Archiwum 2012/2013  2013/2014  2014/2015  2015/2016  2016/2017  2018/2019  2019/2020  2020/2021  2021/2022  2022/2023 

  30 lipca - Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2019r.

 

 

   28 lipca w muszli koncertowej w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu ogłoszono wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2019. Mieszkańcy mogli głosować na projekty z obszaru ogólnomiejskiego, pięciu obszarów miejskich oraz obszaru instytucjonalnego. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że obydwa projekty zgłoszone przez naszą szkołę zwyciężyły i zostaną zrealizowane. Obszar ogólnomiejski II miejsce - „Spotkania z bohaterem - Mieszkańcy miasta poznają historię pierwszego partyzanta II wojny światowej”. Koszt - 100 tys. zł., głosujących – 2941, suma punktów – 8453.
Obszar Instytucjonalny I miejsce - „Nowa sala dla Hubala”.Koszt - 600 tys. zł., głosujących - 4514, suma punktów - 13268.
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!!!

  facebook

 

  facebook

 

  22 czerwca - Zakończenie roku szkolnego.

 

 

   Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej, Cechu Rzemiosł Różnych oraz Rady Rodziców. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, wysokie oceny na zajęciach praktycznych lub inne osiągnięcia otrzymali nagrody książkowe. Oglądając prezentację multimedialną, na której zostały uwiecznione najważniejsze chwile z trzyletniego pobytu w szkole, ze wzruszeniem pożegnaliśmy kolejne pokolenie Absolwentów.
Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

  facebook

 

  22 czerwca - Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!.

 

 

   Opiekun wolontariatu szkolnego zmienił formułę świętowania końca roku szkolnego wzbudzając w młodych osobach chęć do zaangażowania społecznego! Zamiast wręczania kwiatów i słodyczy wychowawcy zachęcił swojego ucznia i uczennice z klasy 2TF by wsparli działania PAH w Somalii, gdzie potrzebne są podstawowe narzędzia rolnicze, wędkarskie oraz transfery pieniężne dla najbardziej potrzebujących rodzin. Ważne jest, aby młodzież widziała potrzebę pomagania, a pieniądze, za które mogą kupić kwiatek przeznaczyli na coś innego, na coś, co pomoże innym.

  facebook

 

  22 czerwca - Podziękowania

  facebook

 

  22 czerwca - Podziękowania

  facebook

 

  22 czerwca - Podziękowania

  facebook

 

  11 czerwca - VI Piknik Zdrowia.

 

 

   10 czerwca na deptaku przed Urzędem Miejskim odbył się VI Piknik Zdrowia, którego jednym z uczestników była nasza szkoła. Uczennice wraz z opiekunami promowali kierunki oraz zachęcali mieszkańców do głosowania w budżecie obywatelskim. Zainteresowanie naszym stanowiskiem było bardzo duże. Dziewczęta wykonywały modne w tym sezonie fryzury z kolorowych warkoczyków. Uczennicom należą się ogromne podziękowania za reprezentowanie szkoły i wspaniałą atmosferę na pikniku.

  facebook

 

  11 czerwca - Festyn w przedszkolu nr 10.

 

 

   9 czerwca odbył się festyn w Przedszkolu Publicznym nr 10 im. Jana Brzechwy w Radomiu z okazji 30-lecia przedszkola nas również nie zabrakło.

  facebook

 

  11 czerwca - Podziękowanie za zaangażowanie w organizację festynu.

  facebook

 

  11 czerwca - Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

 

 

   W ramach współpracy ze Świetlicą Caritas Pallotyńską uczniowie wraz z nauczycielkami uczestniczyli w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 03.06.2018. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz fryzur uczennic z klasy 2TF i pokaz tańca współczesnego w wykonaniu uczennic z klasy 3fk, jak również wykonywanie usług fryzjerskich - warkoczy, plecionek oraz malowanie twarzy najmłodszym. Wszystkie działania miały zachęcić mieszkańców osiedla do głosowania w budżecie obywatelskim na nasze projekty. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

  facebook

 

  10 czerwca - Łączy nas pamięć.

  facebook

 

  10 czerwca - Podziękowania od Krzysia.

  facebook

 

  29 maja - „Czy tu czy tam-czytam”.

    18 maja młodzież z „Hubala” wzięła udział w akcji głośnego czytania dzieciom. W ramach promowania i wspierania rozwoju czytelnictwa oraz współpracy ze środowiskiem lokalnym nasze uczennice z klasy 2fl w ciekawy i zabawny sposób zaprezentowały przedszkolakom bajkę Jana Brzechwy „Żuk”. Najmłodsi czytelnicy słuchali tekstu z dużym zainteresowaniem oraz chętnie odpowiadali na pytania, za co zostali nagrodzeni kolorowankami. Przyjazna atmosfera, otwartość i uśmiech dzieci to największa nagroda za zaangażowanie naszych uczennic.

  facebook

 

  18 maja - „Literacka Mapa Radomia”.

 

 

   17 maja zostały rozstrzygnięty konkursu „Literacka Mapa Radomia”.
Pomysły na zdjęcia wszystkich uczestników były bardzo twórcze i kreatywne. Po długich obradach jury zadecydowało, o kolejności miejsc najlepszych prac.
I miejsce zdobyła Patrycja Prygiel.
II miejsce uzyskała Eliza Kowalczyk.
III miejsce przypadło Aleksandrze Wesołowskiej.
   Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału i za świetny pomysł na fotografię.
Prace naszych uczestniczek, będzie można obejrzeć na wystawie przy bibliotece szkolnej.

  facebook

 

  13 maja - Pożegnanie śp. majora Henryka Wśnickiego.

 

 

   10 maja w Kościele Garnizonowym odbyły się uroczystości pogrzebowe majora Henryka Wśnickiego - Prezesa Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyły licznie zgromadzone Poczty Sztandarowe, przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Policji. W uroczystościach wzięła również delegacja z naszej szkoły.

  facebook

 

  13 maja - Msza Św. za poległych...

 

 

   29 kwietnia w kościele Matki Bożej Miłosierdzia Bożego przy ul. Struga odprawiona została Msza Św. za poległych w latach 1939-1956 walczących w Okręgu Radomsko-Kieleckim o suwerenność i niepodległość Ojczyzny oraz za zmarłych członków Radomskiego Okręgu Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Radomskiego Oddziału Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy pod opieką pani Justyny Bujek.

  facebook

 

  10 maja - Uroczystości przy Szańcu w Anielinie.

 

 

   W niedzielę 29 kwietnia 2018r. przy Szańcu w Anielinie odbyły się uroczystości dla uczczenia pamięci majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i jego żołnierzy. Patronat nad uroczystością przyjął Prezydent Andrzej Duda.
  Odprawiona została msza polowa, wygłoszone okolicznościowe przemówienia i odczytany apel pamięci oraz oddana salwa honorowa. Delegacje obecne na uroczystościach złożyły wieńce i wiązanki.
  Wielka niespodzianka dla płk Mariana Zacha! Stowarzyszenie Pamięci Marszałka Piłsudskiego odznaczyło pułkownika Orderem Józefa Piłsudskiego.

  facebook

 

  9 maja - Pożegnanie maturzystów 2018.

 

 

   26 kwietnia odbyła się uroczystość zwana „ostatnim dzwonkiem”, czyli pożegnanie uczniów klasy czwartej technikum. Przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała zebranym uczniom i nauczycielom wiele wspólnie przeżytych chwil. Wspominano chwile zabawne, ale nie zabrakło też momentów pełnych wzruszenia. Program uroczystości obejmował również program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 3TMF. Oprócz szczerych życzeń skierowanych do absolwentów, słów pożegnań wygłoszonych przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, pani dyrektor Beata Jasek wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i aktywności na rzecz środowiska szkolnego.

  facebook

 

  9 maja - Dzień Patrona.

 

 

    18 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku wydarzenie to zbiegło się z 50 rocznicą nadania Sztandaru Młodzieżowemu Kręgowi Instruktorskiemu ZHP w Radomiu im. „Hubalczyków”. Pierwsza część uroczystości obejmowała przemówienia pani dyrektor Beaty Jasek oraz zaproszonych gości, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Patrona oraz wręczenie odznaczeń. Zgodnie z programem obchodów zgromadzeni goście po części oficjalnej, mogli obejrzeć program artystyczny poświęcony legendarnemu Hubalowi, a następnie wysłuchać prelekcji dotyczącej losów Sztandaru od początku jego istnienia. W repertuarze części artystycznej znalazły się brawurowo wykonane przez pana Cezarego Jawoszka piosenki turystyczne i harcerskie.
   Uroczystość zakończyła się wręczeniem tortu o odśpiewaniem symbolicznego Sto Lat! dla wieloletniego przyjaciela szkoły pana pułkownika Mariana Zacha - prezesa środowiska „Hubalczycy” oraz Kustosza Tradycji i Chwały Oręża Polskiego. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!!

  facebook

 

  27 kwietnia - Mistrz Sudoku 2018.

 

 

    Jak co roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs na „Mistrza Sudoku”, przygotowany przez nauczycielkę matematyki Karolinę Czerwonkę. Każda osoba biorąca udział w konkursie miała inną planszę Sudoku z tym samym stopniem trudności. Oprócz poprawnego rozwiązania liczył się również czas rozwiązania. W tym roku Mistrzynią Sudoku w naszej szkole została Adrianna Zhmurko z klasy 3TMF.

  facebook

 

  27 kwietnia - „Tydzień na rzecz kariery”

 

 

    24 kwietnia w Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczęła się IV edycja „Tygodnia na rzecz kariery” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Radomia. Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie młodzieży w świadomym wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej, poprzez umożliwienie jej bezpośredniego kontaktu ze światem zawodów. Młodzież ma możliwość bliższego poznania rynku pracodawców oraz oferty szkół ponadgimnazjalnych.
   Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli „Hubala”. Uczniowie wraz z opiekunami prezentowali ofertę naszej szkoły w zakresie fryzjerstwa, mechaniki pojazdów samochodowych oraz nowych technologii projektowania i wytwarzania części maszyn.
   Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a także tym, którzy je przygotowywali i prezentowali.

  facebook

 

  23 kwietnia - „Żonkile” z okazji 75 rocznicy...

 

 

    Dnia 19.04.2018 wolontariusze z klasy 2TF zachęcali całą społeczność szkolną do przyłączenia się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Zainteresowanym osobą wręczali własnoręcznie wykonane żonkile - symbol pamięci, szacunku i nadziei. Klasa 2TF obejrzała film „Nie było nadziei” przygotowanego dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, opowiadający o przebiegu powstania i pokazujący historię oraz motywy walczących.

  facebook

 

  23 kwietnia - Podziękowania dla szkolnych wolontariuszek.

 

 
  facebook

 

  13 kwietnia - „Przemysłowa wiosna w Targach Kielce”.

 

 

    Uczniowie klas 2OP i 2TM uczestniczyli w wycieczce „Przemysłowa wiosna w Targach Kielce”.
  W poszczególnych Salonach Technologii Obróbki Metali, wystawcy znanych firm krajowych i zagranicznych, prezentowali nowoczesne maszyny do obróbki skrawaniem i laserowego wycinania elementów z blach, stosowane nowoczesne narzędzia, uchwyty narzędziowe, urządzenia: spawalnicze, pneumatyczne, do pomiaru stanu powierzchni i wytrzymałości elementów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się roboty, wirtoprocesy i technologia druku 3D.
  Dla uczniów była to również niezapomniana lekcja podczas, której oprócz wiedzy uzyskiwanej od fachowców prezentujących firmowe ekspozycje, uczniowie mogli bezpośrednio zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniczne z branży metalowej, a za udział w konkursach otrzymywali nagrody.
  Sponsorem wycieczki byli Przedsiębiorcy Radomskiego Klastra Metalowego, którym serdecznie dziękujemy.

  facebook

 

  29 marca - Podziękowania Rycerzy Kolumba.

Szanowni Państwo,
Miłosierdzie jest w zasięgu każdego z nas bez względu na status społeczny. Kolejny raz Rycerze Kolumba przy współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej podjęli się koordynacji dzieła miłosierdzia, do którego zaprosili mieszkańców diecezji Radomskiej. Inicjatywa "Ratujmy Zycie", której celem był zakup Inkubatora - urządzenia ratującego życie najbardziej bezbronnych, spotkała się z otwartością i zaangażowaniem wielu środowisk.
  Dzięki Państwa zaangażowaniu, wolą Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Caritas Diecezji Radomskiej przekazał Inkubator do szpitala w Skarżysku Kamiennej.
 Proszę przyjąć gorące podziękowania, które kierujemy do dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji szkoły a nade wszystko do dzieci i młodzieży, którzy odpowiedzieli na apel zbiórki makulatury. Jesteśmy przekonani, że jednym z elementów kształtowania postaw młodego pokolenia jest przykład postępowania dorosłych, przede wszystkim rodziców i nauczycieli. Dlatego w sposób szczególny dziękujemy za świadectwo jakie Państwo przekazujecie swoim wychowankom.
 Solidarność z najbardziej potrzebującymi, bezbronnymi potwierdza postawę, w której szacunek do życia jest największą wartością.
 Dziękujemy za dokonania rzeczy wyjątkowej dla najbardziej bezbronnych. Koordynator projektu Rycerze Kolumba w Polsce Jan Milik

  facebook
  28 marca - „Świat bez głodu” - podziękowania.

  facebook

 

  25 marca - Akcja „Pola Nadziei”.

 

 

    W dniach 19-20.03.2018r. w naszej szkole wolontariusze z klasy 2 TF przeprowadzili akcję „Pola Nadziei”. Za dobrowolny datek pieniężny każdy mógł przyłączyć się do akcji, w zamian otrzymał żonkila - symbol solidarności z umierającymi na raka. Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy 88 złotych 36 groszy, pieniążki zostały przekazane do Caritas na sprzęt rehabilitacyjny dla osób chorych na raka. Bardzo dziękujemy za wsparcie i otwartość na akcję „Pola Nadziei”.

  facebook

 

  25 marca - Życzenia œwiąteczne.

 

 

    Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunem z okazji zbliżających się świąt składają: Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju, spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół.

  facebook

 

  25 marca - Wielkanocne akcje.

 

 

    Wielkanocne akcje: „Kartki dla Szymonka” - chłopca z zespołem wad wrodzonych oraz „Marzycielska poczta dla Martynki” dobiegły końca!!! Listy i świąteczne kartki z życzeniami prosto z serca wykonały klasy: 1TMF/2, 1F1, 2TF, 3F, 3FK ( grupa fryzjerów), 3TMF/2. Udało nam się wykonać 345 listów ii pocztówek. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje!!!

  facebook

 

  25 marca - 63 Ogólnopolski Turniej Poezji.

 

 

    Patryk Sowa, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra „Hubala” z klasy drugiej technikum po raz kolejny wystąpił na 63 Ogólnopolskim Turnieju Poezji, zorganizowanym 23 marca przez Centrum Kultury Amfiteatr w Radomiu. W eliminacjach miejskich prezentował się tak dobrze, że zdobył wyróżnienie i został zaproszony do udziału w eliminacjach rejonowych do Centrum Środowisk Twórczych Łaźnia. Po raz kolejny doceniono jego umiejętności recytatorskie. Patrykowi gratulujemy sukcesu i talentu, doceniamy wkład pracy opiekuna- pani G. Zajączkowskiej. Życzymy awansu do eliminacji wojewódzkich.

  facebook

 

  23 marca - Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej...

 

 

    22 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej „Herbert i inni”. Tytuł konkursu był nieprzypadkowy, gdyż rok 2018 został ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta. Uczniowie recytowali wiersze różnych polskich poetów w tym wspomnianego Herberta.
Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwych obradach w końcu udało się ustalić ostateczny werdykt.
I tak kolejno:
I miejsce zajęła Aleksandra Wolszczak.
II miejsce Damian Romanowski.
III miejsce Patryk Sowa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy. Liczymy na kolejną edycję i tak samo dużo emocji jak w tegorocznej.

  facebook

 

  23 marca - IV Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej.

 

 

    Złoty medal drużynowo, tytuł Najlepszego strzelca oraz tytuł Najlepszego bramkarza zdobyli uczniowie Hubala w IV Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. Nagrody indywidualne uczniowie zdobyli drugi rok z rzędu - Karol Wieczorek z klasy 3k został najlepszym strzelcem, a Damian Szafrański z klasy 2fl najlepszym bramkarzem. W turnieju udział wzięło 16 drużyn reprezentowanych przez uczniów i studentów z Polski, Ukrainy oraz Turcji. Skład zespołu: D. Szafrański, K. Wieczorek, O. Wisłocki, W. Stanik, P. Pluta, B. Sadurski, K. Król, D. Dryja, S. Wołowiec, T. Latosek, K. Białek. Więcej informacji na temat turnieju znajduje się pod adresem http://wsh.pl/blog/2018/03/11/hubal-zwyciezca-tegorocznego-turnieju/ Gratulujemy!!!
Zapraszamy na wideorelację z meczu finałowego oraz z uroczystości wręczenia nagród.

  facebook

 

  22 marca - Wielkanocna Zbiórka Żywności.

 

 

   W dniach 16-17 marca odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności, w którą zaangażowali się wolontariusze z Hubala. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się pozyskać ponad 152 kg żywności. W Radomiu Bank Żywności zebrał 7 ton 800 kg żywności, natomiast w całej Polsce wolontariusze pozyskali przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności 358 ton artykułów spożywczych. Zebrane produkty trafią do około 180 tysięcy osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i nauczycielom.

  facebook

 

  21 marca - V Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2018

 

 

    15 marca 2017 odbył się „V Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2017”, W tegorocznym turnieju reprezentowała naszą szkołę drużyna złożona z uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Skład zespołu stanowili: Konrad Januszek, Piotr Kołodziejczyk oraz Rafał Strzałkowski. Spośród kilkudziesięciu uczestników z różnych szkół Konrad Januszek zajął piąte miejsce w klasyfikacji Branżowych Szkół I Stopnia.

  facebook

 

  20 marca - Podziękowania.

  Wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów składają serdeczne podziękowania za wykonanie ozdób wielkanocnych przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników, słuchaczy i uczniów Waszej placówki. Za dar serca serdecznie dziękujemy.
    O naszych Przyjaciołach pamiętamy w modlitwie.
   Koordynator Wolontariuszy Alina Dudkowska.

  facebook
  18 marca - Tydzień Przedsiębiorczości.

 

 

    W dniu 14 marca 2018r. W dniach 12 - 16 marca w naszej szkole odbył się Tydzień Przedsiębiorczości. Codziennie uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami rozwijającymi logiczne myślenie i poszerzającymi wiedzę na temat ważnych dla każdego obywatela spraw.
   Ostatniego dnia, tj. w piątek najlepsi z najlepszych uczestniczyli w FAMILIADZIE. Dwie drużyny stoczyły wyrównaną walkę i przed ostatnim pytaniem osiągnęły remis. Jednak ekipa I, w skład której wchodzili: Hubert Krakowiak 1op, Kacper Sołśnia 1op, Ola Maj 3 fk, Daniel Druha 3op i Emil Derleta 3fl, zwyciężyła. GRATULUJEMY i dziękujemy za świetną zabawę. Organizatorzy: Mariola Jabłońska i Monika Adamczyk.


  facebook

 

  17 marca - KONKURS FRYZJERSKI „KOBIETA ROMANTYCZNA”.

 

 

    W dniu 14 marca 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych im mjr Henryka Dobrzańskiego „HUBALA” odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski pod honorowym patronatem Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Tematem przewodnim konkursu była „KOBIETA ROMANTYCZNA”. Uczestniczki zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności zawodowych. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Sokołowska uczennica Niepublicznego Technikum im 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Drugie miejsce przypadło Izabeli Szpilskiej uczennicy klasy trzeciej technikum Zespołu Szkół Zawodowych im mjr Henryka Dobrzańskiego ”HUBALA”. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Paulina Szabała z Zespołu Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie oraz Klaudia Szymańska z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy udanych startów w następnych konkursach.

  facebook

 

  9 marca - Słodki finał akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” za nami...

 

 

    „Sprzedawali ciasta, zbierali pieniądze do puszek, a pozyskaną w ten sposób sumę przekazali na rzecz dzieci, które mieszkają w pogrążonej w wojnie Syrii” - tak piszą media o finale akcji, który odbył się w naszej szkole 1 marca . W ramach akcji mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja dzieci w kraju, w którym trwa wojna oraz w zamian za pyszne ciasto przekazać darowiznę na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zebraliśmy na rzecz dzieci ponad 400 zł.

  facebook

 

  9 marca- „Mój powiat w obiektywie”.

 

 

      7  marca  2018   odbyło  się  uroczyste   podsumowanie    konkursu   fotograficznego   „Mój   powiat  w obiektywie”. Organizatorem konkursu   było  Starostwo   Powiatowe. W tegorocznej edycji poproszono o zdjęcia w scenerii zimowej.   W  konkursie  wzięło  udział  14  uczniów  naszej  szkoły  z  klasy   1TMF. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych Kacper Molik zajął trzecie miejsce. Nagrody wyróżnionym wręczał starosta Mirosław Ślifirczyk. Gratulujemy!!!

  facebook

 

  1 marca- Kolejny sukces naszego ucznia.

 

 

    27 lutego Patryk Sowa i Kinga Bartosiak uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Miłość ma wiele imion” organizowanym przez ZDZ w Radomiu. Konkurencja była bardzo duża. Patryk stanął na wysokości swoich możliwości recytatorsko - interpretacyjnych i zdobył III miejsce i nagrodę. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Kinga. Był to jej sceniczny debiut, który przyniósł doświadczenie recytatorskie. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Gabrieli Zajączkowskiej. Czekamy na kolejne zwycięskie konkursy.

  facebook

 

  27 lutego - Podziękowania.

 

 

    Pragnę bardzo serdecznie podziękować nauczycielom, pracownikom i uczniom za wysiłek, trud i zaangażowanie jakie zostało włożone w przygotowanie Wystawy Broni w naszej szkole. Zorganizowanie takiej imprezy wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w obsługę tej imprezy.

Dyrektor Beata Jasek

  facebook

 

  27 lutego - Mały gest dla Martynki.

  facebook

 

  27 lutego - „Uczesanie wieczorowe”.

    Szkolny konkurs fryzjerski „Uczesanie wieczorowe” rozstrzygnięty!!! Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 3fk - Soból Dominika. Gratulujemy!!!

  facebook

 

  22 lutego - „Pomóż dzieciom z Syrii”.

Wielki finał akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”!!!
„HUBAL” 1 marca 2018r. w godzinach 10.25-12.25

    ZSZ im. mjra H. Dobrzańskiego „HUBALA” od 2016 roku jest członkiem Klubu Szkół UNICEF. W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do kolejnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, tym razem – „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Projekt wspierają również znane osoby np.: Robert Korzeniowski, Artur Żmijewski, Robert Lewandowski.
    Celem akcji jest pokazanie, jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.
    W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły, korzystając z materiałów udostępnionych przez UNICEF, przybliżą swoim kolegom dramatyczną sytuację dzieci w Syrii, przedstawią, jak zmienia się życie dziecka, kiedy w jego życie wkracza wojna. Uczniowie dowiedzą się m.in., jak wygląda edukacja w czasie wojny, jaki jest los dzieci z niepełnosprawnością w takiej sytuacji.
    Finał akcji w „HUBALU” odbędzie się 1 marca 2018r. w godzinach 10.25-12.25. Każdy będzie mógł zjeść słodkie co nieco i przekazać darowiznę na rzecz dzieci z Syrii. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Stowarzyszenia UNICEF Polska. Los dzieci jest w naszych rękach. Przyłączmy się do akcji UNICEF i sprawmy, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

  facebook

 

  22 lutego - „GRECKA BOGINI”.

   W dniu 15.02.2018r. uczennice klas fryzjerskich wzięły udział w II Mazowieckim Konkursie Fryzjerskim „GRECKA BOGINI” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie.
Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Targówek. Gratulujemy uczestnikom.

  facebook

 

  20 lutego - I miejsce dla Pani Justyny Bujek.

   „Człowiek Roku 2017”. Organizatorem plebiscytu jest Echo Dnia. Pani Justyna Bujek była nominowana w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”. Miło nam poinformować, że w Radomiu pani Justyna zajęła I miejsce, a w regionie radomskim III. Gratulujemy sukcesu!!!

  facebook
  20 lutego - Akcja „ŚWIAT BEZ GŁODU”.

   Wolontariat szkolny z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU zorganizował akcję „ŚWIAT BEZ GŁODU”. Reprezentantki klasy 2TF przygotowały słodkości i rozprowadzały je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 76,86 zostały przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  15 lutego - „TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE”

    W naszej szkole po raz kolejny odbyła się prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa. Pani doktor z RCKiK w Radomiu przybliżyła uczniom klas drugich wiedzę dotyczącą roli krwi w organizmie człowieka oraz zapoznała z zaletami, przeciwwskazaniami i procedurami oddawania krwi. Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uwrażliwienie młodzieży na potrzeby osób chorych, dla których KREW jest bezcennym LEKIEM.

  facebook

 

  14 lutego - Walentynki.
  facebook

 

  2 lutego - II wystawa broni.

  facebook

 

  10 lutego - Opatrunek na ratunek.

  facebook

 

  31 stycznia - POMAGAMY!!! 1 grosz=wielka pomoc POMAGAMY!!!.

   „Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci."
W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W okresie od 27.11.2017r. do 02.01.2018r. uczniowie zbierali monety, aby udzielić wsparcia dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Udało nam się uzbierać około 10kg monet, co dało kwotę 273,76 zł.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Liczymy na Waszą pomoc w kolejnej edycji!!!

  facebook

 

  10 stycznia - Pomyśl o swojej przyszłości.

   Co robić by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać? Na to pytanie starał się odpowiedzieć pan Jacek Borowiaka, który poprowadził wykład dla młodzieży z naszej szkoły. Spośród wielu zagadnień jakie były poruszane to m.in. sekrety skutecznego oszczędzania, warunki zdobycia dobrze płatnej pracy, osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym i samorealizacja czy też gospodarowanie własnym czasem. Wykład wzbudził ogromne zainteresowanie wśród przybyłej młodzieży z klas zasadniczych i technikum oraz obecnych nauczycieli. Na zakończenie przeprowadzony został konkurs, a najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami z autografami i dedykacją od autora. Bardzo dziękujemy panu Jackowi Borowiakowi za tę lekcję życia. Dziękujemy również panu Grzegorzowi Szulcowi i firmie Stanmar za organizację całego przedsięwzięcia oraz za ufundowanie dla naszej szkoły książek pana Jacka Borowiaka.

  facebook

 

  5 stycznia - Wielki sukces naszych piłkarek ręcznych.

   Jesteśmy wicemistrzami Radomia w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych!!! Pod koniec grudnia szkolna drużyna szczypiornistek zdobyła srebrny medal w XIV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży. W finale dziewczęta zaprezentowały wspaniałą grę. Wszystkie mecze to popis wielkich umiejętności i ambicji naszych zawodniczek. Skład drużyny: Jaworska Ewelina, Stępniewska Wiktoria, Wilk Klaudia, Zawadzka Klaudia, Kozłowska Dominika, Molenda Julia, Madej Patrycja, Badeńska Dagmara, Woźniak Karolina, Kuklińska Karolina. Opiekunem drużyny była Anna Norek.
Gratulujemy !!! Życzymy powodzenia w przyszłym roku.

  facebook

 

  23 grudnia - Wigilie klasowe.

   W ostatnim dniu nauki w roku 2017 uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej i technikum przygotowali w swoich pracowniach klasowych wieczerzę wigilijną, która była skromna, ale z polską tradycją. Na pięknie udekorowanym wigilijnym stole nie zabrakło opłatka, tradycyjnego karpia, śledzi, pierogów z kapustą i grzybami oraz racuchów. Przy brzmieniu pięknych kolęd wszyscy składali sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. W takiej chwili nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i wspomnień ze wspólnie spędzonych chwil w naszej szkole.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Społeczność szkolna życzy wszystkim

Ciepła rodzinnego i miłości
Zdrowia, zgody i radości
Szczęścia, dostatku i pokoju
A w sylwestra dobrego nastroju

Do zobaczenia w Nowym Roku 2018.

  facebook

 

  22 grudnia - Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

   Dnia 20 grudnia 2017r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz licznie przybyli goście na nowo mogli poczuć klimat świąt dzięki inscenizacji pt: „Przy wigilijnym stole”, przygotowanej przez nauczycieli religii: Małgorzatę Dudę i Wojciecha Leszczyńskiego z grupą uczniów z klas technikalnych. Oto jej fragmenty: „Dzisiaj wielu z nas zapomniało czym naprawdę jest Wigilia. Traktujemy ją jako trochę obfitszą kolację. Dzieląc się opłatkiem składamy sobie życzenia, nie zawsze szczere i nie zawsze wypełnione miłością. Na modlitwę, czy na przeczytanie fragmentu Pisma św. nie znajdujemy czasu. Ale są też wśród nas i tacy, którzy zrozumieli, że ten wieczór jest wyjątkowy, oni potrafią otworzyć swe serce na Światło, które oświeca dusze, niesie radość, miłość i pokój”.
Do grona tych, którzy rozumieją wyjątkowość i znaczenie tej tradycji zapewne możemy zaliczyć członków naszej szkoły. Dlatego po akademii jak co roku odbyło się również spotkanie opłatkowe podczas którego oprócz serdecznych życzeń był czas na refleksję i wspomnienia.

  facebook

 

  21 grudnia - Życzenia świąteczne od Szkolnego Wolontariatu

   Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunem składają: Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom najserdeczniejsze świąteczne życzenia wielu głębokich, radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości oraz radości w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku 2018.

  facebook

 

  21 grudnia - Podziękowanie od Polskiej Agencji Humanitarnej.

  facebook

 

  18 grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę - podziękowania

  facebook

 

  18 grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę

   Na Placu Corazziego 17.12.2017 odbył się „Konkurs na najładniej ubraną choinkę” w ramach akcji Gwiazdka na deptaku. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 2TF. Pomimo problemów udało nam się przystroić przydzieloną choinkę. Starannie wykonane ozdoby licznie i z zachwytem podziwiali Radomianie. Tym razem głównej nagrody nie wygraliśmy, ale kto wie ... może w przyszłym roku!!! Pomysł na wyjątkowe bombki już mamy!?!

  facebook

 

  18 grudnia - „Paczka dla Bohatera”

   „Paczka dla Bohatera” jest to inicjatywa społeczna działająca już od 7 lat, w której udział biorą wolontariusze z całej Polski. Pomysłodawcą akcji jest pan Tomasz Sawicki z Szczecina. Została objęta min. Honorowym Patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, Muzeum Oręża Polskiego, Agencja Mienia Wojskowego. Obecnie przeprowadzana jest w ponad 40 miastach w kraju i za granicą. Głównym celem akcji jest wsparcie zarówno duchowe jak i materialne kombatantów oraz ich współmałżonków. W Radomiu akcja organizowana była po raz trzeci. W III edycji wzięło udział 19 szkół i przedszkoli oraz wszystkie Służby Mundurowe z Radomia. Do akcji przyłączył się również Radomski Bank Żywności. Przy paczce pracowało 15 wolontariuszy, uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli. 15.12.2017 w „Hubalu” odbyło się podsumowanie akcji. Tak wiele znamienitych osobistości dawno już nie gościło w naszej szkole. Gościem honorowym był Biskup Henryk Tomasik. Swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu pan Krzysztof Szewczyk oraz wszyscy Komendanci Służb Mundurowych z Radomia. Nie zabrakło również dyrektorów szkół. Pani M. Wawrzos oraz p. G.Danilczuk zostali szczególnie wyróżnieni. Otrzymali oni z rąk ppłk Etwerta odznaki akcji „Burza". Zgromadzeni wysłuchali kolęd w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jedlińsku. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i za wszelką okazaną pomoc. Łącznie udało nam się zebrać 2 tony 700 kg darów!!! Obdarowanych zostanie 45 osób.

  facebook

 

  18 grudnia - XI Hubalowa Wigilia

   Tegoroczne wigilijne spotkanie było nietypowe. Po raz pierwszy pogoda popsuła plany „hubalowej rodzinie” i uniemożliwiła spotkanie na Bielawach. Zabrakło również ppłk. Mariana Zacha, który ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Uroczystości odbyły się w Anielinie przy Szańcu. Pomimo utrudnień nie zabrakło stałych punktów naszych spotkań ubierania choinki, dzielenia się opłatkiem. Wigilię rozpoczęła pani dyrektor Beata Jasek. W imieniu leśników przemawiał z-ca dyrektora do spraw ekonomicznych RDLP w Łodzi pan Sławomir Nowicki. Głos zabrał również ks. Stanisław Drąg, który odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki. Piękną legendę o Hubalu przedstawił z-ca dyrektora RDLP w Radomiu pan Piotr Kacprzak. „Hubalowa legenda” w wykonaniu autora pana Cezarego Jawoszka jak zawsze zrobiła ogromne wrażenie na uczestnikach wigilii. Spotkanie zakończyła biesiada przy ognisku. Dziękujemy za przybycie członkom Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, którzy przybyli na Wigilię w rekordowym 22 osobowym składzie oraz szkołom noszących imię Hubala z Bychawy, Aleksandrowa Kujawskiego, Przydworzyc, Brudzewic, Dziewicy, Radomia ,drużyn harcerskich oraz uczniów ze Liceum Kadetów RP z Lipin.

  facebook

 

  17 grudnia - Kolejna wycieczka do firmy RADOMOT...

   Kolejna wycieczka do firmy RADMOT, w której uczestniczyli uczniowie klasy kształcącej się w zawodzie operator obrabiarek skrawających, umożliwiła poszerzyć wiadomości z zakresu planowania i zarządzania procesem produkcji oraz poznać nowoczesny park maszynowy umożliwiający wytwarzanie części m.in. dla renomowanych światowych firm branży motoryzacyjnej. Podczas spotkania z prezesem firmy panem Janem Stańczykiem została zaoferowana uczniom pomoc w uzyskaniu dodatkowych umiejętności praktycznych i nowych doświadczeń.

  facebook

 

  13 grudnia - AKADEMIA FILMOWA

   W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła ponownie przystąpiła do projektu edukacyjnego kina Helios. AKADEMIA FILMOWA to całoroczny program edukacji filmowej, którego celem jest przygotowanie młodzieży do roli współczesnego odbiorcy kultury. Program pozwala uzupełnić informacje zdobyte na lekcjach języka polskiego, wiedzy o kulturze oraz zajęciach wychowawczych. Oferta obejmuje filmy ukazujące ważne zjawiska i problemy współczesnego świata. W tym roku szkolnym w Akademii Filmowej uczestniczą klasy 1TMF, 1f1, 2TF, 2f, 2fl, 3fk.

  facebook

 

  13 grudnia - Wizyta uczniów w firmie Radmot.

   W dniu 01.12.2017 wraz z panią profesor Beatą Kacprzak Kierownikiem Kształcenia Praktycznego wybraliśmy się do Radmotu, jednej z większych radomskich firm zajmujących się obróbką CNC. Po krótkiej rozmowie ze znanym w branży metalowej prezesem Janem Stańczykiem, zostaliśmy oprowadzeni przez Kierownika Produkcji ds. Organizacyjnych po wszystkich działach, które znajdują się na terenie firmy. Mogliśmy zapoznać się z pracą operatorów CNC w rzeczywistych warunkach. Na poszczególnych stanowiskach spotkaliśmy naszych młodszych kolegów ze szkoły, którzy mają zajęcia praktyczne właśnie w Radmocie, ponieważ nasza szkoła od 2 lat prowadzi kształcenie dualne, czyli zajęcia praktyczne odbywające się u pracodawców. Z ogromną ciekawością i fascynacją obserwowaliśmy pracę nowoczesnych obrabiarek, maszyn i urządzeń. Jesteśmy uczniami 3 klasy w zawodzie operatora obrabiarek skrawających i mamy zajęcia w Centrum Kształcenia Praktycznego, dlatego wizyta w Radmocie uświadomiła nam, jak szybko pracodawcy muszą nadążać za nowoczesnymi technologiami oraz to, jak duże jest zapotrzebowanie na nasz zawód na rynku pracy.

  facebook

 

  13 grudnia - Podziękowania od...

  facebook

 

  12 grudnia - W dowód uznania za życzliwość i zaangażowanie.
  facebook

 

  11 grudnia - Mikołajki

   W środę 6 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Niektórzy z nas tego dnia ubrali się na czerwono i założyli mikołajkową czapkę. Św. Mikołaj wręczył uczniom, dyrekcji oraz nauczycielom słodkie upominki. Prezenty sprawiły dużo radości, a o to chodzi w ten szczególny dzień. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi.

  facebook

 

  10 grudnia - Maraton Pisania Listów

   8 grudnia 2017 w ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu nasza szkoła wzięła udział po raz trzeci w Maratonie Pisania Listów. Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów będzie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Maraton Pisania Listów jest jedną z większych akcji organizowanych przez Amnesty International.
Udało Nam się napisać 810 listów!

  facebook

 

  6 grudnia - Akcja „Kartki dla Szymonka”

   Akcja „Kartki dla Szymonka” - chłopca z Pyrzyc, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, zakończona!!! Wspólnie wykonaliśmy 289 kartek z wyjątkowymi, bo od serca świątecznymi życzeniami.
Opiekun wolontariatu dziękuje za zaangażowanie uczniom klas: 1F1, 1TMF (grupa fryzjerów), 2TF, 3TMF (grupa fryzjerów), 3F, 3FK ( grupa fryzjerów), którzy poświęcili swój czas i własnoręcznie wykonali pocztówki.

  facebook

 

  6 grudnia - Świąteczny kiermasz książki

   W dniach 4, 5 grudnia odbył się jak co roku Kiermasz książki. Ze względu na zbliżające się święta został nazwany świątecznym. Uczniowie i nauczyciele mogli kupić książki na prezent dla swoich najbliższych. Pozycje na kiermasz dostarczyły księgarnie "Tuliszków" i "Marko". Wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu serdecznie dziękujemy.

  facebook

 

  6 grudnia - Akcja „Marzycielska Poczta”

  facebook

 

  5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.Z tej okazji najaktywniejsze wolontariuszki z naszej szkoły z klasy 3f - Stanik Karolina i Siwiec Patrycja, świadczące bezpłatne usługi fryzjerskie na rzecz MOPS zostały zaproszone na uroczystą galę, która w tym roku odbyła się w Domu Kultury „Idalin”. W ramach podziękowania za całoroczne, bezinteresowne zaangażowanie i nowatorskie usługi fryzjerskie uczennice zostały obdarowane ciepłą niespodzianką i wyjątkowymi dyplomami.
PS. Zapraszamy uczniów klas fryzjerskich do współpracy z wolontariatem szkoły!!!

  facebook

 

  5 grudnia - Europejski Dzień Kultury

   W dniu 4 grudnia kl. 2TM pod opieką pani Moniki Adamczyk uczestniczyła w Europejskim Dniu Kultury zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu z okazji 30-lecia Erasmus. Działo się dużo, wesoło i międzynarodowo. Między innymi oglądaliśmy koncert gitarowy, pokaz tańców oraz naukę salsy, a potem uczestniczyliśmy w degustacji przysmaków europejskich.

  facebook

 

  5 grudnia - Podziękowanie

  facebook

 

  1 grudnia - Akcja „Mikołaj”

   Akcja „Mikołaj” - zbiórka: zabawek, słodyczy oraz artykułów papierniczych dla podopiecznych Świetlicy Caritas Pallotyńskiej zakończona!!! Za okazaną życzliwość dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - Szkolny konkurs fryzjerski „ Fale, loki, Koki”

   Dnia 23.11.2017 w pracowni fryzjerskiej odbył się szkolny konkurs fryzjerski „ Fale, loki, Koki”. W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z klas zasadniczych i technikum o profilu fryzjerskim. I miejsce zdobyła - Bartosiak Kinga z klasy 2f, II miejsce - Szpilska Izabela z klasy 3TMF, III miejsce - Chornomaz Krystyna z klasy 2TF.

  facebook

 

  30 Listopada - Akcja „Wróżby Andrzejkowe”

   Wolontariat szkolny z okazji zbliżających się Andrzejek zorganizował akcję „Wróżby Andrzejkowe”. Uczniowie klasy 2TF przygotowali słodkości z wróżbą andrzejkową i rozprowadzali je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 77 złotych zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - Pieniądz na wagę zdrowia.

   Celem akcji Seniorze nie jesteś sam" - „Pieniądz na wagę zdrowia” było zebranie jak największej wagi monet, aby wspomóc często osamotnionych i będących w trudnej sytuacji materialnej seniorów. Zebrane pieniądze zostały zważone, ich waga to 355 gram i przekazane do Caritas ul. Kościelna. Dziękujemy.

  facebook

 

  30 Listopada - AKCJA Giving Tuesday...

  AKCJA Giving Tuesday zakończona! Wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji dziękujemy!!!

  facebook

 

  29 Listopada - Konkurs Poezji Patriotycznej

  23 listopada odbył się „Konkurs Poezji Patriotycznej”. W rywalizacji wzięło udział 7 osób. Każdy z uczestników był świetnie przygotowany i w niepowtarzalny sposób przedstawił wybrany przez siebie utwór. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać zwycięzców. Po burzliwych obradach udało się wyłonić laureatów i tak na podium znaleźli się: I miejsce Sandra Gałka, II miejsce Patryk Sowa, III miejsce Aleksandra Kaim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

  facebook

 

  26 Listopada

  facebook

 

  W listopadzie ruszyła kolejna edycja Bożonarodzeniowej Paczki Dla Bohatera. Już po raz trzeci nasza szkoła jest miejscem zbiórki darów. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję prosimy o dostarczenie produktów z długim terminem ważności ( konserwy, makarony, słodycze, mąki itp.). Produkty zbieramy do 10.12.2017. Nauczyciele odpowiedzialni: M. Wawrzos, J. Bujek, G. Danilczuk. Dziękujemy za każdą pomoc!

  13 Listopada - Akademia z okazji 99 Rocznicy Niepodległości Polski.

  11 listopada… Choć przypada na jesienną porę roku, to dzień niezwykle radosny w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. Symbolicznie w tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Odzyskanie wolności było procesem długotrwałym, który rozpoczął się praktycznie z momentem wybuchu I Wojny Światowej. Szkolne obchody 99 rocznicy rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapaleniu zniczy pod pomnikiem Patrona Szkoły. Kolejnym punktem uroczystości była akademia przygotowana przez uczniów klas technikalnych, która na zgromadzonych zrobiła duże wrażenie.

  facebook

 

  12 Listopada - V Bieg Niepodległości.

  Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w Radomiu V Bieg Niepodległości. Organizatorem wydarzenia było „Stowarzyszenie Biegiem Radom!”, a honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski.
   Uczestnicy wystartowali ze stadiony Mosiru, a następnie przebiegli pod Pomnik Czynu Legionów, który znajduje się w centralnej części Miasta Kazimierzowskiego. Na rynku przedstawiciele złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.
W biegu uczestniczyli uczniowie klas 2TF, 2K, 1OP, 2FL, a opiekunem był pan Grzegorz Danilczuk. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

  facebook

 

  5 Listopada - Trochę historii o Wszystkich Świętych w Hubalu.

    Pierwsze dni listopad skłaniają nas do refleksji i zadumy nad celem naszego życia. Z tej okazji jak co roku w naszej szkole przybliżamy i uświadamiamy naszym uczniom historię tego święta.
W tym celu powstała wystaw na pierwszym piętrze szkoły oraz gablota tematyczna z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.
  Niestety często obserwujemy w dzisiejszych czasach, gdy przybywają ludzie na groby bliskich, znajomych, zapalają znicze i pędzą dalej, nie znajdują czasu na modlitwę. A to właśnie modlitwa jest najistotniejsza. Sam znicz nie przysporzy nieba zmarłym. Światło znicza, lampionu ma zachęcać do modlitwy, w której wypowiadamy "a światłość wiekuista niechaj Ci świeci na wieki". Zauważa się w tym względzie coraz większą komercjalizację. A najważniejsza jest msza święta oraz Komunia ofiarowana za zmarłych. To szczyt naszej modlitwy. A światło i kwiaty na grobie to zewnętrzny wyraz naszej wiary. Zdarza się, że zapominamy o tym i odbywany tego dnia prawdziwy maraton po grobach. Przecież pamięć o zmarłych można też wyrazić w następnych dniach i odwiedzanie kolejnych cmentarzy rozłożyć na kilka dni. Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  1 Listopada - Kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów.

    1 listopad Dzień Wszystkich Świętych. Wolontariusze z klasy 2TF zmarznięci, ale z uśmiechem na ustach aktywnie kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem na ul. Limanowskiego. Dziękujemy, że poświęcacie swój wolny czas innym potrzebującym. Zapraszamy społeczność szkolną do zaangażowania się w akcje wolontariatu, tak niewielkim gestem możemy wiele pomóc.

  facebook

 

  1 Listopada - Literatura z dreszczykiem.

    31 października odbyła się w bibliotece szkolnej wystawa literatury z dreszczykiem, która gości na naszych półkach. Hasłem przewodnim wystawy było: „Odkryj ciemną stronę książki”. Cała wystawa odbywała się w scenerii własnoręcznie przygotowanych dekoracji oraz prezentacji multimedialnej, która miała dodatkowo potęgować atmosferę grozy. Mamy nadzieję że książki, które zostały wypożyczone tego dnia przez czytelników dostarczą im mocnych wrażeń a noc po lekturze będzie nieprzespana.

  facebook

 

  29 października - Targi motoryzacyjne – Warsaw Moto Show.

    W dniu 27.10.2017r uczniowie klas o profilu mechanik pojazdów samochodowych pod opieką p. T. Kamieniaka i p. D. Motyki udali się na wycieczkę do Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 27 – 29.10.2017 odbyła się tam trzecia edycja targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw Moto Show. Impreza obfitowała w premiery najnowszych modeli samochodów, prezentacje firm ze świata motoryzacji, dealerów największych marek oraz spotkania z gwiazdami polskiej i światowej motoryzacji.

  facebook

 

  28 października

  facebook

 

  20 października - Krytyczne podejście do świata...

    Klasa 2Tf za czynny udział w akcjach wolontariatu dla PAH uczestniczyła w zajęciach na temat: Krytyczne podejście do świata, właściwa komunikacja, asertywność. Nowatorskie i dynamiczne zajęcia prowadził doświadczony edukator Pan Piotr Chmielewski. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy częściej.

  facebook

 

  20 października - Przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”

    W dniu 19.10.2017 reprezentanci szkolnego koła wolontariatu z klasy 2 TF wraz z opiekunem przed budynkiem głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu i wewnątrz biblioteki oraz na głównej ulicy Radomia – Żeromskiego przeprowadzili akcję „Miś - nie bij mnie, kochaj mnie”.
Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów (poprzez transparent i rozmowę) na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
Liczyła się każda nawet mała reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  19 października - Szkoła, która niesie pomoc.

    Polska Akcja Humanitarna za czynny udział wolontariuszy w Kampanii Niosę Pomoc uhonorowała naszą szkołę aktem nadania jej tytułu „SZKOŁY, KTÓRA NIESIE POMOC”. Całej społeczności szkolnej bardzo, bardzo... dziękujemy za akceptację i włączanie się do akcji.

  facebook

 

  19 października - W laboratoriach eksploatacji pojazdów i maszyn...

    Z okazji trwających Radomskich Dni Techniki uczniowie klasy 3K o profilu mechanik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami panią Ewą Adamską oraz panem Dariuszem Motyką zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową. Specjalnie dla naszych podopiecznych wykładowcy wydziału wykonali pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  18 października - W ramach Radomskich Dni Techniki...

    W ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym uczniowie naszego technikum mechanicznego z klasy 3TMF uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Podczas zwiedzania bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia obrabiarek CNC, w której uczniowie obserwowali sposób projektowania części, tworzenia programu sterującego bezpośrednio na obrabiarce oraz proces wytwarzania zaprojektowanego elementu. Na nowoczesnych urządzeniach pomiarowych, zaprezentowano pomiar m.in. elementu obrobionego na obrabiarce CNC oraz stan ostrzy narzędzi skrawających. W laboratorium badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów uczniowie poznawali urządzenia pomiarowe, przeprowadzali pomiary wytrzymałościowe próbek i analizowali otrzymane charakterystyki. W kolejnym laboratorium badawczym wykorzystując nowoczesne technologie, uczniowie wykonywali pomiary ciepła za pomocą kamery termowizyjnej, zagłębiali się w tajniki technologii laserowej obróbki powierzchni i obserwowali proces obróbczy wykonywany w tej technologii. Na zakończenie zaprezentowano pracownię z militariami.

  facebook

 

  17 października - „Książkowe schody”.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych w naszej szkole powstały „książkowe schody”. Każdy schodek zdobił tytuł, który dostępny jest w naszej bibliotece z hasłem przewodnim „kto czyta żyje podwójnie”. Niech wszystkie schodki prowadzą do biblioteki…

  facebook

 

  17 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

    13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Beata Jasek podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy obecni na sali gimnastycznej obejrzeli również barwny, pełen humoru program artystyczny. Uczniowie klas 3k, 3TMF, 3fk, 1f1 przygotowali niezapomniany Koncert życzeń obejmujący podziękowania, wesołe życzenia, pokaz zumby, porywającą do tańca grę na akordeonie i oczywiście piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Znane przeboje dedykowane dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły zabrzmiały w nowych aranżacjach, wzbudzając zasłużony aplauz widzów.
Oprawą uroczystości zajmowali się: p. K. Czerwonka, p. K. Pastuszka, p. E. Adamska, p. D. Frąk, p. S. Baćmaga, p. G. Danilczuk.

  facebook

 

  11 października - Uwolnij książkę.

    Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych, nasza biblioteka zorganizowała akcję „Uwolnij książkę”.
W salach polonistycznych zostały postawione pudełka wypełnione pozycjami, które uczniowie mogą zabrać do domu bez konieczności zwrotu. Książki przeznaczone na akcje zostały pozyskane z darów. Liczymy na to, że wszystkie książki znajdą nowy dom.

  facebook

 

  10 października - Dzień Papieski.

   Dnia 6 października 2017r. został zorganizowany w "Hubalu" Dzień Papieski pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Dudy i Wojciecha Leszczyńskiego. Hasło tegoroczne "Idźmy naprzód z nadzieją" zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II "Novo millennio ineunte" wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 - jest zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka. Wypowiadając te słowa, św. Jan Paweł II chce nas czynić świadkami nadziei. Dlatego w tym czasie uczniowie zapoznali się bliżej z życiem i twórczością Karola Wojtyły a później papieża Jana Pawła II. W ramach tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcjach otwartych, pokazach multimedialnych oraz wystawach. Uczestnicy mogli w ten sposób pogłębić swoją wiedzę na temat życia i twórczości naszego wielkiego rodaka. Zapoznali się również z wyjątkową poezja Jana Pawła II umieszczoną w dziele pt: "Tryptyk Rzymski". A przede wszystkim mieli okazję do spotkania się z prawdziwym autorytetem, który jest tak potrzebny w życiu młodych ludzi.

  facebook

 

  5 października - XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017.

   30 września w Resursie Obywatelskiej odbył się XII otwarty konkurs o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2017. W tegorocznych zmaganiach z polską ortografią wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły wspierani przez panie: Katarzynę Pastuszkę i Gabrielę Zajączkowską. Prof. dr. hab. Andrzej Markowski jak zawsze przygotował coś specjalnego. Tym razem było to rymowane Wyznanie poety wierszoklety. Wydaje się, że nie mogło być zbyt trudne. Nic bardziej mylnego, tekst wymagał bardzo rozległej znajomości zasad ortograficznych. Autor dyktanda zawiesił wysoko poprzeczkę ale nasi uczniowie zmierzyli się z nią. Nie odnieśli wprawdzie wielkich sukcesów ale nie mają się też czego wstydzić.Zawsze trzeba znaleźć czas na ćwiczenie poprawnej pisowni. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy kolejnego wyzwania.

  facebook

 

  4 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to cykliczna impreza w naszej szkole. 29 września czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Wiele osób wczuło się w klimat epoki „Wesela”. Zarówno czytający jak i nauczyciele opiekunowie akcji wystylizowali swoje kreacje. Do czytania tak specyficznego dzieła zaproszono wszystkich chętnych uczniów jak i nauczycieli. Wielu z nich po raz pierwszy występowało przed publicznością, która nie dość, że dopisała, to jeszcze okazała się dobrym słuchaczem. Cała impreza trwała od 9.00 do 13.00. Nie udało się odczytać całości dramatu ale główne fragmenty, łącznie z rogiem i chamem, pojawiły się. Przyjazna atmosfera panująca w czasie czytania sprawiła, że już dziś szykujemy się do kolejnej edycji Głośnego Czytania.

  facebook

 

  3 października - BohaterON.

   Wolontariat szkolny od 11.09.2017 do 02.10.2017 przeprowadził akcję BohaterON. Za pośrednictwem strony internetowej BohaterON.pl każdy mógł wysłać bezpłatną kartkę, po zakończeniu akcji pocztówki zostały wydrukowane i w formie tradycyjnej przesłane Powstańcom lub wysłać ją bezpośrednio na poczcie. Poprzez akcję BohaterON chcemy uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnić im, że pamiętamy. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się klasy: 2TF, 3f, 3fk oraz 3Tmf gr2.

  facebook

 

  27 września - Śladami zabytków Radomia.

   Uczniowie klasy 2TF wraz z panem przewodnikiem Jackiem Junakiem i wychowawcą Wiolettą Jarosz wybrali się na wycieczkę pieszą „Śladami zabytków Radomia - II wojna światowa”. Pomimo niezadowalającej aury zainteresowanie było zdumiewające..

  facebook

 

  1 września - Inauguracja nowego roku szkolnego

   W końcu nastał ten dzień, w którym musieliśmy spotkać się w naszej szkole by rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018 z nowymi uczniami i nauczycielami.
Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych chwil w naszej szkole i zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej w dorosłym życiu, nauczycielom wytrwałości i uśmiechu na twarzy a obsłudze szkoły miłej i spokojnej pracy.

  facebook

 

Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom
Copyright 1904-2018 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu