Archiwum     2009/2010    2010/2011    2011/2012    2012/2013    2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017   Archiwum


  22 Luty - „GRECKA BOGINI”.

Wielki finał akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”!!!
„HUBAL” 1 marca 2018r. w godzinach 10.25-12.25

    ZSZ im. mjra H. Dobrzańskiego „HUBALA” od 2016 roku jest członkiem Klubu Szkół UNICEF. W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do kolejnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, tym razem – „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Projekt wspierają również znane osoby np.: Robert Korzeniowski, Artur Żmijewski, Robert Lewandowski.
    Celem akcji jest pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.
    W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły, korzystając z materiałów udostępnionych przez UNICEF, przybliżą swoim kolegom dramatyczną sytuację dzieci w Syrii, przedstawią, jak zmienia się życie dziecka, kiedy w jego życie wkracza wojna. Uczniowie dowiedzą się m.in., jak wygląda edukacja w czasie wojny, jaki jest los dzieci z niepełnosprawnością w takiej sytuacji.
    Finał akcji w „HUBALU” odbędzie się 1 marca 2018r. w godzinach 10.25-12.25. Każdy będzie mógł zjeść słodkie co nieco i przekazać darowiznę na rzecz dzieci z Syrii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Stowarzyszenia UNICEF Polska. Los dzieci jest w naszych rękach. Przyłączmy się do akcji UNICEF i sprawmy, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

  facebook

 

  22 Luty - „GRECKA BOGINI”.

   W dniu 15.02.2018r. uczennice klas fryzjerskich wzięły udział w II Mazowieckim Konkursie Fryzjerskim „GRECKA BOGINI” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie.
Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Targówek. Gratulujemy uczestnikom.

  facebook

 

  20 Luty - I miejsce dla Pani Justyny Bujek.

   „Człowiek Roku 2017”. Organizatorem plebiscytu jest Echo Dnia. Pani Justyna Bujek była nominowana w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”. Miło nam poinformować, że w Radomiu pani Justyna zajęła I miejsce, a w regionie radomskim III. Gratulujemy sukcesu!!!

  facebook
  20 Luty - Akcja „ŚWIAT BEZ GŁODU”.

   Wolontariat szkolny z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU zorganizował akcję „ŚWIAT BEZ GŁODU”. Reprezentantki klasy 2TF przygotowały słodkości i rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 76,86 zostały przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  15 Luty - „TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE”

    W naszej szkole po raz kolejny odbyła się prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa. Pani doktor z RCKiK w Radomiu przybliżyła uczniom klas drugich wiedzę dotyczącą roli krwi w organizmie człowieka oraz zapoznała z zaletami, przeciwwskazaniami i procedurami oddawania krwi. Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób chorych, dla których KREW jest bezcennym LEKIEM.

  facebook

 

  14 Luty - Walentynki.
  facebook

 

  2 Luty - II wystawa broni.

  facebook

 

  10 Luty - Opatrunek na ratunek.

  facebook

 

  31 Stycznia - POMAGAMY!!! 1 grosz=wielka pomoc POMAGAMY!!!.

   „Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci."
W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W okresie od 27.11.2017r. do 02.01.2018r. uczniowie zbierali monety, aby udzielić wsparcia dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Udało nam się uzbierać około 10kg monet, co dało kwotę 273,76 zł.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Liczymy na Waszą pomoc w kolejnej edycji!!!

  facebook

 

  10 Stycznia - Pomyśl o swojej przyszłości.

   Co robić by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać? Na to pytanie starał się odpowiedzieć pan Jacek Borowiaka, który poprowadził wykład dla młodzieży z naszej szkoły. Spośród wielu zagadnień jakie były poruszane to m.in. sekrety skutecznego oszczędzania, warunki zdobycia dobrze płatnej pracy, osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym i samorealizacja czy też gospodarowanie własnym czasem. Wykład wzbudził ogromne zainteresowanie wśród przybyłej młodzieży z klas zasadniczych i technikum oraz obecnych nauczycieli. Na zakończenie przeprowadzony został konkurs, a najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami z autografami i dedykacją od autora. Bardzo dziękujemy panu Jackowi Borowiakowi za tę lekcję życia. Dziękujemy również panu Grzegorzowi Szulcowi i firmie Stanmar za organizację całego przedsięwzięcia oraz za ufundowanie dla naszej szkoły książek pana Jacka Borowiaka.

  facebook

 

  5 Stycznia - Wielki sukces naszych piłkarek ręcznych.

   Jesteśmy wicemistrzami Radomia w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych!!! Pod koniec grudnia szkolna drużyna szczypiornistek zdobyła srebrny medal w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży. W finale dziewczęta zaprezentowały wspaniałą grę. Wszystkie mecze to popis wielkich umiejętności i ambicji naszych zawodniczek. Skład drużyny: Jaworska Ewelina, Stępniewska Wiktoria, Wilk Klaudia, Zawadzka Klaudia, Kozłowska Dominika, Molenda Julia, Madej Patrycja, Badeńska Dagmara, Woźniak Karolina, Kuklińska Karolina. Opiekunem drużyny była Anna Norek.
Gratulujemy !!! Życzymy powodzenia w przyszłym roku.

  facebook

 

  23 Grudnia - Wigilie klasowe.

   W ostatnim dniu nauki w roku 2017 uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej i technikum przygotowali w swoich pracowniach klasowych wieczerzę wigilijną, która była skromna, ale z polską tradycją. Na pięknie udekorowanym wigilijnym stole nie zabrakło opłatka, tradycyjnego karpia, śledzi, pierogów z kapustą i grzybami oraz racuchów. Przy brzmieniu pięknych kolęd wszyscy składali sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W takiej chwili nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i wspomnień ze wspólnie spędzonych chwil w naszej szkole.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Społeczność szkolna życzy wszystkim

Ciepła rodzinnego i miłości
Zdrowia, zgody i radości
Szczęścia, dostatku i pokoju
A w sylwestra dobrego nastroju

Do zobaczenia w Nowym Roku 2018.

  facebook

 

  22 Grudnia - Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

   Dnia 20 grudnia 2017r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz licznie przybyli goście na nowo mogli poczuć klimat świąt dzięki inscenizacji pt: „Przy wigilijnym stole”, przygotowanej przez nauczycieli religii: Małgorzatę Dudę i Wojciecha Leszczyńskiego z grupą uczniów z klas technikalnych. Oto jej fragmenty: „Dzisiaj wielu z nas zapomniało czym naprawdę jest Wigilia. Traktujemy ją jako trochę obfitszą kolację. Dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia, nie zawsze szczere i nie zawsze wypełnione miłością. Na modlitwę, czy na przeczytanie fragmentu Pisma św. nie znajdujemy czasu. Ale są też wśród nas i tacy, którzy zrozumieli, że ten wieczór jest wyjątkowy, oni potrafią otworzyć swe serce na Światło, które oświeca dusze, niesie radość, miłość i pokój”.
Do grona tych, którzy rozumieją wyjątkowość i znaczenie tej tradycji zapewne możemy zaliczyć członków naszej szkoły. Dlatego po akademii jak co roku odbyło się również spotkanie opłatkowe podczas którego oprócz serdecznych życzeń był czas na refleksję i wspomnienia.

  facebook

 

  21 Grudnia - Życzenia świąteczne od Szkolnego Wolontariatu

   Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunem składają: Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom najserdeczniejsze świąteczne życzenia wielu głębokich, radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości oraz radości w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2018.

  facebook

 

  21 Grudnia - Podziękowanie od Polskiej Agencji Humanitarnej.

  facebook

 

  18 Grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę - podziękowania

  facebook

 

  18 Grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę

   Na Placu Corazziego 17.12.2017 odbył się „Konkurs na najładniej ubraną choinkę” w ramach akcji Gwiazdka na deptaku. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 2TF. Pomimo problemów udało nam się przystroić przydzieloną choinkę. Starannie wykonane ozdoby licznie i z zachwytem podziwiali Radomianie. Tym razem głównej nagrody nie wygraliśmy, ale kto wie ... może w przyszłym roku!!! Pomysł na wyjątkowe bombki już mamy!?!

  facebook

 

  18 Grudnia - „Paczka dla Bohatera”

   „Paczka dla Bohatera” jest to inicjatywa społeczna działająca już od 7 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski. Pomysłodawcą akcji jest pan Tomasz Sawicki z Szczecina. Została objęta min. Honorowym Patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, Muzeum Oręża Polskiego, Agencja Mienia Wojskowego. Obecnie przeprowadzana jest w ponad 40 miastach w kraju i za granicą. Głównym celem akcji jest wsparcie zarówno duchowe jak i materialne kombatantów oraz ich współmałżonków. W Radomiu akcja organizowana była po raz trzeci. W III edycji wzięło udział 19 szkół i przedszkoli oraz wszystkie Służby Mundurowe z Radomia. Do akcji przyłączył się również Radomski Bank Żywności. Przy paczce pracowało 15 wolontariuszy, uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli. 15.12.2017 w „Hubalu” odbyło się podsumowanie akcji. Tak wiele znamienitych osobistości dawno już nie gościło w naszej szkole. Gościem honorowym był Biskup Henryk Tomasik. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu pan Krzysztof Szewczyk oraz wszyscy Komendanci Służb Mundurowych z Radomia. Nie zabrakło również dyrektorów szkół. Pani M. Wawrzos oraz p. G.Danilczuk zostali szczególnie wyróżnieni. Otrzymali oni z rąk ppłk Etwerta odznaki akcji „Burza". Zgromadzeni wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jedlińsku. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i za wszelką okazaną pomoc. Łącznie udało nam się zebrać 2 tony 700 kg darów!!! Obdarowanych zostanie 45 osób.

  facebook

 

  18 Grudnia - XI Hubalowa Wigilia

   Tegoroczne wigilijne spotkanie było nietypowe. Po raz pierwszy pogoda popsuła plany „hubalowej rodzinie” i uniemożliwiła spotkanie na Bielawach. Zabrakło również ppłk. Mariana Zacha, który ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Uroczystości odbyły się w Anielinie przy Szańcu. Pomimo utrudnień nie zabrakło stałych punktów naszych spotkań ubierania choinki, dzielenia się opłatkiem. Wigilię rozpoczęła pani dyrektor Beata Jasek. W imieniu leśników przemawiał z-ca dyrektora do spraw ekonomicznych RDLP w Łodzi pan Sławomir Nowicki. Głos zabrał również ks. Stanisław Drąg, który odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki. Piękną legendę o Hubalu przedstawił z-ca dyrektora RDLP w Radomiu pan Piotr Kacprzak. „Hubalowa legenda” w wykonaniu autora pana Cezarego Jawoszka jak zawsze zrobiła ogromne wrażenie na uczestnikach wigilii. Spotkanie zakończyła biesiada przy ognisku. Dziękujemy za przybycie członkom Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, którzy przybyli na Wigilię w rekordowym 22 osobowym składzie oraz szkołom noszących imię Hubala z Bychawy, Aleksandrowa Kujawskiego, Przydworzyc, Brudzewic, Dziewicy, Radomia ,drużyn harcerskich oraz uczniów ze Liceum Kadetów RP z Lipin.

  facebook

 

  17 Grudnia - Kolejna wycieczka do firmy RADOMOT...

   Kolejna wycieczka do firmy RADMOT, w której uczestniczyli uczniowie klasy kształcącej się w zawodzie operator obrabiarek skrawających, umożliwiła poszerzyć wiadomości z zakresu planowania i zarządzania procesem produkcji oraz poznać nowoczesny park maszynowy umożliwiający wytwarzanie części m.in. dla renomowanych światowych firm branży motoryzacyjnej. Podczas spotkania z prezesem firmy panem Janem Stańczykiem została zaoferowana uczniom pomoc w uzyskaniu dodatkowych umiejętności praktycznych i nowych doświadczeń.

  facebook

 

  13 Grudnia - AKADEMIA FILMOWA

   W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła ponownie przystąpiła do projektu edukacyjnego kina Helios. AKADEMIA FILMOWA to całoroczny program edukacji filmowej, którego celem jest przygotowanie młodzieży do roli współczesnego odbiorcy kultury. Program pozwala uzupełnić informacje zdobyte na lekcjach języka polskiego, wiedzy o kulturze oraz zajęciach wychowawczych. Oferta obejmuje filmy ukazujące ważne zjawiska i problemy współczesnego świata. W tym roku szkolnym w Akademii Filmowej uczestniczą klasy 1TMF, 1f1, 2TF, 2f, 2fl, 3fk.

  facebook

 

  13 Grudnia - Wizyta uczniów w firmie Radmot.

   W dniu 01.12.2017 wraz z panią profesor Beatą Kacprzak Kierownikiem Kształcenia Praktycznego wybraliśmy się do Radmotu, jednej z większych radomskich firm zajmujących się obróbką CNC. Po krótkiej rozmowie ze znanym w branży metalowej prezesem Janem Stańczykiem, zostaliśmy oprowadzeni przez Kierownika Produkcji ds. Organizacyjnych po wszystkich działach, które znajdują się na terenie firmy. Mogliśmy zapoznać się z pracą operatorów CNC w rzeczywistych warunkach. Na poszczególnych stanowiskach spotkaliśmy naszych młodszych kolegów ze szkoły, którzy mają zajęcia praktyczne właśnie w Radmocie, ponieważ nasza szkoła od 2 lat prowadzi kształcenie dualne, czyli zajęcia praktyczne odbywające się u pracodawców. Z ogromną ciekawością i fascynacją obserwowaliśmy pracę nowoczesnych obrabiarek, maszyn i urządzeń. Jesteśmy uczniami 3 klasy w zawodzie operatora obrabiarek skrawających i mamy zajęcia w Centrum Kształcenia Praktycznego, dlatego wizyta w Radmocie uświadomiła nam, jak szybko pracodawcy muszą nadążać za nowoczesnymi technologiami oraz to, jak duże jest zapotrzebowanie na nasz zawód na rynku pracy.

  facebook

 

  13 Grudnia - Podziękowania od...

  facebook

 

  12 Grudnia - W dowód uznania za życzliwość i zaangażowanie.
  facebook

 

  11 Grudnia - Mikołajki

   W środę 6 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Niektórzy z nas tego dnia ubrali się na czerwono i założyli mikołajkową czapkę. Św. Mikołaj wręczył uczniom, dyrekcji oraz nauczycielom słodkie upominki. Prezenty sprawiły dużo radości, a o to chodzi w ten szczególny dzień. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi.

  facebook

 

  10 Grudnia - Maraton Pisania Listów

   8 grudnia 2017 w ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu nasza szkoła wzięła udział po raz trzeci w Maratonie Pisania Listów. Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów będzie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Maraton Pisania Listów jest jedną z większych akcji organizowanych przez Amnesty International.
Udało Nam się napisać 810 listów!

  facebook

 

  6 Grudnia - Akcja „Kartki dla Szymonka”

   Akcja „Kartki dla Szymonka” - chłopca z Pyrzyc, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, zakończona!!! Wspólnie wykonaliśmy 289 kartek z wyjątkowymi, bo od serca świątecznymi życzeniami.
Opiekun wolontariatu dziękuje za zaangażowanie uczniom klas: 1F1, 1TMF (grupa fryzjerów), 2TF, 3TMF (grupa fryzjerów), 3F, 3FK ( grupa fryzjerów), którzy poświęcili swój czas i własnoręcznie wykonali pocztówki.

  facebook

 

  6 Grudnia - Świąteczny kiermasz książki

   W dniach 4, 5 grudnia odbył się jak co roku Kiermasz książki. Ze względu na zbliżające się święta został nazwany świątecznym. Uczniowie i nauczyciele mogli kupić książki na prezent dla swoich najbliższych. Pozycje na kiermasz dostarczyły księgarnie "Tuliszków" i "Marko". Wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu serdecznie dziękujemy.

  facebook

 

  6 Grudnia - Akcja „Marzycielska Poczta”

  facebook

 

  5 Grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.Z tej okazji najaktywniejsze wolontariuszki z naszej szkoły z klasy 3f - Stanik Karolina i Siwiec Patrycja, świadczące bezpłatne usługi fryzjerskie na rzecz MOPS zostały zaproszone na uroczystą galę, która w tym roku odbyła się w Domu Kultury „Idalin”. W ramach podziękowania za całoroczne, bezinteresowne zaangażowanie i nowatorskie usługi fryzjerskie uczennice zostały obdarowane ciepłą niespodzianką i wyjątkowymi dyplomami.
PS. Zapraszamy uczniów klas fryzjerskich do współpracy z wolontariatem szkoły!!!

  facebook

 

  5 Grudnia - Europejski Dzień Kultury

   W dniu 4 grudnia kl. 2TM pod opieką pani Moniki Adamczyk uczestniczyła w Europejskim Dniu Kultury zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu z okazji 30-lecia Erasmus. Działo się dużo, wesoło i międzynarodowo. Między innymi oglądaliśmy koncert gitarowy, pokaz tańców oraz naukę salsy, a potem uczestniczyliśmy w degustacji przysmaków europejskich.

  facebook

 

  5 Grudnia - Podziękowanie

  facebook

 

  1 Grudnia - Akcja „Mikołaj”

   Akcja „Mikołaj” - zbiórka: zabawek, słodyczy oraz artykułów papierniczych dla podopiecznych Świetlicy Caritas Pallotyńskiej zakończona!!! Za okazaną życzliwość dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - Szkolny konkurs fryzjerski „ Fale, loki, Koki”

   Dnia 23.11.2017 w pracowni fryzjerskiej odbył się szkolny konkurs fryzjerski „ Fale, loki, Koki”. W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas zasadniczych i technikum o profilu fryzjerskim. I miejsce zdobyła - Bartosiak Kinga z klasy 2f, II miejsce - Szpilska Izabela z klasy 3TMF, III miejsce - Chornomaz Krystyna z klasy 2TF.

  facebook

 

  30 Listopada - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”

   Wolontariat szkolny z okazji zbliżających się Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe”. Uczniowie klasy 2TF przygotowali słodkości z wróżbą andrzejkową i rozprowadzali je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 77 złotych zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - Pieniądz na wagę zdrowia.

   Celem akcji Seniorze nie jesteś sam" - „Pieniądz na wagę zdrowia” było zebranie jak największej wagi monet, aby wspomóc często osamotnionych i będących w trudnej sytuacji materialnej seniorów. Zebrane pieniądze zostały zważone, ich waga to 355 gram i przekazane do Caritas ul. Kościelna. Dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - AKCJA Giving Tuesday...

  AKCJA Giving Tuesday zakończona! Wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji dziękujemy!!!

  facebook

 

  29 Listopada - Konkurs Poezji Patriotycznej

  23 listopada odbył się „Konkurs Poezji Patriotycznej”. W rywalizacji wzięło udział 7 osób. Każdy z uczestników był świetnie przygotowany i w niepowtarzalny sposób przedstawił wybrany przez siebie utwór. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać zwycięzców. Po burzliwych obradach udało się wyłonić laureatów i tak na podium znaleźli się: I miejsce Sandra Gałka, II miejsce Patryk Sowa, III miejsce Aleksandra Kaim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

  facebook

 

  26 Listopada

  facebook

 

  W listopadzie ruszyła kolejna edycja Bożonarodzeniowej Paczki Dla Bohatera. Już po raz trzeci nasza szkoła jest miejscem zbiórki darów. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję prosimy o dostarczenie produktów z długim terminem ważności ( konserwy, makarony, słodycze, mąki itp.). Produkty zbieramy do 10.12.2017. Nauczyciele odpowiedzialni: M. Wawrzos, J. Bujek, G. Danilczuk. Dziękujemy za każdą pomoc!

  13 Listopada - Akademia z okazji 99 Rocznicy Niepodległości Polski.

  11 listopada… Choć przypada na jesienną porę roku, to dzień niezwykle radosny w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. Symbolicznie w tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Odzyskanie wolności było procesem długotrwałym, który rozpoczął się praktycznie z momentem wybuchu I Wojny Światowej. Szkolne obchody 99 rocznicy rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem Patrona Szkoły. Kolejnym punktem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów klas technikalnych, która na zgromadzonych zrobiła duże wrażenie.

  facebook

 

  12 Listopada - V Bieg Niepodległości.

  Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w Radomiu V Bieg Niepodległości. Organizatorem wydarzenia było „Stowarzyszenie Biegiem Radom!”, a honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski.
   Uczestnicy wystartowali ze stadiony Mosiru, a następnie przebiegli pod Pomnik Czynu Legionów, który znajduje się w centralnej części Miasta Kazimierzowskiego. Na rynku przedstawiciele złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.
W biegu uczestniczyli uczniowie klas 2TF, 2K, 1OP, 2FL, a opiekunem był pan Grzegorz Danilczuk. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

  facebook

 

  5 Listopada - Trochę historii o Wszystkich Świętych w Hubalu.

    Pierwsze dni listopad skłaniają nas do refleksji i zadumy nad celem naszego życia. Z tej okazji jak co roku w naszej szkole przybliżamy i uświadamiamy naszym uczniom historię tego święta.
W tym celu powstała wystaw na pierwszym piętrze szkoły oraz gablota tematyczna z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.
  Niestety często obserwujemy w dzisiejszych czasach, gdy przybywają ludzie na groby bliskich, znajomych, zapalają znicze i pędzą dalej, nie znajdują czasu na modlitwę. A to właśnie modlitwa jest najistotniejsza. Sam znicz nie przysporzy nieba zmarłym. Światło znicza, lampionu ma zachęcać do modlitwy, w której wypowiadamy "a światłość wiekuista niechaj Ci świeci na wieki". Zauważa się w tym względzie coraz większą komercjalizację. A najważniejsza jest msza święta oraz Komunia ofiarowana za zmarłych. To szczyt naszej modlitwy. A światło i kwiaty na grobie to zewnętrzny wyraz naszej wiary. Zdarza się, że zapominamy o tym i odbywany tego dnia prawdziwy maraton po grobach. Przecież pamięć o zmarłych można też wyrazić w następnych dniach i odwiedzanie kolejnych cmentarzy rozłożyć na kilka dni. Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  1 Listopada - Kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

    1 listopad Dzień Wszystkich Świętych. Wolontariusze z klasy 2TF zmarznięci, ale z uśmiechem na ustach aktywnie kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem na ul. Limanowskiego. Dziękujemy, że poświęcacie swój wolny czas innym potrzebującym. Zapraszamy społeczność szkolną do zaangażowania się w akcje wolontariatu, tak niewielkim gestem możemy wiele pomóc.

  facebook

 

  1 Listopada - Literatura z dreszczykiem.

    31 października odbyła się w bibliotece szkolnej wystawa literatury z dreszczykiem, która gości na naszych półkach. Hasłem przewodnim wystawy było: „Odkryj ciemną stronę książki”. Cała wystawa odbywała się w scenerii własnoręcznie przygotowanych dekoracji oraz prezentacji multimedialnej, która miała dodatkowo potęgować atmosferę grozy. Mamy nadzieję że książki, które zostały wypożyczone tego dnia przez czytelników dostarczą im mocnych wrażeń a noc po lekturze będzie nieprzespana.

  facebook

 

  29 października - Targi motoryzacyjne – Warsaw Moto Show.

    W dniu 27.10.2017r uczniowie klas o profilu mechanik pojazdów samochodowych pod opieką p. T. Kamieniaka i p. D. Motyki udali się na wycieczkę do Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 27 – 29.10.2017 odbyła się tam trzecia edycja targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw Moto Show. Impreza obfitowała w premiery najnowszych modeli samochodów, prezentacje firm ze świata motoryzacji, dealerów największych marek oraz spotkania z gwiazdami polskiej i światowej motoryzacji.

  facebook

 

  28 października

  facebook

 

  20 października - Krytyczne podejście do świata...

    Klasa 2Tf za czynny udział w akcjach wolontariatu dla PAH uczestniczyła w zajęciach na temat: Krytyczne podejście do świata, właściwa komunikacja, asertywność. Nowatorskie i dynamiczne zajęcia prowadził doświadczony edukator Pan Piotr Chmielewski. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy częściej.

  facebook

 

  20 października - Przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”

    W dniu 19.10.2017 reprezentanci szkolnego koła wolontariatu z klasy 2 TF wraz z opiekunem przed budynkiem głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu i wewnątrz biblioteki oraz na głównej ulicy Radomia – Żeromskiego przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.
Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów (poprzez transparent i rozmowę) na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
Liczyła się każda nawet mała reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  19 października - Szkoła, która niesie pomoc.

    Polska Akcja Humanitarna za czynny udział wolontariuszy w Kampanii Niosę Pomoc uhonorowała naszą szkołę aktem nadania jej tytułu „SZKOŁY, KTÓRA NIESIE POMOC”. Całej społeczności szkolnej bardzo, bardzo... dziękujemy za akceptację i włączanie się do akcji.

  facebook

 

  19 października - W laboratoriach eksploatacji pojazdów i maszyn...

    Z okazji trwających Radomskich Dni Techniki uczniowie klasy 3K o profilu mechanik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami panią Ewą Adamską oraz panem Dariuszem Motyką zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową. Specjalnie dla naszych podopiecznych wykładowcy wydziału wykonali pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  18 października - W ramach Radomskich Dni Techniki...

    W ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym uczniowie naszego technikum mechanicznego z klasy 3TMF uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Podczas zwiedzania bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia obrabiarek CNC, w której uczniowie obserwowali sposób projektowania części, tworzenia programu sterującego bezpośrednio na obrabiarce oraz proces wytwarzania zaprojektowanego elementu. Na nowoczesnych urządzeniach pomiarowych, zaprezentowano pomiar m.in. elementu obrobionego na obrabiarce CNC oraz stan ostrzy narzędzi skrawających. W laboratorium badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów uczniowie poznawali urządzenia pomiarowe, przeprowadzali pomiary wytrzymałościowe próbek i analizowali otrzymane charakterystyki. W kolejnym laboratorium badawczym wykorzystując nowoczesne technologie, uczniowie wykonywali pomiary ciepła za pomocą kamery termowizyjnej, zagłębiali się w tajniki technologii laserowej obróbki powierzchni i obserwowali proces obróbczy wykonywany w tej technologii. Na zakończenie zaprezentowano pracownię z militariami.

  facebook

 

  17 października - „Książkowe schody”.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w naszej szkole powstały „książkowe schody”. Każdy schodek zdobił tytuł, który dostępny jest w naszej bibliotece z hasłem przewodnim „kto czyta żyje podwójnie”. Niech wszystkie schodki prowadzą do biblioteki…

  facebook

 

  17 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

    13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Beata Jasek podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy obecni na sali gimnastycznej obejrzeli również barwny, pełen humoru program artystyczny. Uczniowie klas 3k, 3TMF, 3fk, 1f1 przygotowali niezapomniany Koncert życzeń obejmujący podziękowania, wesołe życzenia, pokaz zumby, porywającą do tańca grę na akordeonie i oczywiście piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Znane przeboje dedykowane dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły zabrzmiały w nowych aranżacjach, wzbudzając zasłużony aplauz widzów.
Oprawą uroczystości zajmowali się: p. K. Czerwonka, p. K. Pastuszka, p. E. Adamska, p. D. Frąk, p. S. Baćmaga, p. G. Danilczuk.

  facebook

 

  11 października - Uwolnij książkę.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych, nasza biblioteka zorganizowała akcję „Uwolnij książkę”.
W salach polonistycznych zostały postawione pudełka wypełnione pozycjami, które uczniowie mogą zabrać do domu bez konieczności zwrotu. Książki przeznaczone na akcje zostały pozyskane z darów. Liczymy na to, że wszystkie książki znajdą nowy dom.

  facebook

 

  10 października - Dzień Papieski.

   Dnia 6 października 2017r. został zorganizowany w "Hubalu" Dzień Papieski pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego. Hasło tegoroczne "Idźmy naprzód z nadzieją" zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II "Novo millennio ineunte" wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 - jest zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka. Wypowiadając te słowa, św. Jan Paweł II chce nas czynić świadkami nadziei. Dlatego w tym czasie uczniowie zapoznali się bliżej z życiem i twórczością Karola Wojtyły a później papieża Jana Pawła II. W ramach tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcjach otwartych, pokazach multimedialnych oraz wystawach. Uczestnicy mogli w ten sposób pogłębić swoją wiedzę na temat życia i twórczości naszego wielkiego rodaka. Zapoznali się również z wyjątkową poezja Jana Pawła II umieszczoną w dziele pt: "Tryptyk Rzymski". A przede wszystkim mieli okazję do spotkania się z prawdziwym autorytetem, który jest tak potrzebny w życiu młodych ludzi.

  facebook

 

  5 października - XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017.

   30 września w Resursie Obywatelskiej odbył się XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017. W tegorocznych zmaganiach z polską ortografią wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły wspierani przez panie: Katarzynę Pastuszkę i Gabrielę Zajączkowską. Prof. dr. hab. Andrzej Markowski jak zawsze przygotował coś specjalnego. Tym razem było to rymowane Wyznanie poety wierszoklety. Wydaje się, że nie mogło być zbyt trudne. Nic bardziej mylnego, tekst wymagał bardzo rozległej znajomości zasad ortograficznych. Autor dyktanda zawiesił wysoko poprzeczkę ale nasi uczniowie zmierzyli się z nią. Nie odnieśli wprawdzie wielkich sukcesów ale nie mają się też czego wstydzić.Zawsze trzeba znaleźć czas na ćwiczenie poprawnej pisowni. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy kolejnego wyzwania.

  facebook

 

  4 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to cykliczna impreza w naszej szkole. 29 września czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wiele osób wczuło się w klimat epoki „Wesela”. Zarówno czytający jak i nauczyciele opiekunowie akcji wystylizowali swoje kreacje. Do czytania tak specyficznego dzieła zaproszono wszystkich chętnych uczniów jak i nauczycieli. Wielu z nich po raz pierwszy występowało przed publicznością, która nie dość, że dopisała, to jeszcze okazała się dobrym słuchaczem. Cała impreza trwała od 9.00 do 13.00. Nie udało się odczytać całości dramatu ale główne fragmenty, łącznie z rogiem i chamem, pojawiły się. Przyjazna atmosfera panująca w czasie czytania sprawiła, że już dziś szykujemy się do kolejnej edycji Głośnego Czytania.

  facebook

 

  3 października - BohaterON.

   Wolontariat szkolny od 11.09.2017 do 02.10.2017 przeprowadził akcję BohaterON. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy mógł wysłać bezpłatną kartkę, po zakończeniu akcji pocztówki zostały wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom lub wysłać ją bezpośrednio na poczcie. Poprzez akcję BohaterON chcemy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że pamiętamy. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się klasy: 2TF, 3f, 3fk oraz 3Tmf gr2.

  facebook

 

  27 września - Śladami zabytków Radomia.

   Uczniowie klasy 2TF wraz z panem przewodnikiem Jackiem Junakiem i wychowawcą Wiolettą Jarosz wybrali się na wycieczkę pieszą „Śladami zabytków Radomia - II wojna światowa”. Pomimo niezadowalającej aury zainteresowanie było zdumiewające..

  facebook

 

  1 września - Inauguracja nowego roku szkolnego

   W końcu nastał ten dzień, w którym musieliśmy spotkać się w naszej szkole by rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018 z nowymi uczniami i nauczycielami.
Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych chwil w naszej szkole i zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej w dorosłym życiu, nauczycielom wytrwałości i uśmiechu na twarzy a obsłudze szkoły miłej i spokojnej pracy.

  facebook

 


Radom


Znajdź

 

 

 

 


 

Informacje

 

Sekretariat
800-1500
Gabinet pielęgniarki
800-1400

BIP Radom


 

Partnerzy

 


Radom


RADOMSKI KLASTER METALOWY


PMP


GGG


ROSA MET


Lamdoja


Fabryka Broni


Radmot


Kratki


Lemich


Prozamet


stanmar


Lenaal


Bartech


Trimet


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien

Copyright 1904-2016 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu