała udział w konkursie na "Wolontariusza Roku". Koleżanki oraz opiekun szkolnego wolontariatu Pani W. Jarosz mocno trzymały kciuki, by to ona zwyciężyła. Niestety w tym roku się nie udało. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu wolontariuszy "Hubala" w przyszłym roku to ktoś z WAS kochani otrzymacie główną nagrodę. PS. Andżelika DLA NAS TO TY JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!! Tekst i zdjęcie W Jarosz.

  facebook

  1 grudnia - "Kulturalna szkoła na Mazowszu".


Klasa 2f2 wraz z wychowawcą w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu" uczestniczyła w projekcji filmu "Figurant" w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Poruszająca opowieść o agencie SB, który przez wiele lat inwigilował Karola Wojtyłę zanim został papieżem wzruszył nie jedną osobę. Tekst: W. Jarosz, zdjęcie: Wiktoria Sz.

  facebook

  30 listopada - Wróżby andrzejkowe dla PAH.


Wolontariat szkolny jak co roku z okazji Andrzejek, zaproponował całej społeczności szkolnej akcję "Wróżby andrzejkowe dla PAH". Uczennice klasy 2FS przygotowały słodkości z niespodzianką i rozprowadzały na terenie szkoły za symboliczną kwotę. Wspólnie zebraliśmy 94 złotych, które zostało przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Dyrekcji oraz Nauczycielom dziękujemy za wyrozumiałość w zakłóceniu zajęć i wsparcie działań, Pracownikom za wyrozumiałość, Uczniom za otwartość pomocy potrzebującym. Tekst: W. Jarosz, zdjęcia: Dominika K. (Kl. 2FS).

  facebook

  30 listopada - Higiena cyfrowa i fonoholizm.


W dniu 30 listopada 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla młodzieży dotyczące higieny cyfrowej i fonoholizmu, które poprowadził pan Maciej Dębski- założyciel i prezes fundacji Dbam o Mój Zasięg. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o korzyściach płynących z korzystania z nowych technologii cyfrowych, a także o zagrożeniach związanych z byciem w sieci. Uczniowie poznali przyczyny hejtu w Internecie oraz dowiedzieli się, jakie są pierwsze symptomy uzależnienia od bycia w sieci. W trakcie zajęć młodzież dowiedziała się, czym jest higiena cyfrowa. Także nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniu Rady Pedagogicznej.

  facebook

  30 listopada - W ramach współpracy z UNICEF.


W dniach 23 i 24 listopada 2023r. w naszej szkole w ramach współpracy z UNICEF odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez uczniów. Zebrano łącznie 700zł, które w ramach akcji Prezent bez pudła przekazano na zakup najpotrzebniejszych produktów humanitarnych, które będą dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Zakupiono: szczepionki przeciw gruźlicy, zestaw żywności terapeutycznej, zestaw leków dla mam i dzieci, pastę terapeutyczną, zestaw do walki z niedożywieniem oraz paracetamol. Kiermasz zorganizowały panie Ewelina Sobieraj, Karolina Czerwonkę i Kinga Koriat.

  facebook

  30 listopada - Na zaproszenie firmy RADMOT.


W kolejnej już wyciecze dydaktycznej, tym razem do firmy RADMOT, uczestnikami byli uczniowie branżowej szkoły I stopnia kształcący się w zawodzie operator obrabiarek skrawających oraz uczniowie technikum mechanicznego. W trakcie zwiedzania różnych działów w firmie, przyszli operatorzy obrabiarek konwencjonalnych i CNC mieli możliwość poszerzyć wiedzę z zakresu planowania, zarządzania procesem produkcji, wytwarzania, poznać nowoczesny park maszynowy oraz techniki wytwarzanych części m.in. dla renomowanych światowych firm. W trakcie wizyty, przy stanowiskach pracy, uczniowie spotkali się ze starszymi kolegami, którzy odbywają zajęcia praktyczne lub są absolwentami naszej szkoły. Podczas spotkania z prezesem firmy panem Janem Stańczykiem została zaoferowana uczniom pomoc w uzyskaniu dodatkowych umiejętności praktycznych i nowych doświadczeń. Opiekunami byli pani Beata K. oraz panowie Łukasz K. i Tomasz J.

  facebook

  29 listopada - Wprowadzili nas w świat koloryzacji.


Poniedziałek w Naszej Szkole rozpoczęliśmy baaardzo długą lekcją. Nasi edukatorzy wprowadzili nas w świat koloryzacji z marką Milk Shake. Po części teoretycznej w naszej pracowni odbyła się część praktyczna szkolenia. Pełen profesjonalizm i ciężka praca zwieńczyły rewelacyjne efekty na włosach naszych modelek. Dziękujemy pani Małgorzacie Maj oraz @Beauty Expert za współpracę.

  facebook

  27 listopada - Mikołajkowa zbiórka dla...


  facebook

  27 listopada - Konkurs fotograficzny "Rodzina w obiektywie".


Wolontariat szkolny zachęca do udziału w konkursie fotograficznym "Rodzina w obiektywie", którego organizatorem jest Fundacja Familis. Szczegółowe informacje udziela opiekun wolontariatu Pani Wioletta Jarosz (sala 37). Regulamin konkursu

  facebook

  27 listopada - Kartki bożonarodzeniowe.


Wolontariat szkolny zaprasza wszystkie chętne osoby do wykonania kartek bożonarodzeniowych, DOWOLNĄ TECHNIKĄ. Prace zostaną przekazane podopiecznym Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu ul. Wiejska oraz bezdomnym - Caritas ul. Kościelna. Kartki proszę przynosić do Pani W. Jarosz do 18.12.2023. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

  27 listopada - Jesienne szaleństwo...


Jesienne szaleństwo tylko w Hula Parku z podopiecznymi Fundacji Familis!!! 25 listopada wolontariuszki "Hubala" z opiekunem wolontariatu dzięki współpracy z Funadacją dynamicznie i energicznie spędziły czas w największej sali zabaw w Radomiu ... Hula Parku. Młodzież miała możliwość skorzystania z trzypoziomowej konstrukcji zabaw, armatek pneumatycznych, trampolin, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji. Dziękujemy za pozytywną energię. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  27 listopada - Zbiórka Żywności.


Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Włączając się do 27 Zbiórki Żywności organizowanej w dniach 24-25 listopada przez Banki Żywności pod hasłem "Święta godne, nie głodne" można było pokazać ludziom, którzy z różnych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, że nie są sami. Wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w akcję w supermarkecie Eurospar w Radomiu. Udało się zebrać blisko 180kg produktów żywnościowych bardzo dobrej jakości, które zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera i trafią do kombatantów z regionu radomskiego! Dziękujemy!!!

  facebook

  22 listopada - Ty też coś dla siebie znajdziesz.


Biblioteka szkolna zaprasza w czwartek i piątek na Mikołajkowy Kiermasz Taniej Książki.

  facebook

  22 listopada - Razem z UNICEF.


W dniu 20 listopada razem z UNICEF obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która gwarantuje wszystkim dzieciom, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, m.in. prawo do nauki, wypoczynku i czasu wolnego, do wychowania w rodzinie. W tym dniu uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. W klasie 1f1 wychowawca oraz psycholog szkolny przeprowadzili zajęcia, podczas których młodzież dowiedziała się czym jest konwencja, jakie prawa im gwarantuje. Tekst i zdjęcie K. Koriat.

  facebook

  22 listopada - Z Fundacją Familis.


Zimno, mokro i pada śnieg, a z Fundacją Familis fajnie jest!!! Dlaczego? Wiedzą tylko wolontariusze "Hubala", którzy uczestniczyli w wyjściu na wyjątkowy seans filmowy w dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekowali się podopiecznymi fundacji.
Dziękujemy za przyjemnie spędzony czas w fenomenalnym towarzystwie. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  22 listopada - Zrób słodkości pomóż innym.


Lubisz przyrządzać i ozdabiać słodkości ??? Ta akcja skierowana jest właśnie dla Ciebie!!!
Wolontariat szkolny zaprasza wszystkie chętne osoby do wykonania i ozdobienia pierników. Ciasteczka zostaną przekazane do Caritas Radom ul. Kościelna i rozdane osobom bezdomnym, by choć na chwilkę zapomnieli o trudach codzienności. Tak mały gest nic nie kosztuje, a może przynieść uśmiech na wielu twarzach. Pierniki proszę przynosić do Pani W. Jarosz (sala 37) do 18.12.2023. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

  21 listopada - Prelekcja, pokaz i ćwiczenia.


To już trzecie spotkaniu naszych uczniów, kształcących się na kierunku technik spawalnictwa, z doświadczonymi pracownikami w firmie WSI w Radomiu. W trakcie spotkania, na którą składały się prelekcja, pokaz i samodzielne ćwiczenia uczniowie poznali: rodzaje certyfikatów jakie może zdobić spawacz podczas kursów spawalniczych, dokumenty jakie posiada firma wykonująca usługi w zakresie spawania i napawania, różnicę pomiędzy spawaniem a napawaniem, oznaczenia stosowane w napawaniu i spawaniu oraz metody i sposób kontroli wykonanych połączeń spawanych i elementów napawanych. Opiekunami byli B. Kacprzak i T. Jaśkiewicz. Dziękujemy firmie WSI w Radomiu za możliwość spotkania i przekazania wiedzy teoretycznej i praktycznej przez wykwalifikowanych pracowników. Jaka jest różnica pomiędzy spawalnikiem, a spawaczem? MY JUŻ WIEMY...

  facebook

  10 listopada - Obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


11 listopada, poczet sztandarowy Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" uczestniczył w obchodach 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program uroczystości obejmował:
- mszę świętą w Katedrze Najświętszej Maryi Panny w Radomiu;
- przemarsz uczestników pod Pomnik Czynu Legionów w Rynku;
- wystawienie warty honorowej przy Pomniku Czynu Legionów;
- odegranie hymnu państwowego, Apel Pamięci, salwa honorowa w wykonaniu służb mundurowych, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Legionów. Tekst M. Duda, zdjęcia D. Frąk.

  facebook

  10 listopada - Z okazji Święta Niepodległości.


W piątek, 10 listopada w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość tę rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a tuż po nim uczniowie zaprezentowali program artystyczny przedstawiający historię Polski.
W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami przeprowadzili Konkurs Poezji Patriotycznej. Wszystkie wydarzenia miały na celu uczczenie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz budowanie wśród uczniów postaw patriotycznych.

  facebook

  9 listopada - Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej.


Dnia 08.11.2023 odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Celem konkursu było rozwijanie u młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości Ojczyzny. Najlepszymi okazali się:
Alan K. - 3K oraz Jakub S. - 1TMF ex aequo - I miejsce,
Martyna S. - 3TFP - II miejsce,
Zuzanna J. - 2TP - III miejsce,
Inna L. - 1TMF - wyróżnienie.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom.

  facebook

  9 listopada - "Dzień zdrowego śniadania".


Wolontariat szkolny zaproponował całej społeczności szkolnej "Dzień zdrowego śniadania". W tym dniu za niewielką opłatą można było posmakować świeżutkich kanapek z ekologiczną sałatą, ogóreczkiem, serkiem i wędlinką, jak również jesienną sałatkę. Dystrybucja zdrowego śniadania, dzięki Wam udała się w ciągu 20 minut, zebrane pieniążki w kwocie 72,40 zostały przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Dziękujemy za Wasze wsparcie!!! Tekst i zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  9 listopada - Zwiedzali Radomskie Centrum Sportu.


Wolontariuszki z klasy drugiej technikum fryzjerskiego oraz opiekun wolontariatu w ramach współpracy z Fundacją Familis miały możliwość zwiedzić Radomskie Centrum Sportu przy ul. Struga z podopiecznymi Fundacji. Miłośniczki sportów halowych mogły zajrzeć w zakamarki hali widowiskowo - sportowej. Dzięki ogromnej wiedzy pracownika ośrodka, który wcielił się w rolę przewodnika zwiedzający zobaczyli arenę główną, boiska treningowe, trybuny, w tym również lożę VIP, salę konferencyjną, trybunę dla dziennikarzy. Uczestnicy wycieczki poznali historię powstania hali, usłyszeli wiele ciekawostek technicznych, były też niespodzianki... każdy otrzymał pamiątki ze zwiedzanego obiektu - książki: "Leo # Legenda," oraz "110 wydarzeń na 110 - lecie Radomiaka". Po wyczerpującym zwiedzaniu Pani Prezes Fundacji Familis zaprosiła Nas na pyszny poczęstunek. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!!! Tekst i zdjęcia: W. Jarosz

  facebook

  3 listopada - Dzień Zaduszny.


Drugiego listopada - Zaduszki - wolontariuszki z klasy 2FS pod opieką Pani Jarosz Wioletty poprzez symboliczne zapalenie zniczy na nagrobkach na Cmentarzu Rzymskokatolickim Parafii Świętego Wacława uczciły pamięć zmarłych. Odwiedziły między innymi pomniki wieloletnich nauczycieli naszej szkoły, oddały hołd pomordowanym w hitlerowskich obozach koncentracyjnych oraz strażakom. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  3 listopada - ZIELONE LABORATORIUM LAFARGE.


W dniu 2 listopada uczennice klasy 1f1 uczestniczyły w lekcji zatytułowanej: "Energia" w ramach projektu ZIELONE LABORATORIUM LAFARGE. Po zapoznaniu się z obszarami zużycia energii w domu, sytuacji jej nadużywania oraz poznaniu przykładów racjonalnego użytkowania energii w domu i pojęcia dekarbonizacji podjęły wyzwanie i nakręciły film pokazujący w jaki sposób możemy chronić środowisko każdego dnia.Dziękujemy Fundacja Lafarge Wspólnie i Ekoeksperymentarium za wsparcie i motywację do pracy nad zachowaniami, które wpływają na nasze środowisko i na nas samych.

  facebook

  1 listopada - Z podopiecznymi Fundacji Familis.


Wolontariuszki z klasy 2FS Klaudia i Karolina wraz z opiekunem wolontariatu kreatywnie spędziły wolny czas z podopiecznymi Fundacji Familis na zajęciach plastycznych oraz pomocy w inscenizacji przedstawienia Jana Brzechwy "Kaczka dziwaczka". Dzieci z zaangażowaniem wykonywały powierzone zadania teatralne, jak również dzielnie przygotowywały wystrój do wyjątkowego występu. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  31 października - PO RAZ PIĘTNASTY...


31 PAŹDZIERNIKA PO RAZ PIĘTNASTY... kwestowaliśmy na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem Rzymskokatolickim Parafii Świętego Wacława w Radomiu na ulicy Limanowskiego. Tym razem reprezentowały Nas Wolontariuszki z klasy 1TMF pod czujnym okiem opiekuna szkolnego wolontariatu, z uśmiechem na ustach i dużym zaangażowaniem. Dziękujemy za chęć pomagania innym. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  31 października - Akcji XI Znicz dla Bohatera.


31 października, wolontariusze z naszej szkoły dołączyli do akcji XI Znicz dla Bohatera. Uczniowie klasy 5TMF, pod opieką Pani Małgorzaty Dudy, zapalili symboliczne znicze przy pomniku patrona naszej szkoły: mjr. Henryka Dobrzańskiego 'Hubala'. Uczniowie klasy 1TP, pod opieką Pani Marty Wawrzos, odwiedzili groby i zapalili znicze na grobach lokalnych bohaterow: ppłk. Leona Etwerta, prezesa radomskiego Światowego Związku Żołnierzy AK, Franciszka Sołśni, żołnierza AK oraz mjr. Edwarda Małachowskiego, żołnierza AK ps. "Skowronek" - w 72. pp AK Zgrupowania Radomsko- Kieleckiego "Jodła" w Oddziale Stefana Bembińskiego ps. "Harnaś". Odwiedzili również symboliczne miejsca upamiętniające legionistów, więźniów politycznych, pomordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych, oraz zamordowanych w Katyniu. Niech spoczywają w spokoju.

  facebook

  29 października - Dniem Horroru w naszej szkole.


31 października był Dniem Horroru w naszej szkole. Atmosferze grozy sprzyjały fantazyjne kostiumy przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Nauczyciele: Monika Adamczyk, Mariola Jabłońska, Małgorzata Kiejnich i Marta Wawrzos zadbały o dekorację, a żeby nie było tak strasznie, przedstawicielki SU przeprowadziły grę Trick or Treat. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na pytanie zadane w języku angielskim lub niemieckim otrzymywał słodki upominek. Dziękujemy Pani Alinie Włodarz oraz Panu Jarkowi Wajsowi za oprawę graficzną. Kto do nas dołączy w przyszłym roku?

  facebook

  29 października - Wydarzenia z 1939 roku.


#szkołapamięta
W niedzielę 29 października, w piękny słoneczny dzień, w 84. rocznicę pobytu majora Hubala i jego oddziału w miejcowości Zychy odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Licznie zgromadzeni uczestnicy oddali hołd żołnierzom oraz ludności cywilnej, która wspierała partyzantów. Wydarzenia z 1939 roku przypomniał w swoim przemówieniu Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala. Obchody uświetnił program artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Kłucku. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Jolanta Basaj oraz pani Justyna Bujek.

  facebook

  25 października - "Ślad węglowy".


W dniu 25 października uczniowie klasy 1TP uczestniczyli w lekcji zatytułowanej: "Ślad węglowy" w ramach projektu ZIELONE LABORATORIUM LAFARGE. Po zapoznaniu się z problemami środowiskowymi związanymi ze śladem węglowym wykonali eksperyment, który zobrazował efekt cieplarniany. Dziękujemy Fundacja Lafarge Wspólnie i Ekoeksperymentarium za wsparcie i motywację do pracy nad zachowaniami, które wpływają na nasze środowisko i na nas samych.

  facebook

  24 października - "Rodacy Bohaterom".


Po raz pierwszy dołączamy do akcji "Rodacy Bohaterom" organizowanej przez Stowarzyszenie Odra - Niemen, Odział Mazowiecki. Celem akcji jest oddanie szacunku i okazanie solidarności Rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich, min. Litwie, Łotwie, Mołdawii, Białorusi, czy Ukrainie. Akcja polega na zbiórce żywności, artykułów chemicznych i chemii gospodarczej, którą Stowarzyszenie przekaże Polakom na Kresach Wschodnich.
W naszej szkole akcja trwa od 25 października do 20 listopada. Produkty prosimy przekazywać do koordynatorów akcji w szkole: Pani Eweliny Sobieraj, oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Pani Marioli Jabłońskiej i Pani Marty Wawrzos. RODACY BOHATEROM!!

  facebook

  24 października - Tym razem bohaterem była harfa.


Po raz kolejny uczniowie z klasy 3TFP uczestniczyli w koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Tym razem bohaterem była harfa. Ten dawny instrument zachwycił słuchaczy zarówno wykonaniem przez solistkę orkiestry jak również barwą dźwięku. Piątkowy poranek przyniósł wiele przyjemnych wrażeń na cały dzień. Było wspaniale, powtórzymy to wkrótce. Tekst i zdjęcie G. Zajączkowska

  facebook

  24 października - Warsztaty doradców zawodowych.


Radomski Dzień Inżyniera to wydarzenie poświęcone popularyzacji zawodu inżyniera. Z tej okazji w Radomskim Centrum Sportu doradcy zawodowi z naszej szkoły Pani W. Jarosz & W. Leszczyński brali udział w warsztatach przeprowadzonych m.in przez Fundację Platformy Przemysłu Przyszłości. Doradcy zapoznali się również z dorobkiem radomskich firm, które przygotowały na to spotkanie specjalne wystawy swoich innowacji, technologii i produktów. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

  23 października - W zabytkowym wnętrzu Piwnicy pod Fortuną w Lublinie.


Fortuna kołem się toczy to przesłanie z tekstu III Pieśni Jana Kochanowskiego, odkryte przez uczestników warsztatów zorganizowanych w zabytkowym wnętrzu Piwnicy pod Fortuną w Lublinie. Bardzo popularną formą przekazu w okresie nowożytnym były emblematy, ich tworzenie to kolejny etap warsztatów, zorganizowanych przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Panie D. Frąk, G. Zajączkowska, I. Pajek razem z grupą nauczycieli przedstawiły propozycję własnego emblematu, ilustrującego pewne powiedzenie. Jakie? Tekst I.Pajek.

  facebook

  22 października - Dla bezdomnych zwierzaków.


  facebook

  21 października - W ramach "Tygodnia kariery zawodowej".


Przedstawiciele SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu wraz z uczniami, w ramach organizowanego przez placówkę "Tygodnia kariery zawodowej" odwiedzili naszą szkołę. W środę uczniowie dowiedzieli się m.in. jak zrobić zeszyt w naszej pracowni poligraficznej, w czwartek zaś uczestniczyli w warsztatach fryzjerskich.

  facebook

  20 października - W Elektrowni ENEA Wytwarzanie.


Uczniowie klas 1op, 3op, 1TMF i 5TMF uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do elektrowni ENEA WYTWARZANIE w Świerżach Górnych i Źródeł królewskich. Celem wycieczki było poznanie: procesów wytwarzania energii elektrycznej, wykorzystanie surowców ubocznych oraz sposobów ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie poznali również ścieżkę dydaktyczną "Źródła Królewskie" w Nadleśnictwie Kozienice. Na zakończenie wszyscy uczestnicy integrowali się przy ognisku i tradycyjnym wspólnym pieczeniu kiełbasek. Organizatorami byli nauczyciele: B. Kacprzak, M. Migus i Tomasz Jaśkiewicz.

  facebook

  20 października - Podziękowania.


  facebook

  19 października - Na Tragach techniki motoryzacyjnej.


Uczniowie klas o profilach samochodowych pod opieką p. Tomasza Kamieniaka i p. Dariusza Motyki udali się na wycieczkę do Nadarzyna pod Warszawą na Tragi techniki motoryzacyjnej połączonej z Motor Show. Tegoroczna wystawa dotyczyła elektromobilności, której celem było nauczenie ludzi w jaki sposób przygotować się na nową erę przemysłu motoryzacyjnego. Pojazdy autonomiczne, car sharing, łączność, cyberbezpieczeństwo, środowisko, digitalizacja - to główne hasła edycji Warsaw Motor Show 2023r. Impreza obfitowała również w premiery najnowszych modeli samochodów. Tekst i zdjęcie D. Motyka.

  facebook

  19 października - Radomski Dzień Inżyniera.


Klasa 5TMF z wychowawcą Moniką Adamczyk i kierownikiem szkolenia praktycznego Beatą Kacprzak uczestniczyła w Radomskim Dniu Inżyniera zorganizowanym w Radomskim Centrum Sportu. Swoją ofertę uczniom zaprezentował Uniwersytet Radomski oraz firmy regionu radomskiego: Rohrbogen, TOHO, Inter-Metal, Pronar, Lemich CNC Technology, AZZ WSI, GGG, Stalko - obróbka metali, Gabec, Techmatic, Radmot. Tekst i zdjęcie B. Kacprzak.

  facebook

  19 października - "Dobro, Piękno i Prawda..."


Wolontariusze i opiekun szkolnego koła wolontariatu mieli możliwość uczestnictwa w konferencji zorganizowanej przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Caritas Diecezji Radomskiej pod patronatem honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty "Dobro, Piękno i Prawda. Branie wypełnia ręce, a dawanie wypełnia serce". Zebrani goście pogłębili swoją wiedzę na temat wpływu wolontariatu na zdrowie psychiczne, uzupełnili wiadomości z zakresu uwarunkowań prawnych wolontariatu, mieli możliwość poznać bogate formy wolontariatu w praktyce szkół. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  19 października - Na rzecz zielonej gospodarki i zrównoważonego rozwoju.


Doradcy zawodowi z naszej szkoły brali udział w warsztatach na rzecz zielonej gospodarki i zrównoważonego rozwoju w ramach projektu "Green up vet !". Największe zainteresowanie wśród doradców wzbudziły zagadnienia praktyczne jak również możliwość rozmowy o zielonej gospodarce z przedstawicielami międzynarodowego irlandzkiego zespołu z Work Experience Agency Limited. Dyskusja na ten temat z gośćmi była unikatowa, niepowtarzalna i emocjonująca. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  17 października - Święto Komisji Edukacji Narodowej.17 października cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej i uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Jolanta Basaj podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Złożyła również życzenia uczniom i rodzicom naszej szkoły, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym uroczystym dniu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uroczyście ślubowali rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, zawsze godnie reprezentować szkołę i szanować jej tradycje. Mieliśmy przyjemność gościć na naszej uroczystości Przedstawiciela firmy PRONAR Jerzego Widulińskiego oraz p. Piotra Kotkowskiego (GABEC) oraz przedstawicieli CECH-u Rzemiosł Różnych: Panią Agatę Chełmińską i Pana Ryszarda Lutka. Przedstawiciele klastra metalowego wręczyli wyprawki operatorom klasy pierwszej oraz przyszłym technikom mechanikom. Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości obejrzeli specjalne wydanie szkolnego konkursu: "Jaki to film?". Starcie trzech zespołów: Kadra kierownicza, Nauczyciele oraz Uczniowie poprowadził uczeń klasy 5TMF, Daniel Konwa. Zwyciężyła nasza Kadra kierownicza, która wykazała się ogromną wiedzą na temat muzyki filmowej . Zdjęcia J. Wajs.

  facebook

  16 października - W Muzeum Wsi Radomskiej.Wyjątkowa wycieczka w wyjątkowym towarzystwie. Wolontariusze mieli możliwość czynnego uczestnictwa w wycieczce krajoznawczej do Muzeum Wsi Radomskiej dzięki współpracy z Fundacją Familis. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  15 października - Przeprowadziły wśród mieszkańców Ustronia.W ciepłe, słoneczne popołudnie wolontariuszki z klasy 2f2 Ninka i Andżelika przeprowadziły wśród mieszkańców Ustronia akcję "Miś - nie bij mnie, kochaj mnie". Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi przypadkowo spotkanych osób na wciąż obecny problem przemocy wobec dzieci. Akcja powstała dzięki funkcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

  15 października - Zajęcia wolontariuszy z Fundacją Familis.Kolejne zajęcia wolontariuszy z Fundacją Familis pełne niespodzianek, tym razem z przyjacielskim psem terapeutycznym oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Wyjątkowe spotkanie pełne pozytywnej energii. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  14 października - Życzenia Wolontariatu.Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wolontariuszki z klasy 2f2 złożyły życzenia Dyrekcji, nauczycielom, administracji oraz obsłudze. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

  13 października - Z podopiecznymi Fundacji Familis na kręglach.Z Fundacją Familis wolontariusze nie narzekają na nudę. W piątkowe popołudnie aktywnie spędzili czas z podopiecznymi Fundacji na kręglach.

  facebook

  12 października - "Innowacyjna historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji".11 października 2023r. w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" odbyła się uroczysta inauguracja II edycji projektu: "Innowacyjna historia - nowoczesne technologie w służbie edukacji". Jest to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki realizowane wspólnie z Fundacją Arte et Marte z siedzibą w Warszawie, a jego celem jest:
- rozpowszechnienie nowych technologii,
- rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów,
- wprowadzenie nauczycieli w technologię wirtualnej rzeczywistości,
- promowanie historii Polski i podniesienie poziomu wiedzy historycznej wśród młodzieży.
W pierwszej edycji projektu udział wzięło 24 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli z całej Polski. Od września programem objęci zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych. Nasza szkoła zgłosiła się do programu w ubiegłym roku szkolnym i wyraziła chęć bycia szkołą - gospodarzem. W dniach 09.10 - 13.10.2023 r. będziemy gościć przedstawicieli z 12 radomskich i podradomskich szkół Obecni na sali goście obejrzeli dwa filmy "Kartka z Powstania" oraz "Wiktoria 1920". Obydwa dotyczyły przełomowych wydarzeń w historii Polski. Na chwilę wszyscy staliśmy się świadkami i współuczestnikami tych zdarzeń. Szczęśliwie dla nas, rzeczywistość, którą zobaczyliśmy była wirtualna.
Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Katarzyna Kalinowska - zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Pani Danuta Pawlik - Naczelnik Delegatury IPN w Radomiu, Delegacja Kompanii Dowodzenia 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz dyrektorzy szkół. Tekst J. Bujek. Zdjęcie J. Wajs.

  facebook

  4 października - Pomagamy dzieciom z Afryki.


  facebook

  4 października - "ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC".Małymi kroczkami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy czas, gdy uczniowie i rodzice składają życzenia nauczycielom. Kwiaty są piękne, ale szybko więdną i tracą swój urok. Polska Akcja Humanitarna zaprasza Wszystkich do przyłączenia się do akcji "ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC" Prosimy choć niewielką część pieniążków przeznaczonych na kwiaty i słodycze o przekazanie PAH. Dzięki temu PAH będzie mogła nieść skuteczną pomoc potrzebującym. Zbiórkę prowadzi wolontariat szkolny w dniach 06.10.2023-20.10.2023.
Tekst W. Jarosz. Zdjęcie: https://www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-szkol/zamiast-kwiatka

  facebook

  3 października - Była to wyjątkowa okazja do...Uczennice klasy 2f2 pod opieką wychowawcy W. Jarosz 03.10.2023 wybrały się do Kamienicy Deskurów, by wnikliwie obejrzeć ekspozycję "Przemysł - siła miasta. Radom w latach 1918 - 1989". Była to wyjątkowa okazja do przeniesienia się w czasy międzywojenne, a także okres PRL - u, lata zupełnie abstrakcyjne dla młodego pokolenia. Wystawa ukazuje bogatą historię Radomia w XX wieku, wprowadza w klimat międzywojennego Radomia, jak i ukazuje wygląd miasta z lat PRL. Zgromadzone eksponaty przywołują historię wielu znanych zakładów przemysłowych oraz topowe marki produktów, z którymi kojarzy się Radom. Uczennice obejrzały wystawę z dużym zainteresowaniem, zadeklarowały iż chętnie do niej wrócą ze swoimi rodzicami, by z sentymentem wspominali tamten okres. Młodzież dzięki wystawie i ciekawej opowieści Pani przewodnik namacalnie, bardzo aktywnie poznała ciekawą historię Radomia oraz radomskiego przemysłu. Eksponaty z ponad 60 przedsiębiorstw snują opowieść o codzienności tamtego okresu, a ocalone rodzinne pamiątki radomian przykuwają uwagę widza. Tekst i zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  3 października - Wolontariat zaprasza.Wolontariat serdecznie zachęca do włączenia się w zbiórkę. W naszej szkole przez cały rok szkolny trwa zbiórka plastikowych nakrętek w ramach akcji charytatywnej dla Krzysia, chłopca chorego na EB - pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Taki mały gest nic nie kosztuje, a pomaga. PROSIMY O PRZYNOSZENIE CZYSTYCH ZAKRĘTEK DO POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO LUB OPIEKUNA WOLONTARIATU W. JAROSZ. Tekst: W. Jarosz. Zdjęcie: W. Jarosz.

  facebook

  29 września - Piknik ekologiczny.Dnia 29 września w naszej szkole odbył się piknik ekologiczny, podczas którego nastąpiło oficjalne otwarcie "Błękitno-Zielonego Zakątka", powstałego w ramach projektu zatytułowanego "Hubal łapie wodę". Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Hubala" w Radomiu. Dotację na realizację zadania publicznego otrzymaliśmy od Zarządu Województwa Mazowieckiego. Piknik był również okazją do świętowania Dnia Chłopaka. Część oficjalną rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Jolanty Basaj. Następnie głos zabrała Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Hubala", Marta Wawrzos. Po krótkim opisie zadań projektowych społeczność szkolna uczestniczyła w pokazie mody ekologicznej przygotowanego przez Panią Ewelinę Kalugę, Panią Dorotę Frąk oraz Pana Sławomira Łagowskiego.
Specjalnie dla męskiej części widowni wystąpił także szkolny klub Cheerleader'ek pod opieką Pani Moniki Adamczyk.
Po części oficjalnej nadszedł czas na atrakcje przygotowane dla całej społeczności szkolnej: goście specjalni z Osp Wielogóra zaprezentowali wóz strażacki i zorganizowali kurs pierwszej pomocy. Każdy mógł też spróbować trafić do celu wodą z hydronetki. W tak gorący dzień, to była nie lada gratka! Głodni uczestnicy ekologicznego pikniku częstowali się kiełbaską z grilla. Posileni, robili sobie zdjęcia z przyjaciółmi w profesjonalnej fotobudce. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i zapraszamy do odpowiedzialnego korzystania z naszej błękitno-zielonej infrastruktury.
Organizatorzy: Justyna Bujek, Mariola Jabłońska i Marta Wawrzos dziękują za pomoc w przygotowaniach i realizacji imprezy Pani Dyrektor, Jolancie Basaj, Panu Grzegorzowi Danilczukowi, Pani Monice Adamczyk, Pani Ewelinie Kaludze, Pani Dorocie Frąk, Panu Sławomirowi Łagowskiemu oraz dzielnym strażakom z Osp Wielogóra. Fot. Natalia Zgardzińska 4TFP

  facebook

  29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.29 września po raz kolejny, w naszej szkole celebrowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku tematem była powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Uczniowie klasy 3 TFP Ewelina Sasin i Martyna Szczerbińska oraz 3k Alan Kopycki i Jakub Plaskota przygotowali stylizacje i zaprezentowali je przed szkolną publicznością. Było uroczyście i bardzo miło. Czytających docenili słuchacze gromkimi brawami. Ciałem doradczym były panie Gabriela Zajączkowska, Anna Kowalska oraz Katarzyna Sasal. Pomoc w przygotowaniu bukietów poczyniła pani Małgorzata Kiejnich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia

  facebook

  28 września - Poznawali historię Samurajów.W nietypowy sposób uczniowie klasy 3TFP uczcili święto chłopców, uczestnicząc w akcji Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Uczniowie razem z wychowawcą panią Gabrielą Zajączkowską poznawali historię Samurajów w Muzeum im Jacka Malczewskiego. Po wystawie uczestniczyli w warsztatach z origami. Po części oficjalnej zjedli pyszną pizzę. Tekst i zdjęcie G. Zajączkowska.

  facebook

  27 września - Dzień Polskiego Państwa Podziemnego.84 lata temu w oblężonej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski. Ta pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa dała początek Armii Krajowej i razem z rządem na uchodźstwie stanowiła Polskie Państwo Podziemne działające w czasie II wojny światowej. Sejm Rzeczypospolitej w 1998 roku oddając hołd bohaterom ustanowił 27 września jako Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. W tradycyjnych uroczystościach jego bohaterom oddali cześć reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Poczet sztandarowy wraz z opiekunem panią Małgorzatą Dudą uczestniczył w mszy świętej w kościele Garnizonowym w Radomiu. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ul. Żeromskiego przed pomnik Armii Krajowej przy ul. Niedziałkowskiego, gdzie został odczytany Apel Pamięci i uroczyste złożenie kwiatów Tekst i zdjęcie M. Duda.

  facebook

  22 września - Integrowali się.22 września uczniowie klas 1f1, 1TMF, 1TP, 1ek, 1op, 1k pod opieką wychowawców wybrali się na integracyjne ognisko do Lasu Kapturskiego. Było wesoło i aktywnie - przeciąganie liny, gra w siatkówkę, koszykówkę, badmintona, oraz inne gry. Były też wspólne rozmowy przy ognisku, śpiewanie, a nawet tańce - Belgijka. Niektórzy mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości z przyrody dzięki ciekawym tablicom edukacyjnym. W ten upalny piątek, nie brakowało nam energii i humoru, a wszystko to na tle pięknej, jesiennej przyrody. Tekst i zdjęcie M. Wawrzos.

  facebook

  22 września - Zwolnieni z teorii.W dniu 18.09.23 r. naszą szkołę odwiedziła Julia Piorun finalistka Olimpiady Społecznej "Zwolnieni z teorii". Opowiedziała o swojej drodze do finału oraz o korzyściach płynących z udziału w projektach społecznych. Można otrzymać międzynarodowy certyfikat z zarządzania pomocny przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia oraz jest możliwość nabycia kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja, samodzielność i odpowiedzialność. Uczestnicy projektów mogą tez wziąć udział w wielkiej gali finałowej w Warszawie, na której spotykają się najbardziej kreatywni młodzi ludzie z całej Polski.
Więcej informacji na www.zwolnienizteorii.pl oraz u nauczycieli BiZ. Tekst i zdjęcie Małgorzata Kiejnich.

  facebook

  21 września - W Centrum Edukacji i Pracy Młodzież OHP w Radomiu.Już po raz kolejny Centrum Edukacji i Pracy Młodzież OHP w Radomiu zorganizowało Targi Pracy i Edukacji. Naszą szkołę reprezentowały p. Beata Kacprzak kierownik kształcenia praktycznego oraz Ewelina Kaluga nauczyciel praktycznej nauki zawodu. Możliwości edukacyjne w zawodzie technik usług fryzjerskich zaprezentowały nasze zdolne uczennice z klas 3TFP i 4TFP. Dziękujemy za zaproszenie. Tekst i zdjęcie Ewelina Kaluga.

  facebook

  8 września - Expo 2023 Radom.W dniach 8-9 września odbyło się Expo 2023 Radom. Spośród wielu wystawców różnych branż przemysłowych nasza szkoła również brała w nim udział. Podczas tych dni, uczniowie prezentowali swoje umiejętności zdobyte na zajęciach teoretycznych i praktycznych, m.in. w zawodach technik usług fryzjerskich, technik mechanik, technik spawalnictwa, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, operator obrabiarek skrawających czy fryzjer. Nauczyciele udzielali informacji rodzicom i uczniom szkół podstawowych o kierunku kształcenia w naszej szkole, realizacji zajęć i dalszej perspektywie kształcenia. Każdy zainteresowany otrzymywał pamiątkowy zeszyt z okładką Expo 2023 Radom i swoim zdjęciem, wykonany przez uczniów technikum grafiki i poligrafii cyfrowej a uczennice BSIS i Technikum kształcące się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich wykonywały piękne fryzury.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom w zaangażowanie i pracę podczas wystawy.

  facebook

  7 września - Z Work Experience Agency Limited.ZSB w Radomiu gościło irlandzkich przedstawicieli z Work Experience Agency Limited. Przedstawiciele tego międzynarodowego zespołu oprócz zainteresowania zawodami budowlanymi odwiedziło również naszą szkołę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się pracownia fryzjerska oraz pracownia poligraficzna. Ten multidyscyplinarny zespół osób pracuje dla różnych branż zapewniając zintegrowane podejście do usług, pomagając swoim partnerom osiągnąć ich ambicje rozwojowe. Mamy nadzieję że Ci wyjątkowi goście w naszej szkole znaleźli inspiracje do dalszej pracy. Tekst i zdjęcie Ewelina Kaluga.

  facebook

  7 września - Szkolny kiermasz.  facebook

  4 września - Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Pani Dyrektor, Jolanta Basaj, powitała przybyłych gości i skierowała szczególne słowa do najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

  facebook

  4 września - Informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu informuje, że wnioski o stypendium szkolne na rok szkolny 2023/2024 mogą być składane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu przy ul. Limanowskiego 134, jak również korespondencyjnie i za pośrednictwem platformy e-PUAP, w nieprzekraczalnym, ustawowym terminie, od 1 do 15 września 2023 r. Więcej informacji o zasadach przyznawania w/w świadczenia zobacz tutaj: informacja o warunkach udzielania pomocy....

  facebook


Losy absolwentów  

Radom


Radom


Informacje

Gabinet pielęgniarki

  Poniedziałek - 800 - 1400

  Wtorek - 800 - 1400

  Czwartek - 800 - 1500

  Piątek - 1030 - 1500


Partnerzy

 


cech


Radom


radioplus


Radoski Klaster Metalowy


AZZ WSI Sp. z o.o.


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom

Copyright 1904-2023 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu.