Archiwum 2012/2013  2013/2014  2014/2015  2015/2016  2016/2017  2017/2018  2018/2019  2020/2021  2021/2022  2022/2023 

  27 sierpnia - Wyciąg z procedury funkcjonowania szkoły.


  facebook
  27 sierpnia - Podziękowania Pani Dyrektor Beaty Jasek.


  facebook
  30 lipca - Egzaminy poprawkowe.

 



  facebook
  25 lipca - „Pogrzeb pani Krystyny”.

 



   W sobotę, 18 lipca w godzinach rannych, w wieku 88 lat zmarła Krystyna Dobrzańska-Sobierajska, córka naszego Patrona mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele parafialnym pw. Św. Małgorzaty w Gorzkowie. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłej, urna z prochami została złożona w grobowcu rodziny Zakrzeńskich. Krystyna Dobrzańska-Sobierajska spoczęła w grobowcu obok swojej matki – Zofii Dobrzańskiej-Zakrzeńskiej i ojczyma, Tadeusza Zwierkowskiego. W uroczystościach naszą szkołę reprezentowała delegacja: p. I. Sionek, p. J. Bujek, p. G. Danilczuk.

  facebook

 

  23 czerwca - Harmonogram egzaminów klasyfikacyjnych.


  facebook

 


  22 czerwca - Harmonogram.


  facebook

 


  17 czerwca - Podziękowania.

Podziękowania dla wolontariuszy od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu za całoroczne świadczenie bezpłatnych usług i porad z zakresu fryzjerstwa.

  facebook

 

  19 czerwca - Podziękowania.

   Podziękowania od Stowarzyszenia Hussar w Radomiu dla uczennic klasy 2f1.

  facebook

 

  19 czerwca - Podziękowania.

 



   Wolontariat szkolny dziękuje za całoroczną zbiórkę nakrętek. Od września akcja będzie wznowiona.

  facebook

 

  17 czerwca - Podziękowania.

Podziękowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zespołu Pracy Socjalnej Nr 6 dla wolontariuszek klas fryzjerskich, które przez cały rok szkolny 2019/2020 bezpłatnie świadczyły usługi strzyżenia i modelowania. Wolontariat szkolny zachęca do współpracy wszystkich uczniów.

  facebook

 

  9 czerwca - Konsultacje.

  facebook
  3 czerwca - Harmonogram matur.

Harmonogram matur

  facebook
  3 czerwca - "Komunikat dla maturzystów".

KOMUNIKAT
W SPRAWIE ORGANIZACJI EGZAMINÓW MATURALNYCH

Abiturienci przychodzą do szkoły zgodnie z harmonogramem podanym w tabeli. Wchodzą głównym wejściem z zachowaniem bezpiecznej odległości (minimum 1,5 m) i kierują się w stronę sali gimnastycznej (do wejścia Nr 1).

OBOWIĄZKOWE MASECZKI!

1. Przy wejściu do szkoły należy obligatoryjnie użyć płynu do dezynfekcji rąk.
2. Płyn do dezynfekcji rąk będzie również dostępny w każdej sali egzaminacyjnej.

Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
Przewodniczący zespołu nadzorującego lub wyznaczony przez niego członek komisji nadzorującej, w obecności ucznia (po okazaniu dowodu osobistego) losuje numer stolika, uczeń podpisuje własnym długopisem listę, oddaje rzeczy (np. kurtkę, torebkę) pracownikowi obsługi. Pracownik zamyka rzeczy w worku z nazwiskiem ucznia i umieszcza w szatni. PROSIMY O POZOSTAWIENIE TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W DOMU!

Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).

Maturzysta może na salę wnieść butelkę z wodą do picia, szkoła nie zapewnia napojów.
Korzysta z własnych długopisów i innych przyborów niezbędnych na egzaminie, zgodnie z komunikatem Dyrektora CKE.

Maturzysta zajmuje wyznaczone miejsce.

Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, gdy wychodzi do toalety, kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

W przypadku korzystania przez grupę zdających z np. jednego słownika, tego samego urządzenia, z którego może korzystać więcej niż jedna osoba, należy przed użyciem skorzystać z płynu dezynfekcyjnego.
Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

Po zakończonym egzaminie, uczeń kieruje się do wyjścia Nr 2, odbiera swoje rzeczy i wychodzi z budynku w kierunku boiska szkolnego.

Następnie opuszcza teren szkoły nie grupując się z innymi osobami.


  facebook

 

  19 maja - Konsultacje.


  facebook
  8 maja - Łączy Nas Pamięć.


  facebook

 

  30 kwietnia - Pożegnanie maturzystów z klasy 4TF.
  facebook

 

  29 kwietnia - 80 rocznica śmierci Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

 



  facebook

 

  21 kwietnia - "17 Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych".

 



"Szanowni maturzyści …

… ze względu na brak możliwości spotkania się z Wami przedstawicieli uczelni na 17 Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych w Radomiu, chcieliśmy pomóc Was w zdobyciu informacji o Uczelniach, które chciałby mieć Was w szeregach swoich studentów. Informacje o nich zamieszczone zostały na stronie www.epraca.radom.pl w zakładce Targi Szkół Wyższych Radom. Publikujemy tam informacje (foldery, linki i filmy video) o:
- Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie,
- Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie,
- Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
- Uniwersytecie Łódzkim,
- Politechnice Łódzkiej,
- Politechnice Świętokrzyskiej,
- ELAB Education Laboratory w Warszawie,
  Inne uczelnie prawdopodobnie też czekają na Was, ale to właśnie szkoły z listy powyżej podjęły z nami działania w Waszym kierunku.
  Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebook’u, gdzie zamieszczamy posty od uczelni. @TargiSzkolWyzszychRadom
  Po otwarciu szkół dostarczymy wychowawcom klas maturalnych materiały reklamowe, które otrzymaliśmy od tych uczelni, które uzupełnią wersję elektroniczną.
  Mamy nadzieję, że ta jedyna i możliwa formuła (zamiast obecności na Targach, które nie mogły się z wiadomych przyczyn odbyć) pomoże wybrać właściwą ścieżkę edukacyjną”
      Organizatorzy Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych w Radomiu”

  facebook

 

  21 kwietnia - "Awangarda we fryzurze wieczorowej".

 



  Wspomnienie... W miesiącu marcu odbył się szkolny konkurs fryzjerski "Awangarda we fryzurze wieczorowej". Komisja konkursowa zadecydowała: I miejsce -Waśniewska Patrycja /2f1/, II miejsce - Shornikowa Kataryna /3TMF/2/, III miejsce - Kosowska Wiktoria /2F1/. Życzymy wyjątkowych inspiracji i dużo zadowolonych klientów.

  facebook

 

  21 kwietnia - "Fryzura przyszłości".

 



  Wyróżnienie w szkolnym konkursie fryzjerskim "Fryzura przyszłości" otrzymała uczennica klasy 2f1 Anna Patyna. Życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

  facebook

 

  19 kwietnia - Akcja „Żonkile”.

 


Akcja społeczno - edukacyjna Żonkile

  19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.
  19 kwietnia wspólnie uczcijmy 77 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zachęcamy Was drodzy uczniowie do:
- wykonania samodzielnie papierowego żonkila (wzór znajdziecie na polin.pl), przypnijcie go, zróbcie zdjęcie i wyślij na adres opiekuna wolontariatu, najciekawsze zdjęcie zostanie nagrodzone,
- przypięcia wirtualnego żonkila, ale także do udziału w wirtualnych obchodach upamiętniających wydarzenia z 1943 r.,
- obejrzenia filmu Kamy Veymont „Nie było żadnej nadziei”. Powstanie w getcie warszawskim 1943" opowiada o sytuacji Żydów w przedwojennej stolicy,
- obejrzenia na muzealnym Facebooku serii wydarzeń "Muzeum POLIN w Twoim Domu", poświęconej tematowi powstania w getcie warszawskim.
  Każdy nauczyciel może zarezerwować bezpłatne warsztaty edukacyjne online edukacja@polin.pl, to prosty sposób na udział w zajęciach bez wychodzenia z domu.

19 kwietnia bądźmy razem na znak, że #ŁączyNasPamięć.

  facebook

 

  19 kwietnia - Wielkanocne kartki świąteczne.

 



  Wielkanocna akcja „Wyróżnienie w szkolnym konkursie na wielkanocną kartkę świąteczną otrzymała uczennica klasy 3f2 Oliwia Fedorowicz. GRATULACJE!!!

  facebook

 

  19 kwietnia - „Marzycielska poczta”.

 



   Wielkanocna akcja „Marzycielska poczta” skierowana do chorych dzieci odbyła się. Klasy fryzjerskie: 1f, 2f1,3f1, 3f2, 1TFg wykonały 120 kartek świątecznych. Jednak z powodu pandemii koronawirusa nie mogliśmy ich wysłać, muszą poczekać do przyszłego roku. Wszystkim, którzy poświęcili czas na wykonanie pocztówek opiekun wolontariatu bardzo dziękuje.

  facebook

 

  18 kwietnia - Odszedł na zawsze.

 



  Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Krzysztof Kulesza wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, przyjaciel młodzieży, dobry i życzliwy kolega dla młodszych adeptów sztuki nauczania. Od kilku lat na emeryturze ale ciągle obecny w naszych wspomnieniach.
  Ten wyjątkowy czas, kiedy żegnamy Cię panie Profesorze jest wyjątkowo trudny. Nie możemy ci podziękować za Twoją obecność wśród nas inaczej jak tylko w ten sposób.   Odpoczywaj w pokoju.
  Koledzy i koleżanki z Hubala.

  facebook

 

  18 kwietnia - Przyłącz się i Ty.

 



Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie !!!

  Zwracamy się z prośbą do wzięcia udziału w akcji zbiórki nowych, rękawiczek ochronnych (LATEKSOWYCH, WINYLOWYCH, NITRYLOWYCH) jak również opatrunków (plastrów, bandaży), które zostaną przekazane do Szpitali, Domów Pomocy Społecznej, Hospicjum.
 Zbiórka odbywa się w poniedziałki godzina 9.00 oraz piątki godzina 19.00 (pętla autobusowa – Prędocinek), proszę zachować wszelkie zasady ostrożności.
Odbioru dokonuje opiekun wolontariatu W. Jarosz i nauczyciel języka niemieckiego M.Kiejnich.

  facebook

 

  18 kwietnia - „Szycie ratuje życie.”

 


Liga Ochrony Przyrody
organizuje akcję szkolną szycia domowych masek
„Szycie ratuje życie”

   Zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów i ich rodziców do udziału w akcji szycia masek domowych dla Szpitali, Domów Pomocy Społecznych i Hospicjów w Radomiu i okolic.
Może masz u siebie materiał nadający się do szycia masek i maszynę do szycia. Uszyj maski. Wypierz i wyprasuj. Zapakuj w worek. Zgłoś to do nas. My odbierzemy osobiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przekażemy do tych instytucji.

Oprócz tego prowadzimy zbiórkę materiałów na maski oraz gum.
Serdecznie zachęcamy do akcji. Twoja maska może uratować czyjeś życie!

Wymiary maski: 9cm /19cm

Sposób wykonania maski:
1. Potrzebujesz materiał o wymiarach 17cm /19 cm.
2. Na boku 17 cm robisz trzy zakładki - pliski na dopasowanie do twarzy, które się zmniejszą do 9 cm.
3. Na końcach wszywasz dwie gumki.
Na poczcie szkolnej będzie wysłane zdjęcie (maska na wzór)

Kontakt przez Librusa lub pocztę służbową:
Agnieszka Adach
Małgorzata Kiejnich

  facebook

 

  17.04 - Kartki wielkanocne.
  facebook

 

 1 kwietnia - Komunikat policji.

 


MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

   W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
  Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
  Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
  Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
  Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

DRODZY UCZNIOWIE!

MAZOWIECKA POLICJA APELUJE:

   W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
  Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
  Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!

  Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!


  facebook

 

  31 marca - Biblioteka na FB.

Szkolna biblioteka zaprasza wszystkich czytelników
na Facebook
Kliknij tu i zobacz.

  facebook

 


  27 marca - Komunikat Mazowieckiej Policji.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

   W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!

   W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

  facebook

 

  25 marca - Komunikat Ministera Edukacji Narodowej.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

   w związku z ogłoszeniem stanu epidemii przygotowaliśmy rozporządzenia, które umożliwiają organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Chcąc wesprzeć organizację tego procesu, opracowaliśmy również poradnik zawierający wskazówki oraz inspiracje, jak prowadzić kształcenie na odległość.
   Zachęcam Państwa do korzystania z poradnika oraz proszę o udostępnienie go nauczycielom z Państwa placówki. Informator można pobrać również ze strony internetowej MEN.
   Dziękuję Państwu za wszystkie wysiłki i starania, dzięki którym uczniowie mogą w obecnej sytuacji kontynuować edukację w domu.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załącznik - Kształcenie na odległość – poradnik dla szkół.pdf
  facebook

 

  25 marca - Dyżury nauczycieli.

  facebook

 

  25 marca - Porady.

PRAKTYCZNE PORADY JAK ORGANIZOWAĆ KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ
DLA NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I RODZICÓW.

Plik do pobrania tutaj
  facebook

 

  25 marca - E-booki

Drodzy Uczniowie.
Na czas zamknięcia szkół jednym z zadań biblioteki szkolnej powinno być wskazanie uczniom zastępstwa: gdzie mogą znaleźć darmowe książki on-line. Poniżej przedstawiamy dostępne biblioteki cyfrowe:

WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Ponadto nauczyciele bibliotekarze są zdalnie dostępni w ramach wiadomości na platformie Librus w godzinach pracy biblioteki szkolnej. W razie jakichkolwiek pytań lub chęci znalezienia rozwiązania problemów czytelniczych prosimy o kontakt.

Anna Kowalska, Magdalena Janczewska

  facebook

 

  17 marca - Pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
Najbliższy czas może być dla nas wszystkich trudny, dlatego zachęcamy Was do kontaktu z pedagogiem i psychologiem szkolnym, gdybyście potrzebowali wsparcia. Można kontaktować się z nami codziennie poprzez dziennik elektroniczny lub e-mail.
Iwona Sionek, pedagog szkolny
iwona.sionek@hubal.radom.pl
Kinga Koriat, psycholog szkolny
kinga.koriat@hubal.radom.pl
Przypominamy także o możliwości skorzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Połączenie jest bezpłatne i anonimowe.
tel. 116 111
  facebook

 

  17 marca - informacja dla uczniów dotycząca obecnej sytuacji cz.II.

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,
aktualnie kontynuujemy działanie szkoły online. Chciałabym zacząć od prośby o pomoc. Jest o tyle nietypowa, że wiąże się z powstrzymywaniem. Zazwyczaj prośby wiążą się z robieniem czegoś. To, co w tym momencie istotne w związku z koronawirusem, to powstrzymywania się. Jest to bardzo ważna umiejętność- pamiętaj o tym! Zdolność do kontrolowania swoich reakcji wymaga praktyki. Lepszej okazji oby nie było ;) Zwracam się do Was z ogromną prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.


Zobacz więcej...
  facebook

 

  17 marca - Informacja dla uczniów dotycząca obecnej sytuacji cz.I.

Drodzy Uczniowie i Uczennice
Już prawie od tygodnia prowadzimy szkołę on-line. Większość z Was cieszy się, że nie musi przychodzić do szkoły. Możliwe, że niektórzy są w związku z tym zasmuceni. W związku z obecną sytuacją na świecie w najbliższych dniach możecie doświadczać zmiennych nastroi. To zupełnie naturalne, gdyż każdy z nas będzie musiał wyrobić sobie zupełnie nowy tryb dnia. Proszę Was, abyście potraktowali obecną sytuację poważnie i ograniczyli spotkania towarzyskie, wyjścia na miasto. Wszystkie te ograniczenia wynikają z bezpieczeństwa i nie są na zawsze- jest to tylko czas przejściowy. Możemy potraktować ten czas jako daną Nam możliwość ćwiczenia cierpliwości, optymizmu, odpowiedzialności i kreatywności. Będziecie informowani na bieżąco, jak będzie wyglądał tryb nauki i rozliczania się z wykonanej pracy w domu. Szczególnie proszę Was o to, abyście realnie wykonywali powierzone Wam zadania. Jak już często w mediach społecznościowych było podkreślane- TO NIE JEST OKRES FERII, ANI MINI WAKACJI. Wszyscy - uczniowie, nauczyciele i Wasi rodzice nadal mamy obowiązki, które będziemy realizować. Zmienia się jedynie sposób, w jaki będziemy to robić.

Zobacz więcej...
  facebook

 

  17 marca - Zdrowie psychiczne w czasach szkoły online.

Szanowni Państwo,
W związku z przejściem szkoły w tryb online zamieszczam rekomendacje dotyczące zdrowia psychicznego. To nietypowa sytuacja dla Państwa i dzieci. Zachowanie spokoju będzie miało duży wpływ na odporność zarówno psychiczną jak i fizyczną. Oczywiście, różnimy się między sobą i różnią się też nasze dzieci. Są takie, które w obecnej sytuacji czują pewne podekscytowanie, a nawet radość (no w końcu nie trzeba chodzić do szkoły). Są jednak i takie, które z dużym niepokojem stale sprawdzają portale informacyjne, poszukują informacji o zagrożeniu. Wszystkie z nich mogą jednak odczuwać pewien strach. Ten strach, zupełnie zrozumiały w obecnej sytuacji, wymaga zaopiekowania przez nas dorosłych!

Zobacz więcej...
  facebook

 

  16 marca - Komunikat.

Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazujemy apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do rodziców/opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 - 25 marca 2020 r.
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa

  facebook

 


  10 marca - Komunikat.

   Dzień Otwarty Szkoły z dnia 13 marca 2020 roku zostaje odwołany. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania w naszej szkole.
Z poważaniem,
Iwona Pajek - wicedyrektor.

  facebook

 


  10 marca - „Hubal” na warsztatach biblijnych.

   Uczniowie naszej szkoły w ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – XXIV edycji – uczestniczyli jak co roku w warsztatach na których analizowali treści Księgi Liczb w Starym Testamencie. Zajęcia, które poprowadził znany biblista ks. dr Jacek Kucharski odbywały się 5 marca 2020 r. w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Był to niezwykle ważny czas w którym młodzież mogła lepiej i dokładniej przygotować się do nadchodzącego 12 marca 2020 r. etapu szkolnego Konkursu. Pragniemy nadmienić iż w naszej szkole w tegorocznym konkursie bierze udział bardzo liczne grono uczniów zarówno ze szkoły Branżowej I Stopnia jak również z 5 – letniego Technikum. Może to świadczyć o rosnącym zainteresowaniu młodzieży przesłaniem jakie niesie ze sobą Pismo Święte. Wszystkim życzymy powodzenia. Opiekunowie: Wojciech Leszczyński, Małgorzata Duda.

  facebook

 

  8 lutego - IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników.

   W dniu 06.03.2020 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do finału Mistrzostw młodych mechaników pod patronatem Mobil. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas o profilu samochodowym tj. 1kg, 2e, 2kl, 3kl. Ambasadorem konkursu w tym roku jest Grzegorz Duda, gospodarz programów TVN Turbo. Najlepsi młodzi zawodnicy otrzymają zaproszenie do Garażu Dudy, gdzie dołączą do mechaników i obejrzą projekty motoryzacyjne, które pojawią się na antenie TVN Turbo. Finał konkursu odbędzie się w czasie trwania targów Poznań Motor Show.

  facebook

 

  4 marca - Konkurs.

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
05-12 MARCA


   W dniu 5 marca w naszej szkole odbędzie się konkurs wiedzy na temat przedsiębiorczości i ZUS. Finał dla najlepszych 10 osób odbędzie się 12 marca w formie teleturnieju familiada. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału.

Do pobrania - regulamin konkursu       Do pobrania - przebieg konkursu   


  facebook

 


  12 lutego - Do absolwentów szół podstawowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych absolwentów szkół podstawowych do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia zawodowego w technikum i branżowej szkole I stopnia.
W programie między innymi:

1. Przedstawienie oferty edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021.

2. Zapoznanie z ofertą pracodawców z branży fryzjerskiej i mechanicznej.

3. Spotkanie z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych oraz OHP w Radomiu.

4. Odkrywanie swoich umiejętności praktycznych:

- wykonywanie pomiarów elektrycznych,

- komputerowa diagnostyka silnika samochodowego,

- pomiary wielkości elektrycznych czujników w pojazdach samochodowych,

- ocena stanu technicznego pojazdów powypadkowych,

- symulator jazdy motocyklem,

- warsztaty grafiki komputerowej „od 2D do 3D”,

- modelowanie i wydruk 3D,

- symulacja obróbki skrawaniem za pomocą programu CAM,

- komputerowy dobór fryzur,

- diagnoza włosów i skóry głowy,

- warsztaty fryzjerskie.

  facebook

 

  8 lutego - Walentynki 2020.

   7 lutego zorganizowaliśmy w szkole Walentynki. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie oraz zamówić dedykację z piosenką podczas muzycznych przerw.

  facebook

 

  4 lutego - III Wystawa Broni Palnej Kolekcjonerskiej i Współczesnej w Hubalu.

   W dniu 2 lutego w naszej szkole odbyła się III Wystawa Broni Palnej Kolekcjonerskiej i Współczesnej. Podczas wystawy można było zobaczyć kolekcję broni, pokaz jazdy motocyklem, wystawę samochodów off-roadowych, prezentację szermierki w wykonaniu radomskich rekonstruktorów policyjnych oraz sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy, gdzie wykorzystana została broń airsoftowa.
Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie o Charakterze Kolekcjonerskim przy Towarzystwie Strzelectwa Sportowego VIS Radom.
Więcej na Video - youtube i w galerii zdjęć: echodnia.eu oraz cozadzien.pl.

  facebook

 

  3 lutego - Studniówka 2020.

   Studniówka w naszej szkole odbyła się 30 stycznia w Karczmie Bankrut. Bawiło się na niej osiemnaścioro uczniów, a poloneza tańczyło dwanaście osób, w tym ośmiu chłopców i cztery dziewczyny. Dzięki temu był to najmniejszy bal maturalny w regionie. Wszyscy bawili się do rana, a piękne dekoracje, eleganckie stroje, a przede wszystkim wyśmienite humory sprawiły, że ta noc minęła jedna chwila.
Trzeba jednak podkreślić, iż to wszystko nie miałoby miejsca gdyby nie rodzice uczniów, którzy zorganizowali tak cudowną zabawę.
Więcej na Video - youtube i w galerii zdjęć - cozadzien.pl.

  facebook

 

  30 stycznia - Integracja klasy 1fg.

   Klasa 1fg dnia 30.01 miała okazję spróbować swoich sił na lodowisku MOSIR. Razem z wychowawczynią panią Anną Romaniuk bawili się świetnie. Integracja należała do udanych.

  facebook

 

  30 stycznia - Ciekawe sposoby na realizację drogi życiowej.

   Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole trenera biznesu pana Mirosława Ziętkowskiego i przedstawiciela firmy Stanmar pana Grzegorza Szulca. Tak jak kilka miesięcy temu, tak i tym razem panowie przedstawili nam ciekawe sposoby na realizację naszej drogi życiowej. Udowodnili, że tak naprawdę świat należy do nas i to od nas zależy jakimi ludźmi będziemy w przyszłości. Pokazali, że warto mieć marzenia i mimo niepowodzeń, podejmować próby w dążeniu do ich realizacji. Dla wielu z nas takie spotkania przynoszą wiele dobrego w postrzeganiu świata, który przed nami. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

  facebook

 

  29 stycznia - 3F2 na lodowisku MOSiR.

   W dniu 29 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 3F2 pod opieką pani Eweliny Sobieraj, w ramach zajęć z wychowania fizycznego, aktywnie spędzili czas na lodowisku MOSiR w Radomiu.

  facebook

 

  28 stycznia - Akcja charytatywna dla najuboższych.

   W miesiącu styczniu dobiegła końca akcja charytatywna dla dzieci z najuboższych rodzin z Radomia oraz Świetlicy Integracyjnej nr 1. Opiekun wolontariatu W. Jarosz i Pani M. Jabłońska serdecznie dziękują za bardzo duże zaangażowanie nauczycielom, uczniom i rodzicom.

  facebook

 

  28 stycznia - Podziękowania od Stowarzyszenia Rozwoju Regionu Hussar.

  facebook
  28 stycznia - Podziękowania od Polskiej Agencji Humanitarnej.

  facebook
  26 stycznia - III wystawa broni palnej w Hubalu.

  facebook
  23 stycznia - Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta Radom

 

 

   W dniu 24 stycznia w godzinach od 11 – 15, na pierwszym piętrze, odbędzie się głosowanie do wyborów Młodzieżowej Rady Miasta Radom.
   Kandydatami do Młodzieżowej Rady Miasta Radom są Wiktoria Idziak klasa 1TFg oraz Kacper Molik klasa 3TMF.
   W godzinach od 8.00 -10.00 odbędzie się prezentacja wraz z postulatami obu kandydatów.

 

  facebook
  22 stycznia - Na lodowisku MOSiR.

   Dnia 15 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 1TMF pod opieką pani Justyna Bujek i pana Marka Figaszewskiego aktywnie spędzili czas na lodowisku MOSiR w Radomiu. Z wielkim zapałem doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie, ale były również osoby, które po raz pierwszy miały łyżwy na nogach. Czas spędzony na świeżym powietrzu minął bardzo szybko. Na lodowisku nie zabrakło dobrego humoru i wyśmienitej zabawy.

  facebook

 

  16 stycznia - Wojska Obrony Terytorialnej.

   „Jeśli chcesz być żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, a także wspierać lokalne społeczności – dołącz do nas”. Z taką misją 7 stycznia br. odwiedzili naszą szkołę żołnierze z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem spotkania było przybliżenie zadań wojska, a także przekonanie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi „terytorialsów”.
   Terytorialsi będą mogli nabyć praktyczne umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania się na polu walki i przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy topografii. WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają „Terytorialsami”. W szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą wstąpić zarówno rezerwiści, jak również osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą ojczyźnie.

  facebook

 

  21 grudnia - Wigilie klasowe.

   Tradycyjnie w ostatnim dniu zajęć przed zimową przerwą świąteczną, uczniowie naszej szkoły organizowali klasowe wigilie, podczas których, przy dźwiękach kolęd dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Przy blasku choinki oraz świątecznych potrawach, opowiadali o wigilijnych zwyczajach, tradycjach i przygodach z dzieciństwa, związanych z Bożym Narodzeniem. Klasowe wigilie upłynęły w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.
   Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Do zobaczenia już w Nowym 2020 Roku.

  facebook

 

  18 grudnia - Podziękowanie.

  facebook

 

  18 grudnia - Życzenie od wolontariuszy.

   Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia całej społeczności szkolnej życzą wolontariusze ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” wraz z opiekunem wolontariatu.

  facebook

 

  17 grudnia - Jasełka.

  

Historia kolęd w Hubalu

Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
Żeby żadna czarodziejka po trzydziestu latach nie stawała się czarownicą."

ks. Jan Twardowski

   Dnia 13 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt: „Historia kolęd”. Jak zwykle przybyli na to spotkanie zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna. Odpowiedzialni za przygotowanie spotkania na sali gimnastycznej byli nauczyciele religii: Małgorzata Duda i Wojciech Leszczyński z grupą młodzieży z klas technikum i szkoły Branżowej I Stopnia.
A oto fragmenty minionego spotkania:
   Sama nazwa „kolęda” pochodzi od łacińskiego słowa calendae, co oznaczało pierwszy dzień miesiąca. Z ową kolendą styczniową wiązał się zwyczaj składania sobie nawzajem darów i życzeń. Dlatego też na początku nazwa „kolęda” oznaczała pieśń noworoczną, w której zawarte były życzenia pomyślności i urodzaju na nowy rok. Kolęda utożsamiona została z pieśnią bożonarodzeniową prawdopodobnie dopiero w wieku XIX. Według tradycji, autorem pierwszej kolędy był św. Franciszek z Asyżu i była ona śpiewana w zorganizowanej przez niego szopce. Najsłynniejszą kolędą jest „Cicha noc”, którą przetłumaczono na ponad 300 języków i dialektów. Powstała w 1818 r. w małym austriackim miasteczku w Alpach. Jej autorami byli wikary miejscowego kościoła ks. Józef Mohr oraz jego organista Franz Gruber…
   W naszych kolędach słychać zatroskanie i współczucie, które jest przecież nieobce „słowiańskiej duszy”. Bo co by nie mówić, człowiek lubi rzeczy znane, które kojarzą mu się z przyjemnością, ciepłem, radością, śmiechem - a przecież takie są właśnie święta Bożego Narodzenia, których klimat opisuje polska kolęda. Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  16 grudnia - Finał „IX Bożonarodzeniowej Paczki dla bohatera”.

   Blisko 5 ton darów dla byłych żołnierzy AK, powstańców warszawskich oraz więźniów politycznych okresu stalinowskiego zebrano w ramach „IX Bożonarodzeniowej Paczki dla bohatera”. Akcja o tej symbolicznej nazwie to nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim to co najbardziej wzrusza jej adresatów, czyli pamięć o nich. Dary zbierała młodzież z 29 szkół i przedszkoli oraz służby mundurowe - wojsko, policja, straż pożarna. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jest koordynatorem tej akcji w Radomiu już po raz 6 paczki trafią do 77 kombatantów. Finał akcji był szczególny nie tylko dla powstańców, ale także dla kilku radomskich policjantów, strażaków, dyrektorów szkół oraz nauczycieli naszej szkoły, których odznaczono pamiątkową odznaką Akcji „Burza”. Wśród wyróżnionych w ten sposób znalazźly się pani Monika Adamczyk, Karolina Czerwonka, Iwona Sionek.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w akcję!!!!

  facebook

 

  16 grudnia - Gwiazdka na deptaku.

   Na Placu Corazziego 15.12.2019 odbył się „Konkurs na najładniej ubraną choinkę” w ramach akcji Gwiazdka na deptaku. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 3f2 oraz tata jednej z uczennic, który służył pomocą w każdej sytuacji, nawet przez chwilę był kreatywnym i błyskotliwym rzecznikiem prasowym naszej szkoły. Ozdoby z zainteresowaniem podziwiali Radomianie, ale... niestety tym razem głównej nagrody nie wygraliśmy, kto wie ... może za rok!!!

  facebook

 

  16 grudnia - Podziękowania dla wolontariuszy Klubu Wolontariusza „Przyjaciele”

   Przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu działa Klub Wolontariusza „Przyjaciele”, w którym czynnie działają uczennice naszej szkoły kształcące się na kierunku fryzjerskim. MOPS, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, podziękował im w dniu ich święta. Wolontariusze otrzymali słodkie upominki i podziękowania za pracę na rzecz innych. W Klubie Wolontariusza „Przyjaciele” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, działa około 80 osób. To ludzie w wieku – od 17 do 70 lat. Tylko w tym roku wolontariusze przepracowali łącznie ponad 8 tysięcy godzin.

  facebook

 

  16 grudnia - Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA”

   Akcja „MARZYCIELSKA POCZTA” zakończona!!! Na prośbę wolontariatu szkolnego o napisanie listu lub kartki pocztowej w tradycyjnej formie odpowiedziały klasy: 1f, 2f1,3f1,3f2, 3Tmf (grupa fryzjerów). Własnoręcznie wykonane kartki i listy w ilości 70 sztuk zostały wysłane do Julii Mielnickiej z Koszalina dziewczynki chorej na mukowiscydozę.

  facebook

 

  16 grudnia - Podziękowanie dla młodzieży.

  facebook

 

  16 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

  5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Około 80 osób zrzeszonych w Klubie Wolontariusza „Przyjaciele” działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej otrzymało podziękowania i nagrody za całoroczną pracę na rzecz innych, naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor i opiekun wolontariatu. W tym roku uroczysta gala Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyła się w kinie Helios. Podczas spotkania królowały podziękowania i nagrody. Wolontariusze odebrali gratulacje z rąk vice prezydenta i dyrektora MOPS, dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody, nie zabrakło także słodkości, galę uświetniła projekcja filmu „1800 gramów” w reżyserii Marcina Głowackiego.

  facebook

 

  12 grudnia - Wigilijne spotkanie hubalowej rodziny.

   Raz do roku, polana w opoczyńskich lasach, gdzie niegdyś stała leśniczówka Bielawy, tętni nadzwyczajnym życiem. Z odległych stron przyjeżdżają w to magiczne miejsce uczniowie, harcerze i wszyscy ci, których sercom bliska jest pamięć o majorze Hubalu i jego żołnierzach. Hubalowa rodzina faktycznie stale się powiększa. Do stałych, i najstarszych, bywalców, to jest uczniów ze szkół w Przydworzyc, Brudzewicach, Lipinach, czy Bychawie w województwie lubelskim, przyłączają się wciąż nowi uczestnicy ze szkół w Dobromierzu, Kielcach i Glinniku. Ta ostatnia szkoła, dopiero w przyszłym roku przyjmie imię majora Hubala, ale już dołączyła do hubalowej rodziny. Również coraz liczniej przybywają na Bielawy harcerze jak na przykład z Zakrzewa, Dobromierza i innych miejsc idąc w ślady harcerzy seniorów z Harcerskiego Kręgu Seniorów „Konary” z Radomia. Od samego początku w wigilijnym spotkaniu uczestniczą również kawalerzyści, druhowie OSP i oczywiście leśnicy z Nadleśnictwa Opoczno, współorganizatorzy „Hubalowej Wigilii” wespół z ZSZ im. Hubala w Radomiu. Tradycją wigilijnego spotkania na Bielawach jest ubieranie coraz wyższych choinek, ale młodzież jest kreatywna i poradziła sobie doskonale. Na plecach rosłych kolegów, kadetów z Lipin, można było sięgnąć wyżej niż z ziemi, a ułani szablami zakładali przygotowane przez dzieci barwne łańcuchy. Nie zabrakło w czasie tego spotkania i chwili zadumy. Waldemar Kotas z Opola, aktor rozpoznany ze swojej roli w serialu „Korona królów”, a na Bielawach występujący w barwach 19. Pułku Ułanów Wołyńskich, przeczytał wiersz Józefa Mączki, pierwszego dowódcy ułana Henryka Dobrzańskiego w 1915 roku. Po krótkiej modlitwie odprawionej przez ks. Stanisława Drąga podzielono się opłatkiem i złożono sobie świąteczne życzenia i spożyto skromny, leśny posiłek tj. wojskową grochówkę i kiełbasę upieczoną nad ogniskiem. Tradycyjnie już, dalszy ciąg spotkania odbył się przy „Szańcu majora Hubala” w Anielinie. I tu, jak wcześniej na Bielawach, z-ca dyrektora RDLP w Radomiu, honorowy Hubalczyk, Piotr Kacprzak, w krótkich słowach przypomniał historię tych miejsc, Bielaw i polany pod Anielinem, zwracając uwagę młodzieży na stare drzewa, milczących świadków hubalowej historii. Jak przystało na wigilijne spotkanie, były i prezenty, skromne pamiątki „XIII Hubalowej Wigilii” i pamiątkowa zbiorowa fotka na zakończenie.
   Pomimo, że była to trzynasta, a więc wg. przesądu, pechowa wigilia, wszystko odbyło się jak należy i, co najważniejsze, wszyscy spośród około 400 uczestników spotkania wrócili do domów szczęśliwie i w doskonałych humorach.

  facebook

 

  10 grudnia - Finał zbiórki dla schroniska.

   Akcja zbiórki niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Radomiu dobiegła końca. Celem akcji było doposażenie placówki przed zbliżającą się zimą. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji, Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka.

  facebook

 

  8 grudnia - Świąteczna Zbiórka Żywności

   W dniach 29-30 listopada na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności. Głównym celem akcja jest pomoc potrzebującym. W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy kwestowali w supermarkecie Piotr i Paweł. Zebrane 190 kg żywności Radomski Bank Żywności przekazał na Paczkę dla Bohatera oraz dla najuboższych uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom! Więcej informacji znajduje się pod adresami:
1. echodnia
2. echodnia

  facebook

 

  6 grudnia - Mikołajki.

   6 grudnia Mikołaj nie pominął naszej szkoły. Tanecznym krokiem odwiedził każdą salę i wręczył cukierki grzecznym uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

  facebook

 

  6 grudnia - Orły edukacji

  facebook

 

  4 grudnia - Maraton pisania listów.

   To już nasza grudniowa tradycja. 3 grudnia uczniowie naszej szkoły wsparli organizację Amnesty International walczącą o prawa człowieka na całym świecie. Wspólnie z WSH wzięliśmy udział w Maratonie Pisania Listów i mamy kolejny rekord. Napisaliśmy 660 listów! Dziękujemy wszystkim piszącym za zaangażowanie.

  facebook

 

  2 grudnia - Olimpiada z ZUS

   2 grudnia w naszej szkole odbyła się olimpiada z ZUS. 1 miejsce w konkursie zajęła Mariola Makowska z kl. 2f2, 2 miejsce zajęli ex aequo Mateusz Jarosiński z kl. 2e oraz Illia Barchyshen z kl. 2op.
   Olimpiada jest finałem przeprowadzenia lekcji będących projektem, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. Mariola Jabłońska i Małgorzata Kiejnich.

  facebook

 

  2 grudnia - Marzycielska poczta

  facebook

 

  2 grudnia - Podziękowania od Krzysia

  facebook

 

  2 grudnia - „Wróżby Andrzejkowe dla PAH”

   Wolontariat szkolny jak co roku z okazji Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe dla PAH”. Uczennice z klasy 3Tmf/2 rozprowadzały na terenie szkoły słodkości z wróżbą andrzejkową. Zebrane pieniążki w kwocie 61 złotych 50 groszy zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  2 grudnia - Ozdoby świąteczne na kiermasz

   Na młodzież naszej szkoły zawsze można liczyć!!! Tym razem również nie zawiodła!!! Wszystkim, którzy własnoręcznie wykonali ozdoby świąteczne na kiermasz dla chorego Krzysia opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje w imieniu rodziców chłopca.

  facebook

 

  2 grudnia - Kartka świąteczna - Boże Narodzenie 2019

   Miło nam poinformować, iż praca plastyczna ,,Kartka świąteczna - Boże Narodzenie 2019'' uczennicy z klasy 2f1 Wiktorii Kosowskiej została wyróżniona przez pana posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana. W konkursie z całego województwa mazowieckiego wzięło udział 16 szkół ponadpodstawowych, konkurencja była bardzo duża. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  facebook

 

  29 listopada - Amerykańskie Święto Dziękczynienia

   28 listopada zaakcentowaliśmy w naszej szkole amerykańskie Święto Dziękczynienia. Dzień wcześniej prezydent Stanów Zjednoczonych ocalił indyka o imieniu Butter, a my wybraliśmy 3 najciekawsze indyki spośród prac przygotowanych przez uczniów. Najwięcej głosów zdobyły indyki Krzysztofa Muchy z klasy 2kl, Wiktorii Synowieckiej z klasy 1MPg, oraz Patryka Michalskiego z klasy 1MPg. Nauczyciele języka angielskiego dziękują za wspólną zabawę.

  facebook

 

  29 listopada - Andrzejki 2019

   29 listopada w naszej szkole z okazji Andrzejek odbyła się dyskoteka podczas której można było się nie tylko pobawić ale również poznać swoją przyszłość. Na naszych uczniów czekało kilka stanowisk, które oferowały wróżenie z ręki, kart, kolorów, dat urodzenia oraz ciasteczka z wróżbami. Imprezę zorganizował samorząd szkolny pod opieką pań Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos. Za efekty wizualne dziękujemy panu Jarkowi Wajsowi, a za funkcję DJ uczniowi klasy 1MPg Damianowi Durasiewiczowi.

  facebook

 

  28 listopada - Mikołajkowy kiermasz

  facebook

 

  28 listopada - Prelekcja o bezdomności i streetworkingu

   Akcja „Opatrunek na ratunek” dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji, bez Was by się to nie udało. Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka.

  facebook

 

  26 listopada - Prelekcja o bezdomności i streetworkingu

   W dniu 25 listopada 2019 r. odbyła się prelekcja o bezdomności i streetworkingu, którą przeprowadziła pani Dagmara Kornacka, streetworkerka Caritas Diecezji Radomskiej. W pogadance uczestniczyły uczennice klasy 1TFG oraz 2F2 pod opieką pani Eweliny Sobieraj i Magdaleny Janczewskiej. Pani Dagmara opowiedziała na czym polega praca streetworkera i problem bezdomności. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczennic.

  facebook

 

  20 listopada - Uczniowie z „HUBALA” świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

   Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa-30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.
   20 listopada uczniowie i nauczyciele „Hubala” wzięli udział w akcji na niebiesko # dlakażdegodziecka, wszyscy mieli okazję obejrzeć prezentację UNICEF dotyczącą praw dziecka, powstała gazetka ścienna, a także odbyła się przygotowana przez p. E. Sobieraj oraz p. K. Pastuszkę lekcja Prawa dziecka- teoria i praktyka. Uczniowie klas 1F oraz 1TF wcielili się w rolę „młodych aktywistów”, walczących o przestrzeganie praw dzieci oraz mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując Quiz Kahoot.

  facebook

 

  20 listopada - IX Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera.

  Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera. Jest to cykliczna inicjatywa społeczna, której pomysłodawcą jest pan Tomasz Sawicki. Koordynatorami radomskiej edycji są pani Justyna Bujek oraz pan Jacek Karaś ze ŚZŻAK. Celem akcji jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny oraz propagowanie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc prosimy o zakup produktów z długim terminem przydatności: mąka, cukier, herbata, kawa, konserwy, ryż, makaron, słodycze, warzywa i owoce w puszkach, olej, płatki śniadaniowe, soki oraz chemia gospodarstwa domowego i środki higieny: mydło, szampon, płyny do kąpieli, prania itp. Zbiórka w naszej szkole trwa do 05.12.2019 r. Dary należy dostarczyć do pani Marty Wawrzos, pani Moniki Adamczyk, pani Iwony Sionek.

  facebook

 

  12 listopada - Rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Hussar.

  Jeśli masz odrobinkę wolnego czasu i chciałbyś pomagać innym poprzez różne działania wolontarystyczne zgłoś się do wolontariatu szkolnego (opiekun W. Jarosz). Od listopada tego roku rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Hussar w Radomiu.
„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” - Albert Einstein.

  facebook

 

  11 listopada - KIERMASZ RĘKODZIEŁA DLA KRZYSIA

  POSIADASZ TALENT ARTYSTYCZNY I LUBISZ WYKONYWAĆ OZDOBY ŚWIĄTECZNE BOŻONARODZENIOWE I NIE TYLKO? CHCIAŁBYŚ JE PODAROWAĆ? TO WŁAŚNIE TA AKCJA WOLONTARIATU JEST DLA CIEBIE! OZDOBY MOŻNA PRZEKAZAĆ OPIEKUNOWI WOLONTARIATU (W.JAROSZ, SALA 37), ZOSTANĄ ONE PRZEKAZANE NA KIERMASZ RĘKODZIEŁA DLA KRZYSIA Z RADOMIA - CHOREGO NA EB (PĘCHERZYKOWE ODDZIELANIE NASKÓRKA). WOLONTARIAT SZKOLNY Z CAŁĄ SPOŁECZNOŚCIĄ SZKOLNĄ WSPIERA KRZYSIA OD 2016 ROKU. MAMY NADZIEJĘ, IŻ NIE ZABRAKNIE WAM SIŁ DO DALSZEGO DZIAŁANIA.

  facebook

 

  11 listopada - KONKURS PLASTYCZNY...

  Z PONAD 80 DOSTARCZONYCH PRAC KONKURSOWYCH SPEŁNIAJĄCYCH WSZYSTKIE KRYTERIA, NA KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA ŚWIĄTECZNA - BOŻE NARODZENIE 2019” ZAINICJOWANEGO PRZEZ PANA POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO ADAMA BIELANA WYBRANO PROPOZYCJE UCZENNIC: MARKOWSKIEJ PATRYCJI (KLASA 1F), KOSOWSKIEJ WIKTORII (KLASA 2F1) ORAZ KOWALCZYK ELIZY (KLASA 3F1). ICH PRACE BĘDĄ REPREZENTOWAŁY NASZĄ SZKOŁĘ W KOLEJNYM ETAPIE KONKURSU. ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

  facebook

 

  11 listopada - 101 Rocznica...

   8 listopada o godzinie 11:11 społeczność ZSZ im. mjr. „Hubala” zebrała się, aby wspólnie uczcić sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dumni z naszej Polskości odśpiewaliśmy Hymn Polski.

  facebook

 

  7 listopada - ZRÓB JESIENNE PORZĄDKI.

   SZANOWNY NAUCZYCIELU, RODZICU, UCZNIU... MASZ ZA DUŻO ZBĘDNYCH RZECZY W SWOJEJ SZAFIE? ZRÓB JESIENNE PORZĄDKI I PODZIEL SIĘ NIMI Z INNYMI, SĄ OSOBY, KTÓRE BARDZO TEGO POTRZEBUJĄ. WSZYSTKIE INFORMACJE O ZBIÓRCE ZNAJDUJĄ SIĘ NA PLAKACIE. ARTYKUŁY MOŻNA ZOSTAWIĆ U OPIEKUNA WOLONTARIATU PANI W. JAROSZ, SALA 37.

  facebook

 

  4 listopada - „Upoluj swoją książkę”.

  

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA
UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Drodzy Uczniowie! Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły! Od 2 listopada 2019r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego projektu „Upoluj swoją książkę”, który został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do końca listopada będziecie mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Na plakatach znajduje się kod QR. Po zainstalowaniu aplikacji Woblink.com na smartfona, każdy może zeskanować ten kod i otrzymać darmowy dostęp do proponowanych pozycji. Do udziału zapraszamy również nauczycieli oraz pracowników szkoły.

  facebook

 

  4 listopada - Z tradycji krajów anglojęzycznych.

   Uczniowie naszej szkoły zapoznawali się z jedną z tradycji krajów anglojęzycznych jaką jest HALLOWEEN. Klasa 1 tmf przygotowała różne quizy wykorzystujące słownictwo kojarzące się z tym świętem i to oni wcielili się w nauczycieli i poprowadzili lekcje. Zabawa była wyśmienita i duch współzawodnictwa krążył wśród uczestników. Atmosferę podgrzewały dekoracje wykonane przez uczniów klas branżowych.
Dziękujemy za wspólną zabawę. Nauczyciele języka angielskiego.

  facebook

 

  4 listopada - XIX Dzień Papieski w „Hubalu”

   W ramach lekcji otwartych przeprowadzonych przez nauczycieli religii (panią Małgorzatę Dudę i pana Wojciecha Leszczyńskiego) społeczność naszej szkoły uczestniczyły w obchodach dnia papieskiego. Przypadają one w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku obchody były wyjątkowe ze względu na 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Hasło XIX dnia papieskiego jest tytułem książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r. Papież przywołuje w niej słowa Chrystusa do apostołów w dramatycznych okolicznościach, już po Ostatniej Wieczerzy i modlitwie w Getsemani, tuż przed pojmaniem, procesem i męką. W kolejnych rozdziałach Jan Paweł II podejmuje rozważania nad swoim powołaniem i odwołuje się do miejsc, osób i zadań związanych z posługą biskupią. Należy nadmienić, że tegorocznemu dniu papieskiemu towarzyszyły ważne rocznice: pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 oraz 20. rocznica papieskiej pielgrzymki w 1999 r., najdłuższej wizyty apostolskiej Jana Pawła II do ojczyzny, w ramach której odwiedził aż 23 miejscowości. XIX dzień papieski jest też duchowym przygotowaniem do obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w roku 2020.
Hasło „Wstańcie, chodźmy” nie jest przypadkowe. – Te słowa to nie tylko wspomnienie końca papieskiego pontyfikatu, ale też zachęta, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby i dzieł..„W ten sposób Ojciec Święty chciał zachęcić wówczas wszystkich do tego, aby obudzeni i zmobilizowani weszli w nowe, trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Te słowa dnia papieskiego to nie tylko wspomnienie tamtego czasu końca papieskiego pontyfikatu – trzy lata później papież umarł – ale bierzemy do siebie te słowa, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, jego osoby, jego dzieł”. Co zawsze czynimy na lekcjach religii w ramach wychowania chrześcijańskiego oraz przy okazji różnych innych wydarzeń związanych z rokiem liturgicznym.
Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  3 listopada - Kestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

   1 listopad Dzień Wszystkich Świętych. Wolontariusze z klasy 3f1 z uśmiechem na ustach i dużym zaangażowaniem, aktywnie kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem Komunalnym na ul. Ofiar Firleja. Dziękujemy, że poświęcacie swój wolny czas innym potrzebującym.

  facebook

 

  3 listopada - Konkurs

  facebook

 

  3 listopada - Kwesta na cmentarzu rzymskokatolickim.

   3 listopada uczeń klasy 1TMPG Bartłomiej Zamolski pod opieką Pani Marty Wawrzos, wziął udział w kweście na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego. Dochód z inicjatywy wspieranej przez ZSZ im. mjr. „Hubala” przeznaczony zostanie na renowację zabytkowych nagrobków.

  facebook

 

  1 listopada - „Szkoła pamięta”

   1 listopada to dzień, w którym wszyscy wspominają tych, którzy odeszli. Uczniowie ZSZ im. mjr. „Hubala” czczą pamięć o bohaterach z lokalnej społeczności i każdego roku zapalają znicze pod pomnikiem zamordowanych w 1942 roku na terenie dawnej fabryki broni. 26 października, dołączając do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła pamięta”, uczennice klasy 3F2 wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego odwiedziły groby zmarłych. Zapalono znicze na grobach: ppłk. Leona Etwerta, prezesa radomskiego Światowego Związku Żołnierzy AK, Franciszka Sołśni, żołnierza AK, oraz mjr. Edwarda Małachwoskiego, żołnierza AK. Nie pominięto również zapomnianego Czesława Czerpackiego, kapitana WP. Niech odpoczywają w pokoju.

  facebook

 

  1 listopada - „Honorowe oddawanie krwi w szkole”

   W „Hubalu” po raz kolejny odbyła się akcja oddawania krwi. Nasi uczniowie oddając krew, wykazali się empatią i chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Dziękujemy Wam za wzorową i dojrzałą postawą społeczną.

  facebook

 

  29 października - Konkurs fryzjerski „BARWY JESIENI”

   W październiku odbył się szkolny konkurs fryzjerski „BARWY JESIENI”, wyróżnienie otrzymały uczennice: z klasy 2f2 - Kiraga Daria oraz 3f1 Prygiel Patrycja . Wszystkim uczestnikom organizator W. Jarosz bardzo dziękuje za kreatywność, pomysłowość, oryginalność.

  facebook

 

  29 października - 15-lecia nadania szkole w Przydworzycach imienia...

   21 października delegacja uczniów z klas maturalnych pod opieką pani Justyny Bujek reprezentowała naszą szkołę na uroczystościach 15-lecia nadania szkole w Przydworzycach imienia mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie, złożyli kwiaty pod pomnikiem w Chodkowie, gdzie stacjonował oddział majora Hubala oraz obejrzeli patriotyczną akademię w wykonaniu uczniów.

  facebook

 

  28 października - "Szkoła z misją".

   Nasza szkoła została wyróżniona przez fundację Redemptoris Missio tytułem "Szkoła z misją". Od kilku lat dzięki Wam współpracujemy z fundacją, organizując następujące akcje: Zbiórka okularów, Opatrunek na ratunek, Kup Pan szczotkę. Mają one na celu pomóc dzieciom zamieszkującym najuboższe obszary Afryki. Jesteśmy zaszczyceni otrzymanym wyróżnieniem. Zachęcamy do udziału w tegorocznych akcjach, bo dzięki nim możemy zmienić życie potrzebujących dzieci.

  facebook

 

  27 października - Targi motoryzacyjne w Polsce – Warsaw Motor Show.

   W dniu 25.10.2019r uczniowie klas o profilach samochodowych pod opieką p. Małgorzaty Dudy i p. Dariusza Motyki udali się na wycieczkę do Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 25 – 27.10.2019 odbyła się tam piąta edycja największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw Motor Show. Impreza obfitowała w premiery najnowszych modeli samochodów, prezentacje firm ze świata motoryzacji, dealerów największych marek oraz spotkania z gwiazdami polskiej i światowej motoryzacji.

  facebook

 

  26 października - Spojrzenie w przyszłość.

  facebook

 

  27 października - Podziękowania.

   24 października 2019r w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mirosławem Ziętkowskim - trenerem biznesu oraz Grzegorzem Szulcem - przedstawicielem firmy Stanmar. Uczestniczyły w nim klasy 4TF, 3TMF,1TMPg i 1TMFg. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prelegenta, który angażował wszystkich zachęcając do uczestniczenia w konkursach ogłoszonych w trakcie spotkania. Temat dotyczył naszego spojrzenia w przyszłość, czy interesuje nas tylko minimum w życiu, standard czy może jednak coś więcej. Wszyscy zgodzili się, że życie na minimum nikogo nie interesuje. To, co osiągniemy w przyszłości zależy tylko od nas samych. Mamy nadzieje, że to spotkanie pomoże młodym ludziom odnaleźć z sobie siłę do podejmowania wyzwań, które sprawią , że będą żyć na 100%.

  facebook

 

  26 października - I Radomski Festiwal Kariery.

   23 października 2019 roku w Instytucie Technologii i Eksploatacji w Radomiu odbył się I Radomski Festiwal Kariery. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Urząd Miejski w Radomiu. Festiwal skierowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy bardzo licznie (ok. 1800 uczniów) przybyli do Instytutu. Głównym celem wydarzenia, było zaprezentowanie możliwości nauki, pracy, kariery zawodowej jakie oferuje region radomski. Ofertę przedstawiło ok. 30 firm z branży metalowej, spożywczej i odzieżowej oraz wszystkie szkoły zawodowe. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy 2op i 3TMF, a stanowiska do prezentacji zostały przygotowane przez p. B. Kacprzak, p. T. Jaśkiewicza i p. D. Motykę.

  facebook

 

  22 października - Integracja zespołu.

   9 października klasa 1TMF pod opieką pani Justyny Bujek oraz pani Iwony Sionek udała się do Królewskich Źródeł na nietypową lekcję, której celem była integracja zespołu. Udało nam się lepiej poznać i wypracować zasady współpracy na najbliższe lata! Tą klasówkę zaliczyliśmy na 6!

  facebook

 

  14 października - „Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej”.

   11 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W części oficjalnej odbyło się ślubowanie klas pierwszych, a następnie Pani Dyrektor Beata Jasek, w ramach podziękowań za codzienną pracę, wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom szkoły. W części artystycznej odbyła się gala wręczenia Orderów Super Nauczycieli. Profesorowie otrzymali kolejne nagrody przyznane przez uczniów „Hubala”. Rozdano 40 orderów za: tolerancję, cierpliwość, empatię, sprawiedliwość, bezstronność, wspaniałomyślność, sympatię, autentyczność, kreatywność, za bycie zabawnym, spokojnym, miłym i wymagającym, za sumienność, opanowanie, naturalność, wytrwałość, pomoc, motywację do działania i rzeczowość.
  Dziękujemy za organizację uroczystości: P. G. Danilczukowi, M. Jabłońskiej, T. Jaśkiewiczowi, S. Baćmadze, J. Wajsowi, A. Włodarz, M. Wawrzos.
   Gratulujemy wszystkim odznaczonym nauczycielom i dziękujemy za trud i poświęcenie.

  facebookiv>

 

  13 października - „Droga do kariery zawodowej”.

  Dnia 10 października 2019 r. nasza szkoła została zaproszona do uczestnictwa w projekcie organizowanym przez szkołę podstawową numer 5 w Radomiu pod tytułem „Droga do kariery zawodowej”.
   Celem projektu było przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru przyszłego zawodu. Nasza szkoła zaprezentowała ofertę edukacyjną która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nauczycieli wspomagały uczennice z klasy fryzjerskiej, które dzieliły się wiedzą i umiejętnościami z dziedziny fryzjerstwa. Naszą prezentację wzbogaciła oferta Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu, gdzie nasi uczniowie na kierunkach technik mechanik i operator obrabiarek skrawających odbywają praktyki.

  facebook

 

  11 października - ANTYMINA w Hubalu.

   W dniach 07.10 2019 i 10.10.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach w ramach Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „Antymina” –Profilaktyka z pasją. Jego autorem jest Miroslaw „Kolah” Kolczyk – artysta, raper. Organizatorem spotkań jest Fundacja Arka Noego z Gliwic. Tegoroczna „Antymina” współfinansowana jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W czasie zajęć młodzież dowiedziała się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki – w tym dopalacze – oraz inne substancje psychoaktywne. Celem tych spotkań było zbudowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży o szkodach zdrowotnych i społecznych wynikających z uzależnień. Kontakt z młodzieżą ułatwiła muzyka rap, która bardzo czytelnie i wprost pozwala mówić na trudne tematy. Pozytywny odbiór programu przez uczniów i nauczycieli jest dowodem na to, że nie był to stracony czas.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

  facebook

 

  11 października - Zbiórką niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków.

   Kolejny raz ruszamy ze zbiórką niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Radomiu. Celem akcji jest doposażenie placówki przed zbliżającą się zimą, dlatego zbieramy rzeczy, dzięki którym bezdomne zwierzaki łatwiej przetrwają zimowe miesiące. Bardzo prosimy o przyłączenie się do akcji przynosząc takie rzeczy jak: koce, materace, kołdry, poduszki, miski, smycze, obroże, makarony, karmę dla zwierząt, a także inne niezbędne rzeczy, które mogą poprawić życie bezdomnych zwierząt. Wszystkie rzeczy można przynosić do 20 listopada 2019r. do nauczycielek: E. Sobieraj oraz K. Czerwonka.

  facebook

 

  8 października - Zaproszenie.

  facebook

 

  8 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Nasza szkoła przyłączyła się po raz drugi do akcji "Opatrunek na ratunek" http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek - zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, maści ichtiolowe, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami. Wszystkie materiały opatrunkowe można przynosić do 7 listopada 2019r. do nauczycielek: E. Sobieraj oraz K. Czerwonka.

  facebook

 

  8 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Cykliczne spotkanie z literaturą polską w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole odbyło się 27 września. Uczniowie klas technikum i szkoły branżowej czytali nowele pozytywistyczne. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tego rodzaju literaturą. Ciekawe słownictwo a także tematyka zgromadziły wielu słuchaczy. Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze i poloniści.

  facebook

 

  3 października - Akcja BohaterON.

   W dniach 09.09.2019 - 02.10.2019 wolontariat przeprowadził akcję BohaterON, której celem było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy mógł wysłać bezpłatną kartkę w formie elektronicznej, po zakończonej akcji pocztówki zostały wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji dziękujemy.

  facebook

 

  2 października - Otrzęsiny klas pierwszych.

   W naszej szkole 2 października odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Członkowie samorządu uczniowskiego pod opieką nauczycieli: Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos z pomocą klasy 3f2 zorganizowali zabawę otrzęsinową. Kociaki musiały wykonać wiele zadań takich jak np: zabawny slalom ćwiczeniem typu „taczki”, teleturniej wiedzy o szkole, karmienie jogurtem z zawiązanymi oczami na czas czy przeciąganie przez starszych kolegów za linię na stronę społeczności hubalowej. Uczestnicy zabawy byli oceniani przez jury w składzie: Pani Beata Kacprzak (Kierownik Kształcenia Praktycznego), Pani Małgorzata Duda (nauczyciel) oraz uczniowie Dominika Kozłowska (3f2) i Kacper Kowalski (3kl). Wszyscy uczniowie starali się jak mogli. Najlepszą klasą okazała się 1k, która za zajęcie I miejsca – otrzymała bon podarunkowy, zwalniający z kartkówek, testów i odpowiedzi przez kolejny tydzień. Wszystkie klasy otrzymały certyfikaty przyjęcia do społeczności hubalowej.

  facebook

 

  1 października - "Nie bij mnie, kochaj mnie”.

   30.09.2019 wolontariat szkolny przeprowadził wśród mieszkańców akcję "Nie bij mnie, kochaj mnie”. Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów poprzez rozmowę na problem przemocy wobec dzieci. Akcja powstała dzięki fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  facebook

 

  1 października - "Kromka chleba dla sąsiada".

   Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu zachęcają do udziału w akcji "Kromka chleba dla sąsiada". Zbiórka artykułów spożywczych i c hemicznych odbywa się od 30.09.2019 do 04.10.2019. Artykuły można składać u opiekuna wolontariatu. W. Jarosz.

  facebook

 

  30 września - Dzień chłopaka.

   Od wielu lat 30 września należy do chłopców i przyjęło się nazywać ten dzień „Dniem Chłopaka”. W naszej szkole obchody zaczęły się od słodkiego poczęstunku dla wszystkich chłopaków. Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli, Marioli Jabłońskiej oraz Marty Wawrzos, zorganizował również muzyczne przerwy podczas których dziewczyny mogły składać życzenia oraz zamawiać dla swoich kolegów dedykacje muzyczne.

  facebook

 

  3 września - Nowy rok szkolny rozpoczęty.

   I stało się! 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Z nowymi uczniami i nowymi kierunkami kształcenia. Teraz czas na kolejne wyzwania i walkę o jak najlepsze oceny.
   Zapewniamy, że nagrodą będzie szybko spędzony czas w naszych szkolnych murach i kolejne już niedługo gorące wakacje. Samorząd szkolny życzy wszystkim powodzenia i wytrwałości.

  facebook

 

  17 września - Odsłonięcie muralu i otwarcie sali gimnastycznej - 13.09. 2019 r.

   13 września to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu uroczyście odsłonięty został mural z wizerunkiem mjr Henryka Dobrzańskiego. Data ta jest nieprzypadkowa, bowiem we wrześniu przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 80. rocznica utworzenia oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego, którego legendarny „Hubal” był dowódcą. Biało-czerwoną wstęgę przecięli: Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, dyrektor ZSZ im. „Hubala” Beata Jasek i płk. Marian Zach, prezes Środowiska „Hubalczycy”. Odsłonięciu muralu towarzyszyło również oddanie do użytku odnowionej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 sali gimnastycznej. Program uroczystości był bardzo różnorodny, a na przybyłych gości czekało wiele atrakcji: występ zespołu akrobatycznego „Pajęczarki”, pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu Szwadronu Radomskiego w barwach 11. Pułku Ułanów Legionowych i musztry paradnej zaprezentowanej przez uczniów Liceum Kadetów z Lipin, a także wystawa broni z czasów majora Hubala i współczesnej. Na zakończenie poczęstunek, czyli grochówka i bigos przygotowana przez „Kaprala Kucharka”.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, w tak ważnym dla nas dniu.

  facebook

 

  3 września - Nowy rok szkolny rozpoczęty.

   I stało się! 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Z nowymi uczniami i nowymi kierunkami kształcenia. Teraz czas na kolejne wyzwania i walkę o jak najlepsze oceny.
   Zapewniamy, że nagrodą będzie szybko spędzony czas w naszych szkolnych murach i kolejne już niedługo gorące wakacje. Samorząd szkolny życzy wszystkim powodzenia i wytrwałości.

  facebook

 

  28 sierpnia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla klas pierwszych odbędzie się 2 września o godzinie 9.00 dla pozostałych klas o godzinie 10.30.

  facebook

 



  

Radom


Radom


Informacje

 


BIP Radom


Radom


 

Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom





Copyright 1904-2020 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu