Archiwum 2012/2013  2013/2014  2015/2016  2016/2017  2017/2018  2018/2019  2019/2020  2020/2021  2021/2022  2022/2023 

  25 czerwca - Finał XII Olimpiady Młodzieży...

  12 czerwca odbył się finał XII Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej - plażowej - dziewcząt. Drużyna w składzie: W. Jaśkiewicz, K. Gielniowska, J. Łęcka rozegrała 9 meczy, przegrywając tylko jeden z V LO. Dało to naszym dziewczynom miejsce na podium. Zdobyły brązowy medal. Gratulujemy!

 

  facebook

 

  25 czerwca - Dzień Sportu.

  3 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu. Była to doskonała okazja do rozegrania meczów nauczyciele kontra uczniowie. W tenisa stołowego górą byli nauczyciele, którzy wygrali w setach 5:4, z kolei rywalizując w piłkę siatkowš uczniowie zrehabilitowali się za ubiegłoroczną porażkę pokonując nauczycieli w setach 2:1.

  facebook

 

  21 czerwca - Odbiór nagród po raz kolejny.

  W związku z wygrną naszej uczennicy Katarzyny Bankiewicz w VII Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej pt. „100 LAT MODY 1915 - 2015”, który odbył się w Warszawie, laureatka, opiekun i pani wicedyrektor miały zaszczyt gościć w spotkaniu z Prezydium Rady Miejskiej w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomiu, gdzie Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Dariusz Wójcik wręczył nagrody dla uczennicy - zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego i opiekunowi Siwek Justynie, która sprawowała pieczę nad przygotowaniem uczennicy do konkursu.

  facebook

 

  20 czerwca - Festyn Rodzinny pt. „Dzień Olimpijczyka”.

  W dniu 12.06.2015 młodzież naszej szkoły pod opieka Pani Justyny Siwek uczestniczyła w Festynie Rodzinnym pt „Dzień Olimpijczyka” w ZSO nr 4. Stoisko cieszyło się dużą popularnością…. upał dał się we znaki wszystkim, ale i to nie przeszkodziło w wykonywaniu super odlotowych fryzur tj. zaplatanie i doczepianie warkoczyków jak również awangardowe koloryzowanie włosów nie tylko dziewczynom, ale i chłopcom, którzy z ogromnym zadowoleniem odchodzili od naszego stoiska.
Serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły kierujemy do: Justyny Paszkowskiej, Natali Maślanki, Karoliny Wójcik, Pauliny Kołodziejczyk i Karoliny Bank.

  facebook

 

  20 czerwca - Festyn w Domu Kultury USTRONIE.

  31.05.2015 - uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festynie w Domu Kultury USTRONIE w Radomiu. Młodzież zaprezentowała na scenie, wykonanie niepowtarzalnych fryzur - Bartłomieja Smagowskiego (kl. 2f2) i Katarzyne Bakiewicz (kl. 3f2) oraz układ taneczny wykonany przez uczennice kl. 1TAF w rytmie "Blurred Lines" - Robin Thicke. Uczniowie także na stanowisku ZSZ im mjra H. Dodrzańskiego "Hubala" świadczyli wedle życzenia klienta profesjonalne usługi fryzjerskie.
Opiekunami byli: Siwek Justyna, Gawryś Karolina, Chmielnicka Agnieszka.

  facebook

 

  20 czerwca - Piknik Naukowy.

  30.05.2015 - młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w „Pikniku Naukowym” przy ul Żeromskiego. Stanowisko jak co roku cieszyło się ogromna popularnością. Fryzjerzy uruchamiając swoja wyobraźnie i uruchamiając swoją „wizje twórczą" wykonywali cuda na głowach klientek i klientów, którzy w długiej kolejce oczekiwali na swoją kolej. Warto wspomnieć, że stoisko „Hubala” było również poszerzone o branże mechaniczną, na którym uczniowie prezentowali projektowanie i modelowanie części maszyn za pomocą programów do komputerowego wspomagania projektowania i komputerowego wspomagania wytwarzania oraz urządzenia do diagnostyki pojazdów samochodowych. Nasze stoisko zapewniło również niepowtarzalna muzykę dla umilenia czasu… Opiekę nad przygotowaniem stoiska i nad nasza kochaną młodzieżą sprawowali: Marek Figaszewski, Justyna Siwek, Tomasz Jaśkiewicz, Sławomir Srocki, Tomasz Kamieniak.

  facebook

 

  20 czerwca - Fryzjerskie zmagania...

  27.05.15 – uczestniczyliśmy w Festynie Dnia Patrona w PG nr 22. Uczennice pokazały i przybliżyły gimnazjalistom ile pracy trzeba włożyć w to, by wybrany przez siebie zawód wykonywać z wielką pasją, świadcząc usługi fryzjerskie na wysokim poziomie.
Opiekunami na festynie byli: Katarzyna Lesiak, Iwona Sionek, Justyna Siwek.

  facebook

 

  20 czerwca - Zrób dla siebie odżywkę do włosów.

  Dnia 24.05.2015r wraz z delegacją młodzieży i nauczycieli uczestniczyliśmy III Pikniku Zdrowia, pod hasłem „Postaw na Zdrowie” na placu przed Urzędem Miejskim, przy ul. Żeromskiego w Radomiu. Na naszym stoisku można było zaopatrzeń się w naturalne odzywki i płukanki do włosów z naturalnych składników tj. jogurt, banan, jajka, drożdże, siemię lniane itp, oraz uzyskać poradę jak domowym sposobem można zregenerować włosy, a także jak wykonać własna odżywkę do włosów. Stoisko świadczyło także darmowe usługi fryzjerskie z którymi zmagali się wybitni fachowcy i uczniowie naszej szkoły. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę uczniów, uczestniczących w Pikniku, którzy wykonywali z pełną pasja profesjonalne usługi fryzjerskie.
Przygotowanie stoiska i opiekę na pikniku sprawowali: Agnieszka Adach, Justyna Siwek, Anna Kowalska, Anita Dolega, Wioletta Jarosz, Tomasz Kamieniak.

  facebook

 

  13 czerwca - Dzień Dziecka na Starym Mieście.

  Na Starym Mieście bawiło się 1 czerwca 2015r. około pół tysiąca dzieci i młodzieży. Dzień Dziecka zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka i Komenda Miejska Policji w Radomiu. Nie mogło zabraknąć na takiej imprezie naszej szkoły, gdzie uczniowie i uczennice czesali dzieci oraz młodzież. Opiekunkami były Dorota Frąk, Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka.

  facebook

 

  10 czerwca - Poznajemy kierunki rozwoju techniki lotniczej.

02.06.2015 roku klasa 1TAF uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Uczniowie kształcący się jako technik awionik oraz w różnych zawodach mechanicznych, mieli okazję zapoznać się z kierunkami rozwoju techniki lotniczej na przestrzeni kilkudziesięciu lat a także porównać wiadomości teoretyczne z faktycznymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.
Po dużej dawce wiedzy technicznej nie mogło zabraknąć zwiedzania Sukiennic, Smoczej Jamy, Zamku Królewskiego na Wawelu czy kilku chwil na Rynku Głównym w Krakowie.

  facebook

 

  29  maja  -  DZIEŃ  WETERANA,  MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  UCZESTNIKÓW  MISJI
  POKOJOWYCH  ONZ.

  23 maja w Kościele Garnizonowym w Radomiu członkowie radomskiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, uroczyście świętowali Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ i Dzień Weterana działań poza granicami państwa. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. mjr Krzysztof Smoleń, okolicznościową homilię wygłosił ks. Mirosław Dragiel. Kaznodzieja zachęcił do pamięci o tych, którzy polegli w imię pokoju na świecie. Posterunek Honorowy przy Tablicy Pamiątkowej poświęconej Żołnierzom Wojska Polskiego uczestniczącym w misjach poza granicami państwa, wystawili weterani z koła nr 45 w Radomiu. Ksiądz mjr Krzysztof Smoleń odczytał życzenia od Dyrektora Centrum Weterana w Warszawie płk Leszka Stępnia z okazji Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ i Dnia Weterana działań poza granicami państwa. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą wszystkim Weteranom działań poza granicami państwa. Kwiaty od SKMP ONZ złożyli ks. mjr Krzysztof Smoleń, Członek Zarządu Głównego SKMP ONZ Edward Kowalewski, wiceprezes koła nr 45 w Radomiu Wiesław Wabik, wiązankę od ZSZ im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” złożyła Pani Justyna Bujek. Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyli wszyscy obecni weterani i sympatycy.

  facebook

 

  Nowe miejsca pracy dzięki nowej fabryce Airbusa w Radomiu    

Helikopter EC 725 Caracal fot. Matthieu Sontag/Wikimedia Commons (CC-BY-SA 3.0)

    Świetna wiadomość dla naszych awioników i gimnazjalistów, którzy właśnie wybrali ten kierunek kształcenia w naszej szkole. Szczegóły znajdziecie tutaj: Echo Dnia

  facebook

 

  Kolejny sukces uczniów z Hubala    

Klasa 4TF

    Klasa IV Technikum Usług Fryzjerskich z Zespołu Szkół Zawodowych imienia Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu zdobyła tytuł Najsympatyczniejszych Maturzystów w plebiscycie Echa Dnia. Szczegóły znajdziecie tutaj: Echo Dnia

  facebook

 

  3 Maja - Bieg Konstytucji 3 Maja.    

     Dnia 03.05.2015 r. odbył się bieg Konstytucji 3 Maja pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego. Nie mogło na nim zabraknąć młodzieży z Hubala. Uczniowie rywalizowali w biegu sztafetowym 8x 500 m, którego trasa biegła ulicami placu Corazziego oraz Parku Kościuszki w Radomiu. Drużyna w składzie Ł. Gołda, K. Pionka, A. Szczepański, K. Bankiewicz, K. Gielniowska, J. Paszkowska, K. Zawiślak, D. Płatos zdobyła 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!!

  facebook

 

  24 kwietnia - „Hubalowa Rodzina świętuje”    

     Obchody 75 rocznicy śmierci „Hubala” rozpoczęły się w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy zwiedzali Izbę Pamięci poświęconą mjr H. Dobrzańskiemu, w której znajduje się bezcenna pamiątka po majorze Krzyż Virtuti Militari. Dużym zainteresowaniem cieszyła się statyczna wystawa sprzętu i uzbrojenia, która znajduje się na wyposażeniu jednostki. Kolejnym punktem obchodów były uroczystości w Anielinie. Nie zabrakło polowej mszy św., okolicznościowych przemówień m.in. pani dyrektor Beaty Jasek, dyrektora RDLP w Łodzi p. Edwarda Janusza i wicedyrektora RDLP w Radomiu p. Piotra Kacprzaka.
Uroczystości zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Justyny Bujek. W obchdach wzięli udział: zastępca wójta gminy Poświętne p. Maria Grzybek, Kombatanci Misji Pokojowej ONZ, Leśnicy, przedstawiciele ŚZŻAK Koła Skaryszew, Drużyna Strzelecka z Szydłowca, Tomasz Łumiński i Stowarzyszenie Wydzielonego Wojska Polskiego, Redaktor Tygodnika Radomskiego p. Jacek Lombarski oraz przedstawiciele szkół z Brudzewic, Przydworzyc, Chlewisk, Kraśnicy, Aleksandrowa Kujawskiego, kadeci z Lipin. Wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach dziękuje organizator uroczystości Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu.

  facebook

 

  22 kwietnia - Kolejny sportowy sukces naszej szkoły!    

 

    W dniu 22.04. br. w Zespole Szkół Elektronicznych odbyły się zawody w siłowaniu na rękę - ARMWRESLING, o mistrzostwo Radomia. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką pana Krystiana Lange brała udział w tej imprezie. Paweł Warchoł uczeń klasy 1k zdobył brązowy medal i okazały puchar. Serdecznie gratulujemy.

  facebook

 

  17 kwietnia - Potwierdził klasę mistrzowską.    

 

    17 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Samochodowych odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi na ilość powtórzeń, połowy masy ciała, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii nauczyciel złoty medal kolejny raz zdobył pan Krystian Lange nauczyciel ZSZ im. „Hubala”. Gratulujemy!

  facebook

 

  13 kwietnia - Miejsca, które każdy Polak powinien zobaczyć.    

Pamiątkowe zdjęcie - Kraków 2015.

    W dniach 9-10 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa oraz Oświęcimia. Podczas zwiedzania poznali historie Zamku Królewskiego i panujących tam władców państwa polskiego, Królewską Katedrę P.W. św. Stanisława i BM św. Wacława a w niej m.in. Groby Królewskie, Katedrę wieszczów i bohaterów narodowych, Muzeum Skarbca Katedralnego im. Jana Pawła II oraz Dzwony Katedry. Na Kopcu Kościuszki oglądali wystawy: „Polaków drogi do wolności” i „Twierdza a Miasto Kraków 1846-1918”, a ze szczytu kopca podziwiali piękną panoramę Krakowa wraz z ośnieżonymi szczytami Tatr. Kolejną atrakcją był Rynek Główny i znajdujące się tam Sukiennice, Kościół Mariacki oraz pomnik Adama Mickiewicza. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie i poznanie historii Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz zapalenie zniczy i oddanie hołdu pomordowanej ludności. Historia ukazana i opowiedziana przez przewodników zrobiła na uczniach ogromne wrażenie – to trzeba zobaczyć.
Opiekunami wycieczki byli p. Justyna Bujek, p. Grzegorz Danilczuk i p. Tomasz Jaśkiewicz. Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
Zapraszamy na kolejną wycieczkę za rok!

  facebook

 

  2 kwietnia - Wolontariusze po raz kolejny w akcji    

 

    Dnia 30.03.2015 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” nastąpiła kontynuacja akcji „Pola Nadziei”. Chętni wolontariusze-ogrodnicy z klasy 3f2 wraz z koordynatorem akcji Wiolettą Jarosz starannie wycieli zasadzone w październiku żonkile i na terenie szkoły przeprowadzono zbiórkę funduszy na sprzęt rehabilitacyjny do wypożyczalni Caritas dla osób cierpiących na raka. Ofiarodawcy, których nie brakowało otrzymali kwiat żonkila – symbol solidarności  z umierającymi na raka.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy, tym gestem pokazaliście, że możemy zarówno pomagać jak i dobrze się bawić.

  facebook

 

  27 marca - Kiermasz książki.    

 

    W dniach 25 i 26 marca 2015r. przy bibliotece szkolnej odbył się kiermasz książki. Jego organizatorami były: księgarnia wysyłkowa „Tuliszków”, Hurtownia Książek „Marco” oraz biblioteka. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Przygotowaniem kiermaszu i jego organizacją zajęły się uczennice klasy 1TAF, które należą do Klubu Bibliotecznego pod kierunkiem p. Anny Kowalskiej i p. Anity Dolegi.

  facebook

 

Dni otwarte w Zespole Szkół Zawodowych
im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”

27.03.2015r. – od godziny 12.00 do 17.00.
28.03.2015r. – od godziny 9.00 do 14.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i niezdecydowanych gimnazjalistów do zapoznania się z naszą ofertą kształcenia zawodowego w technikum i w zasadniczej szkole zawodowej. Podczas spotkań z uczniami i nauczycielami proponujemy wiele atrakcji m.in.:

1. Warsztaty fryzjerskie:

„Zrób dla siebie odżywkę do włosów”

Komputerowe dobieranie fryzur.

2. Konkurs fryzjerski – film dydaktyczny.

Tylko u nas - jedyna taka szkoła w Radomiu
oferująca nowe zawody z przyszłością.

3. Prezentacja nowych kierunków zawodowych:

- Technik awionik!

- Technik urządzeń dźwigowych!

- Technik analityk!

- Technik technologii chemicznej!

4. Odkrywamy swoje umiejętności!

Mierzę sam! – zabawy z wykorzystaniem narzędzi pomiarowych i prostych urządzeń.

Samodzielnie naprawiam samochód – pokaz nowoczesnej diagnostyki samochodowej.

Programowanie obrabiarek, to takie proste! - warsztaty.

Rysuję i modeluję elementy techniką komputerową! - warsztaty.

5. Nauka to nie tylko książka:

1. Wyloguj się do życia na sportowo.

2. „Chemia na wesoło”.

3. Quiz matematyczny – matematyka to prosta sprawa!

4. Zabawy językowe z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

5. Historia to ważna sprawa – poznaj naszego Patrona.


  26 marca - I miejsce dla uczennicy naszej Szkoły – KATARZYNY BANKIEWICZ    

VII Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej w Warszawie ROZSTRZYGNIĘTY!!!

    24 marca w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie uczennice naszej szkoły – Katarzyna Bankiewicz (3f1) i Milena Brzózek (4TF) prezentowały swoje umiejętności na VII Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej, którego temat brzmiał „100 LAT W MODZIE 1915-2015”.
Jesteśmy bardzo dumni ze wspaniałych stylizacji naszych uczennic, a w szczególności z zajęcia przez nasza uczennice Kasie Bankiewicz PIERWSZEGO zaszczytnego miejsca. Obie uczennice otrzymały również wyróżnienia za swoje niepowtarzalne, pełne elegancji, szykowne stylizacje. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W konkursie brały udział 74 pary, wiec walka o podium była naprawdę ciężka. GRATULACJE !!!
Serdeczne podziękowania kierujemy również dla modelek: Zuzanny Lacatus (1AF) i Justyny Kusio za godne i szykowne zaprezentowanie się na wybiegu. Dla dziewczyn należą się GROMKIE BRAWA !!!
Opiekę nad przygotowaniem uczennic do konkursu sprawowały: Pani Justyna Siwek i Pani Karolina Gawryś.

  facebook

 

  25 marca - Poznaliśmy zwycięzcę IV Turniej Piłki Siatkowej o puchar mjra „Hubala”.    


    W dniu 19.03.2014 w Gimnazjum nr 13 odbył się po raz czwarty Turniej Piłki Siatkowej o puchar mjra „Hubala”. W rywalizacji brały udział gimnazja: 3, 11, 13, 14 i gimnazjum z Wolanowa. Otwarcia Turnieju dokonali Pani Beata Jasek dyrektor ZSZ im. „Hubala” i dyrektor Gimnazjum nr 13 Pan Tomasz Gogacz.
Na zawodach panowała miła i sportowa atmosfera.
Turniej wygrało gimnazjum z Wolanowa, II miejsce zdobyło gimnazjum nr 11 zaś III miejsce zajęli gospodarze gimnazjum nr 13.
W nagrodę zwycięzcy z Wolanowa do którego trafił puchar „Hubala”, rozegrali mecz z trzykrotnymi zdobywcami pucharu gimnazjum nr 22. Tym razem lepsi okazali się chłopcy z Wolanowa, którzy wygrali 2:0. Turniej prowadził nauczyciel z ZSZ im. „Hubala” Krystian Lange.

  facebook

 

  24 marca - Kobieta – inspiracją, wyobraźnią, natchnieniem fryzjera.    


    Kobieta od wielu wieków była inspiracją nie tylko malarzy, poetów ale i... fryzjerów. Adepci sztuki fryzjerskiej klas zasadniczych zmierzyli się z wyzwaniem jakie postawiły im organizatorki panie Ewelina Sobieraj oraz Wioletta Jarosz i wzięli udział w szkolnym konkursie fryzjerskim pt: „Kobieta”.
I miejsce zdobył „Kobieta w stylu retro w nowoczesnym świecie” - Smagowski Bartłmiej,
II miejsce zajęła „Kobieta jesień”- Bankiewicz Katarzyna,
III miejsce zdobyła „Piękna bestia” - Patrycja Wójcik.

  facebook

 

  24 marca - Wielkanoc tuż, tuż    


    Szybkimi kroczkami zbliża się Wielkanoc, tradycją w naszej szkole stał się fakt iż klasy fryzjerskie pod czujnym okiem opiekuna wolontariatu Wioletty Jarosz własnoręcznie, przy zastosowaniu nowoczesnych technik, wykonały wielkanocne pisanki. Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu jak co roku przekazali je Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

  facebook

 

 24 marca - „Pola Nadziei zakwitną wiosną”    


    Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” rozpoczęła się akcję Pola Nadziei. Polega ona na sadzeniu żonkili. Wiosną, kiedy zakwitną, odbywają się kwesty. Z pieniędzy, które uda się zebrać, kupowany jest sprzęt do wypożyczalni Caritas. Ofiarodawcy otrzymują kwiat żonkila lub jego symbol. Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, w której chodzi o pomoc chorym na raka. Ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki w trudnym okresie odchodzenia. Sadzenie żonkili jest symbolicznym aktem solidarności z umierającymi. Młodzież bardzo chętnie angażuje się w tę akcję. Obsadzanie Pól Nadziei żonkilami ma pokazać solidarność ludzi zdrowych z tymi, którzy chorują na choroby nowotworowe. Przez to uczymy wrażliwości na potrzeby osób chorych i chcemy również pokazać, że oni nie są sami. Na zdjęciu klasa 2f1 z koordynatorem akcji panią Wiolettą Jarosz.

  facebook

 

  24 marca - Poznać głębiej historię II wojny światowej    


    Uczennice klasy 2f1 wraz z panią przewodnik i wychowawcą Wiolettą Jarosz wybrali się na wycieczkę pieszą ,,Miejsca II wojny światowej w Radomiu''. Pomimo niezadowalającej aury zainteresowanie było zdumiewające.

  facebook

 

  23 marca - PREMIER EWA KOPACZ WSPIERA ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI    


    W dniach 20-22 marca na terenie całego kraju odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. W akcję zaangażowanych było 2 500 sklepów spożywczych w 330 miejscowościach. Liczba wolontariuszy również robi wrażenie to prawie 31 tysięcy osób, które bezinteresownie pomagają innym.
Wielką niespodziankę sprawiła premier Ewa Kopacz uczennicom Zespołu Szkół Zawodowych im. Hubala, które kwestowały w sobotę w markecie Piotr i Paweł w Radomiu. Pani Premier bez zastanowienia przyłączyła się do akcji kupując produkty dla najuboższych mieszkańców miasta. Podczas krótkiej rozmowy z uczennicami pochwaliła działania młodzieży. Warto zaznaczyć, że radomski Hubal współpracuje z Bankiem Żywności już 11 lat. Na 17 maja 2015 zaplanowane jest kolejne wspólne przedsięwzięcie Koncertowa Zbiórka Żywności którą honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski.

  facebook

 

  10 marca - I Konkurs Fryzjerski ...    


    Dnia 10.03.2015 w Zespole Szkół Zawodowych im mjr H. Dobrzańskiego „Hubala ” odbył się I Konkurs Fryzjerski dla salonów fryzjerskich pt: „Fryzury inspirowane własną fantazją”; pod patronatem Prezesa Cechu Rzemiosł Różnych w Radomiu. Patronat medialny nad imprezą objęły TV Damii i Tygodnik Radomski. Decyzją jury I miejsce zdobył - Smagowski Bartłomiej, II miejsce-Szczepański Jakub, III miejsce - Bankiewicz Katarzyna. Organizatorem konkursu były: Sobieraj Ewelina i Jarosz Wioletta

  facebook       Media o nas.

 

  6 marca - ONZ w Hubalu.    

Uroczyste podpisanie Porozumienia o Współpracy ...

    6 marca 2015 w naszej szkole miało miejsce Uroczyste podpisanie Porozumienia o Współpracy między Stowarzyszeniem Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło Nr 45 Radom a Zespołem Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
    Uczestnicy uroczystości obejrzeli wzruszający program artystyczny, który rozpoczęła piosenka w wykonaniu p. Cezarego Jawoszka „Przywiozę Ci błękitny hełm”. Nie zabrakło również prezentacji multimedialnych oraz wspomnień pułkownika w stanie spoczynku Edwarda Łakomego z III zmiany Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej w Egipcie 1974/1975 odczytanych przez uczniów. Na zakończenie wszyscy udali się pod pomnik Patrona szkoły, gdzie delegacje złożyły kwiaty.
Uroczystość przygotowały panie: K. Czerwonka, D. Frąk, J. Bujeku.

  facebook       Media o nas.

 

  5 marca - Odszedł na wieczny spoczynek.    


Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego przyjaciela naszej szkoły pana Edwarda Małachowskiego - v-ce prezesa SZZAK Okęgu Radom. Zmarł 4 marca 2015. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 marca w Kościele Garnizonowym. Będzie w nich uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły.

  facebook

 

  18 stycznia - Studniówka 2015.    

 

W sobotni piękny wieczór wszyscy czekali na uroczyste rozpoczęcie i słowa …, ale zanim to nastąpiło najpierw były powitania przybyłych gości, wspomnienia, życzenia i podziękowania aż w końcu zostały wypowiedziane przez panią dyrektor Beatę Jasek magiczne słowa „Poloneza czas zacząć.”. Nie zapomną je na pewno tegoroczni maturzyści naszej szkoły, to właśnie oni byli głównymi postaciami tegorocznego balu studniówkowego 2015. Uczniowie i nauczyciele oraz osoby towarzyszące z uśmiechem na twarzy bawili się do samego rana.
Trzymajmy kciuki, aby tak doskonały nastrój towarzyszył naszym maturzystom podczas egzaminów maturalnych i zawodowych. Więcej w zakładce Media o nas i na facebook'u.

  facebook       Media o nas.

 

  24 grudnia - Hubalowa Wigilia.    

 

Grudniowe spotkania w leśnej głuszy uczniów szkół noszących imię majora Hubala z leśnikami są już wieloletnią tradycją. Zapoczątkował ją Patron szkół w 1939 roku. Uczniowie i leśnicy kontynuują tę tradycję od 2007 roku i spotkali się już ósmy raz w tym samym miejscu, w którym ostatni żołnierze Wojska Polskiego, dowodzeni przez majora Henryka Dobrzańskiego, świętowali pierwsze Boże Narodzenie w okupowanej Polsce. - Mam nadzieję, że będziecie przybywać tutaj w kolejnych latach – zwróciła się do uczniów Beata Jasek, dyrektor ZSZ im. Hubala, rozpoczynając leśną wigilię. – To waszym zadaniem będzie nieść tę piękną historię młodszym kolegom. Dzisiejszy dzień to chwila zadumy nad tym co było, nad tym co będzie…

  facebook

 

  23 grudnia - Przed świąteczną przerwą.    

 

Dla uczniów klas kończących szkołę to już ostatnia wigilia spędzona w takim gronie w naszych murach szkolnych. Po raz pierwszy natomiast przeżywali ją uczniowie klas pierwszych. Wieczerza wigilijna przygotowana przez uczniów była skromna, ale z tradycją. Był opłatek i życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, gwiazda wigilijna, wigilijne racuchy a na osłodę ciasteczka. W takiej chwili nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.
Do zobaczenia w Nowym Roku 2015.

  facebook

 

  18 grudnia - Godzina wychowawcza z pracodawą.    

 

W klasie 2 na godzinie wychowawczej po raz kolejny gościł pan Hubert Kinas z firmy AUTOCENTRUM w Radomiu. Tematem lekcji były poduszki powietrzne, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów . Multimedialną prezentację uświetnił pokaz "wybuchu" bocznej poduszki powietrznej samochodu. Było to niesamowite doświadczenie jej reakcję podczas wypadku. Oczywiście na za kończenie były pamiątkowe zdjęcia ze spotkania.

  facebook

 

  16 grudnia - Kartki Bożonarodzeniowe    

Konkurs

15 grudnia 2014 w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową, zrobioną przez naszych uczniów. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego miały problem w wyborze tej najładniejszej, dlatego trzy prace zdobyły pierwsze miejsce, a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Nasze gratulacje!!!

  facebook

 

  15 grudnia - Świąteczna Zbiórka Żywności.    

    

W dniach 28-30 listopada odbyła się kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności, w której nie mogło zabraknąć wolontariuszy z Hubala. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się pozyskać ponad 400 kg żywności dla najuboższych mieszkańców Radomia. W całej Polsce Federacja Polskich Banków Żywności zebrała 839 ton żywności. Zebrane produkty trafią do 280 tyś. osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i nauczycielom.

  facebook

 

  10 grudnia - Po długiej podróży w końcu zawitał do nas ...    

    

8 grudnia 2?014 Mikołaj odwiedził naszą Szkołę każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie, a tym grzecznym i mniej grzecznym Mikołaj rozdawał jabłka.

  facebook

 

  8 grudnia - IV Regionalny Konkurs Fryzjersko – Kosmetyczny rozstrzygnięty.    

    

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się IV Regionalny Konkurs Fryzjersko-Kosmetyczny pod hasłem: „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 38 uczestników w tym uczennice naszego Technikum Fryzjerskiego: Martyna Nowocień, Sylwia Borkowicz - kl 3 TF i Milena Brzózek z kl. 4TF.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu stylizacji (fryzura, makijaż, strój) wzorowanej na modzie z lat 20-tych lub 30-tych XX wieku. Pracę uczestników konkursu oceniało profesjonalne jury: Izabela Bedyniak - Siewierska - właścicielka oraz dyrektorka Szkoły Wizażu, Stylizacji i Charakteryzacji „Cztery Pory Roku” w Łodzi, Jolanta Puchałka - współwłaścicielka Puchałka Hair Design Academy w Pszczynie, Grzegorz Maj - fotograf, współwłaściciel Pracowni Fotograficznej ArtFot.info w Ostrowcu.
Przygotowanie do konkursu wymagało głównie od uczestniczek jak i opiekunów wiele pracy w zaproponowaniu niepowtarzalnej stylizacji tamtych lat. Nie możemy również nie wspomnieć o modelach Naszych uczestniczek (Julia Kurosz, Zuzanna Lacatus, Aleksandra Grzyb), które w dużej mierze przyczyniły się do sukcesu, poświęcając swój wolny czas na przygotowania do konkursu.
Serdeczne podziękowania w imieniu opiekunów i uczennic kierujemy dla Pani Justyny Bujek, Doroty Frąk, Anny Kowalskiej za wszelką pomoc, dobór i doradztwo w osiągnieciu tego sukcesu, natomiast Panu Jarosławowi Wajsowi za przygotowanie prezentacji multimedialnej Wśród uczestniczek z Naszej Szkoły wyróżnienie za wyraz sceniczny – makijaż otrzymała Milena Brzózek. GRATULUJEMY !!!
Opiekunowie: Siwek Justyna, Gawryś Karolina, Chmielnicka Agnieszka
Zachęcamy uczniów Naszej Szkoły do uczestnictwa w konkursach fryzjerskich, zdobywając jednocześnie nowe umiejętności, które bowiem prowadzą do sukcesu.

  facebook

 

  1 grudnia - Andrzejkowe wróżby.    

Cyganka przyszłość ci przepowie.

Drzewko szczęścia, kubki, kolory, źródełko marzeń i inne wróżby czekały na wszystkich uczniów naszej Szkoły spragnionych poznać swoją przyszłość w Andrzejkowy piątek 28 listopada 2014 r. W odkrywaniu tych tajemnic pomagały cyganeczki z klasy 3TF. Organizatorem kącika wróżb był Samorząd Uczniowski.

  facebook

 

  30 listopada - Konkurs Poezji Patriotycznej.    

    

26 listopada odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym wzięło udział 11 uczennic. Jury w składzie p. dyr. Beata Jasek, p. A. Kowalska, p. K. Lesiak oraz p. J. Bujek było pod wrażeniem wysokiego poziomu jaki zaprezentowały uczestniczki. Najlepsze okazały się:
- Wioletta Ja¶kiewicz - I miejsce
- Katarzyna Węgrzycka - II miejsce
- Aleksandra Grzyb - III miejsce
Gratulujemy!

  facebook

 

  30 listopada - Dzień Języków Obcych.    

Teoria i praktyka.

W dniu 19 listopada odbył się coroczny Dzień Języków Obcych. Głównym motywem były tym razem języki obce zawodowe. Młodzież pod opieką p. Moniki Adamczyk, p. Moniki Gregorczyk i p. Wojciecha Chmielnickiego przygotowała makiety salonów fryzjerskich, samochodów, samolotów z opisem w językach angielskim i niemieckim. Mieliśmy też możliwość podziwiania wystawy prac takich jak: wizytówki, zaproszenia i plakaty oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej budowy samochodu. Wystawa zarówno cieszyła oko, jak i była ciekawą formą utrwalenia przez młodzież słownictwa zawodowego z języków obcych.

  facebook

 

  30 listopada - Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w „Hubalu”    

    

     17 listopada gościliśmy w szkole przedstawicieli Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Radomia. Wiceprezes – p. Wabik Wiesław zaprezentował w skrócie historię udziału wojska polskiego w misjach oraz przedstawił dorobek stowarzyszenia i koła. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tego spotkania, które zakończyło się „Hubalową legendą” w wykonaniu autora tej piosenki Cezarego Jawoszka. Dziękujemy za wspaniałą lekcję!

  facebook

 

  27 listopada - Polowe Warsztaty Lotnicze w Radomiu i ich przyszli praktykanci.    

    .Już dzisiaj gotowi rozpocząć tu zajęcia praktyczne.

     19.11.2014 roku klasa 1TAF z ZSZ im. „Hubala” uczestniczyła w wycieczce na radomskie lotnisko. Gospodarzami byli kierownik Polowych Warsztatów Lotniczych i dyrektor Wojskowego Ośrodka Metrologii. W Polowych Warsztatach Lotniczych zostali zapoznani z charakterem działalności jednostki, jej historią i organizacją. Następnym elementem zwiedzania PWL była wizyta w hangarze, gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszyły się śmigłowce Mi2 i SW-4 Puszczyk. Młodzież miała możliwość poznania dwóch typów śmigłowców, jak i też procesu ich obsługi. Poza hangarem, ciekawość wzbudziły kontenery robocze, ich sposób samodzielnego podnoszenia się do transportu oraz wyposażenie. W Wojskowym Ośrodku Metrologii na uczniów czekały laboratoria pomiarowe, w których zostali zapoznani ze sposobem uwierzytelniania i obsługi skomplikowanych urządzeń awionicznych. To właśnie tutaj, jako pierwsi w Radomiu w przyszłym roku odbywać będą praktykę zawodową nabywając i doskonaląc swoje umiejętności w zawodzie technik awionik. Wycieczkę młodzież oceniła jako bardzo ciekawą i pouczającą.

  facebook

 

  20 listopada - II Radomski Bieg Niepodległości.    

    

     11 listopada 2014 roku nasi uczniowie wystartowali w Radomskim Biegu Niepodległości. Dystans 1918 metrów nawiązujący do daty odzyskania niepodległości przez Polskę pokonało blisko pół tysiąca biegaczy. Wygranymi byli wszyscy uczestnicy, którzy w ten sposób okazali swój szacunek do Ojczyzny.

  facebook

 

  20 listopada - Dzień Niepodległości    

„Jedną drogą dziś wszyscy idziemy”

     12.11.2014 obchodziliśmy w „Hubalu” 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mottem uroczystości były słowa: „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy”. Niech więc droga naszego życia będzie kontynuacją historycznych dróg i niech zawsze wiedzie ku doskonalszej wolności.
Uroczystą akademię rozpoczęła pani Justyna Bujek, która przypomniała sylwetkę ostatniego hubalczyka Romualda Rodziewicza „Romana”. Wszyscy uczcili jego pamięć minutą ciszy. Kolejnym punktem był program artystyczny, a po nim wystąpili przedstawiciele Związku Strzeleckiego, którzy dali wspaniały pokaz swoich umiejętności. Wśród nich znalazł się uczeń kl. 3 Mariusz Wojciechowski.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania serdecznie dziękuje organizator i pomysłodawca obchodów J. Bujek.

  facebook

 

  19 listopada - "Oswajanie rynku pracy."    

Uczestnicy Gry Miejskiej

     12 prac jak u Herkulesa mają wykonać uczestnicy Gry Miejskiej "Oswajanie rynku pracy". Wspinanie się po ściance, ćwiczenia w siłowni, wizyty w PUP i WUP oraz nagrywanie filmów o tematyce doradczej to przykładowe działania młodzieży. Do Gry zgłosiło się 6 drużyn, w tym zespół ZSZ Hubala w składzie: Mateusz Cholewa 3K, Jarosław Bieniek 3K, Milena Brzózek 4TF, Eliza Witczak 4TF i Wioletta Jaśkiewicz 3TF. Opiekunem Naszych zuchów jest nauczycielka przedsiębiorczości Pani Beata Kacprzak. Finał w piątek 21 listopada 2014r. Trzymajmy kciuki!

  facebook

 

  14 listopada - HAIR FORUM POLAND    

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska

     To było bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie dla branży fryzjerskiej w tym roku. W Warszawie odbyły się pierwsze targi Hair Forum Poland, w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, na których gościli uczniowie naszej szkoły z klas 1TAF, 3TF, 3F2, jak również uczestnicy fryzjerskiego kursu kwalifikacyjnego.
Uczniowie i kursanci oprócz powierzchni wystawienniczej, na której swoją ofertę zaprezentowały firmy i marki branży fryzjerskiej, mieli okazje obejrzeć pokazy na scenie Hair Show Point oraz ambitne konkurencje mistrzowskie m.in. Ogólnopolskie Mistrzostwa Artystów Fryzjerstwa- HAIR MASTER CUP, jak również nowe trendy, nowości, bogaty program merytoryczny. Głodnych wiedzy przyciągnęła także scena Hair Artists Congress, gdzie największe autorytety branży dzieliły się swoją wiedzą. Grzechem by było nie nadmienić, iż podczas tanecznego występu na głównej scenie naśladując zespół udział wzięły również nasze uczennice z klasy 1TAF. Opiekunowie: Sobieraj Ewelina, Siwek Justyna.

  facebook

 

  31 października - It’s Halloween!    

Jack-o’-lantern.

31 października 2014 roku w naszej szkole odbyło się straszenie! Dwie wiedźmy prezentowały wykonane przez uczniów dynie halloween-owe - Jack-o’-lantern. Zwyciężyły dwie prace – Justyny Paszkowskiej z klasy 1TAF oraz Patrycji Wójcik z klasy 3F2. Konkurs na najstraszniejszą dynię zorganizowali nauczyciele języka angielskiego Monika Adamczyk i Wojciech Chmielnicki oraz Samorząd Uczniowski naszej Szkoły..

  facebook

 

  27 października - Ostatni Hubalczyk.    

Po prostu chcieliśmy walczyć...

    Po prostu chcieliśmy walczyć... Ostatni z żyjących Hubalczyków, Romuald Roman Rodziewicz, wachmistrz Wojska Polskiego zmarł w piątek 24 października w Domu Opiekuńczym "Jasna Góra" w Huddersfield w Anglii. Pogrzeb R. Rodziewicza odbędzie się 6 listopada br. o godz. 13:30 w kościele polskim w Huddersfield. Cześć Jego pamięci!

  facebook

 

  21 października - Kiermasz książki.    

Miłośnicy książki.

    21 października 2014 r. biblioteka szkolna wraz z uczennicami z klasy 1AF zorganizowała kiermasz książki, który mógł się odbyć dzięki współpracy z Hurtownią Taniej Książki Tuliszków. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć, przeczytać fragmenty i w końcu kupić książki. Przy okazji kiermaszu zawiązały się również nowe znajomości, z czego bardzo się cieszymy. Biblioteka i przyjaciele.

  facebook

 

  14 października - Dzień Komisji Edukacji Narodowej.    

Uroczysta akademia

    15 października odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej na którą przybyli zaproszeni goście, m.in.: dyr. Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu w Radomiu Leszek Pożyczka, prezes Cechu Rzemiosł Różnych Tadeusz Duda, pracodawcy, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
   Pani Dyrektor Beata Jasek podziękowała wszystkim za pracę i trud wkładany każdego dnia w wykształcenie i wychowanie młodego człowieka oraz doceniła pracę wyróżniających się nauczycieli i pracowników, wręczając im okolicznościowe nagrody.
     Nie zabrakło też miłego akcentu skierowanego w stronę uczniów. Pracodawcy współpracujący z naszą szkołą ufundowali i nagrodzili najlepszych uczniów, m.in. kształcących się w zawodach: operator obrabiarek skrawających i mechanik pojazdów samochodowych.
     Przedstawiciele klas pierwszych ślubowali godnie reprezentować szkołę i imię Patrona szkoły – mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”. Na zakończenie uroczystości odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczennice z klas 1TAF i 3TF pod opieką pań: Moniki Adamczyk i Moniki Gregorczyk. Całą oprawą uroczystości zajmowali się: Sławomir Baćmaga, Dorota Frąk, Karolina Czerwonka i Grzegorz Danilczuk.

  facebook

 

  13 października 2014   Kwestujemy w Piotrze i Pawle    

Dołącz i ty.

     Podczas tegorocznej akcji „Podziel się Posiłkiem”, która odbywała się w dniach 3-4 października nasza młodzież zebrała 270 kg żywności. Radomski Bank Żywności wszystkie produkty przekazał dla najbardziej potrzebujących uczniów Hubala. Bardzo dziękujemy!

  facebook

 

  9 października 2014   ENEA Wytwarzanie S.A.    

Warte zobaczenia.

     Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z klas: 1k, 1op, 1TAF i 2OP, uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do elektrowni ENEA Wytwarzanie w Świerżach Górnych. Celem wycieczki było poznanie procesów wytwarzania energii elektrycznej, wykorzystanie produktów ubocznych i sposoby ochrony środowiska naturalnego. Na zakończenie w Źródłach Królewskich w Nadleśnictwie Kozienice uczniowie integrowali się przy ognisku i tradycyjnym wspólnym pieczeniu kiełbasek. Organizatorami byli nauczyciele panie Ewa Adamska, Gabriela Zajączkowska oraz pan Tomasz Jaśkiewicz.

  facebook

 

   22 września 2014   Kursy kwalifikacyjne - informacje.    

Informacja o kursach kwalifikacyjnych!

Terminy zjazdów i plan zajęć dla słuchaczy kursu kwalifikacyjngo1KF semestr 1, Kwalifikacja A.23 kliknij tutaj...


Terminy zjazdów i plan zajęć dla słuchaczy kursu kwalifikacyjngo 2KF semestr 3, Kwalifikacje A.19 i A.23 kliknij tutaj...


  25 września 2014   75 Rocznica Powstania Państwa Polskiego Podziemnego.    

Testament Polski Walczącej

List otwarty Prezesa IPN

Przywódcy Polski Walczącej

Wystawy PPP

    Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70 rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, które pozwoliły przetrwać czas komunistycznej dyktatury.

  1 września 2014   Inauguracja roku szkolnego.    

I stało się ...

     Mimo najlepszych chęci i starań, z żalem musimy ogłosić, że z dniem dzisiejszym w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015 z nowymi uczniami i nowym kierunkiem kształcenie jakim jest technik awionik. No cóż, nie ma wyboru i należy wziąć się do pracy.
Uczniom życzymy wytrwałości i chęci do zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej, a nauczycielom niezwykle dużej dawki cierpliwości i poczucia humoru, bo bez tego trudno wytrwać w dążeniu do celu.
Powodzenia!

  facebook

Losy absolwentów  

Radom


Radom


Informacje

Gabinet pielęgniarki

  Poniedziałek - 800 - 1400

  Wtorek - 800 - 1400

  Czwartek - 800 - 1500

  Piątek - 1030 - 1500


Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom

Copyright 1904-2022 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu.