Archiwum 2012/2013  2013/2014  2014/2015  2016/2017  2017/2018  2018/2019  2019/2020  2020/2021  2021/2022  2022/2023 

  24 sierpnia - "Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017"

 

    Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych 1.09.2016r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej, a dla pozostałych klas o godz. 10.30 z wychowawcami w salach według wywieszonego harmonogramu.

 

  17 sierpnia - "Wyprawka szkolna"

 

  Informujemy, że z dniem 19 lipca 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych oraz uchwała Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. - "Wyprawka szkolna". Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Mazowieckiego kuratorium Oświaty w Warszawie pod adresem: http://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/10296,Wyprawka-szkolna-2016-obowiazujace-regulacje-prawne.html

 

  4 lipca - Egzaminy.

  Terminy egzaminów poprawkowych
w roku szkolnym 2015/2016

Zobacz więcej...

 

  4 lipca - Zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

  Dnia 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, podczas którego uczniowie otrzymali z rąk pani Dyrektor Beaty Jasek nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia.
  Pani Jadwiga Odzimek – zastępca Dyrektora ds. oświaty zawodowej i funduszy UE, wręczyła nagrody ufundowane przez Izbę Rzemieślniczą i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Radomiu uczniom, którzy uzyskali najlepsze oceny na zajęciach praktycznych i osiągali bardzo dobre wyniki w konkursach.
  Natomiast przedstawiciel radomskich pracodawców branży metalowej wręczył ufundowane nagrody najlepszym uczniom kształcącym się w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Na zakończenie uczniowie przygotowali krótką scenkę humorystyczną z życia szkoły.
Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

  facebook

 

  23 czerwca - Festyn i pokaz fryzur.

  W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festynie rodzinnym z okazji dnia dziecka w Świetlicy Caritas Pallotyńskiej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz fryzur według pomysłu ucznia klasy 3f2 Smagowskiego Bartłomieja. Wszystkim uczniom oraz paniom Wawrzos Marcie i Wojtan Anecie opiekun wolontariatu W. Jarosz za zaangażowanie serdecznie dziękuje.

  facebook

 

  23 czerwca - Fryzura nowoczesna.

  Uczennica klasy 2TAF Piwowarczyk Klaudia zwycięzcą warszawskiego konkursu "Fryzura nowoczesna". Gratulujemy...

  facebook

 

  23 czerwca - Wygraj staż.

  Fijałkowska Klaudia uczennica klasy 1fk laureatką III miejsca konkurs fryzjerskiego "Wygraj staż ..."

  facebook

 

  15 czerwca - DZIEŃ SPORTU.

  Pierwszy raz Dzień Sportu uczniowie „Hubala” obchodzili wspólnie z młodzieżą Szkół „Profesja”. Imprezę rozpoczynały biegi sztafetowe z udziałem 5 reprezentacji. Najlepszą okazała się drużyna gimnazjalistów z Profesji. Kolejną atrakcją była lekcja futbolu amerykańskiego, którą poprowadził trener drużyny Green Ducks Radom Luck Zatazete. Zaangażowało się w nią 40 uczniów. Na koniec odbył się mecz piłki nożnej Hubal- Profesja zakończony zwycięstwem piłkarzy z Hubala. Najlepsi sportowcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkoły Profesja, które wręczyła Dyrekcja obydwu szkół - pani Beata Jasek i pani Beata Karolak.

  facebook

 

  15 czerwca - ŚWIATOWY DZIEŃ KRWIODAWCY.

  Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy młodzież naszej szkoły odwiedziła Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Lekarz z RCKiK przybliżył uczniom wiedzę dotyczącą roli krwi w organizmie człowieka, chorób szpiku kostnego i Honorowego Krwiodawstwa. Uczniowie mieli możliwość poznania drogi krwi „od dawcy do biorcy” i zwiedzenia radomskiego Centrum. Opiekunami były p. Magdalena Janczewska i p. Katarzyna Pastuszka.

  facebook

 

  9 czerwca - Msza św. w intencji weteranów Misji Pokojowych ONZ.

  W dniu 5 czerwca 2016r. w Kościele Garnizonowym w Radomiu odbyła się msza św. w intencji weteranów Misji Pokojowych ONZ, którzy 29 maja obchodzili swoje święto. Centralne Uroczystości Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ odbyły się w Warszawie.
Po mszy w radomskim kościele wypuszczono Białe gołębie na znak pokoju. Następnie pod tablicą pamiątkową złożone zostały wiązanki kwiatów, które w imieniu szkoły składała dyrektor pani Beata Jasek.

  facebook

 

  2 czerwca - „Udany koniec Roku Szkolnego”.

  Brązowy medal zdobyli uczniowie naszej szkoły w XII Olimpiadzie Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej. W I rundzie siatkarze „HUBALA” wygrali wszystkie mecze, zajmując pierwsze miejsce w grupie, natomiast w półfinale uległi tylko III LO. Trzeciego dnia zawodów w finale brały udział zespoły z ZSZ im. HUBALA, ZSS, III LO oraz V LO. System rozgrywek gwarantował mecze „każdy z każdym”. Tym razem szczęście sprzyjało lepszym i III LO zostało pokonane przez drużynę z Hubala, która wspólnie z trenerem cieszyła się z III miejsca na podium. Gratulujemy naszej reprezentacji w składzie W. Stanik- 1TMF, S. Jurzyński - 1FK! Opiekunem drużyny był pan G. Danilczuk.

  facebook

 

  1 czerwca - Mazowieckie forum profilaktyki i promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

   W dniu 1 czerwca w Radomiu na pl. Jagiellońskim, w Teatrze Powszechnym oraz w Galerii Słonecznej odbyło się „mazowieckie forum profilaktyki i promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym” zorganizowane przez funkcjonariuszy mazowieckiego wydziału ruchu drogowego. Uczniowie z klasy o profilu „mechanik pojazdów samochodowych” pod opieką Pani Agaty Goraj i Pana Dariusza Motyki mieli okazję obejrzeć między innymi: pokaz pierwszej pomocy, wystawę samochodów osobowych oraz najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy. Jedną z głównych atrakcji był również symulator dachowania. Każdy mógł zobaczyć, jakie są skutki szybkiej jazdy, i nie zapinania pasów.

  facebook

 

  29 maja - 7 Radomski Piknik Naukowy.

   W dniu 28 maja po raz kolejny uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w „7 Radomskim Pikniku Naukowym”, podczas którego prezentowali naszą szkołę w zakresie fryzjerstwa, mechaniki pojazdów samochodowych oraz nowych technologii projektowania i wytwarzania części maszyn.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska, a także tym, którzy je przygotowywali i prezentowali.

  facebook

 

  25 maja - Janowiec - Kozłówka - Kazimierz Dolny.

   W dniu 19 maja 2016 uczniowie klas 2TAF, 2f2, 1k i 3k uczestniczyli w wycieczce do Janowca – zwiedzanie ruin XIV - wiecznego zamku oraz dworku szlacheckiego, następnie przejazd do Kozłówki, gdzie nasi uczniowie zwiedzali bogate, barokowe wnętrze pałacu Zamojskich wraz z przyległym przepięknym parkiem. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Kazimierz Dolny – spacerek Wąwozem Korzeniowym, przejazd na rynek z XVIII wieczną studnią stanowiącą symbol Kazimierza. Z góry Trzech Krzyży mogliśmy podziwiać widok na miasto oraz Dolinę Wisły. Nad bezpieczeństwem czuwały nauczycielki B. Kacprzak, E. Adamska, K. Czerwonka.

  facebook

 

  25 maja - "Lublin pół serio, pół żartem" -Wygrana wycieczka klasy 1TMF

   Na początku marca 2016 firma bus4us.eu ogłosiła konkurs na projekt wycieczki. Postanowiliśmy wziąć udział w konkursie z trzech powodów: chcieliśmy zobaczyć ciekawe miejsca, zintegrować się i poczuć smak rywalizacji. Celem naszej wycieczki było poznanie Lublina. Okazało się, że nasz pomysł otrzymał największą liczbę głosów i 13 kwietnia mogliśmy świętować wygraną.
16 maja zgodnie z planem wyruszyliśmy na wymarzoną wycieczkę. Zwiedziliśmy Ogród Botaniczny oraz znajdujący się w nim Dworek Kościuszków. Dla osób lubiących sport także się coś się znalazło - wizyta w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego. Przeżyliśmy również niepowtarzalną lekcję historii zwiedzając obóz koncentracyjny w Majdanku oraz Stare Miasto.
Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy! Klasa 1TMF z wychowawcą.

  facebook

 

  24 maja - Bądź razem z nami.

   Więcej na stronie Facefook

 

  22 maja

 

  22 maja

 

  14 maja - Hojność darczyńców i wsparcie dla Miłosza.

   W naszej szkole, wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców została przeprowadzana zbiórka pieniędzy na pomoc dla dziecka z SMA - rdzeniowe zanikanie mięśni. Miłosz, chłopczyk chory na SMA - walczy z ciężką i zdradliwą chorobą. Klasa 2TAF z wychowawcą panią Beatą Kacprzak oraz z klasą 1op wychowawcą panem Grzegorzem Danilczukiem zorganizowali tą akcję, ponieważ każdy gest dobrej woli w postaci pieniężnego datku ułatwi chłopcu dostęp do rehabilitacji. Dzięki hojności darczyńców, organizatorzy zbiórki zebrali 425 zł i wsparli chłopczyka oraz jego rodziców w nierównej walce z tak ciężką chorobą. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie.

  facebook

 

  12 maja - Wiwat, Wiwat 3 Maj!!!

   Plan obchodów 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja był bardzo bogaty. Władze Miasta Radomia zorganizowały część oficjalną, w ramach której odprawiona została msza św. Po niej wysłuchano Apelu Pamięci, okolicznościowych przemówień oraz przyznano odznaczenia. Warto zaznaczyć, że Pani Dyrektor Beata Jasek i Pani Justyna Bujek zostały odznaczone ODZNAKĄ PAMIĄTKOWĄ AKCJI "BURZA". O uhonorowanie obydwu pań wystąpił Światowy Związek Żołnierzy AK O\Radom. Dla lubiących sport Stowarzyszenie Biegiem Radom przeprowadziło biegi sztafetowe dla szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych. Sztafeta w składzie K. Witkowska, J. Paszkowska, K. Pionka, A. Szczepański zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy uczniom i opiekunowi panu G. Danilczukowi!!

  facebook

 

  12 maja - Obchody rocznicy śmierci majora H. Dobrzańskiego "Hubala"

   Już po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem obchodów rocznicy śmierci majora H. Dobrzańskiego "Hubala". W uroczystościach uczestniczyły delegacje zaprzyjaźnionych z nami szkół z Chlewisk, Przydworzyc, Brudzewic, Lipin, Aleksandrowa Kujawskiego. Przedstawiciele szkół spotkali się w Inowłodzu na dziedzińcu Zamku Kazimierza Wielkiego, a następnie zwiedzili najstarszy na Mazowszu murowany kościół- Kościół św. Idziego. W Anielinie została odprawiona msza św. Nie zabrakło przemówień, złożenia kwiatów i zapalenia symbolicznych zniczy. Obchody zakończyła wspólna biesiada przy ognisku.
Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach i już zapraszamy za rok!

  facebook

 

  12 maja - Konkurs na „Mistrza Sudoku”

   Kolejny raz w naszej szkole odbył się szkolny konkurs na „Mistrza Sudoku”, przygotowany przez nauczycielkę matematyki Karolinę Czerwonkę. Każda osoba biorąca udział w konkursie miała inną planszę Sudoku z tym samym stopniem trudności. Oprócz poprawnego rozwiązania liczył się również czas.
W tym roku Mistrzynią Sudoku w naszej szkole została Adrianna Zhmurko z klasy 1TMF. Gratulujemy!

  facebook

 

  28 kwietnia - Międzynarodowe Targi „Hannover Messe 2016”.

   W dniach 24-26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz ze studentami radomskiego UTH uczestniczyli w wycieczce do Niemiec podczas której zwiedzali stanowiska wystawców na Międzynarodowych Targach Technologii, Innowacji i Automatyki w Przemyśle „Hannover Messe 2016”. Na targach prezentowały się również radomskie firmy z branży przemysłowej z którymi spotkała się nasza młodzież.
 Dzięki radomskim przedsiębiorcom, którzy byli sponsorami tego wyjazdu, w miasteczku samochodowym Autostadt w Wolfsburgu uczniowie mogli zobaczyć a nawet zasiąść za kierownicą starych i najnowszych marek aut takich jak: Volkswagena, Audi, Lamborghini, Porsche, Seata, Skody. Niezapomnianą atrakcją był przejazd kolejką w fabryce VW po halach montażowych i obserwacja zautomatyzowanego procesu montażu samochodów marki VW Golf. Na zakończenie ostatniego dnia pełnego wrażeń w Centrum Nauki Phaeno wszyscy uczestnicy poznawali różne zjawiska z dziedzin m.in. fizyki czy elektrotechniki oraz przeprowadzali samodzielnie doświadczenia.

  facebook

 

  27 kwietnia - Nowy kierunek "kierowca-mechanik" z firmą JARMEX.

    Podczas dni otwartych szkoły gościliśmy przedstawicieli firmy JARMEX. W ramach promocji nowego kierunku "kierowca-mechanik", zainteresowani mogli z bliska obejrzeć ciągnik siodłowy marki Renault. Praca kierowcy mechanika polega na bezpiecznym transporcie ludzi lub towarów. Kierowca mechanik prowadzi pojazdy samochodowe zgodnie z posiadanymi uprawnieniami oraz wykonuje obsługę i naprawę pojazdów samochodowych. Szacuje się, że zapotrzebowanie na kierowców wynosi ponad trzydzieści tysięcy rocznie.

  facebook

 

  23 kwietnia - III miejsce w XII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży.

    Reprezentacja szkoły w piłce nożnej chłopców zajęła III miejsce w XII Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju występowało 20 drużyn. Najlepszym zawodnikiem okazał się Patryk Pluta z klasy 1OP naszej szkoły. Kapitanem zespołu był Przemysław Węglarz z klasy 2OP. Opiekunem drużyny był pan Sławomir Baćmaga.

  facebook

 

  20 kwietnia - Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

    Dnia 19.04.2016 pod opieką opiekuna wolontariatu W. Jarosz uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” z okazji 73 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Zainteresowanym osobą wręczali własnoręcznie wykonane żonkile - symbol pamięci, szacunku i nadziei. O godz.12.30 klasa 3f2 obejrzała premierę filmu „Nie było nadziei” opowiadającą o przebiegu powstania i pokazującą historię, motywy walczących, w reżyserii Kama Yeymonta przygotowanego dla Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Po projekcji filmu przeprowadzono dyskusję na temat zrozumienia i przesłania filmu, uczniowie stworzyli własny projekt upamiętniający Powstanie w Getcie Warszawskim.

  facebook

 

  15 kwietnia - „Wiosna w poezji”

    W dniu 14 kwietnia 2016 roku odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji”.
W konkursie udział wzięły uczennice naszej szkoły. Komisja konkursowa w składzie: Anna Kowalska, Gabriela Zajączkowska, Magdalena Janczewska, Katarzyna Pastuszka wybrała najlepszą trójkę:

 1. I miejsce Aleksandra Wolszczak kl. 1TMF
 2. II miejsce Zuzanna Lacatus kl. 2TAF
 3. III miejsce Paulina Skorupska kl. 2F1
 4. Wyróżnienie - Natalia Maślanka kl. 2TAF
Gratulujemy!

  facebook

 

  7 kwietnia - „Fryzura nowoczesna”

   Zwycięzcą w konkursie "Fryzura nowoczesna" w miesiącu marcu został uczeń klasy 3f2 naszej szkoły Bartłomiej Smagowski, otrzymując tym samym miesięczny, płatny staż w Salonie Filipa Galasa FREEHAIR TEAM w Warszawie. Gratulujemy i zachęcamy uczniów klas fryzjerskich do udziału w konkursie w miesiącu kwietniu.

  facebook

 

  7 kwietnia - Lekcja z pracodawcą

   W dniu 5 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas o profilu mechanik pojazdów samochodowych prowadzone przez Pana Huberta Kinas z firmy AUTOCENTRUM w Radomiu. Tematem lekcji były układy wydechowe, katalizatory spalin oraz omówione zostały filtry cząstek stałych DPF. Zaprezentowano uczniom części, które mogli dokładnie obejrzeć i poznać zasadę ich działania. Przedstawiona prezentacja przyczyniła się do utrwalenia i poszerzenia wiedzy uczestniczącej w spotkaniu młodzieży.

  facebook

 

  6 kwietnia - Kontynuacja akcji "Pola Nadziei"

   Dnia 05.04.2016 nastąpiła kontynuacja akcji "Pola Nadziei" zapoczątkowana przez uczennice klasy 3f1 i opiekuna wolontariatu. Każdy za symboliczny datek pieniężny mógł przyłączyć się do akcji, w zamian otrzymał żonkila - symbol solidarności z umierającymi na raka. Zebrane fundusze w kwocie 123 złotych zostały przekazane Caritas ul. Kościelna na sprzęt rehabilitacyjny do wypożyczalni dla osób cierpiących na raka. Wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie wobec przeprowadzonej akcji bardzo dziękujemy.

  facebook

 

  4 kwietnia - Międzynarodowe Targi Motoryzacji w Poznaniu

    1 kwietnia uczniowie z klas o profilach samochodowych pojechali na wycieczkę i uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Motoryzacji w Poznaniu. Towarzyszyli im opiekunowie G. Zajączkowska i D. Motyka. Mimo, że pogoda w Radomiu była opłakana, Poznań przywitał ich słońcem. Cała impreza okazała się bardzo udana. Uczestnicy w kilkunastu halach obejrzeli nie tylko piękne samochody ale również poznali ciekawostki na tematy związane z branżą samochodową. Chętni nie tylko oglądali ale również mogli wsiąść do wymarzonych modeli.

  facebook

 

  26 marca - Akcja „Paczka dla Bohatera”

    Łzy wzruszenia pojawiające się w oku są nieraz największą nagrodą. Akcja „Paczka dla Bohatera” zapoczątkowana w Szczecinie przez pana Tomasza Sawickiego i prowadzona w kilku innych miastach dotarła do Radomia. Wzięli w niej udział uczniowie szkół z Radomia i okolic, funkcjonariusze służb mundurowych (Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej) i osoby prywatne. Finał akcji odbył się w naszej szkole. To właśnie tu spływały wszystkie dary, były pakowane i stąd trafiły do adresatów, zaopatrzone w życzenia świąteczne i listę darczyńców. W ciągu kilku dniu udało się zebrać ponad tonę żywności oraz środków chemicznych.
„Paczka dla bohatera” to nie tylko forma pomocy dla tych, dzięki którym możemy cieszyć się niepodległością, ale i pamięć o nich. To właśnie bardziej za pamięć dziękowali, niż za materialną pomoc.
Ekipa wolontariuszy rozwożąca paczki bohaterom na własnej skórze poczuła znaczenie, sens i wymiar tej akcji. Zobaczyła łzy wzruszenia, a niektórym z nich również łza zakręciła się w oku.
Listę osób, do których trafiły paczki wolontariusze otrzymali od Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Radom pana Leona Etwerta.
Lista szkół uczestniczących w I Wielkanocnej Paczce dla Bohatera: Z.S.Z im. „Hubala” w Radomiu, Zespoł Szkół Samorządowych im. Lotników Polskich w Klwowie, PSP im. Armii Krajowej w Bożem, PG nr 10 im. Lotników Polskich w Radomiu, VII L. O. im. Kamila Baczyńskiego w Radomiu, PG im. Jana Pawła II w Parznicach, PSP im. Tadeusza Kościuszki w Jedlińsku. Koordynatorzy akcji pani J. Bujek i kpt. Bogdan Korycki - funkcjonariusz Służby Więziennej dziękują uczennicom z klasy 1F, uczniom 1op oraz p. M. Wawrzos, p. A. Wojtan, p. G. Danilczukowi za pomoc i zaangażowanie.

  facebook

 

  24 marca - Fryzura jako rzeźba

    22 marca 2016r. w naszej szkole odbył się II Konkurs fryzjerski „Fryzura jako rzeźba” pod honorowym patronatem Prezesa Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Przyszli fryzjerzy zaprezentowali swój talent na bardzo wysokim poziomie. I miejsce i tym samym puchar ufundowany przez Prezesa Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości zdobył - Smagowski Bartłomiej z klasy 3f2, II miejsce - Rogulska Patrycja z klasy 3f1, III miejsce - Kurek Olga 2f1. Nagrodę publiczności ufundowaną przez Hurtownię Fryzjersko-Kosmetyczną OLMAR otrzymała - Kurek Olga. W czasie zmagań konkursowych odbył się pokaz fryzur przygotowany przez uczennice klasy 1tmf pod opieką pań: A. Wojtan i M. Wawrzos. Patronat medialny objęli: radio plus, echo dnia, tygodnik radomski. Organizatorzy: E. Sobieraj i W. Jarosz składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu.

  facebook

 

  24 marca - Lekcja z uczestnikami Misji Pokojowych ONZ

    Przedstawiciele z koła nr 45 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z Radomia przeprowadzili wspaniałą lekcję dla młodzieży z naszej szkoły, na której wiceprezes pan Wiesław Wabik zaprezentował w skrócie historię udziału Wojska Polskiego w misjach pokojowych. Biorący udział w spotkaniu pozostali weterani podzielili się wspomnieniami z misji. Uczniowie mieli możliwość podziwiać pamiątki przywiezione z różnych części świata, jak również z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film poświęcony misjom pokojowym. Na zakończenie został przeprowadzony konkurs dla naszej młodzieży, którego zwycięzcą został uczeń klasy 2TAF. Nie zabrakło również występu Cezarego Jawoszka, który akompaniując sobie na gitarze zaśpiewał hymn weteranów „Przywiozę Ci błękitny hełm”. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tego spotkania. Dziękujemy za wspaniałą lekcję!

  facebook

 

  24 marca - Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

 

   Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunem z okazji zbliżających się świąt składają: Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom najserdeczniejsze życzenia, aby Wielkanoc w tym roku przyszła z sukcesem u boku, by żyło Wam się zdrowo prywatnie i zawodowo; wielu, wielu chwil radosnych i cudownej, ciepłej wiosny.

 

  facebook

 

  24 marca - Podziękowania dla ...

 

   Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu składa serdeczne podziękowania Dyrekcji, opiekunowi wolontariatu pani Wioletcie Jarosz i uczniom za własnoręczne wykonanie wielkanocnych pisanek, które zostały przekazane podopiecznym i ich rodzinom.

 

  facebook

 

  24 marca - Konkurs na wielkanocną pisankę rozstrzygnięty!


    Organizatorka konkursu na wielkanocną pisankę pani W. Jarosz przyznała nagrodę główną w postaci przyborów fryzjerskich uczennicy klasy 2TAF Natalii Maślance. Gratulujemy!

  facebook

 

  23 marca - V TURNIEJ SIATKÓWKI O PUCHAR HUBALA.


    W poniedziałek 21 marca w Gimnazjum nr 13 odbył się po raz piąty TURNIEJ SIATKÓWKI O PUCHAR HUBALA. Imprezę otworzyły Pani dyr. Zespołu Szkół Zawodowych im Hubala i Pani dyr. Gimnazjum nr 13. Całość prowadzili nauczyciele naszej szkoły Beata Kacprzak i Krystian Lange. Panowała miła sportowa atmosfera urozmaicona występem czyrliderek naszej szkoły. Zawody wygrali chłopcy Gimnazjum z Przysuchy przed Gimnazjum z Wolanowa i Gimnazjum nr 22. Całość dopingowali kibice z naszej szkoły, w ramach akcji pierwszy dzień wiosny na sportowo.

  facebook

 

  22 marca - Szkoła, książka, teatr


    „Szkoła, książka, teatr - droga humanisty w dorosłość” to nazwa projektu pod patronatem wiceprezydenta Radomia Karola Semika.
21 marca w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbyło się w ramach projektu spotkanie młodzieży i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli „Hubala”. Naszą szkołę reprezentowały pod opieką pani K. Pastuszki uczennice klasy 2f1, które miały okazję wysłuchać sztuki „El Dorado” w wykonaniu uczniów I LO w Radomiu.

  facebook

 

  19 marca - Poznajemy kulturę ukraińską.


    17 marca na zaproszenie ZSA i GŻ uczniowie klasy 1 MF pod opieką pani J. Bujek i pani I. Sionek uczestniczyli w obchodach Dnia Kultury Polsko-Ukraińskiej. Impreza odbywała się w Resursie Obywatelskiej. Wybór klasy nie był przypadkowy, aż sześciu uczniów z 1 TMF pochodzi z Ukrainy. Nie zabrakło przemówień, wierszy, pieśni w obydwu językach oraz wspólnych wystąpień. Największe wrażenie wywarł na nas zespół BARWINOK, występujący z własną orkiestrą. Obchodom towarzyszyła wystawa ukraińskich haftów, a także kiermasz regionalnych dań ukraińskich.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

  facebook

 

  19 marca - „W sporcie nie chodzi tylko o wygraną, żeby zyskać siły trzeba czasem przegrać”


    Jedna stracona bramka w turnieju wyeliminowała drużynę Hubala z II Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanego przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu. Zespół pewnie wygrał swoją grupę pokonują 3:0 UKS Victoria Solec, 2:0 Ukrainę oraz 1: 0 ZSP Jasieniec. W ćwierćfinale rywalem okazała się drużyna z Pionek. Po wyrównanym meczu ulegliśmy 0:1. Najwięcej bramek w naszej drużynie, 5 goli, zdobył uczeń klasy 2op K. Pionka. Pozostał niedosyt po przegranym turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie. Czekamy na III edycję!
Opiekun pan Grzegorz Danilczuk dziękuje drużynie za walkę.

  facebook

 

  18 marca - III Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych 2016.


    17 marca 2016 odbył się „III Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – 2016”, organizowany przez Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.
W tegorocznym turnieju reprezentowała naszą szkołę drużyna złożona z uczniów klasy 3K kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Skład zespołu stanowili: Paweł Czerwiński, Mateusz Kowalczyk, Artur Mucha, Maksym Sadowski, Michał Szczepański. Spośród kilkudziesięciu uczestników z różnych szkół Artur Mucha zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji zasadniczych szkół zawodowych! Warto podkreślić, że wygrał on zarówno etap pisemny i praktyczny. Opiekunem uczniów był pan Marek Figaszewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  facebook

 

  15 marca - Wolontariusze kwestowali.


    Czas świąt większości z nas kojarzy się z czasem radości i spotkań rodzinnych. Są jednak i tacy, dla których to chwile smutku z powodu braku podstawowych produktów żywnościowych. Mając to na uwadze nauczyciele i uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do zbiórki żywności organizowanej przez Radomski Bank Żywności. Wolontariusze kwestowali w dniach 11 - 13 marca 2016r. w markecie Piotr i Paweł. Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę dziękuje koordynator pan G. Danilczuk.

  facebook

 

facebook
  15 marca - „Wygraj staż u Filipa Galasa”


   Uczennica klasy 3f2 Iwona Giska została laureatką II miejsca w pierwszej odsłonie konkursu „Wygraj staż u Filipa Galasa” w Warszawie, pod opieką pani W. Jarosz samodzielnie wykonała fantazyjne uczesanie, zrobiła profesjonalne zdjęcie i wysłała do organizatora. Laureatce gratulujemy i życzymy jeszcze wielu, wielu sukcesów.

  facebook

 

  14 marca - Promocja idei honorowego krwiodawstwa.


   W dniu 11 marca 2016r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące promocji idei honorowego krwiodawstwa. Lekarz z RCKiK przybliżył uczniom wiedzę dotyczącą roli krwi w organizmie człowieka, chorób szpiku kostnego, promocji zdrowego stylu życia i Honorowego Krwiodawstwa. Spotkanie było interesujące, a nasza młodzież godnie reprezentowała szkołę.

  facebook

 

  13 marca - „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer - szalone lata 20-te, lata 30-te”


   8 marca w Zespole Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie odbyła się VII edycja międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego o zasięgu ogólnopolskim „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer - szalone lata 20-te, lata 30-te”. Naszą szkołę reprezentowała Lakatus Zuzanna z klasy 2TAF, Smagowski Bartłomiej z klasy 3f2 pod opieką pań - Sobieraj Eweliny oraz Jarosz Wioletty. Do twórczej pracy zagrzewali reprezentanci klas: 1TMF, 2TAF, 2f1, 2f2, 3f1.

  facebook

 

facebook

 

facebook

 

  8 marca - Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przyjaciół Szkoły „Hubala”


   5 marca o godzinie 9.00 nauczyciele naszej szkoły działający w Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Hubala zorganizowali Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przyjaciół Szkoły „Hubala”. W działaniach organizacyjnych wspierali ich członkowie radomskich drużyn siatkarskich, którzy brali udział w zawodach. W całym Turnieju grało 10 drużyn z całej Polski. Byli min.: Pasjonaci Radom, 40-tki Radom, Tornado Koszalin, Domino Jastrząb, Uszczelki Kielce, Słoneczna Altana Ostrowiec, Iłża, Zagłoba Przysucha, Nałęczów, Puławy. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach A i B. Zwycięzcy grup zagrali o puchary. Turniej zakończył się zwycięstwem Pasjonatów Radom, drugie miejsce zajęli Uszczelki Kielce, trzecie Domino Jastrząb, czwarte 40 –tki Radom. Wygrani otrzymali puchary, wszyscy uczestnicy pamiątkowe statuetki. Dla najlepszych zawodników przygotowano indywidualne nagrody rzeczowe. W czasie zawodów odbyła się wyjątkowa akcja, którą rozpropagowali Pasjonaci: „Gramy dla Miłosza”, Zbierano pieniądze na ratowanie zdrowia chłopca chorego na SMA, wylicytowano płytę zespołu IRA oraz pamiątkową koszulkę. Turniej objął swoim patronatem Prezydent Radomia Radosław Witkowski.

  facebook

  7 marca - Otwarcia Trasy rowerowej "Śladami Hubala"


   Reprezentacja naszej szkoły zajęła wszystkie trzy miejsca na podium .... na czas robienia pamiątkowego zdjęcia podczas uroczystego otwarcia Trasy rowerowej "Śladami Hubala". Nadleśnictwo Opoczno, organizator imprezy, przygotowało dla uczestników liczne atrakcje, m.in.: paintball, rajd rowerowy, turniej piłkarzyków, przejazd busem rowerowym. Na zgłodniałych amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu czekała dymiąca kuchnia polowa.

  facebook

  6 marca - Warsztaty biblijne


   29 lutego w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, przy ul. Traugutta 54 odbyły się dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej warsztaty biblijne przygotowujące do konkursu. Tematem warsztatów była Pieśń nad pieśniami – jedna z obowiązujących Ksiąg podczas tegorocznego OKWB. Warsztaty poprowadził biblista ks. dr Jacek Kucharski. W części pierwszej wykładowca zapoznał z treścią i zagadnieniami dotyczącymi analizy księgi Pnp. W drugiej części praktycznej odbyło się „na deskach” siedziby Stowarzyszenia publiczne odczytanie z podziałem na rolę zadanej Księgi Pnp. Należy podkreślić duży udział naszych uczennic Iwony Giski ( w roli Oblubienicy) i Anity Wabik (w roli chóru) z klasy 3f2.
Ostatnim etapem był udział w projekcie przepisywania Evangelii Gaudium papieża Franciszka w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Musimy się pochwalić, że i w tym momencie warsztatów uczennice naszej szkoły były najlepsze i jako pierwsze wykonały to jakże szczytne zadanie. Rękopis naszych uczniów trafi do rąk Ojca św. Papieża Franciszka w czasie pobytu w Krakowie.
Możemy więc śmiało powiedzieć – „Hubal” zagości w Watykanie !
Opr. W. Leszczyński.

  facebook

 

  5 marca - II Konkurs fryzjerski „Fryzura jako rzeźba”

   22 marca 2016r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbędzie się II Konkurs fryzjerski „Fryzura jako rzeźba” pod honorowym patronatem Prezesa Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu.
Celem konkursu jest: zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych, systematycznej nauki, pogłębienie wiedzy z zakresu fryzjerstwa, zaszczepienie zasad zdrowej rywalizacji oraz promowanie idei konkursu jako środka umożliwiającego uzewnętrznienie własnego potencjału. Startujący w konkursie prezentują własny pomysł na pełną charakteryzację modelki z uwzględnieniem fryzury, makijażu i ubioru. Patronat medialny objęli: radio plus, echo dnia, tygodnik radomski.
Jednym ze sponsorów nagród jest HURTOWNIA FRYZJERSKO - KOSMETYCZNA „OLMAR”.
Wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych kształceniem się w naszej szkole organizatorzy zapraszają na obejrzenie tego wspaniałego widowiska.

  facebook

 

  29 luty - Turniej Siatkówki Halowej o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły HUBALA

   5 marca 2016r. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Hubala organizuje w Publicznym Gimnazjum nr 13 w Radomiu przy ul. 25 czerwca 79 Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przyjaciół Szkoły Hubala. Celem tych zawodów sportowych jest propagowanie kultury fizycznej i sportu wśród pasjonatów piłki siatkowej a także prezentację dorobku radomskich grup siatkarzy. Ogólnopolski zasięg tego wydarzenia pozwoli gościć drużyny siatkarskie z różnych regionów Polski min.: Radom 40-ski, Radom Pasjonaci, Nałęczów, Końskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Jastrząb, Puławy, Kielce, Warszawa, Starachowice. Udział w Turnieju wezmą zawodnicy w wieku 45 lat plus. Organizator dopuszcza po dwóch zawodników w drużynie w wieku 40lat plus. Program Turnieju:
8.00 - zbiórka i powitanie drużyn.
8.30 - odprawa kapitanów.
9.00 - 11.00 - oficjalne otwarcie turnieju z udziałem Prezydenta Miasta Radosława Witkowskiego.
15.00 - 18.00 - mecze półfinałowe
18.00 - 20.00 - finały, dekoracja drużyn, wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród, podziękowanie za udział w Turnieju oraz uroczyste zakończenie
Honorowy patronat nad Turniejem o Puchar Przyjaciół Szkoły Hubala objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski.

  facebook

 

  14 luty - Pierwsze trofeum sportowe w tym roku!

   Pracowite i aktywne ferie miało kilku uczniów naszej szkoły, którzy jak się okazało stworzyli drużynę nie do pokonania i wygrali Turniej o „Białą Piłkę”. Organizatorem zmagań piłkarzy była Spółdzielnia Ustronie, a honorowym patronem imprezę objął Prezydent Miasta Radomia Pan Radosław Witkowski. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze, strzelając 38 bramek, a tracąc tylko 5. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Wieczorek.
Gratulujemy sukcesu drużynie w składzie: K. Pionka, K. Wieczorek, P. Pluta, D. Dryja, K. Białek, O Wisłocki, W. Stanik, E. Figarski, M. Dąbrowski.
Opiekunem uczniów był G. Danilczuk.

  facebook

 

  24 stycznia - Harce na lodzie.

   Dnia 22 stycznia 2016 uczniowie klas 1TMF oraz 2F2 wraz z opiekunami J. Bujek, K. Czerwonką, M. Figaszewskim oraz J. Wajsem aktywnie spędzili czas na lodowisku MOSiR w Radomiu. Z wielkim zapałem doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie, ale były również osoby, które po raz pierwszy miały łyżwy na nogach. Czas spędzony na świeżym powietrzu minął bardzo szybko. Na lodowisku nie zabrakło dobrego humoru i wyśmienitej zabawy.

  facebook

 

  11 stycznia - Pamięć o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych.

   Dzień 21 grudnia został ustanowiony Dniem Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa na mocy decyzji MON z dnia 23 lipca 2015 r. Wybór dnia nie jest przypadkowy - ma on na celu uczczenie pamięci pięciu żołnierzy 20. Brygady Zmechanizowanej z Bartoszyc, którzy w dniu 21 grudnia 2011 r. polegli w Afganistanie w wyniku wybuchu miny-pułapki. Radomskie obchody tego święta organizowane były przez SKMP ONZ koło 45, z którym współpracuje nasza szkoła. W uroczystościach uczestniczyła dyrektor szkoły p. Beata Jasek oraz p. J. Bujek z klasą 1TMF.

  facebook

 

  5 stycznia - Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

   Dnia 21.12. 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną. Organizatorami konkursu były panie Anna Kowalska, Dorota Frąk, Karolina Czerwonka, Katarzyna Pastuszka i Anita Dolega. Nagrody główne w postaci perfum otrzymali:

 • Paulina Kołodziejczyk,
 • Sandra Gałka
 • Kamil Kędzior.
Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

  facebook

 

  23 grudnia - Życzenia i kolędy przy świątecznym stole

   Tradycyjnie w ostatnim dniu zajęć przed zimową przerwą świąteczną, uczniowie naszej szkoły organizowali klasowe wigilie, podczas których przy dźwiękach kolęd dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Przy blasku choinek oraz świątecznych smakołykach, które ustawiono na pięknie nakrytych stołach opowiadali o wigilijnych zwyczajach, tradycjach i przygodach z dzieciństwa związanych z Bożym Narodzeniem. Klasowe wigilie upłynęły w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.
Dziś możemy powiedzieć do zobaczenia w Nowym Roku 2016.

  facebook

 

  21 grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę

   Dnia 20 grudnia na Rynku Miasta Kazimierzowskiego odbył się „Konkurs na najładniej ubraną choinkę”.
Naszą szkołę reprezentowała Pani wicedyrektor I. Pajek, opiekun wolontariatu W. Jarosz oraz uczennica klasy 1fk Fijałkowska Klaudia.
Pan prezydent Radosław Witkowski był zdumiony umiejętnościami artystycznymi uczniów „Hubala”.
Wszystkim osobom, które wykonały oryginalne ozdoby opiekun W. Jarosz bardzo dziękuje.

  facebook

 

  21 grudnia - BOŻE NARODZENIE - MIMO WSZYSTKO

   Zgodnie z tradycją dnia 17 grudnia 2015r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny tytuł brzmiał "Boże Narodzenie - Mimo Wszystko". Uczniowie pierwszej klas Technikum i Szkoły Zasadniczej (1f, 1fk) podjęli to jakże ważne i odpowiedzialne zadanie któremu jak było widać po reakcji grona pedagogicznego oraz przybyłych gości oraz uczniów naszej społeczności podołali w sposób bardzo profesjonalny. Kto wie może dla niektórych z nich to początek "kariery" artystycznej? A oto fragment naszego przedstawienia.
"Jezus Syn Boży stał się człowiekiem - takim jak ty. Oznacza to, że w oczach Boga jesteś kimś bardzo cennym, bliskim i wyjątkowym... Również i dziś podobnie jak 2000 lat temu Jezus kroczy od domu do domu i szuka miejsca, gdzie mógłby się narodzić, gdzie mógłby zamieszkać. Podobnie jak wtedy tak i dziś wielu ludzi zamyka drzwi swojego serca przed Jezusem i jego nauką... Bóg wie, do kogo i po co przychodzi, ale czy wie o tym człowiek?... Ale nawet jeśli Bóg nic dla Ciebie nie znaczy, nawet jeśli zepchnąłeś Go na margines swojego życia... On i tak wyciąga do Ciebie rękę. Bo Jezus właśnie po to przyszedł na świat, by szukać i zbawić tych, co zbłądzili.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych dzięki Tobie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie". By Boże Narodzenie dokonywało się każdego dnia na nowo! Tego z całego serca Wam życzymy - opiekunowie i organizatorzy: Małgorzata Duda i Wojciech Leszczyński.

  facebook

 

  18 grudnia

 

    Wolontariusze szkolnego koła wolontariatu wraz z opiekunem składają: Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom i uczniom najserdeczniejsze życzenia miłej, pełnej nastroju Wieczerzy Wigilijnej oraz spełnienia marzeń i nadziei jakie niesie ze sobą nadchodzący Nowy Rok.
   Zapraszamy osoby zainteresowanych do współpracy z wolontariatem szkolnym.

 

 

  18 grudnia - Konkurs na „Wyjątkową bombkę” zakończony!!!

   Zainteresowanie, pomysłowość i oryginalność wykonania bombek był wyjątkowy. Wyróżnienie otrzymały uczennice: Szczęsna Kinga z klasy 3f2 oraz Giełżecka Kinga z klasy 1f.
Wszystkim uczestnikom organizator W. Jarosz dziękuje za zaangażowanie.

  facebook

 

  17 grudnia - MOPS w Hubalu

    Dnia 12 grudnia odbyły się „Mikołajki na sportowo” zorganizowane przez MOPS w Radomiu przy współpracy z Dyrekcją ZSZ im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”, nauczycieli, uczniów i pracowników. Wyjątkowym gościem był Pan prezydent Radomia R. Witkowski.
Wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

  facebook

 

  16 grudnia - KONKURS HISTORYCZNY

    15 grudnia odbył się w naszej szkole etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.” Wzięło w nim udział 55 uczniów ze szkól podstawowych oraz gimnazjów.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał p. Emil Marczykowski - wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu.

  facebook

 

  15 grudnia - EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA

    10 grudnia 2015 r. w całej Europie odbył się Europejski Dzień Prawnika poświęcony tematyce wolności słowa. Dzień ten ustanowiła Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) w celu promowania idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, a także aby propagować zawód prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego. Europejski Dzień Prawnika organizowany jest we wszystkich krajach członkowskich CCBE.
Tego dnia w wielu szkołach odbyły się prelekcje i spotkania z prawnikami. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego dnia. Uczniowie klasy 2taf oraz 1tmf wysłuchali wystąpienia p. Michała Wieczorka- aplikanta Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.
Organizatorem obchodów była p. J. Bujek

  facebook

 

  15 grudnia - Eliminacje w mistrzowskim stylu.

    9 grudnia w II L.O. w Radomiu odbyły się eliminacje mistrzostw w piłkę siatkową dziewcząt. Nasze dziewczęta pod opieką nauczyciela w.f. Krystiana Lange zdobyły w pięknym stylu I miejsce.
Serdecznie gratulujemy.

  facebook

 

  12 grudnia - UMOWA O PARTNERSTWO z Fundacją ODNOWA

 

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła zawarła umowę o partnerstwie z Fundacją ODNOWA, której celem jest wspólna organizacja i przeprowadzanie cyklu zajęć z zakresu:
- zabiegów fryzjerskich,
- wykładów dotyczących pielęgnacji włosów,
- wprowadzenia działań na rzecz poprawy jakości życia seniora.
Dokument podpisali: Prezesa Zarządu Fundacji pani Renata Karaś i Dyrektor szkoły pani Beata Jasek.

 

  facebook

 

  11 grudnia - Stypendium dla najlepszej
facebook

  10 grudnia - IX Hubalowa Wigilia

    Już po raz dziewiąty na leśnej polanie Bielawy położonej w lasach Nadleśnictwa Opoczno odbyła się Hubalowa Wigilia. Jej organizatorem jest Dyrekcja naszej szkoły wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi. Atmosfera uroczystości była bardzo podniosła. Zaczęło się tradycyjnie od wspólnego ubierania choinki i świątecznych życzeń składanych podczas dzielenia się opłatkiem. W tym roku po raz pierwszy zostawiliśmy prezent dla „mieszkańców” lasu - choinkę przystrojoną jabłkami i ozdobami wykonanymi z warzyw. Tradycją, stało się już odczytywanie listu do mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”. W tym roku słowa do Patrona kierowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Przydworzycach. Duże wrażenie na zgromadzonych zrobiło wstąpienie ks. gen. dywizji Stanisława Rospondka, który przybył na uroczystość z Jasnej Góry. Z jego inicjatywy wszyscy uczestnicy wigilii odśpiewali hymn państwowy, który brzmiał wyjątkowo w tym opoczyńskim lesie. Kolejnym punktem była wizyta w Anielinie, przy Szańcu. Wzruszające wystąpienie pułkownika Mariana Zacha zakończyła „Hubalowa Legenda” w wykonaniu Cezarego Jawoszka, autora piosenki. Ważnym punktem było również wręczenie p. Jerzemu Łumińskiemu - Komendantowi Gminnemu OSP Odznaki Honorowej Środowiska „Hubalczycy”.
   Serdeczne podziękowania za uczestnictwo w uroczystościach kierujemy do: p. M.Baranowskiego - v-ce Starosty Opoczyńskiego, p. M. Grzybek z-cy Wójta Poświętne, p. J. Łumińskiego - Komendanta Gminnego OSP w Poświętym, ks. gen. dywizji S. Rospondka, płk. A. Kurka, płk. R. Młodzianowskiego, p. M. Pierzchały - Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Przysucha, J. Lombarskiego, Przedstawicieli Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło 45, Przedstawicieli Stowarzyszenia 11 Pułku Ułanów, Przedstawicieli Stowarzyszenia OWWP im. mjra Hubala z Poświętnego, Szkołom z Bychawy, Brudzewic, Drzewicy, Inowłodza, Przydworzyc, Lipin oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP w Poświętnem.
   Pani dyrektor B. Jasek składa podziękowania leśnikom z Nadleśnictwa Opoczno, a w szczególności p. Dawidowi Kotylakowi Nadleśniczemu Nadleśnictwo Opoczno za ciepłe przyjęcie i poczęstunek. Autor zdjęć: J. Lombarski

  facebook

 

  10 grudnia - Zbiórka Żywności

    Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby mieszkańców naszego miasta. Bez zastanowienia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do Świątecznej Zbiórki Żywności w markecie Piotr i Paweł. Akcja odbywała się w dniach 4.12-6.12.2015. W tym roku w zbiórkę zaangażowanych było 10 nauczycieli oraz 30 wolontariuszy. Udało nam się zebrać 395 kg żywności!!
Wszystkim, którzy tak chętnie pomagali najuboższym dziękuje organizator zbiórki G. Danilczuk.

  facebook

 

  9 grudnia - Konkurs Poezji Patriotycznej

    Celem Konkursu Poezji Patriotycznej jest pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz propagowanie piękna ojczystego języka. W tym roku do konkursu stanęły uczennice z technikum fryzjerskiego, które pięknie reprezentowały przygotowane wiersze. Jury wybrało najlepszą trójkę:

 • I miejsce - Aleksandra Wolszczak 1TMF
 • II miejsce - Sandra Gałka 1TMF
 • III miejsce - Martyna Nowocień 4 TF
Konkurs zorganizowały: p. A. Kowalska, A. Dolega, J. Bujek.

 

  facebook

 

  3 grudnia - Akcja „Mikołaj”

    W dniach od 16.11.2015 do 03.12.2015 wolontariat szkolny pod opieką W. Jarosz zorganizował akcję „Mikołaj”- zbiórkę: zabawek, słodyczy oraz artykułów papierniczych dla podopiecznych Świetlicy Caritas Pallotyńskiej. Za okazaną życzliwość dziękujemy darczyńcą: Pani E. Dąbrowskiej, G. Zajączkowskiej, A. Doledze, E. Kotysz oraz jedynej klasie, która odpowiedziała na apel potrzebujących - klasie 3ble.
Pamiętajmy DOBRO POWRACA.

  facebook

 

  3 grudnia - „Stop Paleniu”

   Szkolny konkurs profilaktyczny „Stop Paleniu” rozstrzygnięty ... Wyróżnienie otrzymała: Czyż Natalia z klasy 3f1, gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

  facebook

 

  1 grudnia - CIASTECZKOWE WRÓŻBY

    Z okazji Andrzejek WOLONTARIUSZE naszej szkoły pod czujnym okiem opiekuna wolontariatu pani Wioletty Jarosz przygotowali z tej okazji CIASTECZKOWE WRÓŻBY... Mamy nadzieję, że wszystkim wróżby się spełniły.

  facebook

 

  1 grudnia - Fryzura wieczorowa

    Adepci sztuki fryzjerskiej zaprezentowali swój talent na szkolnym konkursie fryzjerskim pt: „Fryzura wieczorowa”. Poziom umiejętności, fantazji i kunsztu był niezwykle wysoki.

 • I miejsce zdobyła: Białas Anna z klasy 2TAF
 • II miejsce zdobyła: Pietrzyk Kinga z klasy 3f1
 • III miejsce zdobyła: Kurek Olga z klasy 2f1
Wyróżnienie od jury otrzymała: Lakatus Zuzanna z klasy 2TAF

  facebook

 

  30 listopada - Pola Nadziei

    Wolontariusze z klasy 3f1 na zielonym terenie Zespołu Szkół Zawodowych im mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” zasadzili żonkile - przyłączając się do Akcji Pola Nadziei 2015/2016. Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, w której chodzi o pomoc chorym na raka. Ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej opieki w trudnym okresie odchodzenia. Obsadzanie Pól Nadziei żonkilami ma pokazać solidarność ludzi zdrowych z tymi, którzy chorują na choroby nowotworowe. Przez to uczymy wrażliwości na potrzeby osób chorych i chcemy również pokazać, że oni nie są sami.

  facebook

 

  27 listopada - Odkrywały tajemnice przyszłości

    Czary-mary, hokus-pokus, ktoś się w Tobie zakocha, może jutro wygrasz na loterii… 26 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Zostały one zorganizowane przez uczennice klasy 2f2 pod czujnym okiem opiekunek Samorządu Uczniowskiego, które między 10.25 a 12.00 w andrzejkowym kąciku odkrywały tajemnice przyszłości. Czy nasze szkolne Cyganki, Wróżki i Czarownice prawdę przepowiedziały, uczniowie dowiedzą się niebawem, ale jedno jest pewne, ich wróżby wywołały uśmiech na twarzach osób, które tego dnia mogły usłyszeć swoją wizję przyszłości z ich ust...

  facebook

 

  24 listopada - Dzień Dawcy w Hubalu

    W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Bez względu na wiek, płeć czy dotychczasowy stan zdrowia - każdy może zachorować. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy niespokrewnionego dla Pacjenta jest bardzo niskie i wynosi od 1: 20000 do 1: kilku milionów. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych. W naszej szkole ponad 50 nauczycieli i uczniów zdecydowało się ratować życie chorym. Jesteśmy z was dumni!

 

  facebook

 

  25 listopada - Kiermasz książki

    W dniach 18 i 19 listopada 2015 r. przy bibliotece szkolnej odbył się kiermasz książki. Jego organizatorami były: księgarnia wysyłkowa „Tuliszków”, Hurtownia Książek „Marco” oraz biblioteka. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Przygotowaniem kiermaszu i jego organizacją zajęły się uczennice klasy 2TAF, które należą do Klubu Bibliotecznego prowadzonego przez panie Annę Kowalską i Anitę Dolegę.

 

  facebook

 

  24 listopada - Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki

    W dniu 13 listopada 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą zakładkę do książki.
Spośród wielu uczestników Jury w składzie pani Anna Kowalska, pani Agnieszka Adach, pani Anita Dolega przyznało:

 • Kamilowi Tuzimkowi (I miejsce)
 • Sławomirowi Zegarkowi i Konradowi Januszkowi (II miejsce)
 • Erykowi Amanowiczowi (III miejsce)
Nagrodą główną były słuchawki a nagrodami pocieszenia latarki ledowe oraz słodkie upominki.

 

  facebook

 

  20 listopada - Początki unihokeja.

    W dniu 19 listopada odbyła się lekcja koleżeńska w klasie 2op, którą poprowadził pan Krystian Lange. Temat lekcji to: Gry i zabawy z elementami unihokeja. Podczas zajęć panowała miła i sportowa atmosfera. Rywalizacja o najlepszą drużynę trwała do ostatniej sekundy meczu, a wszystkiemu z dużym zainteresowaniem przyglądała się pani dyrektor Beata Jasek.

 

  facebook

 

  12 listopada - Wspólne działania z WSH w Radomiu z myślą o uczniach.

     W dniu 12 listopada 2015 r. została podpisana UMOWA O PATRONAT pomiędzy Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu a Zespołem Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu. Celem umowy są wspólne działania promocji nauki oraz realizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych mających na celu maksymalizowanie poziomu nauczania oraz pomoc uczniom w zdobywaniu nowych umiejętności, kompetencji i wiedzy związanej z obszarem nauk społecznych, humanistycznych i społecznych. Dokument został podpisany przez Rektor doc. dr Elżbietę Kielską i Dyrektor mgr Beatę Jasek.

 

  facebook

 

  11 listopada - 97 Rocznica Narodowego Święta Niepodległości.

    Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. Upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto to - obchodzone 11 listopada każdego roku - zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r.
97 rocznica obchodzona była w naszej szkole uroczyście. Nie zabrakło historii powstań narodowych oraz najsłynniejszych pieśni z tego okresu. Wystąpienia uczniów wzbogacone były o prezentacje multimedialne.
Szkolne obchody przygotowali: J. Bujek, G. Danilczuk.

 

  facebook

 

  11 listopada - III Bieg Niepodległości w Radomiu.

    11 listopada odbył się III Radomski Bieg Niepodległości, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” oraz władze miasta Radomia. Dystans wynoszący 1918 metrów nawiązujący do daty Odzyskania Niepodległości przez Polskę pokonało kilkuset biegaczy. W biegu wzięła udział młodzież z naszej szkoły. Uczniowie w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale.

 

  facebook

 

  6 listopada - Tajniki produkcji w TOHO Poland Sp.z o.o. w Radomiu.

    Wiedzy i doświadczenia nigdy nie jest za dużo, o czym mogli przekonać się uczniowie technikum mechanicznego klasy 1TMF podczas wizyty w przedsiębiorstwie TOHO Poland Sp. z o.o. w Radomiu. Dyrektor oraz pracownicy zaprezentowali uczniom m.in. organizację i proces produkcji swoich wyrobów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali sposób wytwarzania elementów łożysk tocznych. Poznali cel i metody: przeprowadzania kontroli, wykonywania pomiarów wyrobów oraz narzędzi wykrawających i formujących. Na zakończenie została omówiona i zaprezentowana technika ochrony elementów metalowych przed korozją .
Opiekunami byli: Ewa Adamska, Sławomir Srocki i Tomasz Jaśkiewicz.

 

  facebook

 

  5 listopada - „Niezapomniana lekcja historii”.

    „Wolność nie jest darem, to morze krwi i pot na czole żołnierzy którzy zapłacili najwyższą cenę..” Te słowa były mottem wycieczki do Warszawy 04.11.2015. Na zaproszenie Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło 45 w Radomiu grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła Centrum Weterana Poza Granicami Kraju. Żołnierze Wojska Polskiego oraz pracownicy wojska uczestniczą w misjach pokojowych od 1953 roku, wnosząc swój trwały wkład w utrzymanie światowego pokoju oraz pomoc w wygaszaniu konfliktów w różnych częściach świata. Największym zaskoczeniem tej wizyty było połączenie się za pomocą programu Skype z żołnierzami przebywającymi obecnie w Afganistanie.
W Sali Tradycji prezes koła 45 pan Edward Kowalewski wręczył pamiątkowe medale dyrektorowi Centrum Weterana ppłk. Leszkowi Stępniowi oraz chor. Andrzejowi Korusowi. Warto zaznaczyć, że medale wykonane zostały w Radomskiej Fabryce Broni. Nasza wizyta zakończyła się złożeniem wiązanki pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie otwartego niedawno Muzeum Katyńskiego - pierwszej na świecie placówki martyrologiczno – muzealno – badawczej dokumentującej zbrodnię katyńską. Placówka znajduje się na terenie Cytadeli Warszawskiej. Zwiedzanie obydwu obiektów zrobiło na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Opiekunami wycieczki byli: J. Bujek, G. Danilczuk, T. Jaśkiewicz

 

  facebook

 

  30 października - HAPPY HALLOWEEN.

   Jak co roku nauczyciele języka angielskiego: Monika Adamczyk, Wojciech Chmielnicki i Marta Wawrzos z pomocą Samorządu Uczniowskiego zorganizowali obchody Halloween. Tym razem odbywało się to pod hasłem" Strasznie smaczne potrawy". Oczywiście nie miałoby to miejsca bez naszych "strasznie" fajnych uczniów, którzy jak zwykle przyłączyli się do zabawy i przygotowali najróżniejsze dania. Wyglądały one rzeczywiście "strasznie", ale smakowały wyśmienicie. Dowodem na to jest fakt, że zarówno uczniowie naszej szkoły jak i nauczyciele pochłonęli pazury czarownic, ciasta z robakami lub gałkami ocznymi, nagrobki cmentarne, babeczki z przeróżnymi szkaradzieństwami i wiele innych z prawdziwym apetytem. Towarzystwa dotrzymywały duchy oraz czarownice zachęcając do wspólnej zabawy.

 

  facebook

 

  28 października - Wyprawa przyszłych mechaników samochodowych w przeszłość.

   28 października uczniowie z klas 2k, 3k i 3ble pod opieką pani Gabrieli Zajączkowskiej i pana Dariusza Matyki pojechali na wycieczkę. Była to wyprawa przyszłych zawodowców: mechaników samochodowych i elektromechaników, w przeszłość. W Otrębusach, w Muzeum Motoryzacji , oglądali zabytkowe pojazdy, niektórzy nawet próbowali nimi odjechać. W warszawskim Muzeum Techniki poznawali tajniki mechaniki oraz ciekawostki naukowe. Wszystko sprzyjało zwiedzającym: pogoda, ciekawe eksponaty, życzliwi przewodnicy i opiekuńczy wychowawcy. Wycieczka szybko dobiegła końca ale wspomnienie pozostaną w pamięci na długi jeszcze czas.

 

  facebook

 

  16 października na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności.

    16 października 2015 na długo pozostanie w pamięci naszej szkolnej społeczności. Już od dawna w skromnych progach szkoły nie gościliśmy tak wielu zacnych gości. Powodem ich wizyty było odsłonięcie Tablicy poświęconej „Hubalczykom”, ostatnim żołnierzom wojny obronnej Polski 1939 roku walczącym w Oddziale Wydzielonym Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala oraz obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Fundatorem tablicy jest Stowarzyszenie „Rodzina Westerplatczyków i Hubalczyków” działające w Ciechocinku oraz pan Tadeusz Kreps. W pierwszej części uroczystości uczestnicy wysłuchali przemówień pani dyrektor Beaty Jasek, wiceprezydenta Miasta Radomia pana Karola Semika, prezesa „Środowiska Hubalczycy” płk Mariana Zacha. Następnie uczniowie odczytali Apel Pamięci, w którym wymienione zostały nazwiska wszystkich „Hubalczyków”. Po nim delegacje złożyły wiązanki i zapaliły znicze.
   Druga część przebiegała w równie podniosłej atmosferze. Na sali gimnastycznej miało miejsce Ślubowanie Klas Pierwszych, zmiana warty w Poczcie Sztandarowym Szkoły oraz wręczenie nagród Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.
   Ostatnim punktem uroczystości była akademia dedykowana wszystkim nauczycielom.
   Wśród gości, którzy uświetnili swoją obecnością naszą uroczystość byli: pani Anna Ostrowska – Dyrektor Wydziału Edukacji w Radomiu, pan Jerzy Jon – Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu, pani Małgorzata Grzesińska – Dyrektor Wydziału Edukacji w Opocznie, Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Radomiu, Przedstawiciele ŚZŻAK Okręg Radom i Koło Skaryszew, Przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło 45, Przedstawiciele Stowarzyszenia 11 Pułku Ułanów, Przedstawiciele Stowarzyszenia OWWP im. mjra Hubala z Poświętnego, Przedstawiciele Związku Strzeleckiego im. mjra Hubala z Szydłowca, delegacje szkół z Aleksandrowa Kujawskiego, Przydworzyc, Bożego, Drzewicy.
   Szczególne podziękowania składamy uczniom z Liceum Kadetów II RP w Lipinach oraz płk. Ryszardowi Młodzianowskiemu.
  Wszystkim gościom, emerytowanym i pracującym nauczycielom, uczniom dziękują za udział organizatorzy: Dyrekcja oraz nauczyciele: K. Czerwonka, E. Adamska, D. Frąk, M, Adamczyk, M. Duda, E. Sobieraj, J. Bujek, G. Danilczuk, S. Baćmaga.

 

  facebook

 

  facebook

 

  8 października - Nauka, ekologia i integracja.

    Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, tym razem z klas: 1k, 1op, 1TMF, 1 E i 2EL, uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do elektrowni ENEA Wytwarzanie SP. Z.O.O w Świerżach Górnych. Podczas zwiedzania uczniowie poznali proces wytwarzania energii elektrycznej, wykorzystannie produktów ubocznych i sposoby lokalnej ochrony środowiska naturalnego. Kolejnym etapem programu wycieczki było poznanie ścieżki dydaktycznej „Źródła Królewskie” w Nadleśnictwie Kozienice. Na zakończenie uczniowie integrowali się przy ognisku i tradycyjnym wspólnym pieczeniu kiełbasek. Organizatorami byli nauczyciele panie Ewa Adamska, Beata Kacprzak oraz pan Tomasz Jaśkiewicz.

 

  facebook

 

  26 września - Zbiórka żywności.

  25 i 26.09.2015 r. odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” z udziałem wolontariuszy z naszej szkoły. W sklepie Piotr i Paweł udało nam się zebrać 182kg produktów, z których zostaną przygotowane posiłki przez organizacje zajmujące się opieką najuboższych dzieci. Radomski Bank Żywności, organizator akcji „Podziel się Posiłkiem”, zebrał 12 ton żywności, natomiast w całej Polsce wynik był imponujący - 500 ton produktów. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom.

 

  facebook

 

  17 września - Samorząd Uczniowski wybrany.

  Dnia 17 września 2015r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016. Przewodniczącą szkoły została Karolina Wójcik z klasy 2TAF, zastępcą Karol Kozłowski z klasy 2K, pozostali członkowie to Agnieszka Kalinowska z klasy 1TMF oraz Wiktoria Kmiecik z klasy 1F.

 

  facebook

  1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

  1 września jak co roku uroczyście rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2015/2016. Po wakacjach, które minęły tak bardzo szybko spotkaliśmy starych znajomych i poznaliśmy nowo przybyłych do nas uczniów.
Nasza szkoła od lat kształci fachowców w wielu zawodach. Dziś do naszej „szkolnej braci” dołączyli koledzy i koleżanki z Ukrainy. Renoma naszej szkoły dotarła również do nich.
Ten pierwszy dzień, tak bardzo upalny zapowiada udany rok. Życzymy wszystkim powodzenia.

  facebook

Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom
Copyright 1904-2016 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu