Archiwum     2009/2010    2010/2011    2011/2012    2012/2013    2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017   Archiwum


  13 Listopada - Akademia z okazji 99 Rocznicy Niepodległości Polski.

  11 listopada… Choć przypada na jesienną porę roku, to dzień niezwykle radosny w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. Symbolicznie w tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Odzyskanie wolności było procesem długotrwałym, który rozpoczął się praktycznie z momentem wybuchu I Wojny Światowej. Szkolne obchody 99 rocznicy rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem Patrona Szkoły. Kolejnym punktem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów klas technikalnych, która na zgromadzonych zrobiła duże wrażenie.

  facebook

 

  12 Listopada - V Bieg Niepodległości.

  Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w Radomiu V Bieg Niepodległości. Organizatorem wydarzenia było „Stowarzyszenie Biegiem Radom!”, a honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski.
   Uczestnicy wystartowali ze stadiony Mosiru, a następnie przebiegli pod Pomnik Czynu Legionów, który znajduje się w centralnej części Miasta Kazimierzowskiego. Na rynku przedstawiciele złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.
W biegu uczestniczyli uczniowie klas 2TF, 2K, 1OP, 2FL, a opiekunem był pan Grzegorz Danilczuk. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

  facebook

 

  5 Listopada - Trochę historii o Wszystkich Świętych w Hubalu.

    Pierwsze dni listopad skłaniają nas do refleksji i zadumy nad celem naszego życia. Z tej okazji jak co roku w naszej szkole przybliżamy i uświadamiamy naszym uczniom historię tego święta.
W tym celu powstała wystaw na pierwszym piętrze szkoły oraz gablota tematyczna z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.
  Niestety często obserwujemy w dzisiejszych czasach, gdy przybywają ludzie na groby bliskich, znajomych, zapalają znicze i pędzą dalej, nie znajdują czasu na modlitwę. A to właśnie modlitwa jest najistotniejsza. Sam znicz nie przysporzy nieba zmarłym. Światło znicza, lampionu ma zachęcać do modlitwy, w której wypowiadamy "a światłość wiekuista niechaj Ci świeci na wieki". Zauważa się w tym względzie coraz większą komercjalizację. A najważniejsza jest msza święta oraz Komunia ofiarowana za zmarłych. To szczyt naszej modlitwy. A światło i kwiaty na grobie to zewnętrzny wyraz naszej wiary. Zdarza się, że zapominamy o tym i odbywany tego dnia prawdziwy maraton po grobach. Przecież pamięć o zmarłych można też wyrazić w następnych dniach i odwiedzanie kolejnych cmentarzy rozłożyć na kilka dni. Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  1 Listopada - Kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

    1 listopad Dzień Wszystkich Świętych. Wolontariusze z klasy 2TF zmarznięci, ale z uśmiechem na ustach aktywnie kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem na ul. Limanowskiego. Dziękujemy, że poświęcacie swój wolny czas innym potrzebującym. Zapraszamy społeczność szkolną do zaangażowania się w akcje wolontariatu, tak niewielkim gestem możemy wiele pomóc.

  facebook

 

  1 Listopada - Literatura z dreszczykiem.

    31 października odbyła się w bibliotece szkolnej wystawa literatury z dreszczykiem, która gości na naszych półkach. Hasłem przewodnim wystawy było: „Odkryj ciemną stronę książki”. Cała wystawa odbywała się w scenerii własnoręcznie przygotowanych dekoracji oraz prezentacji multimedialnej, która miała dodatkowo potęgować atmosferę grozy. Mamy nadzieję że książki, które zostały wypożyczone tego dnia przez czytelników dostarczą im mocnych wrażeń a noc po lekturze będzie nieprzespana.

  facebook

 

  29 października - Targi motoryzacyjne – Warsaw Moto Show.

    W dniu 27.10.2017r uczniowie klas o profilu mechanik pojazdów samochodowych pod opieką p. T. Kamieniaka i p. D. Motyki udali się na wycieczkę do Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 27 – 29.10.2017 odbyła się tam trzecia edycja targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw Moto Show. Impreza obfitowała w premiery najnowszych modeli samochodów, prezentacje firm ze świata motoryzacji, dealerów największych marek oraz spotkania z gwiazdami polskiej i światowej motoryzacji.

  facebook

 

  28 października

  facebook

 

  20 października - Krytyczne podejście do świata...

    Klasa 2Tf za czynny udział w akcjach wolontariatu dla PAH uczestniczyła w zajęciach na temat: Krytyczne podejście do świata, właściwa komunikacja, asertywność. Nowatorskie i dynamiczne zajęcia prowadził doświadczony edukator Pan Piotr Chmielewski. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy częściej.

  facebook

 

  20 października - Przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”

    W dniu 19.10.2017 reprezentanci szkolnego koła wolontariatu z klasy 2 TF wraz z opiekunem przed budynkiem głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu i wewnątrz biblioteki oraz na głównej ulicy Radomia – Żeromskiego przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.
Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów (poprzez transparent i rozmowę) na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
Liczyła się każda nawet mała reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  19 października - Szkoła, która niesie pomoc.

    Polska Akcja Humanitarna za czynny udział wolontariuszy w Kampanii Niosę Pomoc uhonorowała naszą szkołę aktem nadania jej tytułu „SZKOŁY, KTÓRA NIESIE POMOC”. Całej społeczności szkolnej bardzo, bardzo... dziękujemy za akceptację i włączanie się do akcji.

  facebook

 

  19 października - W laboratoriach eksploatacji pojazdów i maszyn...

    Z okazji trwających Radomskich Dni Techniki uczniowie klasy 3K o profilu mechanik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami panią Ewą Adamską oraz panem Dariuszem Motyką zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową. Specjalnie dla naszych podopiecznych wykładowcy wydziału wykonali pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  18 października - W ramach Radomskich Dni Techniki...

    W ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym uczniowie naszego technikum mechanicznego z klasy 3TMF uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Podczas zwiedzania bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia obrabiarek CNC, w której uczniowie obserwowali sposób projektowania części, tworzenia programu sterującego bezpośrednio na obrabiarce oraz proces wytwarzania zaprojektowanego elementu. Na nowoczesnych urządzeniach pomiarowych, zaprezentowano pomiar m.in. elementu obrobionego na obrabiarce CNC oraz stan ostrzy narzędzi skrawających. W laboratorium badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów uczniowie poznawali urządzenia pomiarowe, przeprowadzali pomiary wytrzymałościowe próbek i analizowali otrzymane charakterystyki. W kolejnym laboratorium badawczym wykorzystując nowoczesne technologie, uczniowie wykonywali pomiary ciepła za pomocą kamery termowizyjnej, zagłębiali się w tajniki technologii laserowej obróbki powierzchni i obserwowali proces obróbczy wykonywany w tej technologii. Na zakończenie zaprezentowano pracownię z militariami.

  facebook

 

  17 października - „Książkowe schody”.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w naszej szkole powstały „książkowe schody”. Każdy schodek zdobił tytuł, który dostępny jest w naszej bibliotece z hasłem przewodnim „kto czyta żyje podwójnie”. Niech wszystkie schodki prowadzą do biblioteki…

  facebook

 

  17 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

    13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Beata Jasek podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy obecni na sali gimnastycznej obejrzeli również barwny, pełen humoru program artystyczny. Uczniowie klas 3k, 3TMF, 3fk, 1f1 przygotowali niezapomniany Koncert życzeń obejmujący podziękowania, wesołe życzenia, pokaz zumby, porywającą do tańca grę na akordeonie i oczywiście piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Znane przeboje dedykowane dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły zabrzmiały w nowych aranżacjach, wzbudzając zasłużony aplauz widzów.
Oprawą uroczystości zajmowali się: p. K. Czerwonka, p. K. Pastuszka, p. E. Adamska, p. D. Frąk, p. S. Baćmaga, p. G. Danilczuk.

  facebook

 

  11 października - Uwolnij książkę.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych, nasza biblioteka zorganizowała akcję „Uwolnij książkę”.
W salach polonistycznych zostały postawione pudełka wypełnione pozycjami, które uczniowie mogą zabrać do domu bez konieczności zwrotu. Książki przeznaczone na akcje zostały pozyskane z darów. Liczymy na to, że wszystkie książki znajdą nowy dom.

  facebook

 

  10 października - Dzień Papieski.

   Dnia 6 października 2017r. został zorganizowany w "Hubalu" Dzień Papieski pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego. Hasło tegoroczne "Idźmy naprzód z nadzieją" zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II "Novo millennio ineunte" wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 - jest zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka. Wypowiadając te słowa, św. Jan Paweł II chce nas czynić świadkami nadziei. Dlatego w tym czasie uczniowie zapoznali się bliżej z życiem i twórczością Karola Wojtyły a później papieża Jana Pawła II. W ramach tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcjach otwartych, pokazach multimedialnych oraz wystawach. Uczestnicy mogli w ten sposób pogłębić swoją wiedzę na temat życia i twórczości naszego wielkiego rodaka. Zapoznali się również z wyjątkową poezja Jana Pawła II umieszczoną w dziele pt: "Tryptyk Rzymski". A przede wszystkim mieli okazję do spotkania się z prawdziwym autorytetem, który jest tak potrzebny w życiu młodych ludzi.

  facebook

 

  5 października - XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017.

   30 września w Resursie Obywatelskiej odbył się XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017. W tegorocznych zmaganiach z polską ortografią wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły wspierani przez panie: Katarzynę Pastuszkę i Gabrielę Zajączkowską. Prof. dr. hab. Andrzej Markowski jak zawsze przygotował coś specjalnego. Tym razem było to rymowane Wyznanie poety wierszoklety. Wydaje się, że nie mogło być zbyt trudne. Nic bardziej mylnego, tekst wymagał bardzo rozległej znajomości zasad ortograficznych. Autor dyktanda zawiesił wysoko poprzeczkę ale nasi uczniowie zmierzyli się z nią. Nie odnieśli wprawdzie wielkich sukcesów ale nie mają się też czego wstydzić.Zawsze trzeba znaleźć czas na ćwiczenie poprawnej pisowni. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy kolejnego wyzwania.

  facebook

 

  4 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to cykliczna impreza w naszej szkole. 29 września czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wiele osób wczuło się w klimat epoki „Wesela”. Zarówno czytający jak i nauczyciele opiekunowie akcji wystylizowali swoje kreacje. Do czytania tak specyficznego dzieła zaproszono wszystkich chętnych uczniów jak i nauczycieli. Wielu z nich po raz pierwszy występowało przed publicznością, która nie dość, że dopisała, to jeszcze okazała się dobrym słuchaczem. Cała impreza trwała od 9.00 do 13.00. Nie udało się odczytać całości dramatu ale główne fragmenty, łącznie z rogiem i chamem, pojawiły się. Przyjazna atmosfera panująca w czasie czytania sprawiła, że już dziś szykujemy się do kolejnej edycji Głośnego Czytania.

  facebook

 

  3 października - BohaterON.

   Wolontariat szkolny od 11.09.2017 do 02.10.2017 przeprowadził akcję BohaterON. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy mógł wysłać bezpłatną kartkę, po zakończeniu akcji pocztówki zostały wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom lub wysłać ją bezpośrednio na poczcie. Poprzez akcję BohaterON chcemy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że pamiętamy. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się klasy: 2TF, 3f, 3fk oraz 3Tmf gr2.

  facebook

 

  27 września - Śladami zabytków Radomia.

   Uczniowie klasy 2TF wraz z panem przewodnikiem Jackiem Junakiem i wychowawcą Wiolettą Jarosz wybrali się na wycieczkę pieszą „Śladami zabytków Radomia - II wojna światowa”. Pomimo niezadowalającej aury zainteresowanie było zdumiewające..

  facebook

 

  1 września - Inauguracja nowego roku szkolnego

   W końcu nastał ten dzień, w którym musieliśmy spotkać się w naszej szkole by rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018 z nowymi uczniami i nauczycielami.
Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych chwil w naszej szkole i zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej w dorosłym życiu, nauczycielom wytrwałości i uśmiechu na twarzy a obsłudze szkoły miłej i spokojnej pracy.

  facebook

 


Radom


Znajdź

 

 

 

 


 

Informacje

 

Sekretariat
800-1500
Gabinet pielęgniarki
800-1400

BIP Radom


 

Partnerzy

 


Radom


RADOMSKI KLASTER METALOWY


PMP


GGG


ROSA MET


Lamdoja


Fabryka Broni


Radmot


Kratki


Lemich


Prozamet


stanmar


Lenaal


Bartech


Trimet


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien

Copyright 1904-2016 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu