Archiwum      2014/2015     2015/2016     2016/2017     2017/2018   Archiwum


  15 stycznia - Wojska Obrony Terytorialnej.

   „Jeśli chcesz być żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, a także wspierać lokalne społeczności – dołącz do nas”. Z taką misją 7 stycznia br. odwiedzili naszą szkołę żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem spotkania było przybliżenie zadań wojska, a także przekonanie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi „terytorialsów”.
   Terytorialsi będą mogli nabyć praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania się na polu walki i przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy topografii. WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają „Terytorialsami”. W szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą wstąpić zarówno rezerwiści, jak również osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą ojczyźnie.

  facebook

 

  21 grudnia - Wigilie klasowe.

   Tradycyjnie w ostatnim dniu zajęć przed zimową przerwą świąteczną, uczniowie naszej szkoły organizowali klasowe wigilie, podczas których, przy dźwiękach kolęd dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Przy blasku choinki oraz świątecznych potrawach, opowiadali o wigilijnych zwyczajach, tradycjach i przygodach z dzieciństwa, związanych z Bożym Narodzeniem. Klasowe wigilie upłynęły w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.
   Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Do zobaczenia już w Nowym 2020 Roku.

  facebook

 

  18 grudnia - Podziękowanie.

  facebook

 

  18 grudnia - Życzenie od wolontariuszy.

   Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia całej społeczności szkolnej życzą wolontariusze ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” wraz z opiekunem wolontariatu.

  facebook

 

  17 grudnia - Jasełka.

  

Historia kolęd w Hubalu

Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Żeby żadna czarodziejka po trzydziestu latach nie stawała się czarownicą."

ks. Jan Twardowski

   Dnia 13 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt: „Historia kolęd”. Jak zwykle przybyli na to spotkanie zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna. Odpowiedzialni za przygotowanie spotkania na sali gimnastycznej byli nauczyciele religii: Małgorzata Duda i Wojciech Leszczyński z grupą młodzieży z klas technikum i szkoły Branżowej I Stopnia.
A oto fragmenty minionego spotkania:
   Sama nazwa „kolęda” pochodzi od łacińskiego słowa calendae, co oznaczało pierwszy dzień miesiąca. Z ową kolendą styczniową wiązał się zwyczaj składania sobie nawzajem darów i życzeń. Dlatego też na początku nazwa „kolęda” oznaczała pieśń noworoczną, w której zawarte były życzenia pomyślności i urodzaju na nowy rok. Kolęda utożsamiona została z pieśnią bożonarodzeniową prawdopodobnie dopiero w wieku XIX. Według tradycji, autorem pierwszej kolędy był św. Franciszek z Asyżu i była ona śpiewana w zorganizowanej przez niego szopce. Najsłynniejszą kolędą jest „Cicha noc”, którą przetłumaczono na ponad 300 języków i dialektów. Powstała w 1818 r. w małym austriackim miasteczku w Alpach. Jej autorami byli wikary miejscowego kościoła ks. Józef Mohr oraz jego organista Franz Gruber…
   W naszych kolędach słychać zatroskanie i współczucie, które jest przecież nieobce „słowiańskiej duszy”. Bo co by nie mówić, człowiek lubi rzeczy znane, które kojarzą mu się z przyjemnością, ciepłem, radością, śmiechem - a przecież takie są właśnie święta Bożego Narodzenia, których klimat opisuje polska kolęda. Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  16 grudnia - Finał „IX Bożonarodzeniowej Paczki dla bohatera”.

   Blisko 5 ton darów dla byłych żołnierzy AK, powstańców warszawskich oraz więźniów politycznych okresu stalinowskiego zebrano w ramach „IX Bożonarodzeniowej Paczki dla bohatera”. Akcja o tej symbolicznej nazwie to nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim to co najbardziej wzrusza jej adresatów, czyli pamięć o nich. Dary zbierała młodzież z 29 szkół i przedszkoli oraz służby mundurowe - wojsko, policja, straż pożarna. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jest koordynatorem tej akcji w Radomiu już po raz 6 paczki trafią do 77 kombatantów. Finał akcji był szczególny nie tylko dla powstańców, ale także dla kilku radomskich policjantów, strażaków, dyrektorów szkół oraz nauczycieli naszej szkoły, których odznaczono pamiątkową odznaką Akcji „Burza”. Wśród wyróżnionych w ten sposób znalazźly się pani Monika Adamczyk, Karolina Czerwonka, Iwona Sionek.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w akcję!!!!

  facebook

 

  16 grudnia - Gwiazdka na deptaku.

   Na Placu Corazziego 15.12.2019 odbył się „Konkurs na najładniej ubraną choinkę” w ramach akcji Gwiazdka na deptaku. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 3f2 oraz tata jednej z uczennic, który służył pomocą w każdej sytuacji, nawet przez chwilę był kreatywnym i błyskotliwym rzecznikiem prasowym naszej szkoły. Ozdoby z zainteresowaniem podziwiali Radomianie, ale... niestety tym razem głównej nagrody nie wygraliśmy, kto wie ... może za rok!!!

  facebook

 

  16 grudnia - Podziękowania dla wolontariuszy Klubu Wolontariusza „Przyjaciele”

   Przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu działa Klub Wolontariusza „Przyjaciele”, w którym czynnie działają uczennice naszej szkoły kształcące się na kierunku fryzjerskim. MOPS, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, podziękował im w dniu ich święta. Wolontariusze otrzymali słodkie upominki i podziękowania za pracę na rzecz innych. W Klubie Wolontariusza „Przyjaciele” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, działa około 80 osób. To ludzie w wieku – od 17 do 70 lat. Tylko w tym roku wolontariusze przepracowali łącznie ponad 8 tysięcy godzin.

  facebook

 

  16 grudnia - Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA”

   Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA” zakończona!!! Na prośbę wolontariatu szkolnego o napisanie listu lub kartki pocztowej w tradycyjnej formie odpowiedziały klasy: 1f, 2f1,3f1,3f2, 3Tmf (grupa fryzjerów). Własnoręcznie wykonane kartki i listy w ilości 70 sztuk zostały wysłane do Julii Mielnickiej z Koszalina dziewczynki chorej na mukowiscydozę.

  facebook

 

  16 grudnia - Podziękowanie dla młodzieży.

  facebook

 

  16 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

  5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Około 80 osób zrzeszonych w Klubie Wolontariusza „Przyjaciele” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało podziękowania i nagrody za całoroczną pracę na rzecz innych, naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor i opiekun wolontariatu. W tym roku uroczysta gala Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się w kinie Helios. Podczas spotkania królowały podziękowania i nagrody. Wolontariusze odebrali gratulacje z rąk vice prezydenta i dyrektora MOPS, dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody, nie zabrakło także słodkości, galę uświetniła projekcja filmu „1800 gramów” w reżyserii Marcina Głowackiego.

  facebook

 

  12 grudnia - Wigilijne spotkanie hubalowej rodziny.

   Raz do roku, polana w opoczyńskich lasach, gdzie niegdyś stała leśniczówka Bielawy, tętni nadzwyczajnym życiem. Z odległych stron przyjeżdżają w to magiczne miejsce uczniowie, harcerze i wszyscy ci, których sercom bliska jest pamięć o majorze Hubalu i jego żołnierzach. Hubalowa rodzina faktycznie stale się powiększa. Do stałych, i najstarszych, bywalców, to jest uczniów ze szkół w Przydworzyc, Brudzewicach, Lipinach, czy Bychawie w województwie lubelskim, przyłączają się wciąż nowi uczestnicy ze szkół w Dobromierzu, Kielcach i Glinniku. Ta ostatnia szkoła, dopiero w przyszłym roku przyjmie imię majora Hubala, ale już dołączyła do hubalowej rodziny. Również coraz liczniej przybywają na Bielawy harcerze jak na przykład z Zakrzewa, Dobromierza i innych miejsc idąc w ślady harcerzy seniorów z Harcerskiego Kręgu Seniorów „Konary” z Radomia. Od samego początku w wigilijnym spotkaniu uczestniczą również kawalerzyści, druhowie OSP i oczywiście leśnicy z Nadleśnictwa Opoczno, współorganizatorzy „Hubalowej Wigilii” wespół z ZSZ im. Hubala w Radomiu. Tradycją wigilijnego spotkania na Bielawach jest ubieranie coraz wyższych choinek, ale młodzież jest kreatywna i poradziła sobie doskonale. Na plecach rosłych kolegów, kadetów z Lipin, można było sięgnąć wyżej niż z ziemi, a ułani szablami zakładali przygotowane przez dzieci barwne łańcuchy. Nie zabrakło w czasie tego spotkania i chwili zadumy. Waldemar Kotas z Opola, aktor rozpoznany ze swojej roli w serialu „Korona królów”, a na Bielawach występujący w barwach 19. Pułku Ułanów Wołyńskich, przeczytał wiersz Józefa Mączki, pierwszego dowódcy ułana Henryka Dobrzańskiego w 1915 roku. Po krótkiej modlitwie odprawionej przez ks. Stanisława Drąga podzielono się opłatkiem i złożono sobie świąteczne życzenia i spożyto skromny, leśny posiłek tj. wojskową grochówkę i kiełbasę upieczoną nad ogniskiem. Tradycyjnie już, dalszy ciąg spotkania odbył się przy „Szańcu majora Hubala” w Anielinie. I tu, jak wcześniej na Bielawach, z-ca dyrektora RDLP w Radomiu, honorowy Hubalczyk, Piotr Kacprzak, w krótkich słowach przypomniał historię tych miejsc, Bielaw i polany pod Anielinem, zwracając uwagę młodzieży na stare drzewa, milczących świadków hubalowej historii. Jak przystało na wigilijne spotkanie, były i prezenty, skromne pamiątki „XIII Hubalowej Wigilii” i pamiątkowa zbiorowa fotka na zakończenie.
   Pomimo, że była to trzynasta, a więc wg. przesądu, pechowa wigilia, wszystko odbyło się jak należy i, co najważniejsze, wszyscy spośród około 400 uczestników spotkania wrócili do domów szczęśliwie i w doskonałych humorach.

  facebook

 

  10 grudnia - Finał zbiórki dla schroniska.

   Akcja zbiórki niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Radomiu dobiegła końca. Celem akcji było doposażenie placówki przed zbliżającą się zimą. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji, Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka.

  facebook

 

  8 grudnia - Świąteczna Zbiórka Żywności

   W dniach 29-30 listopada na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności. Głównym celem akcja jest pomoc potrzebującym. W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy kwestowali w supermarkecie Piotr i Paweł. Zebrane 190 kg żywności Radomski Bank Żywności przekazał na Paczkę dla Bohatera oraz dla najuboższych uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom! Więcej informacji znajduje się pod adresami:
1. echodnia
2. echodnia

  facebook

 

  6 grudnia - Mikołajki.

   6 grudnia Mikołaj nie pominął naszej szkoły. Tanecznym krokiem odwiedził każdą salę i wręczył cukierki grzecznym uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

  facebook

 

  6 grudnia - Orły edukacji

  facebook

 

  4 grudnia - Maraton pisania listów.

   To już nasza grudniowa tradycja. 3 grudnia uczniowie naszej szkoły wsparli organizację Amnesty International walczącą o prawa człowieka na całym świecie. Wspólnie z WSH wzięliśmy udział w Maratonie Pisania Listów i mamy kolejny rekord. Napisaliśmy 660 listów! Dziękujemy wszystkim piszącym za zaangażowanie.

  facebook

 

  2 grudnia - Olimpiada z ZUS

   2 grudnia w naszej szkole odbyła się olimpiada z ZUS. 1 miejsce w konkursie zajęła Mariola Makowska z kl. 2f2, 2 miejsce zajęli ex aequo Mateusz Jarosiński z kl. 2e oraz Illia Barchyshen z kl. 2op.
   Olimpiada jest finałem przeprowadzenia lekcji będących projektem, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. Mariola Jabłońska i Małgorzata Kiejnich.

  facebook

 

  2 grudnia - Marzycielska poczta

  facebook

 

  2 grudnia - Podziękowania od Krzysia

  facebook

 

  2 grudnia - „Wróżby Andrzejkowe dla PAH”

   Wolontariat szkolny jak co roku z okazji Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe dla PAH”. Uczennice z klasy 3Tmf/2 rozprowadzały na terenie szkoły słodkości z wróżbą andrzejkową. Zebrane pieniążki w kwocie 61 złotych 50 groszy zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  2 grudnia - Ozdoby świąteczne na kiermasz

   Na młodzież naszej szkoły zawsze można liczyć!!! Tym razem również nie zawiodła!!! Wszystkim, którzy własnoręcznie wykonali ozdoby świąteczne na kiermasz dla chorego Krzysia opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje w imieniu rodziców chłopca.

  facebook

 

  2 grudnia - Kartka świąteczna - Boże Narodzenie 2019

   Miło nam poinformować, iż praca plastyczna ,,Kartka świąteczna - Boże Narodzenie 2019'' uczennicy z klasy 2f1 Wiktorii Kosowskiej została wyróżniona przez pana posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana. W konkursie z całego województwa mazowieckiego wzięło udział 16 szkół ponadpodstawowych, konkurencja była bardzo duża. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  facebook

 

  29 listopada - Amerykańskie Święto Dziękczynienia

   28 listopada zaakcentowaliśmy w naszej szkole amerykańskie Święto Dziękczynienia. Dzień wcześniej prezydent Stanów Zjednoczonych ocalił indyka o imieniu Butter, a my wybraliśmy 3 najciekawsze indyki spośród prac przygotowanych przez uczniów. Najwięcej głosów zdobyły indyki Krzysztofa Muchy z klasy 2kl, Wiktorii Synowieckiej z klasy 1MPg, oraz Patryka Michalskiego z klasy 1MPg. Nauczyciele języka angielskiego dziękują za wspólną zabawę.

  facebook

 

  29 listopada - Andrzejki 2019

   29 listopada w naszej szkole z okazji Andrzejek odbyła się dyskoteka podczas której można było się nie tylko pobawić ale również poznać swoją przyszłość. Na naszych uczniów czekało kilka stanowisk, które oferowały wróżenie z ręki, kart, kolorów, dat urodzenia oraz ciasteczka z wróżbami. Imprezę zorganizował samorząd szkolny pod opieką pań Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos. Za efekty wizualne dziękujemy panu Jarkowi Wajsowi, a za funkcję DJ uczniowi klasy 1MPg Damianowi Durasiewiczowi.

  facebook

 

  28 listopada - Mikołajkowy kiermasz

  facebook

 

  28 listopada - Prelekcja o bezdomności i streetworkingu

   Akcja „Opatrunek na ratunek” dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji, bez Was by się to nie udało. Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka.

  facebook

 

  26 listopada - Prelekcja o bezdomności i streetworkingu

   W dniu 25 listopada 2019 r. odbyła się prelekcja o bezdomności i streetworkingu, którą przeprowadziła pani Dagmara Kornacka, streetworkerka Caritas Diecezji Radomskiej. W pogadance uczestniczyły uczennice klasy 1TFG oraz 2F2 pod opieką pani Eweliny Sobieraj i Magdaleny Janczewskiej. Pani Dagmara opowiedziała na czym polega praca streetworkera i problem bezdomności. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczennic.

  facebook

 

  20 listopada - Uczniowie z „HUBALA” świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

   Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa-30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.
   20 listopada uczniowie i nauczyciele „Hubala” wzięli udział w akcji na niebiesko # dlakażdegodziecka, wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację UNICEF dotyczącą praw dziecka, powstała gazetka ścienna, a także odbyła się przygotowana przez p. E. Sobieraj oraz p. K. Pastuszkę lekcja Prawa dziecka- teoria i praktyka. Uczniowie klas 1F oraz 1TF wcielili się w rolę „młodych aktywistów”, walczących o przestrzeganie praw dzieci oraz mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując Quiz Kahoot.

  facebook

 

  20 listopada - IX Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera.

  Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera. Jest to cykliczna inicjatywa społeczna, której pomysłodawcą jest pan Tomasz Sawicki. Koordynatorami radomskiej edycji są pani Justyna Bujek oraz pan Jacek Karaś ze ŚZŻAK. Celem akcji jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny oraz propagowanie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc prosimy o zakup produktów z długim terminem przydatności: mąka, cukier, herbata, kawa, konserwy, ryż, makaron, słodycze, warzywa i owoce w puszkach, olej, płatki śniadaniowe, soki oraz chemia gospodarstwa domowego i środki higieny: mydło, szampon, płyny do kąpieli, prania itp. Zbiórka w naszej szkole trwa do 05.12.2019 r. Dary należy dostarczyć do pani Marty Wawrzos, pani Moniki Adamczyk, pani Iwony Sionek.

  facebook

 

  12 listopada - Rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Hussar.

  Jeśli masz odrobinkę wolnego czasu i chciałbyś pomagać innym poprzez różne działania wolontarystyczne zgłoś się do wolontariatu szkolnego (opiekun W. Jarosz). Od listopada tego roku rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Hussar w Radomiu.
„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” - Albert Einstein.

  facebook

 

  11 listopada - KIERMASZ RĘKODZIEŁA DLA KRZYSIA

  POSIADASZ TALENT ARTYSTYCZNY I LUBISZ WYKONYWAĆ OZDOBY ŚWIĄTECZNE BOŻONARODZENIOWE I NIE TYLKO? CHCIAŁBYŚ JE PODAROWAĆ? TO WŁAŚNIE TA AKCJA WOLONTARIATU JEST DLA CIEBIE! OZDOBY MOŻNA PRZEKAZAĆ OPIEKUNOWI WOLONTARIATU (W.JAROSZ, SALA 37), ZOSTANĄ ONE PRZEKAZANE NA KIERMASZ RĘKODZIEŁA DLA KRZYSIA Z RADOMIA - CHOREGO NA EB (PĘCHERZYKOWE ODDZIELANIE NASKÓRKA). WOLONTARIAT SZKOLNY Z CAŁĄ SPOŁECZNOŚCIĄ SZKOLNĄ WSPIERA KRZYSIA OD 2016 ROKU. MAMY NADZIEJĘ, IŻ NIE ZABRAKNIE WAM SIŁ DO DALSZEGO DZIAŁANIA.

  facebook

 

  11 listopada - KONKURS PLASTYCZNY...

  Z PONAD 80 DOSTARCZONYCH PRAC KONKURSOWYCH SPEŁNIAJĄCYCH WSZYSTKIE KRYTERIA, NA KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA ŚWIĄTECZNA - BOŻE NARODZENIE 2019” ZAINICJOWANEGO PRZEZ PANA POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO ADAMA BIELANA WYBRANO PROPOZYCJE UCZENNIC: MARKOWSKIEJ PATRYCJI (KLASA 1F), KOSOWSKIEJ WIKTORII (KLASA 2F1) ORAZ KOWALCZYK ELIZY (KLASA 3F1). ICH PRACE BĘDĄ REPREZENTOWAŁY NASZĄ SZKOŁĘ W KOLEJNYM ETAPIE KONKURSU. ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

  facebook

 

  11 listopada - 101 Rocznica...

   8 listopada o godzinie 11:11 społeczność ZSZ im. mjr. „Hubala” zebrała się, aby wspólnie uczcić sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dumni z naszej Polskości odśpiewaliśmy Hymn Polski.

  facebook

 

  7 listopada - ZRÓB JESIENNE PORZĄDKI.

   SZANOWNY NAUCZYCIELU, RODZICU, UCZNIU... MASZ ZA DUŻO ZBĘDNYCH RZECZY W SWOJEJ SZAFIE? ZRÓB JESIENNE PORZĄDKI I PODZIEL SIĘ NIMI Z INNYMI, SĄ OSOBY, KTÓRE BARDZO TEGO POTRZEBUJĄ. WSZYSTKIE INFORMACJE O ZBIÓRCE ZNAJDUJĄ SIĘ NA PLAKACIE. ARTYKUŁY MOŻNA ZOSTAWIĆ U OPIEKUNA WOLONTARIATU PANI W. JAROSZ, SALA 37.

  facebook

 

  4 listopada - „Upoluj swoją książkę”.

  

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA
UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Drodzy Uczniowie! Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły! Od 2 listopada 2019r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, który został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do końca listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Na plakatach znajduje się kod QR. Po zainstalowaniu aplikacji Woblink.com na smartfona, każdy może zeskanować ten kod i otrzymać darmowy dostęp do proponowanych pozycji. Do udziału zapraszamy również nauczycieli oraz pracowników szkoły.

  facebook

 

  4 listopada - Z tradycji krajów anglojęzycznych.

   Uczniowie naszej szkoły zapoznawali się z jedną z tradycji krajów anglojęzycznych jaką jest HALLOWEEN. Klasa 1 tmf przygotowała różne quizy wykorzystujące słownictwo kojarzące się z tym świętem i to oni wcielili się w nauczycieli i poprowadzili lekcje. Zabawa była wyśmienita i duch współzawodnictwa krążył wśród uczestników. Atmosferę podgrzewały dekoracje wykonane przez uczniów klas branżowych.
Dziękujemy za wspólną zabawę. Nauczyciele języka angielskiego.

  facebook

 

  4 listopada - XIX Dzień Papieski w „Hubalu”

   W ramach lekcji otwartych przeprowadzonych przez nauczycieli religii (panią Małgorzatę Dudę i pana Wojciecha Leszczyńskiego) społeczność naszej szkoły uczestniczyły w obchodach dnia papieskiego. Przypadają one w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku obchody były wyjątkowe ze względu na 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Hasło XIX dnia papieskiego jest tytułem książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r. Papież przywołuje w niej słowa Chrystusa do apostołów w dramatycznych okolicznościach, już po Ostatniej Wieczerzy i modlitwie w Getsemani, tuż przed pojmaniem, procesem i męką. W kolejnych rozdziałach Jan Paweł II podejmuje rozważania nad swoim powołaniem i odwołuje się do miejsc, osób i zadań związanych z posługą biskupią. Należy nadmienić, że tegorocznemu dniu papieskiemu towarzyszyły ważne rocznice: pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 oraz 20. rocznica papieskiej pielgrzymki w 1999 r., najdłuższej wizyty apostolskiej Jana Pawła II do ojczyzny, w ramach której odwiedził aż 23 miejscowości. XIX dzień papieski jest też duchowym przygotowaniem do obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w roku 2020.
Hasło „Wstańcie, chodźmy” nie jest przypadkowe. – Te słowa to nie tylko wspomnienie końca papieskiego pontyfikatu, ale też zachęta, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby i dzieł..„W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wówczas wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Te słowa dnia papieskiego to nie tylko wspomnienie tamtego czasu końca papieskiego pontyfikatu – trzy lata później papież umarł – ale bierzemy do siebie te słowa, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby, jego dzieł”. Co zawsze czynimy na lekcjach religii w ramach wychowania chrześcijańskiego oraz przy okazji różnych innych wydarzeń związanych z rokiem liturgicznym.
Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  3 listopada - Kestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

   1 listopad Dzień Wszystkich Świętych. Wolontariusze z klasy 3f1 z uśmiechem na ustach i dużym zaangażowaniem, aktywnie kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem Komunalnym na ul. Ofiar Firleja. Dziękujemy, że poświęcacie swój wolny czas innym potrzebującym.

  facebook

 

  3 listopada - Konkurs

  facebook

 

  3 listopada - Kwesta na cmentarzu rzymskokatolickim.

   3 listopada uczeń klasy 1TMPG Bartłomiej Zamolski pod opieką Pani Marty Wawrzos, wziął udział w kweście na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego. Dochód z inicjatywy wspieranej przez ZSZ im. mjr. „Hubala” przeznaczony zostanie na renowację zabytkowych nagrobków.

  facebook

 

  1 listopada - „Szkoła pamięta”

   1 listopada to dzień, w którym wszyscy wspominają tych, którzy odeszli. Uczniowie ZSZ im. mjr. „Hubala” czczą pamięć o bohaterach z lokalnej społeczności i każdego roku zapalają znicze pod pomnikiem zamordowanych w 1942 roku na terenie dawnej fabryki broni. 26 października, dołączając do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła pamięta”, uczennice klasy 3F2 wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego odwiedziły groby zmarłych. Zapalono znicze na grobach: ppłk. Leona Etwerta, prezesa radomskiego Światowego Związku Żołnierzy AK, Franciszka Sołśni, żołnierza AK, oraz mjr. Edwarda Małachwoskiego, żołnierza AK. Nie pominięto również zapomnianego Czesława Czerpackiego, kapitana WP. Niech odpoczywają w pokoju.

  facebook

 

  1 listopada - „Honorowe oddawanie krwi w szkole”

   W „Hubalu” po raz kolejny odbyła się akcja oddawania krwi. Nasi uczniowie oddając krew, wykazali się empatią i chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Dziękujemy Wam za wzorową i dojrzałą postawą społeczną.

  facebook

 

  29 października - Konkurs fryzjerski „BARWY JESIENI”

   W październiku odbył się szkolny konkurs fryzjerski „BARWY JESIENI”, wyróżnienie otrzymały uczennice: z klasy 2f2 - Kiraga Daria oraz 3f1 Prygiel Patrycja . Wszystkim uczestnikom organizator W. Jarosz bardzo dziękuje za kreatywność, pomysłowość, oryginalność.

  facebook

 

  29 października - 15-lecia nadania szkole w Przydworzycach imienia...

   21 października delegacja uczniów z klas maturalnych pod opieką pani Justyny Bujek reprezentowała naszą szkołę na uroczystościach 15-lecia nadania szkole w Przydworzycach imienia mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie, złożyli kwiaty pod pomnikiem w Chodkowie, gdzie stacjonował oddział majora Hubala oraz obejrzeli patriotyczną akademię w wykonaniu uczniów.

  facebook

 

  28 października - "Szkoła z misją".

   Nasza szkoła została wyróżniona przez fundację Redemptoris Missio tytułem "Szkoła z misją". Od kilku lat dzięki Wam współpracujemy z fundacją, organizując następujące akcje: Zbiórka okularów, Opatrunek na ratunek, Kup Pan szczotkę. Mają one na celu pomóc dzieciom zamieszkującym najuboższe obszary Afryki. Jesteśmy zaszczyceni otrzymanym wyróżnieniem. Zachęcamy do udziału w tegorocznych akcjach, bo dzięki nim możemy zmienić życie potrzebujących dzieci.

  facebook

 

  27 października - Targi motoryzacyjne w Polsce – Warsaw Motor Show.

   W dniu 25.10.2019r uczniowie klas o profilach samochodowych pod opieką p. Małgorzaty Dudy i p. Dariusza Motyki udali się na wycieczkę do Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 25 – 27.10.2019 odbyła się tam piąta edycja największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw Motor Show. Impreza obfitowała w premiery najnowszych modeli samochodów, prezentacje firm ze świata motoryzacji, dealerów największych marek oraz spotkania z gwiazdami polskiej i światowej motoryzacji.

  facebook

 

  26 października - Spojrzenie w przyszłość.

  facebook

 

  27 października - Podziękowania.

   24 października 2019r w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mirosławem Ziętkowskim - trenerem biznesu oraz Grzegorzem Szulcem - przedstawicielem firmy Stanmar. Uczestniczyły w nim klasy 4TF, 3TMF,1TMPg i 1TMFg. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelegenta, który angażował wszystkich zachęcając do uczestniczenia w konkursach ogłoszonych w trakcie spotkania. Temat dotyczył naszego spojrzenia w przyszłość, czy interesuje nas tylko minimum w życiu, standard czy może jednak coś więcej. Wszyscy zgodzili się, że życie na minimum nikogo nie interesuje. To, co osiągniemy w przyszłości zależy tylko od nas samych. Mamy nadzieje, że to spotkanie pomoże młodym ludziom odnaleźć z sobie siłę do podejmowania wyzwań, które sprawią , że będą żyć na 100%.

  facebook

 

  26 października - I Radomski Festiwal Kariery.

   23 października 2019 roku w Instytucie Technologii i Eksploatacji w Radomiu odbył się I Radomski Festiwal Kariery. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Urząd Miejski w Radomiu. Festiwal skierowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy bardzo licznie (ok. 1800 uczniów) przybyli do Instytutu. Głównym celem wydarzenia, było zaprezentowanie możliwości nauki, pracy, kariery zawodowej jakie oferuje region radomski. Ofertę przedstawiło ok. 30 firm z branży metalowej, spożywczej i odzieżowej oraz wszystkie szkoły zawodowe. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy 2op i 3TMF, a stanowiska do prezentacji zostały przygotowane przez p. B. Kacprzak, p. T. Jaśkiewicza i p. D. Motykę.

  facebook

 

  22 października - Integracja zespołu.

   9 października klasa 1TMF pod opieką pani Justyny Bujek oraz pani Iwony Sionek udała się do Królewskich Źródeł na nietypową lekcję, której celem była integracja zespołu. Udało nam się lepiej poznać i wypracować zasady współpracy na najbliższe lata! Tą klasówkę zaliczyliśmy na 6!

  facebook

 

  14 października - „Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej”.

   11 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W części oficjalnej odbyło się ślubowanie klas pierwszych, a następnie Pani Dyrektor Beata Jasek, w ramach podziękowań za codzienną pracę, wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom szkoły. W części artystycznej odbyła się gala wręczenia Orderów Super Nauczycieli. Profesorowie otrzymali kolejne nagrody przyznane przez uczniów „Hubala”. Rozdano 40 orderów za: tolerancję, cierpliwość, empatię, sprawiedliwość, bezstronność, wspaniałomyślność, sympatię, autentyczność, kreatywność, za bycie zabawnym, spokojnym, miłym i wymagającym, za sumienność, opanowanie, naturalność, wytrwałość, pomoc, motywację do działania i rzeczowość.
  Dziękujemy za organizację uroczystości: P. G. Danilczukowi, M. Jabłońskiej, T. Jaśkiewiczowi, S. Baćmadze, J. Wajsowi, A. Włodarz, M. Wawrzos.
   Gratulujemy wszystkim odznaczonym nauczycielom i dziękujemy za trud i poświęcenie.

  facebook

 

  13 października - „Droga do kariery zawodowej”.

  Dnia 10 października 2019 r. nasza szkoła została zaproszona do uczestnictwa w projekcie organizowanym przez szkołę podstawową numer 5 w Radomiu pod tytułem „Droga do kariery zawodowej”.
   Celem projektu było przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru przyszłego zawodu. Nasza szkoła zaprezentowała ofertę edukacyjną która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nauczycieli wspomagały uczennice z klasy fryzjerskiej, które dzieliły się wiedzą i umiejętnościami z dziedziny fryzjerstwa. Naszą prezentację wzbogaciła oferta Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu, gdzie nasi uczniowie na kierunkach technik mechanik i operator obrabiarek skrawających odbywają praktyki.

  facebook

 

  11 października - ANTYMINA w Hubalu.

   W dniach 07.10 2019 i 10.10.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach w ramach Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „Antymina” –Profilaktyka z pasją. Jego autorem jest Miroslaw „Kolah” Kolczyk – artysta, raper. Organizatorem spotkań jest Fundacja Arka Noego z Gliwic. Tegoroczna „Antymina” współfinansowana jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W czasie zajęć młodzież dowiedziała się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki – w tym dopalacze – oraz inne substancje psychoaktywne. Celem tych spotkań było zbudowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży o szkodach zdrowotnych i społecznych wynikających z uzależnień. Kontakt z młodzieżą ułatwiła muzyka rap, która bardzo czytelnie i wprost pozwala mówić na trudne tematy. Pozytywny odbiór programu przez uczniów i nauczycieli jest dowodem na to, że nie był to stracony czas.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

  facebook

 

  11 października - Zbiórką niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków.

   Kolejny raz ruszamy ze zbiórką niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Radomiu. Celem akcji jest doposażenie placówki przed zbliżającą się zimą, dlatego zbieramy rzeczy, dzięki którym bezdomne zwierzaki łatwiej przetrwają zimowe miesiące. Bardzo prosimy o przyłączenie się do akcji przynosząc takie rzeczy jak: koce, materace, kołdry, poduszki, miski, smycze, obroże, makarony, karmę dla zwierząt, a także inne niezbędne rzeczy, które mogą poprawić życie bezdomnych zwierząt. Wszystkie rzeczy można przynosić do 20 listopada 2019r. do nauczycielek: E. Sobieraj oraz K. Czerwonka.

  facebook

 

  8 października - Zaproszenie.

  facebook

 

  8 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Nasza szkoła przyłączyła się po raz drugi do akcji "Opatrunek na ratunek" http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek - zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, maści ichtiolowe, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami. Wszystkie materiały opatrunkowe można przynosić do 7 listopada 2019r. do nauczycielek: E. Sobieraj oraz K. Czerwonka.

  facebook

 

  8 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Cykliczne spotkanie z literaturą polską w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole odbyło się 27 września. Uczniowie klas technikum i szkoły branżowej czytali nowele pozytywistyczne. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tego rodzaju literaturą. Ciekawe słownictwo a także tematyka zgromadziły wielu słuchaczy. Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze i poloniści.

  facebook

 

  3 października - Akcja BohaterON.

   W dniach 09.09.2019 - 02.10.2019 wolontariat przeprowadził akcję BohaterON, której celem było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy mógł wysłać bezpłatną kartkę w formie elektronicznej, po zakończonej akcji pocztówki zostały wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji dziękujemy.

  facebook

 

  2 października - Otrzęsiny klas pierwszych.

   W naszej szkole 2 października odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Członkowie samorządu uczniowskiego pod opieką nauczycieli: Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos z pomocą klasy 3f2 zorganizowali zabawę otrzęsinową. Kociaki musiały wykonać wiele zadań takich jak np: zabawny slalom ćwiczeniem typu „taczki”, teleturniej wiedzy o szkole, karmienie jogurtem z zawiązanymi oczami na czas czy przeciąganie przez starszych kolegów za linię na stronę społeczności hubalowej. Uczestnicy zabawy byli oceniani przez jury w składzie: Pani Beata Kacprzak (Kierownik Kształcenia Praktycznego), Pani Małgorzata Duda (nauczyciel) oraz uczniowie Dominika Kozłowska (3f2) i Kacper Kowalski (3kl). Wszyscy uczniowie starali się jak mogli. Najlepszą klasą okazała się 1k, która za zajęcie I miejsca – otrzymała bon podarunkowy, zwalniający z kartkówek, testów i odpowiedzi przez kolejny tydzień. Wszystkie klasy otrzymały certyfikaty przyjęcia do społeczności hubalowej.

  facebook

 

  1 października - "Nie bij mnie, kochaj mnie”.

   30.09.2019 wolontariat szkolny przeprowadził wśród mieszkańców akcję "Nie bij mnie, kochaj mnie”. Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów poprzez rozmowę na problem przemocy wobec dzieci. Akcja powstała dzięki fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  facebook

 

  1 października - "Kromka chleba dla sąsiada".

   Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu zachęcają do udziału w akcji "Kromka chleba dla sąsiada". Zbiórka artykułów spożywczych i c hemicznych odbywa się od 30.09.2019 do 04.10.2019. Artykuły można składać u opiekuna wolontariatu. W. Jarosz.

  facebook

 

  30 września - Dzień chłopaka.

   Od wielu lat 30 września należy do chłopców i przyjęło się nazywać ten dzień „Dniem Chłopaka”. W naszej szkole obchody zaczęły się od słodkiego poczęstunku dla wszystkich chłopaków. Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli, Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos, zorganizował również muzyczne przerwy podczas których dziewczyny mogły składać życzenia oraz zamawiać dla swoich kolegów dedykacje muzyczne.

  facebook

 

  3 września - Nowy rok szkolny rozpoczęty.

   I stało się! 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Z nowymi uczniami i nowymi kierunkami kształcenia. Teraz czas na kolejne wyzwania i walkę o jak najlepsze oceny.
   Zapewniamy, że nagrodą będzie szybko spędzony czas w naszych szkolnych murach i kolejne już niedługo gorące wakacje. Samorząd szkolny życzy wszystkim powodzenia i wytrwałości.

  facebook

 

  17 września - Odsłonięcie muralu i otwarcie sali gimnastycznej - 13.09. 2019 r.

   13 września to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu uroczyście odsłonięty został mural z wizerunkiem mjr Henryka Dobrzańskiego. Data ta jest nieprzypadkowa, bowiem we wrześniu przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 80. rocznica utworzenia oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którego legendarny „Hubal” był dowódcą. Biało-czerwoną wstęgę przecięli: Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, dyrektor ZSZ im. „Hubala” Beata Jasek i płk. Marian Zach, prezes Środowiska „Hubalczycy”. Odsłonięciu muralu towarzyszyło również oddanie do użytku odnowionej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 sali gimnastycznej. Program uroczystości był bardzo różnorodny, a na przybyłych gości czekało wiele atrakcji: występ zespołu akrobatycznego „Pajęczarki”, pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu Szwadronu Radomskiego w barwach 11. Pułku Ułanów Legionowych i musztry paradnej zaprezentowanej przez uczniów Liceum Kadetów z Lipin, a także wystawa broni z czasów majora Hubala i współczesnej. Na zakończenie poczęstunek, czyli grochówka i bigos przygotowana przez „Kaprala Kucharka”.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, w tak ważnym dla nas dniu.

  facebook

 

  3 września - Nowy rok szkolny rozpoczęty.

   I stało się! 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Z nowymi uczniami i nowymi kierunkami kształcenia. Teraz czas na kolejne wyzwania i walkę o jak najlepsze oceny.
   Zapewniamy, że nagrodą będzie szybko spędzony czas w naszych szkolnych murach i kolejne już niedługo gorące wakacje. Samorząd szkolny życzy wszystkim powodzenia i wytrwałości.

  facebook

 

  28 sierpnia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla klas pierwszych odbędzie się 2 września o godzinie 9.00 dla pozostałych klas o godzinie 10.30.

  facebook

 

  19 sierpnia - Hubal w muszli.

  W sobotę 17 sierpnia, w muszli koncertowej w parku T. Kościuszki ogłoszono wyniki Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Na uroczystościach nie zabrakło licznej delegacji z naszej szkoły. W ramach realizacji projektu "Spotkania z bohaterem mieszkańcy miasta poznają historię pierwszego partyzanta II wojny św." zorganizowana została wystawa, która pozwoliła obecnym poznać historię majora Hubala i jego oddziału oraz miejsc z nim związanych.

  facebook

 

  21 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w naszej szkole 19 czerwca. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Cechu Rzemiosł Różnych oraz Rady Rodziców. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, wyróżniające oceny z zajęć praktycznych o raz inne osiągnięcia otrzymali nagrody książkowe i puchary. Ze wzruszeniem pożegnaliśmy również kolejne pokolenie Absolwentów, którzy złożyli podziękowania Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w ich edukację.
Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

  facebook

 

  14 czerwca - Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019.

  facebook

 

  18 czerwca - „Zamiast kwiatka niosę pomoc”

   Wolontariat szkolny zaprasza do przyłączenia się do akcji „Zamiast kwiatka niosę pomoc” - to propozycja dla tych, którzy chcą połączyć świętowanie końca roku szkolnego z zaangażowaniem na rzecz osób dotkniętych skutkami klęsk naturalnych i konfliktu w Somalii. Więcej informacji u opiekuna.

  facebook

 

  14 czerwca - List Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

  facebook

 

  13 czerwca - Podziękowania z MOPS Dział Pracy Socjalnej w Radomiu.

  facebook

 

  11 Czerwca - „Fryzura komunijna”.

  W miesiącu maju odbył się szkolny konkurs fryzjerski „Fryzura komunijna”, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2f1 - Milena Perkuszewska. Wszystkim uczestnikom organizator W. Jarosz bardzo dziękuje za pomysłowość

  facebook

 

  11 czerwca - Podziękowania z DPSWWIP.

Zobacz więcej...

    Podziękowania za pełną zaangażowania i pasji pomoc wolontariacką świadczoną na rzecz Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu.
    Wykonywane bezinteresownie zabiegi fryzjerskie oraz okazywana życzliwość i zrozumienie niejednokrotnie sprawiały radość pensjonariuszom.
    Wyrażając swą wdzięczność za dobrą wolę i pochylenie się nad tymi, którzy potrzebują pomocy życzymy wielu sukcesów i zadowolenia z podejmowanych działań na rzecz rozwoju osobistego. Kierownik Zespołu Pielęgniarek w DPSWWIP Katarzyna Grymuła.

  facebook

 

  7 czerwca - Międzynarodowe Targi Poznańskie 2019.

   W dniach 4-5 czerwca uczniowie szkoły branżowej kształcący się w zawodzie operator obrabiarek skrawających i technikum mechanicznego uczestniczyli w wycieczce do zakładu DMG MORI w Plewszewie i na Międzynarodowe Targi w Poznańskie 2019 ITM Polska, organizowanej prze Izbę Rzemieślniczo-Handlową Ziemi Radomskiej.
   W trakcie wycieczki uczniowie mogli zobaczyć sposób organizacji i pracy w przedsiębiorstwie mechanicznym oraz nowoczesny park maszynowy. Na targach w Poznaniu, zwiedzając stanowiska wystawców z różnej branży przemysłowej poznawali nowe technologie wytwarzania i obróbki, nowoczesne uchwyty narzędziowe i narzędzia, urządzenia spawalnicze, sposoby nakładania powłok galwanicznych, technologię i urządzenia drukujące i skanujące 3D. Była to również lekcja podczas, której oprócz wiedzy uzyskiwanej od fachowców prezentujących firmowe ekspozycje można było bezpośrednio zobaczyć najnowsze w prowadzane trendy technologiczne. Na zakończenie uczniowie mieli czas na zwiedzanie starego rynku w Poznaniu i zakup pamiątek.

  facebook

 

  7 czerwca - Gra miejska.

   W dniu 3 czerwca 2019r. byliśmy świadkami współzawodnictwa w grze miejskiej „Śladami II wojny światowej” będącej częścią projektu pt. „Spotkanie z bohaterem –mieszkańcy poznają historię pierwszego partyzanta II wojny światowej w ramach Budżetu obywatelskiego Miasta Radomia na 2019 rok. W wydarzeniu wzięło udział 11 drużyn. Rywalizacja była bardzo zacięta do mety jako pierwsza przybyła Drużyna Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, która zajęła I miejsce w interaktywnej zabawie. Na miejscu II znalazła się Drużyna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Wsoli natomiast miejsce III ku naszej wielkiej radości zajęła Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” pod opieką pani Marioli Jabłońskiej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni biletami do kina. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

  facebook

 

  6 czerwca - Podziękowania z MOPS.

Zobacz więcej...

   Podziękowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zespołu Pracy Socjalnej Nr 6 dla wolontariuszek klas fryzjerskich, które bezpłatnie świadczyły usługi strzyżenia i modelowania. Wolontariat szkolny zachęca do współpracy wszystkich uczniów.

  facebook

 

  6 czerwca - Łączy Nas Pamięć.

  facebook

 

  2 czerwca - Dzień Weterana.

   Ludzie, którzy nawet w czasach pokoju stoją na straży, aby inni czuli się bezpiecznie obchodzili wczoraj swoje święto. Dzień Weterana zorganizowany przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 45 w Radomiu zgromadził nas na wyjątkowych uroczystościach. Uczniowie z klasy 2TMF pod opieką pani G. Zajączkowskiej i M. Dudy godnie reprezentowali naszą szkołę w czasie uroczystej mszy świętej oraz części artystycznej. Wręczono odznaczenia i medale. Szczególnym wyróżnieniem nagrodzono Panią Dyrektor Beatę Jasek wręczając jej medal za zasługi dla SKMP ONZ.

  facebook

 

  17 maja - Gra miejska.

 


Regulamin gry miejskiej
„Śladami II wojny światowej w Radomiu”


CZYM JEST GRA MIEJSKA?

Gra miejska to interaktywna forma zwiedzania miasta, połączona z rozwiazywaniem zagadek. Uczestnicy gry otrzymują specjalną mapę fragmentu miasta, na której zaznaczone są różne punkty. Zadaniem graczy jest odnalezienie punktów z mapy w terenie, dojście do nich i poprawne rozwiązanie zagadek związanych z punktami.

ORGANIZATORZY

 1. Gra miejska „Śladami II wojny światowej w Radomiu” organizowana jest przez Zespół Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu w ramach „Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia” na 2019 rok.
 2. Gra miejska jest częścią projektu: pt. „Spotkania z bohaterem – mieszkańcy miasta poznają historię pierwszego partyzanta II wojny światowej”.
 3. Organizatorem z ramienia szkoły jest pani Justyna Bujek.
 4. Autorem gry i osobą odpowiedzialną za jej realizację jest Patrycja Bartula-Jakubowska, tel. +48 664 507 580, e-mail: patrycja.bartula@interia.pl.

TERMIN I MIEJSCE:

Gra odbędzie się bez względu na pogodę 3 czerwca 2019 roku w Radomiu. Rozpoczęcie gry nastąpi o godz. 10.00 na radomskim Rynku (link do lokalizacji), zakończenie nastąpi ok. godz. 13.00-14.00 w siedzibie ZSZ im. Hubala w Radomiu, Al. Grzecznarowskiego 2.

Zobacz więcej...


DO POBRANIA FORMULARZ ZGŁOSZENIA UDZIAŁU DRUŻYNY W GRZE


  facebook

 

  20 Maja - Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”.

  Uczennice z klasy 2TMFGR2 włączyły się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 76 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Z dumą nosiły żonkile - symbol pamięci, szacunku i nadziei. Obejrzały film „Nie było nadziei” przygotowanego dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, opowiadający o przebiegu powstania i pokazujący historię oraz motywy walczących. Po projekcji filmu stworzyły własny projekt upamiętniający Powstanie w Getcie Warszawskim.

  facebook

 

  20 Maja - Uroczyste pożegnanie klasy maturalnej.

  26 kwietnia klasy 3TM oraz 3TF uroczyście żegnały swoich starszych kolegów z klasy maturalnej. Przygotowano film „Wspomnienia z życia szkoły oczami abiturientów”, który niektórych rozbawił, a niektórych wzruszył. Nie zabrakło śpiewu i ciekawych rymów o maturzystach. Oprócz wyjątkowych życzeń skierowanych do absolwentów Pani dyrektor Beata Jasek wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, sporcie i aktywności dla środowiska szkolnego.

  facebook

 

  29 kwietnia - Uroczystości przy Szańcu w Anielinie.

  28 kwietnia przy Szańcu w Anielinie odbyły się uroczystości poświęcone uczczeniu pamięci legendarnego dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego,
bohaterskiego żołnierza majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Obchody rozpoczęły się polową mszą świętą odprawioną przez ks. Jerzego Cedrowskiego. Po niej miały miejsce przemówienia,
następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali Apelu Pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa. Na koniec uroczystości delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze. Wśród uczestników
obchodów nie zabrakło licznej delegacji z Radomia, która wzięła udział w projekcie realizowanym przez naszą szkołę w ramach projektu obywatelskiego.

  facebook

 

  6 kwietnia - „Strajk 8 kwietnia 2019r.”

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

   W związku z brakiem porozumienia Związków Zawodowych z Rządem od jutra, tj, 8 kwietnia rozpoczyna się strajk nauczycieli! W związku z tą sytuacją proszę o zapewnienie opieki nad dziećmi. Przypominam, że uczniowie klas branżowych I stopnia i zasadniczej szkoły zawodowej, którzy są młodocianymi pracownikami mają obowiązek zgłoszenia się na zajęcia praktyczne do pracodawców w dniach, gdy w szkole nie są realizowane zajęcia teoretyczne. Uczniowie, którzy realizują zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Praktycznego zgłaszają się na zajęcia zgodnie z planem. Uczniowie - operatorzy obrabiarek skrawających - zgłaszają się do pracodawców w dniu wyznaczonych zajęć praktycznych. Jeszcze raz zwracam się do Panstwa o zrozumienie sytuacji i wyrozumiałość! Nauczyciele walczą o godność zawodu i godne warunki płacy za nie łatwą pracę!
Z wyrazami szacunku Dyrektor Szkoły Beata Jasek.

 

  23 kwietnia - Ozdoby wielkanocne.

  Uczniowie klas fryzjerskich: 1f1, 2f1,2f2, 2Tmf wykonali ozdoby wielkanocne, które zostały przekazane podopiecznym Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu oraz Krzysiowi również z Radomia - chłopcu choremu na EB pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Serdecznie dziękujemy za okazany gest.

  facebook

 

  23 kwietnia - „Marzycielska poczta dla Nikoli”.

  Wielkanocna akcja „Marzycielska poczta dla Nikoli” - dziewczynki z porażeniem czterokończynowym spastycznym została zakończona!!! Klasy: 2f1, 2f2 oraz 2Tmf/2 wykonały 180 listów i kartek świątecznych.

  facebook

 

  23 kwietnia - Podziękowania.

  facebook

 

  3 kwietnia - "SPOTKANIA Z BOHATEREM..."

  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. MJR HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO "HUBALA" ZAPRASZA DO UCZESTNICTWA W PROJEKCIE REALIZOWANYM W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO: "SPOTKANIA Z BOHATEREM - MIESZKAŃCY MIASTA POZNAJĄ HISTORIĘ PIERWSZEGO PARTYZANTA II WOJNY ŚWIATOWEJ".   Głównym celem projektu jest poznanie historii majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" i jego oddziału, miejsc z nim związanych, popularyzowanie historii Polski, w ciekawy, nowatorski sposób wśród mieszkańców Radomia. Obecnie postać majora kojarzona jest tylko z nazwą szkoły. Niewiele osób ma świadomość jak wielką był osobowością. To Polak, który nie poddał się, pierwszy stawił opór Niemcom w okupowanej Polsce. W 2019 roku będziemy obchodzić 80 rocznicę utworzenia pierwszego Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Jest to doskonała okazja do propagowania historii i edukowania społeczności lokalnej. Realizacja projektu jest również odpowiedzią na poszukiwanie przez młodych ludzi właściwych wzorców.
Zainteresowanym proponujemy:

 • 28 KWIETNIA - WYJAZD NA OGÓLNOPOLSKIE OBCHODY DO ANIELINA - MIEJSCA ŚMIERCI HUBALA,
 • 15 LUB 29 MAJA - WARSZTATY HISTORYCZNE PROWADZONE PRZEZ JACKA LOMBARSKIEGO - AUTORA KSIĄŻKI "HUBAL - FAKTY I MITY",
 • 3 CZERWCA - GRA MIEJSKA - "ŚLADAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ".

Udział w projekcie jest bezpłatny!!!! Można wziąć udział we wszystkich proponowanych zajęciach!!!

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 20 KWIETNIA TELEFON: 48 363-57-00


  facebook

 

  5 kwietnia - Wyjazd do Częstochowy

   5 kwietnia uczniowie klasy 4TMF pod opieką pani Małgorzaty Dudy oraz pani Justyny Bujek uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Podczas mszy świętej prosili o duchowe wsparcie podczas zdawanej matury, która zbliża się wielkimi krokami.

  facebook

 

  6 kwietnia - „Księgowy - zawód przyszłości”


Dnia 5 kwietnia 2019 r. odbył się konkurs
na najlepszą prezentację multimedialną na temat: „Księgowy - zawód przyszłości” zorganizowany przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. W zmaganiach konkursowych udział wzięły: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych im. „Hubala”, Katolickie Liceum Św. Filipa Neri, Liceum Ekonomiczne z Garwolina oraz Zespół Szkół Ekonomicznych z Kozienic. Naszą szkołę reprezentowała Agata Jaworska z klasy 3TF z opiekunem panią Beatą Kacprzak. Silną grupę wsparcia dla Agaty stanowiła reprezentacja klasy 2f z wychowawcą panią Mariolą Jabłońską. Konkurencja była bardzo duża, a prace konkursowe zachwycały poziomem. Prezentacja Agaty została uznana przez jury konkursu za najlepszą. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy zajęcia pierwszego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

 Zobacz prezentację
Zobacz prezentację.

facebook

 

  5 kwietnia - List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców.

 

  4 kwietnia - Strajk.

UWAGA! Prosimy o monitorowanie komunikatów dotyczących strajku w naszej szkole.

  facebook

 

  4 kwietnia - Podziękowania z Hospicjum Królowej Apostołów.

 

  4 kwietnia - Wycieczka do PMP.

  Uczniowie technikum mechanicznego z klasy 2TMF zwiedzili zakład PMP – Precision Machine Parts Poland Sp. z. o. o. w Radomiu. Uczestników wycieczki oprowadzał po zakładzie i opowiadał o nim prezes PMP pan Andrzej Strzelczyk. Uczniowie byli pod wrażeniem osiągnięć firmy, nowoczesnego parku maszynowego, organizacji produkcji oraz zaplecza socjalnego.

  facebook

 

  3 kwietnia - XI Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski - Lublin 2019.

  W Zespole Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o zasięgu ogólnopolskim - Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer. Tytuł konkursu KOBIETA INSPIROWANA NATURĄ.
   Miło nam poinformować, że nasza uczennica Magdalena Stachura z klasy 3F zajęła w konkursie I miejsce. Ogromny sukces to również zdobycie wyróżnienia przez Klaudię Łagowską z klasy 3F. Gratulujemy.

  facebook

 

  1 kwietnia - „Marzycielska poczta”.

    Wolontariat  szkolny  zachęca  do  przyłączenia  się  do  akcji  „Marzycielska poczta”. W dniach 01.04.2019 - 12.04.2019 napisz list lub kartkę pocztową do chorej - Natalki, która urodziła się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. W 2013 roku przeszła opryszczkowe zapalenie mózgu, od tamtej pory nie potrafi biegać, mówić, siedzieć, nie umie nawet samodzielnie zjeść. Wasze listy będą nieocenionym wsparciem dla dziewczynki i jej rodziny! Listy i kartki można zostawić u opiekuna wolontariatu pani W. Jarosz sala 37.

  facebook

 

  31 marca - Wyniki szkolnego turnieju w piłce nożnej.

   W naszej szkole zakończył się turniej piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Szkoły 2018/2019. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce zajęła klasa 1op
II miejsce zajęła klasa 4TMF
III miejsce zajęła klasa 2op
IV miejsce zajęła klasa 2kl
V miejsce zajęła klasa 1kl
VI miejsce zajęła klasa 3k
VII miejsce zajęła klasa 1e
VIII miejsce zajęła klasa 3TM

  facebook

 

  25 marca - Przygotowanie do Wielkopostnych rekolekcji w Hubalu.

  Zbliża się czas adwentowych rekolekcji. Powinniśmy je dobrze zaplanować, aby "ochłonąć" "pozbierać się" i "odzyskać" to, co w codziennym zabieganiu zgubiliśmy. Dlatego nauczyciele religii - Małgorzata Duda i Wojciech Leszczyński wprowadzają uczniów w tematykę tego szczególnego okresu dla każdego wierzącego człowieka. Na swoich zajęciach wykorzystują pomoce multimedialne, przedstawiają prezentację i eksponują tablicę o treści informacyjnej na temat programu tegorocznych rekolekcji na terenie Radomia. W ten sposób przygotowani uczniowie z wielkim zapałem odnajdą w tych najbliższych dniach różne formy realizacji i przygotowania się do Wielkanocy.

  facebook

 

  25 marca - Uczniowie Hubala idą na warsztaty... biblijne.

  Ogólnopolski Konkurs Biblijny trwa już 23 lata. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w kolejnych jego edycjach. Tegoroczny konkurs zachęca do lektury i analizy treści Księgi Wyjścia oraz Listu do Rzymian św. Pawła. W celu lepszego pogłębienia przesłania tych ksiąg Pisma św. odbyły się 1 marca 2019 r. warsztaty, które poprowadził znany biblista Ks. dr Jacek Kucharski. Efektem tych zajęć jest przejście naszych uczniów do kolejnego etapu - diecezjalnego, który odbędzie się 25 kwietnia 2019r. w Liceum Katolickim w Radomiu. Odpowiedzialnymi z przygotowanie konkursu i finalistów na etapie szkolnym byli nauczyciele religii - pani Małgorzata Duda i Wojciech Leszczyński.

  facebook

 

  23 marca - Wizyta na wagarach

  Jak nie zachwyca skoro zachwyca... wiosna, młodość i Gombrowicz. Po raz kolejny uczniowie z klas 3 technikum wybrali się na specyficzne witanie wiosny. Przyjemna atmosfera i myśl, że nareszcie wiosna, towarzyszyła nam w czasie zwiedzania muzeum. Poznaliśmy na nowo pisarze i jego burzliwe losy. W trakcie lekcji muzealnej próbowaliśmy zrozumieć jedną z jego powieści "Ferdydurke". Po tak udanym spotkaniu już tylko... wagary. Do zobaczenia u Gombrowicza.

  facebook

 

  21 marca - VI Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2019

   20 marca 2019 odbył się „VI Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2019”. W tegorocznym turnieju reprezentowali naszą szkołę uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych. Skład zespołu stanowili: Dawid Jaśkiewicz, Damian Grymuła, Patryk Żarłok, Mateusz Ziomka oraz Konrad Smagowski. Spośród uczestników z różnych szkół Dawid Jaśkiewicz zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji Branżowej Szkoły I Stopnia.

  facebook

 

  21 marca - Magdalena Stachura z klasy 3F zajęła I miejsce...

   Miło nam poinformować, że nasza uczennica Magdalena Stachura z klasy 3F zajęła I miejsce w XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o zasięgu Ogolnopolskim w Lublinie. Tytuł konkursu "Kobieta inspirowana naturą". Ogromny sukces to również zdobycie wyróżnienia przez Klaudię Łagowską z klasy 3F. Gratulujemy.

  facebook

 

  21 marca „Dzień Otwarty Szkoły”.

  15 marca 2019 odbył się w „Hubalu” Dzień Otwarty. Dla naszych gości - uczniów oraz rodziców przygotowaliśmy różne atrakcje - komputerowy dobór fryzur, stylizacja włosów w pracowni fryzjerskiej, stanowisko awioniczne oraz elektrotechniczne, pokaz druku 3D, symulator jazdy motocyklem, diagnostyka komputerowa samochodu. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły dzięki prezentacji multimedialnej na temat zawodów, ale także poprzez rozmowę z nauczycielami, uczniami oraz pracodawcami, którzy byli z nami w tym dniu. Gościliśmy przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych, Ochotniczych Hufców Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przedstawicieli firm Radmot, Lemich, Pronar, Autokomplex, Autocentrum oraz przedstawicieli salonów fryzjerskich - Zeus, K&J, Pająk, Atelier Christian. Uczniowie mieli możliwość spotkania się w naszej szkole z fachowcami, którzy zaprezentowali im kształcenie zawodowe od strony praktycznej. Dziękujemy wszystkim za udział w Dniu Otwartym „Hubala”. Było ciekawie, pouczająco, głośno, smacznie i wesoło.

  facebook

 

  13 marca „Kobieta inspirowana...naturą”.

  Dnia 6.03.2019 odbyły się eliminacje do konkursu fryzjerskiego „Kobieta inspirowana...naturą”. Publiczność i komisja konkursowa zadecydowała iż naszą szkołę będą reprezentowały uczennice z klasy 3F: Stachura Magdalena oraz Łagowska Klaudia. Życzymy owocnej pracy i zawodowych sukcesów.

  facebook

 

  12 marca Ostatni dzień karnawału.

   Z okazji ostatków obchodzonych w naszej szkole we wtorek 5 marca Samorząd Uczniowski pod opieką Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos zorganizował dyskotekę, podczas której uczniowie mogli wspólnie spędzić czas oraz przekazać sobie wzajemnie dedykacje muzyczne.
    To jednak nie koniec! Uczniowie każdej klasy przygotowali słodki poczęstunek, aby w pełni pożegnać karnawał. Dobra muzyka i pyszne przekąski zapewniły wszystkim wspaniałą zabawę.

  facebook

 

  7 marca

  facebook

 

  3 marca „Świat bez głodu dla PAH”.

    Wolontariat szkolny z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU zorganizował akcję „Świat bez głodu dla PAH”. Uczennica z klasy 2f2 przygotowała słodkości, a jej młodsze koleżanki z klasy 1f1 rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 73 złotych 23 groszy zostały przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

 1 marca - "DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY"

  facebook

 

 25 lutego - Słodko i tłusto.

    Wolontariat szkolny zaprasza na słodkości z okazji zbliżającego się TŁUSTEGO CZWARTKU, który już... 28.02.2019r.

  facebook

 

 25 lutego - „A może... loki czy warkocz?”

    Szkolny konkurs fryzjerski „A może...loki czy warkocz?” na własnoręcznie wykonanie fryzury o tej tematyce rozstrzygnięty!!! Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2TMF - Matysiak Dominika. Wszystkim uczestnikom organizator W. Jarosz bardzo dziękuje za kreatywność i nowatorskie pomysły.

  facebook

 

 25 lutego - "DZIEŃ DAWCY SZPIKU" DLA ABSOLWENTKI NASZEJ SZKOŁY JOANNY

   24 MARCA W M1 ODBYŁ SIĘ "DZIEŃ DAWCY SZPIKU" DLA 27 LETNIEJ ABSOLWENTKI NASZEJ SZKOŁY JOANNY, U KTÓREJ ZDIAGNOZOWANO BIAŁACZKĘ. NIE MOGŁO NAS TAM ZABRAKNĄĆ, UCZENNICE KLASY 2F2 (3 OSOBY) ORAZ 3TF (4 OSOBY) GODNIE NAS REPREZENTOWAŁY I SWOIM UROKIEM ZACHĘCAŁY POTENCJALNYCH DAWCÓW DO REJESTRACJI. SZKODA, ŻE TAK MAŁO UCZNIÓW ZNALAZŁO CZAS BY WSPOMÓC AKCJĘ... CZĘSTO TAK NIEWIELE TRZEBA, BY KOMUŚ POMÓC. OPIEKUN WOLONTARIATU BARDZO DZIĘKUJE UCZENNICOM ZA ZAANGAŻOWANIE W WYJĄTKOWĄ AKCJĘ.

  facebook

 

 24 lutego - Podziękowania od Krzysia.

  facebook

 

 22 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

(Mikołaj Rej)

    21.02.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową narodów. W tym roku nasi uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi, a także mieli okazję sprawdzić, czy potrafią posługiwać się poprawną polszczyzną.

  facebook

 

 20 lutego - Pracodawcy kluczowymi partnerami szkół – potrzeby pracodawców a kształcenie branżowe.

   20 lutego 2019 roku w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” odbyła się konferencja pt. „Pracodawcy kluczowymi partnerami szkół – potrzeby pracodawców a kształcenie branżowe”, której organizatorem była nasza szkoła przy współudziale Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W konferencji uczestniczyli pracodawcy z branży metalowej, motoryzacyjnej i lotniczej. Celem konferencji było zapoznanie doradców zawodowych i młodzieży kończącej szkołę podstawową i gimnazjum z radomskim rynkiem pracy, oczekiwaniami pracodawców i możliwościami zdobycia zawodu w szkole branżowej I stopnia i technikum. Prelegenci przedstawili rozwój rynku radomskiego, warunki pracy i dalszego rozwoju. W spotkaniu uczestniczył także absolwent szkoły, który przedstawił młodym słuchaczom korzyści wynikające z nauki w szkole branżowej. Podsumowaniem konferencji było wystąpienie ucznia naszej szkoły Bartka Sowy, który zachęcał do podjęcia nauki w szkole, możliwości rozwijania własnych zainteresowań i miłej atmosferze tu panującej.

  facebook

 

 19 lutego - UCZNIOWIE Hubala POMAGAJĄ

   We wtorek 19 lutego została zorganizowana w naszej szkole akcja poboru krwi. Krew oddało 26 uczniów, choć chętnych było dużo więcej. Nasi uczniowie wykazali się dojrzałością społeczną, empatią i wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za szlachetną postawę, która decyduje o życiu i o zdrowiu innych.

  facebook

 

  15 lutego - Pomóżmy Joannie.

  facebook

 

  15 lutego - Walentynki w bibliotece.

Zapraszamy na Walentynki do biblioteki szkolnej.

  facebook

 

  13 lutego - Inżynieria przyszłości.

   Na zaproszenie Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, uczniowie klasy 2OP uczestniczyli w konferencji „Dzień Inżyniera” zorganizowanej na Wydziale Mechanicznym, podczas której przedstawiono nową platformę - Indusrty 4.0, czyli integrację inteligentnych maszyn, systemów oraz wprowadzanie zmian w procesach produkcyjnych w celu zwiększenia m.in. wydajności produkcji. Zaprezentowano również nowe sposoby pracy i roli ludzi w przemyśle, określane jako P4.0. Omówiono także nowoczesne, wschodzące a jeszcze nie tak dawno obce nam kierunki kształcenia. Podczas prezentacji pracowni i laboratoriów uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu procesu projektowania CAD/CAM, obróbki CNC, pomiarów i wytrzymałości materiałów oraz sposobu przeprowadzania badań naukowych z zakresu elektrotechniki i mechaniki.

  facebook

 

  5 lutego - Odszedł kolejny wieloletni Przyjaciel naszej szkoły.

   Z ogromnym smutkiem pragniemy poinformować, że 04.02.2019 w wieku 93 lat odszedł kolejny wieloletni Przyjaciel naszej szkoły mjr Franciszek SOŁŚNIA ps. „Mały”, żołnierz Armii Krajowej w oddziale partyzanckim „Harnasia”, wieloletni, aktywny członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Radom, członek Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, współinicjator powstającego pomnika żołnierzy Armii Krajowej ZWZ-AK „JODŁA”. Zawsze wierny i oddany idei „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Cześć jego pamięci!
  facebook

 

  1 lutego - Lekcja historii misji pokojowych ONZ.

   Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Radomia. Na spotkaniu uczniowie klas pierwszych poznali cel misji w których brali udział polscy żołnierze w różnych zakątkach świata, warunki w jakich żyli i zagrożenia na jakie byli narażeni. Również został zaprezentowany film, który pokazał działania podczas misji, a także obraz świata w krajach w których toczy się wojna. Wizytę uświetnił występ pana Cezarego Jawoszka, który zagrał na gitarze oraz zaśpiewał wzruszającą piosenkę. Na koniec został przeprowadzony konkurs, a uczniowie zainteresowani mogli obejrzeć ekspozycję i poznać głębiej historię misji pokojowych.
  facebook

 

  31 stycznia - Studniówka 2019.

   Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" bawili się 25.01.2019 na studniówce w domu weselnym "u Kowala". Bal rozpoczął się przemówieniami punktualnie o godz.19. Po podziękowaniach dla dyrekcji szkoły i wychowawcy uczniowie klasy 4TMF zatańczyli bardzo dostojnego poloneza, a po nim zaprosili nauczycieli do walca. Zabawa trwała do białego rana! Szkoda, że ta noc minęła tak szybko.. wspomnienia zostaną z nami na długo...
  facebook

 

  27 stycznia - Cześć Jego Pamięci!.

   26 stycznia 2019 w wieku 90 lat zmarł Przyjaciel naszej szkoły ppłk Leon Etwert, harcerz Szarych Szeregów, były żołnierz Armii Krajowej ps. „Rosomak”, wieloletni prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom.
Cześć Jego Pamięci!.
  facebook

 

  18 stycznia - Konkurs fryzjerski - MAGIA KARNAWAŁU.

   W dniu 16 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski pod honorowym patronatem Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Tematem przewodnim konkursu była „MAGIA KARNAWAŁU”. Uczestniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności zawodowych. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Niepublicznego Technikum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego Aleksandra Sokołowska. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Sobolewskiej uczennicy klasy trzeciej Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” w Radomiu. Trzecie miejsce zajęła Anastasiia Suvorova z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i życzymy udanych startów w następnych konkursach.
  facebook

 

  23 grudnia - Wigilie klasowe.

   Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie organizowali wigilie klasowe. Wieczerze przygotowane przez uczniów były skromne, ale obchodzone zgodnie z polską tradycją. Na każdym stole nie zabrakło opłatka, postnego jedzenia, a przy dźwiękach kolęd wszyscy składali sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2019. Nie zapomniano również o wspólnych pamiątkowych zdjęciach.

Do zobaczenia w Nowym Roku 2019

  facebook

 

  21 grudnia - Życzenia Wolontariatu szkolnego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

   Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli. Świat ma dziś świąteczny blask… Pięknych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz radości w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2019 całej społeczności życzy Wolontariat szkolny z opiekunem.

  facebook

 

  19 grudnia - Akademia z okazji Bożego Narodzenia

Jezus to najlepszy przyjaciel, a przyjaźń z Nim to najlepszy życiowy wybór.”

    „Myśl ta przyświecała tegorocznej akademii, która odbyła się 18 grudnia 2018r. w ZSZ im. mjra „Hubala” w Radomiu. Młodzież pod opieką nauczycieli religii Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego przedstawiła jak co roku bardzo interesujący i skłaniający do refleksji występ. A oto jego fragmenty:
Anioł: Co ciekawego widzisz na Ziemi?
Aniołek: Widzę wielu ludzi, są jacyś zabiegani, ale się śpieszą! Dźwigają pakunki i zielone drzewka.
Anioł: Ludzie po raz kolejny szykują się do świąt.
Aniołek: Do świąt? To dlaczego są tacy smutni?
Anioł: Wielu ludzi nie rozumie co to jest Boże Narodzenie. Nie wiedzą, dlaczego Jezus narodził się w Betlejem…
Anioł: Wszyscy mają poważne problemy i dlatego są tacy smutni. Czują się tak samotni, bo nie mają przyjaciół…
Aniołek: Powiedz im o Jezusie! On jest Przyjacielem wszystkich ludzi!
Anioł: „Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu. Gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan w mieście Dawidowym.” Bóg kocha każdego z nas! Bóg Ciebie kocha! Z miłości do ciebie posłał z Nieba swego jedynego Syna Jezusa, który na ziemi cierpiał i umarł za twoje grzechy. Bóg pragnie, abyś w to uwierzył i przyjął Pana Jezusa do swego serca, a będziesz żył zwyciężając problemy i nie będziesz już czuł się taki samotny. Przyjmij Jezusa do swego serca!
Aniołek: „Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego”- tak jest napisane w Biblii!
Anioł: Wracajcie do swoich domów i powiedzcie tak:

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",
tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
pokochał innych przez ciebie,
Zawsze wtedy,
jest Boże Narodzenie….

Po zakończonej akademii dyrekcja oraz nauczyciele i licznie przybyli goście spotkali się przy wigilijnym stole. Był to czas przepełniony serdecznymi życzeniami, licznymi wspomnieniami mijającego roku oraz rodzinną atmosferą.
Opr. W. Leszczyński.
  facebook

 

  17 grudnia - Podsumowanie VIII edycji „Paczki dla Bohatera”

   14.12.2018 w „Hubalu” odbyło się podsumowanie VIII edycji „Paczki dla Bohatera” w regionie radomskim. W akcję zaangażowały się szkoły, przedszkola, służby mundurowe, firmy oraz osoby prywatne. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jest koordynatorem akcji wspólnie ze Służbą Więzienną. Podziękowanie na ręce organizatorów złożył biskup radomski Henryk Tomasik. W uroczystościach uczestniczyli m.in. insp. Kamil Borkowski - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, nadkom. Dariusz Szymański - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu, mł. bryg. Bartosz Musiał - zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Zbigniew Kapciak - I Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli Paczki trafią do 71 potrzebujących - kombatantów Światowego Związku Żołnierzy AK, powstańców Warszawskich oraz więźniów politycznych okresu stalinowskiego. Akcja ta nie ma na celu tylko wspomożenia najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa.
W sumie udało się zebrać 3700KG!!
Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom!
  facebook

 

  14 grudnia - TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE

   11.12.2018r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dotycząca honorowego krwiodawstwa. Pracownicy RCKiK w Radomiu zaprezentowali uczniom klas drugich film edukacyjny oraz przybliżyli wiedzę na temat roli krwi w organizmie człowieka, chorób szpiku kostnego, zdrowego stylu życia. Uczniowie poznali zalety, przeciwskazania i procedury związane z oddawaniem krwi. Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uświadomienie młodzieży, że krew jest bezcennym lekiem, który człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar – dar życia.

  facebook

 

  14 grudnia - „FRYZURA ŚLUBNA”

   Szkolny konkurs fryzjerski „FRYZURA ŚLUBNA” - samodzielne artystyczne wykonanie fryzury na ten wyjątkowy dzień rozstrzygnięty!!! Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2f1 - Kowalczyk Eliza. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Organizator W. Jarosz serdecznie dziękuje za inspirujące pomysły.

  facebook

 

  14 grudnia - Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA”...

   Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA” zakończona!!! Na prośbę wolontariatu szkolnego o napisanie listu lub kartki pocztowej w tradycyjnej formie odpowiedziały klasy: 1f1, 2f1, 2f2, 2Tmf (grupa fryzjerów), 4Tmf (grupa fryzjerów). Własnoręcznie wykonane kartki i listy w ilości 175 sztuk zostały wysłane do Wiki Mering dziewczynki z wrodzoną złożoną wadą serca.

  facebook

 

  12 grudnia - Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

   Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Wydarzenie to pięknie wpisało się w obchody odzyskania niepodległości w naszej szkole. Uczestnicy recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej dowolnego autora. Recytującym przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: Justyna Bujek, Magdalena Janczewska i Anna Kowalska.
Laureaci:
I miejsce – Aleksandra Wolszczak
II miejsce – Martyna Karcz
III miejsce – Jakub Antczak
Wyróżnienie – Klaudia Kieszkowska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w rozwijaniu zdolności recytatorskich.

  facebook

 

  10 grudnia - XII Hubalowa Wigilia

Jeszcze Polska nie zginęła...” na Bielawach, czyli „Hubalowa Wigilia”

    „Dawno już na Bielawach nikt nie śpiewał „Jeszcze Polska nie zginęła”. Nie wiemy, czy hubalczycy śpiewali hymn w czasie wigilijnej wieczerzy. Nie zachował się na ten temat żaden przekaz. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wśród leśnej głuszy, przy dźwiękach klarnetu, rozległy się słowa tej najważniejszej dla nas wszystkich, i tak sowicie opłaconej krwią, pieśni.
Mimo deszczowej pogody, wigilijni goście nie zawiedli. Przybyli z dalekiego województwa kujawsko - pomorskiego i lubelskiego, z ziemi radomskiej, kozienickiej, świętokrzyskiej i oczywiście łódzkiej. Na polanie, w miejscu dawniej leśniczówki, zjawiło się ponad 300 osób. Głównie uczniów ze szkół imienia Hubala w Przybranowie, Bychawie, Radomiu, Przydworzycach, Chlewiskach, Lipinach, Dobromierzu, Brudzewicach, Drzewicy i Kraśnicy, której patronem są Henryk i Wanda Ossowscy. Byli niezawodni kadeci z Lipin i uczniowie klasy mundurowej ZS ZDZ z Kielc, kombatanci Światowego Związku Żołnierzy AK z Radomia i weterani Misji Pokojowych ONZ, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i harcerze z radomskiego szczepu „Konary” i opoczyńscy „Trolle” im. majora Hubala oraz druhowie z OSP. A w końcu ułani, bo jak mogłoby ich zabraknąć w tym dniu na Bielawach, z Radomia, Poświętnego, Gulina, Kielc i Konina. Razem z kieleckimi uczniami pojawili się również członkowie Stowarzyszenia Pamięci Narodowej „Czwartak” z Kielc.
   - W naszej hubalowej rodzinie przybyła nowa szkoła - powiedziała dyrektor, Beata Jasek. - Szkoła Podstawowa w Kłucku, która w przyszłym roku, w 100-lecie swojego istnienia, przyjmie imię majora Hubala. Do naszej rodziny dołączył w tym roku również kolejny potomek hubalczyków- pan Marek Bieńkowski, wnuk gajowego Ignacego Bieńkowskiego ze Szkucina, który wraz ze swoim synem Marianem, byli łącznikami w oddziale majora Hubala.
Tradycja spotkania na Bielawach została już ugruntowana w ciągu minionych dwunastu lat. Jest ubieranie choinek, które specjalnie zasadzone przez leśników, zdążyły już tak wyrosnąć, że strojenie ich zaczyna być problemem. Jest krótka modlitwa zmówiona przez księdza kapelana Stanisława Drąga, dzielenie się opłatkiem i świąteczne życzenia. I co najważniejsze, jest luźna, spontaniczna atmosfera, pozbawiona patetycznych, czy innych akcentów. Może z jednym wyjątkiem. W tym roku, właśnie na Bielawach, nadleśniczy Dawid Kosylak z Nadleśnictwa Opoczno otrzymał z rąk honorowego organizatora wigilii, pułkownika Mariana Zacha, odznakę Środowiska „Hubalczycy” w podziękowaniu za pomoc w corocznej organizacji tej uroczystości.
Po krótkim powitaniu uczestników wigilii, Beata Jasek poprosiła o zabranie głosu wice prezydenta Radomia, Karola Semika.
- Przez wiele lat pracowałem w szkole imienia Hubala w Radomiu. Byłem w niej kiedy przyjmowała imię majora Hubala i poznałem wielu jego żołnierzy. Razem z nimi zasiadałem do wigilijnych wieczerzy, które wtedy odbywała się w szkole. Cieszę się, że kontynuujecie tę tradycję rozpoczętą w „Hubalu” w 1982 roku, i że dziś mogę znów przeżywać tę wigilię, w tym szczególnym miejscu, razem z wami. Jak co roku, po zakończeniu spotkania na Bielawach, wszyscy przenieśli się na polanę pod Anielinem, do szańca majora Hubala, gdzie po krótkiej lekcji historii przeprowadzonej przez Piotra Kacprzaka, zastępcę dyrektora RDLP w Radomiu, złożone zostały wieńce a Cezary Jawoszek zaśpiewał „Hubalową legendę
Autor tekstu i zdjęć: Jacek Lombarski

  facebook

 

  10 grudnia - MIKOŁAJKI.

    Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole panuje już od pierwszych dni grudnia. Jak co roku 6 grudnia gościliśmy świętego Mikołaja. Odwiedzał on każda klasę wraz ze swoimi pomocnicami z workiem pełnym słodkości, które osobiście wręczał. Niektórzy uczniowie prócz smakołyków otrzymali również symboliczne rózgi na znak motywacji, aby starać się jeszcze bardziej przez kolejny rok.

  facebook

 

  10 grudnia - MARATON PISANIA LISTÓW.

    5 grudnia nasza szkoła, we współpracy z WSH w Radomiu, wzięła udział w Maratonie Pisania Listów. W tym roku pisaliśmy apele w obronie trzech bohaterek z Ukrainy, Brazylii i Iranu, wobec których łamane są prawa człowieka.
   Wspólnie napisaliśmy 524 listy! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

  facebook

 

  7 grudnia - Akcja „Mikołaj” dobiegła końca...

    Akcja „Mikołaj” dobiegła końca!!! Zebrane ze zbiórki zabawki, słodycze, książeczki oraz artykuły papiernicze zostały przekazane Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna. Za okazaną życzliwość dziękujemy.

  facebook

 

  7 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

    Blisko 100 osób zrzeszonych w Klubie Wolontariusza „Przyjaciele” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało podziękowania i nagrody za całoroczną pracę na rzecz innych, w tym zacnym gronie znalazły się również wolontariuszki naszej szkoły, które świadczą bezpłatne usługi fryzjerskie najuboższym mieszkańcom. W tym roku uroczysta gala Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się w Domu Kultury Idalin. Podczas spotkania królowały podziękowania i nagrody. Wolontariusze odebrali gratulacje z rąk Marcina Gierczaka, p.o. dyrektora MOPS, dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody, nie zabrakło także atrakcji dla ducha.
Klub Wolontariusza „Przyjaciele” został utworzony w lipcu 2000 roku.

  facebook

 

  6 grudnia - Świąteczna Zbiórka Żywności.

   W dniach 30.11-01.12. 2018 r. na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności. Mottem wydarzenia było "Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół".
  W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy kwestowali w supermarkecie Piotr i Paweł. Zebraną żywność w ilości 210 kg Radomski Bank Żywności przekazał na Paczkę dla Bohatera. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!
  Więcej informacji na temat Świątecznej Zbiórki Żywności znajduje się pod adresem: https://echodnia.eu/radomskie/swiateczna-zbiorka-zywnosci-podaruj-potrzebujacym-jedzenie-na-swiateczny-stol-gdzie-mozna-zostawic-dary-lista-sklepow/ar/13707671.

  facebook

 

  4 grudnia - Podziękowania od rodziców Krzysia.

  facebook

 

  3 grudnia - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”.

  facebook

 

  3 grudnia - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”.

   Wolontariat szkolny z okazji Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe”. Uczennice z klasy 3TF oraz 2f2 przygotowały różnorodne słodkości z wróżbą andrzejkową i rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 84 złotych 95 groszy zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  28 listopad - „Młodzież i jej pasje”.

    27 listopada niezwykle zdolne, odważne a przy tym skromne uczennice klasy 2F1: Eliza Kowalczyk i Patrycja Prygiel pod opieką W. Jarosz promowały szkołę uczestnicząc w projekcie „Młodzież i jej pasje”. Celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie na forum w Resursie Obywatelskiej w Radomiu swojej pasji. Uczennice naszej szkoły zrobiły to z wielkim rozmachem. Ich pasją od dzieciństwa jest … fryzjerstwo, dlatego też oprócz prezentacji przygotowały pokaz fryzur, makijażu i ubioru. Wzbudziły duże zainteresowanie, zdobyły gromkie brawa, a publiczność ich pokochała i nie pozwoliła zejść ze sceny. Organizatorem projektu było II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu. Dziękujemy za zaproszenie, a kto nie był …. niech żałuje.

  facebook

 

  27 listopad - „Lekcje z ZUS”.

    27 listopada w naszej szkole odbyła się olimpiada projektu „Lekcje z ZUS”. Jest to pierwszy projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w projekcie oraz licznie przystąpiła do olimpiady by sprawdzić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Opracowała Mariola Jabłońska

  facebook

 

  27 listopad - Słodka niespodzianka.

    Wolontariat szkolny zaprasza na słodką niespodziankę z okazji zbliżających się andrzejek, które odbędą się ... 30.11.2018.

  facebook

 

  21 listopad - Paczka dla Bohatera

    Po raz czwarty organizujemy zbiórkę żywności oraz produktów chemicznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”. Jest to już VIII edycja zbiórki, podczas której pragniemy wesprzeć kombatantów okręgu radomskiego poprzez przygotowanie dla nich specjalnych paczek wraz z bożonarodzeniowymi kartkami.
Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę. 19 listopada - 7 grudnia.
ZSZ im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

  facebook

 

  16 listopad - Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych.

 Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Sobolewska i Magdalena Stachura zakwalifikowały się do projektu „Mazowsze - stypendia dla szkół zawodowych” W ramach programu dziewczyny będą rozwijać swoje umiejętności i wiedzę z zakresu fryzjerstwa a szczególnie z obszaru koloryzacji. Gratulujemy.

  facebook

 

  14 listopad - Wolontariat szkolny serdecznie dziękuje...

    Wolontariat szkolny serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej za włączenie się w zbiórkę pieniędzy na operację kręgosłupa Mateusza, który osobiście odwiedził naszą szkołę i opowiedział swoją niezwykłą historię. Wspólnie udało Nam się zebrać... 1 322,01!!!
Pomysłodawcą zorganizowania akcji były uczennice o "wielkim sercu" Kalinowska Agnieszka oraz Kaim Aleksandra. Dziękujemy uczniom z klas: 4TMF i 3TM dzięki, którym Mateusz mógł porozmawiać ze wszystkimi uczniami naszej szkoły.

  facebook

 

  14 listopad - „HUBAL DLA NIEPODLEGŁEJ”

    Dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości podjęto w naszej szkole różne inicjatywy.
    Patriotyczna  atmosfera  panowała  w  „Hubalu”  od  początku  roku  szkolnego.  W październiku 13 klas wzięło udział w projekcji filmu „Dywizjon 303”. Następnie na jednej ze ścian w szkole powstało symboliczne, patriotyczne malowidło. Za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy ozdobili wszystkie sale lekcyjne i korytarze, szkoła w ciągu kilku tygodni przybrała barwy biało-czerwone. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym, zatytułowanym: „Sto zadań na stulecie Niepodległości”. W drugiej połowie października pracownik Resursy Obywatelskiej prowadził otwarte lekcje historii, podczas których uczniowie i nauczyciele mogli zdobyć ciekawe informacje związane z odzyskaniem wolności na terenie Radomia. Uzupełnieniem lekcji była udostępniona przez Resursę Obywatelską wystawa dotycząca Republiki Radomskiej.
   Kulminacja obchodów upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości przypadła na 9 listopada. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs matematyczny a organizatorzy (pani wicedyrektor I. Pajek oraz pani K. Czerwonka) wręczyli nagrody - albumy o Polsce. Część artystyczna uroczystości obejmowała „Rys historyczny” oraz „Niepodległościowy zawrót głowy”. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie szkoły mieli okazję m. in. obejrzeć pokaz mody oraz fryzur lat 20 i 30, a także przyłączyć się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych nawiązujących do bohaterskiej walki Polaków. Oficjalna część uroczystości odbyła się przed budynkiem szkoły. Po przemówieniu Pani Dyrektor i podniesieniu flagi, o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn. Następnie major Marek Jasek odczytał Apel Pamięci, a uczniowie złożyli wiązanki i zapalili znicze przed pomnikiem patrona szkoły. Symbolicznym gestem - hołdem dla Niepodległej było wypuszczenie w powietrze 100 biało-czerwonych balonów. Wszystkie podjęte na terenie szkoły inicjatywy były dla nas wzruszającą i cenną lekcją patriotyzmu.
    Organizacja i oprawa uroczystości to zasługa naszych uczniów oraz nauczycieli: J. Bujek, K. Pastuszki, G. Zajączkowskiej, M. Janczewskiej, M. Jabłońskiej, M. Dudy, M. Wawrzos, G. Danilczuka.

  facebook

 

  29 październik - 100 Lat Niepodległej Polski.

 

   W dniu 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, na którą zapraszamy całą społeczność szkolną.

Program uroczystości:

9.00 Program artystyczny.

 1. Krótki rys historyczny
 2. „Niepodległościowy zawrót głowy”
 3. Pokaz mody i fryzur

11.00 Przejście przed budynek szkoły.

 1. Wystąpienie Pani Dyrektor
 2. Podniesienie flagi państwowej
 3. Odśpiewanie Hymnu Państwowego
 4. Odczytanie Apelu Pamięci
 5. Złożenie wiązanek i zapalenie zniczy

  facebook

 

  4 listopad - 40 - lecie pontyfikatu papieża Jana Pawła II w „Hubalu”

    Dnia 29 października 2018r. uczniom naszej szkoły zostały przypomniane przez nauczycieli religii najważniejsze wydarzenia z życia wielkiego rodaka Karola Wojtyły.
   Jest to szczególny czas w kontekście przypadających w tym roku doniosłych rocznic a mianowicie:
„Promieniowanie Ojcostwa” - to hasło Dnia Papieskiego, który już po raz osiemnasty obchodzony był w Polsce. Jan Paweł II uczy, że nie można być prawdziwym ojcem, jeśli nie odkryje się najpierw, że jest się synem Boga. Poczucie Bożego synostwa sprawia, że człowiek zaczyna być ojcem wobec innych - ojcem w rodzinie lub ojcem duchowym.
Tegoroczne hasło splata się również ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla papieża patriotyzm wiązał się w bardzo dużym stopniu z troską o duchową dojrzałość, z pracą nad sobą, wymaganiem od siebie. Był przekonany, że człowiek dobrze ukształtowany intelektualnie i duchowo jest wielkim skarbem dla Ojczyzny; ona jest silna mocą swoich obywateli.
W tym roku obchodzimy również czterdziestą rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem.
Należy nadmienić, że w ramach lekcji otwartych aby lepiej przypomnieć postać Jana Pawła II uczniowie zapoznali się z obszerną prezentacją i na jej zakończenie uczestniczyli w Quizie a dla najlepszych były rozdane nagrody - mianowicie misyjne różańce.
   Na zakończenie wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami mogli wspólnie zaśpiewać ulubioną pieśń Jana Pawła II pt: „Barka”.
Opr. W. Leszczyński

  facebook

 

  31 październik - Kwesta na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

    W kwestę na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu 31 października przed Cmentarzem Rzymskokatolickim na ul. Limanowskiego, po raz kolejny zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy 3TF pod "czujnym okiem" opiekuna wolontariatu szkolnego p. Wioletty Jarosz.
W tym roku piękna pogoda dopisała, a uśmiech nie schodził z twarzy wolontariuszy i dobroczyńców.

  facebook

 

  28 październik - Akcja „PIÓRNIKI DLA AFRYKI” zakończona.

    Akcja „PIÓRNIKI DLA AFRYKI” dobiegła końca udało nam się zebrać 47 piórników z pełnym wyposażeniem. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W AKCJI, BEZ WAS BY SIĘ TO NIE UDAŁO!!!.
Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka. http://dzieciafryki.com/piorniki-do-afryki-3/

  facebook

 

  24 październik - W laboratoriach i pracowniach IInstytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego.

    W ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym, uczniowie klasy drugiej technikum mechanicznego o specjalności operator obrabiarek skrawających, uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
  W laboratoriach: badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów, badania pomiaru termowizyjnego, pomiaru dokładności wykonanych elementów i stanu jakości narzędzi skrawających, uczniowie poznawali urządzenia, a także przeprowadzali pomiary oraz analizowali otrzymane charakterystyki. Natomiast w pracowniach: energetyki i elektrotechniki, konstruktorskiej, wydruku 3D oraz obróbki CNC młodzi technicy poznawali: zasadę działania rekuperatora, metody wytwarzania energii elektrycznej, sposoby projektowania elementów mechanicznych z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM i ich wydruku na drukarkach 3D oraz zasady obsługi obrabiarek CNC w raz z wykonaniem zaprogramowanego elementu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja pracowni mechanicznej z militariami.

  facebook

 

  24 październik - Laboratorium Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn.

    Z okazji trwających Radomskich Dni Techniki uczniowie klasy 3K o profilu mechanik pojazdów samochodowych zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową oraz zapoznać się z rozwiązaniami konstrukcyjnymi pojazdów elektrycznych marki Renault. Specjalnie dla naszych podopiecznych wykładowcy wydziału wykonali pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  23 październik - Porady trenera biznesu i coacha.

    Dnia 22 października gościliśmy w naszej szkole radomianina, trenera biznesu i coacha Mirosława Ziętkowskiego, który zawodowo pomaga innym osiągnąć sukces w życiu zawodowym.
    W spotkaniu uczestniczyły klasy 4TMF, 3TM, 2TMF, 3op. Młodzież bardzo aktywnie brała udział w wymianie poglądów na temat swojej przyszłej kariery zawodowej. Zajęcia odbyły się dzięki firmie P.P.H Stanmar, która była organizatorem tego przedsięwzięcia.

  facebook

 

  22 październik - Międzynarodowe Targi Fryzjersko-Kosmetyczne.

    Klasy fryzjerskie 20.10.2018 uczestniczyły w profesjonalnych Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych w Warszawie. Uczniowie poznali nowe oferty branżowe, mogli podszkolić swoją wiedzę teoretyczną na seminariach przygotowanych specjalnie dla nich i wiedzę praktyczną na główkach treningowych, zakupić kosmetyki, przybory, aparaty, bieliznę w atrakcyjnych cenach. Przyszli fryzjerzy mieli możliwość indywidualnej rozmowy z edukatorami, gdzie zadawali pytania dotyczące nauki zawodu, egzaminów czy przyszłej pracy.

  facebook

 

  21 październik - Piękną mamy Polskę tej jesieni...

    Piękną mamy Polskę tej jesieni. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2TMF i 3TF w czasie swojej wycieczki do Kozłówki i Lublina 16 października. Towarzyszyły im panie W. Jarosz i G. Zajączkowska. Muzeum Zamojskich dostarczyło im nie tylko wiedzy na temat życia jakie toczyło się w tym miejscu ale zachęciło do wycieczek krajoznawczych w rejony lubelskie. Na miejscu obejrzeli również Muzeum Socrealizmu pomniki i plakaty z minionej epoki. Ogromnych przeżyć dostarczyło kolejne miejsce z planu wycieczki- Muzeum na Majdanku. Mimo tak odległej historii, w tym miejscu czas zatrzymał się. Na zakończenie wrócili do Lublina podziwiać Stare Miasto. Celem wycieczki było poznanie natury człowieka. Tego, który tworzy piękno i tego, który niszczy drugiego człowieka. Sądząc po reakcjach uczestników wyjazdu ten cel został osiągnięty.

  facebook

 

  20 październik - Dzień Edukacji Narodowej.

 

    12 października cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej i uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Beata Jasek podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Nastąpiło również uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości obejrzeli specjalne wydanie szkolnej „Familiady”. Starcie dwóch zespołów: Nauczyciele oraz Uczniowe, poprowadził uczeń klasy 2kl. Zwycięzcy uczniowie, jako nagrodę, otrzymali słodki poczęstunek. Oprawą uroczystości zajmowali się nauczyciele. M. Jabłońska, M. Wawrzos, S. Baćmaga, G. Danilczuk, oraz D. Motyka.

  facebook

 

  20 październik - Trenerskie porady zawodowe.

  facebook

 

  14 październik - „CZARY MARY OKULARY”.

 

    Akcja „CZARY MARY OKULARY” dobiegła końca udało nam się zebrać 66 okularów w tym 35 przeciwsłonecznych oraz 31 korekcyjnych. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W ZBIÓRCE, BEZ WAS BY SIĘ TO NIE UDAŁO!!! Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka .

  facebook

 

  12 październik - Pomoc dla Mateusza.

 Wolontariat szkolny bardzo gorąco zachęca do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na operację kręgosłupa Mateusza, który osobiście odwiedzi naszą szkołę w dniach od 17.10.2018 do 24.10.2018 w godzinach 11.30 - 13.10 i opowie swoją niezwykłą historię.

  facebook

 

  12 październik - Szkolny konkurs fotograficzny.

 

  7 październik - Podziękowania dla opiekuna wolontariatu Wioletty Jarosz i klasy 3TF

 Gorące podziękowania od całej naszej Fundacji za udział w kolejnej edycji Akcji Miś!
Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość, pełne zaangażowania działanie. Raz jeszcze udało nam się wspólnym głosem głośno powiedzieć „Nie bij mnie, Kochaj mnie”.
   Dzięki Waszemu zaangażowaniu po raz kolejny odradza się w nas wiara w ludzi, w to że mogą być piękni, wspaniałomyślni, pomocni i przyjacielsko nastawieni do innych. Akcja za nami ale radość w sercu wciąż olbrzymia!
Dziękujemy za każdy gest, każdego misia, każde dobre słowo!

  facebook

 

  3 październik - Poznajemy historię Radomia.

 

 

    2 października klasa 2TMF uczestniczyła w wycieczce po Radomiu. Była to ostatnia klasa z naszej szkoły, która poznawała historię Radomia. Tematem przewodnim były czasy po odzyskaniu niepodległości. Ciekawa forma przekazu sprawiła, że wiadomości uzyskane w ten sposób pozwolą nam spojrzeć na nasze miasto z zupełnie innej perspektywy.

  facebook

 

  3 październik - „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”.

 

 

    Wolontariat szkolny zachęca do wzięcia udziału w akcji „KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”. Zbiórka artykułów spożywczych, wody gazowanej, słodyczy i artykułów chemicznych trwa od 02-05.10.2018r. Artykuły można składać u opiekuna wolontariatu Pani WIOLETTY JAROSZ SALA 37.

  facebook

 

  1 październik - Dzień Chłopaka.

 

 

    Spóźnione ale szczere życzenia dla chłopaków od dziewcząt z 2TMF.

  facebook

 

  30 września - Radomski Mistrz Ortografii.

 

 

    W ostatnią sobotę po raz kolejny, uczestniczyliśmy w Radomskim Mistrzu Ortografii. Nie zawsze można wygrywać, ale ważne jest aby się sprawdzić i dobrze bawić.

  facebook

 

  28 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

 

 

    24 września 2018r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytaliśmy tym razem Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Imprezie towarzyszył również konkurs na stylizację z epoki dwudziestolecia międzywojennego. Zwyciężyła swoim dopracowanym wizerunkiem uczennica klasy 2F2 Sandra Tymińska. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział i stworzyli klimat sprzyjający lekturze. Organizatorzy: nauczyciele poloniści i bibliotekarze.

  facebook

 

  28 września - Akcji BohaterON.

 

 

    Wolontariat szkolny zaprasza całą społeczność szkolną do włączenia się do akcji BohaterON. Poprzez akcję BohaterON chcemy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że o Nich pamiętamy. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy może wysłać bezpłatną kartkę, po zakończeniu akcji pocztówki zostaną wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom lub wysłać ją bezpośrednio na poczcie. Do akcji z dużym zaciekawieniem przyłączyły się już klasy: 3TF, 2f2,2f1 oraz 1f1.

  facebook

 

  28 września - „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.

 

 

    W reprezentanci szkolnego koła wolontariatu z klasy 3 TF wraz z opiekunem przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.
   Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów poprzez rozmowę na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
   Liczyła się każda nawet mała reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  20 września - Akcja - Piórniki do Afryki.

 

 

    W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie.
    Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym i jakże pożytecznym przedsięwzięciu. Potrzebne są piórniki nowe, każde wyposażone w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika musi być także , który sprawi dzieciom ogromną radość. Akcja trwa do 12.10.2018r.
Piórniki można składać u nauczycielek E.Sobieraj oraz K.Czerwonka.

  facebook

 

  20 września - Zbiórka okularów.

 

 

    Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki okularów, które trafią na misje w Afryce. Okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne zarówno używane jak i nowe można przynosić do 5 października 2018r. do nauczycielek: E. Sobieraj oraz K. Czerwonka. Podsumowanie akcji 8 października 2018r.

  facebook

 

  3 września - Rozpoczęcie roku szkolnego.

 

 

    W dniu 3 września o godzinie 9:00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019. Tym symbolicznym dźwiękiem rozpoczęła się również uroczystość przywitania nowych nauczycieli i uczniów ZSZ im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
    Szkoły Pani Beata Jasek przedstawiła wychowawców klas pierwszych, oraz pozostałych nauczycieli, życząc przy tym nam wszystkim samych sukcesów, wytrwałości i niezapomnianych chwil spędzonych w naszej szkole. Powodzenia!

  facebook

 


Radom


Znajdź

 

 

 

 


 

Informacje

 

Sekretariat
800 - 1500

Gabinet pielęgniarki
800 - 1400

Pedagog - I. Sionek

  Poniedziałek - 900 - 1445

  Wtorek - 900 - 1430

  Środa - 830 - 1345

  Czwartek - 900 - 1030

  Piątek - 1130 - 1215,   1130 - 1315

Psycholog - K. Koriat

  Środa - 830 - 1030

  Czwartek - 900 - 1400

  Piątek - 900 - 1300


BIP Radom


 

Partnerzy

 


Radom


RADOMSKI KLASTER METALOWY


PMP


GGG


ROSA MET


Lamdoja


Fabryka Broni


Radmot


Kratki


Lemich


Prozamet


stanmar


Lenaal


Bartech


Trimet


Inter-metal


Rohbogen


Mostostal


Techprojekt


Galvo24


Pronar


Szymanscy


Gabec


Techmatik


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien

Copyright 1904-2016 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu