Archiwum 2012/2013  2013/2014  2014/2015  2015/2016  2017/2018  2018/2019  2019/2020  2020/2021  2021/2022 

  13 czerwca - Uczestniczyły w Festynie Rodzinnym

   W ramach współpracy ze Świetlicą Caritas Pallotyńską uczennice wraz z nauczycielkami uczestniczyły w Festynie Rodzinnym, który odbył się 11.06.2017. Z dużym zaangażowaniem i wdziękiem promowały naszą szkołę, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz fryzur uczennic z klasy 1TF, jak również wykonywanie usług fryzjerskich - warkoczy i plecionek. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

  facebook

 

  9 czerwca - Srebro piłkarzy

   Kolejny już trzeci medal w bieżącym roku szkolnym zdobyli piłkarze i kolejny raz tytuł Najlepszego strzelca zdobył P. Pluta - uczeń klasy 2op. Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Sport to zdrowie” zorganizowała Szkoła Profesja w Radomiu. Skład drużyny D. Dryja, D. Szafrański, K. Wieczorek, W. Stanik, K. Rudecki, K. Pionka, K. Białek, P. Pluta, K. Król, K. Kobza Opiekunem drużyny był Pan G. Danilczuk. Gratulujemy!!!

  facebook

 

  9 czerwca - Brąz siatkarzy na XIII Olimpiadzie...

   Brązowy medal zdobyła drużyna „Hubala” W XIII Olimpiadzie Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Radomiu w siatkówce plażowej. Turniej corocznie rozgrywany jest nad zalewem Borki w Radomiu. W zawodach uczestniczyło 18 radomskich szkół. W meczu decydującym o III miejscu ZSZ im. Hubala pokonał IV LO im T. Chałbińskiego w setach 2: 0. Drużyna wystąpiła w składzie W. Stanik, S. Jurzyński, K. Kobza. Opiekunem drużyny był Pan G. Danilczuk Gratulujemy!!!

  facebook

 

  8 czerwca - V Piknik Zdrowia

   4 czerwca w niedzielę na deptaku przed Urzędem Miejskim odbył się V Piknik Zdrowia, którego jednym z uczestników była nasza szkoła. Uczennice wraz z opiekunami promowali naturalne metody pielęgnacji włosów. Zainteresowanie naszym stanowiskiem było bardzo duże. Dziewczęta wykonywały modne w tym sezonie fryzury z kolorowych warkoczyków. Uczennicom należą się ogromne podziękowania za reprezentowanie szkoły i wspaniałą atmosferę na pikniku.

  facebook

 

  7 czerwca - Dzień sportu

   W dniu 01.06.2017r. w „Hubalu” nauczyciele wychowania fizycznego jak każdego roku zorganizowali Szkolny Dzień Sportu. Wszyscy tego dnia spotkali się na boisku szkolnym. Przy uśmiechach na buzi i dźwiękach muzyki – rozpoczęto rozgrywki sportowe. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowe dla uczniów naszej szkoły m.in. mecz piłki nożnej „Hubal” – Profesja, mecz tenisa stołowego nauczyciele – uczniowie oraz mecz piłki siatkowej, w którym rywalizowały drużyna nauczycieli z drużyną uczniów. W przerwach czas umilały nam pokazy taneczne w wykonaniu uczennic z kl. 2fk w składzie Aleksandra Pacholczak, Nowakowska Sara, Soból Dominika, Maj Aleksandra, Pionka Patrycja.
Słoneczna pogoda, wesoły charakter zabaw tego dnia, konkurencje rozgrywane przy muzyce pozwoliły zgromadzić znaczną część uczniów z naszej szkoły, co jeszcze bardziej wpłynęło na powodzenie i zainteresowanie czynnym udziałem. Na trybunach, zawodników obserwowali ich koledzy oraz wychowawcy.
Zmagania sportowe rozpoczęły się meczem piłki nożnej pomiędzy uczniami „Hubala”, a uczniami Profesji. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna naszej szkoły stosunkiem bramek 7:5. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz deblowy tenisa stołowego pomiędzy nauczycielami Grzegorzem Danilczukiem i Tomaszem Jaśkiewiczem a uczniami Damianem Gielniowskim i Adrianem Szczepańskim. Rywalizację wygrali nauczyciele w setach 2:1. Końcowym akcentem tego szczególnego dnia był mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy nauczycielami a uczniami „Hubala”. Po emocjonującej grze w tym roku zwyciężyła drużyna nauczycieli.
Ponad dwugodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień każdego roku szkolnego.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i rywalizację!

  facebook

 

  7 czerwca - „WODA W MOJEJ OKOLICY”

    Nasza uczennica Natalia Maślanka z klasy 3TAF wygrała konkurs plastyczny „WODA W MOJEJ OKOLICY”. Głównym celem konkursu była prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na kwestię znaczenia wody w przyrodzie. Organizatorem konkursu jest Gmina Miasta Radomia w ramach realizowanego projektu LIFE14CCA/PL/000101 Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia, współfinansowanego z Programu LIFE i Środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Zwyciężczyni gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do udziału w różnych konkursach.

  facebook

 

  6 czerwca - Bądźcie razem z nim.

     Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zbiórkę nakrętek dla małego radomianina Krzysia, chłopca chorego na EB. Rodzice i Krzysio bardzo dziękują za okazaną pomoc. Akcja w roku szkolnym 2017/2018 będzie nadal kontynuowana!!! Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy z wolontariatem szkolnym.

  facebook

 

  6 czerwca - Wypełniały czas wolny mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej...

   Uczennice klasy fryzjerskiej: Zięba Patrycja, Stanik Karolina oraz Salieva Sara przez cały rok szkolny bezinteresownie i z ogromnym zaangażowaniem wypełniały czas wolny mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy oraz bezpłatnie wykonywały usługi strzyżenia, modelowania, pielęgnacji. Dzięki ich życzliwości na twarzach starszych osób pojawiał się uśmiech i zadowolenie.

  facebook

 

  6 czerwca - świadczyły usługi fryzjerskie

   Uczennice z klasy 2f przez cały rok szkolny 2016/2017 bezpłatnie świadczyły usługi fryzjerskie w MOPS - Zespole Pracy Socjalnej nr.7, za swoją bezinteresowną pomoc otrzymały podziękowania od pani kierownik Lucyny Pałasz.

  facebook

 

  5 czerwca - Gorący i pracowity piknik

   Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w kolejnym już „VIII Radomskim Pikniku Naukowym” prezentowali swoje umiejętności w zakresie fryzjerstwa, mechaniki pojazdów samochodowych i nowoczesnych technologii wytwarzania części, projektowanych i drukowanych na drukarce 3D.

  facebook

 

  26 maja - VIII Radomski Piknik Naukowy.

  facebook

 

  21 maja - Wszystkie kolory świara.

  facebook

 

  12 maja - Byli w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

   9 maja w nagrodę za czynny udział w wolontariacie szkolnym najaktywniejsi wolontariusze dzięki zaproszeniu Pani Tatiany Kaplińskiej mieli możliwość zwiedzania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Zwiedzali: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hol główny (makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski oraz Łazienki Królewskie. Uczestniczyli w otwarciu wystawy fotograficznej „Widoczni dla świata”. Możliwość rozmów, czasami milczenia, a nawet tylko przebywanie w towarzystwie osób niepełnosprawnych i ich rodzin tego dnia wiele nauczyło wolontariuszy naszej szkoły. Wyjątkowe zdjęcia wykonała Nowak Anita z klasy 1TF.

  facebook

 

  5 maja - „Dzień otwarty szkoły”

   27 kwietnia w w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Ta cykliczna impreza, w tym r oku obfitowała w wiele atrakcji takich jak: warsztaty fryzjerskie i elektroniczne, modelowanie i wydruk części na drukarce 3D, wyścigi modeli samochodowych, pokój zagadek, itd. Wśród zaproszonych gości, którzy współtworzyli imprezę znaleźli się przedstawiciele: Cechu Rzemiosł Różnych, Ochotniczego Hufca Pracy oraz pracodawcy uczący zawodu naszych uczniów. Zaszczycili nas obecnością:
- Salon Fryzjerski - Estilo - Krzysztof Piątek,
- Fryzjernia u Jacka Bednarczyka,
- Kemon,
- Salon Fryzjerski K&J,
- Fryzjer Pająk- Wojciech Pająk,
- PMP Klaster Metalowy,
- RADMOT,
- Autocentrum Kinas,
- Bosch Service Robert Kinas.
Dla wszystkich uczestników grał DJ. Nagłośnienie udostępnił Marcin Kądrowski – kompleksowa oprawa muzyczna wesel i imprez okolicznościowych. Naszą szkołę odwiedziło bardzo wiele osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty pracodawców branży samochodowej oraz metalowej ale również pokazy fryzjerskie, w ystęp zespołu hip-hopowego, a także wystawa prac uczniów Hubala. Duże zainteresowanie wzbudziły również ciekawostki awioniczne związane z pracą w lotnictwie. Dla wszystkich przygotowaliśmy słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że zainteresowanie ofertą edukacyjną naszej szkoły znajdzie swój dalszy ciąg w naborze na nowy rok szkolny. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

  facebook

 

  13 kwietnia - Niesiemy pomoc chorym na nowotwór.

    Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu składa serdeczne podziękowania pani dyrektor Beacie Jasek, pani Wiolettcie Jarosz oraz uczniom naszej szkoły za wykonanie ozdób świątecznych.
Wykonane pisanki wzbogacały Wielkanocną Kwestę, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczone zostały na pomoc podopiecznym chorym na nowotwór.

  facebook

 

  13 kwietnia - „Dzień otwarty szkoły”

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i rodziców
na „Dzień otwarty szkoły”
27 kwietnia 2017 godz. 8.00 – 16.00

W programie:


- warsztaty fryzjerskie,
- modelowanie i wydruk części na drukarce 3D,
- warsztaty montażu i elementów elektronicznych,
- wyścigi modeli samochodów,
- pokój zagadek,
- prezentacja salonów fryzjerskich,
- prezentacja firm z branży mechanicznej,
- dobór fryzur,
- DJ RAFAŁ,
- występ zespołu hip-hopowego,
- prezentacja prac uczniów,
- słodka niespodzianka.

  facebook

 

  25 kwietnia - Kolejny sukces naszych piłkarzy.

   Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej chłopców zajęła II w XIII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięło udział 20 drużyn. I miejsce zajęła drużyna z „Elektronika”, III miejsce przypadło III LO. Przypominamy,że w ubiegłym roku nasza szkoła zajęła II miejsce, teraz II w więc za rok…
Kapitanem zespołu był Przemysław Węglarz a opiekunem drużyny pan Sławomir Baćmaga.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  facebook

 

  24 kwietnia - „Hubal - Zapomniany Bohater”

   21 kwietnia w OKiSz „Resursa Obywatelska” odbyły się uroczyste obchody 120 rocznicy urodzin mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Hubala” w Radomiu. Oprócz pani dyrektor Beaty Jasek głos zabrali dyrektor radomskiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Krzysztof Szewczyk oraz Wicestarosta Opoczyński Marcin Baranowski. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste wręczenie szkole odznaczenia „Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej” przez prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom ppłk Leona Etwerta. Program uroczystości obejmował także gawędę o majorze, którą przedstawił znany historyk Przemysław Bednarczyk oraz koncert radomskiego zespołu LUSTRO, który wydał nietypowy album zatytułowany Gloria Victis, czyli partyzanckie pieśni w rockowej aranżacji. Warto zaznaczyć, że uroczystość była ostatnim punktem projektu „Hubal- Zapomniany Bohater. Obchody 120. rocznicy urodzin mjr Henryka Dobrzańskiego” finansowanego ze środków Fundacji PZU.

  facebook

 

  23 kwietnia - Podziękowanie za akcję „Studnia dla południa”

  facebook

 

  20 kwietnia - „Hubal - Zapomniany Bohater”

   12 kwietnia w ramach realizacji projektu „Hubal - Zapomniany Bohater. Obchody 120 rocznicy urodzin mjr Henryka Dobrzańskiego” delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Iwony Sionek, pani Magdaleny Janczewskiej oraz pani Justyny Bujek uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Uczestnicy obejrzeli wystawę „Polacy na frontach II wojny światowej”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Ordynariatu Polowego zlokalizowanego w podziemiach Katedry Polowej Wojska Polskiego. Miejsce to w nowoczesny sposób przedstawia historię i rolę jaką odegrali kapłani w dziejach oręża polskiego ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i prześladowań Kościoła w okresie reżimu komunistycznego.

  facebook

 

  19 kwietnia - Włączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”...

   Dnia 19.04.2017 wolontariusze z klasy 1 TF włączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 74 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Zainteresowanym osobą wręczali własnoręcznie wykonane żonkile - symbol pamięci, szacunku i nadziei. Klasa 2TMF/2 obejrzała film „Nie było nadziei” w reżyserii Kama Veymonta przygotowanego dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, opowiadający o przebiegu powstania i pokazujący historię oraz motywy walczących. Po projekcji filmu uczniowie stworzyli własny projekt upamiętniający Powstanie w Getcie Warszawskim.

  facebook

 

  15 kwietnia - Wielkanoc w Hubalu

Niech rozdzwonią się świątynie naszych serc RADOSNYM ALLELUJA!
Zachwytu nad miłością, co kamień odsunęła z tęsknoty za człowiekiem,
ciszy poranka, słyszącej słowa Mistrza czemu płaczesz,
Ja żyję! Pokoju Zmartwychwstania, co lęk i bojaźń kruszy, a w serce pokój wlewa. Odwagi niecierpliwej, co pusty grób zastając, chce krzyczeć: PAN MÓJ ŻYJE!!! Niech Chrystus Zmartwychwstały dodaje wytrwania i siły w trudzie codziennego pielgrzymowania.
Niech będzie Naszym Mistrzem....,którego trzeba nam naśladować.

Czas Wielkanocy to okres radości i wszystkiego ... "nowego". Dlatego uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w konkursie biblijnym, który rozwija zainteresowania tym razem w dwóch kategoriach: "Smaki Biblii" oraz "Moda okresu biblijnego"
Przedstawiamy najlepsze prace na temat kulinarnych przepisów:

Zupa Ezawa

Składniki:
- 2 marchewki
- 1 pietruszka
- 1/4 selera
- 1/2 pora
- 150 g czerwonej soczewicy
- 200 ml kwaśnej śmietany
- 3 łyżki posiekanej kolendry
- 1 łyżeczka mielonego kminu rzymskiego
- świeżo mielony pieprz
- sól
W oryginalnym przepisie tego składnika nie ma, ale - jeśli ktoś lubi mocniejszy smak - można dodać kostkę/dwie bulionu.
Przygotowanie:
Warzywa obrać, pokroić, wrzucić do garnka, zalać 3 litrami wody. Gotować do miękkości. Soczewicę wypłukać na sicie, aż woda nie będzie mętna, dodać do wywaru wraz z kminem i gotować do miękkości. W razie potrzeby zebrać szumowiny. Zupę doprawić solą i zmiksować na krem. Na talerzu dodać śmietanę, posypać pieprzem, oraz kolendrą.

Dip sezamowy

Przepis na sezamowy dip idealny do sałaty, cykorii, pomidorów i innych dani. Jednak chyba najlepiej sprawdza się do maczania chleba. Pyszny sezamowy dip sprawi, że zwykła kromka zasmakuje w niezwykły sposób.
Składniki na dip sezamowy:
pół szklanki ziarna sezamowego - uprażonego
1/4 szklanki wody
pół łyżeczki octu winnego
1/4 łyżeczki soli
posiekany ząbek czosnku
2 łyżki oliwy z oliwek
Przygotowanie dania dip sezamowy
Sezam wysypuję na rozgrzana patelnie i ciągle mieszając ogrzewam na średnim ogniu, przez około 5 minut, aż nabędzie lekko brązowej barwy. Po uprażeniu, sezam ucieram w moździerzu lup robocie kuchennym na pastę.
Utarty sezam mieszam z octem, solą i czosnkiem, próbuję i ewentualnie dosmaczam jeszcze solą i octem. To wszystko zalewam oliwą i mieszam.

Figowe ciasteczka

Składniki:
ciasto:
10 dag cukru
25 dag mąki
łyżeczka proszku do pieczenia
10 dag masła
1 jajko
szczypta soli i 1 jajko do posmarowania ciasta
Nadzienie bakaliowe:
25 dag posiekanych fig
6 dag posiekanych migdałów
6 łyżek konfitury z pomarańczy, moreli lub brzoskwiń
8 dag rodzynek w czekoladzie
2 łyżki amaretto, rumu albo czegoś wg upodobania
1/2 łyżeczki cynamonu
Przygotowanie:
1.Z podanych składników zagnieść ciasto, podzielić na 6 części, z każdej uformować wałek dł. ok 25cm.
2.Zmiksować wszystkie składniki nadzienia. Masę figową podzielić na 6 części.
3. Wałki z ciasta rozgnieść na szerokość ok. 4 cm , posmarować roztrzepanym jajkiem. Na to położyć wałek z masy bakaliowej, zawinąć, pokroić na kawałki dł. 5cm. Końce tych kawałków naciąć tak, by powstał kształt literki X - można ładnie uformować. Należy często podsypywać stolnicę mąką
4. Piec ok 20 minut w temperaturze 180 stopni

Życzymy smacznego!

Należy podkreślić, że w kolejnej kategorii zwyciężyła uczennica Weronika Prokop z klasy I F.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wesołych Świąt Wielkanocnych !!!

Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  12 kwietnia - Z okazji Świąt Zmartwychwstania wolontariat szkolny...

   Z okazji Świąt Zmartwychwstania Wolontariat szkolny pragnie złożyć: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom świąteczne wielkanocne życzenia.
Niech czas wielkanocny utrzyma marzenia w mocy, a wszystkie życzenia okażą się do spełnienia, aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych Świąt!
  facebook

 

  12 kwietnia - Międzynarodowe Targi Motoryzacji w Poznaniu.

   7 kwietnia 2017 roku uczniowie z klas o profilach samochodowych pojechali na wycieczkę i uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Motoryzacji w Poznaniu. Towarzyszyli im opiekunowie – Pani Gabriela Zajączkowska i Pan Dariusz Motyka. Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. Niezliczona liczba atrakcji, międzynarodowych i polskich premier oraz wydarzeń towarzyszących podkreśla niepowtarzalny charakter imprezy. W tegorocznej edycji uczniowie obejrzeli pojazdy w ramach czterech salonów - samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego.
  facebook

 

  12 kwietnia - "Azja style - karnawał w Oki-ya"

   Po raz pierwszy uczennice technikum fryzjerskiego: Anna Białas wraz ze swoją modelką Karolina Wójcik oraz Agata Markiewicz z Klaudią Stępniewską wzięły udział w konkursie fryzjersko - kosmetycznym zatytułowanym "Azja style - karnawał w Oki-ya". Dziewczyny dopingowała grupa osób z klasy 1tf pod opieką pani Karoliny Gawryś. W kolejnym konkursie życzymy zdobycia I miejsca na podium.
  facebook

 

  12 kwietnia - II Regionalny Konkurs Pięknego Czytania.

   Uczniowie Sandra Gałka z klasy 2TMF i Patryk Sowa z klasy 1 TM wzięli udział w II Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania zorganizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu we współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi, Publiczną Szkołą Podstawową nr 21 im ks. Jana Twardowskiego, Zespołem Szkół Samochodowych w Radomiu i Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności. Prezentacje uczestników konkursu oceniało jury, któremu przewodniczył Adrian Szary - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, wykładowca akademicki i poeta. Ocenie jury podlegały m.in. płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja tekstu, ogólne wrażenie artystyczne. 5 kwietnia odbyła się Gala II edycji Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Patryk Sowa zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!!
  facebook

 

  12 kwietnia - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosna w poezji”.

   06 kwietnia odbył się w „HUBALU” Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosna w poezji”. Jego celem była popularyzacja poezji wśród młodzieży, kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności warsztatowych recytatorów.
Komisja wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce Klaudia Siek- PG w Przytyku
II miejsce Kamila Sosnowska- II LO w Radomiu
III miejsce Aleksandra Wolszczak- ZSZ im. mjra „Hubala”
Wyróżnienia otrzymali:
Laura Pietrasik- PG w Przytyku
Zuzanna Kubiak - PG w Wolanowie
Mikołaj Sikorski - PG nr 3 w Radomiu
W miłej atmosferze mieliśmy przyjemność wysłuchać przepięknych recytacji wierszy o tematyce wiosennej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy recytatorom oraz ich opiekunom i już dziś zapraszamy do „HUBALA” na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.
Organizatorzy: A. Kowalska, M. Janczewska, G. Zajączkowska, K. Pastuszka
  facebook

 

  12 kwietnia - Wyniki konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii.

   W dniu 29 marca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. Brali w nim udział uczniowie z klas 1TM i 2TM.
Na podium stanęli:
I miejsce - Patryk Sowa kl. 1TM
II miejsce - Mariusz Kowalczyk kl. 1TM
III miejsce - Radosław Ziętek kl. 2TMF
Wyróżnienie - Agnieszka Kalinowska - kl. 2TMF.
Laureaci dostali nagrody książkowe, oczywiście w języku angielskim. GRATULUJEMY!!!
Organizatorzy:
Monika Adamczyk i Wojciech Chmielnicki.
  facebook

 

  10 kwietnia - „Pola Nadziei”

   Dnia 06.04.2017 w naszej szkole wolontariusze z klasy 1 TF przeprowadzili akcję „Pola Nadziei”. Za dobrowolny datek pieniężny każdy mógł przyłączyć się do akcji, w zamian otrzymał żonkila - symbol solidarności z umierającymi na raka. Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy 78 złotych 20 groszy, pieniążki zostały przekazane do Caritas na sprzęt rehabilitacyjny dla osób chorych na raka. Bardzo dziękujemy za wsparcie i otwartość na akcję „Pola Nadziei”.
  facebook

 

  2 kwietnia - Wielkanocna akcja...

   Wielkanocna akcja „Kartki dla Szymonka” - chłopca, z zespołem wad wrodzonych „dobiegła” końca!!! Świąteczne kartki z życzeniami prosto z serca wykonały klasy: 1TF, 2TMF (grupa fryzjerów), 3TAF (grupa fryzjerów), 2F, 2FK( grupa fryzjerów), tym razem udało nam się wykonać 263 kartki. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje!!!
  facebook

 

  31 marca - Akademia poświęcona postaci majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

   30 marca w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Dnia Patrona. Na Akademii poświęconej postaci majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” uczniowie z klas 1 i 3 technikum oraz 1f i 2f szkoły zawodowej w programie artystycznym przypomnieli sylwetkę bohatera września i naszego patrona. Impreza miała bardzo uroczysty charakter, której przygotowanie koordynowały panie M. Duda i G. Zajączkowska. Na koniec, dla upamiętnienia majora, złożono kwiaty i zapalono znicze pod kamieniem i tablicą poświęconymi bohaterowi.
  facebook

 

  28 marca - 60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

   24 marca uczeń klasy 1 Technikum mechanicznego Patryk Sowa uczestniczył w 60 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, organizowanym przez Amfiteatr, w którym otrzymał wyróżnienie. Patryk pod okiem pani Gabrieli Zajączkowskiej prezentował kategorię wywiedzione ze słowa. To wyróżnienie, to kolejna nagroda dla tego młodego człowieka. Gratulujemy.
  facebook

 

  28 marca - Poszukiwanie wiosny w towarzystwie...

   21 marca młodzież z klasy 3 TAF (technikum fryzjer, awionik) poszukiwała wiosny w towarzystwie Witolda Gombrowicza. Muzeum i pani przewodnik powitali nas bardzo uroczyście. Gościnność gospodarzy zachwyciła uczniów i opiekuna. Taki sposób witania wiosny przyniósł ucztę duchową, tym bardziej, że po wystawie wszyscy uczestniczyli w lekcji na temat powieści pisarza „ Ferdydurke”.
  facebook

 

  23 marca - Polska Akcja Humanitarna

 

  19 marca - „Zdobyliśmy prawie wszystko”

   Srebrny medal drużynowo, tytuł najlepszego strzelca dla ucznia klasy 2op Patryka Pluty oraz tytuł najlepszego bramkarza dla ucznia klasy 1fl Damiana Szafrańskiego - takie trofea drużyna „Hubala” zdobyła w III Międzynarodowym Turnieju halowej piłki nożnej organizowanym przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. W zawodach uczestniczyły drużyny z Ukrainy, Turcji oraz Polski. Skład zespołu: D. Szafrański, K. Wieczorek, O. Wisłocki, P. Pluta, B. Sadurski, J. Jarczewski, K. Pionka, K. Król, D. Dryja. Opiekunem drużyny był Pan G. Danilczuk.
Gratulujemy i zapraszamy do fotorelacji z turnieju na facebook.
  facebook

 

  17 marca - Wolontariat szkolny nie odpoczywa.

   Wolontariat szkolny z dużym zaangażowaniem reprezentantów klasy 1TF przygotował dla społeczności szkolnej „zdrową przekąskę - dla osób dbających o smukłą sylwetkę” i „słodką kaloryczną niespodziankę”. Za niewielką opłatą każdy mógł skosztować smakołyków, a tym samym wspomóc PAH. Dzięki WAM zebraliśmy 140 złotych i 12 groszy!!! Bardzo dziękujemy za okazane serce.
  facebook

 

  13 marca - Targi Fryzjersko-Kosmetyczne w Warszawie.

   Klasy fryzjerskie 11.03.2017 uczestniczyły w profesjonalnych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych w Warszawie. Poznali nowe oferty branżowe, mogli podszkolić swoją wiedzę na seminariach przygotowanych specjalnie dla nich oraz zakupić kosmetyki, przybory, aparaty, bieliznę w atrakcyjnych cenach. Na targach uczniowie naszej szkoły mieli możliwość indywidualnej rozmowy, uzyskania autografu czy też wykonania zdjęcia z takimi gwiazdami show - biznesu jak: MARGARET, MAJA SABLEWSKA, JOANNA KRUPA, NATALIA SIWIEC, EDYTA GÓRNIAK, TAMARA GONZALEZ - PEREA.

  facebook

 

  10 marca - „Z Akademią Alicji Glos Krawczyk”

   Ferie to czas wypoczynku!?! Nie dla wszystkich. Nauczyciele przedmiotów fryzjerskich, by podnieść swoją wiedzę i kwalifikacje uczestniczyli w szkoleniu z Akademią Alicji Glos Krawczyk z zakresu nowych trendów w strzyżeniu damskim dla włosów długich i strzyżeniu męskim, które odbyło się w Kielcach. Zainteresowani uczniowie klas fryzjerskich również mogli w nim uczestniczyć! Kolejne szkolenie 26.03.2017 zapraszamy.

  facebook

 

  9 marca - „IV Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2017”

   09 marca 2017 odbył się „IV Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2017”, organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu. W tegorocznym turnieju reprezentowała naszą szkołę drużyna złożona z uczniów kształcących się w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych. Skład zespołu stanowili: Jarosław Kawiński, Bartłomiej Gregorczyk, Mateusz Sobczak i Michał Pszczoła.
Spośród kilkudziesięciu uczestników z różnych szkół Jarosław Kawiński zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji zasadniczych szkół zawodowych. Warto podkreślić, iż uczniowie z naszej szkoły już kolejny rok z rzędu stają na szczycie podium w tym konkursie. Opiekunem uczniów był Pan Dariusz Motyka.

  facebook

 

  26 luty - Bal karnawałowym w Świetlicy Caritas Pallotyńskiej

   Dnia 10.02.2017 aktywni wolontariusze z klasy 1 TF uczestniczyli w balu karnawałowym w Świetlicy Caritas Pallotyńskiej zorganizowanym dla najmłodszych podopiecznych. Nie zabrakło dobrej muzyki, zabawy i wielu konkursów z nagrodami.

  facebook

 

  25 luty - „Ocalić od Zapomnienia" w OZ Stawiszyn

   18 stycznia 2017 r. w Oddziale Zewnętrznym w Stawiszynie odbyła się konferencja naukowa i wystawa pt.: „Ocalić od Zapomnienia". Wspólny projekt powstał z inicjatywy Danuty Pawlik - Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu, ppłk. Leona Etwerta - Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Radom, mjr Adama Piórkowskiego - Dyrektora Aresztu Śledczego w Grójcu, mjr Jacka Karasia - zastępcy Dyrektora Aresztu Śledczego w Grójcu oraz Beaty Jasek - Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu i ppłk Jacka Podsiadłego - Komendanta Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli. W uroczystym rozpoczęciu projektu uczestniczyły panie Beata Jasek i Justyna Bujek.

  facebook

 

  Uczniowie z „HUBALA” ratują dzieci w Afryce!

  W tym roku nasza szkoła jako jedyna spośród szkół ponadgimnazjalnych przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wszystkie Kolory Świata” organizowanego przez UNICEF.
„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
W ramach projektu uczniowie naszej szkoły własnoręcznie przygotowali 33 charytatywne laleczki. Są one symbolem pomocy, jakiej młodzież chce udzielić dzieciom z Angoli, umierającym z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać. Wystawa laleczek połączona z aukcją charytatywną oraz projekcją filmu „Angola” odbyła się 6 lutego 2017r. Cena wywoławcza laleczki, czyli 10 zł to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Angoli 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym uratowanie mu życia. Uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły zaangażowali się w akcję. Każda laleczka znalazła swojego opiekuna, dzięki czemu zebraliśmy na rzecz dzieci ponad 400 zł.
Poprzez udział w projekcie UNICEF udowodniliśmy, że pomaganie może być przyjemne, a ponadto, że dzięki naszemu zaangażowaniu możemy uratować życie dzieci. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję dziękują E. Sobieraj, K. Czerwonka, M. Wawrzos, K. Pastuszka.

  facebook

 

  7 luty - Wycieczka do Warszawy.

  1 lutego 2017 roku uczniowie klas 3 el, 1 TM i 3 TAF pod opieką Wojciech Chmielnickiego, Moniki Adamczyk, Beaty Kacprzak i Macieja Bujaka pojechali na wycieczkę do Warszawy. Mimo mroźnej pogody uczestnicy wyjazdu zwiedzili Stare Miasto i podziwiali dekoracje świąteczne, ale przede wszystkim Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz panoramę naszej stolicy ze stadionem narodowym w tle.
Następnie odwiedziliśmy wystawę pod patronatem NASA "Gateway to Space", gdzie zobaczyliśmy autentyczne skafandry kosmonautów, pojazdy kosmiczne oraz sprzęty i wyposażenie stacji kosmicznych.
Dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszyły się symulatory lotów w kosmos. Chętni pozytywnie przeszli ta próbę. Kolejnym punktem wyjazdu było Centrum Pieniądza przy NBP. Polecamy! Niezapomnianym przeżyciem było trzymanie w ręku sztaby złota wartej dwa miliony złotych, poznanie historii pieniądza oraz rozpoznawanie podrobionych banknotów. Widzieliśmy również nowy banknot pięciuset złotowy, który w najbliższym czasie trafi do obiegu.

  facebook

 

  22 grudnia - Wigilia klasowa.

  Po raz ostatni w tym roku uczniowie zasiedli wspólnie przy stołach wigilijnych. Jak nas uczyli rodzice i dziadkowie jest to chwila, w której wszyscy podczas dzielenia się opłatkiem składamy sobie życzenia, przebaczamy, a przy pięknie udekorowanych stołach pełnych wigilijnych potraw, dźwiękach i śpiewie pięknych kolęd, wspominamy minione dni.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Społeczność szkolna życzy wszystkim

Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem


Do zobaczenia w Nowym Roku 2017.

  facebook

 

  22 grudnia - Życzenia świąteczne Szkolnego Wolontariatu

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Wolontariat Szkolny składa Dyrekcji, pracownikom, nauczycielom, rodzicom i uczniom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

  facebook

 

  21 grudnia - "Betlejem jest wśród Nas"

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyła się akademia pt: "Betlejem jest wśród Nas". Przygotowana została przez nauczycieli religii panią Małgorzatę Dudę i pana Wojciecha Leszczyńskiego z grupą uczniów ( klasa 1TM, 1TF oraz 2TMF) należących do Stowarzyszenia Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Uroczystość uświetnili oprócz Dyrekcji i grona pedagogicznego zaproszeni goście. Po uroczystości odbyło się tradycyjnie wspólne spotkanie przy wigilijnym stole. Były to niezapomniane chwile radości ze wspólnego kolędowania ale również czas refleksji i zadumy nad Tymi, których między nami już zabrakło. A oto życzenia przekazane uczestnikom w czasie akademii:
Ludzie są często nielogiczni i dbają tylko o własny interes;
Przebaczaj im, mimo wszystko.
Jeśli jesteś życzliwy, ludzie oskarżą cię o egoizm i niskie pobudki;
Pozostań życzliwy, mimo wszystko.
Jeśli osiągniesz w życiu sukces, znajdziesz wielu fałszywych przyjaciół i wielu prawdziwych wrogów;
Staraj się osiągnąć sukces, mimo wszystko.
Jeśli jesteś szczery i otwarty, ludzie mogą to wykorzystać;
Bądź szczery i otwarty, mimo wszystko.
W jedną noc ktoś może zniszczyć to, co budowałeś przez lata;
Buduj, mimo wszystko.
Jeśli odnajdziesz pokój i szczęście, wielu będzie ci zazdrościć;
Bądź szczęśliwy, mimo wszystko.
O dobru, które czynisz dzisiaj, ludzie zapomną pewnie już jutro;
Czyń dobro, mimo wszystko.
Dawaj z siebie ile możesz, a często powiedzą ci, że to za mało;
Mimo to dawaj z siebie wszystko.
Wesołych Świąt!
Opr. W. Leszczyński.

  Zobacz filmik

 

  21 grudnia - Najładniej ubrana choinka

  facebook

 

  21 grudnia - Finał "Kartki dla Szymonka"

   Akcja "Kartki dla Szymonka" - chłopca, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, zakończona!!! Marzeniem Szymka było otrzymanie jak największej ilości świątecznych kartek z życzeniami. Na prośbę 3 latka zareagowały klasy: 1TF, 2TMF (grupa fryzjerów), 3TAF (grupa fryzjerów), 2F, 2FK( grupa fryzjerów) oraz P.Czerwonka, wspólnie wykonaliśmy 278 kartek z wyjątkowymi świątecznymi życzeniami. Opiekun wolontariatu dziękuje za zaangażowanie.

 

  facebook

 

  19 grudnia - Konkurencjo miej się na baczności!

  Na Rynku Miasta Kazimierzowskiego 18.12.2016 odbył się "Konkurs na najładniej ubraną choinkę" w ramach akcji Gwiazdka na deptaku. Nasze choinkowe ozdoby bardzo przypadły do gustów licznej publiczności, otrzymaliśmy dużo miłych słów, jury było niestety innego zdania. Ale nie poddajemy się, pomysł na unikatowe ozdoby na przyszły rok już mamy!?...konkurencjo miej się na baczności!!!

 

  facebook

 

  19 grudnia - Finał akcji „Paczka dla bohatera”.

  Finał akcji „Paczka dla Bohatera” odbył się w naszej szkole 14.12.2016. Było to uroczyste podsumowanie ponad miesięcznych działań organizatorów radomskiej edycji: Funkcjonariuszy Straży Granicznej z Lesznowoli, Służby Więziennej z Grójca oraz nauczycieli z „Hubala”. To do naszej szkoły spływały wszystkie dary i tu wolontariusze wspólnie z opiekunami segregowali je na paczki. W sumie udało się zebrać ponad 1300 kg żywności oraz artykułów chemicznych. Listę 25 osób, które zostały obdarowane otrzymaliśmy od płka Leona Etwerta- Prezesa ŚZŻAK Okręgu Radom. Wsparcia udzieliliśmy także kombatantom z Siedlec.
Pomysł „Paczki” zrodził się w Szczecinie i organizowany jest na terenie całej Polski, ale tylko w Radomiu tak wiele instytucji wspiera kombatantów. Nasze działania poparł Biskup Henryk Tomasik oraz Wiceprezydent Karol Semik, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Pomoc uzyskaliśmy od wszystkich służb mundurowych: Straży Miejskiej w Radomiu, Służby Więziennej w Radomiu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Radomskiego Banku Żywności, Supermarketu Piotr i Paweł oraz 12 szkół z Radomia i okolic. Podczas przemówień padało wiele ciepłych słów i podziękowań. Nie zabrakło również pamiątkowych odznaczeń. Największą nagrodą dla nas organizatorów, jest jednak radość obdarowanych. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, darczyńcom i wolontariuszom dziękują nauczyciele Marta Wawrzos, Justyna Bujek, Grzegorz Danilczuk.

 

  facebook

 

  12 grudnia - Akcja honorowego oddawania krwi w Hubalu.

  Po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana akcja honorowego oddawania krwi. Chęć uczestnictwa w akcji wyraziło aż 32 ochotników (pełnoletnich uczniów naszej szkoły oraz pracowników). Z przyczyn zdrowotnych krew pobrano od 19 osób, co dało ponad 8 litrów bezcennego płynu.
Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za szlachetną postawę, która decyduje o życiu i o zdrowiu innych. Wierzymy, że kolejna akcja będzie również udana.

 

  facebook

 

  11 grudnia - Pomóżmy Krzysiowi.

  W naszej szkole od 12.12.2016 odbywa się zbiórka nakrętek dla Krzysia ur. 26.05.2015 w Radomiu. Chłopczyk cierpi na niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną EB - pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Jedzenie, chwytanie, chodzenie to dla Krzysia ból i cierpienie. Koszt miesięcznej pielęgnacji to ponad 4 tysiące (więcej informacji na plakacie). Nakrętki można dostarczać bezpośrednio do opiekuna wolontariatu W. Jarosz, małe ilości wrzucać do pojemników rozmieszczonych na korytarzach szkoły. Ten niewielki gest nic nas nie kosztuje, Krzysiowi bardzo pomoże!

 

  facebook

 

  7 grudnia - X Hubalowa Wigilia – Bielawy.

  X jubileuszowa wigilia na Bielawach była wyjątkowa z wielu powodów. Już po raz dziesiąty „Rodzina” szkół noszących imię Hubala spotkała się na tej magicznej polanie. Rekordowa była również liczba przybyłych uczestników. Swoją obecnością zaszczycili nas V-ce Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Wójt Gminy Poświętne Marcin Farnas, przedstawiciele Stowarzyszenia 11 Pułku Ułanów, przedstawiciele Stowarzyszenia Ułanów im. OWWP mjr Hubala, członkowie ŚZŻAK koło Skaryszew, przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Misji Pokojowych ONZ. Przybyły delegacje ze szkół z Brudzewic, Przydworzyc, Przybranowa, Bychawy, Aleksandrowa Kujawskiego, Drzewicy, Lipin i Radomia. Warto zaznaczyć, że odwiedziły nas również szkoły z Inowłodza, Kunic i Dobromierza, które były z nami po raz pierwszy. Nie zabrakło opłatka, życzeń, biesiady przy ognisku i podziękowań za wspólnie spędzone lata oraz wspomnień z poprzednich wigilii. „Hubalowa Wigilia” ma niewątpliwie w sobie coś „magicznego”. Jeszcze na długo w naszej pamięci pozostaną słowa, które pięknie rozbrzmiewały w Anielinie - majorze Hubalu czy widzisz w ich twarzach żyjącą legendę? My uczestnicy „Hubalowej Wigilii” zobaczyliśmy... nie tylko legendę, ale i łzy wzruszenia.
Pani dyrektor Beata Jasek składa podziękowania za pomoc w organizowaniu uroczystości Panu Andrzejowi Pieniakowi Dyrektorowi RDLP w Łodzi oraz Panu Dawidowi Kosylakowi Nadleśniczemu Nadleśnictwa Opoczno.

 

  facebook

 

  7 grudnia - Maraton Pisania Listów.

  W ramach współpracy naszej szkoły z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu nasza szkoła wzięła udział po raz drugi w Maratonie Pisania Listów. Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów będzie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Maraton Pisania Listów jest jedną z większych akcji organizowanych przez Amnesty International.
Udało Nam się napisać ponad 750 listów!

 

  facebook

 

  6 grudnia - XX jubileuszowa akcja.

  W dniach 25-27 listopada na terenie całego kraju odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności. W Radomiu była to XX jubileuszowa akcja, której celem jest pomoc potrzebującym. W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy kwestowali w supermarkecie Piotr i Paweł. Zebraliśmy 330 kg żywności, które Radomski Bank Żywności przekazał na Paczkę dla Bohatera. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom!
Koordynatorem akcji był pan Grzegorz Danilczuk

 

  facebook

 

  6 grudnia - „Twoja krew-moje życie”

  W roku szkolnym 2016/2017 nasza Szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego, edukacyjnego projektu promującego honorowe krwiodawstwo. Projekt jest organizowany ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”. W ramach ww. programu będą przeprowadzone lekcje w oparciu o materiały edukacyjne otrzymane z Narodowego Centrum Krwiodawstwa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – nagrody książkowe.

 

  facebook

 

  6 grudnia - Z poezją patriotyczną za pan brat.

  30 listopada 2016r. odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Była to okazja, aby młodzież sięgnęła do poezji sławiącej piękno, historię i tradycje naszej Ojczyzny. Uczniów oceniało jury w składzie: Justyna Bujek, Anna Kowalska, Magdalena Janczewska. Nagrodzeni zostali uczniowie:
I miejsce – Patryk Sowa!
II miejsce – Sandra Gałka
III miejsce – Natalia Maślanka
Wyróżnienie – Monika Nowak
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy – nagrody książkowe.

 

  facebook

 

  1 grudnia - Kiermasz książek.

  W dniach 23 i 24 listopada 2016r. biblioteka szkolna w porozumieniu z Księgarnią Taniej Książki „Tuliszków” oraz Hurtownią Książek „Marko” zorganizowała kiermasz książek. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i pracowników szkoły.

 

  facebook

 

  1 grudnia - ;Akcja „Mikołaj” zakończona!!!

  Świetlica Caritas Pallotyńska dziękuje wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel potrzebujących. Dziękujemy za wsparcie: Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, uczniom z klas - 1f, 1TF, 3f2 oraz wychowawcom.

 

  facebook

 

  30 listopada - „Rok Henryka Sienkiewicza”

  29 listopada uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. „Rok Henryka Sienkiewicza” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących z Oddziałami Sportowymi w Radomiu. Odnieśliśmy pełen sukces. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i otrzymali podziękowania za swój występ. Nagrodzono naszego ucznia Patryka Sowę za zajęcie II miejsca, wyróżniono Sandrę Gałkę za wyjątkową interpretację fragmentu „Quo vadis” a Anitę Nowak nagrodzono gromkimi brawami. Organizatorzy, w sposób szczególny, docenili również opiekunów występujących uczestników konkursu. Z naszej szkoły podziękowania otrzymały panie Gabriela Zajączkowska i Katarzyna Pastuszka. Miła atmosfera sprawiła, że to wydarzenie będzie początkiem kolejnych wspólnych spotkań.

 

  facebook

 

  29 listopada - AKCJA Giving Tuesday zakończona!

  Wykręciliście 3922 RT czyli 3922$ na rzecz PAH! Ogromne dzięki wszystkim,którzy przyłączyli się do akcji.

 

  facebook

 

  29 listopada - „Pomoc ma słodki smak”

   Wolontariat szkolny z okazji zbliżających się Andrzejek zorganizował akcję „Pomoc ma słodki smak”. Uczniowie klasy 1TF przygotowali słodkości z wróżbą andrzejkową i rozprowadzali je na terenie szkoły. Zebrane pieniążki w kwocie 100 złotych 20 groszy zostaną przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

 

  facebook

 

  27 listopada - Podziękowania za udział w akcji „Nie bij mnie Kochaj mnie”

  facebook

 

  27 listopada - VI edycja akcji „Paczka dla Bohater”

   Po raz drugi jesteśmy jako szkoła, wspólnie ze Służbą Więzienną i Strażą Graniczną, organizatorami Paczki dla Bohatera. Akcja zorganizowana w ubiegłym roku szkolnym przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Radość i łzy wzruszenia jakie towarzyszyły wręczaniu paczek to najwyższa nagroda za pracę jak została włożona w całą Akcję!
  Zwracamy się z prośbą o włączenie się wszystkich, którzy mają otwarte serca. Zbieramy żywność z przedłużonym terminem ważności, chemię gospodarczą.
  Produkty należy przekazać do 5.12.2016 do pani Marty Wawrzos i pani Justyny Bujek.

 

  facebook

 

  26 listopada - „Wszystkie kolory świata”

  W tym roku nasza szkoła jako jedna jedyna spośród wszystkich szkół średnich w Radomiu przyłączyła się do globalnego projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata”, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni są uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
  W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju. WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU. Opiekunkami projektu są: Ewelina Sobieraj, Karolina Czerwonka oraz Marta Wawrzos.

 

  facebook

 

  26 listopada - Odznaczenie „Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”

   Tegoroczne obchody Święta Niepodległości organizowane przez Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego były szczególnie uroczyste i podniosłe. Pod pomnikiem Czynu Legionów Pani Dyrektor Beata Jasek i Pani Justyna Bujek zostały odznaczone Medalem „Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Odznaczenie zostało ustanowione w grudniu 2011r. Uchwałą Plenum Zarządu Głównego ŚZŻAK z okazji 70 rocznicy przemianowania przez Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową. Jest ono nadawane przez powołaną Kapitułę Odznaczenia, za wybitne zasługi w dziedzinie rozpowszechniania wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym SZP-ZWZ-AK
Gratulujemy!!

  facebook

 

  24 listopada - II edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”

   W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do II edycji zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki”. Po raz drugi swoje siły połączyli pracownicy Okulusa oraz wolontariusze Fundacji Dzieci Afryki. Udało nam się zebrać 184 okulary J w tym 100 przeciwsłonecznych i 84 korekcyjnych. Nad akcją czuwały nauczycielki Ewelina Sobieraj oraz Karolina Czerwonka.
   SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W ZBIÓRCE, BEZ WAS BY SIĘ TO NIE UDAŁO!!!

  facebook

 

  24 listopada - Wow! Bar w „Hubalu”?

Wow! Bar w „Hubalu”?
Nie!
Tak obchodzony był Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Uczniowie przygotowali tradycyjne potrawy z Wielkiej Brytanii i Niemiec.
Było wesoło, sympatycznie, ale przede wszystkim bardzo smacznie!!! Zdjęcia mówią same za siebie.

  facebook

 

  22 listopada - Przygotowali akcję „Historia Misia” - „Nie bij mnie – kochaj mnie”

  Akcję przeprowadzono w szkolnej bibliotece, przed budynkiem głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej im Józefa A. i Andrzeja S.Załuskich w Radomiu i wewnątrz biblioteki oraz na głównej ulicy Radomia – Żeromskiego.
   Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów /poprzez transparent i rozmowę/ na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Wolontariusze zachęcali do przyłączenia się do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci.
Liczyła się reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.

  facebook

 

  22 listopada - Tuż przed Dniami Honorowego Krwiodawstwa.

   21.11.2016r. tuż przed Dniami Honorowego Krwiodawstwa (22-26 listopada) po raz kolejny w naszej szkole odbyła się prelekcja przygotowana przez pracowników RCKiK w Radomiu. Projekcja ciekawego filmu i interesująca pogadanka przeprowadzona przez lekarza to tylko niektóre z atrakcji spotkania. Uczniowie mieli okazję sprawdzić poziom hemoglobiny we krwi, uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także otrzymali drobne upominki.

  facebook

 

  22 listopada - Tuż przed Dniami Honorowego Krwiodawstwa.

   21.11.2016r. tuż przed Dniami Honorowego Krwiodawstwa (22-26 listopada) po raz kolejny w naszej szkole odbyła się prelekcja przygotowana przez pracowników RCKiK w Radomiu. Projekcja ciekawego filmu i interesująca pogadanka przeprowadzona przez lekarza to tylko niektóre z atrakcji spotkania. Uczniowie mieli okazję sprawdzić poziom hemoglobiny we krwi, uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także otrzymali drobne upominki.

  facebook

 

  22 listopada - Spotkanie z członkami Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

   18 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas 1op, 1TM i 1TF z członkami Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Na spotkanie przybyli p. Wiesław Wabik, p. Cezary Jawoszek i p. Wojciech Misiak. Przedstawili oni nam ciekawą opowieść ze swoich misji w Afganistanie i Egipcie. Dodatkowo został zaprezentowany film, który pokazał prawdziwy obraz świata, nieznanej uczniom rzeczywistości w krajach ogarniętych wojną. Wizytę uświetnił występ pana Cezarego Jawoszka, który grał na gitarze oraz śpiewał piosenki towarzyszące żołnierzom na misjach.

  facebook

 

  20 listopada - Uczniowie na targach motoryzacyjnych – Warsaw Moto Show.

   W dniu 18.11.2016r uczniowie klasy 1K i 2K o profilu mechanik pojazdów samochodowych po opieką Pana Tomasza Kamieniaka i Pana Dariusza Motyki udali się na wycieczkę do Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 18 – 20.11.2016 odbyła się tam druga edycja najlepszych targów motoryzacyjnych w Polsce – Warsaw Moto Show. Impreza obfitowała w premiery najnowszych modeli samochodów, prezentacje firm ze świata motoryzacji, dealerów największych marek oraz spotkania z gwiazdami polskiej i światowej motoryzacji. Przyszli inżynierowie z uczelni technicznych w Polsce prezentowali pojazdy genialnej myśli technicznej i studenckiej kreatywności.

  facebook

 

  15 listopada - „Zakręcone, zaplecione”

   Dnia 14.11.2016 w pracowni fryzjerskiej odbył się szkolny konkurs fryzjerski „Zakręcone, zaplecione”. W konkursie uczestniczyło 9 uczennic z klas zasadniczych i technikum o profilu fryzjerskim. I miejsce zdobyła - Białas Anna z klasy 3TAF, II miejsce - Górska Nina z klasy 3f1, II miejsca - Kurek Olga z klasy 3F1.

  facebook

 

  12 listopada - Dzień Niepodległości.

   11 listopada obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach pod rozbiorami, Polska odzyskała wolność wraz z końcem pierwszej wojny światowej w 1918 roku. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Ojczyznę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce często wartość najcenniejszą - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. W ramach szkolnych obchodów uczennice klasy 2TMF rozdawały ulotki oraz flagi.
Nauczyciele odpowiedzialni: pani M. Duda i pani J.Bujek.

  facebook

 

  11 listopada - Bieg Niepodległości w Radomiu.

   1918 metrów... ten symboliczny dystans pokonali uczniowie Hubala, którzy na sportowo uczcili Dzień Niepodległości. Bieg juz po raz czwarty odbywał się w Radomiu. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Biegiem Radom, a honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Radomia pan Radosław Witkowski.
   Uczestnicy wystartowali z Mosiru, a następnie przebiegli pod Pomnik Czynu Legionów, który znajduje się w centralnej części Miasta Kazimierzowskiego. Na rynku przedstawiciele biegaczy złożyli kwiaty pod pomnikiem oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. W bieg zaangażowali się przedstawiciele klas 2K, 1TF oraz 3TF. Opiekun pan Grzegorz Danilczuk serdecznie wszystkim dziękuje!

  facebook

 

  10 listopada - Wycieczka dydaktyczna do Elektrowni Kozienice.

   Uczniowie klas 1TM, 1OP, 1K, 1E i 1FL uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do elektrowni ENEA WYTWARZANIE SP. Z.O.O w Świerżach Górnych i Źródeł królewskich. Celem wycieczki było poznanie: procesów wytwarzania energii elektrycznej, wykorzystanie surowców ubocznych, sposobów ochrony środowiska naturalnego.
   Uczniowie poznali również ścieżkę dydaktyczną „Źródła Królewskie” w Nadleśnictwie Kozienice. Na zakończenie wszyscy uczestnicy integrowali się przy ognisku i tradycyjnym wspólnym pieczeniu kiełbasek. Organizatorami byli nauczyciele panie Ewa Adamska, Beata Kacprzak oraz pan Tomasz Jaśkiewicz.

  facebook

 

  9 listopada - Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz!”

  „Mam nadzieję, że po tym meczu będziecie uzależnieni od siatkówki” tymi słowami rozpoczęto realizację projektu Narkotyki, dopalacze –ulegniesz, przepadniesz! Organizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Miasta Radomia wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu.
  W ramach projektu młodzież naszej szkoły uczestniczyła w meczu piłki siatkowej radomskiej drużyny Cerrad Czarni Radom. Całe spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze. Uczniowie kibicowali i prezentowali na trybunach przygotowane hasła o dopalaczach i narkotykach. Na koniec wszyscy uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z siatkarzami Cerradu Czarnych Radom. W wydarzeniu uczestniczyły klasy 2TMF i 2OP.

  facebook

 

  1 listopada - Kwestowali na Cmentarzu Komunalnym w Radomiu.

   W kwestę na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu 31.11.2016r. przed Cmentarzem Komunalnym na ul. Ofiar Firleja 45, po raz kolejny zaangażowali się uczniowie naszej szkoły, tym razem z klasy 1TF pod opieką opiekuna wolontariatu szkolnego p. Wioletty Jarosz. Mimo niesprzyjającej pogody kwestowali z uśmiechem.

  facebook

 

  27 października - Pomagamy chorym na raka.

   Dnia 24.10.2016 uczniowie z klasy 1TF wraz z opiekunem wolontariatu W. Jarosz posadzili 300 sztuk cebulek żonkili, w ten sposób włączyli się do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei, której celem jest wspieranie osób chorych na raka. Organizatorem działań jest Caritas Diecezji Radomskiej. Ideą programu jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie młodzieży na los nieuleczalnie chorych. Żonkile to znak solidarności z chorymi na raka. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, na terenie szkoły odbędzie się kwesta. Kto wrzuci pieniądze do puszki, ten otrzyma żonkila.

  facebook

 

 

  24 października - Odszedł na zawsze.

Krystian Maria Lange (1964-2016)

  Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Krystiana Lange, nauczyciela wychowania fizycznego, instruktora fitness i kulturystyki, naszego dobrego kolegi i przyjaciela.
   Ze szkołą im. „Hubala” był związany od 1993 roku. Zawsze zaangażowany w pracę na rzecz szkoły i młodzieży. Zachęcał swoim przykładem do czynnego uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Razem z uczniami brał udział w wielu zawodach osiągając z nimi i indywidualnie sukcesy. Od kilku lat organizował Turniej Piłki Siatkowej dla Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Majora Hubala. Za swoją pracę wielokrotnie nagradzany Nagrodą Dyrektora Szkoły, a w 2013 roku Nagrodą Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Będzie nam go brakowało.

Dyrekcja, grono pedagogiczne,
pracownicy i społeczność szkoły.

  facebook

 

  19 października - Pracownie i laboratoria Instytutu Budowy Maszyn czekają na uczniów.

 Uczniowie klasy pierwszej technikum mechanicznego w ramach Radomskich Dni Techniki organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Radomski wspólnie z radomskim Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym uczestniczyli w prezentacji laboratoriów i pracowni technicznych Instytutu Budowy Maszyn Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia obrabiarek CNC, w której uczniowie mogli zobaczyć m.in.:
- sposób projektowania części i tworzenia programu sterującego bezpośrednio na obrabiarce,
- proces wytwarzania części na tokarce i frezarce CNC,
- urządzenia pomiarowe i zasadę pomiaru elementów obrobionych i stanu ostrzy narzędzi skrawających.
   Natomiast w laboratorium badania i pomiaru właściwości mechanicznych materiałów uczniowie poznali urządzenia, przeprowadzili pomiar wytrzymałościowy próbki i analizowalę otrzymanej charakterystyki.
   Na  zakończenie  zaprezentowano  pracownię z militariami.  Opiekunami  byli pani M. Adamczyk i pan  T. Jaśkiewicz.

  facebook

 

  19 października - Uczniowie w laboratorium Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn.

    W dniu 19.10.2016 uczniowie klasy 3K wraz z opiekunami panią Małgorzatą Dudą oraz panem Dariuszem Motyką zostali zaproszeni na Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu. Celem wycieczki było zaprezentowanie oferty dydaktycznej wydziału mechanicznego i przedstawienie laboratoriów Instytutu Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie mogli zobaczyć między innymi pracownię diagnostyki samochodowej, elektrotechniki, nowoczesną hamownię silnikową. Pan doktor Tomasz Skrzek wykonał pomiar mocy i momentu obrotowego samochodu Opel Astra na hamowni podwoziowej.

  facebook

 

  19 października - Sukces w biegach przełajowych.

    17.10.2016 r. odbyła się XIII Olimpiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach startowała drużyna dziewcząt i chłopców. Uczennice wykazały się ogromną wolą walki i do polowy dystansu wynoszącego 10x1000m zajmowały I miejsce. Ostatecznie zajęły znakomite 3 miejsce, zdobywając brąz. Jest to pierwszy medal zdobyty w tej dyscyplinie w historii szkoły.
Drużyna chłopców uplasowała się na 8 miejscu.
Medalowa sztafeta dziewcząt pobiegła w składzie: I. Górka, P. Siwiec, K. Witkowska, N. Brylewicz, K. Bartosiak, M. Broda, W. Prokop, K. Wożniak, K. Kulińska, A. Bartkiewicz. Serdecznie gratulujemy!
Opiekunem drużyn był p. G. Danilczuk.

  facebook

 

  14 października - Dzień Edukacji Narodowej.

    14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyli na nią zaproszeni goście, m.in.: p. Wiesław Wabik - wiceprezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, p. Janusz Trojanowski - przedstawiciel Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Pani dyrektor Beata Jasek podziękowała wszystkim za pracę i trud wkładany każdego dnia w wykształcenie i wychowanie młodego człowieka. Składając życzenia, przypomniała o szczególnej roli nauczyciela jako pedagoga i wychowawcy, a także doceniła pracę wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników, wręczając im nagrody. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Na zakończenie uczniowie klas 2k oraz 2fk przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Oprawą uroczystości zajmowali się: p. D. Frąk, p. K. Czerwonka, p. K. Pastuszka, p. M. Wawrzos, p. S. Baćmaga, p. G. Danilczuk.

  facebook

 

  13 października - „Okulary dla Afryki”.

    Wszyscy możemy pomagać. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Dzieci Afryki „Okulary dla Afryki”. Celem zbiórki jest zebranie używanych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, które zostaną wysłane i przekazane dzieciom i osobom dorosłym w Republice Etiopii, Republice Ghany, Republice Kamerunu, Republice Mauretanii, Republice Namibii oraz Republice Ugandy. Zbiórka trwa do 30 listopada 2016 r. Okulary należy przekazać organizatorom zbiórki Pani Ewelinie Sobieraj i Pani Karolinie Czerwonce lub wychowawcom klas.

  facebook

 

  11 października - Współpraca z UNICEF.

  Dnia 10 października nasza szkoła nawiązała współpracę z UNICEF. Jest to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej. UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Nasza szkoła przyłączyła się również do Klubu Szkół UNICEF, gdzie w wspólnie z innymi szkołami z całego kraju będzie brała udział w licznych akcjach, których celem będzie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.

 

  facebook

 

  10 października - Ognisko i inne atrakcje.

    Uczniowie klas 1TF i 2fk wraz z wychowawcami p. W. Jarosz i p. K. Pastuszką mimo pochmurnej aury udały się na integracyjne ognisko do Lasu Kapturskiego. Nie zabrakło licznych atrakcji i współzawodnictwa między klasami w skoku przez skakankę, biegu z przeszkodami czy też przeciąganiu liny. Klasy bawiły się wyśmienicie, aż żal było gasić ognisko.

  facebook

 

  6 października - Umowa o partnerstwie.

  W dniu 6 października 2016 roku nasza szkoła zawarła umowę o partnerstwie z Dziennym Domem „Senior-WIGOR”, której celem jest wspólna organizacja i przeprowadzanie cyklu zajęć z zakresu:
- zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich,
- wykładów dotyczących pielęgnacji ciała i włosów,
- wspólnego prowadzenia działań na rzecz poprawy jakości życia Seniorów.
Mając na uwadze osoby starsze Strony nawiązały współpracę na rzecz pozytywnego wizerunku i poprawy jakości ich życia.
Dokument podpisali: Kierownik Dziennego Domu „Seniora” pani Danuta Rokita i Dyrektor ZSZ im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” pani Beata Jasek.

 

  facebook

 

  5 października - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

   29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma w naszym kraju już kilkunastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Nasi uczniowie bardzo chętnie głośno czytali „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Stworzyliśmy sprzyjającą przestrzeń do wspólnego czytania. Taka forma lektury rozwija wyobraźnię i buduje więzi. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Organizatorzy: Gabriela Zajączkowska, Katarzyna Pastuszka, Anna Kowalska, Magdalena Janczewska oraz uczniowie klas: 1TF, 2F, 1F, 1TM, 2FK, 2TMF.

  facebook

 

  29 września - Mistrz ortografii.

   24 września po raz kolejny uczniowie „Hubala” wzięli udział w Konkursie o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii. Swoje umiejętności ortograficzne sprawdzali przedstawiciele klas technikum i szkoły zawodowej. Wprawdzie szczęście sprzyjało lepszym ale i tak piszący byli z siebie zadowoleni. Opiekunki grupy G. Zajączkowska i K. Pastuszka cieszyły się, że młodzież podjęła się takiego zadania i to w dzień wolny od zajęć szkolnych. W przyszłym roku będzie zdecydowanie lepiej.

  facebook

 

  1 września - Porozumienie o Współpracy z Radomskim Klastrem Metalowym.

   1 września 2016r. w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” zostało podpisane Porozumienie o Współpracy z Radomskim Klastrem Metalowym i Szkołą dotyczące kształcenia dualnego. W imieniu Klastra porozumienie podpisał pan Bogdan Majewski prezes Firmy „Bartech” i dyrektor szkoły Beata Jasek.
   Kształcenie dualne jest połączeniem zdobywania wiedzy w szkole z praktyczną nauką zawodu w przedsiębiorstwie.
    Dzięki zawartemu porozumieniu uczniowie klasy pierwszej zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających już w tym roku szkolnym będą zdobywać praktyczną wiedzę u pracodawców.

  facebook

 

  1 września - Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty!

    I stało się, w dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii naszej szkoły zatytułowany rok szkolny 2016/2017. Niestety czas płynie nieubłaganie szybko. Pora zapomnieć o wakacjach i rzetelnie wziąć się do nauki. Życzymy wszystkim powodzenia, wspaniałych przeżyć w szkole a na koniec roku samych szóstek na świadectwie.

  facebook

Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom
Copyright 1904-2016 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu