Ważne! Nasza strona interentowa wykorzystuje pliki cookies do zbierania danych dotyczących zachowania oraz aktywności użytkowników, tak aby każda następna Twoja wizyta była bardziej przyjemna. Podczas korzystania z naszej witryny pliki te są zapisywane w pamięci urządzenia. Zapis plików cookies możesz zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wybierając "Akceptuję" zgadzasz się na ww. zasady.Akceptuję

Archiwum 2012/2013  2013/2014  2014/2015  2015/2016  2016/2017  2017/2018  2018/2019  2019/2020  2020/2021  2021/2022  2023/2024

  28 sierpnia - Rozpoczęcie roku szkolnego - informacje.


Szanowni Nauczyciele i Uczniowie

W dniu 4 września 2023 roku o godzinie 8.00 zapraszamy na mszę św. do Kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, ul. Młodzianowska 124. Po mszy o godzinie 9.00, w szkole na sali gimnastycznej, odbędzie się dla klas pierwszych uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

O godzinie 10.30 w ramach rozpoczęcia nowego roku szkolnego uczniowie pozostałych klas spotkają się z wychowawcami wg harmonogramu wywieszonego przy wejściu do szkoły i na I piętrze.

  facebook

  29 sierpnia - Expo 2023.


  facebook

  5 lipca - Stypendia dla maturzystów!


  facebook

  23 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.


To już ostatnia akademia w roku szkolnym 2022/2023. Całej społeczności hubalowej życzymy wypoczynku i wspaniałych wakacji a absolwentom szkoły dalszych sukcesów.

  facebook

  23 czerwca - "Integracyjny Indywidualny Plan Działania".


Doradcy zawodowi z naszej szkoły nie zwalniają tempa mimo końca roku szkolnego. 22 czerwca uczestniczyli w warsztatach dla doradców zawodowych w ramach projektu "Integracyjny Indywidualny Plan Działania". Największe zainteresowanie wśród uczestników wzbudziły zagadnienia aktywizacji zawodowej imigrantów w krajach partnerskich, dyskusja na ten temat z gośćmi z Włoch była nietuzinkowa, emocjonująca i intrygująca. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

  20 czerwca - Bieg dzieci i młodzieży.


Wolontariusze często żyją w biegu. Tym razem pokazali to dosłownie - czynem ... 17 czerwca w ramach obchodów rocznicy Radomskiego Protestu Czerwca 76 odbył się bieg dzieci i młodzieży. Zawody odbyły się na stadionie MOSiR przy ulicy Narutowicza, organizatorami było Stowarzyszenie Biegiem Radom. Start i meta zlokalizowane były przy Radomskim Centrum Sportu. Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z pierwszej klasy Andżelika oraz Marysia, kibicowała W. Jarosz - opiekun wolontariatu. Mamy nadzieję, iż wszyscy trzymali kciuki. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

  20 czerwca - Podziękowania.


Serdeczne podziękowania za współpracę w roku szkolnym 2022/2023, zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań na rzecz dzieci przebywających w pieczy zastępczej dla Dyrekcji, opiekuna wolontariatu oraz najaktywniejszej wolontariuszki składa Pani Prezes Zarządu Izabela Kolanowska.

  facebook

  20 czerwca - Podziękowania.


  facebook

  20 czerwca - Podziękowania.


  facebook

  19 czerwca - Podziękowania.


Podziękowania za bezinteresowną pomoc, otwarte serca, zaangażowanie oraz wsparcie Krzysia, chorego na EB dla Całej społeczności szkolnej - Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników, Rodziców i Uczniów składają... wdzięczni Rodzice.

  facebook

  19 czerwca - "Grupa Pileckiego"


Koniec roku szkolnego obfituje wiele ciekawych wydarzeń historycznych. W czwartek, 15 czerwca, w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbył się pokaz filmu "Grupa Pileckiego" w reż. Grzegorza Jechiewicza. Projekcji filmu towarzyszyła prelekcja historyka - red. Tadeusza Płużańskiego - syna jednego ze współpracowników Pileckiego oraz współtwórcy filmu. Naszą szkołę reprezentowała pani wicedyrektor Jolanta Basaj i pani Justyna Bujek. Dziękujemy pani Danucie Pawlik- Naczelnik IPN Delegatury w Radomiu za zaproszenie.

  facebook

  16 czerwca - Świętowano 126. rocznicę urodzin naszego Patrona.


16 czerwca w "Hubalówce" w miejscowości Poświętne z inicjatywy Wójta Gminy Poświętne pana Michała Franasa oraz Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego im. mjr. Hubala odbyły się uroczystości, podczas których świętowano 126. rocznicę urodzin naszego Patrona. Wspaniały pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu członków stowarzyszenia, musztry paradnej zaprezentowanej przez Kadetów z Lipn oraz występ wileńskiego artysty Wiktora Dulko był głównym punktem obchodów. Nie zabrakło również zabytkowych aut z okresu II wojny światowej i tradycyjnej wojskowej grochówki. Wśród tak znamienitych gości i pięknej scenerii w części oficjalnej uroczystości w imieniu Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pana Jana Kasprzyka zostały wręczone okolicznościowe grawery w podziękowaniu "tym, którzy kroczą śladem bohaterów...". Miło nam poinformować, że to wyróżnienie przyznano naszej szkole!!! Wręczył je pan Robert Dzierzgwa na ręce pani wicedyrektor Jolanty Basaj. My doskonale wiemy, że taki Patron zobowiązuje. Już planujemy działania na następny rok szkolny!

  facebook

  12 czerwca - Na festynie parafialnym w Parafii Św. Doroty w Wolanowie.


Wolontariusze z klasy pierwszej oraz opiekun wolontariatu Pani Wioletta Jarosz w ramach współpracy z Fundacją Familis uczestniczyli w festynie parafialnym w Parafii Św. Doroty w Wolanowie. Nikt nie narzekał na nudę i nadmiar wolnej chwili... pomagaliśmy w przygot owaniu zabaw integracyjnych, malowaniu twarzy najmłodszym, rozprowadzaliśmy słodkości. Było wiele pracy, ale przy tym świetna zabawa !!! Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  10 czerwca - Polska Akcja Humanitarna zaprasza.


Koniec roku szkolnego to czas podziękowań dla nauczycieli. Kwiaty są piękne, ale szybko więdną. Polska Akcja Humanitarna zaprasza rodziców i uczniów do podziękowania za mijający rok w innej formie, formie podziękowań, niewielką część pieniążków przeznaczonych na kwiaty i słodycze prosi o przekazanie PAH. Dzięki temu PAH będzie mogła nieść skuteczną pomoc potrzebującym w Sudanie Południowym. Konflikty wewnętrzne oraz zmiany klimatu powodujące niszczycielskie powodzie sprawiły, że liczba osób potrzebujących wzrosła o 500 tysięcy w porównaniu do ubiegłego roku. Bardzo ważne zapewnienie jest dostępu do edukacji, zwłaszcza dziewcząt, które często pozbawiane są tego przywileju, gdyż w szkołach brakuje latryn i czystej wody. Pomóżmy poprzez swoje zaangażowanie w akcję poprawić kwestie związane z higieną w szkołach Sudanu Południowego. Zbiórkę prowadzi wolontariat szkolny w dniach 12-23.06.2023.
Tekst: W. Jarosz. Zdjęcie: https://www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-szkol/zamiast-kwiatka

  facebook

  2 czerwca - Fajnie być dzieckiem.


W dniu 2.06.2023 uczniowie klasy 2TFP oraz 4TMF wraz z Paniami Agnieszką Adach, Dorotą Frąk, Wiolettą Jarosz i Eweliną Sobieraj promowały naszą szkołę na festynie rodzinnym w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 2 w Radomiu, pod hasłem "Fajnie być dzieckiem". Na życzenie być może przyszłych absolwentek i absolwentów "Hubala" reprezentanci szkoły wykonywały warkoczyki bokserskie i zaplatały fantazyjne warkocze. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, mimo dżdżystej pogody.
Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

  2 czerwca - W Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu.


Doradcy zawodowi Pani W. Jarosz & Pan W. Leszczyński "nie spoczywają na laurach", by jeszcze lepiej pomagać w dokonywaniu trafnych wyborów edukacyjnych, zawodowych oraz wspierać rozwój kariery odbiorców uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych 2 czerwca 2023r. w Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu. Doradcy poznali struktury organizacyjne Łukasiewicz, ale oprócz wiedzy teoretycznej mieli możliwość dotknąć i zaobserwować rzeczywiste środowisko pracy ITeE podczas zwiedzania Łukasiewicz ITeE. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

  1 czerwca - FRYZURA KOMUNIJNA.


Laureatką I miejsca w szkolnym konkursie fryzjersko-fotograficznym "FRYZURA KOMUNIJNA" została Natalia Wasilewska uczennica klasy 4Tmf. Organizator W. Jarosz dziękuje za prace wszystkich uczestników konkursu i zachęca do udziału w kolejnych, niestety dopiero w nowym roku szkolnym 2023/2024. Natalce gratulujemy wygranej!!! Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  1 czerwca - Wntegracyjny Festyn Środowiskowy w Parku Kościuszki.


Centrum Aktywności Lokalnej dla dzielnicy śródmieście zorganizowało Integracyjny Festyn Środowiskowy w Parku Kościuszki - Muszli Koncertowej. Umiejętności fryzjerskie prezentowali uczniowie z klasy 2f oraz 3f pod opieką Pani A. Adach, M. Janczewskiej, W. Jarosz i M. Kiejnich. W trakcie trwania festynu uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną promowali ofertę kształcenia. Tekst i zdjęcia: W. Jarosz.

  facebook

  1 czerwca - Wzmocnienie umiejętności zawodowych młodzieży...


Na zaproszenie Izby Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej i Partnerów dyrekcja i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej konferencji podsumowującej realizację projektu "skills4ami - Wzmocnienie umiejętności zawodowych młodzieży w zautomatyzowanym przemyśle metalowym - dostosowanie edukacji zawodowej do wymagań przemysłu przyszłości". Podczas konferencji zostały zaprezentowane wyniki synergii między szkołami a pracodawcami oraz rynkiem pracy w Polsce i Norwegii. W panelu dyskusyjnym wzięła udział pani dyrektor Anna Kwiatkowska, na którym przedstawiła wieloletnią współpracę naszej szkoły z pracodawcami w nauczaniu dualnym, osiągnięcia, rozwój szkoły oraz perspektywy dalszych działań w celu zapewnienia jak najlepszych warunków kształcenia potencjalnego młodego pracownika.

  facebook

  1 czerwca - Weź nie hejtuj, chodź się przytul.


W dniu 31 maja 2023 roku młodzież naszej szkoły z klasy 2TFP uczestniczyła w wydarzeniu profilaktyczno-wychowawczym pt. Weź nie hejtuj, chodź się przytul w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu. Celem udziału w wydarzeniu było podniesienie świadomości o niebezpiecznych zachowaniach wobec dzieci i młodzieży w Internecie i na portalach społecznościowych, wskazanie na szkodliwość hejtu w Internecie, propagowanie i uświadomienie odpowiedzialnego zachowania i korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież.

  facebook

  29 maja - Odebrały nagrodę.


W dniu 27 maja 2023 roku nasza szkoła odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie ekologicznym Wiosenny porządek to dobry początek. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czasie Pikniku Ekologicznego w Parku Kościuszki w Radomiu. Nagrodę odebrała pani Ewa Kotysz wraz z uczennicami: Eweliną Sasin, Zuzanną Maciąg i Zuzanną Jemiołek.

  facebook

  28 maja - W HULA PARKU.


27 maja wolontariusze "Hubala" z opiekunem wolontariatu W. Jarosz, dzięki współpracy z Fundacją Familis aktywnie spędzili czas w HULA PARKU na zjeżdżalniach, trampolinach i basenach z kulkami. To była wspaniała rozrywka.

  facebook

  28 maja - Uroczyste Obchody Dnia Weterana.


W dniu 26.05.2023 roku w Kościele Garnizonowym w Radomiu odbyła się uroczysta msza św. w intencji Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Po uroczystościach delegacje złożyły wieńce oraz znicze pamięci przy Pamiątkowym Obelisku u zbiegu ulic Witkacego-Żołnierzy Misji Pokojowych. Zespół Szkół Zawodowych im. "Hubala" reprezentowała pani wicedyrektor Jolanta Basaj oraz nauczyciel historii Małgorzata Duda.

  facebook

  26 maja - Fałszywe czy prawdziwe informacje w sieci!


W dniach 24 i 25 maja 2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące fałszywych informacji w sieci przeprowadzone przez panią Kingę Klich - przedstawiciela Stowarzyszenia Demagog. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość nauczyć się jak weryfikować informacje oraz jak szukać rzetelnych wiadomości w sieci. Młodzież była bardzo zainteresowana tematem i zaangażowała się w wykonywane zadania.

  facebook

  22 maja - Akcji Żonkile!


Dyplom z tegorocznej akcji Żonkile dla Zespołu Szkół Zawodowych im majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" za czynny udział w akcji społeczno - edukacyjnej upamiętniającej 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Akcję przeprowadziły Panie Justyna Bujek, Małgorzata Duda, Wioletta Jarosz.
#ŁączyNasPamięć

  facebook

  17 maja - Mamy wspaniałą wiadomość!


Nasza szkoła zajęła III miejsce w konkursie "Wiosenny porządek to dobry początek" organizowanym przez prezydenta Miasta Radomia. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży selektywnej zbiórki odpadów i utrwalenie nawyków w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. Uczniowie klasy 1TFP i 1f1 pilnie porządkowali teren wokół naszej szkoły co przyniosło ogromne ilości odpadów idealnie posegregowanych. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Agnieszka Adach wraz z nauczycielami panią Karoliną Czerwonką, panią Ewą Kotysz i panią Iwoną Sionek. Ogromne podziękowania dla młodzieży za ciężką pracę na rzecz naszego środowiska. Tekst i zdjęcie A. Adach.

  facebook

  17 maja - XXV Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".


16.05.2023 w klubokawiarni "Arka" przy ul. Chrobrego w Radomiu odbyła się XXV Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". To wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy. Lokalną edycję konkursu organizuje Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" wspólnie z Urzędem Miejskim. Modernizatorem i koordynatorem konkursu jest fundacja "Świat na Tak". Decyzją kapituły konkursu w etapie ogólnopolskim nasze miasto Radom będzie reprezentować Alan, uczeń PSP nr 6. Laureatom konkursu "Ośmiu Wspaniałych: pogratulowała Pani Skoczek Elwira - Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM. Galę umilił wyjątkowy występ Pani Marii Tabaczek - wokalistki Narodowego Chóru Wołyńskiego z Łucka. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z pierwszej klasy z opiekunem wolontariatu W. Jarosz. Wierzymy, że dzięki ciężkiej i systematycznej pracy oraz zaangażowaniu wolontariuszy "Hubala" w kolejnym roku to Wy kochani otrzymacie główne wyróżnienie. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  11 maja - W przedsiębiorstwie WSI Radom.


W ramach cyklicznych spotkań w przedsiębiorstwie WSI Radom, uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik spawalnictwa uczestniczyli w spotkaniu mającym na celu poznanie od strony teoretycznej i praktycznej wdrażanych nowoczesnych urządzeń i rozwiązań spawania metodami TIG i MIG zarówno w kraju jak i poza granicami. A wszystko to prezentowali przedstawiciele firmy Fronius. Dzięki organizacji różnorodnych spotkań młodzi spawacze wciąż mają możliwość odkrywania tajemnic, jakie kryje zawód technik spawalnictwa i możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Pokaz procesów spawania różnych materiałów oraz analiza wykonanych połączeń jak zawsze były przeprowadzane zgodnie z przepisami bhp obowiązującymi w przedsiębiorstwie i na wydzielonym stanowisku pracy. Tekst i zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  11 maja - Międzynarodowy projekt VETractive


W ramach międzynarodowego projektu VETractive nauczyciele radomskich szkół zawodowych wraz z przedstawicielami Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej uczestniczyli w wizycie studyjnej w Chorwacji. Podczas wielu interesujących spotkań, wymieniali się doświadczeniami w zakresie: organizacji kształcenia zawodowego, współpracy przedsiębiorstw ze szkołami, koordynacji szkół z centrami kształcenia zawodowego, nauczania teoretycznego i praktycznego oraz źródłami pozyskiwania środków na wykształcenie ucznia jako wykwalifikowanego pracownika. Więcej informacji znajdziesz na: Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej. Tekst T. Jaśkiewicz.

  facebook

  9 maja - W osobliwym kręgu podopiecznych


3 maja wolontariusze naszej szkoły pod opieką opiekuna W. Jarosz spędzili w osobliwym kręgu podopiecznych Fundacji Familis - Alpakarnii "PRZYSTAŃ - TU" w Podzagajniku. Tego dnia na uczestników wycieczki czekało wiele interesujących atrakcji: warsztaty plastyczne, ognisko, ale największą i najsympatyczniejszą było spotkanie z uroczymi alpakami. Dziękujemy, że mogliśmy być tam z wami. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  9 maja - Wyjątkowy seans filmowy.


Fryzury komunijne wykonane przez młodzież klas fryzjerskich branżowej szkoły I stopnia oraz technikum. Prace przygotowane na szkolny konkurs fryzjersko - fotograficzny organizowany przez wolontariat. Niebawem rozstrzygnięcie!!! A według was, kto powinien wygrać? Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  9 maja - Wyjątkowy seans filmowy.


Z Fundacją Familis nawet gdy pada deszcz, jest zimno i mokro nigdy nie można się nudzić!!! Dlaczego? Wiedzą tylko nasi wolontariusze, którzy uczestniczyli w wyjściu na wyjątkowy seans filmowy w dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Dziękujemy za miło spędzony czas w tak doborowym towarzystwie. Zdjęcie: Fundacja Familis/Facebook, tekst W. Jarosz.

  facebook

  2 maja - W Anielinie przy szańcu Hubala.


W niedzielę, 30 kwietnia 2023 roku, w Anielinie przy szańcu Hubala odbyły się uroczystości poświęcone Dniu Pamięci o Majorze Hubalu. Właśnie mija 83. rocznica jego śmierci.
  Patronatem uroczystość objął Prezydent RP - Andrzej Duda.
  Obchody rozpoczęły się występem Zespołu "HUBAL" z Hrubieszowa. Następnie odbyła się msza święta w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej. Po mszy odczytany został Apel Pamięci i salwa honorowa. Delegacje obecne na uroczystościach złożyły wieńce i wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Wiązankę w imieniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych im.mjr.Henryka Dobrzańskiego "Hubala", złożyła Pani Dyrektor Jolanta Basaj oraz nauczyciel Pani Małgorzata Duda.

  facebook

  28 kwietnia - Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisana jest Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczennice klasy 1f2 wykonały gazetkę ścienną oraz tablicę tematyczną. Na lekcji historii uczniowie zostali zapoznani z prezentacją pt. "Zgoda sejmu to sprawiła...", czyli o Konstytucji 3 Maja. Na korytarzu I pietra przedstawiona została prezentacja przygotowana przez pana Wojciecha Leszczyńskiego - "Konstytucja 3 Maja 1791 roku" - "Ożywione obrazy". Po zapoznaniu się z materiałem uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy historycznej w formie quizu "Konstytucja 3 Maja" - opracowanie i realizacja pani Małgorzata Duda. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne było uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz jakie to miało znaczenia dla następnych pokoleń. Tekst M. Duda.

  facebook

  27 kwietnia - Wspólnie odśpiewali "Hubalową legendę".


W dniu 27. 04 2023 nasza szkoła przyłączyła się do akcji wspólnego odśpiewania "Hubalowej legendy". Akcja upamiętnia dzień 30 kwietnia 1940 roku, kiedy podczas postoju w zagajniku Zaczynki, niedaleko wsi Anielin, oddział majora Hubala został zaatakowany przez żołnierzy Wehrmachtu. W kilkunastominutowej walce poległ major Hubal.
W rocznicę śmierci Patrona uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. "Hubala" łączą się we wspólnym hołdzie pamięci dla majora Dobrzańskiego, a śpiewanie "Hubalowej legendy" zostanie na stałe wpisane do kalendarza szkolnych uroczystości.

  facebook

  27 kwietnia - Wiosenny porządek to dobry początek.


W naszej szkole w czwartek 27 kwietnia 2023 odbył się konkurs Wiosenny porządek to dobry początek. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zasad selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz upowszechnienie i utrwalenie właściwych nawyków w zakresie gospodarowania odpadami. Uczniowie i uczennice zaangażowali się w akcję porządkowania terenu wokół szkoły zbierając i zapełniając worki na odpady. Tekst Agnieszka Adach. Zdjęcie Ewa Kotysz i Karolina Czerwonka.

  facebook

  23 kwietnia - "Czytać można wszędzie".


"Biblioteka jest wielka przez swą gościnność, a nie przez swe rozmiary"
Rabindranath Tagore
W myśl tej zasady sympatycy biblioteki szkolnej wspólnie z bibliotekarkami nietypowo uczcili Święto Książki i Praw Autorskich przypadające 23 kwietnia. Akcja "Czytać można wszędzie" miała za zadanie propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, pokazanie nietypowych miejsc do czytania, kreowanie mody na czytanie oraz przede wszystkim miłe spędzenie czasu i dobrą zabawę. Przedstawiamy wam efekty tego świętowania ?? Biblioteka nasza jest niewielka, lecz bardzo gościnna. Zapraszamy naszych stałych czytelników i zachęcamy tych nieśmiałych do odwiedzin w bibliotece. Wkrótce nowości książkowe!
Zdjęcia: Natalia Zgardzińska i inni. Tekst A. Kowalska.

  facebook

  21 kwietnia - Znamy mistrzów szkoły w Trio Basket.


Widać czarno na białym, że jesteœmy #KrzepcyWFormie
W dniu 21.04.2023 r. odbył się w "Hubalu" turniej koszykówki w formule TRIO BASKET. Wydarzenie integrowało całą społeczność szkolną, a przygotowania do niego rozpoczęły się na kilka dni przed rozgrywkami. Regularnie odbywały się treningi drużyn oraz produkcja przez klasę 1TP banerów i dyplomów W dniu zawodów dopisały humory oraz pogoda, a oprócz zawodników na boisku pojawiła się duża grupa kibiców oraz cheerleaderki z opiekunem p. M. Adamczyk, które zagrzewały do walki drużyny. W turnieju "koszykówki ulicznej" wystąpiło 5 klas oraz reprezentacja nauczycieli. Rozgrywki przeprowadzono w 2 grupach. W sumie odbyło się 10 meczów wg zmodyfikowanego regulaminu TRIO BASKET- grano po 7 minut. Godzinne zmaganie pod koszem na boisku szkolnym wyłoniły 4 drużyny półfinałowe - 4MPG, 3TFP, 2k oraz 4TMF. Drużyna nauczycieli odpadła w I fazie - nie zdołała wyjść z grupy. Zakończyła rywalizację z jednym trafionym rzutem.
Oba mecze półfinałowe były bardzo wyrównane i zakończyły się dogrywką. Ostatecznie w meczu o 3 miejsce triumfowała reprezentacja klasy 3TFP. Rywalizacja finałowa była pełna emocji. Jak mawiał koszykarz wszechczasów M. Jordan "Dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa."
Mistrzem szkoły w Trio Basket została drużyna 4MPG, która pokonała klasę 4TMF jednym punktem.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1. 4MPG
2. 4TMF
3. 3TFP
Gratulujemy Mistrzom Szkoły!!
Dyplomy drużynom wręczyła Pani Dyrektor Anna Kwiatkowska.
Jedno jest pewne - Musimy to powtórzyć!!! A może podszkoli nas reprezentant Polski? Na to liczymy!!!!!
Tekst Grzegorz Danilczuk. Zdjęcie J. Wajs.

  facebook

  20 kwietnia - "Pin-up girls"


20 kwietnia w naszej szkole mogliśmy poczuć niepowtarzalny klimat lat 40 i 50. Za sprawą szkolnego konkursu fryzjerskiego pod tytułem "Pin-up girls" i dzięki naszym zdolnym fryzjerkom i fryzjerom z Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Technikum Fryzjerskiego przenieśliśmy się na kilka godzin w czasie. Jak widać na zdjęciach, było warto.
Po burzliwych obradach Jury ogłosiło następujące wyniki:
1 miejsce Faustyna Dryja 3TFP,
2 miejsce Maja Jedlikowska 4TMF,
3 miejsce Natalia Wasilewska 4TMF.
Nagrodę publiczności otrzymała Julia Żak 2F.

  facebook

  20 kwietnia - Wiosenny Konkurs Recytatorski.


Wiosenny Konkurs Recytatorski to wydarzenie cykliczne w naszej szkole. Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości na poezję i pobudzanie do aktywności artystycznej uczniów. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory poetyckie, a publiczność nagrodziła występy gromkimi brawami. Uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy oraz medale "Mistrz słowa", które wręczyła pani Beata Kacprzak. Jury w składzie: Beata Kacprzak, Gabriela Zajączkowska, Anna Kowalska, Magdalena Janczewska oraz Katarzyna Pastuszka wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - Kamila Bankiewicz (3TFP)
II miejsce - Patrycja Grzebalska (3TFP)
III miejsce - Barbara Borkowicz (2TFP)
Wyróżnienie - Zuzanna Jałowska (2TFP)
Wyróżnienie - Adam Frąk (1OP).

  facebook

  20 kwietnia - W 80. rocznicę bohaterskiego zrywu.


"Najważniejsze jest życie. A gdy się już ma życie, najważniejsza jest wolność i często dla tej wolności znów przychodzi oddawać życie" te słowa Marka Edelmana jednego z przywódców powstania w getcie warszawskim wybrzmiały dzisiaj w 80.rocznicę tego bohaterskiego zrywu wyjątkowo głośno. 19 kwietnia 1943r. warszawscy Żydzi podjęli walkę zbrojną z Niemcami. Powstańcy nie mogli mieć nadziei na zwycięstwo. Wybierali śmierć z bronią w ręku. Wobec perspektywy nieuchronnej zagłady nie chcieli ginąć biernie. Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej.
  Akcja "Żonkile" upamiętniająca te wydarzenia jest organizowana przez muzeum Żydów Polskich "Polin" od 2013 roku. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły chętnie przypinali żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć. Ponadto uczniowie z klas 1op, 1f1, 1f2, 1TS, 1TP, 2F, 3F, 3ec, 3TFP, 4TFG uczestniczyli w lekcjach przygotowanych przez panie W. Jarosz, M. Dudę, J. Bujek. Zdjęcia: W. Jarosz, tekst: J.Bujek.

  facebook

  20 kwietnia - Podziękowanie.


  facebook

  18 kwietnia - Dla bezdomnych zwierzaków.


Akcja zbiórki niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Radomiu dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji, Karolina Czerwonka oraz Ewelina Sobieraj. Tekst i zdjęcie K. Czerwonka.

  facebook

  13 kwietnia - Dzień Patrona w kinie Helios.


W nietypowej scenerii kinowej wśród znamienitych gości uczniowie wspólnie z dyrekcją szkoły i nauczycielami uczcili pamięć Patrona Zespołu Szkół Zawodowych- mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala". Nie zabrakło wspomnień z planu filmowego pani Małgorzaty Potockiej, o które pytał pan Jarosław Basaj oraz opowieści o naszym Patronie, które przekazali pan Jacek Lombarski oraz Przemysław Bednarczyk.
Na koniec podsumowany został konkurs na plakat promujący film o mjr. H. Dobrzańskim "Hubalu". Po części oficjalnej wyświetlony został film "Hubal" w reżyserii B.Poręby.
Dziękujemy: pani Katarzynie Kalinowskiej - zastępcy Prezydenta Miasta Radomia, pani Małgorzacie Potockiej - dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu, pani Agnieszce Grabskiej - dyrektor Wydziału Edukacji w Radomiu, panu Jackowi Lombarskiemu - autorowi książek o "Hubalu", panu Przemysławowi Bednarczykowi - znanemu historykowi oraz producentowi filmowemu oraz panu Jarosławowi Basajowi - edukatorowi filmowemu za uświetnienie obchodów. Tekst J. Bujek Zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  8 kwietnia - Życzenia z okazj Świąt Wielkiej Nocy.


  facebook

  5 kwietnia - Świąteczne życzenia.


Z okazji zbliżających się świąt wolontariat szkolny wraz z opiekunem pragnie złożyć Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i Uczniom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, ciepłej rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole. Niech te święta niosą wszystkim nadzieję na spokojną przyszłość, będą zapowiedzią odrodzenia pokoju na świecie, nadzieją na lepsze, spokojne i pomyślne czasy. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  5 kwietnia - Na warsztatach biologicznych.


W dniu 5 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 2TFP wraz z opiekunami- p. Agnieszką Adach i Kingą Koriat udali się na warsztaty z biologicznych podstaw identyfikacji daktyloskopijnej organizowane przez Akademię Handlową Nauk Stosowanych w Radomiu. W trakcie spotkania z panią mgr Anetą Najman uczniowie dowiedzieli się, czym zajmują się kryminolodzy oraz jakich metod i narzędzi używają w swojej pracy. Przedstawiona została zawartość walizki kryminologiczej. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi specjaliści, podczas zajęć zabezpieczali odciski palców przy pomocy udostępnionych środków i narzędzi. Tekst i zdjęcie A. Adach i K. Koriat.

  facebook

  4 kwietnia - Podziękowania.


Wszystkim uczniom, którzy poświęcili czas i wysiłek na zaprojektowanie, a następnie wykonanie stroików wielkanocnych dla Krzysia chorego na EB opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje. Ozdoby zostały doręczone na ręce taty chłopca, który nie krył wzruszenia, iż mimo upływu lat wciąż wspieramy Krzysia. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  4 kwietnia - Z wizytą w radomskim Ratuszu.


Lekcja wcale nie musi być nudna!
Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy zamiast w szkolnych ławkach zasiedli w sali obrad Rady Miejskiej, mieszczącej się w pięknie odrestaurownym budynku Ratusza.
Spotkanie z młodzieżą poprowadziła pani Kinga Bogusz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu, wyjaśniając uczniom podstawy funkcjonowania samorządu, sposób wybierania radnych, kompetencje Rady Miejskiej, zasady głosowania podczas sesji.
Pani przewodnicząca nawiązując do idei samorządności przywołała postać Marii Kellez-Krauz, ktorej imię nosi sala obrad, pierwszej w historii Europy kobiety wybranej w 1919 r. na funkcję prezesa Rady Miejskiej w Radomiu oraz inicjatorki powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w ciekawej lekcji wychowania obywatelskiego. A. Stawińska, M. Janczewska

  facebook

  3 kwietnia - Aby ludzie pamiętali...


O wielokulturowości dawnego Radomia, o historii, wkładzie ludności żydowskiej w historię naszej "małej ojczyzny" dowiedzieli się uczniowie klasy 2F pod opieką pani M. Janczewskiej oraz pani J. Bujek podczas spaceru po ulicach miasta. Zwiedziliśmy miejsca związane z trudną historią II wojny światowej. Zobaczyliśmy, gdzie znajdowało się duże getto, synagoga, obóz pracy, siedziba Żydowskiej Gminy Wyznaniowej. Na koniec udaliśmy się na cmentarz żydowski, znajdujący się na ulicy Twardej. Ciekawa lekcja, podczas której oprócz historii skupiliśmy się na tym co nas łączy z narodem żydowskim realizowana była w ramach projektu "Aby ludzie pamiętali... w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim". Dziękujemy pani Alicji Mroczkowskiej - Zastępczyni Kierownika Działu Dokumentacji Dziedzictwa Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie oraz panu Jackowi Nowakowi za pomoc w organizacji wycieczki. Liczymy na to, że to początek owocnej współpracy! Tekst Bujek. Zdjęcie M. Janczewska.

  facebook

  3 kwietnia - Wielkanocne prace plastyczne.


01.04.2023 i to nie żart na prima aprilis!!! W Kamienicy Deskurów Fundacja Familis przeprowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy spotkania wykonali wielkanocne prace plastyczne, mieli możliwość wyciszyć i zrelaksować ciało oraz umysł podczas aktywnego udziału w ćwiczeniach odreagowujących, oddechowych, wzmacniających koncentrację uwagi, rozwijających wyobraźnię, redukujących lęk, poprawiających relacje w grupie. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek... smaczny i pachnący oraz życzenia na zbliżające się święta. Nie mogło nas tam zabraknąć. Tym razem reprezentantką szkoły była Maja z klasy 1f1 wraz z opiekunem wolontariatu. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  3 kwietnia - "Rękodzieło wielkanocne".


Laureatką I miejsca w szkolnym konkursie "Rękodzieło wielkanocne" została Natalia Wasilewska uczennica klasy 4Tmf. Organizator W. Jarosz dziękuję młodzieży za aktywny udział, ożywiające pracę, a tym samym zaprasza do udziału w następnych konkursach. Natalce gratulujemy wygranej!!! Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  3 kwietnia - "Przekazane dla Hospicjum".


Wolontariat szkolny zachęcał do wykonania pisanek oraz palm wielkanocnych. Wszystkie stworzone ozdoby zostały przekazane przez opiekuna wolontariatu W. Jarosz do Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, z którym współpracujemy od lat i wspieramy jak tylko możemy. Hospicjum składa serdeczne podziękowania za dary płynące z serca.
Tekst W. Jarosz.

  facebook

  2 kwietnia - "Drzewko za surowce wtórne".


Społeczność "Hubala" aktywnie włączyła się do akcji "Drzewko za surowce wtórne" organizowanej 1.04.2023 r. przez Echo Dnia wspólnie z partnerem strategicznym Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu". Celem akcji jest zbieranie surowców oraz zaangażowanie mieszkańców Radomia w działania proekologiczne. Wszyscy, którzy przynieśli makulaturę, plastikowe nakrętki lub zużyte baterie dostali sadzonki drzew: lipy drobnolistnej, sosny zwyczajnej, klonu zwyczajnego lub świerka pospolitego. Uczniowie wspólnie z nauczycielami dostarczyli blisko 500 kg makulatury!!! Otrzymaliśmy 21 sadzonek, które zostaną posadzone na terenie szkoły.
Tekst i zdjęcie J. Bujek.

  facebook

  2 kwietnia - Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.


Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.
Symbolem solidarności z "autystami" jest kolor niebieski.
A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.
W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez:
- oświetlenie domu na niebiesko;
- nałożenie ubrania w kolorze niebieskim;
- dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook'u lub strony www.
Tekst J. Bujek.

  facebook

  1 kwietnia - W Kamienicy Deskurów...


W Kamienicy Deskurów Fundacja Familis zrealizowała kolejne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Spotkanie ubogacone było wizytą w Muzeum Historii Radomia gdzie uczestnicy poznali przeszłość oraz odwiedziliśmy Muzeum im Jacka Malczewskiego zwiedzając świat komiksowych bohaterów "Kajka i Kokosza". Najmłodszym uczestnikom wycieczki z uśmiechem na ustach pomocy udzielały reprezentantki naszej szkoły Maja i Andżelika oraz opiekun wolontariatu W Jarosz. Do zobaczenia już wkrótce... Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  12 marca - Dzień Otwarty Szkoły - 31.03.2023 r.

  facebook

  26 marca - WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI


Do "Oratorium" - Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu trafią dary zebrane przez młodzież z "Hubala" w ramach zorganizowanej przez Banki Żywności "Wielkanocnej Zbiórki Żywności". Uczniowie pod opieką nauczycieli kwestowali w dniach 24-25.03.2023r. w Eurospar Radom. Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się zebrać blisko 100 kg. produktów!
Dziękujemy wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas. Pamiętajmy, że pomagając innym pomagamy i sobie. Tekst i zdjęcie G. Danilczuk.

  facebook

  20 marca - "Jestem świadomym obywatelem"


Innowacja "Jestem świadomym obywatelem" to próba zachęcenia uczniów do bycia świadomym, krytycznym obywatelem, który cały czas rozwija swoje postawy obywatelskie, interesuje się bieżąca polityką. Spotkanie, które odbyło się w dniu 20.03.2023 r. z posłem na Sejm IX Kadencji Panem Konradem Frysztakiem na pewno poszerzyło naszą wiedzę. Pan poseł Konrad Frysztak Frysztak odpowiadał na pytania dotyczące funkcjonowania Sejmu, procesu legislacyjnego oraz pracy posła. Padły również pytania dotyczące życia prywatnego. Takie lekcje lubimy najbardziej!! Cieszymy się, że politycy z pierwszych stron gazet znajdują czas na spotkania z młodzieżą z "Hubala". Dziękujemy za poświęcony czas!! Tekst J. Bujek. Zdjęcie j. Wajs.

  facebook

  21 marca - Zbiórka niezbędnych rzeczy dla...


  facebook

    20 marca - KONKURS NA WYJĄTKOWĄ PISANKĘ.

UWAGA KONKURS NA WYJĄTKOWĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

   Organizator konkursu:
 • wolontariat szkolny
  1. Cele konkursu:
 • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej,
 • rozwijanie wrażliwości, stworzenie możliwości prezentacji swojej pracy na wystawie konkursowej;
  1. Zasady uczestnictwa:
 • każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac,
 • autorem pisanki może być tylko jedna osoba,
 • * prace muszą być wykonane własnoręcznie.
  1. Nagrody:

  Wyboru nagrodzonych prac dokonuje Dyrektor szkoły i opiekun wolontariatu W. Jarosz.

 • Czas trwania konkursu: 20.03.2023 - 03.04.2023.
 • Na zwycięzcę czeka nagroda niespodzianka.
 • Pracę konkursowe należy składać osobiście do opiekuna wolontariatu.
  facebook

 

  20 marca - Wolontariat szkolny zachęca do...


Obrazy ("Palma Wielkanocna") - zdjęcia, wektory i wideo bez tantiem (808) Adobe Stock.

Wolontariat szkolny zachęca do wykonania własnoręcznie pisanek, palm oraz wielkanocnych, wiosennych stroików. Ozdoby zostaną przekazane do Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Czekamy na nie do 03.04.2023, prosimy o dostarczenie do Pani W. Jarosz.
LICZY SIĘ KREATYWNOŚĆ, WYOBBRAŹNIA I CHĘĆ POMOCY INNYCH !!! Tekst W. Jarosz.

  facebook

  20 marca - Konkurs plastyczny.

Zobacz regulamin konkursu.

  facebook

  19 marca - Aby ludzie pamiętali...

Zwiedzaniem Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w dniu 16.03.2023r. uczniowie rozpoczęli realizację projektu "Aby ludzie pamiętali.. w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim". Oglądając wystawę "1000 lat historii Żydów polskich" odbyliśmy niesamowitą wędrówkę od średniowiecza do czasów współczesnych.. Po drodze czekały na nas opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. O żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze O miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce. O życiu znanym z kronik i gazet. Unikatowe zbiory, rekonstrukcje i multimedia pomogły nam wejść do świata, którego już nie ma. Po zwiedzaniu oddaliśmy hołd wszystkim poległym biorącym udział w powstaniu pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Drugim punktem naszej wycieczki była Hala Koszyki. Dzięki współczesnej technologii virtual reality (eng. wirtualna rzeczywistość) mieliśmy okazję stanąć ramię w ramię z Powstańcami Warszawskimi i uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń zapisanych na kartach historii. Wystawa "Kartka z Powstania - Virtual Reality Exhibition" to symbol tego, co działo się w Warszawie w roku 1944. Mieliśmy zaszczyt poznać reżysera filmu pana Tomasza Dobosza. Miejsca, które odwiedziliśmy każdy powinien zobaczyć Wrażenia zostaną z nami na zawsze. Tekst i zdjęcie J. Bujek.

  facebook

  17 marca - Światowy Tygodzień Mózgu.

Klasa 4TMF pod opieką Wychowawcy w dniu 17 marca uczestniczyła w Światowym Tygodniu Mózgu w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu . Wysłuchaliśmy ciekawych wykładów, między innymi o tym jak odnaleźć spokój umysłu czy o złudzeniach, w które chętnie wierzymy oraz wzięliśmy udział w quizie badającym naszą kreatywność. Okazało się , że moi uczniowie to "łebska" młodzież !!!!! Tekst i zdjęcie M. Adamczyk.

  facebook

  16 marca - Wyróżniono autorów konkursu...

Wręczono nagrody wyróżnionym autorom w konkursie na nowe logo PSP nr 4 w Radomiu: Natalia, Wiktoria, Kacper, Bartosz, Maciej, Michał. Gratulujemy uczniom i opiekunowi panu Jarosławowi Wajsowi! Wszyscy nagrodzeni są uczniami klas o profilu TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ.

  facebook

  12 marca - Największe motocyklowe targi w Europie.

Grupa uczniów z klasy 2k o profilu mechanik pojazdów samochodowych wzięła udział w największych motocyklowych targach w Europie Środkowo-Wschodniej Ptak Warsaw Expo. Odbyły się tam premiery światowych marek, spotkania z zawodnikami motorsportu i znanymi pasjonatami jednośladów, prezentacje klubów i stowarzyszeń motocyklowych z całego kraju, pokazy stuntu oraz freestyle. Uczniowie mogli usiąść za kierownicą motorów zarówno spalinowych jak i z napędem elektrycznym. Tekst i zdjęcie D. Motyka.

  facebook

  9 marca - W Sądzie Okręgowym.

Niecodzienna lekcja dydaktyczno-wychowawcza w Sądzie Okręgowym


W dniu 6 marca 2023 roku w ramach innowacji pedagogicznej "Jestem Świadomym Obywatelem" klasa 1TP pod opieką p. I. Sionek oraz p. A. Stawińskiej wybrała się do Sądu Okręgowego w Radomiu mieszczącego się przy ulicy Warszawskiej. Podczas spotkania z SSO p. J. Kaczmarek-Kęsik - koordynatorem ds. mediacji, młodzież zdobyła wiedzę na temat systemu prawnego RP, w szczególności w zakresie prawa konstytucyjnego, cywilnego i karnego oraz dotyczącą mediacji. Uczniowie mieli okazję obserwować przebieg rozprawy w jednej ze spraw karnych, zwiedzić pomieszczenia aresztanckie, w których osoby dowożone z aresztu do sądu oczekują na proces, zaplecze sali rozpraw, specjalnym przejściem udać się na schody, którymi konwojowani są najgroźniejsi przestępcy do tzw. bezpiecznego pomieszczenia, oddzielonego od sali rozpraw pancerną i kuloodporną szybą. Udział w rozprawie sądowej w charakterze publiczności zapewne na długo zapadnie nam w pamięci. Po rozprawie pani sędzia wyjaśniła zasady odpowiedzialności karnej w Polsce. Ta niecodzienna lekcja miała na celu upowszechnienie wiedzy na temat roli sądownictwa w systemie demokratycznym, propagowanie kultury prawnej oraz postaw szacunku dla prawa w myśl zasad dura lex sed lex, ignorantia iuris nocet. A.Stawińska

  facebook

  8 marca - Wzbogaciliśmy się o nowe zbiory.

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe zbiory. Otrzymaliśmy pakiet książek z Fundacji Powszechnego czytania w ramach akcji "Książka chroni". Są to książki w języku ukraińskim i angielskim. Zapraszamy wszystkich czytelników! Tekst i zdjęcie A. Kowalska.
#FundacjaPowszechnegoCzytania.

  facebook

  8 marca - Twoja krew, moje życie.

8 marca w HUBALU świętowaliśmy Dzień Kobiet w wyjątkowy sposób. Po raz kolejny młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji honorowego oddawania krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dra Konrada Vietha w Radomiu.
W sumie 18 osób z klas 4TMPG, 4TFG, 4TMF,3k, 3ec, podarowało innym najcenniejszy dar, jakim jest krew. Honorowi krwiodawcy także zostali docenieni i otrzymali miłe niespodzianki od RCKiK w Radomiu - pluszowe misie oraz zaproszenia do klubu POP GYM. Dziękujemy za udział w akcji. Tekst i zdjęcie K. Pastuszka.

  facebook

  7 marca - Szkolenie produktowe.

6 marca dla uczniów technikum oraz branżowej szkoły I stopnia w ramach współpracy z "Beauty Expert" oraz "Fale loki koki" odbyło się szkolenie produktowe marki Mila. Nasi uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób powinien być prowadzony profesjonalny salon fryzjerski. Dziękujemy p. Danielowi Domańskiemu za sporą dawkę wiedzy. Tekst i zdjęcie E. Kaluga.

  facebook

  6 marca - Akcja "POLA NADZIEI".

03.03.2023 r. w naszej szkole wolontariuszki z klasy 4 Tmf przeprowadziły akcję "POLA NADZIEI". Za dobrowolny datek pieniężny każdy mógł przyłączyć się do akcji, w zamian otrzymał żonkila - symbol solidarności z umierającymi na raka. Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy 92 złotych 22 groszy, pieniążki zostały przekazane do Caritas. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i otwartość na akcję "POLA NADZIEI". Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" został ustanowiony jako święto państwowe w 2011 roku. Przypomina o trudnych i bolesnych kartach polskiej historii żołnierzy, którzy po 1945 roku nie złożyli broni i kontynuowali walkę, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw komunistycznemu porządkowi politycznemu narzuconemu Polsce po wojnie.
  Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala", wykonali wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Na lekcji historii młodzież zapoznała się z tragicznymi losami żołnierzy podziemia.
  W Kościele Garnizonowym w intencji Żołnierzy Wyklętych odprawiona została msza święta, w której uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala", wraz z nauczycielem M. Dudą. Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Tekst i zdjęcie M. Duda.

  facebook

  1 marca - Akcja Żonkile.

  facebook

  10 lutego - "KRAINIE LODU".

W ramach integracji międzyklubowej wolontariuszy Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" 10.01.2023 odbył się wyjątkowy bal karnawałowy... wolontariuszy. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 1f1, 1f2 oraz opiekun W. Jarosz. Zabawa miała miejsce w X LO w Radomiu. Co roku zmienia się motyw przewodni balu. W tym roku wolontariusze bawili się w "KRAINIE LODU", motywem przewodnim była przyjaźń Polsko - Ukraińska. Stroje były nieodłącznym elementem tego niepowtarzalnego spotkania.
Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  10 lutego - Walentynkowa dyskoteka

Walentynki tuż.. tuż.. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym postanowił zorganizować Walentynkową dyskotekę w ostatni dzień zajęć tuż przed feriami. Atrakcji było wiele. Między innymi występ szkolnego zespołu cheerleaderek, możliwość zrobienia zdjęć pamiątkowych w foto ramce, słodki poczęstunek oraz mega muza wraz z dedykacjami od naszych didżejów z klasy 4MPg. Życzymy udanych ferii.
Tekst M. Jabłońska. Zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  8 lutego - W Muzeum Historii Radomia.

Uczennice klasy 1f2 pod opieką wychowawcy W. Jarosz uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Historii Radomia w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu. Nowoczesna ekspozycja, łącząca tradycyjną formę muzeum z multimediami zaciekawiła współczesną młodzież. Trzykondygnacyjna wystawa przedstawiła odbiorcom bogate, ponadtysiącletnie dzieje Radomia, które zostały ukazane zarówno za pomocą historycznych artefaktów, jak i licznych filmowych i fotograficznych aplikacji, w dużej części dźwiękowych, łączących walor edukacyjny z grą i zabawą. Każdej epoce i sali wystawienniczej przyporządkowano inną barwę. Ważnym elementem identyfikacyjnym Muzeum Historii Radomia jest wielkoformatowy wydruk-legenda, objaśniający symbolikę i znaczenie. Uczestnikom wizyta w muzeum bardzo się podobała. WRÓCIMY TAM JESZCZE NIE RAZ. Tekst i zdjęcie W. Jrosz.

  facebook

  7 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu.

W dniu 7 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, zachęcamy do zapoznania się z kilkoma wskazówkami, jak zachowywać się bezpiecznie w Sieci. Tekst K. Koriat. Zobacz więcej...

  facebook

  7 lutego - W Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Niecodzienna wystawa w Muzeum Regionalnym w Opocznie.

6 lutego w Muzeum Regionalnym w Opocznie została otwarta wystawa czasowa zatytułowana "Hubalowymi śladami po Ziemi Opoczyńskiej w malarstwie i słowie Elżbiety Dudy i Jacka Lombarskiego". Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Muzeum Adam Grabowski wspólnie z autorami. Motywem przewodnim wystawy były miejsca związane z majorem Henrykiem Dobrzańskim "Hubalem" oraz jego oddziałem. Akwarele koneckiej artystki uzupełnione ciekawymi opowieści były dla wszystkich obecnych wspaniałą lekcją historii. Ważnym punktem wystawy było przekazanie do zbiorów Muzeum oryginalnego harapu należącego do mjr. "Hubala". Warto zaznaczyć, że jest to jedna z niewielu pamiątek po naszym Patronie. Szkołę reprezentowała pani wicedyrektor Jolanta Basaj oraz nauczycielka historii Justyna Bujek. Tekst i zdjęcie J. Bujek.

  facebook

  3 lutego - Poznali nową technologię w AZZ WSI Sp.z o.o. w Radomiu.

Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik spawalnictwa wraz z kierownikiem kształcenia praktycznego Beatą Kacprzak i nauczycielem zawodu Tomaszem Jaśkiewiczem odwiedzili ponownie firmę AZZ WSI w Radomiu. Tym razem, pracownicy firmy mieli dla naszych uczniów super niespodziankę. Chłopcy uczestniczyli w zajęciach praktycznych polegających na poznaniu technologii napawania - nakładanie materiału dodatkowego na powierzchnię roztopionego podłoża - i samodzielnym wykonaniu napawania elementów na specjalistycznych maszynach.
Wszyscy uczniowie wykonali zadanie na medal! Życzymy im dalszych zawodowych sukcesów. Tekst B. Kacprzak.

  facebook

  27 stycznia - Kurs z obsługi kas fiskalnych.

A tym czasem w "Dobrzańskim".... - kurs z obsługi kas fiskalnych. Fryzjerzy z klas 4TFg, 4TMF, 3TFP oraz 2TFP w dniu 26 i 27.01.2023r. w ramach projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego" wzięli dział w szkoleniu z obsługi kas fiskalnych. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli zastosować podczas praktyk w salonach fryzjerskich wydając paragon po wykonanej usłudze klientom. Tekst i zdjęcie E. Kaluga.

  facebook

  26 stycznia - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu!

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Data święta, uchwalonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r., nie została wybrana przypadkowo. Tego dnia w 1945 r. został wyzwolony niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau - obecnie jedno z najważniejszych Miejsc Pamięci o Zagładzie. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala", wykonali wystawę poświęconą Międzynarodowemu Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Na lekcji historii młodzież zapoznała się z historią Żydów w okupowanym Radomiu. Został zaprezentowany film "Wojenne losy radomskich Żydów" oraz "Historia Kowalskich". Wprowadzeniem do dokumentów była lekcja historii poświęcona sytuacji Żydów w okupowanej Polsce. Tekst i zdjęcie M. Duda.

  facebook

  26 stycznia - Razem w Klasie!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do programu Razem w Klasie! Program wspiera nauczycieli w pracy z klasami, do których dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy. Program skierowany jest do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Biorąc udział w naszym programie szkoła otrzyma: pakiety bezpłatnych, drukowanych materiałów, szkolenie online, możliwość uczestnictwa w szkoleniach dotyczących pracy z uczniami i uczennicami z doświadczeniem migracji, w tym w szczególności z doświadczeniem uchodźstwa, kompetencji międzykulturowych i procesów integracyjnych oraz możliwość udziału w indywidualnych sesjach z trenerami edukacji wielokulturowej, możliwość ubiegania się o dodatkowy grant dla szkoły w wysokości 10.000 zł. Oczywiście swój projekt Poznajmy się! - давайте познайомимося! już wysłaliśmy!!! Tekst J. Bujek.

  facebook

  18 stycznia - "Regionalne Centra Kariery".

18.01.2023r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Regionalne Centra Kariery" realizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu. Podczas spotkania nauczyciele-p. E. Sobieraj oraz p. M. Figaszewski przedstawili ósmoklasistom ofertę edukacyjną ZSZ im. "Hubala".Uczennice zaprezentowały umiejętności fryzjerskie- wykonywały fryzury oraz diagnozę włosa. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. Tekst i zdjęcie K. Pastuszka.

  facebook

  23 grudnia - Życzenia.

facebook

  21 grudnia - Życzenia od Szkolnego Wolontariatu.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć serdecznie życzenia dużo radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz samych sukcesów w pracy zawodowej. Niech w nadchodzącym Nowym Roku szczęście i optymizm nigdy nie opuszczają, a wiara codziennie dodaje sił i energii. Życzenia składają wolontariusze wraz z opiekunem wolontariatu. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

  21 grudnia - Poznaliśmy zwycięzce konkursu "Warkocze w barwach jesieni". Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

Zwycięzcą I miejsca w szkolnym konkursie fryzjersko-fotograficznym "Warkocze w barwach jesieni", został Adam Szymański uczeń klasy 1f1. Organizator W. Jarosz bardzo dziękuje za prace wszystkich uczestników konkursu i zachęca do udziału w następnych, które już niedługo. Gratulujemy wyjątkowej aranżacji. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  21 grudnia - Konkurs "Rękodzieło bożonarodzeniowe" rozstrzygnięty. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

I miejsce w szkolnym konkursie "Rękodzieło bożonarodzeniowe" otrzymała uczennica klasy 1f2 Agata Godek. Organizator konkursu W. Jarosz dziękuje za uczestnictwo.

  facebook

  21 grudnia - Odznaczona Medalem Pamiątkowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

16 grudnia 2022r. Pani Dyrektor Anna Kwiatkowska została odznaczona Medalem Pamiątkowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej upamiętniającym 80. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Kapituła Odznaki Pamiątkowej przyznała to odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie rozpowszechniania wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym i Armii Krajowej oraz działalność na rzecz członków ŚZŻAK. Odznaczenie wręczyli pani Bożena Teperska - prezes ŚZŻAK Koło Pionki oraz pan Jerzy Kaczkowski - prezes ŚZŻAK Okręg Radom. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

  facebook

  21 grudnia - Spotkanie informacyjne.

Gościliśmy w szkole na spotkaniu informacyjnym przedstawicieli 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi zaznajomili naszych uczniów ze specyfiką służby w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz tradycjami pielęgnowanymi przez żołnierzy WOT. Odpowiedzieli na wiele ciekawiących młodzież pytań, zaprezentowali kilka elementów wyposażenia. Kilkoro uczniów wyraziło zainteresowanie służbą w WOT. Tekst i zdjęcie D. Frąk.

  facebook

  18 grudnia - Kartki świąteczne.

Akcja zaproponowana przez wolontariat na wykonanie kartek bożonarodzeniowych dobiegła końca. Kartki świąteczne w tradycyjnej formie wykonały klasy: 1FS (grupa fryzjerów), 2f, 1f1, 1f2, 3TFP (grupa fryzjerów). Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  18 grudnia - Konkurs na najładniej ubraną choinkę.

W dniu 18.12.2022 w ramach akcji Jarmark Świąteczny na Placu Jagiellońskim odbył się "Konkurs na najładniej ubraną choinkę". Naszą szkołę reprezentowali niezawodni wolontariusze z klasy 4 TMF Kinga i Daniel oraz opiekun szkolnego wolontariatu W. Jarosz. Mieszkańcy Radomia z zainteresowaniem i ciekawością podziwiali nasze ozdoby, ale niestety nie otrzymaliśmy miejsca na podium. Może za rok? Wszystkim, którzy poświęcili swój czas na wykonanie pracochłonnych ozdób na choinkę bardzo dziękujemy!!! Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  18 grudnia - "Kulturalna szkoła na Mazowszu".

W ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu, 16 grudnia klasa 1f1 odwiedziła Muzeum Historii Radomia. Oglądając kolejne wystawy, poznaliśmy dzieje naszego miasta od grodu Piotrówka po czasy współczesne. Wszystkim uczestnikom wizyta w muzeum bardzo się podobała. Mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko historyczne eksponaty, ale też dzięki nowoczesnej technologii, zdobyć wiedzę w atrakcyjny dla młodzieży sposób. Tekst i zdjęcia K. Pastuszka.

  facebook

  17 grudnia - Podsumowanie XII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.

16 grudnia podsumowaliśmy XII Bożonarodzeniową Paczkę dla Bohatera w Radomiu. Naszą uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Katarzyna Kalinowska wiceprezydent miasta Radom.
  Jako goście specjalni wystąpili Szymon Wydra z uczniami PSP nr 27 im. Szarych szeregów w Radomiu oraz uczennicą Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu im. Kornela Makuszyńskiego.
  Dzięki Waszym zbiórkom zgromadziliśmy około 3100 kg produktów. Uczniowie i nauczyciele ZSZ "Hubala" zapakowali 75 paczek z żywnością i 44 paczki z produktami chemicznymi. Służby mundurowe już wręczają paczki, a swoje zadanie planują zakończyć w czwartek 22 grudnia.
  Serdeczne podziękowania za poświęcony czas i otwarte serca składają organizatorzy XII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera w Radomiu: Monika Adamczyk,Justyna Bujek, Karolina Czerwonka, Grzegorz Danilczuk, Dorota Frąk, Ewa Kotysz, Mariola Jabłońska, Katarzyna Pastuszka, Iwona Sionek, Ewelina Sobieraj.
  Dziękujemy za udział w tegorocznej akcji:
Zobacz więcej...

  16 grudnia - Pierwsze kroki we fryzjerstwie.

Nasze fryzjerki również przygotowują się do świąt. W naszej pracowni metamorfozy, przedświąteczne strzyżenia oraz instruktaż dla najmłodszych.

  facebook

  16 grudnia - "Powrót do przeszłości".

"Powrót do przeszłości" w wydaniu naszych uczniów? Oczywiście - 29  listopada  cofnęliśmy  się  w czasie. W konkursie fryzjerskim pod hasłem "Stylowe lata 80 i 90"   wzięło  udział  10  uczniów z branżowej szkoły I stopnia oraz z technikum. W ramach konkursu fryzjerzy wykonywali fryzury inspirowane stylem lat 80 i 90. W jury konkursu p. Dyrektor, p. Wicedyrektor, p. Kierownik kształcenia praktycznego oraz p. Daniel Domański sponsor nagród i upominków dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.

  facebook

  16 grudnia - Podziękowania.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ INNOWACJI I EDUKACJI
DZIĘKUJEMY ZA MIŁY GEST!

  facebook

  16 grudnia - W 100. rocznicę wydarzeń.

Pierwszy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, wybrany zaledwie kilka dni wcześniej, został zamordowany 16 grudnia 1922 roku podczas uroczystego otwarcia wystawy w warszawskiej Zachęcie. Prezydent zatrzymał się pod jednym  z  obrazów,  pochylił się  chcąc  obejrzeć  dzieło z bliska. Nagle zgromadzeni usłyszeli trzy strzały. Gabriel Narutowicz osunął się i chwilę później zmarł. Zbrodni dokonał jego przeciwnik polityczny - malarz i pedagog Eligiusz Niewiadomski, skazany wyrokiem sądu na karę śmierci.
W 100. rocznicę tych wydarzeń uczniowie klas 1TS, 1TP, 1k2 wzięli udział w prelekcjach poświęconym tym wydarzeniom. Zajęcia były prowadzone przez panią Justynę Bujek na lekcjach historii i teraźniejszości.

  facebook

  15 grudnia - Intensywnie razem współpracują.

Za oknami zima, mróz, ale nasi uczniowie nie próżnują i cały czas intensywnie pracują. Oto projekt wykonany we współpracy między dwoma zawodami w naszej szkole. Piękne fryzury zostały wykonane przez Ewelinę z klasy 2TFP, natomiast o bajkową oprawę graficzną w zimowym klimacie zadbali Natalia i Damian z klasy 3TFP. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki projekt i będzie ich więcej. Tekst Natalia.

  facebook

  12 grudnia - XII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera.

  facebook

  12 grudnia - "Kup Pan Szczotkę".

Akcja "Kup Pan Szczotkę" dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji. Bez Was by się to nie udało Karolina Czerwonka oraz Ewelina Sobieraj.

  facebook

  12 grudnia - Mój zawód - moja przyszłość.

Mój zawód - moja przyszłość - motto, któremu przyświeca kształcenie zawodowe w naszej szkole. Po raz kolejny towarzyszyło ono naszym uczniom z klas fryzjerskich 29.11.2022 r. To właśnie tego dnia odbyło się oficjalne przyjęcie przez p. Annę Kwiatkowską patronatu nad naszymi klasami fryzjerskimi przez p. Daniela Domańskiego, który w branży fryzjerskiej działa od ponad 20 lat. W ramach patronatu nasi uczniowie otrzymali zniżki na zakupy w sklepie Beauty Expert ul. Kościuszki 20% a w sklepie Fale Loki Koki na ul. Koszarowej 25%. A to dopiero początek naszej współpracy. Tekst i zdjęcie E. Kaluga.

  facebook

  12 grudnia - Uroczysta gala wolontariatu.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" zorganizowało uroczystą galę wolontariatu, która odbyła się w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Wręczono nagrodę dla najlepszego wolontariusza 2022 roku oraz klubu roku. Naszą szkołę reprezentowali wolontariusze z klasy 1f1, 1f2 oraz opiekun szkolnego wolontariatu Pani W.Jarosz. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu wolontariuszy "Hubala" w przyszłym roku to Wy kochani otrzymacie główne wyróżnienia. Tekst i zdjęcia W Jarosz.

  facebook

  11 grudnia - Codzienna pielęgnacja włosów.

W dniu 8 grudnia 2022 uczestnicy WTZ przy Stowarzyszeniu na Rzecz Innowacji i Edukacji w Radomiu wzięli udział w warsztatach z zakresu codziennej pielęgnacji włosów przeznaczone osobom z niepełnosprawnościami. Warsztaty prowadzone były przez uczennice klasy 2TFP pod opieką E. Kalugi oraz W. Jarosz. Adeptki sztuki fryzjerskiej podzieliły się swoją ogromną wiedzą na temat higieny i pielęgnacji włosów, swoim klientom zaproponowały badanie stanu włosów i skóry głowy wykorzystując mikrokamerę. Uczestnicy mogli także przeprowadzić samodzielną diagnostykę trychologiczną, na główkach fryzjerskich pod czujnym okiem przyszłych ,, mistrzów fryzjerstwa'' ćwiczyli manualnie stylizacje fryzur, dobierali narzędzia, przybory do poszczególnych czynności. Prowadzące warsztaty doradzały w doborze kosmetyków do pielęgnacji zarostu męskiego, a także wykonywały fryzury na życzenie wymagających klientów. Na zakończenie czekała na nas niespodzianka... w ramach podziękowania otrzymaliśmy naturalne mydełka glicerynowe wykonane przez uczestników WTZ z motywem bożonarodzeniowym. Zdjęcia Katarzyna Sławińska. Tekst W. Jarosz.

  facebook

  8 grudnia - Mikołajki z UNICEF-em.

6 grudnia w "Hubalu" każdy mógł zostać Mikołajem. Był to dzień słodkości i dobroci. Kupując pyszne, domowe ciasto, społeczność szkoły zaangażowała się w akcję "Prezenty bez Pudła". Udało nam się zebrać 500 zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. W Mikołajki połączyły nas radość pomagania i przyjemność obdarowywania innych prezentami. Tekst i zdjęcia K. Pastuszka E. Sobieraj.

  facebook

  6 grudnia - MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA KRWI.

6 grudnia odbyła się w naszej szkole akcja honorowego oddawania krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dra Konrada Vietha w Radomiu. Społeczność "Hubala" ponownie okazała wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy. W akcji wzięła udział pani dyrektor Anna Kwiatkowska. Mikołajkowymi dawcami zostali też uczniowie klas: 3TFP, 4TFg, 4TMF, 4MPg. Z powodów zdrowotnych nie każdemu udało się oddać krew, ale zebraliśmy prawie 7 litrów.

Wszystkim DAWCOM dziękujemy! Niech Mikołaj spełni Wasze marzenia!

Tekst K. Pastuszka. Zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  6 grudnia - Mikołajki 2022.

6 grudnia Mikołaj zawitał do naszej szkoły. Tanecznym krokiem wraz ze swym elfem odwiedził każdą salę i wręczył cukierki grzecznym uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
Tekst M. Jabłońska. Zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  6 grudnia - Konkurs ortograficzny.

10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym z okazji Ogólnopolskiego Święta Niepodległości. Wśród ponad setki uczestników z sześciu klas technikum oraz szkoły branżowej I stopnia najlepszymi okazali się;
Natalia Czubak kl. 1TP - I miejsce
Katarzyna Kosiec l. 4TMPg - II miejsce
Kamil Stanik kl. 4TMPg - III miejsce.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom.
Tekst i zdjęcie Gabriela Zajaczkowska, Katarzyna Pastuszka.

  facebook

  6 grudnia - Dzień ciasteczek.

Na całym świecie istnieje wiele rodzajów ciastek i jest ich tak wiele, że nie sposób ich wymienić. Wolontariat szkolny zaproponował społeczności szkolnej zasmakowanie ciasteczek z niespodzianką... przepisem na niektóre z nich. Dystrybucja 150 ciastek udała się w ciągu 10 minut, zebrane pieniążki w kwocie 53,40 zostały przekazane do Polskiej Akcji Humanitarnej.
Dziękujemy za Wasze wsparcie!!! Chyba Wszyscy lubią ciasteczka?
Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  5 grudnia - Kartki bożonarodzeniowe.

Lubisz PRACE KREATYWNE??? Ta akcja skierowana jest właśnie dla Ciebie!!!
Wolontariat szkolny zaprasza wszystkie chętne osoby do wykonania kartek bożonarodzeniowych, DOWOLNĄ TECHNIKĄ. Prace zostaną przekazane do Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Tak mały gest nic nie kosztuje, a może przynieść uśmiech na wielu twarzach. Kartki proszę przynosić do Pani W. Jarosz do 16.12.2022. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

  5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich osób, które bezinteresownie, bezpłatnie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, zwierząt, środowiska czy też otoczenia. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkoły to wspaniali młodzi ludzie, którzy mają ogromne serca, angażują się w pomoc dla innych, bardziej potrzebującym poświęcając swój wolny czas. Dziękujemy Wam, że jesteście, że dbacie o innych i pomagacie sobie nawzajem. Pamiętajcie... dobro wraca z podwójną siłą!!! Wszystkiego dobrego z okazji Waszego święta!!! Foto. LO w Małagoszu. Tekst W. Jarosz

  facebook

    5 grudnia - Konkurs.


UWAGA KONKURS NA!!!

RĘKODZIEŁO BOŻONARODZENIOWE (OZDOBĘ).

   Organizator konkursu:
 • wolontariat szkolny
  1. Cele konkursu:
 • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej,
 • rozwijanie wrażliwości, stworzenie możliwości prezentacji swojej pracy na wystawie konkursowej;
  1. Zasady uczestnictwa:
 • każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac,
 • autorem ozdoby bożonarodzeniowej zgłoszonej do Konkursu może być tylko jedna osoba.
  1. Nagrody:
 • Wyboru nagrodzonych prac dokonuje Dyrektor szkoły i opiekun wolontariatu W. Jarosz.

Zobacz regulamin konkursu...

  facebook

 

  3 grudnia - XVI Hubalowa Wigilia.

2 grudnia spotykaliśmy się przy dawnej leśniczówce Bielawy już po raz XVI. To właśnie w tym miejscu dokładnie 83. lata temu Hubal wraz ze swoimi żołnierzami z Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego uczestniczył w ostatniej Wigilii w swoim życiu. To tu zwracał się do swoich żołnierzy "Tu, w tym lesie jest kawałek ziemi, a na nim wolna Polska. Ta wolna Polska to my".
  Cieszymy się, że mimo upływu lat liczba uczestników Hubalowej Wigilii stale rośnie. Nasza hubalowa rodzina się powiększa. Dołączają do nas zarówno szkoły jak i instytucje, którym są bliskie tradycje kawaleryjskie.
 W XVI Hubalowej Wigilii wzięli udział, leśnicy, samorządowcy, żołnierze, strażacy, przedstawiciele 20 instytucji oraz delegacje z 13 szkół. Łącznie ponad 400 osób.
  Gośćmi Honorowymi byli mjr. Bogdan Eubich oraz por. Józef Lużyński ze Stowarzyszenia Pamięci Narodowej "CZWARTAK" z Kielc. Nie zabrakło również wspomnienia płk. Mariana Zacha.
  Atmosfera wigilijnego spotkania na Bielawach jest niepowtarzalna. Głusza leśna, która rozciąga się wokół pomnika, przerywana jest na chwilę gwarem uczniowskich rozmów, szeptem wypowiadanych życzeń, dźwiękiem łamanego opłatka. Wspólne śpiewnie kolęd, biesiada przy ognisku buduje więzi i przemawia mocniej do młodzieży, niż niejedna, nawet najlepiej przygotowana lekcja.

"Majorze Hubalu, czy widzisz w ich twarzach żyjącą legendę?
Tak szkoda, że tego nie widzisz znów przyszli pod Twoją komendę."

Tekst J. Bujek. Zdjęcie J. Wajs.

  facebook

  30 listopada - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT MŁODE GŁOWY.

Miło nam poinformować, że Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" Fundacji Unaweza.
Projekt "Ocena poczucia własnej wartości i sprawczości polskiej młodzieży" wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
W ramach udziału w projekcie, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce. MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc. Za zgodą rodziców w najbliższym czasie uczniowie Naszej szkoły wezmą udział w badaniu w formie ankiety internetowej. Jest ono w pełni anonimowe i dobrowolne.
Głównym kanałem kampanii jest profil MŁODE GŁOWY na TikToku (@mlode_glowy), gdzie publikowane są treści edukacyjne dotyczące zdrowia psychicznego, a także odbywają się dyżury ekspertów, odpowiadających na pytania użytkowników.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie https://mlodeglowy.pl/

  facebook

  30 listopada - Spotkanie z pracownikami RCKiK.

Łączy nas krew, która ratuje życie!

30 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Pani Patrycja Pająk- lekarz RCKiK w Radomiu - zaprezentowała uczniom klas trzecich i czwartych film edukacyjny oraz przybliżyła wiedzę na temat roli krwi w organizmie człowieka, zdrowego stylu życia, korzyści i przeciwskazań związanych z oddawaniem krwi. Następnie pani Katarzyna Płowiec z RCKIK wyjaśniła krok po kroku drogę dawcy, a także uświadomiła uczniom, że oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne. Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży naszej szkoły oraz uzmysłowienie uczniom, że krew jest bezcennym lekiem, który człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, jako szczególny dar - dar życia. Tekst i zdjęcie. K Pastuszka.

  facebook

  30 listopada - "Śladami majora Henryka Dobrzańskiego Hubala. Ostatnie dni".

Biblioteka szkolna otrzymała w darze od Pana Jacka Lombarskiego 2 egzemplarze jego książki "Śladami majora Henryka Dobrzańskiego Hubala. Ostatnie dni". Dziękujemy serdecznie Autorowi a czytelników zachęcamy do zapoznania się z tą ciekawą publikacją.

  facebook

  30 listopada - Słodkości z niespodzianką.

Wolontariat szkolny z okazji zbliżających się andrzejek przygotował słodkości z niespodzianką. Za niewielką kwotę można było ich posmakować, a tym samym wesprzeć Polską Akcję Humanitarną. Wspólnie zebraliśmy 65 złotych, które zostało przekazane do PAH. Opiekun wolontariatu dziękuję wszystkim za wsparcie akcji. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  29 listopada - Świąteczna Zbiórka Żywności.

To już 26 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Banki Żywności. Zbiórka odbyła się 26-27 listopada w całej Polsce. Mottem wydarzenia było "Święta godne, a nie głodne".
Jak co roku, w pomoc najuboższym zaangażowali się nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły, którzy kwestowali w supermarkecie Eurospar, Zebraną żywność w ilości 152 kg Radomski Bank Żywności przekazał na Paczkę dla Bohatera. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom! Tekst i zdjęcie G. Danilczuk.

  facebook

  27 listopada - Z wizytą w AZZ Specialty Welding EMEAA.

Uczniowie klasy 1TFS (grupa Technik Spawalnictwa) wraz z opiekunami Beatą Kacprzak i Tomaszem Jaśkiewiczem na zaproszenie Dyrekcji Centrum Spawalniczego w Radomiu odwiedzili AZZ Specialty Welding EMEAA. Przedsiębiorstwo jest częścią grupy AZZ z oddziałami w USA, Kanadzie, Brazylii, Chinach oraz w Polsce i Niderlandach. Od ponad 40 lat dostarcza rozwiązania w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych, spawania, napawania oraz usług inżynieryjnych na potrzeby klientów na całym świecie. Lokalizacja przy ul. Hodowlanej w Radomiu to prawie 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni z podziałem na przestrzeń biurową, produkcyjną z wyposażeniem w zaawansowany technologicznie park maszynowy, część magazynową oraz serwisową. Nasi uczniowie byli zafascynowani perspektywą kształcenia praktycznego w tak wyspecjalizowanym technologicznie Centrum Spawalniczym. Dyrekcja firmy zapewniła o ścisłej współpracy w ramach zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla naszych Techników Spawalnictwa. Zdjęcie pracownik AZZ, tekst Beata Kacprzak.

  facebook

  27 listopada - "Kulturalna Szkoła na Mazowszu".

W ramach programu "Kulturalna Szkoła na Mazowszu" - kultura za złotówkę uczennice klasy 1f2 pod opieką wychowawcy W. Jarosz i Pana W. Leszczyńskiego uczestniczyli w wyjątkowym pokazie filmu edukacyjnego "Ania" w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Inspirująca historia Anny Przybylskiej - odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni uzmysłowiła uczennicą ulotne chwile życia codziennego. Po projekcji filmu wszyscy spacerkiem udali się na zajęcia lekcyjne. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  27 listopada - 4 bal seniora.

Wolontariusze z klasy 1f1 oraz 1f2 pomagali i uczestniczyli w 4 balu seniora. Zabawa odbywała się w Centrum Sportu, na której bawiło się kilkaset seniorów.
Dziękujemy za poświęcony czas. Tekst W. Jarosz.

  facebook

  26 listopada - "10 powodów do dumy z królewskiego miasta".

Uczniowie klasy 1f2 wraz z wychowawcą W. Jarosz uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii pt. "10 powodów do dumy z królewskiego miasta" w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Dzięki ogromnej wiedzy przewodnika muzeum młodzież poszerzyła wiedzę na temat rozwoju Radomia, architekturze miasta, malarstwie, rzeźbie. Omówione zostały zabytki Radomia, historia obiektów, ważne postacie miasta. Młodzież z ogromnym szacunkiem dla dziedzictwa kulturowego opuszczała mury muzeum, obiecując iż jeszcze tam wróci. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  22 listopada - "Lekcje z ZUS".

22 listopada w naszej szkole odbyła się olimpiada projektu "Lekcje z ZUS". Jest to pierwszy projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. "Lekcje z ZUS" kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Młodzież naszej szkoły po cyklu zajęć "Lekcje z ZUS" przystąpiła do olimpiady by sprawdzić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Tekst i zdjęcie M. Jabłońska.

  facebook

  18 listopada - W ramach realizacji projektu Fryzjer - zawód przyszłości.

16 listopada 2022 r. uczniowie klas fryzjerskich uczestniczyli w spotkaniu z absolwentami naszej szkoły, którzy osiągnęli sukces w branży fryzjerskiej. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Fryzjer - zawód przyszłości, dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Gośćmi byli Wojciech Pająk i Bartłomiej Smagowski. Panowie podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z branży fryzjerskiej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zadawała liczne pytania związane z ich przyszłym zawodem.
#Mazowszepomaga, #programywsparcia, #solidarnośćmazowiecka

  facebook

  17 listopada - AKADEMIA FILMOWA 2022/2023.

To już nasz kolejny rok szkolny z Akademią Filmową kina Helios. Do 15 edycji projektu edukacyjnego przystąpiły klasy: 1f1, 1f2, 1k1, 1op, 1TP, 1FS, 2k, 2opf, 2f, 3f, 2TFP, 3TFP, 4TMF, 4TFg, 4MPg. Podczas tegorocznych spotkań poznajemy gatunki filmowe. W październiku obejrzeliśmy niezwykle poruszający film biograficzny "Johnny", a w listopadzie oparty na broadwayowskim musicalu film "West Side Story". Wszystkim uczestnikom Akademii Filmowej życzymy niezapomnianych wrażeń oraz inspirujących refleksji. Do zobaczenia w kinie! Tekst i zdjęcie K. Pastuszka.

  facebook

  17 listopada - Świadomy obywatel.

15 listopada chętni uczniowie z klas 1TP, 1TS, 1k2, 3F, 3ec, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Jestem świadomym obywatelem". Program wycieczki był bardzo napięty, a jego głównym punktem było zwiedzanie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Poznanie procesu legislacyjnego oraz spotkania z politykami z pierwszych stron gazet zapamiętamy na długo. Podczas wizyty mieliśmy przyjemność spotkać senatorów: Krzysztofa Kwiatkowskiego, Jerzego Fedorowicza Kazimierza Ujazdowskiego, Jana Marię Jackowskiego oraz posłów: Marcina Kierwińskiego Artura Dziambora oraz Władysława Teofila Bartoszewskiego. Uczestniczyliśmy także w obradach komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Świadomy obywatel zna również historię własnego kraju i kultywuje tradycję. W związku ze zbliżającą się 160. rocznicą wybuchu powstania styczniowego uczniowie wzięli udział w bardzo wzruszającej lekcji w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej- miejscu martyrologii polskiej z epoki zaborów. Wśród więźniów X Pawilonu były tak wybitne postaci polskiej historii jak Romuald Traugutt, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, ksiądz Piotr Ściegienny.
   Zapoznaliśmy się również z bogactwem nekropolii Cmentarza Wojskowego. Odwiedziliśmy kwaterę powstańców styczniowych, kwaterę obrońców Warszawy 1939, Dolinkę Katyńska i pomnik Gloria Victis. Zapaliliśmy znicze przy grobie Romualda Rodziewicza "Romana"- "najwierniejszego z wiernych", najbardziej oddanego majorowi Hubalowi żołnierza, który przeszedł z nim cały szlak bojowy Oddziału. Ogromne wrażenie wywarła na zwiedzających kwatera Brzozowych Krzyży. Pochowani są w niej polegli w okresie wojny: żołnierze Grup Szturmowych Szarych Szeregów, sanitariuszki, łączniczki AK, żołnierze harcerskiego batalionu "Zośka" min. Janek Bytnar "Rudy", Alek Dawidowski "Alek", Tadeusza Zawadzki "Zośka". Opiekunowie wycieczki panie Iwona Sionek, Agnieszka Stawińska, Justyna Bujek dziękują uczniom za właściwą postawę i godne reprezentowanie szkoły. Tekst J. Bujek. Zdjęcie M.Chylicki

  facebook

  16 listopada - #SzkołaPamięta - podziękowania za udział w akcji

W tegorocznej edycji akcji MEiN "Szkoła pamięta" udział wzięło ponad 11 tys. placówek działających w kraju i za granicą (11 274). To prawie 500 szkół więcej niż w ubiegłym roku. W inicjatywę zaangażowało się ponad 1 mln 702 tys. uczniów oraz ponad 156 tys. nauczycieli.

  facebook

  15 listopada - Jestem w schronisku - pomóż mi.

  facebook

  15 listopada - "Kup pan szczotkę."

  facebook

  15 listopada - Podziękowania dla...

  facebook

  14 listopada - Uczcili pamięć wielu pokoleń Polaków.

#SzkołaPamięta
Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystej akademii, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im.mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala, uczcili pamięć wielu pokoleń Polaków, którym od 11 listopada 1918 r. zawdzięczają wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji. Tekst W. Leszczyński. Zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

  12 listopada - "Spacerkiem po muzeum".

"Spacerkiem po muzeum" to temat jaki wybrali uczniowie klasy 2TFP w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu. 9 listopada odwiedzili Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Zobaczyli muzeum z różnych stron. Poznali obrazy wielkich malarzy ale również dział przyrodniczy i archeologiczny. To była bardzo ciekawa przygoda. Wielu uczestników zadeklarowało zwiedzanie indywidualne. Uczniom towarzyszyły panie G. Zajączkowska i A. Kowalska. Tekst i zdjecie G. Zajączkowska.

  facebook

  10 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

#SzkołaPamięta
W dniu 10 listopada, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala wzięli udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu. Podobnie jak w ubiegłych latach o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Tekst W. Leszczyńskii zdjęcie J. Wajs.

  facebook

  2 listopada - Na Cmentarzu Rzymskokatolickim Parafii Świętego Wacława.

#SzkołaPamięta
2 listopad - "Zaduszki". Młodzież klasy 1f2 pod opieką Pani Kiejnich Małgorzaty oraz wychowawcy Jarosz Wioletty poprzez symboliczne zapalenie zniczy na nagrobkach na Cmentarzu Rzymskokatolickim Parafii Świętego Wacława uczcili pamięć zmarłych. Odwiedzili między innymi pomniki wieloletnich nauczycieli naszej szkoły, oddali hołd pomordowanym w hitlerowskich obozach koncentracyjnych oraz strażakom. Uczniowie z zadumą i zaciekawieniem słuchali przekazu wychowawcy o historii cmentarza. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  2 listopada - Zapalili znicze pod pomnikiem.

#SzkołaPamięta
Początek listopada to czas wspomnień o tych, którzy odeszli. W Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny poświęcamy im uwagę. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala", pamiętając o swoim patronie, zapalili znicze pod pomnikiem "Hubala". Tekst i zdjęcie M. Duda.

  facebook

  1 listopada - Aktywnie kwestowali.

1 listopad Dzień Wszystkich Świętych. Wolontariusze z klasy 4Tmf i 1f2 wraz z opiekunem szkolnego wolontariatu W. Jarosz troszkę zmarznięci, ale z uśmiechem na twarzy, zapałem i ogromnym zaangażowaniem aktywnie kwestowali na rzecz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu przed Cmentarzem Rzymskokatolickim na ulicy Limanowskiego. Dziękujemy, że poświęcacie swój wolny czas potrzebującym. Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  31 października - Dołączyli do akcji X Znicz dla Bohatera.

Zespół Szkół Zawodowych im. "Hubala" wspiera Paczkę dla Bohatera, dlatego 31 października wolontariusze z klasy 4 MPG dołączyli do akcji X Znicz dla Bohatera. Odwiedzili groby oraz zapalili znicze na grobach lokalnych bohaterów: ppłk. Leona Etwerta, prezesa radomskiego Światowego Związku Żołnierzy AK, Franciszka Sołśni, żołnierza AK oraz mjr. Edwarda Małachowskiego. Odwiedzili również symboliczne miejsca upamiętniające legionistów, więźniów politycznych, pomordowanych w hitlerowskich obozach koncentracyjnych, oraz zamordowanych w Katyniu. Niech spoczywają w pokoju.
Tekst i zdjęcie M. Wawrzos.

  facebook

  31 października - "Jestem Świadomym Obywatelem".

W dniu 28 października 2022r. gościliśmy w naszej szkole posła do Parlamentu Europejskiego Pana Zbigniewa Kuźmiuka.
   Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej "Jestem Świadomym Obywatelem".
   Pan Z. Kuźmiuk opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu, strukturze i zadaniach Parlamentu Europejskiego. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów dotyczące jego kariery zawodowej oraz życia osobistego. W swoich wypowiedziach podkreślał jak ważna w życiu człowieka jest stabilizacja zawodowa. Zachęcał młodzież do kreowania otaczającego ich świata poprzez aktywne uczestnictwo w życiu społeczności szkolnej i lokalnej.    Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.
   Dziękujemy za bardzo ciekawą, niecodzienną lekcję wiedzy o społeczeństwie.
Tekst A. Stawińska. Zdjęcie J. Wajs.

  facebook

  29 października - Warkocze w barwach jesieni.

"Warkocze w barwach jesieni" wykonane przez młodzież klas fryzjerskich branżowej szkoły I stopnia oraz technikum. Prace przygotowane na szkolny konkurs fryzjersko - fotograficzny organizowany przez wolontariat. Wkrótce rozstrzygnięcie! A Waszym zdaniem, która propozycja powinna wygrać? Tekst i zdjęcie W. Jarosz.

  facebook

  28 października - Odsłonięto i poświęcono obelisk w hołdzie Żołnierzom Wojska Polskiego.

   #SzkołaPamięta
"Odwaga może się przejawiać na wiele różnych sposobów. Czasem oznacza poświecenie własnego życia dla czegoś ważniejszego, dla pokoju na świecie, dla drugiego człowieka." - te słowa są drogowskazem dla wszystkich żołnierzy, uczestników Misji i Operacji Wojskowych Poza Granicami Państwa. 27 października to szczególny dzień dla radomskich weteranów, członków Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło 45. Przy zbiegu ulic Witkacego i Żołnierzy Misji Pokojowych odsłonięto i poświęcono obelisk, w hołdzie Żołnierzom Wojska Polskiego, uczestnikom misji pokojowych. Uroczystego odsłonięcia dokonali: pan Edward Kowalewski - Prezes SKMPONZ koło 45,płk. Roman Nowogrodzki z DGRSZ w Warszawie, mjr Rafał Łyżwa Komendant Garnizonu Radom, pan Rafał Patucha z Lobo Recykling Spółka z o.o.
W uroczystości naszą szkołę reprezentowały Pani Dyrektor Anna Kwiatkowska oraz Pani Justyna Bujek. Tekst J. Bujek. Zdjęcia C. Jawoszek

  facebook

  28 października - Na grobie Przyjaciela naszej szkoły.

   #SzkołaPamięta
"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci." Przed nami Święto Zmarłych, czas zadumy, nostalgii i pamięci o tych, którzy odeszli. 25 października 2022r. Pani Dyrektor Anna Kwiatkowska oraz Pani Justyna Bujek udały się do Poświętnego na grób Przyjaciela naszej szkoły - płk. Mariana Zacha, aby w imieniu szkolnej społeczności zapalić symboliczne znicze. Tekst i zdjęcia J. Bujek.

  facebook

  24 października - "Skarby wieków średnich - bransoletki".

26.10.2022 r. uczniowie klasy 2F pod opieką Pani Kingi Koriat oraz wychowawcy Magdaleny Janczewskiej w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu" wybrali się do Muzeum im. Jacka Malczewskiego na warsztaty "Skarby wieków średnich - bransoletki". Młodzież obejrzała także ciekawe wystawy w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Oto krótka fotorelacja z wydarzenia . Tekst i zdjęcia M. Janczewska. Tekst i zdjęcia M. Janczewska.

  facebook

  25 października - Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej..

  #SzkołaPamięta
25 października 2022 roku odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz budzenie i rozwijanie zdolności recytatorskich. Uczestnicy przedstawili utwory polskich poetów m.in. K.K. Baczyńskiego, C.K. Norwida czy Marka Grechuty. Jury w składzie: Jolanta Basaj, Małgorzata Duda, Magdalena Janczewska i Anna Kowalska przyznało następujące miejsca:
1. Wójcik Dominika kl. 3TFP
2. Szczerbińska Martyna kl. 2TFP
3. Wasilewska Natalia kl. 4TMF
Wyróżnienie Jaworska Amelia kl. 2TFP
Laureaci otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i małe niespodzianki.
Zwycięzcom gratulujemy!
Tekst A. Kowalska. Zdjęica. M. Janczewska

  facebook

  24 października - W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

  19.10.2022 r. uczniowie klasy 1f2 pod opieką Pani Małgorzaty Kiejnich oraz wychowawcy Wioletty Jarosz zapoznali się z obecnymi wystawami w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Młodzież obejrzała cztery wystawy, pierwszą Sebastiana Kroka pod tytułem "Gegen die Wand", która obrazuje dramat i metafizyczność aktu konfrontacji. Drugą wystawę Marzeny Anny Olszewskiej, która pokazuje pracę z różnych okresów twórczości, są one zróżnicowane formalnie i znaczeniowo. Trzeci wernisaż Longina Piotrowskiego dokumentujący wieloletnią twórczości artysty i jest kolejnym elementem projektu przypominającego, podkreślającego znaczenie radomskiej Grupy M-5 w lokalnym oraz ogólnopolskim ruchu plastycznym. Czwarty wernisaż Ewy Banaszczyk, obiekty bardzo intymne, a jednocześnie niewidzialne. Uczennice z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem słuchały przewodnika. Tekst i zdjęcia W. Jarosz.

  facebook

  22 października - Ślubowali rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia.

  21 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uroczyście ślubowali rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, zawsze godnie reprezentować szkołę i szanować jej tradycje. Mieliśmy przyjemność gościć na naszej uroczystości Prezesa firmy PRONAR Jerzego Widulińskiego oraz p. Krzysztof Piwowarczyk (RADMOT), Tomasz Sobieraj i Aleksandra Ziętek (AZZ). Przedstawiciele klastra metalowego wręczyli wyprawki operatorom klasy pierwszej oraz przyszłym technikom spawalnictwa. Po części oficjalnej, Samorząd Uczniowski przygotował otrzęsiny dla pierwszaków. Reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w czterech konkurencjach: Konkurencji wiedzy o szkole, jedzenia na czas, sportowej oraz konkursie muzycznym. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła klasa 1K1, która w nagrodę będzie zwolniona z testów i kartkówek przez kolejny tydzień. Gratulujemy i witamy w społeczności "Hubalowej". Tekst M. Wawrzos. Zdjęcie J. Wajs.

  facebook

  22 października - "Kulturalna szkoła na Mazowszu".

  W dniu 21.10.2022 klasa 1k1, w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu", odwiedziła Muzeum Historii Radomia. Uczniowie mieli możliwość poznania dziejów Radomia oraz związane z nim postaci i wydarzenia. Tekst i zdjęcie M. Duda.

  facebook

  20 października - Integracyjne ognisko.

  20 października uczniowie klas 1f1,1f2,1FS,1TP pod opieką wychowawczyń wybrali się na integracyjne ognisko do Lasu Kapturskiego. Było wesoło i aktywnie - przeciąganie liny, rzuty do kosza, gra w tenisa stołowego, wspólne rozmowy przy ognisku, śpiewanie .a nawet tańce - Belgijka i Macarena. Niektórzy mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości z przyrody dzięki ciekawym tablicom edukacyjnym. Jak widać na załączonych zdjęciach, poranne przymrozki nas nie zniechęciły, nie brakowało nam energii i humoru, a wszystko to na tle pięknej, jesiennej przyrody.Tekst i zdjęcie K. Pastuszka.

  facebook

  19 października - Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  19 października cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej i uczestniczyła w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Anna Kwiatkowska podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę oraz zaangażowanie. Złożyła również życzenia uczniom i rodzicom naszej szkoły. Na zakończenie wszyscy obecni na uroczystości obejrzeli specjalne wydanie szkolnej "Familiady". Starcie dwóch zespołów: Nauczyciele kontra Uczniowie poprowadził uczeń klasy 4TMF, Daniel Konwa. Zwyciężyli nasi kreatywni uczniowie, lecz wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli i zasłużyli na nagrodę. Tekst M. Jabłońska. Zdjęcie J. Wajs.

  facebook

 

  19 października - W laboratoriach badawczo-dydaktycznych UTH.

  W dniu 19.10.2022r klasa 2k o profilu mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyła w XXXIV Radomskich Dniach Techniki. Uczniowie pod opieką wychowawcy Dariusza Motyki udali się do laboratoriów badawczo-dydaktycznych Katedry Pojazdów Samochodowych wydziału mechanicznego UTH w Radomiu. Celem wycieczki było zainteresowanie uczniów szeroko pojętą branżą motoryzacyjną oraz połączeniem wiedzy teoretycznej z praktyczną. Wykładowcy z uniwersytetu omówili dla nas pomiar mocy i momentu obrotowego na hamowni silnikowej i podwoziowej. Pokazali zachowanie pojazdu oraz kierującego podczas uderzenia w sztywną przeszkodę i dachowania. Przedstawili budowę i zasadę działania pojazdu elektrycznego zasilanego ogniwami słonecznymi. Na koniec nasi uczniowie mogli przejechać się samochodem w wirtualnym mieście. Szczególne podziękowania kierujemy do dr. hab. inż. Krzysztofa Górskiego profesora UTH, kierownika Katedry Pojazdów Samochodowych za umożliwienie zwiedzania laboratoriów i zachęcenie uczniów do dalszego poszerzania wiedzy. Tekst i zdjęcie D. Motyka.

  facebook

 

  18 października - Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Podczas XXXIV Radomskich Dni Techniki w dniu 18 października w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Uznania "Radomski Laur Techniki" oraz nagród w konkursie "Młody Innowator". W trakcie uroczystości nagrodę otrzymał uczeń naszego technikum mechanicznego Piotr Grzybowski za realizację projektu pt. "Frezarka SAM na potrzeby domowego użytku". Piotrowi gratulujemy i życzmy dalszych pomysłów i sukcesów. Tekst i zdjęcie T. Jaśkiewicz.

  facebook

 

  15 października - Z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wolontariuszki z klasy 1f2 złożyły życzenia ... szczęścia, radości i marzeń spełnienia... Dyrekcji, nauczycielom, administracji oraz obsłudze. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

 

  15 października - Wśród mieszkańców Ustronia.

  W dniu 12 października, w piękne, słoneczne popołudnie wolontariuszki z klasy 1f2 Klaudia i Aleksandra przeprowadziły wśród mieszkańców Ustronia akcję "Miś - nie bij mnie, kochaj mnie". Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi przypadkowo spotkanych osób na wciąż obecny problem przemocy wobec dzieci. Akcja powstała dzięki funkcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tekst i zdjęcie W. Jarosz

  facebook

 

  14 października - Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  facebook

 

  12 października - Wręczono Nagrody Prezydenta Miasta.

  Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Muzycznych 134 radomskich nauczycieli otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta. Wśród wyróżnionych znalazło się trzech nauczycieli naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

  facebook

 

  7 października - Zamiast kwiatka niosę pomoc.

  Małymi kroczkami zbliża się ... Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy czas gdy uczniowie i rodzice składają życzenia nauczycielom. Kwiaty są piękne, ale szybko więdną. Polska Akcja Humanitarna zaprasza Wszystkich do przyłączenia się do akcji "ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC". Prosimy choć niewielką część pieniążków przeznaczonych na kwiaty i słodycze o przekazanie PAH. Dzięki temu PAH będzie mogła nieść skuteczną pomoc naszym potrzebującym sąsiadom z Ukrainy. Zbiórkę prowadzi wolontariat szkolny w dniach 05.10.2022-14.10.2022.
Tekst W. Jarosz

  facebook

 

  7 października - Zbiórka nakrętek.

  W naszej szkole trwa zbiórka plastikowych nakrętek w ramach akcji charytatywnej dla Krzysia, chłopca chorego na EB - pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Wolontariat serdecznie zachęca do włączenia się w zbiórkę!!! Taki mały gest nic nie kosztuje, a pomaga.
  PROSIMY O PRZYNOSZENIE CZYSTYCH ZAKRĘTEK DO POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO LUB OPIEKUNA WOLONTARIATU W. JAROSZ. Tekst W. Jarosz
Zdjęcie T. Jaśkiewicz

  facebook

 

  30 września - Dzień Chłopaka.

30 września, z okazji Dnia Chłopaka, Samorząd Uczniowski przygotował specjalne wyzwanie dla chłopców z naszej szkoły. Nasi mężczyźni musieli wykazać się umiejętnością wykonania zróżnicowanych zadań, niekoniecznie takich, z którymi mają do czynienia na co dzień. Za pomalowanie paznokci, zrobienie warkocza, odbicie piłeczki, czy zawiązanie krawata chłopcy otrzymali "Bony" na niepytanie oraz brak zadania do wykorzystania w tym semestrze. Chłopcy dzielnie walczyli by zdobyć nagrodę.
Tekst M. Wawrzos Zdjęcie J. Wajs

  facebook

 

  30 września - Dzień Chłopaka.

Dla chłopaków 1FS z życzeniami wspaniałego Dnia Chłopaka od dziewczyn z klasy.

  facebook

 

  29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

  29 września obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym, że rok 2022 jest ROKIEM ROMANTYZMU POLSKIEGO, czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli okazję wysłuchać interpretacji głosowej utworów wieszcza w wykonaniu swoich kolegów, koleżanek, a także nauczycieli. Wspólnej lekturze towarzyszyły także rozmowy na temat najważniejszych idei romantyzmu oraz refleksja nad przesłaniem utworów. Wspólne głośne czytanie to ważne doświadczenie, które rozwija wyobraźnię i buduje więzi. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Organizatorzy: Gabriela Zajączkowska, Anna Kowalska, Magdalena Janczewska, Katarzyna Pastuszka, Małgorzata Kiejnich.
Tekst: K. Pastuszka
Zdjęcia: M. Janczewska

  facebook

 

  29 września - Dzień Języków Obcych.

26 września - Dzień Języków Obcych

W naszej szkole też nie mogło obyć się bez świętowania! Tym razem uczniowie przygotowali potrawy z całego świata! Było smacznie i egzotycznie!
Smacznego!
Guten Appetit!
Bon Appetit!
Zdjęcie W. Chmielnicki. Tekst M. Adamczyk.

  facebook

 

  29 września - Oddali krew aby ktoś mógł żyć.

Łączy nas krew, która ratuje życie BO TĘTNI W NAS DOBRO.

27 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w kolejnej akcji honorowego oddawania krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dra Konrada Vietha w Radomiu. Uczniowie klas: 3f, 4TFg, 4MPg oraz 4TMF oddali w sumie 4950 ml krwi. Ponownie okazali wielkie serce i gotowość do niesienia pomocy. Dziękujemy za udział w akcji!
Tekst K. Pastuszka.

  facebook

 

  28 września - Oddaj krew.

  Dnia 27 września 2022r. - wtorek od godz. 8.00 w Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, ul. Limanowskiego 42, pełnoletni uczniowie naszej szkoły mogą honorowo oddać krew.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z opiekunkami koła:
E.Kotysz, E.Sobieraj, K.Pastuszką

  facebook

 

  23 września - Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego.

  23 września to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy naszej szkole. Pani dyrektor Anna Kwiatkowska podziękowała władzom miasta za realizację tak ważnej inwestycji. Prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz Zastępca Prezydenta Katarzyna Kalinowska pogratulowali szkolnej społeczności nowego boiska wielofunkcyjnego i podkreślili, że dzięki inicjatywie oraz determinacji dyrekcji, pracowników, rodziców i uczniów, za rok powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego piłkarskie boisko, które także będzie służyło młodzieży. Zobacz więcej...

  facebook

 

  23 września - Z okazji 15 urodzin.

  23 wrześnie uczniowie klasy 2TFP wysłuchali uroczystego koncertu jaki dała Radomska Orkiestra Kameralna z okazji swoich 15 urodzin. Usłyszeli pięknie wykonane utwory muzyki skrzypcowej a na zakończenie otrzymali urodzinowe cukierki. Wspaniała muzyka i pyszne słodycze. W tej duchowej uczcie towarzyszyły im panie: Gabriela Zajączkowska i Anna Kowalska. Tekst i zdjęcia Gabriela Zajączkowska.

  facebook

 

  21 września - Światowy Dzień Fryzjera.

  Mistrzowie grzebienia i nożyczek każdego dnia dbają o wygląd i oryginalne fryzury swoich klientów. W Naszej Szkole z tej okazji dziś 21 września 2022 odbył się Dzień Otwarty w pracowni fryzjerskiej. Pod hasłem "FALE, LOKI, KOKI" nasi uczniowie wykonywali fryzury dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli. Tekst i zdjęcie Ewelina Kaluga.

  facebook

 

  21 września - TARGI PRACY I EDUKACJI.

  Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu w dniu 20.09.2022r. zorganizowało TARGI PRACY I EDUKACJI. Celem spotkania była prezentacja ofert edukacyjnych radomskich szkół średnich i uczelni wyższych oraz promocja zatrudnienia. Pani Beata Kacprzak kierownik szkolenia praktycznego i pani Ewelina Kaluga nauczyciel praktycznej nauki zawodu wraz z klasą 4TFg zaprezentowały możliwości edukacyjne Naszej Szkoły. Tekst E. Kaluiga. Zdjęcie B. Kacprzak.

  facebook

 

  19 września - Plan dla BSIIS.

Uwaga!

Informujemy, że plan na zjazd II w branżowej szkole II stopnia, zamieszczony jest na stronie szkoły w zakładce Plan zajęć w BSIIS.

  facebook

 

  19 września - Targi BEAUTY FORUM.

  17 września uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w odbywających się Targach BEAUTY FORUM HAIR. Targi BEAUTY FORUM to najważniejsza impreza dla profesjonalistów z branży fryzjerskiej w Polsce, organizowana cyklicznie od blisko 24 lat. Oferta targów dostosowana jest zarówno do potrzeb doświadczonych fachowców jak i dla osób planujących rozpoczęcie aktywności zawodowej w branży. Nasi uczniowie wraz z opiekunami panią Eweliną Sobieraj i Magdaleną Janczewską mieli możliwość zobaczyć fantastyczne pokazy, uczestniczyć w Ogólnopolskich Mistrzostwach Artystów Fryzjerstwa oraz Ogólnopolskich Mistrzostwach w Strzyżeniu Męskim. Poznali trendy na nadchodzące sezony, zrobili zakupy w promocyjnych cenach, a także wzięli udział w bezpłatnych warsztatach najlepszych specjalistów w branży fryzjerskiej. Tekst i zdjęcie M. Janczewska.

  facebook

 

  15 września - Otrzymali pierwsze umowy o...

  14. 09.2022r. to ważny dzień dla uczniów pierwszych klas rzemieślniczych naszej szkoły. W Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się uroczyste wręczenie umów. Uczniowie klas fryzjerskich oraz samochodowych otrzymali z rąk pana Tadeusza Dudy oraz Jana Kończaka swoje pierwsze umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Pierwszakom towarzyszyła pani kierownik szkolenia praktycznego Beata Kacprzak oraz nauczyciele: W. Jarosz, K. Pastuszka, M. Janczewska. Wizyta w Cechu była także okazją do przyjemnego spaceru po Radomiu. Przyszli fryzjerzy i mechanicy pojazdów samochodowych, decydując się na kształcenie w Hubalu już zaczęli planować swoją karierę zawodową "Mój zawód - moja przyszłość" - oto motto, któremu przyświeca kształcenie zawodowe w Naszej szkole. Tekst i zdjęcie B. Bacprzak.

  facebook

 

  12 września - Kiermasz książki.

  facebook

 

  12 września - Ogłoszenie Kolei Mazowieckich.

  Od 23 sierpnia można już korzystać z nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich. To jedyna aplikacja umożliwiająca zakup biletów okresowych. Posiada również funkcję automatycznego odnowienia biletu, odroczonej płatności oraz proponuje najkorzystniejszą ofertę cenową. Dzięki aplikacji mamy nieograniczony dostęp do kasy biletowej i punktu informacji, a to wszystko komfortowo i bez kolejki.
Zobacz więcej...

  facebook

 

  5 września - Terminy i plan zjazdu w BSIIS.Plan zajęć w BSIIS - 10-11.09.2022 r.

  facebook

 

  5 września - Zebrania z rodzicami.

  facebook

 

  3 września - Nowy plan na rok szkolny 2022/2023.


Uwaga!
Informujemy, że nowy plan lekcji obowiązujący od 5 września 2022 r. w branżowej szkole I stopnia i technikum, zamieszczony jest na stronie szkoły w zakładce Plan lekcji.

  facebook

 

  2 września - Nowy rok szkolny rozpoczęty.

  1 września 2022 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Pani Dyrektor, Anna Kwiatkowska, powitała przybyłych gości i skierowała szczególne słowa do najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Tekst i zdjęcie M. Wawrzos.

  facebook

 

  1 września - Rozpoczęcie roku szkolnego.

  facebook

 


Losy absolwentów  

Radom


Radom


Informacje

Gabinet pielęgniarki

  Poniedziałek - 800 - 1400

  Wtorek - 800 - 1400

  Czwartek - 800 - 1500

  Piątek - 1030 - 1500


Partnerzy

 


cech


Radom


Radoski Klaster Metalowy


AZZ WSI Sp. z o.o.


Fabryka Broni


PMP


Inter-metal


Lemich


Cardfrez


Aplisens


stanmar


Techmatik


GGG


Elmar


Tech-project


śrubstal


jmTechnik


ZNTK


Radmot


Pronar


Gabec


Landoia


Prozamet


UTH


Rohbogen


Lenaal


vorsteel


setrion


toho


Szymanscy


Radom


Szkoła z misją


Klub Szkół Unicef


Radom


Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu


Radomski bank Żywności


cozadzien


BIP Radom


Radom

Copyright 1904-2023 ZSZ im. mjr H. Dobrzańskiego "Hubala" w Radomiu.